v ijdagvoordgei ...en ook op zaterdag ar! St Josephgebouw sinds mei 1970 sociaal-cultureel centrum In Ierland de protestanten het struikelblok Donderdag 13 juli 1972 50e jaargang no. 93 UitgaveDrukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 2566-5154 - Postgiro 126156 Na de duizend gulden slag Meisje uit Soest in de Eem verdronken Goede prestaties van S.0. Soest-atleten in Duiken, W.-Duitsland V.V.V.-nieuws Politiebureau 4444 Het oog gericht op door haat ?escheiden vijanden dit royale wandmeubel j i SOESTER S COURANT Abonnement per kwartaal j 4,75. Buiten Soest per kw artaal 0,— Verschijnt iedere donderdag Na de „slag om de duizend gulden", die minister De Brauw op het nipper tje heeft gewonnen, is het parlement „op reces" gegaan, wat in gewoon hollands wil zeggen: met kort verlof oftewel vakantie. Het winnen van deze slag om de ver hoging tot duizend gulden van de kollegegelden aan onze universiteiten kon slechts geschieden doordat de mi nister namens de regering het onaan vaardbaar van een verwerping uit sprak, het kabinet in dat geval dus zou zijn afgetreden. Dat deed enkele leden van de regeringsfrakties dan toch maar besluiten om vóór te stem men. Het ln het vuur brengen van dit zware geschut wordt de minister door de in het nauw gedreven Eerste Ka mer-leden wel kwalijk genomen. Zij hadden op terugnemen, onderhande len en kompromissen gerekend, ook al zou dit een uitstel voor minstens een jaar hebben betekend. Maar nu was er eindelijk eens een minister die niet aan dat handjeplak, aan dat ver wateren van voorstellen door kom promissen nog verder wilde meewer ken Hij hield vast aan zijn overtuiging dat het terwille van het gemeenschap pelijk belang zó moest en kon en wil de niet meer toegeven aan kleine groepsbelangen waarvoor sommige po litici zich zo graag willen inzetten. In de Tweede Kamer had hij nog en kele kleine konsessies gedaan, verder meende hij niet te kunnen gaan. In- plaats dat sommigen hem dit optreden nu verwijten, zouden ze juist blij moe ten zijn, dat er eindelijk eens een mi nister is die zijn, door een meerder heid der Tweede Kamer gesteunde, standpunt volledig handhaaft. Het gaat er ons daarbij niet om of zijn wetsontwerp nu goed of minder goed was, hij meende dat het zó het beste was en durfde dat vol te hou den. Dat is een daad van regeren zoals men die van een in zichzelf gelovend minister en kabinet mag verwachten, ja eisen. We zijn daar sinds enige jaren bepaald niet mee verwend. Daarbij kunnen we niet uit het oog verliezen, dat de ver hoging van het kollegeld van 200 tot 1000 gulden enkele misstanden in het studentenleven uit de weg ruimt. Noe men we alleen maar de mogelijkheid om voor tweehonderd gulden te kun nen profiteren van het flink gesubsi dieerde eten in de mensa's. Alleen daarvoor was het al voordelig om zich als student te laten inschrijven, al dacht men niet aan studeren. Natuur lijk was en blijft er heftige tegen kanting tegen de kollegegeldverhoging, waarvan de parlementaire oppositie graag gebruik maakte om deze rege ring ermee in een kwaad daglicht te stellen. Doch men verklaart er zich eerder tegen terwille van het tegen zijn, terwille van het oppositie voeren dan dat men deze maatregel als een handicap voor het volgen van weten schappelijk onderwijs kan aanduiden, al gebruikt men die kreet wel. Men weet echter beter, want de hierop volgende verbetering van de studie toelagen zal de mogelijkheden niet be knotten, zoals de minister ook her- haaldelijk heeft verkondigd. Maar het landelijk overleg van