roeneveld (2olitico ven GORDIJNSTOFFEN kela tapijt kleine prijsjes VADERDAG Fa. SPIJKER ZIEKENAUTO 2727 0 0 vandei Wilt U geld verdienen Laanstraat t, Soest Soest presenteert zich op de Floriade te Amsterdam Commissie openbare werken verbaasd over houding van het rijk RIJWIEL! JAC. DE BRUIN Gebouwen mode-atelier Soestdijk verkocht Jac. Hermans levensmiddelenbedrijven N.V. vestigt hoofdkantoor in Soest V.V.Z. naar veteranen- toernooi in Den Dol ader Onderwijscommissie debateerde over aanschaf kinderbijbel Van der Huchtschool in beroep bij de Kroon Barometer - Hygrometer Thermometer Tempo-renners hedenavond in „Ronde van De Bilt" kostuums 139,50 pantalons 39,75 SU 0 Amsterdamsestraatweg 42 Telefoon 02154-2576 Voor sfeervolle diners recepties feestavonden Baarn er is voor elke vader (wat zijn hobby ook mag zijn) een boek bij komt u maar kijken! Natuurexcursie naar N.0. Twente S.0. Soest atleet Gerjo Spans verbetert persoonlijk record Prijsopdrijving damesschoenen kinderschoenen herenschoenen damestassen ceintuurs kado artikelen voor vaderdag Telef. Brandweer 3 3 3 3 Politiebureau 444 4 AUGUSTE R0DIN 130 jaar geleden geboren Vrjjdag 16 juni 1972 De afdeling Soest van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde zal zich in samenwerking met de gemeentelijke Plantsoenendienst, van 22 juni t.m. 4 juli a.s. presenteren met een eigen stand op de Floriade in Am sterdam en wel op de Binnententoonstelling, ingang Amstelhal. Samen met de afdelingen Amersfoort, Baarn, Hilversum en Gooi-Noord wordt een ruimte van 77 m2 ingericht. De afdeling Soest zal de bezoekers een fotopaneel van 2 bij 1 meter laten zien, waarop tot uitdrukking komt het duin landschap met de hoogbouw op de ach tergrond. Het geheel tracht het streven naar natuurbehoud uit te beelden. Te vens wil het laten zien het brengen van bloem en plant in een eigentijds woon- milieu. Voor dc „aankleding" van het duin landschap wordt duinzand vanuit de Soester duinen naar de Floriade ge bracht en ook de originele vegetatie zo als o.m. 20 berkjes, 5 bremstruiken, 8 dwergconiferen, 9 sparretjes, taxus, duingrassen, 13 kisten met heideplanten, kruipwilg, takken en denneappels. De ferrasbeplanting en de bloemen voor de balcons laat zien hoge bloemvazen, diverse schalen met beplanting, fuchsia, knolbegonia's, petunia's, ageratums, lo belia's en tagetes. De terrasbeplanting is door de leden van onze plaatselijke afdeling zelf gekweekt. In plantaardige pasteltinten schildert de afdeling hier haar verhaal dat laat zien dat er in Soest nog veel is gebleven en dat met grote zorg wordt bewaard en in stand gehouden. Graag zal de afdeling Soest van de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde U van 22 juni t.m. 4 juli ontvangen in Amsterdam. Prachtige collectie Vele kleuren en dessins. Kom kijken, keuren en kopen in onze showroom. Prachtige presentatie. Van Lenncplaan 73 - Soest - Telefoon 02155 8995 HORLOGER-JUWELIER Koninginnelaan 21, Soest Telefoon 8319 De reconstructie van de Van Weerden Poelman weg gaat de gemeente ruim veertig duizend gulden kosten, omdat het Rjjk niet genegen is bü te dragen in de meer kosten van de totale werkzaamheden. Dee heer D. Hoekstra (Pr. Chr.) wilde aanvankelijk zijn stem aan het voorstel niet geven. Die meerkosten waren naar zijn mening hoofdzakelijk veroorzaakt door de eis van Defensie de weg niet 8 maar 9 meter breed te maken. „Wat hebben wij daarmee te maken", zo vroeg hij zich af. Hij kreeg steun van de heer C. Verheus (Pr. Chr.) die alsnog deze vraag aan Defensie voorgelegd wil de zien. De heer M. van Ee (WD) verwachte daar niet veel van en meende, dat, even- alé bij andere departementen, ook bij Defensie nlef 'veel te. halen zou 'zijn.