JufErouw Van der Weij Veestapel kinderboerderij opnieuw uitgebreid aav< Sjroeneoelcl y. verlaat de Van der Huchtschool DEKENS ALS EERSTE HULP BIJ RAMPEN «t t^uykje» t i£uykje$ SOESTERBERG SD fERSON lel of schrijf eens lenlopen bij de iken, ingang ilversum van 14.00—16.30 uur. rd 7.00 tot half 9, lenstraat. 1 en vraag naar reunesse Zonen werkende 1 TAPIJT sstratieve T CENTER h Ziekenhuis stoort G.-laborante nfe IKTUSGiN EN GT1ES foniste/ Telexiste. siistratïef ifst)er, e), Gaat u met vakantie REISVERZEKERING J. L. M, van Hal-Zonderop bar gezellig Temponieuws REIZEN NAAR HET BUITENLAND reisagenten Zeepost 0 0 >0 0 0 0 0 0 0 0 0 Amsterdamsestraatweg 42 Telefoon 02154 - 2576 Voor sfeervolle diners recepties feestavonden Baarn 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 00000000000%%%%%%%'' bar gezellig Trimmen in Soesterberg Gestolen auto volkomen gesloopt in Woudenberg teruggevonden r/.w \%mm Officiële mededelingen Hinderwet Commissie beroepschriften Vrijdag 23 juni 1972 i installatiebureau -.enweg 1-3 - Baarn 21 61. ir haar afdeling debiteuren vrl.) mulo-mavo niveau, e of mondelinge sollicita- 4EPLAAN 73 - SOEST 1 02155 - 8995 of 4985 ledige indiensttreding een een HAVO-diploma is i beide funkties wordt de hand van de advies- e Ned. Vereniging van te richten aan de Af- an het ziekenhuis, tel. of 202. VRN - TEL. 02154-4851 ons dynamisch bedrijf t de verzorging van verkeer, benevens het iondentie. ze afd. Verkoop en fstandig een aantal verkzaamheden ver heid vereist. den met de debiteu- ladministratie. lelijke functie strekt den is gewenst, doch afwisselende werk- leiding en ervaring rzieningen en goede na telefonische af- s, onder vermelding reeds gemaakte va- g worden gehouden. Aan het eind van dit schooljaar zal mej. E. A. H. van der Weij haar laat ste klas afleveren. Zij heeft gedurende 43 jaar haar beste krachten gegeven aan de Van der Huchtschool, die in 1913 werd opgericht onder de naam Engen- daalschool en toen gevestigd was aan de Bosstraat. De oprichters wilden hiermee hun ideaal, eerbied bijbrengen voor al wat leeft, verwezenlijken. Om iedereen I— in de gelegenheid te stellen afscheid van mej. Van der Weij te nemen, zal een receptie worden gehouden in de Open bare Leesbibliotheek aan de Alb Cuyp- laan op woensdag 28 juni a.s. van lè.00 tot 19,00 uur. 45 jaar onderwijzeres Juffrouw Van der Weij begon haar loopbaan bij het onderwijs in 1927 aan het Zeehospitium te Katwijk, waar zij les moest geven aan patientjes en leer ling verpleegsters. Zij zelf was toen 18 jaar en haar oudste leerlinge 32. In ok tober 1929 werd zij benoemd aan de Van der Huchtschool, die toen was ge huisvest in enkele lokalen van de Nij verheidsschool aan de Molenstraat, op de plaats waar nu de bibliotheek staat en waar ook de receptie gehouden wordt. Haar werd door het toenmalige school hoofd, de heer Van Asselt, de gecombi neerde 3e en 4e klas toevertrouwd. Toen het gebouw Molenstraat in 1939 door de Nederlandse militairen werd ge vorderd, moest elders onderdak gezocht worden. Dit werd eerst gevonden in de school van de heer Van Ieperen, de te genwoordige openbare MAVO, later in de R.K. jongensschool en diverse andere gebouwen, o.a. het „Kasteeltje" op de Eng. En steeds maar fietste juffrouw Van der Weij op en neer van haar woonplaats Amersfoort naar Soest. In de hongerwinter, toen het onderwijs practisch geheel stil lag, werd af en toe aan een groep kinderen uit een bepaal de buurt les gegeven. „Juf" Van der Weij bivakkerde in gebouw „Statum" aan de Eigendomweg. Omdat de scheidende onderwijzeres zich De scheidende juffrouw van der Weij temidden van haar „laatste" klas. het lot van haar medemensen altijd heeft aangetrokken, was het niet ver wonderlijk, dat zij zich tijdens de oorlog in dienst stelde van het Rode Kruis, waar zij o.a. in Arnhem heel wat leed heeft helpen te