onade Wassen met zeep en soda M. TUSSEN E. G. KERKHOF Uitstel militaire dienstplicht AUTORIJSCHOOL VAN BUPEN Drukkerij Smit Zingende dolfijnen in het Dolfinarium gro„™ Harderwijk HANOI ONDER ZWARE DRUK Stichting Amersfoortse Kredietbank Bank zonder 1 'et we' °p winstoogmerk BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN MEDISCHE DIENST PREDIKBEURTEN R.K. KERKDIENSTEN SOEST Rouw- en Trouwkledin» Laanstraat 43 Tel. 4685 Trouwcirculaires trouwkaarien i iim DOLFINfiRIUm VTB n.v. Kwestie-Vietnam eindelijk uit te praten K.P.S. kampioen van tweede klasse A S.E.C.-jeusjd in K.N V.B.-kamp in Ouddorp S0ESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING de kosten bij het afsluiten van een krediet Telef. Brandweer 3333 Maatschappelijk Werk 1970 43.000 km 1969 80.000 km 1969-1971 1970-1971 1970 30.000 km 1971 15.000 km ROZEN. Prachtige patent rozen tegen speciale pre zen. M. Scholten, Bloemen en Planten. Middelwtfk- straat 28. Tel. 2336. Gebruikte TELEVISIE TOESTELLEN v.a. 150,-, met garantie. Gem. beta ling. Erkende Philips- service. C. v. d. BERG, Oosterstraat 34, Baarn, telefoon 02154-4235, Vrijdag 23 juni 1972 Ce watervervuiling door fosfaathouden- de wasmiddelen is de oorzaak van ver schillende acties die de laatste tijd door verontruste huisvrouwen worden ge voerd. In kranten, voor radio en televi sie werd veel aandacht aan het pro bleem gegeven, actiegroepen en was middelenfabrikanten traden in het strijd perk, maar op de vraag van de huis vrouw: ,Hoe kan ik nu het beste wasser, zonder het milieu te vervuilen?" kan geen eenvoudig antwoord worden gege ven. Fostaaf is een stof, die in heel kleine hoeveelheid normaal in het water van sloten, meren en rivieren aanwezig is. Door het toedoen van de mens komt echter een grote hoeveelheid fosfaat extra in het water terecht. Meer dan de helft van het fosfaat in het Nederlandse water is afkomstig van huishoudelijk afvalwater, en hiervan is weer ruim de helft afkomstig van de moderne was middelen. Fosfaten bevorderen de zgn. „algen- bloei", dat is een uitbundige groei van kleine plantje in het water. Deze algen- bloei veroorzaakt op zijn beurt een te kort aan zuurstof in het water, zodat vissen en andere waterorganismen ster ven. er treedt rotting op, het water ..gaat dood". Het leidingwater in Nederland bevat kalk, echter niet overal evenveel. Hoe meer kalk in het water aanwezig is, des te ..harder" is het water. Hard water geeft kalkaanslag („ketelsteen") bij ver warmen. Het verwarmingselement van een wasmachine kan niet goed werken als er een laag kalkaanslag aan vast zit. De fosfaten in de wasmiddelen zorgen zodat bij dit onderzoek wel het geval was. Tijdens de hoofdwas en ook tijdens de spoelgangen zag men in het waswater vlokken kalkzeep drijven. Het grootste gedeelte van dit neerslag werd bij het wegpompen van het water verwijderd. Van de rest van de kalkzeep bleef een gedeelte op het wasgoed achter. De ge volgen hiervan zijn, dat de „greep" van het wasgoed zachter wordt en het vocht- opnemende vermogen iets vermindert (een soortgelijke werking als de was- verzachter). Ook op de wanden van de trommel werd kalkzeep afgezet, de trommel voelde wat vettig aan en glansde veel minder. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 er met name voor dat geen kalkaanslag kan worden gevormd. Er zijn verschillende methoden om de watervervuiling door fosfaten te beper ken: Speciale zuiveringsinstallaties met een zgn. „derde trap", die al het fosfaat uit het afvalwater halen. In Nederland wordt nog heel veel afvalwater helemaal niet gezuiverd, en de bestaande zuive ringsinstallaties hebben géén „derde trap". Voorlopig lijkt deze oplossing dus nog toekomstmuziek. Het leidingwater centraal zó zacht maken, dat de wasmiddelen geen of heel weinig fosfaten hoeven te bevatten. Deze oplossing wordt op het ogenblik bestu deerd, maar het zal zeker nog een tijd duren voordat dit wordt verwerkelijkt. Zónder fosfaten wassen, bij voorbeeld met zachte zeep en soda. Deze methode wordt door verschillende actiegroepen aangeprezen. Naar aanleiding van deze, zeep en soda" acties van huisvrouwen heeft het NITHO, het Nederlands Instituut voor Toegepast Huishoudkundig Onderzoek, een onderzoek gedaan om te weten te VERWARMINGSBEDRIJF Het adres voor een goede op gas gestookte CENTRALE VERWARMING. Hartweg 58 Soest Telef. 02155-4332 De afzetting van kalk of ketelsteen op het verwarmingselement van de wasma chine was gering. Het blijkt, dat na 25 keer wassen met zeep en soda de aanslag op machine en machine-onderdelen geweldig meevalt. Een eventuele aantasting van aluminium onderdelen door soda (sommige was machines hebben een aluminium pomp) werd niet gecontroleerd. De witheid van de theedoeken was na 25 x wassen niet achteruit gegaan, ver- grauwing was niet waargenomen. De vlekverwijdering werd beoordeeld aan testlapjes die werden meegewassen. Deze waren kunstmatig bevuild met o.a. bloed-roet, cacao, standaard vuil, rode wijn. immedial zwart. Het resultaat was beter dan met een synthetisch wasmid del zonder bleekmiddel (perboraat), doch minder goed dan met een synthetisch wasmiddel met bleekmiddel. In de loop van dit jaar zullen ongetwijfeld weer duizenden jonge mannen uitstel van de militaire dienst vragen wegens studieredenen. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de gemeentesekretarie van de woonplaats van de aanvrager. Het verzoek moet worden ingediend veertien dagen na ontvangst van de medede ling over het tijdstip waarop de opkomst in militaire dienst zou plaatsvinden. Voor welke studies kan de adspirant- militair uitstel krijgen van de militaire dienst en welke kriteria legt het minis terie van defensie in dit opzicht aan. Leeftijd speelt grote rol Onbesproken blijven hier allerlei rege lingen voor vrijstelling van de militaire dienstplicht, die onder meer kunnen worden verleend wegens kostwinnaar- schap. broederdienst, geestelijk ambt, persoonlijke onmisbaarheid en dergelijke. Het gaat ons uitsluitend om de moge lijkheid van dienst-uitstel - wegens stu die - redenen. Een dergelijk uitstel kan onder bepaalde voorwaarden in de eerste plaats worden verleend voor een studie aan een uni versiteit of hogeschool, alsook voor een MO-akte (uitgezonderd akte MO licha melijke oefening). Voorwaarde voor een dergelijk uitstel is, dat de betrokkene zijn studie aanvangt uiterlijk in het kalenderjaar waarin hij 18 jaar oud wordt indien hij een vijfja rige h.b.s. heeft doorlopen, of 19 jaar oud wordt indien hij een gymnasium of h.b.s. (atheneum) met 6-jarige kursus heeft doorlopen. Is hij echter geboren in oktober, novem ber, dan wordt deze leeftijdsgrens met een jaar verhoogd! Is iemand twee of drie keer blijven zitten op een gymna sium en heeft hij zijn einddiploma pas behaald in het kalenderjaar waarin het 20 wordt, dan krijgt hij geen uitstel van