17 juli De heer J. A. Detmar beëdigd als raadslid iS>ckoemaker - antenneteckniek CITIZEN] ELflAN 74 ONDER Bouw nieuwe politiebureau afhankelijk van goedkeuring bestemmingsplan Zuidereng 0PHEFFINGS UITVERKOOP GOUDBOETIEK 30,40 en 50% korting Tecfdi|nette FIRMA SPIJKER r de dokter GEMEENTERAADSVERGADERING Soest - - Telefoon 2792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 GOUD ZILVER BRILJANT UURWERKEN KLOKKEN Prachtige 14 K. gouden fantasie bedel armband met 14 K. gouden Eifeltoren bedel (mooi cadeau) Onderleggers, Luiertruitjes, Kamgarem- en Sfariisekjes ete, en Kinderwagen Speciaalzaak Japans kwaliteits horloge! RIJWIEL! JAC. DE BRUIN Schilderijenexpositie in het Luchtmaehtmuseum S.0. Soest atleet gekozen in Nederlandse Atletiekploeg Diefstal Afd. Soest Medisch Comité Nederland-Vietnam zet activiteiten voort 'Qeataurant oQ-nadolu voor een stoel of bank die vooraan staat in vorm Ton Beuken interieurverzorging Vrijdag 23 juni 197 AUTOFINANCIERINGEN in I dag. Assurantie kantoor „SECl'RA", Soest, Kamperfociiestraat 12. telefoon 5721. Autoverzekeringen vanaf f 95. Wij zoeken een MEISJE in de huishouding (lief voor kinderen), aanvang plm. augustus/september. Mevr. HUISSTEDEN Soesterbergsestraat 28. tel. 3480. Uw T UPPER WA RE- dc- monstratriee. Mevr. M. de Goede. P. C. Hooftlaan 50, tel. 02155- 4631 (tussen 5 en 6 uur). Maand juli met vakantie. BLOEMBAKKEN - Vazen, Tuinschalen. potten in aardewerk, asbest, plastic en hout. TUINTOKO VAN DRIE. Amsterdamseweg 139, Amersfoort, telefoon (03490) - 17031. aren ook in ons land steeds icht deze hulpverlening zich •riële bestaan. Het is echter (jls erg groot is. is angst voor ziekte, vooral de dood. De omgang het vaak moeilijk met be- v te gaan. Zij kunnen zich anpassen en naarmate de ij ingewikkelder wordt, zal eds moeilijker vallen, ie aan het incasseringsver- den gesteld, worden steeds r veel bejaarden kennelijk tarom neemt het aantal be- er psychisch „onder door" an. zo verontrustend toe. delijk dat zij hulp nodig ook al kan de geriatrische in vele gevallen die hulp rstrekken, het resultaat van ling hangt voor een groot l de bejaarde zelf en van e. Doe wat! vereenzaming, doelloosheid, .ctoren, die het geestelijk an de bejaarde bedreigen, heeft geleerd dat oudere er veel liefhebberijen op et veel gemakkelijker heb- m psychische evenwicht sterker is. en werkelijk zin kan ge- geet de tijd welke de wij- aanwijst. Men is zo oud i voelt! kunnen omstandigheden 1 van de echtgenoot) ver- de hand werken. Maar het geestelijk isolement door de omstandigheden zaamheid is altijd een in- and. Gevoelens van over- verveling, waaronder me- gebukt gaat, duiden op onvermogen om de blik van de mogelijkheden in le wereld te verruimen. De beste medicijn! n een bejaarde natuurlijk )orschrijven om hem over heen te helpen. Maar zij tegen hem zeggen: „doe piekeren maar maak je ?1 mogelijk. „En dit kan in groepsverband, zodat t met anderen komt. Zo latste jaren in verschil- bejaardensociëteiten op- rhtige instellingen, die kt zijn voor bejaarden, niet kunnen uithouden, eningen ten behoeve van i psychiatrische begelei- i, breiden zich gelukkig is een psychiatrisch dag- or bejaarden. In Beek- t tehuis voor gestoorde .arden. Ook in andere soortgelijke plannen op es wijst er op, dat men gaat krijgen voor de .ische problemen, waar- ejaarden gebukt gaan en sitiefs wordt gedaan om roep ongelukkige men- aan in hun menselijke WINKELCENTRUM SMITSHOF SOEST - TELEFOON 02155-8138 VOORBEELD Reeds honderden tevreden en verstandige mensen kochten KWALITEITSGOUD met rijkskeur. van 149,—, nu voor teringen die het politie-apparaat in de komende jaren gaat vergen, een aparte commissie in het leven te roepen, dan wel deze onder te brengen bij de com missie brandweer, om een beter intern beraad mogelijk te maken. De heer H. Jonker (D'66) was het daar mee eens, hoewel hij van mening was dat er voorlopig geen investeringen no dig waren. De heer W. Blaauw meende dat het tijd werd plannen te gaan maken voor een nieuw politiebureau. Hij vond dat er verder niet meer aan het huidige politiebureau gespijkerd moest worden, maar dat tot actie moest worden over gegaan. Binnen enkele jaren zal er een nieuw bureau nodig zijn, gezien de prognoses die voorhanden zijn. Naar zijn mening De gemeenteraad kwam gisteravond om 19.30 uur in de zaal van de brandweer kazerne, onder voorzitterschap van me vrouw Mr. J. M. Corver-van Haaften in vergadering bijeen. Bericht van ver hindering was binnengekomen van de PAK-leden de heren P. Pieren, K. Le- vinga en P. Grift en van de heer G. Oldenboom van de Prot. Christelijke fractie. Na beëdiging van het nieuw be noemde raadslid, de heer J. A. Detmar werd de onder volgende agenda afge werkt. Het nieuwe raadslid de heer J. A. Detmar 3. Ingekomen stukken. a. Brief met bijlagen d.d. 24 april 1972, nummer U.c./72-2896/07.352.18 van de A-kring Utrecht-c bescherming bevol king, inzake rekening en verslag van de kring over het jaar 1970, met voorste! de stukken voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. b. Brief d.d. 29 maart 1972 van de heer C. F. van Vliet c.s. inzake de beplanting in een inham van de Schoutenkampweg, met voorstel adressanten te berichten conform de bij de raadsstukken ter in zage gelegde concept-brief. Aldus besloten. c. Brief d.d. 29 maart van mevr. E. M. T. Rademaker-Beuken inzake hinder, veroorzaakt door het bedrijf N.V. Lind- ner met voorstel adressante conform de bij de raadsstukken ter inzage gelegde brief te berichten. Aldus besloten. De heer M. de Groot (B.R.) vroeg aan dacht voor de moeilijke situatie waarin het bedrijf Lindner verkeerde. Hij meende dat Lindner alle medewerking gezien de opstelling van het bedrijf om verleende om overlast te voorkomen, maximaal twee dagen per maand de stankverwekkende acrylaatlakken te verwerken en dan alleen indien de windrichting ten aanzien van de woon wijken gunstig is. Hij stelde daarbij de vraag of het industrieterrein niet ver keerd gesitueerd was. De heer J. R. v. Poppelen (KVP) vroeg het resultaat bekend te maken van het overleg, dat gevoerd wordt met het Directoraat-Generaal van de Arbeid, om te komen tot het stellen van aanvaard bare normen, opdat de bewoners van S vestdijk te weten komen waar zij aan 1oe zijn. Deze toezegging kreeg hij van de wet houder mevrouw M. Walter-v. d. Togt. Wat de situering van het industrieter rein betreft, bemerkte zij op, dat daar indertijd nooit bezwaren tegen waren ingediend. Overigens gaf zij toe dat Lindner nog overlast veroorzaakt, maar zij vertrouw de dat daar aan de hand van op te st-llen normen een eind aan zou ko men. Nieuwe brief cl. Brief d.d 1 maart 1972 van mevr. B J-nlag en de heren J. J. P. Meijer en Chr. J. V dlant inzakt afvalverwerking drnr hercirculatie met voorstel tb ant- w orden overeenkomstig de ter inzage ge'^gde concept-brief e Brief ri.rf 19 mei 1972 van de heer cVs A. W K Ga» Hard