* De heer H. J. van der Dussen, directeur van gemeentewerken, zette uiteen, dat de oorspronkelijke begroting, die reeds van vóór 1970 was, het bedrag van 2 ton aangaf. Daar was men, na het ernstige ongeval van juni 1970, op doorgegaan. De reconstructie werd toen in haast ge regeld en het Rijk was met de begroting accoord gegaan. In de correspondentie werd van het ministerie uit duidelijk vastgelegd, dat de reconstructie naar genoegen van het Rijk zou worden uit gevoerd. Daar bleek achteraf bij te ho ren de verbreding van de weg tot 9 meter. Men meende dan ook dat er niet veel kans op bijdrage van het Rijk in de meerkosten zou bestaan. GEEF VADER IETS GOEDS, GEEF HEM GAZELLE - FONGERS - SIMPLEX of UNION naar Rijwiel- en Bromfietsspecialist GALLENKAMPPELSWEG 1 Telefoon 02155 - 2857 t.o. busstation Soest-Zuid GEEF VADER EEN LEUK CADEAU Bijv. een Zegelring, of natuurlijk een Prisma Certina horloge. Kredieten voor politiebureau De commissie ging accoord, na ampele discussie, met de beschikbaarstelling van twee kredieten voor het treffen van di verse voorzieningen in het politiebureau. De heer J. van Poppelen (KVP) vroeg zich wel af of de getroffen voorzieningen t.z.t., wanneer er een geheel nieuw poli tiebureau gebouwd zou zijn, nog wel bruikbaar zouden zijn, of dat men dan wederom dergelijke investeringen zou moeten doen. Hij ging echter accoord met het voorstel, omdat zijn inziens het niet aanschaffen van de benodigde ap paratuur te grote consequenties zou kunnen hebben. Verplaatsing noodlokaal De kosten voor het verplaatsen van het noodlokaal van de openbare lagere school Soest-Centrum naar een terrein aan de Weegbreestraat werd wel hoog gevonden, maar men kon zich met het bedrag verenigen toen de heer Van der Dussen verklaarde, dat een groot ge deelte van het krediet nodig was voor het leggen van nieuwe funderingen en het aanbrengen van alle noodzakelijke leidingen. Het krediet voor aanleg van riolering en verbetering van de Klaarwaterweg en de Wijnand Toplaan werd zonder enig be zwaar goedgekeurd. Het pand aan de Laanstraat, waar voor heen het Mode-atelier Soestdijk was ge vestigd, is verkocht aan Jac. Hermans Levensmiddelenbedrijven n.v. te Amster dam. Het ligt in de bedoeling het hoofdkan toor van de N.V. van Weesp naar Soest te verplaatsen. Een gedeelte van het personeel zal t.z.t. mee verhuizen. Daar naast zal personeel aangetrokken wor den uit Soest. Wanneer de verhuizing precies zal plaatshebben kon de directeur de heer Jac. Hermans ons nog niet vertellen. Er zullen nog wat verbouwingen moeten plaatsvinden, waarvan men echter ver wacht dat die niet te veel tijd in beslag zullen nemen. Jac. Hermans Levensmiddelenbedrijven n.v. zijn geen onbekenden op de konsu- mentenmarkt. Zij heeft een groot aantal vestigingen in Amsterdam en omgeving en daarnaast filialen in Noord-Brabant, Zeeland en Limburg. Woensdag werd in Vaals het 39ste filiaal geopend. Binnenkort vindt de opening van de 40ste vestiging plaats en het ligt in de bedoeling dat er dit jaar nog 7 of 8 bijkomen. In 1936 werd de eerste zaak geopend in Amsterdam. Het was een speciaal zaak in kaas, vleeswaren, zuidvruchten enz. met een omzet van ƒ3000,per week. Voor 1972 wordt de omzet geschat op 120 miljoen gulden. Het assortiment is in de loop der jaren uitgebreid met huishoudelijke artikelen, textiel en andere non-food waren. Bij nieuwe vestigingen gaat men steeds uit van een vloeroppervlakte van 700 1000 m2. In totaal heeft men op het ogen blik 750 man personeel in dienst, waar bij part-timers niet zijn meegerekend. Ook dit jaar is het veteranenelftal weer uitgenodigd