grond- raden (LOG) wil de toepassing van de maatregel in september gaan boycot ten. Maar dit obstinate groepje van studenten - nog niet gezegd dat het allemaal studerende zijn - kan dan bewijzen of het inderdaad de studen tenwereld vertegenwoordigd, hetgeen nog te betwijfelen valt. „Je wordt kotsmisselijk van dat ge-o.h." vertelde ons een student medicijnen, „de mees ten bemoeien zich er dan ook niet mee". Maar de kans is groot, dat er in september weer van die buitenpar lementaire akties zullen ontstaan waaruit ook de parlementaire opposi tie weer groeimogelijkheden uit wil peuren. Er staat de regering in het najaar o k nog veel tegenkanting te wachten i verband met een verhoging der gewc ie schoolgelden. Dat zal v. dlicht een nog moeilijker pil worden d, n nu met de kollegegelden is gebleken. Dan weten we echter ook iets meer over de financiële situatie van het rijk. Daaruit :al ongetwijfeld blijken hoe alle zeilen toeten worden bijgezet - ook deze ve .ogingen - om het nadelig saldo voor de begroting 1973 te helpen binnen aanvaardbare perken te houden. Dan zal blijken, dat individuele belan gen toch zeker moeten wijken voor Het St. Josephgesticht het sociaal-cultureel centrum van Soest. Gemeente eigendom In 1962 bood het R.K. Kerkbestuur het pand aan de gemeente te koop aan. Het had toen bijna 100 jaar dienst gedaan als gesticht van weldadigheid en huisvestte in die jaren bejaarden. De gemeente ging op het aanbod in met de overweging dat voorkomen moest worden dat het gebouw zou worden bestemd tot een doel dat de welstand van de bebouwing aan de rijksweg zou verlagen. Bovendien zou dan beschikt kunnen worden over de nodige grond voor de wegaanleg langs de spoorlijn. Ook dacht men erover het gebouw in te richten als politiebureau. Daarnaast werd overwogen of het pand niet te gebruiken zou zijn voor andere doel einden, gezien het chronisch gebrek aan ruimten. Bij raadsbesluit van 7 augustus 19Tï, goedgekeurd door gedeputeerde staten bij besluit van 15 januari 1964, werd het gebouw tegen een koopsom van 350.000,- door de gemeente aange kocht. Artishock Van het plan in het voormalige St. Josephgesticht het politiebureau onder te brengen, wordt bij nader inzien af gestapt. Reeds voor de gemeente het aankocht, was een gedeelte van het gebouw verhuurd als dependance van de L.T.S. Ook werden enige lokalen ter beschikking gesteld aan de Openbare Leeszaal. Deze bezetting was van tij delijke aard, daar beide instellingen wachten op het gereedkomen van de nieuwbouw aan de Molenstraat. In 1969 werd het bruikbare deel ter beschikking gesteld van de kunste naarsvereniging Artishock, die tot dan haar activiteiten ontplooide in een lo kaal van café de „Gouden Ploeg". Het verwaarloosde gedeelte van het gesticht werd door de leden van Arti shock opgeknapt, glasdicht en bruik baar gemaakt. De Amersfoortse kredietbank had op dat moment nog een lokaal in gebruik. Artishock mag in het gebouw haar ac tiviteiten ontplooien op basis van een „gratis ingebruikgeving van jaar tot jaar". De gemeente heeft in 1969 een onder zoek naar de staat van het gebouw ingesteld, waarby is komen vast te staan, dat met eenvoudig herstel er het belang van het gehele volk. Daar kan en wil een oppositie nooit in mee gaan, anders blijft er te weinig voor het voeren van oppositie over, maar dan moet er vertrouwd worden op het nuchtere oordeel van de gewone bur ger, die begrijpt dat het geld er toch moet komen. nog gedurende een vyftal jaren van gebruik gemaakt zou kunnen worden. Daarna zullen naar alle waarschijnlijk