inzake afvaiver- w 'riong en hernebru'k grondstoffen met voorstel te antwnor''«n overeenkomstig dc brief aan mevr. B. Gonlag en de he ren J. J. P. Meijer en Chr. J. Vaillant. f. Brief d.d. 24 mei 1972 van de heer dr. E. P. J. v. d. Heuvel inzake afvalver werking en hergebruik grondstoffen met voorstel te antwoorden overeenkomstig de brief aan mevr. B. Gonlag en de he ren J. J. P. Meijer en Chr. J. Vaillant. De ingekomen stukken d, e en f werden tegelijk behandeld. De heer H. Jonker (D'66) wilde er nogal wat in veranderd zien. Enige alinea's wilde hij laten vervallen omdat zij be kende zaken behandelden waarmee de vragenstellers voldoende op de hoogte waren en er bovendien stellingen in verkondigd werden die aanvechtbaar zijn. Hij noemde ondermeer de lucht verontreiniging bij vuilverbranding, die in de conceptbrief als acceptabel wordt aangemerkt, een zeer discutable zaak. Hij kwam tot de slotsom dat de brief herschreven moest worden. De heer M. v. Ee (WD) was het daar min of meer mee eens. Hij wilde vooral laten uitkomen hoever Soest al gevor derd was en in wezen vooraan loopt. Hij meende verder dat bij een gesor teerde aanbieding van het vuil, alsmede de nieuwe verbrandingsinstallatie, mo gelijk een oplossing zijn voor de komen de 25 jaar. Hij was verheugd dat Soest nu een eigen weg ging en betreurde het alleen maar, dat door de gesprek ken met de provincie de ontwikkeling drie jaar vertraagd was. Ook meende hij dat de kwestie in de regio ter sprake gebracht moest worden. Daar sloot de heer J. v. Poppelen zich bij aan, die daarbij dank bracht aan burgemeester Bentinck voor zijn juiste beleid in deze materie. De wethouder mevrouw Walter wilde de opmerkingen in een nieuw te schrij ven brief opnemen. Zij meende overi gens dat het systeem dat in Soest toe gepast wordt, mooi was, maar zij con stateerde dat deze installatie niet groot genoeg was om het aangeboden vuil te verwerken. Soest heeft daarom geen tijd meer om nog weer eens enkele jaren te wachten op nieuwe onderzoekingen. VOOR UW AANSTAANDE BABY HEEFT TEDDYNETTE NU OOK VOOR U BIJ EEN COMPLETE BABY- UITZET Burg. Grothestraat 14 - Soes (Naast Braamhage) lelefwn 7951. b.g.g. 8895 Burgemeester Mevrouw Corver tijdens haar eerste raadsvergadering Hercirculering noemde zij een idee, dat pas de laatste tijd in de belangstelling was komen te staan; een ontwikkeling die overigens wel in de gaten gehouden zal worden. Nadat wethouder Ebbers gezegd had dat er in de toekomst zeker aan vergroting van het kompostbedrijf gedacht moest worden en nadat zowel de heer Jonker als de heer Van Ee nog eens hadden aangedrongen op herschrijving van de brief met daarbij het verzoek de nieu we concept-brief aan de raad voor te leggen, stelde de burgemeester voordaar in zoverre mee akkoord te gaan dat de brief herschreven werd. Zij meende ech ter dat het onjuist was de hele kwestie nog eens in een raadsvergadering te be handelen. De vergadering ging daarmee, met uitzondering van de fractie van D'66, die geacht wilde worden te heb ben tegen gestemd, accoord. g. Brief d.d. 18 april 1972 van het be stuur van de Regionale Muziekschool Amersfoort inzake financieel verslag 1970/1971, begroting 1972/1973 en bere kening subsidie-aandeel, met voorstel deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. De heer D. Hoekstra (Prot. Chr.) krijgt binnen een redelijke termijn antwoord op zijn verzoek een overzicht te geven van de bijdragen per leerling, gesplitst in de bijdragen van particuliere leer lingen en van leerlingen van een mu ziekvereniging. h. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten, met voorstel deze voor -kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. 4. Voorstel tot het verlenen van onthef fing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" ten behoe ve van a. een inrichting voor het opslaan van butagasflessen voor kampeerdoeleinden op/in het perceel Soesterbergsestraat 133; Aldus besloten. b. een agrarisch bedrijf met o;a. een varkensfokkerij en hooiventiiator op/in het perceel Kerkpad Z.Z. 67. Aldus besloten. 5 Voorstel tot aankoop van grond, ge legen: a. nabij de Generaal Winkelmanstraat te Soesterberg van mej. P. G. van Burg steden. Aldus besloten. b. aan Den Blieklaan van C. van Schalkwijk. Aldus besloten. 6. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de Provinciale Utrechtse Elektriciteits Maatschappij voor het leggen, hebben en onderhou den van een hoogspanningskabel in de Belvédère weg. Aldus besloten. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet inzake de reconstructie- kosten van de Van Weerden Poelman- weg. Aldus besloten, met de stem van de heer D. Hoekstra (Pr. Chr.) tegen. Hij wilde alsnog een verzoek richten tot het Rijk, de meerkosten van de recon structiewerkzaamheden voor haar reke ning te nemen. Daarvoor kreeg hij geen steun. 8. Voorstel inzake overname van het be heer en onderhoud van de Van Weer den Poelmamveg en ruiling van onder grond. Conform besloten. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de in richting van het politiebureau Soëst. Conform besloten. Uit het antwoord op een desbetreffende vraag van de heer A. Smit (KVP) bleek dat ook met een Soester bedrijf con tact voor levering van de aanvullende inventaris was opgenomen. Nieuw politiebureau 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van diverse voorzieningen in het politiebu reau Soest. Sprekend namens de christelijke partij en zei de heer A. Smit (KVP), dat hij zich kon verenigen met de aanschaf van de nieuwe meidtafel. Hij stelde verder voor in verband met de enorme inves- 51-401 SS Geheel edelstalen Citizen-herenpolshorloge, met stalen band, waterdicht, echt kristal glas, automatische opwinding op kogellagers (15 kogeltjes), 33 steens, schokvrij, met dag- en datum-aanwijzing ƒ176.- 51-402 GP Dito, maar geel doublé 194.- HORLOGER JUWELIER OPTIEK Soesterbergsestraat 26 - Tel. 2982 Soest zou het huidige bureau een onderko men kunnen bieden voor het uit zijn voegen barstende gemeentehuis. De hui dige investeringen, die hij op een mil joen raamde, vond hij alsnog over de balk gegooid, zij het dat hij het wel in zag dat het op dit moment nodig was. De heer J. van Poppelen (KVP) wees in dit verband op de investeringsnota en wat een eventueel nieuw raadhuis betrof zei hij, dat er een raadhuiscom missie bestond. De sprekers beantwoordend zei mevr. Corver dat de suggestie voor het instel len van een commissie voor de politie in het college besproken zal worden. Verder onderschreef zij de ideeën van de heer Blaauw. Voor 1976 staat een nieuw politiebureau en voor 1978 een nieuw gemeentehuis op het programma. Het had haarsinziens geen zin, zolang men nog zit met een ontwerpbestem- mingsplan, waar deze gebouwen in ge situeerd moeten worden, nu al een op dracht voor een ontwerp te geven. Er zal echter de uiterste spoed moeten worden betracht met het bestemmings plan zuider-eng. De plannen zouden nu eigenlijk al gereed moeten zijn. 11. Voorstel tot wijziging van de begro tingen voor 1971 en 1972. Aldus besloten. 