GEMAR - Parallelweg 19 - Soest Baby EDAMMERS, pl.m. 960 gram per stuk4,68 fraaierhaar door Biosthetische SPECIALE VAKANTIE-AANBIEDING MODE-ATELIER SOESTMJK WORDT KANTOORGEBOUW Kerkconcert Wijziging samenstelling raadscommissies Soester jeugd organiseert een rallycross Iüeuren-TV gestolen Zinloze vernielingen door de jeugd Zo vlogen «Ie duiven P.V. Juliana Post Baarn-Soest Officiële mededeling Woningwet SOESTERBERG Jubileumviering Chr, school Volleybal AGAVS en mixtoernooi KVO besloot seizoen met sportdag KVO-adspiranten C kampioen Algemen Bejaardensoos AGAVS bood „Gouden Soesterberg" sportmiddag aan Cursus sociale verzekering Olympia-senioren in Tweedaagse Dinsdag 20 juni 1972 REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Cons.prijs 5,75 Mode-atelier Soestdjjk is aangekocht door Jac. Hermans Levensmiddelen- bedreven n.v, te Amsterdam. Hier zal de komende maanden het hoofdkantoor van de n.v. worden ondergebracht, dat thans nog is gevestigd in Weesp. Een gedeelte van het personeel verhuist mee, daarnaast zal personeel aangetrokken worden uit Soest. Jac. Hermans n.v. heeft meer dan 40 filialen in Nederland, voornamelijk in de omgeving van Amsterdam en in de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Lim burg. Op het laatste concert van dit seizoen in de Oude Kerk te Soest, te geven op vrijdag 23 juni a.s., brengt de Neder landse Cantorij o.l.v. Maarten Kooy een programma, dat met recht als zeer bij zonder kan worden bestempeld. Het is geheel gewijd aan werken van Hugo bistier, een van de bekendste vernieu wers van de protestantse kerkmuziek in Duitsland, voor wie helaas het Nazi régime een zodanige, geestelijke belas ting betekende, dat hij zich in 1942 van het leven beroofde. Zijn muziek, die we vroeger zeer mo dern vonden, klinkt ons thans al veel gematiger in de oren, en zijn prachtige koorwerken, in een zeer persoonlijke stijl geschreven, hebben ook in ons land hun weg reeds lang gevonden. Van zijn instrumentale composities ho ren we eigenlijk alleen maar zijn orgel werken, en het is weinig bekend, dat hij ook voor de concertzaal prachtige dingen schreef. De Nederlandse Cantorij biedt U thans de unieke gelegenheid hiermede kennis te maken, door de uit voering van het concert voor clavecim- bel en strijkorkest. Solist is hierbij - uiteraard - de organist van de Oude Kerk (en van de Neder landse Cantorij), Jan Jansen. Hij wordt begeleid door het strijkorkest van de Utrechtse Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy, welk ensemble hierin een interes sante, maar razend moeilijke taak heeft, waarop het zich intensief heeft voorbe reid. Een prachtig concert - waarbij we nog vermelden, dat het middendeel be staat uit variaties over het volksliedje „Ei du feiner Reiter" - dat de organist Jan Jansen volop gelegenheid geeft zich ook als virtuoos bespeler van het clave- cimbel te presenteren. Het tweede programmapunt is een gees telijk koorwerk, van Hugo Distier, To- tentanz, voor 4-stemmig koor en spreek stemmen. In navolging van Middeleeuwse beel dende kunstenaars, o.a. Hans Holbein), die in een reeks prenten lieten zien, hoe de Dood, voorgesteld als dansmeester, arm en rijk, jong en oud, goed en slecht, ten dans nodigt, schreef Distier 14 be schouwende motetten, elk gescheiden door een gesproken dialoog tussen de Dood en de persoon, die „aan de beurt" is. De rol van de Dood zal worden ge sproken