verzachten. In 1952 verhuisde de Van der Hucht school naar een nieuw gebouw aan de Paulus Potterlaan, waar een kleuter-, een lagere-, en een Uloschool werden ondergebracht. Na enige moeilijke jaren, waarbij het leerlingenaantal sterk terugliep, is de Van der Huchtschool echter, mede dankzij de ijver van juffrouw Van der Weij en de volledige inzet van haar persoon, weer tot bloei gekomen. Na 43 jaar zal het moeilijk zijn te wen nen aan een Van der Huchtschool zon der juffrouw Van der Weij. Vergeet dan niet een af te sluiten bij BILDERDIJKLAAN 1 - TEL. 3029 Op het moment dat U dit leest kan zich ergens ter wereld een catastrofe voor doen: een conflikt tussen twee landen kan tot een uitbarsting komen, een aardbeving, kan dorpen of steden weg vagen, een vloedgolf kan grote gebieden onder water zetten, langdurige droogte kan hongersnood veroorzaken, een epi demie kan tienduizenden ernstige ziek tegevallen tot gevolg hebben. Op hetzelfde moment dat dergelijk nieuws 2ich verspreidt bestudeert het Nederlands Rode Kruis de mogelijkhe den om hulp te bieden. De kans is groot dat U bij de eerste berichten over een ramp via radio, kranten of t.v. verneemt dat het Nederlandse Rode Kruis zoveel- duizend dekens naar het getroffen ge bied heeft gezonden. U haalt misschien de schouders op en denkt: altijd die de kens. Maar wees ervan overtuigd dat ze dringend nodig zijn en een eerste hulp middel bij uitstek vormen overal ter wereld. Soms dienen ze als brancard voor het transport van gewonden, vaak als beschutting tegen ijzige koude, hevi ge regenval of hete woestijnstormen. Ook worden ze gebruikt als „matje" om op te slapen of als plunjezak voor bet vervoer van de laatste schamele bezittingen van vluchtelingen. In de afgelopen twee „rampjaren" heeft het Nederlandse Rode Kruis liefst 443.265 dekens verzonden. Maar daarbij bleef het niet. Een overzicht van de in 1970 en 1971 verstrekte hulp vermeldt o.m. grote zendingen baby- en kleutervoe ding, medicamenten, tentdoek, water zuiveringstabletten, bloedtransfusie-sys temen, bloedplasma, aanhangwagens, oliekachels, multivitaminetabletten, bed den, verpleegstersschorten en schrijfma teriaal. Dat alles met een gezamenlijke waarde van meer dan 14 miljoen. In de meeste gevallen was grote spoed geboden en geschiedde het transport door de lucht: soms werden vliegtuigen gecharterd; ook werd geregeld een be roep gedaan op de KLM of andere IATA-partners, die hulpgoederen van de ene Rode Kruis-vereniging naar de andere gratis of tegen een gereduceerd tarief mogen vervoeren. Dat kan alleen als er vlicgtuigruimte vrij is, reden waarom de voorraden dekens zeer com pact worden verpakt. Bij het Nederlandse Rode Kruis in Den Haag komen bijna elke week telexbe richten binnen van de Liga van Rode Kruisverenigingen te Genéve, waarin melding wordt gemaakt 'van calamitei ten. In Los Angeles heeft zich een aard beving voorgedaan, in Bolivia voltrekt zich een overstromingsramp, in Nicara gua dreigt een vulkaanuitbarsting, In donesië en Algerije zijn geteisterd door hevige regenval, de vluchtelingenstroom op het Aziatische subcontinent houdt aan. Niet altijd is er hulp uit Nederland nodig. In het Amerikaanse geval is men zelf supporting en ook in Zuid-Amerika heeft men vaak voldoende aan de steun van zusterorganisaties in aangrenzende landen en van het Amerikaanse Rode Kruis. Maar meestal is het Nederlandse Rode Kruis wèl bij de hulpverlening betrok ken, sterker nog: loopt het daarbij met een aantal Scandinavische landen voor op. Het is niet zo erg te erkennen dat er sprake is van een zekere internatio nale competitie. Het Nederlandse Rode Kruis streeft ernaar als eerste met een hulpzending ter plaatse te zijn. Het is wel eens voorgekomen dat een zending al in het rampgebied was gearriveerd voordat het publiek in het getroffen land een beeld had van de omvang van de