heid grote herstellingen zoals het ver nieuwen van de dakbedekking, ver nieuwing riolering, schilderwerk e.d. noodzakelijk worden. Men concludeerde toen dat na die vijf jaar mogelijk besloten zou moeten wor den het gebouw af te breken, waar door het perceel zou vrij komen voor een andere bestemming. Dat zou ech ter met name afhangen van wat zal worden beslist omtrent de instandhou ding van de St. Josephschool. Voor het aanleggen van een centrale verwarming in 3/i gedeelte van het lebouw, voor verbetering van de ver lichting en diverse timmerwerkzaam- heden wordt op 17 december 1969 een krediet van 24.990,- beschikbaar ge steld. In 1972 wordt door "de gemeente het dak hersteld. Artishock heeft in die jaren activiteiten ontwikkeld die grote belangstelling ge nieten bij de bevolking. Met name het cursussenwerk groeide in twee sei zoenen uit tot 15 cursussen met circa 170 cursisten. In 1972 waren dat er reeds 410. Sinds 1970 wordt het cursuswerk ge subsidieerd, zowel door rijk als ge meente. De rijkssubsidie bedraagt 50 °/n van de personeelslasten, die wordt toegekend als aan de volgende voorwaarden wordt voldaan: a. met het college van b. en w. van Amersfoort moet een werkgroep wor den gevormd, die de mogelijkheden tot realisering van een creatief centrum voor het gewest Eemland zal bestude ren. In deze werkgroep zal ook verte genwoordigd moeten zijn het gemeen telijke instituut voor beeldende expres sie te Amersfoort en Artishock: b. de gemeente Soest neemt het res tant van de personeelslasten (50 °/o) op zich: c. de gemeente Soest dient zorg te dragen voor een behoorlijke huisves ting, waaronder de verwarming. Sociaal-cultureel centrum Een en ander is in 1970 de oorzaak dat het college van b. en w. de raad voor stelt het St. Josephgebouw, zij het tij delijk, de bestemming sociaal-cultureel centrum te geven. Het zal echter noodzakelijk zijn, zegt men in 1970, het beheer van het ge bouw aan een nadere regeling te on derwerpen. zodat een einde komt aan de thans bestaande onzekere situatie. Artishock stelde toen voor, voor het beheer een stichting in het leven te roepen waarin enerzijds de gemeente en anderzijds enkele vertegenwoordi gers van plaatselijke verenigingen op sociaal-cultureel gebied zitten zouden nemen. Het college neemt dit voorstel niet over. Zij achten het zeer geschikt voor het beheer van een permanent centrum, maar niet voor een centrum dat slechts een aantal jaren zal gaan dienst doen. De gedachten gaan meer uit naar een beheersinstantie met een nauwere re latie tot het gemeentebestuur als dit bij een stichting het geval is. Als meest geschikte vorm werd daarom ge dacht aan een commissie als bedoeld in artikel 61 van de gemeentewet. Zo'n commissie krijgt een zekere zelfstan digheid en kan voorts beschikken over eigen financiële middelen. De commissie zou kunnen bestaan uit vertegenwoordigers van de gemeente, waaronder een raadslid en vertegen woordigers van de verenigingen die gebruik maken van het centrum. De beheersraad zal moeten optreden als overkoepelende organisatie voor de ge bruikende instanties en krijgt als taak: a. het optreden als tussenpersoon tus sen de eigenaar van het gebouw (de gemeente), en de gebruikers; b. het stimulerend en activerend op treden ten aanzien van de in het cen trum te houden activiteiten: c. het opstellen van een gebruiksrege- ling voor de diverse verenigingen en andere gebruikers. In het bijzonder geldt dit voor het vaststellen van een gebruiksvergoeding waarna een exploitatie-opzet kan wor den opgezet. d. het