I *oy VADERS Tafel-nieuwtje Steeds meer mannen dromen in tricot Schoedervuirng weer „IN" De charleston- broek gaat het weer maken ZEG SCHAT, HEB JE JE MASKERTJE AL GEHAD? voor meneer ROND n koo! n.v. WAT ZULLEN WE HEM GEVEN? RICHTING an Van Kooy RTEST PIJT st - Telefoon 3284 ervaring achter VOOR OLKSWAQEN sum en Naarden •5556 :leur: bron® metallic, ve- latic, stuurbekrachtiging, cmte werend glas, radio, ruswlt. roen met zwart dak, air- adio. baksbrüin. nkerblauw. dio. chuifdak, kleur: groen, r; beige, blauw en wit- c en goud metallic, vit met schuifdak. 000 km. gereden, aadbak, 27.000 km ge vermetallic, 7.000 km. irquoise metallic, 9.000 1500, 1968, 1969, 1970 x: wit, 37.000 km. ge- matic, fabrieksnieuw, ;e. metallic. beige. r: zilvermetallic. >eige. Ville, kleur: groen omatic, kleur: beige. r garantie Taunus 1965, Ford Ihamois 1967, Simca en garantie-certifi- gsrapport. - Verzekeren. soest n.v. K>U8WAGEN^^ tel. 02155-5556 t, TEL. 02155-5556 De herenpantalon met wijde pijpen is voor de komende winter weer le dernier cri. "Nieuw" mag men eigen lijk niet zeggen, want de ouderen on der u zullen zich deze zg. "charleston- broek" uit de late 20- en begin derti ger jaren nog wel herinneren. De pij pen zijn zo wijd, dat ze de hele schoen bedekken. Deze herenpantalons zullen ook in het zg. Blend Wolmerk, een door het Internationaal Wol Secreta riaat in augustus 1971 ingevoerde pro ject op de markt komen. Het is name lijk gebleken dat het Blend Wolmerk, een mengsel van overwegend scheer wol met ander vezels, in de sector* herenpantalons minstens zo belangrijk is als het bekende Wolmerk. De in dustrie heeft ook gunstig gereageerd op dit nieuwe project van het Wol Secretariaat en verschillende bekende wevers hebben reeds diverse kwalitei ten van deze nieuwe stof ontwikkeld en opgenomen in hun collectie. De pantalons zullen gebracht 'worden voor de leeftijdsgroep van 18 tot 35 jaar; ze worden gelanceerd in het zogeheten Wool Youngster-project. Nu maar af wachten of van de winter ook de char lestonbroek weer in ere wordt hersteld. Hoewel er steeds minder onderscheid wordt erkend in specifiek manlijke en specifiek vrouwelijke eigenschappen, behoort het type man dat zich bijzon der graag voordoet al-s ,,de sterke man" ook zeker nog niet tot het verle den. Inderdaad zijn er heel wat zaken en taken die man en vrouw even goed kunnen vervullen, maar waarom zou den we ontkennen dat de man in lichaamskracht meestal de vrouw over- treft) waartegenover zij dan weer me nigmaal een taai uithoudingsvermogen kan stellen? Niettemin, een zekere ijdelheid drijft menige man ertoe thuis „mooi weer" te spelen en zich als een te gewichtig, te belangrijk personage voor te doen. Dezelfde ijdelheid drijft hem er ook toe in de eigen kinderen wereldwonderen te zien en dit alom verkondigen. Vooral in de verhouding vaderdochter brengt dit zeker geva ren met zich. Naast de normale gede genheid tussen ouder en kind ontstaat er een wederzijds steunpunt, dat echter slechts op schijn berust. Vader koes tert zich in een vererende bewondering, die hem gul en toegevend maakt; de dochterprijst zich gelukkig zulk ee*i vader te bezitten. Ze meent in hem een stevige ruggesteun te hebben bij de moeilijkheden des levens, vertrouwt op zijn oordeel dat ze meer waard is dan andere meisjes. Ze vergeet daardoor vaak dat ze zich moet inspannen om dat waar te maken en