mmmmm pr n Behandeling van alcoholisten DE DOOD IN DE MYSTERIEUZE VOGELTREK Als wc met vacantie gaan ZIEKEIIÖT0 2727 Circa 35.000 gronische drinkers in Nederland corduroy kostuums, kolberts, jacks en pantalons. Burgerlijke stand VOOK S»E BALIE 8-jarige jongen aangereden Aanhanger met grint gekanteld Verkeerszuil omvergereden VERLOOFD, verlovingskaartjes Drukkerij Smit Nog veel raadsels rond de drift TELEFOONNUMMER gun uw kleding de beste behandeling die er is heeft u wel eens haast binnen één uur gratis sleaner A. Vreeswijk, geen praktijk. R. WESTRfl Dinsdag 20 juni 1972 De tijd dat vele tienduizenden arbeiders hun armoede trachtten te vergeten door middel van de drankfles is voorgoed voorbij. Was alcoholisme vroeger een probleem dat zich vooral voordeed in de lagere sociale milieus en zeer nauwe samenhing met de maatschappelijke achterstand van de arbeidersklasse, tegenwoordig vinden we de chronische drinkers in alle sociale milieus. Naar ruwe schatting telt ons land mo menteel zo'n 35.000 drankmisbruikers op wie de karakteristiek „alcoholist" kan worden toegepast. Een groot deel van hen is vrijwillig of gedwongen in be handeling bij een van de konsultatie- bureaus voor alcoholisme. Drinken symptoom van diepere problematiek Ook in onze moderne samenleving ver vult de alcohol een sociale funktie van geduchte importantie. Door de toene mende welvaart is het alcoholgebruik in alle sociale geledingen zelfs merkbaar toegenomen. Alcohol neemt in het per soonlijk verkeer allerlei belemmeringen weg en voert soms tot een gemakkelij ker kontakt. Politieke konferenties gaan gepaard met alcoholrijke diners, de cocktail-party is in, een receptie zonder sherry is ondenkbaar. Incidentele dronkenschap komt zeer veel voor, chronisch alcoholgebruik ook (elke dag enkele glaasjes). Van chroni sch alcoholisme kan echter pas gespro ken worden, wanneer door het chro nisch gebruik van alcohol lichamelijke en'of psychische symptonen zijn ont staan. Tot de psychise verschijnselen rekenen we de vervlakking van het gehele le ven, de lege vrolijkheid, het verwaarlo zen van allerlei plichten (gezin, werk enz.). Lichamelijke verschijnselen van chronisch alcoholisme zijn b.v. lever klachten, hartklachten, maag catarrh, ontregeling van het zenuwstelsel. Chronisch drinken word door de ge neeskundigen als een ziekte beschouwd, als een doorgaans mislukte poging om met het drinken het leven toch nog draaglijk te maken. De overeenkomst met andere verslavingsziekten (b.v. ge bruik van hard drugs) is in dit verband opvallend. Het gaat hier om behoeften van mensen in nood, die niet tot be vrediging komen. De schijngezelligheid van de kroeg, de „kameraadschap" van wildvreemden en de roes als zodanig doet de chronische drinker een moment zijn leed vergeten. Welke behandeling? Behandeling van chronisch alcoholisme is een moeilijke zaak. Zelfs al wil de alcoholist meewerken aan die behande ling, hij staat nu eenmaal zwak in zijn schoenen en bij de geringste aanleiding vervalt hij weer tot drinken. Het is mogelijk de alcoholist een medi camenteuze behandeling te geven. Hij krijgt dan middelen toegediend, waar door de behoefte aan alcohol verdwijnt. Refusal is een van de bekendste midde len. Maar veelal sorteert deze behande ling niet het gewenste effekt. Ze heeft vaak slechts een tijdelijk resultaat. Meestal grijpt de patiënt weer naar het „glaasje" als de kuur voorbij is. Boven dien wordt door een medicamenteuze behandeling de oorzaak van de kwaal niet weggenomen. Het drinken is slechts een symptoom van een dieperliggende problematiek, welke bij een medicijn- kuur niet aan de orde komt. Meer resultaat valt te verwachten van de sociale behandeling van de z.g. „A.A. vereniging" (Alcoholica Anonymous), die kort voor de tweede wereldoorlog in Amerika werd gesticht en ook in ons land afdelingen heeft. De leden van de- De grootste kollektie Ook in hele grote maten en lengtematen. 