Ho gere boete, minder vrijheidsstraf iSckoemaker - antenneteckniek Vakantie en belasting II lil II EERSTE OPENBARE VERGADERING COMMISSIE VAN BEROEPSCHRIFTEN de fantastische keuken M. TUSSEN „GARAGE STAM" GEHJIt SOEST - Parallelweg 19 10 GROTE EIEREN1,49 Piaiïofiande! W. v, Tol Boltini liet verstek gaan jver REIZEN mm HET BUITENLAND SHOWROOM: Torenstraat 45 (Hoofdstraat) - Soest Telefoon 02155 - 80 09 Soest - - Telefoon 2792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 reisagenten Lichtgewonde bij aanrijding op de Stadhouderslaan <t ^uykje>. Winkeldievesïïe op heterdaad betrapt Geplande bevolkings onderzoek gaat dit jaar niet door Rouw- en Trouwkleding <ScUcefnakét: <'t uykje>. Top TaSssiï parade l.p. 10,- DE GOTOEM SNAAK Gaat u trouwen? Inlichtingen over alle verzekeringen J. L. M. van Hal-Zonderop Zo vlogen de duiven Vleesverkoop Aanyraagtermijn huursubsidie is verlengd Goede resultaten P.V.O.-jeugd bij muziekexamen <BËMÜr> voor een memve RENAULT Stam Renault Aanbesteding rioleringswerken gun uw kleding de beste behandeling die er is heeft u wel eens haast binnen e'én uur! gratis sisper" eSeaner Rijden onder invloed Twee jongetjes stalen fieten, brommers en kinderwagens Popfestival actie „Ook Zij" verregend „De Turf" ook gesloten voor liet Bejaarden- zwemmen Voor muzikals fijnproevers Telefoon 2963 Tijdens de eerste openbare vergade ring van de commissie van beroep schriften werden twee beroepen tegen een besluit van het college van bur gemeester en wethouders behandeld, liet eerste was van de heer \V. M. A. Akkerman (Boltini) tegen de weige ring van een door hem gevraagde ver gunning voor de bouw van een be drijfswoning op een perceel aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg. De weigering van het college was ge baseerd op het feit dat het te bebou wen perceel bestemd is voor bebou wing met landhuizen, terwijl de be drijfswoning bovendien gebouwd zou worden buiten de strook, waarbinnen gebouwd mag worden. Voorts zijn ter plaatse geen bedrijven toegestaan en bovendien grenst het perceel aan de westzijde aan een weg waaraan even min gebouwd mag worden. Er zou op het perceel mogelijk wel gebouwd mo gen worden, maar dan. is een terrein breedte van tenminste 85 meter vereist. Nu de heer Akkerman niet kwam op dagen, kreeg de loco-secretaris, de hoer J L. van Dommelen alleen de gelegenheid het standpunt van het col lege le verdedigen. Het kwam erop neer dat er geen sprake was van een gevestigd bedrijf (het oude pand brandde af en het bedrijf vertrok) zo dat ook de bouw van een bedrijfswo ning niet mogelijk was. Bovendien had de eigenaar een strook grond van het perceel verkocht aan de firma Jonge- rius, waardoor het overblijvende deel niet meer aan de gestelde eisen vol deed. De voorzitter informeerde nog of er sprake was van een mondelinge toe zegging dat er gebouwd zou mogen worden. Daar was de loco-secretaris echter niets van bekend. In dit ver band zei hij dat in het college de uit drukkelijke afspraak is gemaakt, dat de besluiten collegiaal zijn en een in dividueel lid geen enkele toezegging kan doen. Dat een lagere ambtenaar een toezegging zou gedaan hebben leek hem onwaarschijnlijk. De vraag van mevrouw P. Oranje-EnLink, wat een bedrijfswoning eigenlijk precies was, „komt er dan weer zo'n café toestand", kon zoals gezegd door de afwezigheid van de heer Akkerman, niet beant woord worden. Gewijzigde situatie voor Lisman Het tweede beroepschrift dat behan deld werd was van de Bouw- cn Be- leggings Mij J. Lisman N.V. tegen weigering van een door haar gevraag de vergunning voor de bouw van een winkel met bovenwoning aan het Dorpsplein te Soesterberg. De weigering van b. en w. was ge grond op het feit dat het bouwplan geheel buiten de bouwstrook zal wor den gerealiseerd en ook niet in over eenstemming was met het