BECKER Kijk uw ogen uit "Ton Beuken AUTORIJSCHOOL VAN BUUREN AUTORIJSCHOOL M. LOS „GARAGE STAM' JAAP RADEMAKER 0,70 0,80 0,80 1,18 10,45 3,95 Brief aan de Soester Kerken Berucht inbreker aangehouden Burgerlijke stand De hio-stabilisator van het kompostbedrijf Soest/Baarn VLIEGEN VOLGENS UITGEKIEND PLAN Frans Bosman N.V. Jaarvergadering V.V.Z. Fietser valt over bermpaaltje Vleesverkoop Turk verbleef in Soest op vervalst paspoort MINISTERIE VAN LANDBOUW EN VISSERIJ ONTMOET VEEL KRITIEK Autobus weggezakt in duinzand UW SUUUES IS ONZE RECLAME Eiermarkt goede gebruikte RENAULT Stam Renault Te late aangifte van dochter Juwelier-horloger HET ADRES VOOR UW SNELLE REPARATIES Twee garagehouders de dupe van oplichter Strenge controle op gebruik blauwe zones 275 gulden buit bij inbraak in benzine station Zingende dolfijnen in het Dolfinarium gl,h:: Harderwijk DOLFINRRIUR) VTB n.v. Frans Bosman N.V. VFRONICA'S TIPPARADF Soeater Courant van donderdag S augustus 1ST2 Door het Medisch Nederland-Vietnam comité afd. Soest, is het navolgend schrijven gezonden aan de Soester kerken. Hoewel het Medisch Comité geen en kele reaktie heeft gekregen op een brief die op 15 febr. naar de Soester kerken gestuurd is, willen wij gezien de huidige noodsituatie in Vietnam, nogmaals een zeer dringend beroep doen op uw medewerking. De bom bardementen op de dijken in Noord- Vietnam dreigen een ramp te doen ontstaan, die zijn weerga niet kent. De delta in het noorden bij Haiphong en Hanoi is een van de meest dichtstbe volkte gebieden ter wereld, met een gemiddelde van 800 inwoners per km2. (Nederland 350 per km2). Uit de gehele wereld stromen protes ten tegen deze onmenselijke handels wijze naar Washington. Secretaris-ge neraal Waldheim van de Verenigde Naties en Dr. Eugene Carson Blake, secr. van de Wereldraad van Kerken protesteerden fel. Veel indruk maakte het Oecumenische Getuigenis van de Amerikaanse Raad van Kerken, waarin de immorele oor log scherp veroordeeld werd en een zo spoedig mogelijke beëindiging van de oorlog geeist werd. Het Getuigenis ging vergezeld van een zeer konkreet aktieprogramma, zo wel voor de kerken alsook voor de individuele christenen. De Raad van Kerken in Nederland heeft zijn diep respekt voor de ver klaring uitgesproken en zich met de inhoud solidair verklaard. De afdeling Soest van het Medisch Comité roept nu de Soester kerken op om te handelen in de geest van het Amerikaanse Oecumenische Getuigenis en daadwerkelijk bij te dragen in het lenigen van de nood in Vietnam. Dit kan o.a. door mee te werken aan de Vietnam kol lekte die in de week van 21-26 augustus gehouden wordt of door mee te werken aan die collecte, of door het storten van een bijdrage op gironummer 1090400 t.n.v. Penning meester M. C. N. V. te A'dam. Het Medisch Comité is graag bereid om informatie te geven zowel over de oorlog in Vietnam, als over wat er hier ter plaatse gedaan kan worden. De Soester politie kreeg bericht van de politie uit Bloemendaal, dat door haar, bij eerv poging tot inbraak, was aangehouden, de langgezochte inbreker, de 49-jarige C. L., die enige tijd gele den ontvluhct was uit de Rekkense in richting. De man heeft op 10 juli j.1. te Soester- berg ingebroken en zich schuldig ge maakt aan diefstal van duizenden gul dens aan sieraden en geld. Verder