1 MODES SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST GEBOREN: CATHARINA ANNA .doch ter van J. W. van Luijtelaar en W. E. Klein. Sander, zoon van G. H. de Jong en C. van den Berg. Helena Catharina Natas ja, dochter van A. Hop en E. C. Tolboom. Jasper, zoon van H. W. J. Wilms en F. F. E. Chevalier. Willem Sander Cornelis, zoon van W. P. J M. Stalenhoef en M. J. M. Maas. Ar- jan Heiko, zoon van R. Surstedt en S. Jj M. C. van Zweden. Hjalmar Carel, zoon van G. de Vries en C. S. Spruit. Debby Cornelia Adriana, dochter van W. C. T. van Isselt en T. G. J. Wester- veld. Wendy Muriël, dochter ter van W. C. T. van Isselt en T. G. J. Westerveld. Wendy Muriël, dochter van H. Kaal en C. I. M. Rijs. Anja Patricia, dochter van T. J. Grootveld en J. Lekkerkerk. Annemiek, dochter van A. C. J. Boomhouwer en S. G. M. van Hattum. ONDERTROUWD: Wilhelmus Petrus Dor- resteijn en Gerda Leny den Dekker. Teunis van Viegen en Grietje van der Ploeg. Cornelis Mul en Christina Ste- ginga. GETROUWD: Herbert Johan Anton Readt van Oldenbarnevelt en Brenda Madeleine Ylona Woutersz. Paul Ge- rardus Christiaans en Phasuk Keskarn. Nicolaas Bernardus Jozef Voet en Louise Juliana Dirkmaat. Tonis Leen- dert van der Weele en Hendrika Louise Tiggelaven. Keith Patrick McCracken en Evertje Snel. OVERLEDEN: Nicolaas Wlbo Lublink, gehuwd met A. Morriën. Willem Gooze Zijl, weduwnaar van L. G. Mul der. Jansje Wolbertus, weduwe van W. P. Pannegieter. Eduard Ferdinand de Groot. Jan Christoffel Schut, ge huwd met D. Henken. ze vereniging zijn allemaal alcoholisten, die elkaar bijstaan in hun problemen, opdat zij niet meer tot chronisch drin ken vervallen. Maar vele alcoholisten zijn niet in staat om op deze manier hulp te zoeken. Daarom zijn ook de konsultatiebureaus van grote betekenis. Begeleiding De konsultatiebureaus hebben de taak om de alcoholist (en eventueel andere verslaafden) sociaal-psychiatrisch te be geleiden. Voorwaar geen eenvoudige taak, als we bedenken dat een groot deel van de kliënten van deze instellin gen niet uit zichzelf om hulp hebben verzocht. Niet zelden wordt dit kontakt tot stand gebracht op grond van een rechterlijk vonnis, b.v. wanneer de be trokkene een misdrijf heeft gepleegd en de rechter een onder-toezichtstelling be veelt. Het konsultatiebureau vervult dan de taak die normaliter door een re- klasseringsinstelling wordt waargeno men. Ook „rijden onder invloed" kan voor de rechter een reden zijn de ver dachte te dwingen hulp te zoeken bij 'n konsultatiebureau. Deze instellingen zijn onder meer met psychiaters en maatschappelijke wer kers bemand. Zij trachten in de eerste plaats de kliënt te bewegen de gebo den hulp te aanvaarden. De deskundi gen proberen tot een persoonlijke relatie met hem te komen. Pas dan worden de problemen bespreekbaar, die doorgaans aan het chronisch drinken ten grond slag liggen. Soms is een intensieve psycho-thefapeutische behandelng nodig. Ook bestaan er klinieken (b.v. de be faamde Jellinck-kliniek te Amsterdam) waar alcoholisten en andere verslaafden