ramp. Want bij de eerste telex- of radio-berichten pleegt men in het Cen traal Magazijn van het Nederlandse Rode Kruis direct aan het werk te gaan. Waarbij natuurlijk wordt afgegaan op de aard van de hulpkreten van Rode Kruis-experts in het rampgebied of Ge néve. Bij grote calamiteiten doet het Neder landse Rode Kruis een beroep op de bevolking giften te storten op giro 777. Maar hulpzendingen bij kleinere ram pen dienen uit de algemene middelen te worden betaald, evenals al dat andere werk zoals de bloedtransfusiedienst, de vakantieprojecten voor chronische zie ken, de hulpverlening langs de wegen, de lectuurvoorziening, de welfare en bezigheidstherapie. Telefoon 02155-8252 Tijdens de door de UWV „Het Stadion" georganiseerde „Ronde van de Bilt" kwam eens te meer tot uiting dat de wielervereniging „Tempo" zich steeds weer op meer dan uitstekende wijze vertegenwoordigd weet door het bijzon der sterke rijden van het overgrote deel der Tempo-coureurs. Als voorproef van het te verwachten geweld der ca. 100 Amateurs, werd er een wedstrijd voor 12- en 13-jarige jeugdrenners verreden waaraan de Tem po Jeugdploeg met een zevental renners deelnam. Aangezien deze katagorie der Tempo Jeugd Equipe bij herhaling tot opmer kelijke resultaten wist te geraken, wer den zij aan het vertrek reeds door o.m. de speaker als één der grootste kans hebbers geannonceerd. Onmiddellijk na het startschot werd er in een hoog tempo gekoerst, wat tot ge volg had, dat diverse rennertjes al snel moesten lossen. Na 3 ronden viel het veld uiteen, toen een tiental vluchters duidelijk een flin ke afscheiding wisten te bewerkstelli gen. Van Tempo-zijde waren het met name Con Bunt en Aart van Moorselaar wel ke zich gedurende de gehele koers zeer opvallend wisten te manifesteren. Tem- po-jeugd vedette Johnny Broers werd de grote overwinnaar. Uitslag 12-jarigen: 1. G. van Putten. (Volharding). 3. Aart van Moorselaar, (Tempo). Uitslag 13-jarigen: 1. Johnny Broers (Tempo), 3. Fred v. d. Tempel (Tempo), 6. Con Bunt (Tempo), 9. Co Nagtegaal (Tempo), 10. Bert Henzen (Tempo). Tijdens de 100 km voor Amateurs werd er in een dermate moordend tempo ge reden dat vrijwel iedere vluchtpoging na korte tijd tot mislukken was ge doemd. Ondanks de beslist weinige per- spektieven om tot de beslissendeslag te geraken, wisten de Tempo Amateurs continu mede de toon aan te geven. Henny Dijkstra, Job Schaafsma, Arie Bakker, Cees Bokma, Jaap v. d. Broek en Jos Schipper waren de mannen die constant aan de voorhoedegevechten deelnamen en een groot deel van de koers wisten te bepalen. Toen er slechts nog enkele ronden te gaan waren, wist een drietal renners de slag te maken, waarvan A. Hulzebos uit Nijeveen win naar werd. De Temporenners finishte in het peleton. Zaterdag 17 juni werd door de Tempo amateurs Jos Schipper (Baarn) en Arie Bakker (Soest) met resp. een 3e en 4e plaats in een koers over 80 km te Har- dinxveld-Giesendam op niet mis te ver stane wijze gedemonstreerd dat zij in een glanzende vorm verkeren. In de „Ronde van Tiel" op zondag 18 juni wist Jos Schipper zijn prestatie van de vorige dag nog te overtreffen, Jos wist- namelijk als een schitterende 2e over de meet te flitsen, wat zonder enige twijfel varv zijn klasse blijk geeft. In het kader der Midden Nederland Competitie 1972 voor de Jeugd organi seerde de R.T.V. „Tempo" j.1. zondag de 4e rit op het parkoers aan de Industrie weg te Soest. Aan deze wedstrijden werd door alle jeugdrenners uit het district Utrecht deelgenomen, wat impliceert dat ca. 150 renners aan de start kwamen. Bij de se rie der 8-jarigen kwam Tempo repre sentant Edwin van Putten met een 4e plaats opnieuw zeer goed uit de bus. Als te doen gebruikelijk kwam de Tem po-brigade der 9-jarigen ook nu weer met klinkende resultaten uit de strijd. Naast een prachtige 3e plaats van de Baarnse Bobby Bon