ndaMct töeo ban epen n.b. ^Sckoemaker - antenneteckniek Zeeverkenners uit Koblenz te gast in Soest VERKOPER PARKET VLOEREN Adres aan de Minister SVV tournee werd weer groot succes Mr. Houtman verliest kort geding Onverbetelijk Meningen van lezers Agressie bij uitroeien spreeuwen in België Ruiten van leegstaande woning ingegooid Jlouftoopttó Sinta! 1876 EXTRA BOEKVANDEMAAND Olympisch logboek 2.75 Soest --Telefoon 2792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 Officiële mededelingen V erkeersmaatregel Onttrekking Schooldwarswesr aan liet openbaar verkeer Ruimtelijke verordening ut vwIjuu gWi A E. G. KERKHOF Lager-Onderwijswet gun uw kleding de "beste "behandeling die er is heeft u wel eens haast binnen één uur! gratis cleaner supe Ruimtelijke Ordening Bestemmingsplan ter Vrouw valt van 2e naar le verdiening Jonget je door liond geheten Dronken automobilist reed in op politieauto Soester Courant van donderdag J augustus 1972 Op uitnodigng van de zeeverkenners- groep Paltz- en Eemgeuzen kampeer den de 10 maanden geleden opgerich te zeeverkennersgroep uit Koblenz op het padvinders buitencentrum de Paltz, te Soest. De tijd zou tweedelig besteed worden. De eerste week draaiden ze hun eigen programma af, zoals het verkennen van de omgeving, een tocht naar Eind hoven, waar het Evaluon bezocht werd. De tweede week werden ze met het water en de boten vertrouwd gemaakt. Eerst werd er geroeid, later gezeild. Door een defect aan de sleepboot van de Paltz- en Eemgeuzen kon de de ge plande tocht naar het Eemmeer niet plaatsvinden, hetgeen echter geen be letsel mocht vormen toch een paar prettige dagen op het water door te brengen. Op woensdagavond waren beide zee- verkennersgroepen in de Soesterduinen te vinden. Ze hielden daar een span nend avondspel, dat om ongeveer 11 uur afgelopen was. Op vrijdag werd het hoogtepunt be reikt. 's Morgens werden de Duitsers met auto's naar Loosdrecht gebracht, waar ze een boottocht met een lux motorjacht gingen maken. Alle jongens kwamen in de gelegenheid het roer een keer vast te houden. Natuurlijk werd er ook voluit gezwommen, het geen het weer wel noodzakelijk maak te. (Het was ongeveer 30 graden). Om 3 uur stonden de auto's weer te wachten de zeeverkenners naar Soest terug te brengen. In Soest aangekomen werden de bo ten vaarklaar gemaakt, en met de in tussen gerepareerde sleper, de Ploe- tergeus, werd richting Amersfoort ge kozen, waar de Duitse zeeverkenners konden passagieren. 's Avonds werd tot slot een gezellige avond georganiseerd. Door de grote droogte kon helaas het kampvuur niet doorgaan, dit mocht echter geen be letsel vormen er een pracht van een eindavond van te maken. Zaterdag was alweer de laatste dag. Het kamp werd afgebroken. Hierbij werden de zeeverkenners door hun collega's uit Soest geassisteerd. Door auto's van o.a. enkele ouders van de Soester zeeverkenners werden de Duit sers naar Utrecht gebracht, waar ze op de trein gezet werden, die ze naar Koblenz moest brengen. Deze laatste week is, mede door de zeeverkenners van de Paltz- en Eem geuzen, onvergetelijk voor de eerste Duitse zeeverkennersgroep geworden. Rest nu nog de Paltz- en Eemgeuzen een keer naar Duitsland te gaan. Mr. M. H. Houtman had tegen de ge meente Soest een kort geding aange spannen, in verband met het slopen van het pand Parklaan 39. De president van de Utrechtse recht bank, prof. V. J. A. van Dijk, heeft echter de eisen van mr. Houtman, de gemeente het slopen en- of onbruik baar maken aan de Parklaan te ver bieden op straffe van een dwangsom van 10.000,en een gebod om de woning c.q. verkoop beschikbaar te stellen en zodanig te herstellen afge wezen. Dit laatste tegen een dwangsom van 1000,per dag. De raadsman van de heer Houtman mr. M. D. Ph. v. d. Werf voerde di verse argumenten aan, o.a. dat dit al les gebeurt voordat debestemmings plannen rond waren. Mr. Van Julsingha wees er echter op, dat G.S. het bestemmingsplan „Park en Centrum" uitsluitend hadden ver worpen op grond van de te globale exploitatie-opzet. Hij concludeerde dan ook, dat naar zijn oordeel, de sloop ge heel rechtmatig had plaats gevonden en veroordeelde de heer Hartman tot de kosten van het geding. Dit was voor de heer Houtman rede, om aan Koningin Juldana een tele gram te zenden, met het verzoek het door b. en w. genomen besluit te ver nietigen of 'te schorsen. Het telegram werd medeondertekend door