Kerkstraat 3 Stichting Jeugdzorg Soest in 197! Onze hardloopsters VIETNAM (§roeneveld Zeer mooi STEREO RADIO/GRAM MEUBEL nu voor 598,- GROOTBEELD TV, ook in witte uitvoering 498,- SIEREO TUNER/VERSTERKER 2 x 10 Watt met platenspeler en twee boxen498,- Sony 4-sporen STEREO BANDRECORDER598,- CASSETTE RECORDERS reeds voor 89.50 - Draagbare RADIO met PLATENSPELER 88,— Grundig BANDRECORDER TK 121 slechts 298.00 - RADIO/CASSETTERECORDER 298.00 SOEST Naast de Oude Kerk TELEFOON 5677 CïuSthuis ,.De Vangrail" telde eind december 1971 372 ingeschreven leden Frans Bosman Hits vBsr zemaar een zameravond De vernieling van land en democratie OPHEFFINGS - uitverkoop Uw allerlaatste kans - Laatste weekeinde „GGUDB0ETIEK" SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Onvoorbereid V.V.V.-nieuws Burgemeester Corver beschermvrouwe van S.E.C. ST. BARBARA J. LÖSTENHQUWFR Kleine handjes halen brievenbussen leeg Het geboortekaartje Drukkerij Smit P.V. Julianapost Baarn-Soest 0 v;: 0 0 Hotel- taveerne- restaurant Amsterdamsestraatweg 42 Telefoon 02154 - 2576 Boarn 0 Voor sfeervolle diners recepties feestavonden 000000000 Donderdag 6 Juli 1972 In het jaarverslag over 1970 telde „De Vangrail" in december 1970 circa 500 ingeschreven leden, die ieder naar be hoefte 4 maal per week het clubhuis konden bezoeken. In de eerste maan den van 1971 breidde het aantal inge schrevenen zich verder uit en wel tot 561 delnemers in maart. Toen werd echter geconstateerd dat een groter aantal ingeschreven leden het clubhuis allerminst regelmatig bezocht. De structuur van het clubhuis werkte deze gang van zaken in de hand, door dat niet nadrukkelijk een appèl werd gedaan op het al dan niet regelmatig deelnemen aan de verschillende activi teiten. In grote trekken bestond dat uit een verzameling van instuiven, ge creëerd voor 3 leeftijdscategorieën. Door het sluiten van de in Soest ge vestigde Jongerensoos ontstonden in de maanden mei en juni moeilijkhe den in de groepen van de oudste leeftijdscategorie. Deze sluiting bracht met zich mee, dat velen De Vangrail als onderkomen zochten, hetgeen door overbezetting moeilijkheden veroor zaakte met de autochtone bezoekers. Op initiatief van de Stichting Jeugd zorg vond daarom op 8 juni een be spreking plaats tussen de Stichting en dé Gemeente over de problematiek van de Soester Jongeren. Dit gesprek heeft geleid tot het instellen van een voorbereidingscommissie terzake van de oprichting van een jongerencen trum. Deze commissie hoopt haar plan nen in de loop van 1972 te realiseren. ELECTROTECHNISCH BUREAU Verkoop - Radio - T-V. - Service Dealer van: B en O, Blaupunkt, Philips, Nordmende, Akai, Sony eii National Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon/7253 Serviceplaats: Blrkstraat 48 ■{TöJefóon 3367-.8978 7' 35 groepen Bij de aanvang van het nieuwe win terseizoen achtte de staf van De Vang rail het tijdstip gekomen, om de struc tuur van het clubhuis toe te spitsen op het doel van het jeugdwerk, waartoe allereerst de leeftijdsindeling verder werd gedifferentieerd in de volgende categorieën: 1. kleutergroep van 4 tot en met 6 jaar; 14 middaggroepen van 7 tot en met 11 jaar; 13 avonclgroepen van 11 tot en met 13 jaar; 4 avond- met o.a. Mouth MacNeal: Hello-ah. How do you do? Sandra Andres: Thosc vvords, LovC-is all around. DE GOUDEN SNAAR groepen van 14 en 15 jaar en 3 avond- groepen van 16 jaar en ouder. Bovendien werden op instuif gerichte activiteiten omgezet in activteiten- groepen, leefgroepen, leergroepen, ont spanningsgroepen en