een zelfstandig heid te bereiken, die ook voor haar on misbaar zal blijken te zijn. Het ver heerlijken van het vaderbeeld maakt ook dat andere mannen haar vaak maar te gewoonzullen lijken. De overdreven eisen van de vader maken dat ook bij iedere pretendent, die zich voordoet beneden de maat vindt blij ven. En zo zien we inderdaad meer dan eens het verblinde jonge meisje de dupe worden van de opgeblazenheid- van een vader, die zich zo graag als „he-man" wil voordoen. En helaas wordt deze facade zo graag opgericht juist als er niet zo erg veel positiefs voorhanden is. IJdele mensen zijn nooit werkelijk groot. Het ons te durven ge ven zoals we zijn of ons zonder ver toon inderdaad tot een hoger niveau op te werken, doen we onze kinderen een betere dienst. Het gaat ook in deze gevallen om een poging waardering en liefde te minnen, maar de wijze waar op is te „goedkoop", JETTY ICAAT VOOR ÏARANTIE est van de apijten, dat zij randeert. coop een apijt-zekerheid voor ul allektie biedt u een kleuren en u graag llektie zien. Af en toe komen er praktische nieuwtjes op de markt, nieuwtjes ech ter die zo vanzelfsprekend zijn, dat men onwillekeurig denkt: vreemd toch, dat men niet eerder op zo'n idee is gekomen. Zo'n "vanzelfsprekend nieuwtje" zagen we onlangs in de vorm van een "weekend table", een elegant, maar wat veel belangrijker is bijzonder functioneel plateautje van kunststof, met uitsparingen voor 'n fles met twee glazen. Het geheel bestaat uit een gemakkelijk in elkaar te schui ven setje van drie buizen en het reeds genoemde plateautje. De onderste buis en een prikker, waarmee de weekend-table op elke gewenste plaats in het gras, in het zand of waar dan ook kan worden gestoken. Het is een ideaal attribuut voor zon en stran dg eni eters die toch liever geen zand aan hun glas willen heb ben, voor de visser aan de waterkant en verder voor elk plekje in (of uit) dè zon in de eigen tuin. Het wordt geleverd in een praktische mee- neem-doos. Dit tafeltje kan een fijn cadeautje zijn voor Vaderdag, maar vanzelfsprekend óók voor alle moge lijke andere gelegenheden. Het aan trekkelijke is ook nog dat het boven dien spotgoedkoop is 5.95). Het stamt uit de Curvcrfabriek voor kunststoffen te Rijnen. Eén van de Vele situaties waarin men de weekend-table eigenlijk niet kan missen. Alle grote cosmeticafabrieken heb ben de man al geruime tyd bij hun produktieschema ingeschakeld. Behoor den een tiental jaren geleden een ge parfumeerde scheerzeep, pre- en af- ter-shave en een decent geurend haar- watertje nog slechts aarzelend tot de schoonheidsmiddelen die men als "mannelijk" accepteerde, zelfs de meest stoere Adam mag ze nu open lijk gebruiken. Al die geurtjes en zalf jes hoeven niet meer steels "geleend" te worden van de toilettafel van de vrouw: de moderne man heeft zijn eigen schoonheidsmiddelen. Dergelijke attributen worden tegen woordig in stoere dozen met manne lijke kleuren (wat men daaronder dan ook mag verstaan!) gebracht. En toch vooral geen zoete, sterke geurtjes, geen rose of blauwe strikjes om de verpakking, want de artikelen zijn zelf al vrouwelijk genoeg, vinden de fabri kanten. Dus toch nog een spoortje overgebleven angst van vroeger, dat men zo'n gevoel goedverzorgde, fris geurende man te "verwijfd" zal vin den? EEN STAPJE VERDER In Amerika is men in dat opzicht (natuurlek) alweer een stapje verder. Daar worden