presenteerde met name Marcel Hop d.m.v. een fraaie 5e plaats zijn groeiende vorm door de ster ke Robbie v. d. Broek (6e) nog juist achter zich te laten. John Gasenbeek werd 10e, waaruit blijkt dat hij bepaald zijn dag niet had. Ronnie Groen wist in de reeks voor 10- jarige renners tot een fraaie 4e plaats te geraken. Toch zal Ron in de nog te verrijden 4 ritten hoger dienen te rei ken om zich in de einduitslag bij de eerste 3 te kunnen plaatsen. De serie der 12-jarige renners verliep voor „Tempo" enigermate teleurstellend. Nadat Jan van Veldhuysen verstek had laten gaan. bleek na enkele ronden wel dra dat Arne van Amerongen duidelijk „overtraind" is en ondanks een enorme inzet zijn vorm geheel kwijt is geraakt. Aart van Moorselaar reed zijn koers met groot gemak en waar Aart een rappe spurt over zich heeft, waren er ongetwijfeld mogelijkheden om' tot een uitstekende klassering te geraken. Met een genoteerde 7e plaats bleef „Moos" toch wel wat onder zijn prestatie-niveau. Gedurende de koers der 13-jarigen kwam alras aan het licht dat de strijd voornamelijk zou gaan tussen de Tem- po-matadoren Fred v. d. Broek en John ny Broers. Beide jeugdige coureurs de monstreerden reeds in zekere mate over koersinzicht te beschikken. Ronde na ronde ontspon zich een enerverend duel In de laatste tour moest de slag vallen. Toen bleek echter dat Fred v. d. Tem pel, bij het ingaan van de laatste bocht, dermate begeesterd was door zijn stre ven om van ploegmaat Broers te win nen, hij ondanks zijn uitgesproken idea le positie voor het aanzetten van de eindspurt, alle voorzichtigheid uit het oog verloor en met een snelheid van ca. 40 km de bocht uitvloog. Uitslag: Johnny Broers le, Con Bunt prolongeerde zijn 3e plaats behaald in de jeugronde van Soest. Co Nagtegaal tekende voor de 6e plaats, waarbij Bert Henzen als verdienstelijke 8e niet ver achter bleef. Zondag 25 juni vertrekken alle licentie houders. incl. ouders en supporters van de Tempo-Jeugd-Equipe richting Am sterdam. Op het parcours in het Vlie genbos te Amsterdam-Noord zal er o.a. gestreden moeten worden tegen de, als bijzonder sterk aan te merken, Jeugd afdeling van „Ulysses" en „Olympia". Aangezien er reeds om 9.30 uur gestart zal worden, zal de Tempo-„karavan" reeds om 8.00 uur vanaf het Jeugdse- kretariaat vertrekken. Tempo jeugdrenners die met vervoers problemen te kampen hebben, dienen dit tijdig te melden aan het Tempo Jeugd-sekretariaat, Oosterstraat 46, Baarn, tel. 4947. Vakantie- en zakenreizen, verzekeringen, alles op reisgebied. Uw garantie: Jarenlange ervaring van een ECHT reisbureau. flMKSJ A.N.V.R. Steenhoffstraat 9a, tel. 6571 en 4905 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Alcor" (28/6). Brazilië: ms „Alcor" (28/6). Canada: ms „CP Discoverer" (28/6). Chili: ms „Octavia" (26/6). Indonesië: ms „Hammonia" (28/6). Japan: ms „Worcestershire" (28/6). Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Te- niers"(30/6). Ned. Antillen: ms „Prins der Nederlan den" (26/6). Nieuw-Zeeland: ms „Tiber" (29/6). Suriname: ms „Parthenon" (26/6). Ver. Staten van Amerika: ms „S/L 181" (28/6). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z-W.-Afrika: ms „Argyllshire" (28/6). ïf/ 3(ofe(- taveerne- restaurant Telefoon 02155-8252 In het kamp van Zeist is sinds kort een trimbaan aanwezig die aan alle daaraan te stellen eisen voldoet. De trimbaan is gelegen in het fraaiste sportcomplex van het Kamp van Zeist. Door de sportverenigingen AGAVS, KVO en Laetitia is aan de commandant van het DATIM, gevestigd in het Kamp van Zeist, het verzoek gericht om op zaterdag- en zondagmorgen van 8-11 uur deze, een van de mooiste NSF- trimbanen van Nederland ter beschik king te stellen aan de inwoners van Soesterberg. Na een oriënterend gesprek hierover is gebleken, dat de commandant van het DATIM niet afwijzend staat tegenover het verzoek