werden op be paalde avonden aparte jongensgroepen en aparte meisjesgroepen gevormd. Met dit concrete programma-aanbod werd een verzoek gedaan om zich op nieuw te laten inschrijven. Als gevolg daarvan telde De Vangrail per eind december 1971 372 ingeschreven leden, die de clubs zeer regelmatig bezoeken Vooral de oudere jeugd toonde een on verwacht grote belangstelling om di verse actuele zaken met elkaar te be spreken. Het aantal van 372 ldeen betreft 218 jongens en 154 meisjes, naar leeftijd onderverdeeld 4-11 jaar 25%; 11-14 jaar 30'Y»; 14 en 15 jaar 19% en 16 jaar en ouder 26 8% gaf op Gereformeerd te zijn; 11% Ned. Hervormd; 27 Rooms Katho liek; 52 geen godsdienst en 2 ove rige. Financiële akties De rommelmarkt, welke in 1971 op 24 april werd gehouden, bracht netto ƒ5750,op; een donateursactie ƒ2500. Zowel van Rijk als Gemeente werd een subsidie ontvangen van ƒ39.230, De Gereformeerde kerk gaf een bij drage van 5863,52; de Hervormde kerk van 3750,Aan contributies werd een bedrag van 2753,70 ont vangen. In overleg met de gemeente werden bij het ministerie van C.R.M. volledig gedocumenteerde plannen ingediend ten behoeve van een tweede clubge bouw op de Eng. Helaas is gebleken in gesprekken met de Inspectie Jeugdzaken van C.R.M., dat men weliswaar overtuigd was van de noodzaak om tot snelle realisatie van deze plannen te komen, rnaar dat in het kader van de drastische bezui nigingen, het nagenoeg uitgesloten moet worden geacht om vóór 1972 goedkeuring te verkrijgen voor de bouw van een nieuw clubhuis. De Stichting verleende ook in 1971 haar medewerking aan vele vormen van samenlevingsopbouw in de ge meente. Zo werd op verzoek van de Federatieve Raad voor de Bejaarden zorg gepoogd ook in De Vangrail acti viteiten voor bejaarden te ontplooien, j Dit moest na enkele weken worden1 gestaakt, omdat de belangstelling on voldoende bleek. De in samenwerking met de winke liersvereniging, de Soester Zakenkring en de VVV en een groot aantal vereni gingen georganiseerde intocht van St. Nicolaas werd een groot succes. Ver der is de Stichting lid geworden van de vereniging De Soester Gemeen schap, omdat zij grote waarde hecht aan samenwerking tussen alle organi saties, die werkzaam zijn op maat schappelijk en cultureel gebied. Het verontrust de Stichting, dat in 1971 nog geen duidelijkheid is verkre gen in de houding tussen de Stichting Evangelisch Herstel en Opbouw, de overkoepelende organisatie waarbij de Stichting Jeugdzorg is aangesloten en de Salco, de federatie van landelijke centrale organen. Met beide organisa - ties wordt overigens een prettig en waardevol contact onderhouden. Bestuurssamenstelling Voorzitter van de Stichting Jeugdzorg Soest is de heer W. Huiser, secretaris de heer H. C. Pijlman, penningmeester de heer D. H. W. van Santbrink, 2e secretaris de heer L. Beukema en al gemeen adjunct de heer drs. Ph. J. Spaa. Het secretariaat is gevestigd Dorresteinweg 3, tel. 6508. Hoofdleider van het clubhuis De Vangrail is de heer R. van Dijkhorst. Hij werd in 1971 geassisteerd door mej. J. J. Keus en door een 20-tal vrijwillige mede werksters en medewerkers. installatie van de commissie voor de bcroepsschriften. Van links naar rechts: de burgemeester mevrouw Mr. J. M. Corver-Van Haatten, de loco-secretaris de heer J. L. van Dommelen, de heer R. A. van Logtenstein, mevrouw P. J. Oranje-Entink, de heer J. J. J. M. Fenten en de ambtelijk sercretaris van dc commissie dc heer P. A. Capelle. De commissieleden de heren D. Hoekstra en P. C. Pieren waren verhinderd