behandeld kunnen worden. ,U hield er nogal macabere gewoonten op na," sprak de politierechter misprij zend tot de sinistere verdachte, die zich stemmig in 't zwart gekleed had en er zelf erg bleekjes uitzag. „Ik kan niet helpen dat ik zo'n naam heb die schrik aanjaagt." ,Nee, maar u zoudt er wel iets voor zichtiger mee kunnen omgaan!" ,Hoe dan? Als ik opgebeld word, moet ik wel antwoorden. En dan zeg k al heel voorzichtig en heel langzaam: u spreekt met De Dood...." ,Dan moet u voortaan maar niet uw naam zeggen, maar uw telefoonnum mer". „O, u zou gek kijken als lk me hier kwam voorstellenmet: mag ik effe, m'n naam is drie, vier, nul, één...." „U moet natuurlijk beginnen met dood- gewóón te doen."*- -- ,Dat deed ik al. ~GèWöön als Dë Dood." ,Ja, maar niet zo ongewoon als meneer De Dóód gewoon was!" „Wat was daar dan niet gewoon an?" „U ging ook mensen opbellen die u niet kenden en zei dan dat u op bezoek zou komen. En als ze dan informeerden met wie ze het genoegen hadden, klonk het héél onheilspellend: u spreekt met De Dood!" „Nou, had ik dan moeten zeggen dat ze met de politierechter spraken? Of met een meneer Pietje Puck? Kom nou, ik heb zaken te doen en moet een klantenkring opbouwen. Ik verkoop een artikel. Dat moet ik er in brengen." „Doodkisten, soms?" „Nee, bruidssuikertjes." „En raakte u die wel kwijt op die ma nier? Waren de mensen daar niet als de dood voor?" „Ja, werkelijk, 't was wèl 'ns de dood in de pot. Maar ik moest wel. Ik moet óók eten, edelachtbare. Ik heb 't gepro beerd met een handelsnaam: Bruilofts- belangen. Maar dan had je weer mensen die dachten dat ik me zou verhuren als lolbroek op bruiloften en partijen en als die dan belden en naar m'n naém vroegen, kreeg je gelijk 't gedonder in de glazen. Of ze riepen: dat is 'n goeie, óf ze waren razend, daar kreeg ik 't no dige van te horen. En dan de concur rentie niet te vergeten. Die fluisterde de winkeliers in: pas op met die bruids suikers van die firma, dan krijg je De Dood op bezoek. En er waren genoeg mensen die dat letterlijke opvatten." „Dus de één z'n De Dood was de ander z'n bruidssuikers.... En die handelsnaam ging ook niet. En hoe zat 't dan met die weduwe?" „Die zat al op me te wachten, zogezeid." „O, u had uw komst schriftelijk aange kondigd?" „Nee, ik niet, maar zo'n spiritus-scéan- ce. Ze had contact gehad met de gees tenwereld. Met de ziel van d'r overle den echtgenoot, zogezeid." „Een spiritistische scéance, bedoelt u?" „Jawel edelachtbare. En haar man had geklopt dat ie op zijn bruidje wachtte bij de poort". „Welke poort?" „De hemelpoort. Dus die weduwe maakt zich reisvaardig. Die was al bezig d'r boeltje te verdelen en d'r ouderwetse snoepwinkeltje te verkopen. Toevallig kom ik op die rotdag dat zaakje bin nenstappen om te proberen daar een ordertje bruidssuikers te vangen. Nou ja, veel soeps was 't niet. Ik dacht al: 't is hier de dood in de pot. Er was geen klant te zien, hè. Komt dat ouwe mensje naar voren sloffen en vraagt wie ik ben, want ze was gesloten. Ik zei heeï voorzichtig: u ként me nog niet, maar ik ben De Dood en ik heb iets voor de bruiden.... Nou ja, ze zonk op haar knieën en riep: Goddank, u bent gekomen! Kus me, ik ben klaar om met u méé te gaan! - Nou ja. toen ben ik uitgevallen en daarop heeft ze mij aan geklaagd. Alsof ik haar opzettelijk wilde beduvelen!" De gteuigen bevestigden, dat de ver dachte en de wedeuwe elkaar niet ken den. Daardoor kon de officier geen op zet aanvoeren en moest de politierechter