co 95.- iwtttapolis verzekert uw auto ALL RISK tijdens uw vakantie. Reeds vanaf f33.- ...en ook op zaterdag De heer A* F* T* Kloppenburg met pensioen Installatie commissie voor beroepschriften Donderdag 6 juli 1972 50e jaargang ïio. 92 UitgaveDrukkerij Smit - Soest lliirean voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 2506-5154 - Postgiro '26156 OVEREEN STEMMING OF DWANG Druk bezochte afscheidsreceptie Burgemeester Corver „Niet altijd een dankbare taak" 513 van de leer lingen van de lagere scholen hebben geen zwemdiploma Geslaagd Het oog gericht op de Veiligheidsraad 1500 gulden buit bij inbraak VROOM DREESMANN V deze servieskast Halina VROOM DREESMANN SOESTERI COURANT Abonnement per kwartaal 4,75. Buiten Soest per kwartaal j 9,— Verschijnt iedere donderdag Terwijl een groot deel van het Neder landse volk met vakantie elders dan thuis bivakkeert, vond in Den Haag een zeer belangrijke bespreking plaats waarvan de uitslag bepalend is voor aller ekonomisch welzijn in de naaste toekomst. De ministers, die ons sociaal en eko nomisch leven behartigen, praten deze week namelijk met de vertegenwoor digers van werkgevers en werknemers over plannen en mogelijkheden tot terugdringen van de inflatie. Het re sultaat van dit gesprek zal een aan wijzing vormen voor de kans om tot overeenstemming te komen over maat regelen tot beteugeling van prijzen en lonen, de mogelijkheden tot verbete ring van sociale voorzieningen, de be strijding van de werkloosheid, en dat alles gezien in het licht van de daad werkelijke afremming van de inflatie. De regering is er sinds haar optreden vorig jaar van uitgegaan, dat de strijd tegen de inflatie van het bedrijfsleven zelf dient uit te gaan. Dat werkge versorganisaties en vakbonden met elkaar overeenstemming moeten vin den over een beperking van de loon stijgingen en beheersing van de prijzen. Men hoopte daar verleden jaar al op, maar toen de meta'al-c.a.o. ter sprake kwam, bleek er van voldoende be perking bij de vakbonden geen sprake. Na veel geharrewar en plaatselijke stakingen was het resultaat van het „overleg" dat de loonkosten veel ster ker uitliepen dan ekonomisch verant woord werd geacht. Het gevolg is ge weest, dat de prijzen dit jaar toch weer sterker zijn gestegen dan men had gehoopt, de inflatie niet is afge remd doch is toegenomen. Het heeft er ook toe bijgedragen dat de werk loosheid niet afnam doch langzaam maar zeker nog toeneemt. Het kabinet Biesheuvel bleef echter van mening dat regeringsingrijpen in lonen en prijzen niet de remedie be hoort te zijn doch deze van onderaf, door gezamenlijk overleg moet ko men. Daar heeft het kabinet princi pieel zeker geen ongelijk in, want het is al'eerder gebleken dat dwang van hogerhand de vrede in de bedrijven bepaald niet in de hand werkt, al gauw tot stakingen leidt, hetgeen voor onze ekonomie dan nog fataler is. Als niet iedereen er van doordrongen is, dat ieder zich wat beperkingen moet en wil opleggen, dan komt er van een gedwongen beperking niet veel te recht. Met onwillege honden is het nu ieenmaal slecht hazen vangen. Na het een jaar lang te hebben aangezien wil de regering wederom pogen om met het bedrijfsleven, en het bedrijfsleven onderling, tot overeenstemming over lonen en prijzen te komen. Op het moment dat wij dit schrijven kunnen we niet zeggen, dat de voor uitzichten daarop er nu zo erg roos kleurig uitzien. De ideeën die de vak centrales in een nota hebben gesteld, dragen er nog niet toe bij om de loonkosten werkelijk sterk af te rem men, al meent men zelf zich wel de nodige beperking te hebben opgelegd Werkgevers en in zekere zin ook de regering gaan er vanuit dat een reële loonsverbetering er bij de komende c.a.o.'s eigenlijk niet in zit, men zich nu eens moetb eperken tot alleen ver goeding van de eventuele verhoging van de kosten van levensonderhoud. Over en weer waren dat de voorpos tengevechten. Het is en blijft bij die onderhandelingen helaas altijd een soort handjeklap, werkend met