de installatiebjj te wonen. (Zie pagina 1). President Thieu van Zuid-Vietnam heeft zich laten bekleden met onge veer totale diktatoriale bevoegdheden - grotendeels een formaliteit want hij deed toch al ongeveer wat hij wilde, maar althans voor de vorm was Thieu dan president van een funktionereride demokratie Een kort overzicht van de gang van zaken bij de parlementaire behande ling van de wet die Thieu extra- be voegdheden geeft, leert overigens wel anders. De voorziter vertikte het de vergadering te laten beginnen omdat enige senatoren van de oppositie heb ben opgebeld dat militairen hen belet ten hun huis te verlaten. Andere se natoren bleken trouwens spoorloos verdwenen te zijn, merkwaardigerwijs precies zoveel dat de getrouwen van Thieu een meerderheid konden vor men.- Toen door het verschijnen van wat meer oppositie die eenvoudige ze ge toch niet meer door kon gaan ont stond groot theater tot de oppositie plus voorzitter waren verdwenen. Een inderhaast tot voorzitter gebombar- REMBRANDTLAAN18 - TEL. 02155-4785 deerde senator heropende de vergade ring schielijk met alleen Thieu-aan- hangers in de zaal en de wet was er door, ogenblikkelijk getekend door Thieu en van kracht verklaaard. Er kan nog wel een procedure bij het hooggerecht aangespannen worden maar veel uithalen kan dit althans voorlopig niet. Het verhaal wordt hier wat uitgebrei der omschreven, omdat de reden voor de hele Vietnamese strijd volgens de Amerikanen nog altijd is een stuk Azië voor de demokratie te behouden tegen het opdringende kommunisme. Nu,.een dergelijke reden is al lang een aanfluiting geweest en ze is het nu meer dan ooit. Maar er is wel dit ver schil dat voorgangers van Thieu, zoals de beruchte Diem, juist vooral kans hadden om hun militairen te gebrui ken voor zulke demokratische bezig heden als het laten verdwijnen van parlementariërs en het arresteren van tegenstanders, omdat de Amerikanen de voornaamste last van de strijd droegen. Dit is veranderd, dankzij de z.g. vietnamisering, het systeem dat beoogde beter getrainde en uitgeruste strijd te laten leveren, wat met wel flinke Amerikaanse steun uit de lucht trouwens beter verloopt dan menigeen had verwacht. Maar Thieu schijnt door de vietnami sering zo flink in militaire macht te zitten dat hij zowel de oorlog tegen de Vietcong en partners als die tegen zijn politieke tegenstanders kan voeren Het maakt de zaak er niet verkwikke- lijker op. Trouwens, het is ook maar betrekke lijk dat de Amerikanen zich uit de strijd aan het losmaken zijn. President Nixon maakt wel steeds keurig mel ding van weer zoveel duizend man die naar huis teruggekeerd zijn, maar daartegenover staat dat hij de lucht oorlog intenser voert dan een van zijn voorgangers. Nog afgezien van de vele burgerslachtoffers die vallen, is het hele Zuidvietnamese land verwoest door toepassing van ontbladeringsmid- delen, die intussen zijn vervangen door de zg. Ploeg van Rome, een geweldig bulldozergeval dat met mechanische middelen stukken land volkomen kaal maakt Alleen al de vele bomkraters, die vervolgens moerassige stukken land worden vol muskieten die mala ria gevaar brengen, betekenen enorm verlies aan landbouwgrond. Wat nu in het noorden gebeurt lijkt veel op een Amerikaanse poging het noorden hetzelfde aan te doen: indu strieën zijn er al bij de vleet vernield en het tere dijkenstelsel dat zowel de bevolking beschermt tegen overstro mingen als zorgt voor terrein waarop rijst kan groeien, schijnt door de bom bardementen danig ondermijnd precies aan