DRIE STERREN FOPTELEX l- NIEUWE SUKSESSEN VOOR THEO EN MARJAN UISTJE PLATENMARKTBERICHTEN 1.1.©. disc-jockey coRcours cm de gouden microfoon 1972 aER antie juli, D fESTRA HNG tede tip, rse kip, n WIJ •AKKER ireren .V. en radio - - aam pop- en plaat- praat WASSERETTE at 13 - Soest -houden niet al- litenkant van uw Wij kunnen ook i onder en In het ehandelen, door son ML èn Un- hehandeling. R.M UW BEZIT. 02155 - 3300 ,FHANKELIJK IESBUREAU 717, b.g.g. 3069 'eg 59 - Soest foon 3288 coopt EN, IJZER, en METALEN. ï3 na 12 uur I LOTEN. TEL. 3284 -EFOON 2823 aat 81 Tel. 17177 ïleuwste/- brllfeiA onkeuza persoon- lale. lAN 14-16 De Jeugdgroep in Espel (NOP) organiseert zaterdag 17 juni een popkon- sert waaraan drie Volendamse groepen meedoen. Het konsert, dat duurt van s middags 3 tot 's avonds 12 uur, wordt gehouden onder de naam „Volen- dam in Espel". De eerste optredende groep is BZN (Band Zonder Naam), (zie foto), de groep die al 9 singles en 1 elpee op haar naam heeft staan. Tweede groep is Next One, een wat jongere Volendamse groep, terwijl Progress vanaf 8 uur 's avonds optreedt. Voor de manifestatie is een zaal met een groot po dium en een capaciteit van 500 man gehuurd, zodat niets een groot sukses meer in de weg lijkt te staan. Daniël Peek. één van de drie America-knapen (de groep die na een twee tal 800 gulden-toerneetjes in Nederland met de elpee „America" en de single „A horse with no name" geruime tijd op de eerste plaats van de Amerikaanse toptien stond en nu voor het luttele bedrag van vijf- zesduizend gulden even tueel wel bereid zijn terug te komen) heeft in Spanje bij een val uit het raam zijn arm gebroken. Voorlopig dus geen geld verdienen op de bühne en geen tv-oppamen. We hebben er al lang op moeten wachten maar eind dit jaar schijnt Neil Young dan toch naar Nederland te komen, wanneer we het toonaangevende blad Cashboc mogen geloven. Hij begint zijn toernee met 50 optredens in Amerika en Canada en zal daarna Australië, Japan, Engeland, Frankrijk, Duitsland, Nederland en Scandinavië aandoen. Op zijn trip wordt hij steeds begeleid door de Stray Gators (bekend van zijn jongste elpee „Har vest") en hij verklaarde de entreeprijs overal laag te willen houden. Tegelijker tijd met deze tournee wordt zijn nieuwe album - waarvan nog geen titel be kend is op de markt gebracht. Het gebeurt niet vaak dat de faam van een Duitse groep verder reikt dan 's lands grenzen, omdat men bij onze oosterburen nu eenmaal beduidend minder progressief is op het gebied van de rockmuziek dan we van Europa's eerste industriële natie zouden verwachten. Maar misschien moeten we zeg gen: minder progressief was, want er zijn nu enkele groepen opgestaan die mogelijk een nieuw tijdperk in gaan luiden. Faust is een van deze groepen, die Polydor Nederland met de eerste elpee zodanig verrastte dat besloten werd de schijf ook hier uit te brengen. Zowel plaat als hoes zijn doorzichtig, maar dat schijnt niet symbolisch te zijn voor de muziek van Faust. die om schreven wordt als „technologische rock. tot in uitersten doorgevoerd". In het oude schoolgebouw, waarin Faust woont en een acht-sporen studio inrichtte, werd een jaar lang geëxperimenteerd om met behulp van elektronika, maar te vens de normale muziekinstrumenten, volkomen nieuwe geluiden te creëren en daarmee weer nieuwe muziek te maken. Men voege hierbij de teksten, die door hun abstractheid een welhaast „Daliaanse sfeer" aan het geheel geven en er is inderdaad muziek ontstaan, die het de moeite waard maakt de oren te spitsen. 36 mnd. 110,— 145.