bestem- bar gsioSlig Telefoon 02155-8252 (Ingezonden) Het schooljaar is ten einde. De kinderen van de Willibrordusschool kunnen met trots terugzien op hun leerprestaties, maar zeker ook op hun geweldige missieijver. We hebben deze week de balans eens opgemaakt. Dertig ton papier (30000 kilo). Waar halen ze het vandaan. De een sjouwde meer dan de ander, maar allemaal deden ze hun best. Toppi-estaties: Lucien Meerding nyeer dan 7000 klio. Gerard Herder meer dan 2800 kilo. Peter van Empelen meer dan 2100 kilo. Jan van Breuke- len meer dan 1200 kilo. Charles Boon meer dan 1000 kilo. Madeion Tiele- mans meer dan 1000 kilo. Ans Grift meer dan 1000 kilo. Dit zijn de kinderen, die meer dan 1000 kilo brachten. Het is niet om te doen, ook alle namen nog te noemen van kinderen, die meer dan 500 kilo hadden. Er is hard gesjouwd, en Pater Meijs plukt er de vruchten van. Hij is reuze enthousiast over die kinderen in Soest. Over een maand of 5 hoopt hij met kort verlof naar Nederland te ko men. En dan zal hij z'n trouwe hel pers en helpsters zeker weer op ko men zoeken. En vóór die tijd zullen we zorgen weer flink wat geld bij mekaar te hebben Onze hartelijk dank ook aan al die mensen, die zo trouw de oude kranten en tijdschriften voor ons bewaarden. Na de vakantie hopen wij bij U weer de kranten te halen. Onder de vakan ties durven we U dat niet te beloven, want dan is er niet altijd een auto ter beschikking. Mej. S. Bouwman en mej. M. Kramer, beiden stewardess bij de K.L.M., gaan eind augustus nog weer naar de Pa ter in Kenya toe. Dan zullen zij weer spullen meenemen, o.a. de schrijfma chine, die we nog gespaard hebben. Deze beide meisjes zijn 'n paar goede ambassadrices geworden. Zij hebben pakken vol babykleertjes enz. opge stuurd naar de Missie. Zij hebben daar zelf de nood en de armoe gezien, en weten hoe welkom 't een en ander is. We kunnen hun dan ook niet dank baar genoeg zijn. Wat kan er niet uit een kennismaking onder de vakantie toch veeUgoeds komen. Daarom: méér vacantie! De laatste week van het schooljaar zullen we niet gauw vergeten. In 7 dagen tijd hebben de 'kinderennog 3200 kilo papier meegebracht, nu ech ter voor de arme kinderen in Bangla- des. Opbrengst 100, Jongens en meisjes, allemaal hartelijk dank voor jullie prestaties. En nu fijn vacantie houden, hoor. Volgend jaar 'gaan we weer ijverig verder. Dit jaar was 'n record jaar, fjlm. ƒ2200.—. Zouden we nog hoger fcomen volgend jaar? We gaan 't pro beren. Jullie hebben 'n zonnetje gebracht in 't leven van veel mensen. Ik wens jullie heel veel zon in deze zes weken. J. K. mingsplan. Een procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening werd aanhangig gemaakt, maar G.S. verleende de ontheffing niet, waarbij bezwaren van omwonenden doorslaggevend bleken te zijn. Deze bezwaren bleken inmiddels ach terhaald. De oorspronkelijke bewoners waren vertrokken en de nieuwe be woners hadden geen bezwaar meer. D heer Spaans, die de N.V. Lisman vertegenwoordigde, meende te weten dat G.S. zich niet terplaatse op de hoogte hadden gesteld van de situatie. Verder zei hij, dat het in eerste in stantie ingediende plan in overleg en op verzoek van de gemeente ingekort was, wat toch min of meer in het vooruitzicht stelde dat er een vergun ning verleend zou kunnen worden. Er bestonden zijns inziens nu geen be zwaren meer. De heer van Dommelen stelde dat, ge zien de weigering van G.S.. de ge meente nu de vergunning niet meer kan verlenen, althans daar geen be zwaar meer legen kan maken in het huidige stadium. De gehele procedure zou opnieuw in gang gezet moeten worden en met het oog op de gewij zigde situatie nu een redelijke kans van slagen hebben. De heer Spaans zag dat niet direct zitten. Na enige discussie over het door de gemeente gegeven advies aan G.S., waarop de weigering mede was