tot vrijspraak komen. „Misschien kunt u uw naam laten veranderen," stelde hij voor. „M'n naam?" vroeg de bleke man in 't zwart verbaasd, „Is dat een doodzon de soms?" En hij ging. Geschókt door dat goedbedoelde advies. De 8-jarige F. van L. uit Alblasserdam werd zaterdag op de Soesterbergsestraat aangereden door de 21-jarige automobi list B. F. B. uit Soest, toen de jongen zonder uit te kijken zijn voetbal, die de rijweg oprolde, achterna ging. Hij werd in de berm van de weg geworpen en in bewusteloze toestand met o.m. een hoofdwond naar het ziekenhuis Zonne gloren vervoerd. Ook mevrouw N. V.-v. d. V. (73) be landde in het ziekenhuis. Zij stak zonder voldoende uit te kijken de Koninginne- laan over juist voor de 22-jarige auto mobilist J. v. B. Mevrouw V. kwam op de motorkap te recht en sloeg met haar handtasje door de voorruit van de auto. Met vleeswon den werd zij naar Zonnegloren vervoerd. Naar Zonnegloren werden ook ge bracht de 16-jarige bromfietser R. K. en zijn duo-passigier G. de K., die op de Nieuweweg bij de Molenstraat geen voorrang kregen van de rechtsafslaande automobiliste mej. E. R. (28). Op de Jachthuislaan viel zaterdag middag, ten gevolge van duizeligheid, de 64-jarige bromfietser C. van H. uit Baarn. Met verwondingen aan het ge zicht werd hij naar het ziekenhuis ver voerd; Zaterdag kantelde op de Birkstraat in de bocht bij het Lange Huus, de achter de personen auto van H. de G. (39) ge koppelde, met grint geladen, aanhang wagen. De chauffeur raakte in de bocht de macht over het stuur van zijn wagen kwijt, slingerde over de weg, waarbij de aanhanger een langs de weg staande boom raakte en vervolgens kantelde. Het rondspattend grint kwam voor een groot deel terecht op de juist passerende auto van de heer J. B. R. uit Hilversum. Bij controle bleek de aanhanger te zwaar te zijn geleden. J. G. S. (44) uit Soest deed zaterdag aangifte bij de politie van het feit dat hij bij het Nassauplantsoen een ver keerszuil omver had gereden. Hij werd door de zon verblind en had de zuil niet gezien. Verliefd, getrouwd. Drukwerk voor Iedere gelegenheid, ook voor Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 In grote en kleine groepen komen de trekvogels jaarlijks naar het noorden om hier hun nesten weer te bezetten of te bouwen en eieren te leggen. Samen met de strandvogels, die hier altijd zijn, vormen zij onze gevederde vrienden, die ons een groot deel van het jaar verblijden met hun aanwezigheid, vrolijk gezang en druk gedoe. Tegen het najaar gaat een grote groep van deze dieren ons weer verlaten om ver zuidelijk de andere helft van het jaar door te bren gen. Nog veel raadsels I poot en dan weer in vrijheid gesteld. Op Natuurlijk vraagt de mens zich reeds die ring staat een adres waarheen de geruime tijd af, wat toch de oorzaak I ring moet worden opgezonden, wanneer mag zijn van het feit, dat bepaalde soorten vogels komen en gaan. Met dit onderzoek houdt men zich reeds eeuwen bezig, doch nog steeds heeft men geen afdoende verklaring ervoor kunnen vin den. Is het soms voedselgebrek? Neen, dat kan het niet zijn, want waarom ver dwijnen dan reeds in augustus de gier zwaluwen, terwijl we in september en oktober nog overal grote zwermen mug gen aantreffen? Gaan ze dan op de vlucht voor de kou? Zeer waarschijnlijk moet ook deze vraag ontkennend beantwoord worden, aange zien een dier in de vrije natuur levend, veel minder last van temperatuursver schillen ondervindt dan een geciviliseerd mens. De