— 180,— 354,— 705,— Er zijn verschillende duo's in Neder land die er geregeld in slagen 'n plaats op de hitlijst te reserveren. Om voor de vuist weg wat te noemen: Sandra en Andress, Saskia en Serge, Mouth en MacNeal en Theo en Marjan. Van daag wil ik het laatste duo is wat meer m de belangstelling plaatsen, want hoewel je van dit tweetal mis schien wat minder hoort boeken zij toch regelmatig suksessen in zowel binnen-als buitenland. Achter Theo en Marjan staan de namen Theo Diepen- brock (bekend van zijn Troubadours) en Marjan Kampen. Als experiment brachten zij-het duet "Mijn avontuur" en de^e single bleek zo goed aan te slaan dat net de eerste elpee is uitge bracht. Door Telstar in Weert, om he lemaal precies te zijn. Er is over het duo, of beter gezegd over Marjan alléén, nog meer verheugends te mel den. Marjan heeft namelijk meege daan aan het tweede Iternationale Schlagerfestival in het Duitse plaatsje Hilden (kreis Düsseldorf). Zij verte genwoordigde er Nederland met een drietal door Werner Buddy geschre ven schlagers: ,,De senoritas van Montevideo". "Musik( Musik, Musik" en "Wennu Du küsst, solist Du nicht fragen". Buddy is één der drie diri genten bij dit Festival, waaraan door negen landen werd meegedaan. Het feest duurde drie dagen 's avonds zin gen en overdag het mooie Hilden be zichtig an en bij de burgemeester op theevisite (of was het koffie?). Waarschijnlijk toch thee, want in Hil den is mevrouw dr. Ellen Wiederhold de Bürgemeister...En toen de finale... Een internationale jury beraadde lang en eerlijk het resultaat was een eervol le vierde plaats nét buiten de prij zen dus voor onze Marjan Kampen. Nog even terug naar de nieuwe el pee: Daarop staan tien spiksplinter nieuwe Marjan en Theo-duetten plus hun beide jongste solo-releases: "Hij is niet zoals jij" van Marjan en "Er is in mijn hart steeds een plaatsje" van Theo Diepenbrock. Om dat alles heen een mooie hoes, dus wat wil je nog meer. dat... er binnenkort een dubbelalbum verschijnt van de Amerikaans- Engelse groep Plainsong? Deze groep is bekend als begelei dingsgroep achter lan Matthews. De dubbelaar zal in Nederland worden uitgebracht door Negram, dathet nummer „Wade in the water" van Ramsey Lewis opnieuw op single wordt uitgebracht? Dit stuk oud sentiment, een pittige piano-instrumental. wordt beschouwd als het meestgevraagde nummer uit het hele oeuvre. datde nieuwe elpee „Just another band from L.A." net zoals de vorige el pees van de Mothers of Invention „live" opgeno men is? Deze keer opge nomen in Pauley Pavilion (Los Angeles). dat... er ook een nieuwe schijf uit is van good old Richie Havens? (Zie foto). Op deze plaat bekende songs als „Eleanor Rigby", „San Francisco Bay Blues" en „Just like a woman". datShocking Blue in de top tien van Hong Kong van de negende naar de vijf de plaats is gestegen met „Inkpot"? dat... dit duo overigens een platinaplaat heeft gekregen voor de ver koop van 250.000 exemplaren „How do you do", alleen al in Ne derland? dat... Mouth McNeai over de gehele wereld al twee miljoen platen verkocht hebben? datvan hun grote hit „How do you do" 20 cover-versies gemaakt werden door onder anderen The Windows (hoog in de Duitse top tien), Rising Sons, Kathy Gulliver en Tek John? dathet duo ook nog steeds beste verkoopresultaten in Amerika boekt? dat. ..nu ook „Only lies" van Greenfield Cook in het land van Uncle Sam is uitgebracht? datMike Tingley de pseudoniemen zijn van Jaap de Groot (De Maskers) en Roek Williams (Fithing Cats)? daten let nu goed op: door CBS een pop-promotiepakket elpees (drie stuks) voor de prijs van slechts f22.50 (échtwaar!) op