nagaan met welke activiteiten het centrum kan worden uitgebreid. Daarnaast zou de beheersraad tevens moeten nagaan wat na afloop van de vijf jaar moet worden gedaan. De gestelde termijn van vijf jaar zou als een proefperiode gezien kunnen worden. De beheersraad ontbreekt echter tot op heden en in verband hiermede is de opmerking van de heer Ben Joos- ten, die hij tijdens de openbare verga dering van de commissie culturele za ken maakte, duidelijk: „Als aan het raadsbesluit van 20 mei 1970 gevolg was gegeven, dan was er reeds lang een beheerscommissie geweest en dan waren vele problemen voorkomen". Zondagmorgen is de 18-jarige mej. I. van de Bogaard uit Soest in Amers foort in de Eem verdronken. Zij zat samen met de 16-jarige Amersfoorter J. van Gulik in een auto die bestuurd werd door H. v. d. V. (19) eveneens uit Amersfoort. De wagen is bij de Kleine Koppel vermoedelijk in een slip geraakt en kwam via een aan kant liggend vrachtschip in het water terecht. De bestuurder werd uit de auto ge slingerd en kon door omstander op het droge worden getrokken. De beide andere inzittenden bleken bekneld te zijn geraakt, waardoor kik vorsmannen van de brandweer niet in staat waren hen te bevrijden. Toen de auto naar boven getakeld was, waren de jongen en het meisje reeds over leden. In Noord-Ierland is ondanks de wa penstilstand weer menig schot geval len en er waren weer doden en tal van gewonden. Maar wie hieruit de kon- klusie trekt dat dat een als belangrijke stap naar een oplossing bezongen ont wikkeling weer op niets uitgelopen is, heeft toch geen gelijk; ondanks de nieuwe schietpartijen, hoeveel die ook op de oude lijken, is wel degelijk een nieuwe fase begonnen. Een uitgangspunt van de gevolmachig- de minister voor Noord-Ierland, Wii- liam Whitelaw, is dat geen oplossing mogelijk is zonder het I.R.A., dat niet alleen een ondergronds leger is maar bovendien de sterkste politieke orga nisatie van het katholieke bevolkings deel. Praten met het I.R.A. is daarom niet toegeven aan terreur maar een voudigweg besef hoe de werkelijk heid is. En dat met deze beweging die door haar aard maar een betrekkelijke discipline van onder tot boven kan hebben een weliswaar niet perfekte maar toch zeker Britse verwachtingen overtreffende wapenstilstand te sluiten viel, bevestigt slechts dit realistische inzicht van Whitelaw. Maar intussen is in feite niet veel veranderd: met name zijn de zoge naamde nogo-area's, de door barrica des afgesloten katholieke woonwijken, nog steeds gebied waar het Britse le ger zich niet vertoont: kleine stukjes vrijstaat als het ware. Whitelaw heeft niet zo'n haast hier het gezag van de mannen in uniform te herstellen - dit zou het eenvoudigst zijn al zouden er soldaten bij sneuvelen. Maar het gaat er niet om de bevolking te dwingen tot berusting dat het Britse leger sterker is dan het I.R.A.maar om de mensen ertoe te bewegen zich te voelen als mondige burgers van hun land die het bestuur ervan beïnvloeden langs de normale wegen van verkiezingen en demonstraties en desnoods stakingen, maar niet met geweld. Een eerste be reidheid daartoe is het voornaamste aspekt van het besluit van de I.R.A.