bleek, dat de man ook dief stallen en inbraken heeft gepleegd in De Bilt en Amersfoort. De man is op transport gesteld naar Soest en zal na verhoor, worden overgebracht naar de officier van justitie te Utrecht. GEBOREN: Robert Jan Gerardus, zoon van J. G. van Dam en C. A. M. Nierman. Miranda Petronella Ge- rarda, dochter van G. L. W. de Groot en A. W. Smink. Anuschka Maria, dochter van P. J. Spelbos en K. T. van Kuik. Johanna Petronella, dochter van J. Bakker en J. Hoge- veen. Anneke Elisabeth, dochter van J. de Vries en W. E. de Groot. Aart Gerard Joachim, zoon van G. G. van Stempvoort en G. H. Mol. Sandra, dochter van J. C. van der Hei- dne en T. van Vliet. Irene Cornelia Hildegard en Patrick Gerardus Aloi- sius, dochter en zoon van P. P. A. Ho gers en A. M. A. Buree. Johannes Arnoldus, zoon van R. A. Huneman en A. M. van Briemen. Raymond Fran- cis Thomas, zoon van J. G. J. Kooij en S. M. Leyba. Angelique Clara Gra- da, dochter van H. H. M. van Thie- nen en P. J. M. A. van der Linden. Suzanne, dochter van C. A. van den Bedem en H. R. van den Eshof. Carlo Wilhelmus, zoon van C. A. van den Deijssel en M. L. B. Bartels. Bastiaan, zoon van W. G. Schimmel en J W. Roest. Tessa Susanna Eli sabeth, dochter van L. K. F. Njio en W. Schellingen Michael, zoon van K. L. Martin en G. H. M. Niemeijer. Jaqueline Madeleine. dochter van H. E. Bakhuizen en J. M. M. van Zadel- hoff. Andrea Lidwina Suzanne. dochter van E. Acosta en J. J. M. van den Bogert. Jan. zoon van P. H. Veen en E. E. van Veen. Monique Anna Gerardina, dochter van H. G. C. Koks en M. H. J. Otten. Martin Remco Victor. zoon van J. Hendriks en S. van der Linden. Johannes Jaco- bus, zoon van J. Taffijn en M. C. H. van den Broek. ONDERTROUWD: Edwin Ronald van Schaik en Petronella Antonia Maria Adelaar. Johannes Gerardus Joseph Prins en Maria Ellen Ingrid Woutersz. Christiaan Cornelis Hilhorst en Em ma Elisabeth Oosterbeek. Wilhel mus Johannes Maria Bolwerk en Re- linde Tap. Hendricus Jacobus Jo hannes Mulder en Petronella Johanna Maria Dri^ssen. Rudolphus Martinus de Vos Burchart en Annemarie Veld man. GETROUWD: Antonius Franciscus Maria Hilhorst en Richarda Johanna Maria Hilhorst. Frederik Hessing en Alexandra Josephina Bernardina Wijn. Robert Antonie Zwier baron van Knobelsdorff en Maria Marga- retha Antoineirte van der Post. Cor nelis Pieter Hnge en Anna Jacoba de Visser. OVERLEDEN: Geertruida Sohl, we duwe van M, Verkerk. Johanna Verwoerd, gehuwd rnet J. Koekkoek. Willem Steginga, weduwnaar van J. H. Dico. Willem Jan van Duin kerken, gehuwd met M. J. Hendriks. Sara Helena Termond, gehuwd met J. S. Buijs. Johanna Langras, ge huwd met A. van Ouwerkerk. Flo- rus van Rouwendaal. gehuwd met J. M. Vos. Johan Hendrik van Tour, weduwnaar van K. Battefeld. Ma ria Emma Hendricks, weduwe van A. A. Jongerius. Geertje Boer, ge huwd met J. A. Jansen. Mariele Seijffert. Helena Hilhorst, weduwe van P. de Bruin. Hebediena Aafkija Hoving, weduwe van M. H. Visser. Aafje Cazander, gehuwd met C. La- gerweij. In deze ongeveer 26 meter lange tank wordt het huisvuil, grotendeels biologisch, verwerkt tot kompost. Door de rotatie van de tank rollen en schuiven de verschillende delen van het vuil door en over elkaar, waar door er een mechanische verkleining en en optimale menging plaats heeft. Het huis