de markt wordt gebracht? Gewoon téveel goede groepen om alle maal op te noemen! Disc-jockeys overal in den lande op gelet! Ook dit jaar organiseert de Ne derlandse Disc-Jockey Organisatie (NDO) weer een groot nationaal disc-jockey concours om de Gouden Microfoon 1972. De formule die vorige jaren werd gebruikt is echter veran derd. De voorronden vinden nu plaats bij elk optreden van Vara's Dri ve-in Diskoteek, in de periode tot 16 november 1972. Per optreden mogen er drie deejays meedoen aan het con cours. Iedere maand is er dan een finale, die dit jaar ook in december wordt gehouden. De plaats en pre- ciese datum worden in de landelijke dagbladen en weekbladen nog bekend gemaakt. Aantrekkelijk voor de deelnemende disc-jockeys is ook, dat de VARA-tele- vlsie van Iedere maandelijkse finale tv-opnamen maakt, die worden uitge zonden in het vierwekelijkse pop-pro gramma „Popzien", De eerste afleve ring hebben jullie op zaterdag 3 juni al kunnen zien. Het Vara Drive-in D.J. concours wordt een vast onder deel van dit nieuwe programma, dat onder regie staat van Peter van Halm. Wel is het zo dat er dit jaar meer dan ooit op gelet wordt dat er geen deelnemers achter de draaitafels ko men die nog nooit eerder een micro foon gezien hebben. Er zal getracht worden al aan de hand van de inschrijvingen een voorselectie toe te passen op grond van ervaring, vakbe kwaamheid enz. De prijzen (altijd een belangrijke bij komstigheid nietwaar): de eerste prijs levert buiten de zo fel begeerde Gou den Microfoon 1972 een geldbedrag van 500.- op. Voor de tweede prijs is 250,. plus een aantal elpees beschik baar. terwijl ook de derde prijs met 100.- en verschillende elpees niet te versmaden is. Bovendien krijgt elke finalist een certificaat of oorkonde, waarop de behaalde prestaties en het klassement vermeld staan. Inschrijfformulieren zijn te krijgen bij de NDO postbus 80, Hoensbroek. Als dit formulier opgestuurd is krijgen de deelnemers een oproep met vermel ding van dag, tijd en plaats van op komst, die zo dicht mogelijk bij de woonplaats van de kandidaat gelegen Is. Zowel de voorronden als de maan delijkse finales worden zo veel moge lijk op niet-weekend-dagen gehouden. Elke kandidaat zal gedu.-ende maxi maal 20 minuten zijn programma bren gen, voor zowel de jury als het pu bliek. Buiten zijn eigen meegebrachte platen - krijgt de kandidaat een ver plicht nummer. De jury zal tijdens de voorronden bestaan uit twee dee-jays van VARA's Drive-in Diskoteek plus een gastjurylid (popjournalist e.d.1. Tijdens de maandelijkse finale bestaat de jury uit twee Hilversum III dee-jays plus John H. Seine (producer VARA's Drive-in Diskoteek), Peter J. Beaujean (organisator NDO) en op nieuw een gast-jurylid. Op de lande lijke finale bestaat de jury uit enkele prominente figuren uit de omroepwe reld (radio-TV). De jury leden zullen bij de beoorde ling vooral letten op spreekvaardig- uiterlijk en uiteraard originaliteit. Zo wel bij de voorronden als bij de maan delijkse en landelijke finale wordt er gedraaid met de apparatuur van VA RA's Drive-in Diskotheek. Deze bestaat uit twee draaitafels (Thorens, typ TD 124 II) één mengpaneel (Fay- lon)één taperecorder (Akai, type X 150 D), 4 eindversterkers (Sausui, type Au 111), 4 speakerboxen (Eleclrovoi- ce, type SMI), 2 eleminators (Electro- voice). Het totale eindvermogen be draagt 400 Watt. Bovendien hebben de deelnemers een mogelijkheid tot voor- afluisteren, dwz. het scherpstcllen van een laat of tape kan men afluisteren via een monitor door middel van een hoofdmicrofoon. Goed, verder met Polydor, waar