269.- J JM, ...en ook op zaterdag Kompostbedrijf Soest -Baarn kan werk nauwelijks meer aan Aan onze lezers en adverteerders Donderdag 20 50e jaargang no. 91 Tel. 2500-5151 - Dost giro 120150 EN NU MEER DUIDELIJKHEID Grotere verbrandingsoven dringend noodzakelijk Geselecteerde aanbieding Soest/Baar» zeer vooruitstrevend Eiiidjiroclakt stankvrij Beslereiide afvalstoffen Xiemve «ven „Vast en zeker" handig hoekje over sociale verzekering Vleesverkoop donderdag 27 juli niet kaai verschijnen. V.V.V.-nieuws Het oog gericht op de Surinaamse taboebreker Essed Ontsnapten teruggebracht naar Den Dolder deze radio/cassetterecorder juli 1072 SOESTERI COURANT Abonnement per kwartaal 4,75. Buiten Soest per kwartaal 9, 1 i< gave Drukkerij Suiil - Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Verschijnt iedere donderdag De DS'70-ministers Drees en De Brauw hebben tenslotte de knuppel in het hoenderhok geworpen. Het weife len van het kabinet Biesheuvel om algemene maatregelen te treffen voor beteugeling van de inflatie, waarop zij reeds herhaaldelijk hadden aange drongen, evenals hun fraktie in de Kamer, is hen te lang gaan duren. De door de KVP-minister van finan ciën Nelissen nóg verder gewenste be zuinigingen op de begroting, die vooral van Verkeer en Waterstaat en van de door hen beheerde departementen Wetenschappelijk Onderwijs zou tref fen, was voor hen directe aanleiding om dan maar hun portefeuilles ter be schikking te stellen. Dat gebeurde na dat het kabinet meer dan een week lang intensief had vergaderd over de begroting, waarin immers danig be zuinigd moest worden. Vorige week nog liet premier Biesheuvel zich vrij op timistisch uit over het welslagen van deze besprekingen. Men zou het wel met elkaar eens worden, zo meende hij toen. Op dat moment was dan waarschijnlijk nog niet aan de orde de door minister Nelissen noodzakelijk geachte extra bezuiniging van vier honderd miljoen, althans niet de ver deling daarvan over de departementen. Het is bekend, dat minister Drees reeds vorig jaar voor Verkeer en Wa terstaat drastische bezuinigingen heeft aanvaard en doorgevoerd en dat ook voor de nieuwe begroting zijn depar tement er niet zonder kleerscheuren zou afkomen. En hoeveel moeilijkhe den minister De Brauw ten aanzien van het Wetenschapsbeleid en Weten schappelijk Onderwijs ondervindt, is maar al te bekend, mede door hetgeen zich heeft afgespeeld bij de behande ling van de verhoging der collegegel den. Het werd hen net te veel dat zij nu nogeens een belangrijk deel van de extra bezuinigingen voor hun rekening moesten nemen, terwijl het kabinet zich nog steeds niet wilde uitspreken over een beheersing van lonen en prijzen. Of het bedrijfsleven daarpver tot overeenstemming zal komen blijft im mers een grote vraag, zeker nu het er om gaat dat iedere reële loonsverbe tering achterwege zou moeten blijven. De ervaringen van vorig jaar, die toch nog weer tot een verhoging van de loonkosten van meer dan twaalf pro cent hebben geleid, doen de gedachten daarover niet erg optimistisch zijn Toch kan die inflatiespiraal net alleen teruggedrukt worden door bezuinigin gen van de rijksoverheid, ook het volk zelf en in casu de vakorganisaties zul len daar ook een flinke steen aan moeten bijdragen Doch tot een dwin gend voorschrift in deze wilde het ka binet Biesheuvel zich in meerderheid niet laten verleiden. Dat werd dan voor DS'70 de aanleiding de verant woordelijkheid neer te leggen. Op het moment dat wij dit schrijven aarzelt premier Biesheuvel, na een weer urenlang overleg met de overige ministers, nog wat hij zal doen. Het kabinet kan in zijn geheel aftreden, hij kan ook trachten verder te gaan met een minderheidskabinet van vier partijen, konfessionele partijen met de VVD. Daar kan deze laatste echter weieens weinig voor voelen; zij