Ter Eem bij Eemnes in 1672 door de Fransen verwoest en niet meer herbouwd. ,Na de Quantas en de KLM heeft nu ook de SAS aangekondigd het verlaag de tarief naar Australië in te voeren." Dit bericht doet onwillekeurig de vraag rijzen of we nu dan toch niet altijd te veel hebben betaald. Voor de reiziger is de tarievenstruk- tuur in de luchtvaart meestal een on doorzichtige zaak. Eén troost: niet al leen* voor hem, want ook de lucht vaartmaatschappij en reisagenten heb ben er vaak moeite mee. Alle tarieven voor het geregelde lucht verkeer worden in gezamenlijk over leg vastgesteld. Dat gebeurt op jaar lijkse bijeenkomsten van de tarieven- groep van de IATA, de overkoepelende organisatie van burgerluchtvaartmaat schappij, waar uitgebreid gekoekhakt wordt over de vele voorstellen, die de leden hebben ingediend. Tariefsbepa ling is overigens maar één onderdeel van het omvangrijke terrein waarop IATA zich beweegt. Voor de passagiers biedt het echter belangrijke voordelen, méér, dan men zich zo direct zal rea liseren. Door de onderlinge afspraken kan men waar ook ter wereld een vliegreis bespreken voor elke geregelde vliegrout op welk continent ook, on geacht of men nu acht maal moet overstappen en met zes verschillende maatschappijen moet worden gevlogen. Onderling verrekenen de luchtvaart maatschappen hun deel in het vervoer via een eigen administratie-kantoor in Londen. Wie verre reizen doet, en dat zijn er velen getuige de vervoerscijfers, behoeft dus niet met een dikke porte feuille op reis om op elke luchthaven een nieuw vliegticket voor het vervolg van de reis te kunnen kopen. De maatschappijen en reisagenten be schikken over formidabele boekwerken waarin de vliegtarieven zijn vastge legd, zo uitgebreid en ingewikkeld, dat men alleen nog met een rijke erva ring in het vak de weg erin weet. Een probleem, waar de IATA-maatschap- pijen al sinds jaar en dag aan sleute len maar nog steeds niet uit zijn. Dat lukt alleen indien het aantal tariefs mogelijkheden tot het uiterste mini mum beperkt zou kunnen worden. Het tegendeel is echter waar. Het to tale pakket wordt elk jaar eerder uit gebreid, dan ingeperkt. Belangrijke rol hierbij spelen de marktonderzoekers, die steeds weer nieuwe groepen po tentiële reizigers ontdekken, die moge lijk de lege stoelen in de grote ma chine kunnen opvullen. Om die groe pen aan te trekken worden dan nieu we tarieven gecreëerd. Voorbeelden van de laatste tijd: de jeugd-, studen ten- en 65+ tarieven. Vliegen met lege stoelen kost geld. Buiten de seizoenen, in tijden van economische recessie, zijn veel plaatsen in het kostbare vliegend materiëel onbezet. Wie bereid is in die periodes te vliegen krijgt dan ook meestal speciale kortingen. Het kan soms de doorslag geven om de keus te maken tussen trein, boot, bus en vliegtuig. Voor de vluchten naar Australië gold tot voor kort maar één tarief. Nu het vervoer iets achteruitloopt heeft men voor de toeristenklasse tarieven inge voerd voor hoog- en laagseizoen. Die genen, die zich een verblijf van ten minste 45 dagen en ten hoogste 180 dagen in Australië kunnen permiteren betalen in het laagseizoen minder dan de helft van het oude tarief. De passa gier vindt een aantrekkelijk prijsvoor deel, maar de luchtvaartmaatschap pijen kunnen rekenen op een betere spreiding