dienst, wanneer hij een hogere studie volgt. Tenzij hij geboren is in een van de drie laatste maanden van het jaar. Degene die om bovengenoemde redenen niet in aanmerking komt voor studie uitstel, kan evenwel een verzoek richten tot de afdeling dienstplichtzaken van het ministerie van defensie of hij de voorgenomen studie na beëindiging van de eerste oefening toch nog kan volgen. Bij dit verzoek moet een verklaring worden bijgevoegd van het hoofd van de school, waarin wordt vermeld welk di ploma is behaald. Beroepsopleidingen Ook kan dienst-uitstel worden verleend voor een dagstudie ten behoeve van een hogere of middelbare beroepsopleiding, of voor de studie van de akte MO licha melijke opvoeding. Voorwaarde is dat de studie wordt aangevangen in het ka lenderjaar waarin de betrokkene 19 jaar oud wordt (20 jaar als hij geboren is in oktober, november of december). Uitstel van dienst voor studie aan de rijksluchtvaarschool, zeevaartschool of machinistenschool wordt gegeven, indien de betrokkene deze studie aanvangt uiterlijk in het kalenderjaar waarin hij 20 jaar wordt. Bij bepaalde kategorieën van hoger- of middelbaar beroepsonderwijs is toelating tot de eerste klas niet direkt mogelijk. Eerst moet het z.g. voorbereidende jaar van een dergelijke school worden door van dagonderwijs wordt gegeven. De H.A.V.O.-opleidingen vallen bijvoor beeld onder deze kategorie. Het moet dan echter wel zo zijn, dat betrokkene zijn examen reeds kan afleggen in het kalenderjaar waarin hij 20 jaar wordt (eventueel 21 jaar). Tenslotte kan uitstel ook worden ver leend voor opleidingen die op leerover eenkomst in het bedrijfsleven worden genoten zoals o.a. het Bovag- en het Bemeteldiploma. Zulks onder dezelfde voorwaarden o.m. wat leeftijd betreft. EERSTE RIJLES GRATIS komen of de zeep en soda methode wer kelijk kan worden gevolgd bij het was sen in een trommelautomaat. Men heeft de methode van een Eindhovense „zeep en soda" groep bestudeerd. Er werd speciaal gelet op overmatige schuim vorming, kalkafzeting op was machineonderdelen en wasgoed, witheid en vlekverwijdering. Bij gebruik van minder dan 200 gram zachte zeep schuimde het sop niet, bij meer dan 250 gram schuimde het sop over, dus werd een middenweg gekozen: 225 gram zachte zeep. Als schóne theedoeken werden gewassen schuimde de wasmischine echter al over bij gebruik van 80 gram zachte zeep: de mate van schuimvorming blijkt dus sterk afhankelijk te zijn van de vuilheid van het wasgoed. Dit betekent dat de juiste dosering zachte zeep steeds weer moet worden uitgeprobeerd, want de huisvrouw heeft niet steeds precies even veel wasgoed, dat steeds even vuil is, en Snelle en correcte levering en tot in de puntjes verzorgd l .dflliJwIllfcS'i I l 1 lil r v&i Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 -AA* -wai overdekte Dolfijnenstadión ter wereld met 2.500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijden: dagelijks 10.00 - 11.30 - 13.00 - 14.30 - 16.00 en 17.30 uur. Zondags niet om 10.00 uur. Onderwaterpanorama. Robarium. Expositie walvisachtigen. Harderwijk - Tel. 03410 u 6041 lopen. Indien iemand hieraan niet eerder dan op 19-jarige leeftijd begint (of 20, wanneer hij geboren is in oktober, no vember of december) dan moet hij dat voorbereidende jaar beslist slagen. Bij doubleren wordt het uitstel niet ver lengd en zal hij toch in dienst moeten. Avondscholen Ook jongelui die studeren aan avond scholen