door Patrick Kool, die van de overige personen door Kees de Groot, Walter Gams, Pier Veldman, Ine Kooy en Astrid Meyer. Het koor van de Ned. Cantorij, het voormalige Hervormd Jeugdkoor, dat in Distlers muziek zeer goed thuis is, zingt de motetten bijzon der fraai. Het concert begint om 8.15 uur. De heer J. A. Detmar, die, als opvolger van de heer J. H. W. Geerlings, donder dag a.s. als raadslid beëdigd wordt, zal Op een uit zandpaden, grasbancn en met zand bedekte asfaltwegen bestaande parcours gelegen tussen de Klaarwaterweg en de eerste in aanbouw zijnde huizen van het plan Klaarwater, heeft zaterdagmiddag een bijzonder geslaagd rallycross- evenement plaatsgevonden, hetgeen werd bijgewoond door enkele honderden toe evenement plaatsgevonden, die werd bijgewoond door enkele honderden toe- Onder leiding van Olof v. d. Broek en Ben Zijt.veld werd er in 5 manches een felle strijd geleverd om 3 plaatsen in de finale. Enkele deelnemers vergden daar bij te veel van hun wagen waardoor sommige onderdelen het begaven zoals banden en remmen. Ook moesten en kele bumpers het ontgelden van cou reurs die wat al te enthousiast het zand in doken. Uiteindelijk wisten Koert Adams, Fred Kloek cn Teus Rouwendaal beslag te leggen op de 3 finaleplaatsen. Na een zeer spannende race, waarbij de ■wagen van Koert Adam een vastloper kreeg, werd de eindstand: 1. Teus Rouwendaal met bijrijder Jan Baas in VW-kever. 2. Fred Kloek met zijn broer Karei in een DKW. 3. Koert Adam met Ad Prins in Trabant Speciaal. 4. Richard Brons/Ton Duinkerken in VW-kcver. 5. Bert v. d. Broek/Gert v. d. Broek In Fiat Speciaal 6. Leo Adam. solo in Glass. 7. Bram Kuit/Ko v. d. Brink in Opel. 8 en 9. Frank Duist, Jorg Karwoczick/ Jos Schimmel in VW-kever. Dit evenement werd georganiseerd door Koert Adam, Teus Rouwendaal en Ben Zijtveid. Het geheel werd mogelijk ge maakt door sponsering van Rob's Cor ner, Piet Beier, Rram de Munt, Walk-in Smitshof, Joop Tak en de heer Karwoc ziek. De Soester jeugd hoopt dat het ge meentebestuur er aan wil mppwerken dat 7.0'n gebeurtenis in de toekomst va ker plaats zal vinden. Foto D. I.enten De heer G. A. N. deed aangifte van diefstal uit zijn woning aan de Foeken- laan van een kleuren t.v., een vuurbuks, een papoea-mes, een engels tafelklokje en een bedrag aan geld. De diefstal werd donderdagavond ontdekt. De velden van het nieuwe sportcom plex aan de Eémweg, waar t.z.t. de voetbalvereniging VVZ op /al gaan spe len, zijn ingezaaid. Opgeschoten jongens hebben de verleiding van de ge-cgali- sccrde grond niet kunnen weerstaan en hebben do velden reeds in gebruik ge nomen om cr een partijtje voetbal op te gaan spelen. De aangerichte schade is groot. De honderden leden van WZ zijn er mede de dupe van. Op de Koninginnelaan hebben jon geren het nodig gevonden jonge, pas geplante boompjes te vernielen. Niet door ze uit de grond te trekken of iets dergelijks, maar afdoend door ze door midden te breken. Ook hier is do fi nanciële strop belangrijk. De zinloos held van deze vernielingen, in een tijd waar iedereen de mond vol heeft van milieubescherming, zal wel niet tot de onbekende daders doordringen. De vereniging „De Vriendschap" nam deel aan e^n wedvlucht vanaf Compieg- ne, afstand 352 km. De 239 duiven wer den te 8 uur met Z.W.