DSIS STERREN EBFTELIX WIST JE... I PUNTI CARDINALI op weg naar doorbraak? merwacht heel mi hur EVERLY BROTHERS KOMEN TERUG Centrum) ÏENHUIS FESEITIE 1 zaterdag Joriskerk )ort AMERIKAANSE NEDERLANDER MICHAEL TIIGLEY NIEUWE SINGLE OPROEPING R. WESTRS Iet lekkerste ijs REGNERY itomaai beslist liger dan bij TSBE9RIJF automaat met ;ramma van arijnen. gpicmiars tden! De schuldeisers der onder iet voorrecht van boedel beschrijving aanvaarde na- atenschap van wijlen de ïeer ALBERT MULDER, lie laatst wonende te Soest, \lber Cuyplaan 101, aldaar >verleden op 29 juni 1971, vorden opgeroepen zich roor 23 juli 1972 te melden en kantore van notaris M. •i. A. van Veeren, van Veedestraat 2, te Soest, ulks in verband met de lgehele afwikkeling der •oormelde nalatenschap, loest, 23 juni 1972. Nieuweweg 59 - Soest Telefoon 3288 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN. Zaterdags na 12 uur GESLOTEN. vindt U bij NIEUWERHOEKPLEIN SOESTDIJK v. d. Witte OEST - TEL. 4322 iVBIEDING gelegde tuin en .V. er, ruime keuken, handwasbakje, pkamers met vol- he met 2de toilet, grote kamer met 500 k.k. ie alle nadere 52 - SOEST-ZUID .In de Ruimte" PASTERKAMP rINEA. uur. In de Ruimte" DE WOLF MD. juni r BUIT NGO). juni PASTERKAMP INEA. 9 juni 5TEPHENS with a Mission" juni EPHENS EN DE •FILM. ivonds. de toespraken uimte"-jeugdkoor 'N STEPHENS. 10.30 en 14.30 uur dat„Corrina Corrina" van Herman van Keeken al bijna zo oud is als single van Michael Ting- geboorte en al een tijdje Al een jaar of vier, vijf trek ken vier Italiaanse jongens door ons land. Stuk voor stuk donker en charmant van uiterlijk heb ben ze er niet veel moeite mee in Nederlandse discotheken en bar-dancings op te treden. En zolang zij er zin in hbben blijven ze in ons land muziek maken, de jongens van ,,I Punti Cardina- li", of in het Engels: Cardinal Point (is hoofdzaak- red.). Het viertal woont in Bergen (Noord-Holland)van waaruit de groep opereert in geheel Neder land, met een gemiddelde van vier tot vijf optredens per week. Daar moet het geld mee ver diend worden, want hoewel de jongens ook platen maken, wor den ze daar toch niet erg rijk van. Mario, de blinde leider-or ganist, zegt daarover: „Wan neer wij een miljoen platen ver kopen verdienen we er ongeveer zes mille mee, per persoon. En nou ja, een miljoen is toch wel erg veel. Wel wordt het beter wanneer je een hit zelf gecompo neerd hebt; dat brengt ongeveer een halve ton in het laatje". Cardinal Point, zoals het vier tal zich nu noemt („is wat com merciëler), bestaat uit genoem de Mario, solozanger Franky, so logitarist Nino en drummer Ar- nalbo. De groep ontstond toen twee van de jongens al eerder met een andere groep in ons land optraden. Toen deze groep uiteen viel, belde dit tweetal en kele vrienden in Italië op, die hierop de reis naar Nederland aanvaardden om tot de oprich ting van I Punti Cardinali te ko men. En met succes, naar later zou blijken. Inmiddels zou de groep Nederland niet meer wil len verlaten, hoewel zij in Italië of in de Latijnse landen aanzien lijk meer zou kunnen verdienen volgens Mario. Hij is alweer een drietal jaren getrouwd met een Nederlandse vrouw en spreekt voor een Italiaan een best woord je Hollands. Nog een reden om niet te vertrekken ziet Mario in het publiek: „De jongeren hier begrijpen onze muziek goed; zij beschouwen het min of meer als kunst. In Italië of de andere zui delijke landen wordt muziek beschouwd als achtergrondge- roes of als excuus om eens lek ker te gaan meegalmen". Mario kocht in Bergen een huis, waar mee hij erg tevreden is. De muziek van de groep be weegt zich vooral op het gebied' van de topveertig. Ook staan er verschillende eigen composities op