kunnen onder bepaalde voor waarden uitstel van dienst krijgen. Wil iemand aan een avondlyceum studeren en wordt de studie aangevangen in het kalenderjaar waarin hij 18 jaar oud wordt, dan kan dit uitstel worden ver leend. Echter alleen wanneer vooroplei ding en de studievorderingen een suk- sesvolle beëindiging van de studie doen verwachten. Voor opleidingen voor b.v. het midden standsdiploma, boekhouden e.d. kan geen dienstuitstel worden verleend. Wel echter voor studie aan overige avondscholen, mits men voor die studie verscheidene avonden naar school moet en het hier in het algemeen een oplei ding betreft die gewoonlijk ln de vorm Uit de stand van tweede klasse A, waarin dit seizoen het eerste elftal van KPS uitkomt, is wel gebleken, dat KPS daarin niet thuishoort, want toen maan dagavond de voorlaatste wedstrijd van de zomeravondcompetitie tegen G.A, '70 (Gemeenteambtenaren uit Amersfoort) moest worden gespeeld op het terrein van Zon en Schild te Amersfoort, was KPS reeds kampioen. Voorzitter, van KPS, de heer J, J Kraaijenhagen, bood de voorzitter van G.A '70 vóór de wedstrijd bloemen aan. Het werd geen gemakkelijke wedstrijd voor KPS. daar G.A. er alles op zette om KPS een nederlaag toe te brengen, hetgeen nog geen club'in deze competi tie is gelukt. Het werd echter weer een overwinning voor KPS. G.A. '70 speelde het eerst met de harde wind mee en keeper Bertus van Essen kreeg veel te doen, maar hij hield zijn doel schoon. De meeste ballen werden te hard en te hoog geschoten, zodat die geen gevaar opleverden. In de 20e minuut loste rechtsbuiten Paschedag een keihard schot op het G.A.-doel. Hun keeper greep mis en de bal verdween in het doel. KPS leidde met 0-1. De tweede helft was geheel voor KPS, dat nu de wind mee kreeg. Toch gaf G.A. zich nog niet gewonnen, maar verder dan een paar uitvallen kwamen ze toch niet. In de 25e minuut maakte Henk van Es sen aan alle onzekerheid een einde, door de bal uit een hoekschop ineens in te kogelen. KPS moet volgende week (maandag- of woensdagavond) de laatste competitie wedstrijd speleii op eigen terrein tegen het elftal van Pon uit Amersfoort en heeft momenteel 17 punten uit negen wedstrijden en is zoals gezegd ongesla gen. Na afloop van de competitie moet nog een wedstrijd gespeeld worden tegen de kampioen van tweede klasse B, om een plaats in de eerste klasse. Dus nog een moeilijke opgave voor KPS. De SEC-jeugdploeg die van maandag 31 juli tot en met zaterdag 5 augustus a.s. een bezoek brengt aan het KNVB- kamp in Ouddorp zal bestaan uit 40 le den en vijf leiders. Daarmede is de SEC-groep ruim de grootste van de ne gen deelnemende verenigingen' aan deze kampweek. Tweede in grootte is de Groningse vere niging GRC. een club die in SEC krin gen bekendheid geniet, want ook in eerdere kampjaren was deze vereniging gelijktijdig met SEC in een KNVB kamp. Het totale gezelschap in de week van 31-7-72 tot 5-8-72 incl. SEC bedraagt 200 personen, waarvan SEC een kwart voor zijn rekening neemt. Prettig voor de SEC jeugd te vernemen dat als kampchef zal fungeren de scheidsrechter H. Melsen uit Utrecht. Behalve SEC nemen deel aan de kamp- week in Ouddorp: Coal uit Rotterdam, Hattum, Monster, Nijenrodes uit Breu- kelen. OSV uit Amsterdam, Vorden en WFC uit Wormerveer. SEC zal aan de voetbalcompetitie in Ouddorp deelnemen met drie elftallen, met drie ploegen inschrijven voor het voetbaltesten en met 35 spelers inschrij ven voor het tafeltennistoemooi. Het programma in Ouddorp voorziet ook weer in een spelavond op de eerste dag, een filmavond op 1 augustus, een speel filmavond op 3 augustus en een af scheidsavond plus uitreiking der prij zen op de laatste avond. De filmavond is gewijd aan de W.K.