-wind gelost. De eerste duif arriveerde te 12.22.40 uur, de laatste te 12.38.53 uur. De uitslag luidt: J. Ruttenberg 1. S.K.B. 2 6 10 11 16 28. A. Meesters 3 27. J. Kruseman 4 25 38. C. Vaessen 5 21 36 42. C. Kaats 7 9 19 31 39. Gebr. Schimmel 8 29 33 43 44 47. H. Verkerk 12 41. E. Veerman 13 48. W. Roest 14 15 22 30 32 46. Altenaar-Reijer- se 17 23 35. D. de Zoete 18 26. E. Daat- selaar 20. A. de Kruijf 24. C. Bokma 34 37 40. Mevr. Ottens 45. Ook de vereniging „De Zwaluw" nam met 160 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Compiegne. Aankomst le prijsduif te 12.21.27 uur, snelheid 1401.23 m. p. m. Laatste prijsduif arriveerde te 12:32.59 uur, snelheid 1340.4.9 m. p. m. Uitslag: J. v. d. Brakol 1 4 7 29. A. v. Dorrcstein 2 8 9 16 21. G. Rijksen 3 5 12 13 15 17 19 24 26 27 28 31 34. Jac. Stalenhoef 6. R. Voskuilen 10 14 25 30. G. Lijnsvelt 11 22. W. v. Soest 18. H. v. Hengslum 20 23. A. v. Riet 32. P. Rauch 33. Door bovengenoemde vereniging werd deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Noyon. Afstand 332 km. Er waren 97 duiven in concours, die om 7.10 uur met een Z.W.-wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 11.12.56 uur en maakte een snelheid van 1359.93 m. p. min. De laatste prijsduif arriveer de om 11.28,53 uur. De uitslag luidt: H. Huisman 1 3 4 6. H. Nap 2 5 12 19 20. P. Ouderdorp Jr. 7. L. Vogel 9 16 18 23. J. v. Leijenhorst 10. .T. Croon 11 14 24. J. de Ruiter 13 15 17 21. G. v. d. Meent 8. P. Ouderdorp Sr. 22. S. Berghuis 25. de tweede dag voerde de deelnemers door de plaatsen Leusden, Driebergen en Austerlitz. Het uitvallersaantal op deze laatste dag lag hoog. Enige kilometers voor de finish werden de Olympia-senioren aangenaam verrast door het feit dat ze bloemen kregen aangeboden. Bovendien begeleidden de drumband van Ol.vmpia en de adspi- rarjten van de wandelafdeling hen op hun laatste kilometers. Het geheel werd voor de senioren een waardig slot van deze Tweedaagse. Zaterdag 24 juni vertrekken alle drie groepen om 13.30 uur precies vanaf de Veldweg om deel te nemen aan de 12e Landschapsmars in Voorthuizen. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van haar gemeente voornemens zijn aan Rijkswaterstaat dienstkring Utrecht- Oost, Burg. Reigerstraat 77, Utrecht, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te ver lenen tot het bouwen van een materia len-loods op het perceel, gelegen aan de Richelleweg 3, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie E, nr. 2263. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 20 juni 1972. Het jubileumcomité, belast met de or- genisatie van de diverse festiviteiten ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Chr. Lagere School, heeft haar pro grammapunten nu defnitief vastgesteld. Het volledige programma luidt als volgt: 24 JUNI: Reünie voor alle oud-leerlin gen, oud-leerkrachten, aanvang 10.00 uur. Deze ontmoeting duurt tot onge veer 16.00 uur. Volledigheidshalve zij nog opgemerkt dat de leeftijdsgrens voor deelname is vastgesteld vanaf 18 jaar. Plaats van samenkomst: Chr. School aan de Gen. Winkelstraat: 24 JUNI: Feestavond voor oud-leerlin gen in de leeftijd van 12 tot 18 jaar in de Chr. Lagere School, \Vinkelmanstraat. Aanvang 20.00 uur. Alle oud-leerlingen die hiervoor in aanmerking komen wor den hierbij hartelijk uitgenodigd. 25 JUNI: Speciale herdenkingsdienst, die gehouden wordt in deGerefKerk aan de Winkelmanstraat, aanvang 17.00 uur. In deze dienst zal ds. F. J. Th. van Bo- vgn voorgaan. Een gedeelte van de li turgie zal worden verzorgd door leerlin gen van de school. 