voor het jaarlijkse toer nooi van DOSC uit Den Dolder om de Van Milbeker. Vorig jaar moesten de oude meesters genoegen nemen met een bescheiden klassering, maar zij zijn er dit jaar zeer op gebrand om met één van de ereplaatsen te gaan strijken. Gezien de conditie van de meesten, zal dit zeer wel mogelijk zijn. De mannen van aan voerder/coach van Kooy worden za terdagmorgen 9.30 uur in het clubge bouw verwacht voor de laatste instruc ties en taktiek, alvorens de slijtageslag zal aanvangen. De volgende spelers zijn uitgenodigd: J. v. Kooy Hzn., G. Wij ma, G. v. d. Munt, C. J. Onvlee, P. A. v. Jaaren, W. Floor, H. v. Velzen, J. v. Kooy Gzn., R. Brouwer, L. Brunt, J. Groart, R. H. ten Hove, W. v. d. Kuilen, B. Morren, G. Ruizendaal, M. v. Ginkel, S. Wijma, W. A. v. Grol en S. Jongepier. De Stichting Van der Huchtscholen zal in beroep gaan bij de Kroon tegen de afwijzende beslissing van Ged. Staten geldelijke vergoeding te geven voor het volgen van zwemonderwijs. Dit deelde wethouder J. Dijkstra gisteravond tijdens de openbare vergadering van de onder wijscommissie mede. Hij was het daar roerend mee eens en noemde het een absurde situatie dat in deze tijd het Rijk zich zo krap opstelt en de wet zo interpreteert dat zwem onderwijs niet onder lichamelijke op voeding valt. Hij hoopte dat deze kwes tie, waar niet alleen Soest mee te maken heeft, uiteindelijk ook in de Tweede Kamer behandeld zou worden. Aanschaf kinderbijbel De commissie kon zich verenigen met het beschikbaar stellen van een krediet, groot 900,voor de aanschaf van spel en ontwikkelingsmateriaal voor de open bare kleuterschool „De Bengelenbak" in Soest-Zuid. Op deze aanvraag stond ook een kinderbijbel vermeld, wat mevrouw T. Walma v. d. Molen-de Vries (D '66) de vraag deed stellen of deze op een openbare school wel thuishoorde. „Zijn de ouders daarover wel geraadpleegd?", vroeg zij. Wethouder Dijkstra meende dat daar geen bezwaar tegen kon bestaan. „De leidsters moeten kindervragen beant woorden", vond hij en bovendien had ook de inspectrice tegen de aanschaf geen bezwaar gemaakt. De heer P. Storimans (KVP) reageerde fel. Hij vond het een bibliotheekboek dat naast de Koran of welk ander gods dienstboek zou kunnen staan. „Hoe ko men we ooit tot een nationale school als we over dergelijke zaken vallen", zei hij. De wethouder maakte mevrouw Walma er nog op attent dat zowel in de onder wijswet als in de grondwet de mogelijk heid tot het geven van godsdienst onder richt vastgelegd was. Zijnerzijds had FOR YDUNG PEOPLE Voor jeans, scrubdenim en katoenen PANTALONS, JACKS en PAKKEN. PANTALONS reeds vanaf ƒ27,75 Voor ZOMERARTIKELEN en de grootste sortering. GALLENKAMPPELSWEG HOEK SOESTER BERGSESTRAAT S O EST hij, en zou hij ook nooit opdracht daar voor geven. „Die bevoegdheid hebben wij niet". In dit geval ging het echter slechts om de aanschaf van twee deel tjes van de kinderbijbel. Verplaatsing noodlokaal Het beschikbaarstellen van een krediet van 1650,voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen voor de Prof. Wate- rinkschool leverde geen problemen op. Geschokt was men wel van het grote bedrag dat gevraagd werd voor de ver plaatsing van het noodlokaal bij de school Soest-Centrum naar de Weeg breestraat. Alle leden vonden het veel hoger dan zij gedacht hadden en zij meenden dat de bouwer een verkeerde voorstelling van zaken had gegeven. Enige discussie ontstand over de vraag of het lokaal nu in twee of wel in drie delen verplaatst moest worden, waarbij de wethouder een mededeling van de directeur van gemeentewerken tegen sprak. Uiteindelijk ging men met het voorstel accoord, waarbij men de op merking plaatste dat