-voetbal in Mexi co. SEC zal, o.l.v. de heer B. Burgman, op de laatste avond voor een bijdrage van het feestprogramma zorgen. Er zijn nog ouders die de bijdrage voor 't kamp 57.dienen over te maken op giro no. 231032. Verzocht wordt in verband met voorbereidingen dit nog deze maand te doen. Er is een redelijke verwachting dat het Amerikaans-Vietnamees gesprek ln Pa rijs binnenkort hervat wordt en het is aan de groene tafel daar dat de be slissing over het beëindigen van de strijd moet vallen, maar niet op het slagveld. Om beurten hebben beide partijen in de loop der tijd al deze besprekingen afgebroken omdat naar hun opvatting de ander zich niet aan de regels van het spel hield. Ditmaal weigeren de Ame rikanen omdat het grote offensief dat nu in Zuid-Vietnam woedt zuiver een aan gelegenheid is van het Noordvietnamese leger, hoezeer dit formeel ook vasthoudt aan de opvatting dat er alleen gevoch ten wordt door een ondergronds bevrij dingsleger tegen de regeringsstrijdkrach ten. De Amerikaanse bombardementen in het noorden zouden overigens even goed kunnen dienen voor een Noordvietname se weigering om te onderhandelen, zo als in het verleden ook is gebeurd. De kans dat nu toch uiteindelijk het de finitieve vredesgesprek kan beginnen is vergroot door de houding van zowel de Sowjet-unie als de Chinese volksrepu bliek. die beiden wel als vanouds in een zekere onderlinge konkurrentie pal staan achter de Noordvietnamezen, maar dit keer voornamelijk mondeling. De russen zouden intussen al lang en breed bijvoorbeeld mijnenvegers heb ben kunnen sturen om de mijnen op te ruimen die nu de toegang tot de haven van Haiphong versperren en daardoor ook de aanvoer niet alleen van oorlogs materiaal belemmeren. Ze zouden het kunnen, maar ze doen het niet. De Chinezen zeggen wel af en toe foei over de Amerikaanse bombardementen die toch wel dicht bij de Chinese grens komen, maar ze sturen niet hun genie troepen om zo snel mogelijk de verniel- bruggen te herstellen om het belang rijke transport van goederen over land weer op gang te brengen. Zowel de Chi nezen als de Russen laten aan Hanoi blijken dat ze door de recente kontakten met de V.S. in beide gevallen bezegeld tijdens een bezoek van president Nixon - od zijn minst een beetje begrip hebben gekregen voor het standpunt van de Amerikanen dat ze graag verlost raken w Vietnamese drama, maar dan wel zo dat ze er niet al te veel prestige bij inboeten. Kans op akkoord Hanoi mag dan graag het onderste uit de kan proberen te halen maar zowel China als Rusland blijken niet al te be reid daarvoor de ook voor hen intussen wel hoog opgelopen rekening te voldoen. Dat Podgorny juist op dit moment naar Hanoi vliegt en Nixons rechterhand naar Peking moet Hanoi wel te denken geven dat dit machtige drietal bij alle me ningsverschillen het er wel over eens is dat de Vietnamese strijd nu niet langer gerekt moet worden. Dit wil niet zeggen dat Russen en Chinezen kunnen afdwin gen, bijvoorbeeld door te dreigen hun hulp te verminderen, dat de Noord- Vietnamezen een beetje inbinden. Ook zonder hulp van buiten af kan Hanoi de oorlog nog lang voortzetten, zij