geleerden raken er bijna niet op uit gestudeerd en er zijn derhalve verschil lende theorieën in zwang, die een ver klaring proberen te geven voor de mys terieuze vogeltrek. Vlucht voor het ijs? Velen zeggen, dat de vogeltrek een over blijfsel is uit de ijstijd. Door het van het noorden uit optrekkende ijs konden de dieren geen voedsel genoeg meer vin den, terwijl tevens de temperaturen der mate laag werden, dat het ook voor hen te bar werd. Zij werden op die manier manier gedwongen naar het zuiden te trekken. Later, toen het ijs terugtrok, konden zij weer naar het noorden ko men. Het lijkt ons, dat deze theorie niet goed houdbaar geacht moet worden, aange zien de frekwentie van heden aanmerke lijk hoger ligt dan in de ijstijd. Boven dien trekken niet alle vogels. Een meer aannemelijke theorie is wel, dat de oorzaak van de trekdrang niet buiten maar in de vogels gezocht moet worden. Deze zou hoogstwaarschijnlijk afhankelijk zijn van inwendige omstan digheden en wel van bepaalde klieraf scheidingen, die de trekdrift opwekken. Waarheen? Hoe het ook zij, op een bepaald ogen blik wordt de vogel onrustig en zoekt veel gevallen het gezelschap van soortgenoten, zodat troepen gevormd worden, die eerst nog wat in de omge ving rondzwerven om dan op zekere dag of nacht te starten voor de eerste étappe van de lange trekroute. Deze trekvogels kunnen inderdaad veel presteren, doch wij moeten hun pres taties niet overschatten. Hun snelheid varieert van 40-60 kilometer per uur en zij vliegen meestal niet langer dan on geveer 5 uur per dag. Wij mogen dus aannemen, dat ze per dag een af stand van circa 300 kilometer afleggen. Hun uithoudingsvermogen is fantastisch, wanneer wij bezien, dat bijvoorbeeld de..ooievaars en .zwaluwen tot de zuid- puiit van zuid-Afrika trekken, waar ze in het milde klimaat de winter door brengen. Broedsels brengen ze daar niet groot. Wanneer het In onze kontreien voorjaar begint te worden, dan krijgen de trek vogels in de vreemde weer de typische trekdrift en zij gaan op terugtocht, naar onze gebieden, om daar hun oude nest te bezetten of een nieuw te bouwen. Hier worden dan wel broedsels groot gebracht. Welke route? Een belangrijke vraag voor de weten schap was, welke route de vogels volgen op hun trek naar het zuiden. Om dit te ontdekken, maakt men gebruik van ringen. Gevangen exemplaren worden voorzien van een metalen ring om de De vakantie is al lang vastgesteld, de reizen zijn uitgestippeld en het hotel of de kamping is besproken. En hoe dich ter de afgesproken datum nabij komt, hoe meer de reiskoorts ons te pakken krijgt. Koffers pakken komt aan de orde, met daarbij de altijd weer terug komende vertwijfeling over de te kleine koffer en het te grote exemplaar. Maar,, des te groter de koortsachtige opwin ding over diverse nuttige zaken, des te meer zullen we uiteindelijk genieten. Voor we op reis gaan hebben we ook nog veel zorgen over huis en haard of huis en tuin, om alles zó achter te laten, dat we onbezorgd kunnen zijn. Heel goed opruimen kunnen we eigen lijk pas als de koffiers gepakt zijn, dus vlak voor het weggaan. Het huis schoon maken, stofvrij maken, kan natuurlijk een paar dagen van te voren gebeuren. Dat het noodzakelijk is weten we alle maal. Een van te voren schoongemaakt huis laat zich na de terugkeer weer veel gemakkelijker bewoonbaar maken, zodat de moeizaam verkregen ontspan ning bij thuiskomst niet dadelijk verlo ren gaat. Allerlei problemen moeten worden opgelost Wat we