tien den van procenten, om er over en weer uit te halen wat maar mogelijk is. Wanneer het overleg nu echter zou mislukken, er geen voldoende beper king van de inflatie door bereikt wordt, dan zal de regering toch niets anders overblijven dan wel zelf de mogelijkheden te bepalen. Datz al dan een harde politieke strijd vergen, als de regering er al toe mocht besluiten. Van dat laatste zijn we bepaald niet zeker. Misschien gaat het kabinet ook dan nog uit van de gedachte, dat het volk kennelijk nog niet rijp genoeg is voor een afdoende beperking van de inflatie, voor een afremmen van zijn welvaart en dat die gedachte nog moet groeien door een ondervinding van de gevolgen. We hopen, dat het kabinet Biesheu vel niet die weg zal kiezen, dat het ook niet nodig zal zijn om die gedachte Wethouder drs. L. J. Dijkstra neemt afscheid van het hoofd van de St. Boni- faciusschool de heer A. F. T. Kloppenburg,, die met pensioen gaat. „U staat bekend als een zeer serieus werker, dat heb ik gelezen uit de aantekeningen van mijn voorganger' aldus de heer J. Verburg, inspecteur van het Basisonderwijs, donderdagmid dag tijdens de afscheidsreceptie van het hoofd van de St. Bonifaciusschool, de heer A. F. T. Kloppenburg. In specteur Verburg had vorige week kennisgemaakt op de school. „Ik trof het slecht", zei hij, „niemand was aan wezig. Verbazingwekkend, want het personeel was naar een sportdag die niet door ging". Hij was van mening dat Soest dank baar moest zijn, dat de heer Kloppen burg zo lang hier geweest was en hij hoopte dat deze nog lang van zijn pensioen zou genieten. De heer W. Schimmel, voorzitter van de Stichting voor r.k. basis- en kleu teronderwijs, noemde de heer Kloppen burg „een door en door" onderwijs man. Typerend daarvoor was ook weer een bewijs dat hij in de afgelo pen dagen leverde, door ervoor te zor gen dat zijn opvolger een woning kreeg toegewezen. Het onderwijs mocht niet stagneren. „U heeft niet geweldig geëxperimen teerd, maar wel dèt gedaan, wat het onderwijs modern hield. U hent niet achter gaan lopen, maar u hebt de ontwikkelingen steeds gevolgd, daarbij waarschijnlijk wel gestimuleerd door uw beide zoons, die ook de onderwijs- richting hebben gekozen", aldus de heer Schimmel. Hij roemde verder de voortreffelijke samenwerking met personeel en be stuur en wees op het punctueel bij houden van de administratie, zo voor treffelijk dat er wel eens gezegd werd: „die man had administrateur moeten worden". door te voeren. Een regering dient toch zeker ook leiding te geven en niet af te wachten tot een groot deel van het land in moeilijkheden komt eer ze durft door te tasten. Maar de financiële en ekonomische si tuatie van ons land is reeds zo moei lijk, dat we nu toch wel mogen ver wachten dat werkgevers en werkne mers en ook alle uitoefenaren van een vrij beroep nu b.v. eens voor een jaar afzien van werkelijke welvaartsverbe tering. Dan kan de ekonomie zich wel licht herstellen en zal ook de werk loosheid afnemen. Dan zullen er wel iswaar toch enige kosten stijgen, maar zo'n betrekkelijk klein offer van ieder zal het nationaal welzijn ten goede komen. De heer Schimmel was het daar niet mee eens. Naar zijn mening had de heer Kloppenburg dat gedaan door zijn visie op het onderwijs. „Ook dat on derdeel hoorde daarbij en het werd net zo punctueel gedaan, toen het bijhou den niet bijzonder lucratief was". Veel moest in de avonduren gedaan worden en naast de eigen school kwam ook de administratie voor de Mavo, de Kleu terschool, de St. Jozefschool en de V.G.L.O.