niet alleen haarstukjes om aankomende kaalheid te verber gen als warme broodjes aan al die "moderne meneren" verkocht, maar volgens zeggen zou men ook al goede zaken doen met het artikel "kunstwim pers voor mannen". Vindt u dat gewim per voor mannenogen belachelijk? Wij ook, maar we hebben meer din gen (nog niet eens zo lang geleden) belachelijk genoemd, die dat nu plotse ling niet meer blijken te zijn. Toch is in ons land het gebruik van schoonheidsmiddelen voor de man nog aan zekere banden gelegd. We kunnen ons niet voorstellen dat Henk, Piet, Jaap of hoe ze ook mogen heten het zouden appreciëren, als we hen bij thuiskomst verwijtend naar het hoofd zouden slingeren" Schat, je hebt je wekelijkse maskertje weer niet op tijd gehad!" We zijn al tevreden als „me neer" schoon is en zijn uiterlijk op bescheiden manier verzorgt. Als hij dan ook nog naar iets anders ruikt dan alleen maar bier of tabak, zijn we, dacht ik, volmaakt tevreden. Suggestie: geef vader eens een tube After Shave Royal Regiment Dry Li- me (Max Factor). Ook fijn voor, mee te nemen op vakantie. De vraag naar tricot-herenpyjama's blijkt steeds groter te worden: steeds meer mannen slapen en dromen in tricot. De reden daarvan is dat de zeer goede draag- en onderhoudseigenschappen van dit soort pyjama's deze kleding tot méér maakt dan om alleen maar in onder de wol te kruipen. De korte modellen met drukmo- tieven, welke in verschillende kleuren worden gebracht zijn bovendien bijzonder geschikt om als „homewear" te worden gedragen. Behalve de betrekkelijk nieu we maar toch al voliedig ingeburgerde pyjama bestaande uit jasje en korte broek, maken nu ook het lange judojack met koordceintuur en driekwart panta lon èn de pyjama met bermudashort, waarvan het jack in het voorpand een con- trastkleurige inzet heeft met haken en ogen en koordsluiting, veel opgang. Voorts zijn er natuurlijk pyjama's met lange pantalons in alle uitvoeringen. Naast de modellen met V-hals en carreehals worden door de bekendste fabriek op dit ge bied ook pyjama's gebracht met modieuze kragen: St. Tropezkragen, opstaande kragen met rits of schouderpassen, schildpadkragen, opstaande kragen met knoopslultingen, hooggesloten en kraagloze modellen. Men mag wel zeggen dat de nachtkleding-collectie voor de man net zo gevarieerd is als voor de vrouw. Na de jarenlange mode van de "trieste afhangende schouders" heb ben vele couturiers zich weer op kol- berts, korte jasjes en jackets gewor pen met uitgesproken schoudervulling. Meneer heeft daardoor weer een nóg mannelijker aanzien gekregen, maar men mag wel aannemen dat de mo de-ontwerpers een ander doel voor ogen hebben gehad. Ze wilden natuur lijk met iets nieuws uit de bus komen, terwijl ze er bovendien op speculeer den, dat de man er na al die unisex zo langzamerhand rijp voer was er op modegebied weer eens uit te springen. Lang zal dat waarschijnlijk niet du ren, want de wet van de emancipatie is ook op dit punt van toepassing. Gaat de vrouw die vierkante schouder lijn eenmaal mooi vinden, dan is het gebeurd met de exclusiviteit van me neer. De modellen die hier worden getoond staan op naam van Cerruti, Parijs. Zijn collectie valt verder voor al op door het gebruik van geruwde stoffen van wol en katoen, met veel glanzende zomen en boorden als versiering. De korte jas links op de foto heeft ingezette contrasterende kraagstukken en een