in de toekomst een offerte voorwat betreft de verplaats baarheid van zo'n lokaal, critischer moest beoordeeld worden. Met het voorstel een krediet van ƒ23.000,beschikbaar te stellen voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen voor de openbare lagere school Soest-Cen trum ging men accoord. De onleerbaar- heid van het met de hand geschreven verzoek hiertoe, deed mevrouw Oranje vragen of de school niet beschikte over een schrijfmachine. Volgens de wethou der was het echter (nog) niet verboden de aanvraag met de hand te schrijven. Tot slot vroeg de heer Storimans of er al iets zinnigs te zeggen was over de invoering van een nieuwe spelling. „Dan staan ons nog veel meer aanvragen te wachten", meende hij. Geef een Ruime keuze bij Horloger - Juwelier - Optiek SOESTERBERGSESTRAAT 26 SOEST - TELEFOON 2982 Hedenavond wordt door de U.W.V. „Stadion" de jaarlijkse „Ronde van De Bilt" georganiseerd. Aan deze wielerronde voor amateurs nemen o.a. de dit seizoen zeer sterk rijdende Tempo-amateurs Jos Schipper en Arie Bakker deel, ongetwijfeld mo gen zij onder de voornaamste kansheb bers worden gerangschikt. Arie Bakker wist j.1. zondag 11 juni tij dens de provinciale kampioenschappen te Overvecht (Utrecht) de kampioenstrui te veroveren, terwijl Jos Schipper met een prachtige 2e plaats zijn grootse vorm van het moment kon accentueren. Wanneer wij enkele suksessen der laat ste weken van Jos Schipper willen me moreren denken wij aan de Tempo- klubkampioenschappen waar Jos de eer ste plaats voor zich liet noteren, een fraaie' 2e in Wezep, Harderwijk waar Jos de gehele koers maakte en als 4e uit een veld van 100 eindigde, en last but not least Jos Schipper als onge naakbare heerser en grandioos triom- Lichtgewicht (Trevira wol) reeds vanaf En lichtgewicht (Trevira wol) reeds vanaf MODE ?0FS7ERBERGSESTRAAT 51 SOEST «ft? '34.ote.l- taveerne- restaurant BOEKHANDEL ~t I G.J. WESSELS ScestarbergsesUMt S3-t«l 2419 SOEST fator van de recent gereden „Ronde van Soest". Als voorgerecht van de „Ronde van De Bilt" wordt er een koers voor 12- en 13- jarige renners verreden. De volgende Tempo-renners zullen aan de start verschijnen: Arne van Ameron- gen, Aart van Moorselaar, Jan vanVeld- huysen, Johnny Broers, Con Bunt, Bert Henzen, Co Nagtegaal en Fred van de Tempel. De natuurbeschermingswacht „Eemland" organiseert voor haar leden een flora/ faunaexcursie naar N.O. Twente. Deze dagtocht wordt zaterdag 24 juni a.s. ge houden. Het vertrek is vastgesteld op 7.00 uur. Op het programma staan o.m. wandelin gen langs de Dinkel, door het „Singra- ven" en „De Punthuizen". In de bus zijn nog enkele plaatsen vrij voor geïnteresseerde niet-leden. Daar er ongeveer 5 uur wordt gewandeld, kun nen slechts geoefende wandelaars deel nemen. Inlichtingen worden gaarne ver strekt door de heer W. Post, telefoon 5693, doch niet vóór zondag a.s. Tijdens de tien kilometer wedstrijd in het Duitse Eschweiler verbeterde de S.O. Soest-atleet Gerjo Spans zijn per soonlijk record op deze afstand met bij na twee seconden. Aan deze wedstrijd namen vele bekende Europese lopers deel o.a. de nationale kampioen Egbert Nijstad. Tegen dit grote geweld was Spans nop niet opgewassen. Hij finishte uiteindelijk met een ronde achterstand op de winnaar in de tijd van 30.16.4 min. Spans nam woensdagavond ook deel aan de uit vier wedstrijden bestaande com petitie met het Utrechtse Hellas. In Utrecht, waar de eerste wedstrijd werd gelopen, moest hij verstek laten gaan. Winnaar werd daar de Hellas-man J. de Hollander. In Soest moest deze echter in Spans zijn meerdere erkennen. De derde wedstrijd in deze competitie wordt op 19 juli gelopen in