gegrond, en door de heer Spaans erkend was dat de gemeente een juiste beslissing bad ge nomen in verband met de afwijking Van het bestemmingsplan, sloot de heer Festen de openbare vergadering, waarna de commissie zich boog over het te geven advies aan de gemeente raad. Vakantie- en zakenreizen, verzekeringen, alles op reisgebied. Uw garantie: Jarenlange ervaring van een ECHT reisbureau. milmö (Ook op zaterdag geopend). Minister van Agt (justitie) heeft een wetsontwerp aangekondigd, dat beoogt het aantal vrijheidsstraffen, opgelegd wegens vermogcnsdclikten, te vermin deren. Dat impliceert nog niet, dat dieven, oplichters, belastingsfraudeurs e.d. voortaan ongestraft hun gang kunnen gaan. Steenhoffstraat 9a, tel. 6571 en 4905 De Turkse fabrieksarbeider M. O. ui' Huizen, die als passagier meereed in de auto van zijn landgenoot O. I. (40) uit Huizen, werd donderdagmiddag bij een aanrijding op de Stadhouderslaan, licht gewond. Na in het ziekenhuis van Baarn behandeld te zijn, kon hij naar huis terugkeren. I. botste met zijn wagen op de voor hem rijdende auto bestuurd door de heer L. P. J. (30), technisch adviseur uit Amersfoort, toen deze zijn wagen tot stilstand bracht om linksaf de Noorderweg op te rijden. Beide wa gens werden zwaar beschadigd. De auto van I. werd naar het politiebu reau gesleept en het kentekenbewijs werd in beslag genomen. bar gezellig Telafoon 02155-8252 In de supermarkt van de heer Zoete lief aan de Soesterbergsestraat werd mevr. V. M. V.-v. M. (24) op heterdaad betrapt bij winkeldiefstal. Op verzoek van de recherche te Zeist werden in Soest aangehouden het echtpaar B. en de man S. Zij hadden zich, gezamenlijk optredend, schuldig gemaakt aan diefstal van een koffer ter waarde van ca. 260,uit een le- derwarenzaak te Zeist. De koffer werd bij S. aangetroffen. De politie van Zeist beeft het onderzoek overgeno men. Bij de gemeente is een schrijven bin nen gekomen van het Districts Con sultatiebureau te Amersfoort, waarin staat dat het geplande bevolkingson derzoek op tuberculose en andere longziekten in Soest dit jaar niet door gaat. Het onderzoek kan nu eerst in 1973 plaatsvinden. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 279" Minister Van Agt verwacht echter in veel gevallen meer effekt van een boete, waarvan de hoogte door de rechter moet worden bepaald, dan van een vrijheidsstraf, die veelal deklas- serend werkt. Althans ten aanzien van de vermogensmisdrijven zal de ge vangenisstraf in de naaste toekomst dus verder worden teruggedrongen en ,aat de staat geld innen van onze de- linkwenten inplaats van hun volledige kost en verzorging te geven. Jaarlijks circa 2600 gedetineerden In de huidige rechtspraktijk worden personen, die terechtstaan wegens mis drijven als diefstal, oplichting en ver duistering, veelal veroordeeld tot een vrijheidsstraf. Deze straf kan onvoor waardelijk worden opgelegd, maar ook geheel of gedeeltelijk voorwaardelijk. Personen, die terechtstaan wegens het plegen van ekonomische delikten, be- lastingdelikten e.d. kunnen ook tot een gevangenisstraf worden veroordeeld, maar in deze gevallen kiest de rechter vaak voor een (fikse) boete. Toch be nadeelt deze laatste groep delinkwen- ten de gemeenschap vaak voor veel grotere bedragen dan talloze kruimel dieven, die wél in de nor terechtko men. Waarom zou men deze personen dan niet tot een boete veroordelen? Een boete uiteraard, die aangepast is aan hun inkomen. Op die manier zul len zij toch lange tijd moeten voelen, gensdelinkwenten zitten hun straf uit in een huis van bewaring. Het resocia liserend element in deze instituten is vrijwel nihil, het zijn veeleer mensen pakhuizen, waar vrij jonge onschuldige bar gezellig Telefoon 02155-8252 Verz. l.p. met o.a. Henk Elsink: De snor. Paul van Vliet: Meisjes van 13. Dutch Swing College: Hello