van de Soesterbergse sport verenigingen. Voordat echter een definitief besluit genomen zal worden, zal allereerst be kend moeten zijn het aantal inwoners van Soesterberg, dat van deze unieke gelegenheid om echt te kunnen trimmen gebruik gaat maken. Men kan zich schriftelijk opgeven onder vermelding van naam, voorletters, ge boortedatum en volledig adres bij de heer F. H. Hagmeijer, Luit. Koppenlaan 22, Soesterberg. Als uiterlijke datum van inschrijving is in verband met de vakanties donderdag 29 juni vastgesteld. De in de nacht van maandag op dins dag gestolen auto van de heer C. E. O. (20), werd dinsdagmorgen volkomen ge sloopt door de Rijkspolitie in een grep pel in de gemeente Woudenberg terug gevonden. De motor van de wagen, de ruitenwis sers, de claxon en de autoradio waren verdwenen. De eigenaar mist ook zijn rijbewijs en het kentekenbewijs van de wagen. Toen de politie dinsdagmorgen de auto aantrof, zaten de achterwielen er nog aan. Later bleken deze door een „vluggertje" nog te zijn meegenomen. O. had de auto maandagavond op de Prof. Lorentzlaan geparkeerd en hem goed afgesloten. NIEUWSTRAAT 56 - TEL. 6228 SOESTERB.STR. 57 - TEL. 4312 Ijzerwaren - Gereedschappen ELECTRICITEITSMATERIALEN BORSTELWERK RALSTONDEALER LIPSAGENT SLEUTELS en SLOTEN I ..v. tfej?. -4 Woensdagmorgen werden met een AA- auto op de kinderboerderij De Vrije Teugel 3 schapen afgeleverd van H. K. H. Prinses Beatrix en Z. K. H. Prins Claus. Met deze koninklijke gift is de schaapskudde gegroeid tot 10 stuks. De drie naamloze dieren werden direct in de hoogbegroeide wei losgela ten, waar zij dicht bij elkaar liepen te wennen aao hun nieuwe omgeving. De veestapel van de boerderij begint het eerste 100-tal nu te benaderen. Dinsdag 27 juni, 's middags om half vier komt de schapenscheerder de 5 oudste schapen van hun wintervacht ontdoen. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage zijn ge legd verzoeken met bijlagen van: a. de heer P. A. v ,d. Hengel, Kerkpad Z.Z. 67 te Soest, om verguhning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een agrarisch be drijf met o.a. een hooiventilator en een varkensfokkerij, op/in het perceel Kerk pad Z.Z. 67 te Soest, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nr. 4139 (oud 3348). b. de heer L. J. Rademaker, Steenhoff straat 71, Soest, om een nieuwe de ge hele inrichting omvattende vergunning t.b.v. een machinaal houtbewerkingsbe- drijf, in het perceel Lange Brinkweg 60, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie A, nr. 3815 (oud 3316). Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijke bezwaren tegen het verlenen dezer ver gunningen in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zullen op dinsdag 11 juli a.s., des voormiddags, resp. te gen te 10 uur, in het gemeentehuis openbare zit tingen worden gehouden, alwaar monde ling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden inge bracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. Soest, 23 juni 1972. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in de verorde ning commissie voor de beroepschrif ten, maken bekend, dat op 4 juli 1972 te 14.30 uur ten gemeentehuize een openbare zitting zal worden gehouden van de commissie voor beroepschriften. De agenda vermeldt de volgenden pun ten: 1. de installatie van de commissie door de burgemeester; 2. behandeling van het beroepschrift van de heer W. M. A. Akkeman tegen de weigering van een door hem gevraagde vergunning voor de bouw van een be drijfswoning op een perceel aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg; 3. behandeling van het beroepschrift tan Bouw- en Beleggingsmaatschappij J. Lisman N.V. tegen weigering van een door haar gevraagde vergunning voor de bouw van een winkel met bovenwo ning aan het Dorpsplein te Socsterberf. Soest, 20 juni 1®72.

Soester Courant | 1972 | | pagina 9