- extremisten de strijd op te schorten. Hoe en op welke termijn de volgende stappen gezet kunnen worden is hier mee gepromoveerd tot een zaak van overleg tussen I.R.A. en Whitelaw. En natuurlijk de anderen, zoals daar zijn de eveneens merendeels katholieke so- ciaaldemokratische en labourpartij S.D.L.P.. de protestantse unionisten en vooral de extremen onder de protes tanten, gebundeld in de Ulster Defense Association. Dit verbond ter verdediging van Ul ster is nu het voornaamste struikel blok: het heeft zijn barricaden om pro testantse wijken gelegd en rept zelfs ervan om water, gas en elektra af te snijden van de katholieke no-go area's en af en toe tonen deze heren dezelfde begaafdheid als het I.R.A. te bezitten bij het plegen van aanslagen. De aan hang van dit U.D.A. bevindt zich voor namelijk in de minst welvarende buur ten. Dit wordt weieens verklaard als de vrees van degenen die op de een na onderste sport van de maatschappelijke ladder staan om op de alleronderste te komen als door Whitelaws toedoen de katholieke minderheid niet langer de rol van verschoppelingen hoeft te spe len. Deze protestantse groepen hadden niet veel om trots op te zijn behalve dan dat ze nog konden neerzien op de inwoners van Bogside en dergelijke ka tholieke getto's en die laatste trots la ten ze zich niet afpikken. De katholieken zijn nu in een stadium gekomen dat overlegd kan worden, waarbij niet over het hoofd moet wor den gezien dat het I.R.A. en met na me de felle vleugel van de zogenaam de provisionals, vooral onder druk van onderaf zoals akties van huisvrouwen bekeerd is. Zij hebben hun voorman en die voormannen luisteren naar de achterban. Daarentegen is er onder de protestanten op dit moment zeker een half dozijn voormannen te noemen die echter allemaal maar een deel van de protestantse bevolking achter zich heb ben. Dat wordt de volgende barricade die Whitelaw moet zien te nemen bij zijn poging Noord-Ierland te pacificeren: een protestantse voorman te vinden die gezag heeft in alle kringen en die de visie heeft dat met een beetje rede lijkheid van alle kanten de toekomst van Noord-Ierland niet zo rood van het bloed hoeft te zijn als het heden Afgelopen donderdag organiseerde de Duitse atl. ver. A.S.V. Süchteln 1867 een internationale avondmeeting op de tartanbaan in het Waldstadion in Dül- ken, W.-Duitsland Voor deze wedstrijden waren 8 S.O. Soest atleten geïnviteerd. De meest opvallende prestatie kwam op naam van Arnold Heykamp. Deze B-junior won de 100 m in de goede tijd van 11.9 sec. Dit was slechts 1/10 sec. boven het clubrecord van Rien Wols. Ook liep hij zijn eerste 400 m. Hij finishte in de goede tijd van 56.2. Nanda Heykamp won de 100 m. Meis- jes-B in de goede tijd van 13.4 sec. De derde overwinning van S.O. Soest kwam op naam van Gerjo Spans, die de 1000 m won in 2.31.2 min. Ton Duits verbeterde op deze afstand zijn persoonlijk record met 6 sec. en kwam uit op 2.49.3 Op de 400 m heren was Gerjo Spans de snelste S.O. Soest atleet. Hij liep 52.9 sec. Richard van Egdom, Piet Majoor en Ton Duits verbeterde op deze afstand hun persoonlijke records. Hun tijden waren resp. 54.8 sec., 56.5 sec., 60.2 sec. Peter Overbeek en Jaap Berghuis lie pen de 100 m in resp. 11.9 sec. en 12.5 sec. Op woensdag 19 juli zal opnieuw een S.O. Soest-equipe naar Dülken gaan voor een int. avondmeeting. Zaterdag j.1. liep de S.O. Soest at leet Gerjo Spans een 1500 m op het Nat. Sportcentrum Papendal. Hij fi nishte, in de nieuwe clubrecordtijd van 3.51.4 min. Nee, betrouwbaar is het weer deze zomer niet te noemen. Het wordt dan ook sport, tussen de donkere wolken, oog te houden voor het stukje blauw, dat er af en toe achter vandaan piept. Wat doen we met zo'n vakantie? U zou er gezellige marktdagen van kunnen maken en daarvoor brengen wij het leuke folderboekje „Oud Hol landse markten" onder Uw aandacht. Op woensdag, donderdag en vrijdag valt er te