Dolly. Anita Kcrr Singers: Mrs. Robinson. dat de gemeenschap hun misdrijf niet „pikt", maar worden zij niet uit hun werk en gezin gehaald, waardoor hun reklassering na het uitzitten van de straf een uiterst dubieuze zaak dreigt te worden. Jaarlijks bevinden zich in onze gevan genissen en huizen van bewaring on geveer 2600 gedetineerden. Hun ge middelde straftijd bedraagt om en na bij de zes weken. Dat is lager dan in de meeste andere Westeuropese lan den. Krimogene faktor Maar als de Nederlandse rechters zo mild zijn in hun vonnissen, dan zal de kriminaliteit in Nederland ook wel ho ger liggen en sneller stijgen dan in de landen Am ons heen. Deze veronder stelling wordt dikwijls geuit door tal loze mensen, die van mening zijn dat de rechters hogere straffen zouden moeten opleggen om die snel wassende kriminaliteit in te dammen. Inderdaad stijgt de kriminaliteit in ons land jaarlijks met ongeveer 11%, waar bij de vermogens, en verkeersmisdrij- ven er ektra uitspringen. Maar de in ternationale kriminele statistieken wij zen duidelijk uit, dat dit verschijnsel zich in alle Westeuropese staten als- Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 ook in de Ver. Staten voordoet, onge acht hoe hoog de gemiddelde straffen in deze landen liggen en hoeveel mis dadigers er jaarlijks in de gevangenis zitten. Als generaal preventief middel ter voorkoming van misdrijven faalt de gevangenisstraf dus duidelijk. Zwaar dere straffen garanderen geenszins een vermindering van de kriminaliteit. In Nederland is de doodstraf reeds een eeuw geleden afgeschaft. Toch ligt het aantal misdrijven als moord en dood slag hier veel lager dan in de Ver. Staten waar in vele staten de dood straf nog wel bestaat. Een van de belangrijkste overwegingen om de vrijheidsstraffen, opgelegd aan vermogensdelinkwenten, ter verminde ren is ongetwijfeld, dat de gevangenis straf op zichzelf een krimogene faktor kan zijn. Mensen worden, soms op grond van vrij geringe vergrijpen, in- ;esloten. Zij raken hun werk kwijt, de veelal toch reeds bestaande spannin gen in hun gezin worden alleen nog maar groter, en wanneer zij vrijkomen hebben de problemen zich soms zo hoog opgetast, dat zij wederom vluch ten in de misdaad. De meeste vermo- „first offenders' in aanraking komen met ervaren onderwereldfigurén. Daar komt nog bij dat de gevangenis straf stigmatiserend werkt. Tegen de vrijheidsstraf zou minder bezwaar be staan, wanneer de veroordeelden na hun straf weer als gewone burgers in de samenleving worden opgenomen. Dat gebeurt helaas dikwijls niet. De ironie wil, dat juist deze intolerante houding jegens ex-delinkwenten de autoriteiten het besef heeft bijgebracht, dat de vrijheidsstraf zoveel mogelijk dient te worden teruggedrongen. Winstpunten Dit betekent uiteraard niet, dat onze huizen van bewaring zullen verdwij nen. Er zijn nu eenmaal delinkijenten die zo gevaarlijk voor de samenleving zijn, dat het onverantwoord zou zijn hen onmiddellijk weer op vrije voe len te stellen. In ieder land, onder alle omstandigheden, zal de juistitie door door middel van detentie moeten op treden tegen personen die zich schul dig maken aan misdrijven tegen het leven gericht, alsook tegen personen, die zich schuldig hebben gemaakt aan ernstige zedendilekten, vermogensmis drijven die met geweld gepaard gaan enz. Ook vermogensdilinkwenten, die me deburgers ernstige schade berokkenen fgrote inbraken enz.), alsook degenen die met boetes niet meer af te stop pen zijn, zullen niet vallen onder de kategorie delinkwenten, die minister Van Agt voortaan met boete inplaats detentie gestraft wil zien. Maar een massa „kleine jongens" zal in de toekomst de binnenkant van het huis van bewaring niet meer zien. Dat bespaart de staat tienduizenden gul dens en vele delinkwenten een maat schappelijke deklassering, die