-school. Achteraf gezien vond de heer Schimmel het verbazingwek kend dat Kloppenburg daar tijd voor gevonden had. Ook van zijn gedegen kennis van de L.O. wet had de school geprofiteerd; de aanvragen ex. artikel 72 waren steeds tijdig de deur uit ge gaan. Toen de Stichting door wat „kin derziekten" in administratieve moei lijkheden kwam, was het weer-de heer Kloppenburg geweest, die de helpende hand had- geboden. Namens de Stichting zegde hij hem dank daarvoor. Dank ook aan me vrouw Kloppenburg „die veel alleen heeft moeten zijn, omdat uw man tot laat in het hoofdenkamentje zat te werken". De heer Schimmel besloot met een persoonlijk dankwoord. Ik heb 16 jaar met u samengewerkt. Alles wat ik van onderwijszaken afweet, heb ik aan u te danken. Dank voor alles wat ik van u geleerd heb". Namens het Stich tingsbestuur overhandigde bij hem een envelop met inhoud. Dank van de gemeente Ook wethouder Dijkstra had woorden van lof voor de goede instelling van het scheidende hoofd. „U hebt nooit overvraagd, wat ik lang niet van ie dereen kan zeggen. U heeft in alle bescheidenheid gewerkt en behoorde tot diegene die niets verwaarlozen. Daarvoor dank namens het gemeente bestuur", aldus de heer Dijkstra die deze dank vergezeld deed gaan van bloemen voor mevrouw Kloppenburg en een attentie voor haar echtgenoot- De rit is voleind De heer C. Bakker van het senioren convent noemde het afscheidnemen een harde realiteit. „U zult eraan moe ten wennen, dat u niet meer nodig is. De rit is voleind". Hij had de heer Kloppenburg als eerste collega in Soest leren kennen en vond hem een per soonlijkheid, die als het er op aan kwam zei waar het op stond. „Wij houden niet van ronselen", was hem, Bakker, eens toegevoegd. Hij noemde de heer Kloppenburg ook een stimula tor, die veel achter de schermen deed en altijd aanwezig was. Hij gunde hem zijn rust van het vrij zijn en bekriti seerde de overheid die bepaald dat je pas op je 65ste jaar mag gaan rusten. Namens de collega-hoofden bood hij een boekenbon aan. De „meester" Namens het Mavo-bestuur sprak de heer A. H. F. Smit, een oud-leerlihg van de heer Kloppenburg. Hij had nog moeite om niet „meester" te zeggen. „Toen u kwam was u niet erg geliefd bij de kinderen. U keek zo streng. Toch heb ik, en met mij velen, veel aan u te danken en achteraf gezien was het niet erg dat u streng was." De heer Smit memoreerde de periode van nieuwbouw en de tijd die de heer Kloppenburg daaraan had besteed, „want u moet wel geschrokken zijn, toen u in Soest kwam en de school zag". Hij vond het gelukkig, en voor het Mavo-bestuur in het bijzonder, dat de heer Kloppenburg niet voor het on derwijs verloren ging, maar zich nu belast heeft met het bijhouden van de administratie van de Mavo. „Zonder u zou onze taak stukken zwaarder zijn". Met excuses aan zijn vrouw, „we leg gen weer beslag op de vrije tijd van uw man", wenste hij hem toch een goed pensioen toe met veel tijd om te relaxen en deed zijn wens vergezeld gaan van enige boekenbonnen. Een woord van dank werd ook ge sproken door een oud- leerkracht, de heer Kerkhof, die hem toewenste dat hij bij het bereiken van zijn 25-jarig pensioen„een extramaand" zou krij gen. Namens de oudervereniging sprak de heer P. Backeland. Hij dankte de heer Kloppenburg voor zijn begeleiding van de oudercommissie. „Voor u ging het altijd om het resultaat, de moeite telde nooit mee". Hij dankte hem namens de ouders voor alles wat hij voor de kin deren gedaan had en liet zijn wensen vergezeld gaan van enige geschenken. De heer A. G. Hilhorst, directeur van de Mavo, prees zich gelukkig dat de heer Kloppenburg de administratie van zijn school op zich wil nemen. „Wij hopen nog lang van uw diensten ge bruik te mogen maken". Hij prees verder de buitengewoon goede en juiste adviezen die hij van de heer Kloppen burg ontvangen had over de leerlingen die naar de Mavo kwamen. Namens het Mavo personeel overhandigde hij een doos sigaren. Een dankwoord sprak ook pastoor J. S. Buisman. „U heeft geprobeerd de kinderen een godsdienstige begeleiding te geven". Dank daarvoor namens het kerkbestuur, welke dank vergezeld ging van een cadeau onder couvert. De heer Vrakking bood namens de leerkrachten en oud-leerkrachten een cadeau aan met de kortste speech van de dag „Baas, hardstikke bedankt". Het cadeau van de school werd aange boden door twee leerlingen en bestond uit een foto-album, met foto's van alle klassen en van het feest