markten, waarbij talrijke attrakties Uw plezier nog zullen ver groten, speciaal in de stadjes Hoorn, Schagen, Alkmaar, Gouda en het zo nabij gelegen Barneveld. Het genoemde boekje vertelt U er meer van, terwijl Barneveld U bo vendien nog in een eigen uitgave over de evenementen aldaar inlicht. Alle maal leuk om te ondernemen! In de Margriethal van het Jaarbeurs gebouw te Utrecht kunt U de kinde ren kwijt, niet om ze te vondeling te leggen, maar om ze een fijne dag te bezorgen met sport, spel, handenarbeid enz. Ze moeten wel de leeftijd van 6 jaar bereikt hebben en ook weer niet ouder dan 13 jaar zijn om hiervan te kunnen profiteren. De toegangsprijs met inbegrip van eten en drinken be draagt 2,De periode, waarin dit Jeugd Spektakel wordt gehouden loopt van 10 juli tot en met 4 augustus. Ons Openluchttheater geeft op 13, 23 en 27 juli weer allerlei, waarmee U zich kunt vermaken. De Popgroep met Bonnie St. Clair komt eerst aan de beurt, daarna The Continental Singers. Voor deze uitvoering kunt U bij ons kaarten in de voorverkoop krijgen. Het Joegoslavisch Volksensemble zal op 27 juli een zwierig besluit zijn van deze voorstellingen in de open lucht. We hopen tenminste, dat die lucht op de bewuste avonden droog en niet te koud zal zijn. Bij regen is er dan in elk geval de sporthal om zangers, spe lers en publiek op te vangen. We hopen echter nog op zomerse avon den, we hebben ze immers nog te goed! O De koreanen van noord en zuid zijn in alle stilte gaan praten over een hereniging van hun land - op vreed zame manier.^ wel te verstaan. Er is drie jaar oorlog gevoerd met Ameri kaanse (en verder westerse) steun aan de ene kant en hulp van de Chinezen aan de andere zijde. Een gevecht dat onbeslist eindigde met een terugkeer van beide partijen naar de grenzen van vóór de strijd. Maar de oorlog heeft in de tussentijd wel van zeer hoog in het noorden tot diep in het zuiden over het hele schiereiland gewaard, een spoor van menselijk verdriet en puin hopen achter zich latend. Sindsdien is er nog altijd een blokhut in de zóne van niemandsland tussen de twee lan den waar af en toe gepraat wordt zon der dat daar iets mee te bereiken valt en van tijd tot tijd blijkt het ene Korea een schip van het andere Korea getorpedeerd te hebben omdat daarmee spionage of sabotagegroepen vervoerd zouden worden. Het konflikt is welis waar afgelopen op het slagveld maar nu al zo'n twintig jaar is de wederzijd se haat zorgvuldig in leven gehouden. Het lot van Korea is nimmer aange naam geweest. Lange tijd was het een vazalstaat van China, vervolgens ver overden de Japanners het land dat ze met genadeloze hardheid bestuurden. Na de oorlog werd het land langs de 38ste breedtegraad in tweeën gedeeld. In het noorden ontwikkelde zich ook niet al te zachtzinnig, een volksrepu bliek naar maoïstisch model. In het zuiden heerstte een evenmin erg ver kwikkelijke diktator, later afgelost door een op tucht beluste militaire junta. De regimes in noord en zuid liggen in sfeer ontzettend ver van elkaar, wat ook niet anders te verwachten viel na ruim 25 jaar scheiding en 25 jaar leven in verschillende ideologische werelden. Weliswaar werd jaarlijks in de alge mene vergadering van de Ver. Naties een kort prevelement gewijd aan de hereniging van het land maar er ge beurde niets. Zelf uitpraten Tot in de twee hoofdsteden tegelijker tijd verklaard werd dat de twee be trokken partijen een gesprek op gang hebben gebracht over een hereniging. Niet dat die spoedig in het vooruit zicht wordt gesteld, maar er is een keerpunt