Utrecht en de vierde en laatste op 16 augustus weer in Soest. De geschiedenis herhaalt zich. Tijdens het ekonomisch bewind van de heer Den Uyl heeft deze de konsument eens aan gemoedigd om in de winkels te gaan af dingen omdat de detailhandel te hoge prijzen zou berekenen. De bewindsman had toen behoefte aan een zondebok om dat de prijsontwikkeling hem uit de hand liep. Dat is nu weer gebeurd. Tijdens het overleg tussen regering en bedrijfsleven heeft ook minister Langman het midden- en kleinbedrijf beschuldigd van onnodige prijsopdrijving. Men zou kunnen zeggen dat vele ondernemers best eenff wat aan aan hun inkomen mogen doen als men ziet naar hun achterstand in reële in komensstijging, Afgezien daarvan krij gen wij uit het verdwijnen van enkele duizenden winkels per jaar bepaald niet de indruk dat de doorsnee-detaillist zich aan het verrijken is. Ook minister Langman heeft een zonde bok nodig omdat de prijsstijging hem uit de hand loopt. Bij die prijsstijgingen is de overheid zelf de grootste gang maker. Het kollegegeld moet vier a vijf maal zo hoog worden. Het school geld wordt minstens verdubbeld. De telefoon wordt duurder. De posttarieven gaan met meer dan tien percent om hoog. De paspoorten zijn in kosten meer dan verdubbeld. De B.T.W. moet om hoog, de huren gaan omhoog. De minis ter van ekonomische zaken behoort sa men met zijn kollega's tot de grootste prijsopdrijvers. Verwacht de bewindsman dat deze ver hoogde kosten niet zullen worden door berekend? Verwacht de minister dat de konsument de neiging heeft om prijs bewust te zijn wanneer hij wordt over spoeld door tariefsverhogingen? We ko men al spoedig tot de uitspraak dat prijsverhogingen logisch zijn en vanzelf sprekend. De regering kondigt ze zelf aan. Rechtstreeks van fabrikant naar verbruiker, verkoop van (pl.m. 450 modellen) Voormalige Drogisterij t.o. Mode atelier. Uitsluitend open: vrijdagavond van 19-22 uur en zaterdags van 9-13 uur. Wie een dag of zelfs maar een halve dag van een weekend besteed om een bezoek te brengen aan het prachtige Middelheimpark bij Antwerpen en het is beslist de moeite waard dit te doen - zal daar kunnen genieten van een waar devolle collectie beeldhouwwerken. Daarin bevinden zich twee belangrijke scheppingen van de beroemde Franse beeldhouwer Auguste Robin, die 12 no vember 130 jaar gelegen werd geboren. Het zijn dat indrukwekkende drie meter hoge beeld van Balzac. en die als „uit het leven zelf gehouwen" schepping, die hij „Het bronzen tijdperk" heeft ge noemd. En nu behoeven we beslist geen deskundige te zijn, „geen verstand er van te hebben" zoals men 't uitdrukt, om toch onmiddellijk te weten, als we die werken aanschouwen dat we dan staan tegenover meesterwerk van een gewel dig kunstenaar. Ja, geweldig zal steeds de kwalificatie blijven, die bij Rodin past. Er kan op het gebied van de beeldende kunst nog zo veel veranderen, het oeuvre van Ro din veroudert niet; het blijft altijd le vend, altijd actueel, want het is van alle tijden. Evenmin als het werk van welke ander grote kunstenaar ook is het aan tijd gebonden. In Middelheim kunnen we dit trouwens duidelijk vast stellen. Op mooie zomerse dagen is het er druk. Jong en oud wandelt er rond. En nu is het merkwaardige, dat we over de moderne beelden wel eens horen re dekavelen, maar de bewondering voor het werk van Rodin algemeen is. Niet over rozen Auguste Rodin werd op 12 november 1840 te Parijs geboren en zijn weg naar de kunst ging bepaald niet over rozen. Hij had een zorgelijke jeugd, waarin zijn zuster hem zijn enige en grote steun was, doch zij stierf jong. Haar dood moet een grote slag voor Auguste zijn geweest, want na