van het af scheid, bijgewerkt tot 's middags 3 uur. „De foto's van vanavond worden u nog nageleverd", zei de heer Boeren- kamp, die deze middag als ceremonie meester fungeerde. Heel harteljjk bedankt „Aan het eind van deze feestelijke dag, wil ik", aldus zei de heer Kloppenburg „op de eerste plaats mij richten tot de Allerhoogste Instantie, om te danken dat ik deze dag heb mogen beleven. Velen met wie ik in 1926 examen heb gedaan is dat niet beschoren geweest. Dank ook voor alle blijken van be langstelling, van het gemeentebestuur, van de Stichting Mavo, ouders, inspec teur en alle mensen die vandaag ge sproken hebben. Dank ook in de eerste plaats aan mijn vrouw, die inderdaad veel voor het onderwijs heeft overge had. Dank ook aan de collega's, spe ciaal aan de heer Jansen, „die deze feestdag georganiseerd heeft", dank alle medewerkers". Hij besloot met zijn opvolger, de heer Smeets, die een felicitatietelegram had gezonden, het allerbeste te wensen en met de woorden „Heel hartelijke be dankt". Velen maakten daarna van de gelegen heid gebruik de heer en mevrouw Kloppenburg nog persoonlijk de hand te drukken. Hieronder bevonden zich onder meer de wethouder K. de Haan, het raadslid de heer D, Hoekstra, de schoolarts dokter Yff, leden van het schoolbestuur, leraren van de Mavo en collega schoolhoofden. Dinsdagmiddag installeerde de burge meester, Mr. J. M. Corver-Van Haaf- ten, de Commissie Beroepschriften, welke werd ingesteld bij raadsbesluit van 20 april dit jaar. Als diepere ach tergrond voor het formeren van deze commissie zag de burgemeester het feit dat de gemeente zich in toenemen de mate bemoeit met het wel en wee van de burger, waarbij dikwijls het „wee" in de ogen van de burger be nadrukt wordt. Vroeger was het zo dat deze burger van een besluit van b. en w. beroep kon aantekenen bij de raad, die op haar beurt bij haar besluitvorming werd geadviseerd door het college. Dit werkte moeilijke situaties in de hand vandaar dat op voorstel van de PAK- fractie naar een andere methode van behandeling van de beroepschriften werd gezocht. Het college stelde het bijzonder op prijs, dat de commissieleden, de heer J. J. J. M. Festen, voorzitter, mevr. P. J. Oranje-Entink en de heren D. Hoekstra, P. C. Pieren en R. A. van Logtenstein, zich hiervoor beschikbaar stelden, waarbij zij opmerkte dat het mogelijk niet altijd een dankbare taak zou zijn. Een bijzonder woord van welkom richtte zij tot de heer Festen, die voor hij tot secretaris van de gemeente Soest werd benoemd, enige jaren ge meente-secretaris in Heiloo was ge weest. „Heiloo schijnt veel aan Soest te leveren". Zij wenste de commissie veel succes toe. Bescherming van de burger „Het is naar ik meen", aldus de heer Festen in zijn dankwoord tot de bur gemeester, „een goede gedachte ge weest van de gemeenteraad om der- wille van de rechts- en belangenbe scherming der burgers een commissie in het leven te roepen tot rechtstreek se voorbereiding van de beslissingen door de raad te nemen ten aanzien van beroepszaken en daarvoor in aan merking komende verzoekschriften". Hij meende dat het merendeel der raadsleden er niet toe kwam zich in de juridische technische mérites van de zaken in kwestie te verdiepen. ,Ook worden raadsleden, doordat zij van de kant van belanghebbenden persoonlijk benaderd worden, eerst dan voor de aangelegenheid geïnteresseerd, met als gevolg dat zij zich een eenzijdig beeld hebben .gevormd waarop het door hen te nemen standpunt is ge baseerd" Een goede beroepsbehandeling zou verkregen kunnen worden als het rechtsprekend orgaan in volkomen on afhankelijkheid, na het horen van beide partijen, een beslissing kan ne men. Alle pogingen om verbetering te brengen in de waarborgen verdienen gewaardeerd te worden. Te bedenken valt daarbij, dat het omzetten van het administratief beroep in administra tieve rechtspraak, de nadruk veelal komt te liggen op de rechtmatigheid, terwijl de doelmatigheid en met name het beleid verwaarloosd worden