het repertoire, o.a. in het Ita liaans.Hiervan werd bijv. „II gi- bela" op de plaat gezet, wat een hitje werd in hun moeder- land.Eerder boekten de jongens al successen met de Italiaanse vertolkingen van de Neder landse hits „Lea" en „Little green bag". Dat Cardinal Point ook bij de radio en tv niet onop gemerkt bleef, bewees Willem Duys, door hen in augustus 1970 in De Vuist"1 te laten optreden. Het heeft er alle schijn van dat de groep nu bezig is door te breken. Hun nieuwste plaat „Ma ma, papa" en op de achterkant „I take it easy" lijkt een rasech te topveertig-kandidaat te wor den en Philips, de platenmij die de plaat uitbrengt, verwacht erg veel van het viertal. NV Inelco, de platenmij van o.a. Middle of the Road, kan het niet goed zetten dat de nieuwse hit van deze groep „Samson and Delilah" ook door 'n andere groep op de plaat gezet is. Inelco schrijft: „Samson and Delilah heeft Middle of the Road drie volle dagen studiowerk gekost. Voeg daarbij de tijd voor het arrangeren van de song en u zult begrijpen dat de „kreatie" van een verder niet bij naam te. noemen groep (Big Secret, platenmij. Dureco - red.) in één nacht een bijna identieke kopie gerust „vrij goedkoop" genoemd mag worden". Inelco gaat echter vol trots verder met te vermelden dat deze nieuwe single, met op de achterkant „Talk of the USA" ruim een week na de release al verkoopcijfer heeft met vier nullen en dat zoiets bij de vorige vier hits van Middle of he Road nog niet is voorgekomen. Vocalist, musicus, componist, arrangeur, entertainer en bovenal Ier. Zie hier een luttel aantal kwalificaties die na veel studie en hard werken achter de naam van Val Doonican zijn komen te staan. Wat weinigen echter weten Is, dat deze gevestigde topster, die in veel landen als een absolute must" geno teerd staat, ook zelf zijn teksten schrijft. Op zijn gloednieuwe elpee „Val Doo- nican's Ireland" staan dan ook weer heel wat eigen werkstukken, die een wel haast eigenaardige kombinatie vormen van kroeg- en concertgebouwsongs. Soms wat speels-ondeugend, dan weer romantisch. In ieder geval is het altijd Iers waarmee de ongelooflijk populaire Doonican Nederland wil bereiken. Woensdag 29 maart is op de Scheveningse pier discotheek „Belle Amie geopend. Deze discotheek wordt artistiek geleid door de formatie Tee-Set (Zie foto). In samenwerking met platenmij. Negram zuilen het komende seizoer talloze bekende artiesten in Belle Amie optreden, terwijl ook veelbelovend ta lent een kans krijgt. Tijdens de opening werd ook de nieuwste single van Tee Set gelanceerd. Voor geïnteresseerden alvast wat labelinformatie van de komende elpee van Graham Nash en David Crosby. Bezetting: een, twee, drie, vier verschil lende gitaartypen, hoorn, fluit, toetsinstrumenten, bas, drums, waaronder John- ny Barbata. Alle nummers van Nash en Crosby, waaronder „Southbound train", „Blacknotes", „Frozen Smiles", „Girl to be on my mind", „Wall song" en „Immigration Man". Dr. John the Nighttripper (Mac Rebbenack) komt met Voodoo-gevolg in mei naar Europa. Nederland staat merkwaardig genoeg niet op het reisschema. Dat zou echter nog kunnen gebeuren als een van onze organisatoren zich er achter zou zetten. Wie, o, wie? Er is in Amerika een nieuwe elpee van rir. John klaar, en de al bekende „Iko Iko". Zoals bekend speelt dr. John mee op de vorige elpee van Stephen Stills. Joe Cocker in juli naar Nederland komt? de nieuwe single van Eart Fire uitkomt? Beide nummers zijn van de gebroeders Koerts. Titels: „Memories" en „From the end till the beglnning". Een Jaap Eggermont-produktie. de Gasoline Band bestaat uit zes zwarte en vier blanke musici? deze groep gevormd wordt door Amerikanen, die elkaar als