haar dood trok hij zich gedurende enige maanden terug in een klooster. Hij was toen echter al op weg om kunstenaar te worden en in het klooster modelleerde hij een portret van de overste, dat sterk de aandacht trok. Maar het was niet gemakkelijk gegaan om zover te komen. Op veertienjarige leeftijd was hij leerling geworden van de beeldhouwer Lecoq de Boisbaudran, een kunstenaar die in de zoete stijl van de achttiende eeuw werkte. De jongen wilde graag naar de Ecole des Beaux Arts; daar zou hij ongetwijfeld veel meer kunnen leren. Tot driemaal toe echter werd hij afgewezen. Zijn liefde voor de kunst won het ech ter van de teleurstelling. Stug werkte hij verder en in zijn levensonderhoud trachtte hij te voorzien o.a. door het ma ken van portretten en groepjes van vrouwen en kinderen. Geweigerd Het wilde met de kunst niet vlotten. Materieel gaf het hem verlichting, dat hij als ontwerper kon werken voor de porseleinfabriek van Sèvres. Maar zijl» portret Bibi, dat later beroemd werd ala Man met kapotte neus, werd voor de Salon van 1864 geweigerd. In de zeven tiger jaren werkte hij in België aan de decoratie van de Beurs in Brussel. Hij onderbrak het verblijf daar in 1875 voor een reis naar Italië. Daar maakte hij kennis met de werken van Michelangelo, die een bijzonder grote invloed op hem uitoefenden. We kunnen gerust aanne men, dat deze reis daardoor bepalend is geworden voor zijn verdere leven als kunstenaar. Toen hij in Brussel was teruggekeerd ontstond Het bronzen tijdperk. Het werd geëxposeerd enweer barstte de kri tiek los, nu wegens de streng naturalis tische vormgeving. Tenslotte ging men zover de kunstenaar er van te beschul digen het beeld van een levend mens te hebben afgegoten. De dwaze stemmen konden pas tot zwijgen worden gebracht, nadat de soldaat die model had gestaan, naar Parijs was gereisd om zijn lichaam aan de jury te tonen. In het beeld was niet alleen het realis me iets nieuws, maar ook het feit, dat een geestelijk proces, een psychologische gedachte, er door werd vertolkt. Wat hij er mee heeft willen uitdrukken heeft indertijd de beeldhouwer Joh. G. Wert- heim in de cursus Openbaar Kunstbezit gezegd, is „het bereiken door de mens van zijn volwassenheid; de smartelijke rijping van de man in de jongeling, de bewustwording van manlijke daden en de verantwoordelijkheid in die nieuwe levensperiode, in dit bronzentijdperk, nu de onbekommerde jeugd teneide is." Opdrachten Zoals dat meer gaat: de felle kritiek had de belangstelling voor het werk van Rodin wakker geroepen. In de jaren die volgden, ontstonden nog enige later be roemd geworden werken: Lopende man en Johannes de Doper, benevens de beelden Adam en Eva. In 1880 - Rodin was toen dus al veertig jaar - kreeg zijn kunstenaarschap ein delijk een officiële erkenning, doordat hij van de. Franse regering opdracht ontving voor het Musée des Arts Dé- coratifs te Parijs de bronzen deuren te ontwerpen, waarop Dante's Divina Co- media in beeld moest worden gebracht. Aan deze opdracht heeft hij, met tussen pozen, zijn hele verdere leven gewerkt. Daarnaast voltooide hij verscheidene andere grote werken, die thans alge mene bekendheid genieten. We behoe- vpn maar te denken aan het grote mo nument Burgers van Calais, dat herin nert aan de redding van de stad ln 1474, de Hellenpoort en de Balzac. In de aanvang noemde we Rodin een geweldig kunstenaar. Zijn beeldhouw werken, over vele landen verspreid, ge tuigen er van. Doch zij niet alleen. Zijn grootheid spreekt ook uit zijn talloze te keningen en aquarellen, die vaak meer dan een studie zijn en tot zelfstandige kunstwerken uitgroeiden.

Soester Courant | 1972 | | pagina 3