het dan op een laag pitje. Zelfs door allerlei ma teriële beloften van hulp als de vrede, of op zijn minst een bestand beklonken is hoeft Hanoi zich niet te laten verlei den. Maar wat het wel moet overwegen Is of het de kans nu op een akkoord waarvan het op de duur niet slechter kon worden moet laten schieten voor de zekerheid dat het alleen komt te staan en het nog moeilijker krijgt dan het nu al is. Want één ding is zeker: de Amerikaanse lucht steun en vooral de Amerikaanse lucht aanvallen op de bevoorradingsroutes hebben in niet geringe mate ertoe bij gedragen dat het Noordvietnamese of fensief vrij wat minder bereikte dan was verwacht, maar evenzeer is geble ken dat het Zuidvietnamese leger in de laatste jaren er heel wat bijgeleerd heeft. Ook strategisch. De noordelijken hebben waarschijnlijk geen ogenblik in de zin gehad een groot veroveringsof fensief in te zetten. De grote slagen wa ren bedoeld om de Zuidvietnamese le gerleiding ertoe te verleiden alle reser ves overal vandaan te halen om op de bedreigde punten mee te helpen bij de verdediging. Falen Dit zou de Vietcong de gelegenheid heb ben gegeven terug te keren in de lan delijke streken waaruit ze in jarenlange campagnes is verdreven. Maar de be richten duiden er niet op dat dit is gebeurd: vooral de landbouwgebieden in de Mekong-delta die eertijds Vietcong- bolwerken waren, maar moeizaam terug gebracht werden onder regeringsgezag, liiken vrijwel geheel behouden. Dit duidt er overigens ook op dat de bevolking geen zin had om de Vietcong weer te tolereren: ze kan nog best niet erg ge steld zijn op het bewind van Thieu, maar ze heeft kennelijk geen zin weer het slachtoffer te worden van een voort durend gevecht waarbij dan de Vietcong, dan de regeringstroepen de zege weg dragen, maar de plaatselijke bevolking uiteraard met de misère blijft zitten. Het feit dat Vietcong en Noord-Vietna- mezen samen geen kans hebben gezien hernieuwd onder de neus van de rege ring in Saigon gebieden onder hun ge zag te brengen, is te beschouwen als het grote falen van het offensief, hoe suksesvol het in enkele grote slagen misschien dan wel verlopen is. En dit kan wellicht de doorslag geven als op Hanoi zware druk door Russen, Chine- zpn en Amerikanen gedrieënlijk wordt uitgeoefend om het eindeloze konflikt althans een voorlopig einde te laten vinden aan de onderhandelingstafel. M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 Bijkantoor Soest: maandag 9.00-12.00 uur en 2.00- 4.00 uur. woensdag 9.00-12.00 uur. vrijdag 5.00-8.00 uur. Hoofdkantoor: Eemstraat 58 - Amersfoort Telefoon 03490 - 16527 en 17400 ZONNEGLOREN, telefoon 3751-5351 3e klasse: dagelijks 14.00-15.00 en 19.00-19.30 dagelijks 14 00-15.30 en 19.00-20.30 2e klasse B: dagelijks 14.00-15.00 en 19.00-20.00 kraam-afd.: dagelijks 14.00-15.00 en 19.00-19.30 kinder-afd.: dagelijks 14.30-15.15 maandag, woensdag- en vrijdagavond 18.30-19.00 n.b. kinderen beneden de 16 jaar worden op de kinderafdeling niet toegelaten - baby's mogen alleen bezocht worden door de ouders. ZIEKENHUIS BAARN telefoon (02154) 7141-3441 ALLE KLASSEN dagelijks 14.30-15.00 uur 18.30-20.30 uur Kraam afd.: 14.30-15.00 uur. 18.30-20.30 uur. Kinderafdeling: 14.30-15.00 uur 17.30-19.30 uur ST. ELISABETH AMERSFOORT telefoon (03490) 22444 dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.45 dagelijksf?i.00-11.30, 14.00-14.45 en 19.00-20.00 kraam-afd.: dagelijks 