in geen verhouding staat tot de soms kleine vergrijpen die zij hebben gepleegd. Een stevige boete, die hen zal dwingen tot iparen en zuinig leven, lijkt hier een redelijker straf. Een van de grote winstpunten van dit systeem zal zijn, dat in de strafge- stichten dan meer persoonlijke aan dacht kan worden geschonken aan de werkelijk ernstige gevallen. Op dit ogenblik is hiervan geen sprake met alle gevolgen vandien, want ook de .zware" delinkwenten komen op een goede dag vrij, als hun straf verstre ken is en deze realiteit dwingt de au toriteiten welhaast om de behande- lings- en reklasseringsmogelijkheden binnen de gevangenismuren te verbe teren, opdat deze kategorie delinkwen ten niet opnieuw zal recidiveren. Met een minder heterogene gestichtsbevol- king zal een dergelijk streven meer kans van slagen hebben. De Postduivenvereniging „De Zwa luw" nam deel aan een wedvlucht op zondag 2 juli vanuit St. Quentin, af stand 296 km. In concours waren 122 duiven, die gelost werden om 8.15 uur De eerste prijsduif arriveerde te 11.32.17 uur; de laatste prijsduif om 11.45.20 uur. Uitslag: R. Voskuilen 1 5 9 20 24. H. Gorissen 2 16. G. Rijksen 3 7 8 10 13 14. A. v. Dorrestein 4 15 19. J. v. d. Belt 6. C. v. d. Hoek 11.'Jac. Wijnands 12 21. P. Rauch 17. J. v. d. Brakel 18. L. den Enting 22. G. Lijnsvelt 23. Zaterdagmorgen, 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten, genummerd van 1 tot en met 100 en van 251 tot en met 360 en aan de houders van grijze kaarten, genum merd van 1 tot en met 66. O De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft de termijn voor de aanvraag van een huursubsi die verlengd met drie maanden. Dat betekent dat men nu tot 1 oktober de gelegenheid heeft om een aanvraag in te dienen. De effectuering van de huurharmoni- satie en het feit dat vrij veel huurders niet bekend zijn dat voor 1 juli de huursubsidie moet worden aangevraagd bij de gemeentebesturen, hebben tot deze stap geleid. Bij huurders, die in het vorige tijdvak reeds aanvullende huursubsidie geno ten, blijkt het misverstand te bestaan, dat zij thans automatisch een bijdrage krijgen. Dat is beslist niet het geval, de bijdrage moet elk jaar opnieuw worden aangevraagd. Vorig jaar heb ben 345 personen in de gemeente Soest een aanvraag ingediendt, terwijl er tot nu toe nog maar 280 gereageerd heb ben. Vorige week zaterdag werden in De Open Hof muziekexamens afgenomen van leerlingen van de Amersfoortse Muziekschool. Van de 22 P.V.O.-leden die hieraan deelnamen, slaagden er 21. Een bijzonder frappant resultaat be haalde Ineke Leverink, die opging voor het B-diploma. Zij kreeg voor de 8 beoordelingen 6 negens en 2 tienen. Pieter Tabak behaalde voor hetzelfde diploma 7 negens en 1 negeneneen half. Vier kandidaten van PVO slaagden met lof. Dat wil zeggen minimaal punt voor de acht onderdelen gezamen lijk. De examencommissie bestond uit de heren Kokelaar, Wilderdijk, Smit, Post, Dillen en Herkenraad, de direkteur van de muziekschool, en de rijksge- commiteerde de heer De Koning. Wie met vakantie gaat, denkt by voorkeur niet aan belastingen. Toch kleven aan uw vakantie tal van fiskaie aspeklen, althans dat kan. Vrijstellingen R4 R6 R8 R10 R12 R16 AUTOMOBIELBEDRIJF Sinds 1913 Nieuwerhoekplein - Soestdijk Telefoon 02155-8850 --■■■1 een veilige combinatie ook voor u! R4 P6 R8 R10 R12 R16 Door de directeur van gemeentewer ken werd publiek aanbesteed: A. Riolering van de Braamweg (11 in schrijvers). Aannemersbedrijf Nijgeer, Hoevelaken, 133.000,H. R. Kroon, Borger, 124.500,Gebr. Visser, Sliedrecht, 104,000,Kon. Wegenbouw, Utrecht, 96.000,Aannemingsbedrijf Almere, Bunschoten, 95.000,Gebr. Hogen- birk, Laren, ƒ90.000,A. W. Kuyer, Soest, 88,700,Fa. Kooyman, Mui den, 82.800,Aannemingsbedrijf Emelaar, Zeist, 80.400,Gooise We genbouw N.V., Hilversum, ƒ79.130, De