van het passagiers-aanbod op hun diensten en ook in het minder aantrekkelijke laagseizoen op meer volle stoelen in hun kostbare vliegtui gen. Dat hierbij de concurrentie met de chartermaatschappijen een rol speelt behoeft geen betoog. Deze im mers weten zich verzekerd van een vast bedrag voor de vlucht die ze moe ten uitvoeren, ongeacht het aantal be zette plaatsen. IT-reizen, groepsreizen, e.d. bieden andere mogelijkheden. De IATA-maat- schappijen sluiten graag met de reis wereld contracten af voor een vast aantal plaatsen op een lijnvlucht. Of de reisorganisaties inderdaad ook alle plaatsen verkopen is voor de luchtver voerder niet van belang. Men is ver zekerd van de inkomsten over de in het contract vastgelegde hoeveelheid passagiers-plaatsen. Bij lange reizen is het daarom zinvol zorgvuldig uit te zoeken wat de moge lijkheden zijn. Soms kan men inclu sief een zgn. lang-arrangement (hotel e.d.) veel gunstiger uit zijn, dan wan neer men zonder meer een vliegreis bestelt. Vliegen kan dan toch nog wel eens goedkoper zijn dan U denkt. ELECTROTECHNISCH BUREAU Verkoop - Radio - T.V. - Service Dealer van:' B en O, Blaupunkt, Philips, Nordmende, Akai, Sony en National Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 Serviceplaats: Birkstraat 48 Telefoon 3367-8978 Op de kuristnijverheidafdeling van Ton Beuken wel te verstaan. Want die staat vol begeerlijke kunststukjes. U kunt ze vaak tegen lachwekkend. lage prijsjes bemachtigen. Stap maar eens binnen. Bij Ton Beuken, tegenover het busstation in Soest-Zuid. KOPEN VAN WONINGWETWONIN-] GEN. - Daar ik vernomen heb dat de huurders van woningwetwoningen op 't Hart te Soestdijk plm. 3 jaar geleden hun woning konden kopen en er huur ders zijn die het huis gekocht hebben, zou ik willen weten of dat nog van kracht is, of bij welke instantie ik mij kan vervoegen voor de juiste in lichtingen. - Daar de gemeente geen juiste inlich ting kan geven. iAntwoord: De gemeente Soest heeft tot op heden geen gemeente woning te koop aangeboden, noch verkocht. In de jaren '67 en '68 hebben een aantal inwoners van Soest en Soesterberg zich tot het college van B. en W. en de gemeenteraad gewend met het verzoek; of zij de door hen bewoonde gemeen tewoningen mochten kopen. De gemeenteraad heeft in zijn verga dering van 19 maart 1969 besloten niet over te gaan tot verkoop van het ge meentelijk bezit aan premie- en wo ningwetwoningen. Voor Soest zou overdracht van woningwetwoningen nl. in de praktijk betekenen het van de hand doen van de ééngezinswoningen met een betrekkelijk lagere huur. Bij de opmerking van schrijver „daar de gemeente geen juiste inlichtingen kan geven" wil ik toch wel even een kanttekening plaatsen. Zowel de afd. Algemene Zaken, Financiën als Voor lichting hadden schrijver binnen één minuut alle gewenste inlichtingen kunnen geven, wanneer hij zich tot hen gewend had. AUTEUR. - Ik zou graag het adres willen hebben van de Engelse auteur H. V. Morton, o.a. schrijver van enige Italiaanse reisverhalen. Antwoord: Helaas hebben wij het privé-adres van deze schrijver niet voor u kunnen achterhalen. Echter wel het adres van zijn Engelse uitge ver, welke gaarne de post zal door zenden. Het luidt: METHUEN Publ. De Sportvereniging WZ'49 zal op vrij dag 18 augustus a.s., des avonds 8 uur, haar