14.00-14.45 en 19.15-20.15 kinder-afd.: dagelijks 14.15-14.45 en 18.30-19.00 DE LICHTENBERG AMERSFOORT telefoon (03490) 18341 dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.30 dagelijks 13.45-14.45 en 19.00-20.00 dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.30 kinder-afd.: dinsdag, donderdag en zondag 14.15-14.45 maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag 18.30-19.00 Katholiek Instituut voor Maatschappe lijk werk Maatschappelijk werkster: mej. M. F. M. Elsenburg, Molenstraat 11, Soest. Spreekuur: maandag t.m. vrijdag van 9.30-10.30 uur. Telefoon 02155-4040 (al leen van 9.00-10.30 uur). Spreekuur Soesterberg: dinsdagavond van 18.30-19.00 uur, ln „De Hoeksteen", in gang Plesmanstraat. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening (gezinszorg) Leidster: mej. H. B. Te Lintelo, Veldweg 6, Soest, tel. 02155-6891 Spreekuur: maandag t.m. vrijdag van 13.30-14."" uur. Maatschappelijk werk Uitgaande van het Prot. interk. Sociaal Centrum. Spreekuur maatsch. werkster: Mevr. E. Kamper, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van 9-10 uur. Braamweg 34, tel. 8140. Ned. Ver. voor maatschappelijk werk „Humanitas" Maatschappelijk werkster: mevr. E. Kuijer-Mieras, Plasweg 12, Soest, tel. 8168. Spreekuur: maandag t.m. vrijdag van tot 10 uur. Bureau voor levens- en gezinsvragen Uitgaande van de Interkerkelijke Stich ting, Bergstraat 25, Amersfoort. Telefoon 03490-31861. Spreekuur: dinsdagmiddag van 3 tot 4 uur, woensdagavond van 7 tot 8 uur, bij voorkeur telefonische afspraak. Moeders voor moeders Mevr. G. van Benthem-Aartsen, Spoor straat 9. Baarn, tel. 02154-5802. Warme raaaltydenvoorziening voor bejaarden, ultg. v. d. Fed. Raad vooi het bei aarden werk Soest. Informatie-adressen Soestdijk: Mevr. E. B. Jonker-Pott; Pr. Hendriklaan 11. tel. 3261. Soest Midden: Mevr. M. A. Janssen-Moesenbroeck, Kerkpad n.z. 57, tel. 5588. Soest Zd: Mevr. S. Steendijk-Geerlings, Bartolottllaan 16, tel. 6389 Soesterveen: hr. A. van ScherpenzeeL Veenbesstraat 430, tel. 4782. Soesterberg: Mevr. J. Hoekstra-Ger- kes Prof. Lorentzlaan 23. tel. 03463-1991 Bureau Projektleider voor het Bejaard en werk Driftje 4 A, (Wijkgeb. Eltheto). tel. 2723, CbH voorkeur tel. afspraak). SOEST De artsendlenst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maandag morgen 8 uur door H. J. Strooafid. Henr. Blaekweg 14, tel. 2434. Zaterdagmorgen 12 uur tot zondag morgen 8 uur B. C. A. Nicolas, Steen- hoffstraat 12, tel. 2667. Zondagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur M. H. Oeberius Kapteyn, Nassaupiantsoen 25, tel. 4545. SOESTERBERG Tijdens het weekend zal de artsendienst worden waargenomen door A. W. Moll van Charante, Paltzerweg 299, Den Dol- der, tel. 030-784555. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 uur H. Abbring, Larikslaan 16. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de ge hele zaterdag en zondag tot de daarop volgende week vrijdag 18 uur Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 2497. Extra apotheekdiensl zaterdag aanstaan de van 8.30 uur tot 12.30 uur Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat Baarn, tel. 02154-2137. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUIS VERENIGINGEN Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen 7 uur. Zr. T. en zr. K. Kropff, Middeiwijkstr. 