de vooravond van de grote regens zodat gerekend kan worden op enor me overstromingen, desnoods nog te bevorderen door wolken te bestrooien met chemicaliën zodat ze in geweldige regenbuien oplossen. Het enige vreemde wat men in die taktiek kan aantreffen is dat het dui delijk is dat zelfs de grondigste ver nieling van het land in het zuiden geen' eind aan de strijd heeft kunnen maken, maar dat men kennelijk hoopt dat dit in het noorden wel zal gebeu ren. Terwijl de bevolking daar meer dan die van het zuiden in het verle den heeft laten blijken dat haar mo reel niet makkelijk te schokken is. Zinvol lijkt het systeem niet, tenzij het de enige manier is om de landen die pressie op Noord-Vietnam kunnen uit oefenen daartoe te bewegen, met na me China en de Sowjet-Unie. Maar zelfs die overweging maakt het tafe reel niet hartverheffender. Je kunt moeilyk zeggen dat de Nederlandse alletickdames en -heren naar München gaan met een fraai uitzicht op eremetaal. Fanny Blankers-Koen was ïn 1948 de laatste Nederlandse die bü de Olympische Spelen goud won. Vier jaar geleden in Mexico mocht onze atletiek-afvaardiging zich tevreden stellen met één bronzen plak: die van Maria Gommcrs op de 800 meter. Intussen is het peil van de atletiek weer flink vooruit gegaan en onze hardloopsters moeten allereerst maar zien dat zij zich kwalificeren voor het grote gebeuren in München, eind au gustus tot begin september. Intussen staat het wel vast dat onze kogelstootster Els van Noorduyn naar de Beierse hoofstad gaat. Van onze hardloopsters echter is Wilma van der Gool-van den Berg de enige die vrij wel zeker zal starten op de 100 en wellicht ook de 200 meter. Marian Burggraaf (400 meter) en Myrna van der Hoeven (800 meter) zijn met hun trainingsopbouw nu zover gevorderd dat het waarschijnlijk niet lang meer zal duren eer zij de Olympische li miettijden bereiken Wilma snelle hinde Wilma van der Gooi is echter onze beste kanshebster op een finaleplaats. 0£ de 100 meter heeft zij dit seizoen al een tijd gelopen van niet minder dan 11,1 sec. Zij schijnt het echter altijd zo te moeten treffen, dat een Oostduits meisje net eén fraktie snel ler i6. Goud - Zilver - Briljant - Uurwerken 39, 40 en 59 kortingen ALLES MOET WEG (Rijkswaarborg) WINKELCENTR DE SMITSHOF SOEST In 1967 was Wilma nog vrijwel onbe kend. Toch was zij een jaar later in de Nederlandse estafetteploeg op de 4 x 100 meter één van de belangrijkste steunpilaren. Met Mieke Sterk, Truus Hennipman en Corrie Bakker werd zij toen vierde in de finale in dezelfde tijd als de Russinnen met 43,4 sec., dezelfde tijd waarmee het Nederlandse viertal een dag eerder een wereldre- kord liep. Het wereld- en olympisch rekord op de 100 meter staat op 11 sec. op naam van enige Amerikaanse, Oostduitse, Russische en Poolse loop sters. Weer bij top Na de Olympische Spelen van Mexico in 1968 leek Wilma te zijn uitgeblust Goed, zij bleef Nederlands sterkste sprinster, maar tijden van formaat kwamen er niet meer. Totdat zij zich enkele weken geleden weer duidelijk bij de internationale top schaarde. Net als Wilma vonden ook Marian Burggraaf en Myrna van der Hoeven dat de Europese indoorkampioenschap pen niet pasten in hun trainingsop bouw voor München. Waarschijnlijk hebben de loopsters en hun trainers dat goed gezien. Het prestatieniveau van deze drie hardloopsters is afgelopen paar maanden sterk om hoog gegaan. Wilma heeft op de 100 meter duidelijk binnen de limiet voor München gelopen en op de 200 meter bleef zij er totnutoe nog slechts 0,2 