zo van te voren allemaal moe ten doen? We vragen de buren of een lieve vriendin of zij de kamerplanten water willen geven. We kunnen dit des te gemakkelijker vragen als we aanbie- en 't ook voor hen te doen als zij va kantie houden. We verlichten het werk van de behulp zame buurdame aanmerkelijk, als we van te voren plastic onder de bloempot ten leggen, zodat het niet zo erg is als er eens wat water naast de potten valt. Misschien hebben enkele planten een speciale verzorging nodig? Laten we dan niet vergeten dit even door te ne men. Hebben we werkelijk niemand die de planten kan verzorgen, dan zetten we ze buiten. Er zijn ook speciale bloempot ten in de handel, die een maximum aan water kunnen bergen. Een andere ma nier is om wollen draadjes van een bak water naar de bloempot te leiden. Het is wel raadzaam om hier van te voren even mee te oefenen. Verder is er dan altijd nog de mogelijkheid om de meest waardevolle planten bij een bloemist in bewaring te geven. Ook is het heel belangrijk om tijdig onderdak voor hond en poes te bespre ken. Met de zorg voor het aquarium kunnen de buren wellicht ook worden belast. Als we het water in het aqua rium een dag vóór de reis verversen, is de zorg voor de vistjes niet zo bijzonder zwaar. Alleen af en toe wat eten geven. We letten er verder goed op, dat het niet vanaf de straat zichtbaar is, dat ons huis tijdelijk niet bewoond is. Dus geen overgordijnen dichtdoen of de zon wering permanent naar beneden laten. Dit vestigt veel te veel de aandacht op onze afwezigheid. Ook overvolle brievenbussen hebben me nige inbreker op het idee gebracht, dat de bewoners op reis waren. Kranten en Tijdschriften kunnen we daarom beter afbestellen of door laten sturen. De ove rige post laten we zeker nazenden. We vergeten vooral niet de melkboer en de bakker te vertellen, dat we voor een bepaalde tijd niet thuis zijn. Te verwachten rekeningen kunnen we mis schien het beste tevoren vereffenen, daarbij vergeten we ook de telefoon-, radio- en televisiebetalingen niet. De laatste weken voor de vakantie ko pen we niet meer levensmiddelen dan we strikt nodig hebben, zodat we niet met bederfelijke waren blijven zitten. Natuurlijk maken we de koelkast niet alleen helemaal leeg van te voren, maar we maken hem ook goed schoon. We laten de deuren van de koelkast op een kiertje staan. We laten geen vuil wasgoed achter, we insnekteren de waterafvoer, ook op het balkon, en we legen de pedaalemmers. Bij de laatste inspektietocht door het huis overtuigen we ons of alle rarpen goed gesloten ziin, we sluiten hoofd kranen af, schakelen de antenne van radio en televisie uit en dan pas kunnen we met een gerust gevoel de voordeur achter ons dichttrekken. Dan brengen we de sleutel van het huis nog even naar de buren of een goede vriend. Het is immers heel belangrijk dat iemand in noodgevallen binnen kan ko men. Ook ons vakantieadres moet aan achterblijvenden bekend zijn. De tuin baart ons natuurlijk ook nog zorgen. Misschien kunnen we een we derzijdse hulpdienst met buren organi seren. Is dat niet mogelijk, dan moeten we de tuin grondig op de vakantieperio de voorbereiden, hierbij bedenken dat tijdens onze afwezigheid ook het sproei en afvalt. Ja. als we erg reislustig zijn, moeten we daar eigenllik bij het aanleg gen van de tuin al rekening mee hou den. Blijven we lang weg, dan kan van te voren een afspraak met de tuinman worden gemaakt, zodat we bij thuis komst geen wildernis of verbrand gazon vinden. een