staan het dichts bij DS'70, zijn er dus ook de grootste konkurrenten van. Dan rest de oplossing om de begroting klaar te maken en in te dienen door een minderheidskabinet van alleen de konfessionelen en nieuwe verkiezingen uit te schrijven. Met die verkiezingen kan het volk zich dan zelf uitspreken over de in de begroting geschetste beleidslijnen. Waarmede we dan de politieke duide lijkheid zouden kunnen krijgen, wan neer de oppositie tegelijkertijd een alternatief program publiceert, zodat bet volk kan beslissen welke oplos sing der problemen het 't verkieze- lijkst acht. Dan krijgen we dus on verwacht die duidelijkheid bij de verkiezingen waarom, vooral de oppo sitiepartijen, al zo vaak gevraagd heb ben. Twee programma's twee wijzen van beleid om 't begrotingsdeficit te drukken en de inflatie tegen te gaan. Waarna we dan drie jaar kunnen aan zien of de verkozen richting de pro blemen aan kan en het land uit de moeilijkheden weet te halen. In ieder geval is met 't aftreden van de DS'70- ministers een einde gekomen aan een periode van voortdurende onzekerheid en geen doortastende beslissingen. De De „leesband" bij het kompostbedrijf waar met de hand, plastic, nylon, flessen e.d. uitgesorteerd wordt. De sorteerder heeft grote stukken plastic in de hand. „Toen het kompostbedrijf in 1958 in gebruik genomen werd, was het berekend op een vuilaanbieding van 35 ton per dag. Dat is inmiddels opgelopen tot 70 ton en meer per dag. Duidelijk is dan wel dat er iets aan gebeuren moet, het kan zo niet doorgaan". Aan het woord de heer. L. Postma, de bedrijfsleider van het kompostbedrijf Soest-Baarn. Wat er in eerste instantie gebeuren moet staat hem duidelijk voor de geest, ,Een grotere verbrandingsoven en dan hoeft men echt niet bang te zijn voor luchtverontreiniging. De techniek is wel zover, dat ze die volledig op kan vangen". Hij heeft dat zelf gezien tijdens een bezoek aan een grote vuilverbrandings installatie in Wenen, die gelegen was midden in een luxe woonwijk. Slechts een onschuldig rookpluimje van con dens water was alles wat er uit de schoonsteen kwam. De warmte uit de oven werd daar ge bruikt voor de verwarming van enkele grote inrichtingen en voor het opwek ken van electriciteit voor het eigen be drijf. „Over stank gesproken", zegt hij, „als de boeren hier aan het gieren zijn, dan komen bij mij de klachten dat het kompostbedrijf zo stinkt!" Het aangeboden vuil wordt gekompos- teerd, met dien verstande dat het niet te komposteren deel er uit gehaald, c.q. gezocht moet worden. Dat is een enorm werk. Het huisvuil komt via de stortbunker op een transportband en wordt dan naar de bio-stabilisator geleid, dekom- posteertank van ongeveer 26 meter lengte. Aan de transportband staan twee ge- handschoende mannen het vuil uit el kaar te halen en zoveel mogelijk dat niet-komposteerbare deel eruit te ver wijderen. Duizenden flessen, plastic, nylon en noem maar op. Postma „Als dat geselecteerd aange- partijen, ook van links, zullen zich nu duidelijker moeten gaan uitspreken en bovendien aangeven in welke an dere partij zij voldoende vertrouwen hebben om in een koalitie mee te kun nen samenwerken. Wij kunnen niet zo rouwig zijn om de krisis die thans is uitgebroken. boden werd,-zou dat een hoop schelen, Weet u dat een nylon-panty soms een deel van bedrijf stilzet. Dat spul is zo taai en rekbaar dat roterende delen vastkomen te zitten". Zijn probleem is dat het kompostbedrijf geen be drijf is van de gemeente, maar een aparte Stichting. Hij moet verwerken wat aangeboden wordt, en kan niet gaan controleren vóóraf. „In Soest valt het overigens nogal mee en wordt niet meer meegenomen dan wat in emmers of zakken staat. Voor Baarn ligt dat nog anders. Daar wordt nog regelmatig grofhuisvuil meegebracht.dat wij hier niet kunnen verwerken. Wat. denkt