bereikt: de twee lande ziin begonnen de barricade van haat die tussen hen was opgeworpen af te bre ken. En ze kunnen geleidelijk aan de verschillen die in de afgelopen kwart eeuw zijn ontstaan zoveel mogelijk egaliseren. Met uiteindeliik misschien een soort federatie waarin de twee landhelften nog een beetje hun eigen identiteit behouden voor zij terugkeren tot de normale staat die Korea direkt na de oorlog had moeten worden. De ontwikkeling wordt met te meer aandacht gevolgd omdat de grote broer van Noord-Korea. de Sowjet-unie is, nadat het land zich meer en meer uit de sfeer van Peking losgemaakt heeft, en de peetoom van 7.uid-Korea. de V.S. In vele opzichten liikt de situatie van Korea op die van Vietnam in een mo gelijk nabije toekomst en het is niet ondenkbaar dat Nixon en Brezinew bij hun gesprekken in Moskou de stoot hebben gegeven tot de toenadering van de twee Korea's en dat daarbij door hun achterhoofd speelde dat Korea wellicht een goede vingeroefening kon zijn voor het normaliseren van de toe stand in Vietnam. Het is e°n hoopgevende ontwikkeling, ook al is het waarschijnlijk nog een lang wachten op uiteindelijk sukses. Het is ook een voorbeeld van betrok ken partijen die zelf hun geschillen uitpraten en dat niet door „grote broers" laten - iets waar mis schien in 1 ^~hhe oosten ook lering uit kan woeden getrokken. Merkwaardigerwijs is op nog een plek in Azië een gesprek op gang gekomen tussen elkaar zo lang hatende partijen: president Bhoetto van Pakistan op be zoek bij pr.mier Gandhi van India. Ook hier een berg geschillen en ver schillen waarvan het volledig oprui men nog wat tijd zal kosten. De re sultaten van het epr.ste gesprek waren in konkreto dan ook zo goed als niets - maar dat tenminste een basis voor "esnrekken is gelegd is al een heel ding. KANTMAN. GELDIG VRIJDAG 14 JULI SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. alle vestigingen in de Prov. Noord-Holland en Utrecht Leiden, Gouda en Dordrecht Maar liefst 270 cm tang is dit royale grene- houten wandmeubel waarin naast boeken, pulletjes en prulletjes ook uw tv makkelijk een plaatsje vindt. De totale hoogte van dit praktische meubel is 175 cm. Transparante gordijnstof Dekoratief grof ge weven. Omdat onbe tekenende schoon heids foutjes niet uit gesloten zijn, deze bijzondere aanbie ding. Keuze uit diver se dessins en kleu ren. 120 cm br. Nu per meter 4.95 Poef-vouwbed Zwart-metalen frame met polymatras. In geklapt een heerlijke poef. 63x63 cm. Met losse hoes in diverse kleuren. Vakantie prijs Ongebleekt katoen Wordt mooi helder wit na enkele keren wassen. Zeer sterk, gaat lang mee. Ideaal om zelf slopen en la kens van te maken. 180 cm 3.95 p.m.; 150 cm per meter Transistor-radio Licht in gewicht, klein van formaat maar groot wat zijn prestaties betreft. Kompleet d.w.z.: mèt batterij, oortelefoon en draagriempje Bamboe stripgordijn Zeer dekoratief en funktioneel als sepa ratie voordeuren en tussenwand. Met goede bevestigings mogelijkheid. In na turel of bruin. 32 strengen. (90x198) Vendex shop Sandalets Voor dames en meis jes. Modern met dik ke zool en kurk hak. Diverse modellen in zomerse kleuren. Maten 28-42. Steelpan Aluminium met koud- greep steel en kras? bestendige i.c.i. fluon binnenkant. Aanbranden is on mogelijk. Even uit spoelen en schoon! 16 cm 6.95; 14 cm Medicijn- of toiletkastje Met spiegel en mag- neetslot. Aan de bin nenzijde van de deur extra bergruimte voor tandenborstel en cosmetica. Ge heel kunststof dus roestvrij 23.50

Soester Courant | 1972 | | pagina 1