jaarvergadering houden. Deze vergadering wordt gehouden in het clubhuis aan de Ferd. Huijcklaan en er wordt op aller opkomst gerekend. LAANSTRAAT 43 TELEFOON 4685 EERSTE RIJLES GRATIS Co., 11 New Fetterlane, London EC-4. VOLKSDANSEN. - Graag zou ik het e.e-a. willen weten over volksdansen, zoals verenigingen, oude dansen, mu ziek e.d. Weet u enige adressen? Antwoord: Hierbij geven wij u enige adressen op het gebied van volksdan sen: St. Ned. Volksdansraad, De Gaar de 236, 's-Gravenhage, tel. 070-662443. St, Centr. Dansberaad, Riouwstraat 53, 's-Gravenhage, tel. 070-653779. Kath. Ver. van Volksdans, -zang en Huismuziek. Rozenlaan 12. Oegstgeest, tel. 01710-52439. Men kan u tevens in formeren omtrent verschenen grammo foonplaten op dit gebied. Op de Nieuweweg reed de 22-jarige R. L. D. met zijn fiets tegen een langs de weg geplaatst bermpaaltje. Hij kwam te vallen en werd met een hoofdwond per ambulance naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Zaterdagmorgen, 9 uur, zal aan hei slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten, genummerd vanaf 301 t.e.m. 360 en grijze kaarten vanaf 1 tot 66. De 31-jarige Turk K. A., kon worden aangehouden, omdat hij in het bezit was van een paspoort, tenname van de Turk N. M. Op dit paspoort had K. de foto van M. verwijderd en er zijn eigen foto opgeplakt, hetgeen tenslotte werd ontdekt. De Turk die hier op fraudeleuze wijze verbleef, is op een vliegtuig gezet, dat hem naar zijn vaderland terug heeft gebracht. By het beleidsdebat over landbouw en vissery in de Eerste Kamer heeft D '66 als haar standpunt naar voren gebracht, dat zy aan het nut van het departe ment van landbouw „in zyn huidige opzet" (een link achterdeurtje) twyfelt. De party stelde voor, bepaalde onderdelen naar andere departementen over te brengen. Nadat dit proces voltooid zou zijn, ware er van Landbouw en Vissery niet veel meer over, zodat de zaak gevoeglijk opgeheven zou kunnen worden. Minister Lardinois ging er niet op in. geeft u méér muzikaal genot met Avora Hammond Lmdbergh Philicorda Solina Viscount Hoge inruil Vraagt naar onze kredietservice BECKER - Slotlaan 161 - Zeist Telefoon 03404 - 14439 - 17744 In het Openluchttheater aan de Soes terbergsestraat werd zondagmiddag 'n concert gegeven door de Continental Singers uit Rotterdam. Het gezelschap werd vervoerd door 'n autobus van de fa. Snel uit Rotter dam. De chauffeur van deze bus liet het gezelschap niet op de straat uit stappen maar reed het pad ten zuiden van het theater in. Na enkele meters te hebben gereden zakte de bus tot aan de assen in het mulle duinzand. Goede raad was duur. Er bestond geen mogelijkheid om het gevaarte los te krijgen. De vrijwillige brandweer werd daarom ingeschakeld, die met drie zware wa gens ten tonele verscheen. Met zware kabels werd geprobeerd de bus los te krijgen. Er kwam echter geen bewe ging in. De kabels werden om bomen gelegd en na drie uur hard werken kwam er beweging in het gevaarte. Intussen waren drie bomen geheel ont worteld en tenslotte kon men het ge noegen smaken, dat de bus weer op straat kon worden getrokken. Een duur grapje voor de busondernemer. "D '66 brengt de ontploffingstheorie in praktijk", zo reageerden de agrariërs. Deze partij wil zoveel mogelijk struk- turen uit elkaar slaan om er de hare (of