begroting bedroeg 85.000, B. Riolering van een gedeelte van de Heideweg en een gedeelte van de Sparrenlaan (13 inschrijvers). Aannemingsbedrijf Badhoeve te Bad hoevedorp, 96.625,Aannemingsbe drijf Nijgeer, Hoevelaken, 92.000, H. R. Kroon, Borger, 78.200,Gebr. Visser, Sliedrecht, 72.000,Kon. Wegenbouw, Utrecht, 68.700,N.V Eemstreek, Leiderdorp, 67.575, Aannemingsbedrijf Almere, Bunscho ten, ƒ67.000.Gebr. Hogenbirk, La ren ƒ65.500,Aannemingsbedrijf Emelaar, Zeist, 58.000,A. W. Kuy er, Soest, 57.700,Gebr. van Rooy- N.V., Langbroek, 57.240,Fa. Kooyman, Muiden, 54.800,Gooise Wegenbouw N.V., Hilversum, ƒ53.375, De begroting bedroeg ƒ63.000, Zo kan het van belang zijn dat u vóór uw vakantie met betrekking tot ingevoerde goederen, of dat nu een auto, een filmtoestel of een fles cog nac is. Er bestaat vrijstelling tot een maxi mum bedrag voor in het buitenland gekochte goederen of kado's en hoe hoog dat bedrag is hangt mede af van de vraag, in welk land u uw vakantie heeft doorgebracht. Welke regelingen gelden er Anno 1972? Vakantiekosten in principe niet aftrekbaar Het zou natuurlijk erg plezierig zijn wanneer u uw vakantiekosten zou af trekken voor de inkomstenbelasting, maar helaas oordeelt de fiskus anders over vakantiekosten dan over bijvoor beeld ziektekosten en studiekonsten. Vakantiekosten zijn niet aftrekbaar, ook niet indien deze kosten betrek king hebben op een ekstra-vakantie (bijvoorbeeld om' te genezen van een overspanning) of een rustkuur op me disch advies. Verblijft iemand echter in een zieken huis of een sanatorium, dan zijn de desbetreffende kosten wel aftrekbaar. Erg logisch is dit feitelijk niet, want voor iemand die niet in een ziekenhuis verblijft kan een vakantie uit medisch oogpunt even noodzakelijk zijn als voor iemand, die intramuraal wordt verpleegd, maar daar denkt de fiskus anders over. Aftrekbaar zijn wel de premie voor de met het oog op de vakantie in het bui tenland gesloten ziektekostenverzeke ring, de tijdens de vakantie gemaakte kosten voor medische hulp en medicij nen en de premie voor ongevallenziek teverzekering. Krijgt u tijdens de reis autopech, zo dat u bij de terugreis van een ander vervoermiddel gebruik moet maken, dan zijn deze kosten niet aftrekbaar. Echter weer wel, wanneer u lichame lijk letsel zou hebben opgelopen. Scha de aan de auto is niet aftrekbaar. Re paratiekosten e.d. zijn geheel voor uw eigen rekening. Wordt u tijdens uw vakantie vroeg tijdig naar Nederland teruggeroepen wegens ziekte of overlijden van naaste familieleden, dan zijn de ektra kosten van overkomst aftrekbaar als buiten- ewone last. De fiskus heeft er niets mee te maken dat u tijdens de vakantie met iemand anders van woning ruilt. Verhuurt u uw eigen appartementen, dan wordt u evenwel vriendelijk verzocht de ont vangen huur bij uw bruto inkomen op te tellen. Papieren meenemen U mag goederen, die tot uw reisbagage behoren, vrij van belasting invoeren wanneer u terug bent in Nederland. Als het nieuwe goederen betreft, kan de douane u verzoeken aan te tonen, dat u ze bij vertrek reeds in uw bezit had. Foto- en filmtoestellen mogen slechts vrij worden ingevoerd als u de Neder landse herkomst door een schriftelijk bewijs kunt aantonen. Vergeet dus niet. om een dergelijk bewijs mee te nemen! De auto waarmee u de reis maakt kan bij terukeer in Nederland vrij worden ingevoerd op vertoon van het originele kentekenbewijs. Voor cavarans, baga gewagentjes e.d. dient het registratie bewijs, een identitietsbewijs of een faktuur van een Nederlandse hande laar te worden getoond. Natuurlijk wilt u in het buitenland ook wel wat souvenirs en kadooties kopen. Maar deze spullen kunt u niet onbeperkt belastingvrij invoeren. Als niet naar een E.Ë.G.-land gaat. moet zich zelfs matigen in uw aankopen, als u geen invoerbelasting wil betalen. U mag dan slechts voor 90,invoe ren. Goederen die in een van de E.E.G.