u van één em mertje en stapels dozen ernaast en dat allemaal voor hetzelfde geld". Het grove vuil moet verbrand worden en daar is het nu in gebruik zijnde oventje ten enenmale volkomen onge schikt voor. Geselecteerde aanbieding en een gro tere "oven dus. Komposteren Het gevolg van de verhoogde aanbie ding is ook, dat het vuil te kort in de bio-stabilisator verblijft. Om alles goed te laten komposteren is het nodig dat het vuil daar drie dagen in zit. Dat bevordert de fermentatie. Nu moet het er sneller doorheen, waardoor aan het eind meer afval komt, dat eigen lijk nog tot kompost verwerkt had kunnen worden. De schudzeven, waar na de tank het vuil overheen geleid wordt, laten dat duidelijk zien. Zacht afval heeft niet de tijd gehad om te verteren en uit elkaar te vallen, wat in feite jammer is, want kompost levert geld op! (ƒ30,- per ton.) De kompostproductie daalde danook het afgelopen jaar. Het bedrijf werd ontworpen en ge- bouwd door n.v. Matepa te 's Herto genbosch en in 1958 in gebruik ge nomen. Deze installatie was een der eerste op het kontinent en de eerste in Nederland, die gebaseerd is op het zgn. DANO-biostbilisatorsysteem. De bouw kosten waren toen 1 millioen. Thans staan er ook in Aalsmeer (kosten 4Va mill.) in Maastricht en Venlo. Het door de vuilnisauto in de stort bunker gedeponeerde huisvuil wordt met behulp van een lamellentranspor teur op de eerste transportband ge bracht, de zogenaamde „leesband". Dat is de enige plaats in het bedrijf, waar de mens in direkte aanraking met het huisvuil. komt. Stenen, fietsbanden, fl'é§sen plastic, nylon, beenderen e.d, worden hier zoveel mogelijk uitgesor teerd. Aan het eind van de leesband zorg een magneet ervoor, dat het merendeel van het in het vuil aanwezige ijzer wordt verwijderd en afgevoerd. Daarna komt het vuil in de grote (in houd 120 ton) langzaam roterende tank, biostabilisator terecht, waar het eigen lijke verwerkingsproces plaats heeft. Deze tank kan theoretisch in drie zönes verdeeld worden, die respectievelijk verwarmingszöne, fermentatie-zóne en droogzöne genoemd kunnen worden. De zich in de fermentatie-zóne ontwik kelde warmte verspreidt zich in het aggregaat en doet in de eerste zóne dienst om het vuil op temperatuur te brengen en in de derde zóne om 't pro- dukt te drogen. De zónes lopen in el kaar over. Ter bevordering van de fermentatie wordt over de gehele leng te van het aggregaat lucht ingeblazen, en op twee plaatsen water toegevoegd. Door de luchttoevoeging wordt een krachtig aërob bakteriënleven opge wekt, dat ziektekiemen dood. De tank roteert, waardoor het vuil over en door elkaar wordt geschoven en er boven dien een mechanische verkleining plaats vindt. Voor goede kompostering zou het drie dagen in de tank moeten verblijven. Vervolgens komt het op een grofzeef, die onverwerkte grove stukken tegen houdt, dan via een tweede transport band op een dubbele schudzeef, met gaten van respectievelijk 35 mm en 16 mm. Met de derde transportband wordt het naar de buiten het gebouw opgestelde „secator" gevoerd, waar de nog -aan wezige stukjes glas e.d. worden afge scheiden. Het eindprodukt wordt met grote me chanische schoppen op hogen gezet voor een drie maanden durende na-fermen tering. Dit eindprodukt, dat als een hoogwaardige kompost kan worden be-l schouwd. heeft alle aantrekkingskracht op vogels, ratten en vliegen verloren en is stankvrij. Onder de naam Soba-kompost (Soest/ Baarn) wordt het verkocht. De waarde van de kompost is vooral gelegen in: a. de verbetering van de structuur van de grond, b. de verho ging van het poriënvolume van de grond en daardoor de toename van het waterbindend vermogen, c. een rijker microbiologisch leven in de grond, d. toename van het organisch materiaal in de grond en e. toevoeging van de voor planten