de door haar voorgestane) voor in de plaats te stellen. Een ander argu ment was: deze partij ziet de onmis baarheid van de landbouw niet in. Dat zou een typisch welvaarts- en vredes- verschijnsel zijn. Ongelukkige geschiedenis Landbouw behoort niet tot de oudste departementen. Aan het begin van deze eeuw zaten er op Binnenlandse Zaken zes ambtenaren die landbouwzaken be hartigden en dat ging voor die tijd heel goed. Nadat het afzonderlijke ministerie was gesticht groeide het (min of meer volgens de wetten van Parkinson) als kool. Naar rata van de bevolking heefthet de meeste ambtenaren en de omvang rijkste begroting van alle E.E.G.-landen. Dat gaat zelfs zover dat een en ander driemaal zo groot is als bij het Belgi sche ministerie. Men kan beslist niet zeggen, dat alle taken die landbouw tot zich getrokken heeft in de loop van de jaren, gelukkig en vredig zijn opgelost. Reeds de land- bouwkrisismaatregelen uit de 30'er ja ren waren een voorbeeld van slechte organisatie. Het landbouwonderwijs zou minder gekost hebben als het onder O. W. had geressorteerd en de zeer vele ruilverkavelingsschandalen zouden stellig 20 jaar eerder de kop ingedrukt zijn wanneer landschapszorg uitsluitend een aangelegenheid van C.R.M. was ge weest in al die tijd, hetgeen uiteraard onmogelijk was. Bij dit alles komt nog, dat de P.B.O. de eigenlijke bestuurlijke taken van het ministerie sinds de be zetting al heeft overgenomen. En een ministerie overeind houden ter wille van de statistiek, de voorlichtingsdiens ten, het onderzoek en het onderwijs is inderdaad wat veel gevraagd. Helaas is 99 °/o van de agrariërs het daar in genen dele mee eens. En dat is goed te begrijpen. Zij zouden het verdwijnen van „hun" ministerie en van „hun" minister zien als een gewel dige vermindering van de achting en het aanzien die zij in de ogen van hun medeburgers hebben. v/h ENGEL Van Lenncplaan 47 - Telefoon 6621 WU lessen In OPEL ASCONA - OPEL KADETT - DAF GedipL V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P. Doelmatigheid „In tijden van overvloed en een zekere mate van vrede zijn er altijd wel weer politici die menen zonder landbouw te kunnen of die althans menen de land bouw naar het achterhuis te moeten verwijzen", klaagde bijvoorbeeld de F.N.Z. Toch is dit niet juist: D '66 keer de zich tegen het departement (in zijn huidige opzet!) en niet tegen de iand bouw. Wél kunnen we veronderstellen, dat bij allen die het departement wel willen hebben, de gedachte voorzit dat ruimtelijke ordening belangrijker is dan voedselproduktie en zeker in een hecht georganiseerde E.E.G. Met deze ge dachte kan men afrekenen als men duidelijk uiteenzet van hoe grote be tekenis de agribusiness is in ons land. Die kunnen wij in geen geval missen. Maar het is natuurlijk wel waar, dat de ruimte in eigen land in zeker zin iedereen toebehoort, en dat het denk baar is dat men bepaalde produkties aan ontwikkelingslanden over laat. Er zijn in ons land 13 departementen of ministeries en wanneer 8 tot 9% van onze bevolking in land- en tuin bouw werkzaam is of rechtstreeks daarmee verbonden, dan kunnen we niet zeggen dat er te weinig mensen mee bemoeid zijn. We kunnen ook niet zeggen dat er onvoldoende ekonomische belangen mee gemoeid zijn. De enige vraag die hier van belang is moet deze zijn: is het doelmatig, een afzonderlijk ministerie van landbouw te onderhou den en zo ja, hoe doen wij dat het beste? Ook al doordat wij in de E.E.G. zitten is het ondenkbaar, dat het ministerie van landbouw opgeheven zal worden. De internationale kontakten zou èn op bestuurlijk èn op ekonomisch gebied volkomen in het honderd lopen als dat gebeurde. Bovenal zou aan de goed naam een faam van landbouw en tuin bouw, in binnen- en buitenland, grote schade worden toegebracht. Daarom heeft het voorstel van D '66 geen kans. Wél is het zinvol om te zoeken naar de beste indeling, organisatie en werk wijze van het ministerie. Gezien de bij na ononderbroken stroom van reorga nisaties op het departement denkt men daar in Den Haag ook wel aan. Maar het is voor een buitenstaander onmoge lijk zich een oordeel aan te matigen over de doelmatigheid van een en an der. Daar moet een groot organisatie bureau aan te pas komen om dat uit te maken. De funktie Door de zeer hoge begroting van ons landbouwministerie komen grote be dragen onze land- en tuinbouw indi- rekt ten goede. Dat blijkt uit onze voorlichtingsdiensten, onze scholen en onderzoekcentra. Als wij het woord diskriminering in de mond nemen zijn Belgen, Fransen en Duitsers er als de kipper bij om op ons ministerie te wij zen. Onze agrariërs zullen deze voor delen niet willen missen. Het is alleen jammer, dat het ministe rie nooit betrokken is bij de wezenlijke aktuele dingen. Een minister kan in drukwekkende gebouwen en instituten openen, het prijsbeleid in Brussel kan hij maar heel weinig beïnvloeden. Hij kan via zijn ambtenaren alles weten van wat zich in land- en tuinbouw af speelt, maar de wezenlijke maatregelen worden getroffen door de P.B.O.-licha- men waarin hooguit een ministeriële vertegenwoordiger zit en die doet zel den de mond open. Komen wij op het aktuele terrein van ruimtelijke ordening en milieubehoud dan zien we dat het ministerie óf ach terloopt öf nergens bij betrokken is. Dan regelen de waterschappen de za ken en dan bedisselen de ruilverkave- lingsheren de ruimtelijke ordening op de meest ondemokratische manier die we bedenken kunnen. Zijn er in een bepaalde sektor krises of zeer onge wenste toestanden, dan is het ministe rie er zelden als reddende engel bij betrokken. We kunnen dat betreuren en we kunnen het toejuichen. Het laat ste doen zij, die het bedrijfsleven liever zélf de zaken zien regelen dan het mi nisterie. Toen enige jaren geleden de heer Koekoek veel aanhang kreeg za gen velen de P.B.O.'s al opgedoekt en hun taken gedelegeerd aan het minis terie. Dat zou dan een paar honderd ambtenaren erbij hebben gekregen. Nu het ietwat anders gelopen is moet men de feiten van de ontwikkeling aanvaar den. En misschien moet het ministerie wat beter duidelijk maken dat het nog altijd dingen doet die van wezenlijk belang zijn. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 300.000 stuks in prijzen van 10,75 tot 12,75. Middenprijs 11, Prijs per kg 1,72. R4 - R6 RB R10 R12 R16 AUTOMOBIELBEDRIJF Sinds 1913 Nieuwerhoekplein - Soestdijk Telefoon 02155-8850 voor een nieuwe of een een veilige combinatie ook vooru! R4 R6 R8 R10 R12 R16 De jonge vader van een pasgeboren dochter was reeds des morgens om 9.05 uur na de geboorte op het ge meentehuis aanwezig om zijn dochter aan te geven. Echter of de jongeman was erg zenuwachtig, of hij had haast, maar kon niet wachten tot de ambte naar met de twee gelukkige vaders, die voor hem waren, klaar was. Hij be sloot nog maar een dagje te wachten, maar dat dagje werd twee dagen en toen was het gemeentehuis op die mid dag gesloten, met het gevolg dat de aangifte van de jonggeborene eerst op de vierde dag na de geboorte geschied de en dat mag niet. Daarom moest hij zich voor de kan tonrechter verantwoorden. Hoewel de officier van justitie, Mr. A. Somerwil, wel begrip had voor de situatie, eiste hij een boete van ƒ15,subs., twee dagen hechtenis. i WINKELCENTRUM SMITSHOF Oplichters vinden altijd goedgelovige mensen, die door mooie praatjes er steeds invliegen. Dat ondervonden 2 garagehouders uit Soest, die bezoek kregen van een keurig uitziend heer, die bij ieder van deze garagehouders twee nieuwe auto's wilde kopen. De wagens moesten maar in orde worden gemaakt en „mijnheer" zou ze dan komen halen en betalen. Bij de eerste garagehouder vertelde hij, dat hij ergens moest gaan eten en daarvoor geen geld genoeg bij zich had. Prompt werd hem honderd gulden geleend. Bij de andere garagehouder tankte hij 50 liter benzine en zou daar ook de wagens komen ophalen. Toen de man niet verscheen werd aangifte gedaan bij de politie, die nu maar moet proberen de man op te sporen. De politie zal ln de komende tijd een strenge controle houden op het ge bruik van de blauwe parkeer-zónes. Deze zijn niet bestemd voor lang-par- keerders en daar wordt nogal eens te gen gezondigd. Bij een inbraak in het benzine station van de heer S. aan de Birkstraat wer den tien gasaanstekers van 17,50 per stuk en een portemonnaie met 100,- wisselgeld ontvreemd. De dader was binnengekomen door het uitnemen van een ruit. overdekte Dolfijnenstadi'on ter wereld met 2.500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijden: dagelijks 10.00 - 11.30 - 13.00 - 14.30 - 16.00 en 17.30 uur. Zondags niet om 10.00 uur. Onderwaterpanorame. Robarium. Expositie walvisachtigen. Harderwijk - Tel. 03410 - 6041. Van de prachtige wagen die „mijn heer" bij zich had, werd niet eens het kenteken opgenomen. Het schijnt dat de mensen het nooit leren. ELECTROTECHNISCH BUREAU Grote sortering hangverllchting en staande lampen Showroom Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 - IN SAMENWERKING MET „DE GOUDEN SNAAR" 1 2 (8) 3 (10) 4 (11 5 5) 6 (6) 7 9) Negram (15) (13) (12) (26) (17) (21) 15 3, (18) (25) (22) (-) (-) THE GUIT AR MAN Bread OH OH JULY Los Diablos - Bovema I LIKE IT THAT WAY The Tremeloes - CBS LADY ELEANOR Lindisfarne - Phonogram (Lex Harding) IT'S GREAT FUN The Hearts of Soul - Basart WAAROM LAAT IEDEREEN MIJ ZO ALLEN Wilma - Dureco FREE FOIJR Pink Floyd - Bovema MY REASON Demis Roussos - Phonogram TROGLODYTE Jimmy Castor Bunch - Inelco SOMEONE Axis - Barclay/CNR COMME JE SUIS Vicky Leandros - Phonogram TABOO The Walkers - Telstar I CAN'T HELP MYSELF Donnie Elbert - Ariola/CtyR (Hans) DON'T WANNA SAY GOOD- BEY The Raspberries - Boveipa (Tinefce) LOVERS BYE BYE Andeane (Anneke Konings).- Munnickendam ■TELSKEDIJE Ciska Peters RUN TO ME The Bee Gees PENELOPE The Poppys - OEI OEI Jan Boezeroen LIVE WITH LOVE Debbie Phonogram Polytjpr iarclay ctfR Bovedha .E Ariola/CftR

Soester Courant | 1972 | | pagina 5