12. Voorstel tot wijziging van de Uitke- rings- en Pensioenverordening wethou ders der gemeente Soest. Aldus besloten. 13. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een extra krediet voor het aan schaffen van aanvullend spel- en ont wikkelingsmateriaal ten behoeve van de openbare kleuterschool „De Bengelen- bak" te Soest.-Zuid. Aldus besloten. 14. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-Onderwijswet 1920 aan het be stuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest, voor het aan schaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Prof. J. Waterlnkschool. Aldus besloten. 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het verplaatsen van een mobiel noodlokaal van de open bare lagere school Soest-Centrum naar een terrein aan de Weegbreestraat. Aldus besloten. Wethouder L. Dijkstra zegde mevrouw Walma (D'66) toe, dat voor een even tuele naamgeving aan de school Soest- Centrum, de oudercommissies zullen worden ingeschakeld. 16. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen en bordstel lingen ten behoeve van de openbare school voor g.l.o. te Soest-Centrum Aldus besloten. 17. Voorstel tot wijziging van het ont eigeningsplan: a. Egghermonde. Aldus besloten. b. Industrieterrein. Aldus besloten. De voorzitter deelde mede dat het plan Egghermonde deze week door Ged. Sta ten was goedgekeurd. 18. Voorstel tot ruiling van grond, gele gen aan en nabij de Generaal Winkel manstraat te Soesterberg met mevr. M. W. van Burgsteden. Aldus besloten. 19. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning Weteringpad 2c. Dit voorstel werd teruggenomen. 20. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen aan de Waldeck Pyr- montlaan, van de erven H. v. d. Heuvel. Aldus besloten. 21. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van rio lering in en de verbetering van de Klaarwaterweg (ged.) en de Wijnand Toplaan. Aldus besloten. 22. Voorstel tot uitname van grond uit het grondbedrijf. Aldus besloten. 23. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot het betalen van rente met betrekking tot een aangegane koop overeenkomst met: a. Erven H. v. d. Heuvel. Aldus besloten. b. C. van Schalkwijk. Aldus besloten. 24. Voorstel tot het voorzien in de vaca tures o.a. ontstaan door de beëindiging van het raadslidmaatschap van de heer J. W. H. Geerlings. In de commissie Grondbedrijf en Uit breidingsplan werd benoemd de heer W. Blaauw; in de Financiële en Belas ting Commissie mevr. E. KortHuis-Elion; in de commissie voor de Brandweer de heer J. Detmar; in de commissie Socia le Zaken de heer J. Detmar; in de com missie Openbare Werken mevr. G. Al- ting-Ambrosius; in de commissie Woon ruimteverdeling mevr. Alting-Ambrosius. Tot lid van het bestuur van de Stich ting Openluchttheater de heer J. Det mar, van de Stichting Soester Natuur bad de heer J. Detmar en van de Stich ting Samenwerking Woningbouwcorpo raties mevr. G. Alting-Ambrosius. GESLAAGD of niet geslaagd, geef een GAZELLE - FONGERS - SIMPLEX Rijwiel- en Bromfietsspecialist GALLENKAMPPELSWEG 1 Telefoon 02155-2857 t.o. busstation Soest-Zuid Vanmiddag, vrijdag 23 junii, om 3 uur, wordt in het Luchtmachtmuseum op de Vliegbasis Soesterberg een schilderijen expositie geopend van mevr. Anneke de Laak-Broerse. Mëvr. De Laak woont