sec. vandaan. Die limieten halen bete kent voor de kansen in een Olympisch sprinttoernooi weinig. Sterke terugkomst Veel meer betekenen de limieten voor de langere afstanden. Daarbij is de terugkomst van Myrna van der Hoe ven, achtste in de finale 400 meter in Mexico, het meest opmerkelijk. De nu 24-jarige Haagse atlete wilde er na Mexico eigenlijk mee ophouden. Toch is zij nu weer in training voor Mün chen. Het opmerkelijke is dat Myrna. nog maar een paar maanden trainend, zich alweer heeft opgewerkt naar de internationale top. „Ik heb het tempo weer te pakken voor een goede 800 meter", zegt Myr na. „Wat nog ontbreekt voor de top tijd is de kracht voor een flinke eind sprint". Dat scheelt je zo een paar sec. Het zal- in München overigens heel hard knokken en lopen zijn om in de finale te komen. Dat zal mij alleen lukken als ik het Nederlands rekord tot zo 2 minuten rond of daarbeneden kan brengen. De limiet voor München is 2 min. 2.8 sec". Niet hard genoeg Marian Burggraaf is veruit de jongste van onze hardloopsters die op een deelnamebewijs voor de Olympische Snelen hopen. Marian richt zich op de 400 meter, een moeilijk nummer omdat het geen sprint meer is en ook geen middelafstand. In de winter is haar training weinig doelgericht geweest, maar de grote aandacht die toen aan de konditie werd gegeven begint nu merkbaar te worden. Marian zal er niet alleen vrij hard aan moeten trekken om de vrij scher pe limiet voor' München te halen, maar bovendien brutaler moeten zijn tijdens een race. Het Almelose meisje heeft een groot talent, maar is waar schijnlijk nog niet genoeg in de harde internationale topsport gerijpt om in München een mooie prestatie te leve ren,, waaronder een finaleplaats mag worden verstaan. M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noord er weg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 Wanneer zij sprak, weg voor de volle vuist, zeiden de mensen: „Kijk, dit is 't nu juist, dit spreken, vrij en frank, onvoorbereid, het is een gave die welsprekendheid", maar van te voren liep zij thuis de kamer rond, en sprak zo'n keer of tien met open mond: „Geheel onvoorbereid, geacht gehoor, richt ik het woord tot u", zo oefende zij door. Zij had een aantal speechen op de plank, voor elk wat wils een zegje, vrij en frank en zij bracht gloed en vuur waar dit moest zijn, en 't was of het al kwam uit eigen brein, zij liep maar op en neer in een gezwinde pas, waarbij zij steeds een. regel luide las, om haar talent te voeden, 't kostte tijd, en zij begon maar weer: „Geheel onvoorbereid". En als zij van haar kunst een staaltje gaf, stond heel het luist'rend volk, ontsteld en paf, na langgerekt applaus zei men: „Verbazend knap. dit is nu wel terecht een eigenschap, wie houdt er nu als zij zo'r meesterlijke rede, wie is er van de tongriem zo gesneden?" men bood haar bloemen, e zij sprak verblijd: „O lieve mensen toch, ik ben onvoorbereid". De 21ste juli is het de laatste dag van de Nijmeegse Vierdaagse. Het is altijd een uitbundige belevenis en wie er voor voelt dit eens mee te makn, wordt hiertoe in staat gesteld door de firma Tensen. die er U heen gaat brengen. De kosten zijn 7,50 p.p. Hiervoor kunt U bij ons boeken. Ook natuurlijk voor de vele andere tochten die bij het bystochten-pro- gramma horen en nu het misschien beter weer gaat worden, maken wij U nog eens attent op de mogelijkheden. Het foldertje is bij ons verkrijgbaar. En dan hebben wij voor de fietsers een nieuwe fietstocht uitgezet. Deze tocht is door ons gereden en wij heb