ook het een en ander verschenen is. „Slade alive" van Slade is gewoon erg goed. Zeker zo goed zijn ook de elpees „Manassas" van Stephen Stills gelijknamige formatie en „Graham Nash-David Crosby". Dan zijn er nieu we iangspelers uitgebracht van Dawn ,,Candida", Midicine Head ,,Dark side of the moon", Faust „Faust", Juicy Lucy „Pieces", Rory Callagher „Ror.v Callagher live in Europe", Cream „Li ve Cream Volume 2", Rolling Stones „Exile on main street" - 2 LP's, „Su per Sister „Pudding en gisteren" en Richie Havens „Mixed bag". Ook CBS-Artone heeft heel wat aan trekkelijke schijven op de markt ge bracht. Uit dit grote aanbod noemen we „Grat grape" van Moby Grape, „Starportrait" van Johnn.v Cash, „Hal- lelujah" van Sweathog „Son ol my fa ther" van Chicory Tip „The world of Donovan", How much time" van Jack Holmes „Atmosphere 2" van Danyel Gerard, „Doktor Hook" van dr. Hook and the Medicine Show Band, „Sittin' in" van Kenne Loggins en Jim Messi- na (foto) en „Topaz" van Wisse Sche per. Ten slotte van CBS-Artone: „Spi rit of lov" van COB „D en B Toge- ther" van Delaney en Bonnie en ,.A possible projection of the futre-Child- hood's end" van Al Cooper. Nemen we een kijkje bij Phonogram dan is het evenmin mis wat daar de laatste maanden geperst is. Om maar wat te noemen: „Michael Elo", ,,Ti- gers will survive" van lan Matthews, „Rick van der Linden presents Mojo Harry" van Mojo Harry „We 're the Brotherhood of man" van Brotherhood of Man, „Vicky Leandros", Rockin' with Jerry Lee Lewis", „We'd like to teach the world to sing" van The New Seekers, „Magna Carta in concert", „The Woods Band", „Gumbo" van Dr. John „The Velvet Underground", „Manfred Mann's Earth Band" en „Drama". Het zijn er nogal wat. Succes met het maken van een keuze! Het is alweer zomer en dat heeft in de platenhandel tot gevolg dat het aan bod van nieuwe schijven wat minder groot is dan gewoonlijk. Daarom is het misschien goed, in een overzichtje te vermelden wat de belangrijkste nieuwe releases van de laatste maan den zijn geweest. Bovendien maakt het de keuze waarschijnlijk ook wat gemakkelijker. Beginnen we met BOVEMA, dat stui ten we allereerst op de nieuwe elpee van Creedence Clearwater Revival „Mardi Gras" en op de Iangspelers van Jackson Browne en Judee Sill. Ook erg goed is de elpee „Suite Lon den" van The Peddlers. Andere niet te versmaden werkjes: „Mark, Don en Mei" van Grand Funk Railroad, „Mousetrap" van Spencer Davis en Friends, „Comin' thru'" van Quicksil- ver Messenger Service, „A message from the people" van Ray Charles, „Obscured by clouds" van de Pink Floyd, „Procol Harum live" en ,,At last" van de Mick Abrahams Band (Mick Abrahams is de ex-gitarist van Jethro Tuil). Bij CNR verscheen „Smokin" van Humble Pie „Avec le temps" van Leo Ferré, „Garden in the city" van Mela- nie en „The best of Juicy Lucy", „Buddah in mind", een verzamelelpee met o.a. Melanie, de Lovin' Spoonful en de Edwin Hawkins Singers, „Char ge!" van de Engelse groep Paladin en „Woman" van Michael McGear. Van het Negram-front vallen ook en kele bijzonder fijne nieuwe schijfjes te vermelden. Daar is allereerst Neil Young's vierde elpee „Harvest" dan verder met „Jackie Lomax Three", „Fruity" met verschiLlende Warner Bros-Reprise attrakties zoals Alice Koo- per (foto), Fleetwood Mac, The Ali- man Brothers Band, Faées en ga zo maar door, „Bare trees" van Fleet- woord Mac. „Sailin* shoes" van Little Feat, „Another band from L. A." van The Mothers of Invention en „Astral weeks", een herrelease van Van Mor- rison. Ga d'r maar aan staan...

Soester Courant | 1972 | | pagina 13