in Enschede en is gehuwd met een luchtmachtvlieger. Zij was leerlinge aan een kunstnijver heidsschool en heeft zich in de loop der tijd gespecialiseerd in het werken met lak, een techniek die door de beweeg lijkheid van het materiaal grote kennis en vaardigheid vergt. Niet alleen door haar huwelijk is er een band met de luchtvaart, maar meer nog door haar intens bezig zijn met ruimte ne kosmos. Soms is die ruimte eng be grensd, dan weer spat zij uiteen tot in het oneindige. In haar voorstellingen krijgt dat oneindige aandacht. Haar kleuren zijn boordevol vitaliteit, fel, warm en gevoelig als een droom. Haar liefde voor de natuur en haar ge laden vitaliteit zijn kenmerkend voor 't expressionisme. Haar kunst is een in tens, maar vooral zonnig beleven van alle dingen die om ons heen gebeuren. Niet alleen de schilderijen die recht streeks betrekking hebben op de lucht vaart worden geëxposeerd, maar haar hele werk. U krijgt daardoor kijk en begrip voor het samengaan van Kunst en Techniek, van Kunst en Vliegwerk. De bekende S.O. Soest atleet Gerjo Spans is gekozen in de Nederlandse at letiekploeg, die volgende week in Athe ne uitkomt in de drielanden wedstrijd tussen Engeland, Griekenland en Neder land. Spans zal met de Nederlandse kampioen Nijstad ons land vertegenwoordigen op de 10 km. Zijn beste tijd op deze afstand, 30.16.4 min., liep hij enige weken geleden tij dens wedstrijden in het Duitse plaatsje Eschweiler. Mevrouw J. v. S. deed aangifte van diefstal uit haar woning aan de Eigen domweg van een T.V.-toestel en een radio. Er werden geen sporen van in braak gevonden, zodat hier vermoede lijk sprake van insluiping is. De landbouwer J. B. L. wonende aan de Soesterengweg, deed aangifte van diefstal van een melkbus. Op 21 juni j.1. vergaderde de werkgroep Soest van het Medisch Comité Neder land-Vietnam. Met voldoening werd te ruggezien op de resultaten van de acti viteiten van het afgelopen jaar: de col lecte van vorig jaar augustus bracht meer dan ƒ3200,- op; van de Vietnam- penningen van Frank Letterie werden 116 exemplaren verkocht, hetgeen een batig saldo van ƒ1500,- opleverde: ook de brei-actie had en heeft nog steeds succes, evenals de oproep aan de Soester artsen om medische monsters ten be hoeve van Vietnam af te staan. Tot nu toe is voor pl.m. ƒ2000,- aan monsters ingezameld. De oorlog gaat overigens door. Dagelijks vinden zware bombardementen plaats, dagelijks vallen nog slachtoffers in Indo- china. Met het oog hierop is tot het houden van een nieuwe actie besloten. Van de gemeente is toestemming verkregen om wederom een collecte te houden en wel van maandag 21 t.e.m. zaterdag 26 augustus a.s. Overwogen werd de nieu we collecte in. te passen in een zgn. Vietnam-week, onder het motto „Soest voor Vietnam". Afgezien van de gebruikelijke informa tie-avond, met sprekers, film en lectuur- tafel, werd gedacht aan een film-, mu ziek- en cabaret-avond, waarvan de op brengst ten goede komt aan het Medisch Comité Nederland-Vietnam. Nadere inlichtingen, ook aanmelding van collectanten bij Elly de Groot-Joosten, Veldweg 14, Soest, tel. 8730. Voor smakelijk eten in gezellige sfeer (reserveren mogelijk) Ook voor uw lunch hebben wij een ruime keuze. Keuken geopend vanaf 12.00 uur. Maandag en woensdag vanaf 4.00 uur. KERKPLEIN 4 - SOEST - TELEFOON 2591 en uitblinkt in komfort soesterbergsestraat 51, soest t.o. busstation, tel. 02155 - 2180

Soester Courant | 1972 | | pagina 3