-landen zijn verkregen, kunnen tot een bedrag van ƒ270 vrij worden ingevoerd. Indien de waarde van een afzonder lijk goed hoger is dan het vastgestelde •di-ag per reiziger, wordt de verschul digde belasting over gehele waarde berekend. Er bestaat niet alleen een vrijstelling tot een maximumbedrag, maar ook een vrijstelling tot maximum-hoeveelheid. Deze geldt voor tabaksprodukten en al- koholische dranken, over het algemeen zeer gewilde artikel bij de toerist. Vrij van invoerrechten mogen worden ingevoerd maximaal 200 sigaretten of 100 cigarillo's. Wilt u sigaren meene men naar Nederland dan mag u niet verder gaan dan 50 stuks voor shag of rooktabak is een maximum-hoeveel heid van 250 gram vastgesteld. Wat alkoholisehe dranken betreft: u mag 1 liter invoeren, wanneer hel een drank is met een alkoholperceniage van 22 of meer. Is het alkoholpercen- tage lager dan 22, dan mag u 2 liter belastingvrij invoeren. Van niet mousserende Luxemburgse wijnen mag u zelfs maximaal 10 fles sen of 8 liter invoeren. De maximale hoeveelheid parfum, die u belasting vrij mag invoeren, bedraagt 50 gram. Benzine mag slechts vrij worden inge voerd voorzover deze zich in de nor male tank bevindt. Aan personen be neden de leeftijd van 15 jaar wordt voor tabaksprodukten en alkoholisehe dranken geen vrijstelling verleend. magie cleaning van super cleaner is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, stuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd gp ons adres koningsweg 16 helpen wij u zelfs wij halen en bezorgen nummer pioniers in textielreiniging koningsweg 16 en koninginnelaan 42 De 11-jarige R. T. en de 12-jarige E. B. beiden uit Soest hebben in eerste instantie bekend in de laatste maan den zeven ietsen, vijf brommers en enkele kinderwagens te hebben gesto len. Zij werden op de Alb. Cuyplaan op heterdaad betrapt bij hun zesde brommer, dankzij een tip van de heer W. die de knaapjes bezig zag. Het me rendeel van de buit werd gesloopt en vernield. De politie zet het onderzoek voort. Van de erbarmelijke weersomstandig heden van de laatste dagen is het popfestival in het Openluchttheater, voor de aktie „Ook Zij" het slacht offer geworden. Slechts een 80-tal pop-enthousiasten trotseerden de regen. Verscholen onder parapluies en zeiltjes luisterden zij naar de „roepen Brave New World. Session Group, John Hamming, White Rabbit, Family Corcus en Angry Neighbours, die geheel belangeloos aan deze avond meewerkten. Later ver huisde men naar een van de gebou wen van het van Arkelinstituut. De jongens van het Van Arkel Insti tuut dreigen van deze mislukte avond de dupe te worden. Om hen een pret tige vakantie te geven was dit festijn immers opgezet. De organisatoren rekenen daarom als nog op gulle gevers. U kunt schen kingen en giften storten op postreke ning nr. 310031 van de Bondsspaar bank Midden Nederland, Amersfoort, t.g.v. rek. nr. 931805090, met als ver melding „Vakantie Jongens". In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft de onder invloed rijdende 37- jarige chemisch technicus J. C. B. uit Amersfoort in de bocht Kerkstraat - Soesterbergsestraat een mast van de verkeerslichten geramd, waardoor deze installatie onklaar raakte. B. reed, richting Amersfoort, in de bocht rechtdoor, over de plantsoenen, tegen het oversteeklicht voor fietsers en ramde daarna de mast. Hoewel zijn auto zwaar beschadigd was, zette hij zijn tocht voort. Op de Birkstraal wist de politie hem staande te houden. De auto werd naar het politiebureau ge sleept. B. raakte zijn rijbewijs kwijl en kreeg een proces-verbaal. Het instructiebad „De Turf" aan de Waldeck Pyrmontlaan is tot nader be richt nu óók gesloten voor het bejaar den zwemmen. Burg. Grothestraat 20

Soester Courant | 1972 | | pagina 13