dergelijke vogel op trek in handen valt van mensen. Door dat men op die manier te weten komt waar de ringen vandaan kwamen, kon men de routes van verschillende trekvogels vaststellen. Het is gebleken, dat de vogels zich aan bepaalde natuurlijke routes houden en dat zij een afkeer hebben om grote af standen over zee af te leggen. Dit laat ste brengt met zich mee, dat grote vo geltroepen zich concentreren op de Schiereilanden rondom de Middellandse Zee. Gribraltar, zuid-Italië en Grieken land doen dienst als „springplank" en van daaruit vliegen de trekkers over smalle zeestraten naar de noordkust van Afrika om zich daar weer te versprei den en ieder zijns weegt te gaan. Het is de onderzoekers wel opgevallen, dat er altijd minder vogels terug komen, dan er gegaan zijn. Wanneer we even nadenken, is dit begrijpelijk, want der gelijke geweldige tochten zullen veel zwakke dieren doen omkomen. Andere worden het slachtoffer van mens, dier of natuurgeweld. In het zuiden broeden ze niet, zodat er geen aanvulling komt. Op de tocht naar het noorden in het voorjaar vallen er weer slachtoffers en zo komen er aanmerkelijk minder vogels terug dan er gingen. magie cleaning van super cleaner is een weldaad voor al uw kteding! perfekt gereinigd, etuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd 9p ons adres koningsweg 16 helpen wij u zelfs wij halen en bezorgen pioniers in.textielreiniging koningsweg 16 en konlnginnelaan 42 Heden behaagde het den Heere, na een lang durig lijden, in de Hope des eeuwige levens van ons weg te nemen, onze lieve Zuster en vriendin CATHARINA CORNELIA ADRIANA SMITH, op de leeftijd van 78 jaar. Amsterdam: L. WALBURG - SMITH Soest: W. FLOOR Soest, 17 juni 1972 Laanstraat 24 Geen bloemem De teraardebestelling vindt D.V. plaats woens dag 21 juni a.s., om 14.00 uur, op de Hervormde begraafplaats aan de Veldweg te Soest. KLEINE ADVERTENTIES Uitsluitend bij vooruitbetaling Tot 10 woorden ƒ2,50 Elk woord meer ƒ0,10 PERSONEEL GEVRAAGD Heeft U 'n ruime kantoor- ervaring en 30 u. p. w. of meer beschikb., dan zal TYPING SERVICE u graag de adressen ver strekken, waar een leuke tijdelijke baan op u wacht. Veenbesstr. 462, Soest. Tel. 02155-6267. Interessante WERK ZAAMHEDEN voor dames aangeboden. Bel 02155- 7460, of schrijf Schoen maker, Van Angerenstraat 6, Soesterberg. TUINMAN gevraagd voor mooie tuin. Brieven onder letters XL bur. S. Crt. Gevraagd 65 PLUSSER voor licht tuinonderhoud, 1 a 2 halve dagen per week. Tel. 7310. Wij zoeken iemand met ervaring in TUINIEREN voor het onderhoud van een kantoortuintje. Tuin gereedschap aanwezig. De Erven J. A. Lindner N.V. Koningsweg 18, Soest. Tel. 5151. Gevraagd HULP in de huishouding, voor 3 och tenden of middagen per week. Mevr. Poons, Dorre- steinweg 64. Tel. 3312. PERSONEELS- AANBIEDINGEN Gevraagd door ervaren timmerman, gedurende enkele weken, ONDER HOUD. en TIMMER. WERK. Brieven onder letters BD bur. S. Crt. Biedt zich aan NOODHULP brood- en banketbakker. Brieven on der no. 2354 bur. S. Crt. TE KOOP AANGEBODEN Te koop 2 JALOEZIëN, elk 2.78 m. lang, voor de flat Veenbesstraat, en roe gordijnen keuken. Veen besstraat 266. Tel. 7059. Te koop RENAULT 10. I.z.g.st. km. stand 54.000. J. Wildenburg, St. Jozeph- str. 3. (zijstraatje Molen straat) Soest. Te koop CAMERA, nikon photomic FTN met nikkor 50 mm'1,4 lens, als nieuw 725,Van Lenneplaan 3a, Soest. Te koop heel nieuw elek trisch HAMOND-ORGEL ƒ490,radio en 2 boxen en platenspeler 280,-, 5 platenspelers per stuk