mi litair in Duitsland leerden kennen? De muziek kun je omschrij ven als „funky rock" met de nadruk op de blazers. Om goed in de gaten te houden. John Mayall 21 en 22 april konserten geeft in Nederland? Julio B. Euson half april een toernee achter het IJzeren Gordijn (Bulgarije) gaat maken? het konsert van de rond Stephen Stills gegroepeerde formatie Manassas in Amsterdam een openbaring is geworden volgens velen „die het weten kunnen"? Op de foto de groep, rechts Stephen Stills. de wereld? ook Cat Stevens weer met 'n plaat uit zijn begintijd op de prop pen is gekomen? De titel: „Matthew and son". het dubbelalbum „A Spanish Portrait" van José Feliciano (LP's voor twee tientjes) helemaal volgestouwd is met Spaanse lied jes? Enkele titels: „Que sera", „Malaguena", „Pegao", „Molien- do Café", „Guantanamera" en „Maria Isabel". eind maart Jack Jones Engeland bezocht en dat hij voor het eerst waarschijnlijk ook iets in ons land voor tv en radio gaat doen Elpee-v an-de-week bij Radio Verotiica werd de nieuwste van The Everly Brothers: „Stories we coul teil". Je houdt het bijkans niet voor mogelijk, maar de zingende broers uit Amerika hebben echt waar een nieuwe langspeler gemaakt. Een elpee echter die helemaal past in de huidige denkbeelden over popmuziek. Medewerking wordt verleend door grootheden als Delaney Bonnie, John Sebastian, Jim Gordon, Buddy Emmons, Graham Nash en David Crosby. En dat de ze mensen weten wat muziek maken is, hoef ik niet meer te vertel len. Bijgevolg is dan ook een produkt uit de studio gerold dat nauwe lijks nog steun van deze pagina behoeft om goed te verkopen. Ga zelf maar eens luisteren! Michael Tingley: ,JJitje iti het vat Michael Tingley met Jan Hollesteller (links) en Hans Jonson (rechts) in de opnamestudio Voor veel muziekliefhebbers is het hier erg droevig gesteld met platenprodukties van eigen bodem. Ze trekken hun neus op en wijzen naar het grote Amerika of Engeland, waar men in negen van de tien gevallen betere apparatuur heeft en dus tot betere opnamen kan komen. Toch is het belangrijk ook in Nederland de uit gekomen platen in de gaten te blijven houden. Voor al deze neusophalers zou ik eens willen wijzen op de nieuwe ley, Amerikaan van woonachtig in ons land. Hij verdient zijn brood met optredens hier en daar, zoals onlangs nog samen met de legendarische Jethro Tuil in het Concertgebouw in Amsterdam, en met platen- maken. De nieuwe single van Michael (Mike) Tingley met de songs „27 floors" en „You and me" is zonder meer.een aanrader van de bo venste plank voor de soft-rock liefhebbers. Mu ziek met veel akoestische gitaren en harmoni euze stemmen. Michael zelf vindt het ook een goede produk- tie en hoopt dat er een hitje voor hem in het vat zit. Hij zegt: „Vier jaar geleden was ik ook al een keer in Holland, toen maakte ik 'n elpee en twee singles. Maar dat is vier jaar te rug, mijn muziek is intussen erg veranderd, veel ritmischer geworden. Je zou nu een ver gelijking kunnen trekken tussen James Taylor en Neil Young, maar het blijft natuurlijk een zaak die ieder voor zich zelf moet uitmaken. Het belangrijkste voor mij persoonlijk is, dat er zoveel mogelijk mensen plezier aan mijn mu ziek beleven, net zoveel als ik". Die woorden zijn ontegenzeggelijk waar: als je hem bezig hoort en ziet is het gewoon moeilijk om je han den en voeten stil te houden. Na het beluisteren van zijn laatste single lijkt het er in elk geval op dat de velen, die Michael na de eerste Nederlandse single al succes voor spelden, gelijk zullen krijgen. Was die eerste single slechts een plaatselijk succesje, „27 floors'' kan het in geheel Nederland wel eens gaan maken.

Soester Courant | 1972 | | pagina 11