biesgarnering van katoen. De pantalon is gemaakt van brushed tweed. Het model rechts is in de countrylook gehouden. De hoofddeksels zijn apart, maar je moet er wél van houden. Wat moet u dan wèl voor hem kopen? Dat is een gewetens vraag, want een geschenk uit te zoeken voor een man Is altijd moeilijk. Daarom draait het meestal uit op een paar zakdoe ken of een doos sigaren of siga retten. Maar die cadeaus mun ten dan ook tevens uit door een ontstellend gebrek aan fantasie. Gaat u eens te rade in de parfu meriesector. Er zjjn tegenwoor dig heel wat verzorgingsartike len voor mannen op de markt. Het is een feit dat welhaast elke man tegenwoordig meer zorg aan zyn uiterlijk besteedt als we de langharigen even buiten be schouwing laten, maar die zijn wat de noemer „Vader" betreft in totaliteit dan ook verre ln de minderheid. Tien tegen een dat u uw man (of vader) plezier zult doen met een aftershave-lotion, of een welrie kend haarwatertje. In de meeste gevallen zal hij ook een extra geurig (en extra duur) toiletzeep je, of een speciaal merk scheer zeep of scheercrème wel weten te waarderen. Geef hem er met een een doos Kleenex-tissues bij voor het afvegen van de scheer mesjes. U bereikt daar een twee ledig doel mee: u geeft wat, en spaart meteen uw mooie hand doeken. Ik hoop van harte u met deze hints op een idee te hebben ge bracht. Want ook al verwennen we de heer des huizes eigenlijk dag ln dag uit, het kan geen kwaad het ééns per Jaar zo op vallend te doen, dat hfj daar ook werkelijk erg in heeft. Foto boven: Deze tricot-herenpyjama kan worden gedragen als sport- en haus- dréss. (Modél: Schiesser-Manfit) Nee, meneer, al bent u haast 't „feestvarken", dit artikeltje is niet voor uw ogen bestemd, ook al heeft het echt wel iets met Va derdag te maken. U, mevrouw weet denk ik wel dat er nog steeds veel nuchtere mannen zijn die met veel nadruk beweren dat ze „Vaderdag maar een flauwe uitvinding vinden" om vrouwen geld uit hun zak te kloppen voor allerlei ditjes en datjes die „me neer'' zo hoog nodig zou hebben. Die „ditjes en datjes" draalen dan meestal uit op een stropdas of een paar sokken, die de betref fende man nooit zelf zou hebben uitgezocht, maar die hij voor zijn fatsoen (met een martelaarsge zicht) toch zal moeten dragen. Vandaar dan ook dat veel vaders met nog meer nadruk steeds weer zeggen, dat ze echt niets hoeven te hebben en dan ook he lemaal niets verwachten. Maar opgepast, dames! Houd mannen die zeggen „niets te ver wachten" speciaal in de gaten. Zij behoren tot degenen die wel degelijk op iets rekenen. Hun op merking houdt vaak verband met „stoer doen", maar toch ook wel met de vele cadeaus die ergens in een kast liggen te beschimmelen, of wat nog naarder is met tegenzin worden gedragen. Vrou wen hebben nu eenmaal een an dere smaak dan mannen en ook u loopt de kans dat de das waar u „meteen op viel" toen u de winkel binnen kwam nou net een attribuut is waar hij kippevel van krijgt. U zult het bij het uit pakken al aan zijn gezicht zien, want zelfs als hij zogenaamd verheugd lacht, kan hij gewoon niets anders dan een „zuur lach je" produceren. Voor u is dat dubbel zuur, want het is ook zon de van uw geld. MAAR WAT DAN WEL? Foto onder: Pyjama, strand- en huiskleding voor meneer, drie begrippen ver enigd in één kledingstuk van tricot. (Modél: Schiesser-Manfit)

Soester Courant | 1972 | | pagina 7