ƒ58, 4 radio's (draabaar) ƒ55, Weebreestraat 78, Soest. Te koop Beo TUNER VERSTERKER, master 1000. Vraagprijs ƒ650, Rubenslaan 39. Te koop FORD Cortina '66 i.g.st. Te bevr. Kerkpad N.Z. 50. Te koop ongeveer 600 roe de HOOILAND. E. van Oest, Oude Gracht je 17, Soest. Tel. 2142. Te koop 2-persoons eiken LEDIKANT met spiraal en grote spiegel. T.e.a.b. Prins Henriklaan 19. Te koop PUCH 1970, met verzekering, i.z.g.st. ƒ250,- Merelweg 8. Te koop antieke Windsor KINDERSTOEL, i.p.st. Colenso 97. Nederhorst den Berg. Te koop aan de Vecht staand helft van een dubbel WOONHUIS. Ind. grote kamer, keuken, hal, kel der. Boven 4 slaapkamers en badruimte, het geheel is centraal verwarmd. Vraagprijs ƒ83.000,k.k. Te bevr. tel. 02155-6112. Te koop scooter VESPA, 160 cc, ƒ175,—. Korte Hartweg 14. Te koop BRUIDSJAPON, maat 42, 100,-. Willem de Zwijgerlaan 33. Fijnste romige KLAVER- HONING, pittige boek weit - honing enz. rechtstreeks aan kinderkampen, parti culieren, inrichtingen. Denekamp, Baarn, tel. 2972. Nederhorst den Berg. Te koop aan de Vecht gelegen BOUWTERREIN van ca. 450 m2, hetwelk bebouwd mag worden met een bungalow, of een vrij staand woonhuis. Vraag prijs ƒ38.500,k.k. Te bevr. tel. 02155-6112. Te koop STAPELBED en slaapkamerameublement. Dalweg 28. Te koop z.g.a.n. 8-per- soons BUNGALOWTENT, van ƒ700,voor ƒ400, 1 x gebruikt. Merk Rinco. Schaepmanstraat 35, Soest. Te koop gevraagd BOUW GROND. Tel. 6187. Te koop gevraagd STUDIE-BUREAU, moet behoorlijke bladmaat heb ben, en Ketcar-skelter. Aanb. Nassauplantsoen 4, telefoon 2566. TE KOOP GEVRAAGD OUDE Ansichtkaarten, munten, noodgeld, postze gels, bidprentjes. Verzame laar Diss, Bilthoven. (030- 783695). TANDARTS, van donderdag 22 juni t.m. vrijdag 14 juli Voor spoedgevallen plaat selijke tandartsen. De Curator brengt ter ken nis van de schuldeisers, dat het faillissement van E. NELLESTEIN, wonende ta Soesterberg (Gem. Soest) is opgeheven wegens gebrek aan baten. Mr. Joh. Grooten Baarn, 14 juni 1972. Nassaulaan 42. TE HUUR AANGEBODEN Gestoffeerde KAMER ta huur voor de maanden juli, augustus, september. Br. onder nr. 2353 bur. S. Crt. TE HUUR GEVRAAGD Jongeren Adviescentrum (voorheen Meisjesbelangen) zoekt KAMERS. Kerkpad z.z 9 of tel. 7153. Spreek uren dinsdags- en donder dagsavonds van 7-8 uur. Net KOSTHUIS gevraagd vóór 1 juli door man, 51 jaar. Brieven of tel. 8911, per adres Valeriaanstr. 72, Soest. Turkse gastarbeider zoekt KAMER met kookgele genheid. Brieven onder letters RA bur. S. Crt. Wfl maken ook uw auto- en huissleutels. GIELEN, Ijzerwaren - Gereedschap pen. Van Weedestraat 9 A, Soest. Telefoon 02155-4526. Tc koop prima WINTER AARDAPPELEN (Irene) 20 cent per kilo. J. B. LANSER. Soester Engweg 8. tel. 2557. TUINGEREEDSCHAPPEN (onze specialiteit!), gras- maaimachines in tientallen maten en soorten. TUINTOKO VAN DRIE, Amsterdamseweg 139, Amersfoort, telcfoo:n (03490) - 17031. Laat Uw NAAIMACHINE electrisch maken, speciale aanbieding. Motor nu 55,- compleet. FA. HUISSTEDEN, Soesterbergsestraat 28, telefoon 3480. TEGELS in vele maten en kleuren. Lavasteen, grote voorraad. TUINTOKO VAN DRIE, Amsterdamseweg 139, Amersfoort, telefoon (03490) - 17031. RIETMATTEN - Tuinhek ken - gaas en draad - palen - stokken enz. TUINTOKO VAN DRIE, Amsterdamseweg 139, Amersfoort. telefoon (03490) - 17031. Nieuweweg 59 - Soest Telefoon 3288 koopt LOMPEN. IJZER, PAPIER en METALEN. Zaterdags na 12 uur GESLOTEN. SOESTER COURANT RECLAME COURANT I

Soester Courant | 1972 | | pagina 3