28 JUNI: Ontspanningsavond voor de leerlingen van de school en hun ouders in de Herv, Kerk „De Hoeksteen", aan- van 19.30 uur. Het programma wordt geheel verzorgd door de leerlingen en hun onderwijzers. 29 JUNI: Sport en spelmiddag voor de leeringen van de school. Het gebeuren vindt plaats in en om de school. Indien er nog ouders zijn, die bij deze feeste lijkheid een handje willen helpen, dan graag. Stelt u zich dan met de heer J. Rosing in verbinding. Het eerste herenteam is met SSS en Olympia geëindigd op een gedeelde vier de plaats in de eerste klasse van de NeVoBo. Het tweede team degradeerde naar de derde klasse, waarin het derde team op de derde plaats eindigde. Ook het damesteam werd derde in de tweede klasse achter Olympia en WH. Het jeugdteam tenslotte werd vierde in de jeugdpoule, waarin Olympia zege vierde. AGAVS kan het nieuwe seizoen opti mistisch tegemoet zien. want men heeft de nodig versterking gekregen. De volleybalafdeling besluit het seizoen met het traditionele mix-toernooi op vrijdag 23 juni in het Dorpshuis. Aan vang 19.00 uur. De korfbalvereniging „Oranje" (K.V.O.)' hield zaterdag de traditionele sportdag voor de jeugdleden van 10 tot 16 jaar. waarbij aan een tiental onderdelen moest worden deelgenomen. Niet alleen de jeugd zelf, maar vooral ook hun lei ders en leidsters waren erg druk met de vele activiteiten. De onderdelen waren: sprietlopen. tijd- doelen, strafworpen, doel werpen, behen- .digheidsrace, hoepelloop, minigolf, bus- sengooien, zaklopen en vergooien. De bestgeplaatsten bij de jongens waren: Groep 1: 1. Pieter v. cl. Hoeven (3711 p.). 2. Peter van Vliet 13324). Groep 2: 1. Rudy Timmerman (3217). 2. Han Busker (3195). Groep 3: 1. Rick Mast (3222). 2. Hans v. d. Ham (3162). De meisjes telden vijf groepen: Groep 1: Annelies v. Staveren (3277). 2. Corrie de Groot (2999). Groep 2: 1. Linda Preusser (3221). 2. Coby Janssen (3113). Groep 3: 1. Corrv van Vliet (3223). 2. Inge Geers (3073). Groep 4: 1. Paula Loots (2677». 2. Betty Loots (2450). Groep 5: 1. Mariëlle Mast (2729). 2. Petra Loots (2640). B^alve deze onderlinge jeugdwedstrij den was er nog een korte korfbalwed strijd tussen oud-KVO-ers en een huidig seniorenteam. Tot slot van de geslaagde clubdag volg de in de kantine een reünie van leden en oud-leden. Door een 7-0 overwinning op Dindsea-c hebben de c-adspiranten van K.V.O. het kampioenschap behaald in afdeling 18 van de korfbalbond Midden-Nederland. In dit succesvolle besluit van het seizoen werden de zeven treffers gescoord door Annelies van Staveren (2), Anneke Vul pen (2), Dick van den Ham, Linda Preusser en Hans Busker. De eerstvolgende soosmiddag van de al gemene bejaardensociëteit zal gehouden worden op donderdag 29 juni. De reeds eerder toegezegde sportmiddag van AGAVS voor de jubilerende voet balvereniging „Soesterberg" werd zater dagmiddag onder prachtige weersom standigheden gehouden op het tweede veld van de v.v. Soesterberg. Na de rondgang door het dorp door drumband en deelnemende leden en de opmars oo het terrein bood voorzitter Esmeijer het bestuur van het „Gouden Soesterberg" deze sportmiddag aan. waarbij hij wees op de goede opvang van de jeugd »n Soesterberg door de gymnastiekvereni gingen in het algemeen. De kleuters openden ln geheel eigen stijl de „turndemonstraties' en ver richtte ware kleuterarbeid. Na