Zo wel de rechts- en belangenbescher ming van de burger moeten worden gediend, als het gemeenschapsbelang worden beschermd. De heer Festen merkte verder op, dat door de instelling van de commissie ongetwijfeld het vertrouwen van de burger in een juiste rechtsbedeling wordt bevorderd. Na gezegd te hebben dat de commissie „in grote ernst en met de nodige zorg vuldigheid ernaar zal streven de aan haar voorgelegde gevallen zo objectief mogelijk te beoordelen", zei de heer Festen dat zij zich niet alleen zal la ten leiden door formele wettelijke en administratieve voorschriften. "Zij gaat er daarbij vanuit, dat de mogelijkheid bestaat dat in een incidenteel geval het belang van de burger zwaarder weegt, dan het belang dat met strikt formele handhaving van het over heidsvoorschrift wordt beoogd. Hand having van de hoogste wet kan im mers in een bepaald geval het grootste onrecht met zich brengen". Hij besloot met te zeggen dat de com missie haar taak met enthousiasme en volledige toewijding aanvaardde in de hoop en verwachting nuttig werkzaam te mogen zijn in het belang der Soes- ter gemeenschap. De Stichting Soester Natuurbad heeft een enquete gehouden over de zwem- vaardigheid van leerlingen van de ba sisscholen in Soest en Soesterberg. Er waren per 15 juni 1972 op deze scholen in totaal 4164 leerlingen. 2262, kinderen dat is 54,3 had op die da tum geen zwemdiploma. 769 kinderen dat is 18,5 was in het bezit van het diploma A en 1133 leerlingen, dat is 27,2 had het diploma B, C, of D. Ter vergelijking van deze cijfers wer den nog de volgende gegevens ver strekt. In maart 1963 had 91,5% van de kinderen geen diploma, in juli 1965 81,5 en in september 1967 nog 78,8 Bij het verlaten van de lagere school op 1 juli 1972 had van de leerlingen van de 6e klassen 22%, 135 leerlingen, geen diploma. In 1963 was dat nog 73,9%, in 1965 46,8% en in 1967 49,1 Per 1 juli van dit jaar had 22,6 dat is 139 leerlingen het diploma A en 55,4 het diploma B of hoger, dit al les voorzover het betreft de kinderen van de 6e klas. Per klas gezien: le klas, 670 leerlingen waarvan 51 een diploma 2e klas, 747 leerlingen waar van 176 een diploma. 3e klas, 720 leerlingen waarvan 292 een diploma 4e klas, 691 leerlingen waarvan 392 een diploma, 5e klas, 721 leerlingen waarvan 511 een diploma. 6e klas, 615 leerlingen waarvan 480 een diplo ma. Bij de Stichting Bouw Technisch In stituut te Amersfoort is voor het di ploma 5-jarige cursus Hoger Bouwkun de Onderwijs geslaagd de heer P. J Rademaker alhier. Lj Zomin als vorige keren heeft de Vei ligheidsraad in New York veel zinnigs kunnen besluiten naar aanleiding van de Libanese klachten over Israëlische agressie. Het zijn klachten overigens die volkomen terecht zijn: het gaat niet aan dat een staat eventjes met militair geweld in een buurland tekeer gaat om enige georganiseerde lieden 'n bestraffing toe te dienen, hoezeer ze die straf ook verdienen. Maar we kun nen het geval niet los zien van de oor zaken. De Arabische landen zijn allemaal bij zonder sympathiek gestemd jegens de Palestijnse guerilla-organisaties en de regeringen verzuimen niet om hiervan luidruchtig kond te doen in passende gevallen, ook de Jordaanse niet al heeft die wel degelijk ervoor gezorgd dat de heren op Jordaanse gebied niet de kans meer krijgen een voet scheef te zetten. Andere Arabische regerin- ;en waren daarin overigens wel voor gegaan: de Egyptische met name, maar dit viel niet zo op doordat de uit het land verdreven Palestijnse vechtlusti- gen eenvoudig doorgestuurd werden naar de zwakste broeders Jordanië en Libanon. Toen koning Hoessein dit zat werd en fiks inhakte op de Fatah-aanhangers bleef alleen Libanon over als toe vluchtsoord voor de vechtlustigen, een land dat niet alleen een vrij zwak le ger heeft - het heeft er ook steeds voor gepast met dit leger tegen Israël op te trekken - maar zich bovendien niet kan permitteren tegen de groten in te gaan: Libanon leeft voor een groot deel van de bankiersaktiviteiten