ben van de mooie natuur waardoor de route voert, genoten. Tegen een kleine vergoeding kunt U de gegevens bij ons krijgen, wat wij U ten zeerste aanra den. Mocht het een mooie dag wezen en Uw gedachten gaan uit naar een be zoek aan de stad Utrecht, maakt U dan eens gebruik van de zomerse stads-rondritten, die door het GEVU- vervoerbedrijf in samenwerking met het Bureau Voorlichting en Public Relations der gemeente Utrecht, zijn verzorgd. De folder, die hierover inlichtingen geeft, kunnen wij U aanbieden. Tot en met 13 augustus kan men van de ge legenheid gebruik maken om de stad Utrecht beter te Teren kennen. De Deltawerken blijven een gigantisch werk en een aantrekkingspunt voor zeer vele geïnteresseerden en bewon deraars. Bij de Haringvlietsluizen ligt de Delta Expo en een uitstapje hier heen is leerzaam en belangrijk voor iedere vaderlander, maar natuurlijk om met trots te tonen aan de bevrien de buitenlanders. Ook bij slecht weer is deze trip te maken. Een folder over deze Delta Expo is bij ons verkrijg baar. Daar deze viertalig is heeft ook de vriend van over de grenzen er een goede informatie aan. Zoals wij eerder hebben meedegedeeld zal vanaf 6 juli ons kantoor tussen de middag van 12.30-13.30 uur gesloten zijn tot na de vakantie. In navolging van haar voorgangers de burgemeesters Des Tonbes en Bentinck heeft mevrouw Mr J. M. Corver-Van Haaften het bestuur van de voetbal vereniging SEC bericht, dat zij gaarne het beschermvrouwe-schap van de vereniging zal aanvaarden. Verzorging van R.K. Begrafenissen voor Soest. Soestdijk«en Soest-Zuid. Koloniewcg 10 Tel. 2327. b.g.g, - Soestdijk 03490-22444 Meerdere klachten werden door be woners van de flats aan de Haver- weerd bij de politie ingediend over het leeghalen van brievenbussen. Het moeten kleine handjes zijn, die door de gleuf de post kunnen vastpakken en eruit halen. Soms wordt de „buit", waaronder gi ro- en bankenveloppen, kapot ge scheurd. Een' vriendelijk verzoek gaat uit naar de ouders hun kroost over het ongeoorloofde van deze daad te onderhouden. Een naam voor uw Kind behoeven wij niet te bedenken verzorgen wij wel. gjcd en snel Uitgebreide en moderne collectie ter inzage. Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2569-5154 LAANSTRAAT 43 TELEFOON 4685 EERSTE RIJLES GRATIS - Ook door bovengenoemde vereniging werd deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Compiegne. Afstand 352 km. Er waren 69 duiven in concours, die om .8.20 u. met een Z.W.-wind gelost wer den. De eerste duif arriveerde om 12.18.36 uur en maakte een snelheid van 1492.00 m. p. min. De laatste duif arriveerde om 13.36.55 uur. De uitslag luidt: J. de Ruijter 14 5 8 9. H. Nap 2 7 11 12 13 15 16. J. v. Leijenhorst 3 6. G. v. d. Meent 10 14. Tevens werd deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Roosendaal. Afstand 92 km. Er waren 259 duiven in con cours,' die om 10.35 uur gelost werden. De eerste duif arriveerde om IJ.48.06 uur en maakte een snelheid van 1259.50 m. p. min. De laatste prijsduif arriveerde om 13.01.34 uur. De uitslag luidt: J. v. d. Bosch 1 6 10 22 43. J. v. Leijenhorst 2 3 14 15 30 35 58 62 63. P. Ouderdorp Sr. 4 9 19 27 28 59 64. G. v. d. Meent 5 31 39 52. J. de Ruijter 7 21 36 44 45 51 53 54. H. Nap 8 37 55 56 61. J. Croon 11 23 24 38 47 57 60. L. Vogel 12 13 32. H. Huisman 16 49 50. P. Ouderdorp Jr. 17 18 33 46 48. J. den Hartog 20 25 40. S. Berg huis 26 29 34 41 42 65. - l *4* •Te ♦-» V** •*e •Te t?t •-*-• •-» i e» e-»-e i >ée s4i e4e «4»

Soester Courant | 1972 | | pagina 7