36, tel. 2902. Weekavonddienst van 's avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur. Zr. T. Bijlard, Rubenslaan 97. tel. 5425 en zr. A. v. d. Berg, Simon S te vinlaan 7 Soesterberg tel. 03463-1540. Voor alle wijkgebouwen spreekuur da gelijks van 13-14 uur en bovendien dinsdag- en donderdagavond van 18-19 uur. Telefoonnummers 2901-2902-4030. Spreekuur Groene Kruis. Zuster Cha- moun elke dag tussen 13 en 14 uur. Alb. Cuijplaan 118 - tel. 6906. Dinsdag en donderdagavond tussen 18 en 19 uur Braamweg 51. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. Kerkstraat 10 uur ds. Jac. Smit. 19 uur ds. P. Kloek. Emmakerk. Regentesselaan 10 uur ds. A. J. Engels, Driebergen. ,.De Open Hof". Dalweg hoek Veenbes straat. 9 uur ds. P. Kloek, lehtuskerk, Albert Cuyplaan 10 en 17 uur ds. J. Smit. Zonnegloren 10 uur ds. H. H. v. d. Neut. Amersfoort. In Oude kerk, Emmakerk en De Open Hof kollekte voor Pastoraat Buitenland. In alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Jeugdkerken 10 uur Eltheto, Driftje. Zondagscholen 10 uur De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur Da Costaschool. Pr. Bernhard- Iaan, gesloten tot 20 augustus. 10 uur Gr. van Prinstererschool, Inter kerkelijk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 9.30 en 17 uur ds. D. H. Borgers. „De Open Hof". Dalweg hoek Veenbef- straat. 10.30 en 17 uur ds. M. Wilschut. Wilhelminakerk. Soesterbergsestraat 19 10 en 17 uur ds. A. S. Timmer, Apel doorn. GEREFORMEERDE KERKEN (vrijgemaakt) Kerkgeb. N.P.B.. Rem- hrandtlaan 20. 8.30 en 14.45 uur student J. de Wolf. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 10 en 19 uur kandidaat Bijkerk, Zaan dam. i GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg hoek Beukenlaan 9.30 en 14.30 uur Leesdienst. Donderdag 29 juni 19.30 uur ds. CL Wisse, Kootwijkerbroek. VER. v. VRIJZINNIG GODSDIENSTI- GEN Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds. W. Leerink. BRAAMHAGE 19 uur ds. W. Leerink. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engendaaiweg 52. 15.45 uur zendeling Jan Sjoerd Paster kamp, Rabout, Nwe. Guinea. (Babycrèche en kleuterdienst). Heeskapel, Insingerstraat 53. Zondag 10 uur Gebedsdienst. SOESTERBERG Gereformeerde Kerk 10 uur ds. H. G. Meynen, Hoevelaken. 17 uur ds. F. J. Th. v. Boven, Herden kingsdienst Chr. School. Hervormde Kerk 10 uur ds.' F. J. Th. v. Boven. Johannes Stichting 10.30 uur ds. P. A. A. Klusener, Zeist. BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserwcg 10.30 uur Hr. M. de Goede, Amsterdam. Geref. Kerk „Vrije Kerken" Nassaulaan 12 Baarn 10 30 en 16.30 uur dienst. Volle Evangelie-gemeente ..Baarn-Soest" Burgemeester Penstraat 4. Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. Evangelisch Luth. Gem., Kapelstraat Baarn. 10.30 uur ds. N. O. Steenbeek, Amers foort. Parochie Soest, Kerkplein Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag, H. Missen 8 en 11.30 uur, 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag te 9 en 11 en 18 uur. dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordus- straat Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag, 8 en 11.30 uur en 9.30 uur Hoogmis. Maandag tot en met vrijdag 8 uur. Dinsdag en donderdag 9 uur. maandag, woensdag en vrijdag 19 uur. De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbes straat Zaterdag, 19.00 uur avondmis. St. Caroluskerk, Soesterberg. Zaterdag 19 uur Hoogmis. H. Vormsel. Zondag, 9.30 uur Hoogmis, 11.30 uur (met zang).

Soester Courant | 1972 | | pagina 13