onmisbare sporen-ele menten aan de grond. Met Soba-kompost brengt men meer droge stof in de grond dan met stal mest. Het werkt bovendien arbeids besparend, daar droge kompost veel beter te verwerken is dan ruwe stal mest. Ook wordt het met succes toegepast bij de varkensfokkerij. De dieren vre ten de kompost en het schijnt hun ge zondheid en groei gunstig te beïnvloe den. De totale aanvoer bedroeg in 1971 uit Soest 6370 ton, uit Baarn 5104 ton. Aan verkoopbare afvalstoffen werden uitge sorteerd 295.390 kg blik. 27.290 kg lompen, 2.770 kg non ferro metalen, 1.820 kg ijzer en 117.290 kg glas. Aan waardeloze reststoffen werden gedu rende 1971 in totaal ongeveer 7230 ton afgevoerd, tegen in 1970 6661 ton. Naar de heer B. van Os, de voorlich tingsambtenaar, ons mededeelde, wordt intern reeds aan de nieuwe over „ge sleuteld". Die is hard nodig, temeer daar het niet de bedoeling is. dat de middenstanders hun grote embalage deponeren in de containers, die bij de Schans geplaatst zijn. Zij worden ver wezen naar het kompostbedrijf en le veren een extra probleem op voor de heer Postma. „Eén' a twee kubieke meter kan", zegt hij, „maar grotere hoeveelheden kan ik in dat oventje niet verwerken". Hij is van mening dat het in de huidige si tuatie die hoeveelheden beter recht streeks gebracht kunnen worden naar de grote vuilstortplaats in Soesterberg. Dat zou ook goedkoper zijn, want bij het kompostbedrijf betaalt men 1, per m3. „een prijs die snel verhoogd zal moeten worden", aldus de heer Postma. Zojuist is voor de vierde maal een boekje verschenen, als uitgave van het Voorlichtingscentrum Sociale Verzeke ring en hét Ministerie van Sociale Za ken, waarin een aantal artikelen op het terrein van de sociale verzekering zijn opgenomen. Op populaire wijze vertelt deze bun deling allerlei wetenswaardigheden, zo als: Is de ziekenfondsverzekering voor bejaarden duur? - Gehuwde studenten en kinderbijslag - A.O.W. en A.W.W. - Werkeloosheids wet - Verzekerigsplicht. wetenswaardigheden waarmee onge twijfeld velen hun voordeel kunnen doen. De prijs van dit boekje bedraagt twee kwartjes en men kan er voor terecht bij het Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering, Rhijnspoorplein 1 te Am sterdam. Zaterdagmorgen, 9 uur, zal' aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten, genummerd vart 101 tot en met 300. Zoals U en iedereen verlangen wij en onze medewerkers ook naar vacantie. Daarvoor moet ons bedrijf ge durende een week, van 24 juli tot en met 29 juli, worden ge sloten. Niet dat deze week een volledige vacantie .voor onze medewerkers betekent, daar de helft van ons personeel ook nog een week vóór de sluitingsweek met vakantie gaat en de andere helft een week na de sluitingsweek. Dit heeft tot gevolg, dat in deze drieweekse vacantieperiode de krant éénmaal en wel op Wel is ons kantoor geopend, zo dat U voor het opgeven van ad vertenties, betalingen, het afha len van brieven enz. normaal aan ons kantoor. Van Weedestraat 29, terecht kunt. Voor zover U nog geen vacantie gehad heeft, wensen wij U als nog een prettige tijd. ADM. SOESTER COURANT De fiets heeft het deze zomer gewon nen. Er is vraag naar tochten, route kaarten en kant-en-klaar-beschrijvin gen. Wij zijn er U graag mee van dienst, want onze omgeving is het be- fietsen waard. Wij kunnen namelijk zoveel variatie bieden in dit middel punt van ons land. Een poldertocht om heerlijk uit te gaan waaien bij het IJsselmeer of door de bossen trekken bij Den Treek. U vindt de fietspaden duidelijk aange geven op het kaartje van de Utrechtse Heuvelrug. U kunt er een omtrek mee bereiken van Vianen naar Wijk bij Duurstede, Wijk bij Duurstede naar Amerongen, Rhenen, Veenendaal, Bar- neveld, Voorthuizen en over Nijkerker- veen, Hoogland, Baarn weer op Soest aan. Daar heeft U natuurlijk