met geld uit andere Arabische landen en als die hun geld terugtrekken kan half Libanon uit bedelen gaan. De aanleiding tpt de Israëlische straf- akties was de bloedige schietpartij in het wildeweg op de luchthaven van Lod, waarvoor trots enige in Libanon gevestigde Palestijnse verzetsorganisa ties de eer opeisten. Bovendien waren ze zo opgetogen hierover dat ze vanuit hun „Fatahland" op Libanees gebied nog wat raketten afvuurden op dorpen in Noord-Israël. Natuurlijk zou het zijn als een regering dergelijke op en van uit haar grondgebied opererende orga nisaties uit zou roeien. Dit gebeurt niet, Libanon kan het ook moeilijk, maar Israël laat het daar niet bij zitten. En wat kan het land anders doen dan de akties te ondernemen die Libanon na laat? In de Veiligheidsraad is amper gespro ken over het drama van Lod. trouwens ook niet over de even akelige vergis-1 sing waardoor ook onschuldige Libane- zen bij een strafaktie de dood vonden. De Amerikaanse afgevaardigde was de enige die zich tegen de uiteindeliik aangenomen resolutie keerde omdat hij die niet vond voldoen aan de eisen van evenwichtigheid. Maar het be- denkeliikst is dat met name België, Frankrijk en Engeland - zeg maar de Westeuropese vertegenwoordiging -in de Veiligheidsraad - degenen waren die het initiatief namen tot deze oneven wichtige resolutie. We kunnen ons niet aan de indruk onttrekken dat ze hierbij becijferen dat Israël zich natuurlijk toch niets van deze uitspraak zal aantrekken al is het misschien een beetje boos, maar dat de Arabische landen ook al heb ben ze niet veel aan de .resolutie in elk geval vriendelijk gestemd moeten zijn jegens de initiatiefnemers die het zo keurig naar hun zin hebben gefor muleerd. Tenslotte komt de olie uit Arabische landen en niet uit Israël, dat als punt- ie bij paaltie komt niet eens kan wei geren sinaasappelen te leveren en de bomen ook niet kan nationaliseren want die zijn niet van Europese bezit ters. Alleen: als er een soort Europese Veiligheidsraad was die op zo'n manier oordeelde, dan zou je Fransen. Britten en Belgen eens moeten horen. KANTMAN. Een inbraak in de Dorpsherberg aan de Korte Brinkweg heeft de daders een buit van 1500 gulden opgeleverd. Zij kwamen door het verbreken van een achterdeur het pand binnen en leegden de kassa, het fooienpotje, de telefoonkas en een speelautomaat. De politie stelt een onderzoek in. i SCHRIFTELUKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. Nylon viittapijt Het ideale tapijt voor gangen, trappen en kamers waar een sterke vloerbedek king nodig is. Makke lijk zelf te leggen. Keus uit 3 kleuren. 200 cm breed. Per meter 11.95 Kerstloper Om nu vast te bordu ren in diverse mooie dessins. 40 cm. breed in wit en rood. De lengte kunt u zelf bepalen. Rood p. mtr. 4.25; Wit per meter 3.25 Heren pully Zeer modieuze "Astrafile" pully. Open weave. Met korte mouwen borstzak. In diverse uni kleuren. 15, Duikers horloge Met 17 steens uur werk en draaibare duikersring. Er is keuze uit diverse kleuren wijzerplaat. Witte of zwarte band. 1 Jaar garantie. 39.95 alle vestigingen in de Prov. Noord-Holland en Utrecht Leiden, Gouda en Dordrecht Damesshort Helanca kwaliteit, ideaal voor de vakan tie. Model met opge zette tailleband. Kleuren o.a. marine en beige. Maten 40 t/m50 13.95 Pantalon Terlenka heren pan talon met ceintuur. Zeer goede pasvorm. In diverse mode kleuren. Maten 44 t/m 56 25, Veldbed Ideaal zonne- en logeerbed voorde komende vrije da gen. Sterk stalen frame met in veertjes opgehangen tijk. VENDEX SHOP 22.- Polo bloes Met 2 borstzakken en epauletten. 100% katoen jersey. In diverse kleuren. Een bloes waarmee ieuk te kombineren valt. 15.- Veel bergruimte biedt deze royale servieskast met 2 deuren, links of rechts scharnierend en 5 legplanken. Uitgevoerd in hoogwaardige, ivoorkleurig, kwaliteit plastlak. Hoogte van de kast 195 cm, breedte 46 cm, diepte 41 cm. Bezoek de Vendopolis-counter bij Vroom Dreesmann

Soester Courant | 1972 | | pagina 1