het echt jongensachtig springen volgde door en kele melsjeslcden van de keurgroep oefeningen op balk en brug en een trai ningsoefening door de meisjes van klein tot groot. Daarna een drumbandshow on der leiding van de heer J. van Loveren. Na het werk van de springgroep en moderne gymnastiek volgde een leuk geslaagd volksdansen voor ieder, die Joke Loots in actie bjj trampolinesprin gen tjjdens sportmiddag AGAVS; gehce links alg. technisch leider de heer Maas. maar dansen wilde in Israëlische, Griek se of Hollandse dansen. AGAVS ontving van de heer J. F. J. de Lang, voorzitter van de jubilerende zus tervereniging het jubileumvaantje onder dankzegging voor het bijzonder goed ge brachte sportprogramma ln de open lucht. De uitvoeringsorganen van de sociale verzekering, maar ook vele andere in stellingen en bedrijven hebben mede werkers nodig die beschikken over een goede, op de praktijk gerichte vakkennis van de sociale verzekeringswetgeving. Een hierop gerichte cursus begint sep tember, georganiseerd door de Stichting Opleiding Sociale Verzekering, Bos en Lommerplantsoen 1, Amsterdam. Oorspronkelijk was deze cursus bedoeld als vakopleiding voor hen die werkzaam zijn bij een der uitvoeringsorganen van de sociale verzekering. De praktijk wijst echter uit dat in de laatste jaren circa een derde deel van de cursisten, zoals maatschappelijk werkers, medewerkers van personeelsafdelingen en organisaties op sociaal gebied, elders werkt. De cursus omvat twee delen. Het eerste deel (van begin september 1972 - ultimo maart 1973) betreft een aantal onder werpen die met de sociale verzekering in relatie staan; het tweede gedeelte (van half augustus 1973 - september 1974) geeft een gedetailleerde behande ling van de sociale verzekeringswetge ving. De mogelijkheid van aanmelding voor deze cursus sluit 31 juli 1972. zitting nemen in de raadscommissie voor de brandweer en in de commissie Socia le Zaken. Daarnaast wordt hij bestuurs lid van de Stichting Openluchttheater Soest en de Stichting Soester Natuur bad. Mevrouw E. Korthuis-Elion neemt de plaats van de heer Geerlings in in de financiële commissie, terwijl mevrouw G. G. A. Alting-Ambrosius mevrouw Korthuis opvolgt in de commissie Open bare Werken en in de Stichting Samen werking Woningbouwcorporaties. Zij neemt ook zitting in de commissie Woonruimteverdeling in de plaats van mevrouw P. J. Oranje-Entink. Ten slotte neemt de heer W. A. Blaauw de opengevallen plaats van de heer Geerlings in in de commissie Grondbe drijf en Uitbreidingsplan. Elf senioren van de chr. wandelsport vereniging „Olympia" hebben vrijdag en zaterdag voor de eerste maal en met succes deelgenomen aan de traditionele Tweedaagse, welke voor de 23e maal werd georganiseerd door de Amers- foortse Stichting voor Lichamelijke Op voeding en Sport (ASLOS) en het Amersfoorts Wandelcomité (AWC). De start en finish was bij de Juliana van Stolbergkazerne aan de Van Campen- straat. De Olympianen, met de heer L. Vogel als leider, liepen deze twee dagen onder zeer gunstige weersomstandigheden in totaal 60 kilometer. Ruim 600 enthousi astelingen, veelal militaire groepen en individuelen, hadden zich opgegeven voor dit wandelfestijn, waarvoor men keuze kon maken uit drie afstanden. (30, 40 of 50 km.). De eerste dag ging men richting Barneveld, Achterveld, Ter- schuur en Leusden. Het parkoers voor

Soester Courant | 1972 | | pagina 5