mooi weer en veel fietstijd voor nodig, maar 't hoeft ook allemaal niet op één dag. •Wie' -het toeh liever wal verder in ons land zoekt, vindt natuurlijk in de fraaie Achterhoek een heerlijk gebied om te doorkruisen of er wat langer hier of daar te toeven. De Vakantiegids 1972 brengt U de mogelijkheden op een zes tigtal bladzijden met vele afbeeldingen en uitvoerige informatie over recreatie en bezienswaardigheden, tevens ver melding van Hotels. Pensions, Restau rants. Campings, zomerhuisjes en bun galows. Dit alles in dit aantrekkelijke boekje voor de dito prijs van ƒ1. Bronkhorst is het kleinste stadje van Nederland, maar het mag gezien wor den, of beter gezegd, U moet daar be slist eens een kijkje gaan nemen. Wilt U dat op een originele manier doen? Neemt U dan vanuit Deventer of Zut- phen de boot. Wij hebben een folder voor U. die Rederij R. Scheers heeft verstrekt en die een aantal leuke toch ten w.o. bovengenoemde, vermeldt. Liefhebbers van puzzeltochten hebben de kans twee ritten door de Vecht streek. het Plassengebied en het Pol derland te maken. De tochten hebben een gezamenlijke lengte van vijftig kilometer, kunnen behalve door de automobilisten ook door bromfietsers en fietsers gereden worden. De folder, die beschikbaar is ;esteld en die behalve de routebe schrijving. een puzzelformulier en di verse redukfiebonnen bevat, kan men voor de prijs van 3,kopen bij de VVV's van Breukelen (Herenstraat 4). Loosdrecht (Oud Loosdrechtsedijk 198) of Utrecht Tunnelweg 2). op zondag hij Hotel „Het Staate Waapen" te Breukelen. En dan thuis in ons Soest beslist even naar het Nassauplantsoen gaan kij ken. want daar is het op het ogenblik een weelde van kleuren. U moet dan tot het hoogste punt gaan. daar waar de zonnewiizer staal en het zicht is een verrassing. Dank aan de plantsoe nendienst die dit zo mooi verzorgde Voor de liefhebbers was het misschien wel aardig geweest, wanneer er bord- ies met de bloemennamen bij de per ken hadden geslaan. want men zou dan zo'n bloemetje kunnen bestellen voor het sieren van de eigen tuin. In elk ge val het kijken is de moeite waard. Psychologen kunnen er misschien nog een aardige studie aan wijden om het waarom te onthullen, maar feit is dat de problemen van Suriname weinig aandacht krijgen in Nederland. Mis schien is de enige reden wel dat tot dusver nooit een zo goede pleitver- zorger voor Suriname voor de tv. ver scheen als minister Essed bleek te zijn. En een nuchter man bovendien, die zijn tijd niet verdeed met senti- mentaliteiten en evenmin met voor zichtig eerbetuigen aan heilige koeien. Hij stelt ronduit vast dat de invloed van Surinamers in Nederland als een probleem wordt ervaren, wat je eigen lijk niet mag doen want we hebben toch zo'n reputatie verdraagzaam te zijn en vrijheidslievend. Formeel wordt daarmee dan ontkend dat de Surinaamse immigratie een probleem is, maar de feiten en de gevoelens lig gen wel een beetje anders. Wellicht dat de erkenning van de ware toe stand makkelijker uit de mond van dr. Essed kan komen dan uit die van Ne derlandse bewindslieden, die dan - weer in verband met „onze reputatie" de bitterste verwijten naar het hoofd geslingerd kreeg. De verdienste van Essed is ook dat hij zich niet verdiept, in tal van nuan ces, die er ongetwijfeld wel zijn, maar zich beperkt tot de kern van het pro bleem. En dit is grofweg dat de sociale en ekonomische struktuur waarmee Suriname is opgescheept nog steeds het model heeft uit de koloniale en slaventijd met een konsentratie - makkelijk te beheersen met forten en schepen - op een plek aan de kust. De logica dat dit gebied, waar grotere welvaart heerst dan meer landin waarts een magneet wordt voor de be volking is moeilijk te weerleggen en evenmin dat door overvol raken iedere ontsnappingsmogelijkheid wordt aan gegrepen, waarbij Nederland uiteraard de voor de hand liggende keus is. Essed kan ook niet op veel tegen spraak stuiten als hij vaststelt dat Nederland niet kan doen of het aan de hele toestand verder geen bood schap heeft, of niet veel meer dan aan de armoe in andere ontwikkelingslan den, waarbij Essed ook weer heel nuchter opmerkt dat die hulp niet uit sluitend verleend wordt uit overwe gingen van mensleivendheid maar bin nen het kader van een buitenlandse politiek waarbij de eigen Nederlandse belangen wel degelijk een rol spelen. Het lijkt daardoor onweerlegbaar bil lijk als Suriname aanspraak maakt op zeker meer hulp dan aan anderen wordt verleend, te meer omdat wel degelijk ook een echt Nederlands be lang ermee wordt gediend: we willen toch graag af van het probleem van de Surinaamse immigratie? Welnu, zorg dan dat er voor de Surinamers die werkelijk niet voor hun genoegen hun land verlieten een reden krijgen er naar terug te keren. Dit zal dan wel betekenen dat de man die hier zeker ten opzichte van de mogelijkheden in zijn eigen land een scholing heeft ge kregen of een vakbekwaamheid heeft opgedaan, die ook daar moet kunnen toepassen. Dit betekent ook dat de sociale omstandigheden vergelijkbaar moeten zijn. Het zou te bereiken zijn door een industrieel centrum te schep pen - op zijn elementairst terugge bracht duur Essed als het alternatief voor de Bijlmermeer. De voornaamste verdienste van Ecci.d is wel dat hij de relatie tussen Nederland en Suriname hiermee ontdoet van de wat huichel achtige 'taboes die als regel in acht genomen worden als hier te lande over dergelijke zaken wordt gespro ken. Er is hier een probleem al hoeven we er niet al te trots op te zijn dat we het als een probleem voelen. Er zijn daar problemen. En het een is niet op te lossen zonder het ander. KANTMAN. Twee mannen, L. M. (19) uit Drachten en M. V. (18) uit Emmen werden zon dagmiddag aangehouden langs de spoorlijn te Soestduinen. Zij waren om vier uur ontsnapt uit het Rijksjongens- internaat Den Engh in Den Dolder, en werden ruim een uur later daar weer afgeleverd. GELDIG VRIJDAG 21 JULI SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Badgaed in heel veel kleuren en dessins. Bad pakken vanaf 15.-; Bikini's vanaf 15.-; Hererizwembroeken vanaf 7.-; Jongens zwembroeken vanaf 3.- Revue diaprojector Half automatisch, voor- en achteruit. Zeer helder beeld door 24V-150W halo geenlamp. Schake laar voor helderheid. Koel motor. Inkl. magazijn. 149.- Voorraadpotjes Met stop. Zeer deko- ratieve potjes van groen of bruin glas. In 3 maten. Leuk om ze allemaal te heb ben. 500 cc 1.95; 257 1.50; 70 95 Soldeerset Vendex soldeerset met een 60 watt con- tinubout. massief en harskernsoldeer. Kompleet met doosje vet en extra rechte stift voor vele klusjes. Slopen Prima Twents graslinnen slopen met hotelsluiting. Be drukt in modern des sin. O.a. in de kleu ren lila en oranje. Kleurecht. 2 stuks Vendex shop 3.95 5.95 Buisverlichting Kompleet met 40 watt buis, starter, schakel-apparaat en kunststof afscherm- kap. 123 cm lang. Eenvoudig te monte ren. 16.95 Vendomatic auto portable Zowel 6- als 12 Volt autoradio, die ook als "gewone" port able goede diensten bewijst. Middengolf en FM. Inkl. afsluit bare slede en ontsto- rings materiaal. 159.- BH Transparant beugel model. Halfkante cups, niet voorge vormd. wel steunge vend. In wit, nougat en zwart. B75/85; C75/90; D75/95. 11.50 4 Golfbereiken (w.o. F M. band) Moderne schuifrege- laars voor volume en toon regeling. Druktoetsbediening voor radio en cassetterecor der. Recorder schakelt auto matisch uit aan het einde van de band. Automatische opna- mesterkteregeling voor een altijd perfekte opname. Speelt op lichtnet en batterijen. Nu twee dagen lang slechts VROOM DREESMANN

Soester Courant | 1972 | | pagina 1