mevr. Muurling-Voorthuis en de heren Rinke Tolman, Wassenaar en Steffens. Op de Soesterbergsestraat werd de 26- jarige J. V. uit Amersfoort aangehou den als bestuurder van een onverze kerde personenauto. Hem was tot 18 mei 1975 de rijbevoegdheid ontzegd. De auto werd in beslag genomen. Hoe is het mogelijk, dat in deze tijd van milieu-bescherming en ecologisch denken, het nog kan gebeuren, dat in België vogels massaal worden afge slacht door middel van dynamiet-la- dingen? En dat dan, als de persbe richten juist zijn, de gehele bevolking wordt uitgenodigd om dit fraaie schouwspel gade te slaan. Een slechter voorbeeld van voorlichting kan ik me nauwelijks voorstellen. Hulde aan die Belgische instanties, die te St. Truiden erger hebben weten te voorkomen! Ik hoop, dat alle, bij dit gebeuren betrokken instanties, in Ne derland, zoals Vogel-, Dieren-, Milieu bescherming en óók particulieren, zich zullen laten horen en hun afschuw over het gebeurde zullen uiten! Ook aangezien die vogels niet het ei gendom van België alléén zijn! Achteraf zal misschien blijken, dat de vogelmoorden voor niets zijn uitge voerd, want als straks de pluklonen van de kersen-boomgaarden in Bel gië ook te hoog worden, zullen de ker sen wel niet meer worden geoogst, zo als nu in Nederland het geval is. Wordt mogelijk verondersteld, dat het aantal spreeuwen zó groot is, dat hun aantal niet door deze methode kan worden aangetast? Indien dit zo is laten we dan beden ken wat er eind vorige eeuw met de Amerikaanse trekduif is gebeurd. Het aantal van deze dieren was zó groot (het overtrekken van wolken van de ze vogels duurde soms enkele uren) dat het voor onmogelijk gehouden werd hun aantal ook maar enigzins te verminderen en toch is de uitroeiing zo grondig geschied dat er niet één ex emplaar over is. L. A. J. GIJSEN. Voor onze herenmodezaak zoeken wij een aktieve Personen met ervaring in de herenmodebranche en een goede smaak, die de kwaliteiten bezitten om op een prettige manier onze klanten te adviseren, bieden wij een goede salariëring. Voor sollicitaties en nadere inlichtingen richte men zich tot: 1 MODE Zr -""ÜR5ERGSESTRAAT 51 SOEST Tel. 02155-2400, b.g.g. 3689. De dames W., eigenaressen van de leegstaande woning aan de Mariastraat, meldden de politie dat alle ruiten van het huis waren ingegooid. Een twaalf tal jongens bleken daaraan schuldig te zijn. Een van hen, de 22-jarige K. M. A. krijgt de rekening gepresen teerd, die zij ongetwijfeld gezamenlijk zuilen betalen. Nu heet voordelig zelf te leggen. Keuze uit vele fraaie houtsoorten. Massief stroken-parket vanaf 22.25 ma incl. BTW MOZAIEK-parket vanaf 13.70 ma incl. BTW Zweeds Lamellen-parket vanaf 4250 ma incl. BTW Met volledige leg-aanwijzingen en des kundig advies. Tevens schuurmachines met stofafzuiging te huur. Elke vloer kan ook door ons vakkundig worden gelegdl Showrooms: Naarden, Graaf W.do Oudelaan 25 Telefoon 02159-43901 Nijkerk, Mooreelaar 11, Tel. 03494 2359 Met een voorwoord van Jan Cottaar Verkrijgbaar vanaf 4 augustus ZOLANG DEKORRAADSÏRaT 6T6!NHGffSTSMT 13 (Naast het postkantoor) Telefoon 2476 Door de Bewonerscommissie Molen straat en omgeving" is het navolgende schrijven gezonden aan de Minister /an Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Naar aanleiding van de recentelijk in het parlement gehouden interpellatie met betrekking tot de Julianawijk te IJsselstein en Uw beantwoording van de gestelde vragen, wil onze kommis sie U voorstellen, een deskundigenkom missie in te stellen, evenals dit in IJs selstein is geschied, die tot taak zou hebben een rekalkulatie van de reno vatie van de woningen te maken. In Uw brief d.d. 26 juli 1971 werd n.1. gesteld, dat de renovatiewerkzaamhe den ten behoeve van de huizen in deze wijk een te hoge financiële last zou den gaan vormen, zodat de wijk een andere nog niet vastgestelde bestem ming zou krijgen. Zoals uit onze brief d.d. 25-2-1971 blijkt, zijn de bewoners van de in to taal 82 woningen van 'mening, dat de woningen in het algemeen goed be woonbaar en renoveerbaar zijn. De be hoefte van de bewoners om weg te trekken blijkt tot dusverre zeer gering te zijn, er is tot op heden slechts één woning ontruimd. Onze kommissie verzoekt U te willen bevorderen, dat naast het financiële aspekt, eveneens het maatschappelijk belang van de bewoners in de afwe ging zal meespelen, hetgeen naar onze mening tot dusverre onvoldoende is geschied. Naast het overwegende be lang van een eventuele ontruiming, is door het dichtspijkeren van de boven genoemde ontruimde woning momen teel het belang van normale bewoon baarheid van de wijk reeds geschaad. In verband hiermee en in verband met het feit, dat de onzekerheid van de bewoners, die in onze brief d.d. 25-2-1971 naar voren komt, sedert dien alleen maar versterkt is, verzoeken wij U beleefd om een spoedig antwoord op ons verzoek. Een afschrift van dit schrijven zonden wij aan het Provinciaal Bureau Volks huisvesting in de provincie Utrecht en aan het bestuur van de Woningbouw vereniging St. Joseph. Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in arti kel 133 van 't Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens; maken bekend, dat hun college heeft' besloten door plaatsing van borden 13 en 20 van bijlage 2 van het Reglement Verkeersregels- en tekens het gedeelte van de Fokkerstraat, gelegen tussen de 3en. Winkelmanstraat en de Plesman- straat, gesloten te verklaren voor alle motorvoertuigen gaande in de rich ting van de Plesmanstraat. Van dit besluit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch behoort te worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat van de provincie Utrecht te Utrecht, de Koninklijke Ne derlandse Toeristenbond ANWB, de Koninklijke Nederlandse Automobiel-; Club KNAC, de Koninklijke Neder landse Motorrijdersvereniging en ge deputeerde staten der provincie Utrecht te Utrecht. O Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter kennis van belanghebbenden, zulks ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 10, tweede lid van de Wegenwet, dat van 4 tot en met 18 augustus 1972 ten meentehuize van Soest ter inzage ligt een door hen aan de raad der ge meente uit te brengen voorstel tot onttrekking van de Schooldwarsweg aan het openbaar verkeer. Bezwaarschriften tegen dit voorstel kunnen gedurende bovenvermelde ter mijn schriftelijk bij de gemeenteraad v/orden ingediend. De bezwaarschriften kunnen zonodig worden toegelicht ten gemeentehuize op dinsdag 22 augustus 1972 te 10.30 uur in een daartoe te houden zitting. De burgemeester van Soest, brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening ter openbare kennis, dat met ingang van 7 augustus 1972 gedurende één maand ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken, stadsontwikkeling en onderwijs, ge opend iedere werkdag van 9 tot 12 uur, voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad van Soest bij zijn besluit van 21 oktober 1971, af deling 1, nummer 1025 vastgestelde en bij besluit van gedeputeerde staten van Utrecht van 23 juni 1972, afdeling 5, nummer 2019'71RO/1129 gedeelte lijk goedgekeurde bestemmingsplan .jHèrziening deel Klaarwater" voor de grondén, gelegen tussen de Vrijheids- Weg, Johannes Poststraat en Wiardi Beckmanstraat in de gemeente Soest. Ook dit jaar is het toernooi van de jeugd van de Soester Volleybal Vere niging weer een groot succes gewor den. 27 jongeren vertrokken woens dag 19 juli j.1. naar Kleef in Duits land om daar twaalf dagen te gast te zijn van SV Siegfried. De kontakten met deze vereniging wa ren ontstaan tijdens het vorige tour- nooi in Luxemburg. Een groep van hen zat nl. in dezelfde jeugdherberg als de SVV-ers. Bij een bezoek van de Duitsers aan Soest werd een aan bod gedaan om twaalf dagen naar Kleef te komen. Na nog enkele wederzijdse bezoeken was alles rond en kon de tocht naar Duitsland beginnen, Om ongeveer half vijf kwamen de Soesters met de bus van Tensen in Materborn, de voorstad van Kleef aan en werden daar door de Duitsers verwelkomd. Na een korte uiteenzetting van alle programmapunten, werden de slaap plaatsen opgezocht om alle bagage op te bergen. Voor de mannelijke afde ling was er een tent opgeslagen, ter wijl de dames in een grote barak sliepen. Voor de maaltijden was een gereno- meerd hotel-restaurant uitgezocht, waar elke dag zeer goed verzorgde maaltijden werden genuttigd. Door het zeer warme weer van de eerste paar dagen was het bijna on mogelijk om een bezoek aan de stad Kleef te brengen, dit gebeurde mees tal in de avonduren. Tijdens deze da gen werden steeds bezoeken gebracht aan zwembaden om hier verkoeling te zoeken. De eerste zaterdag voegde de ere voorzitter van SVV, de heer B. W. Kolthof zich bij de groep. In het laat ste weekend was zelfs bijna het gehe le bestuur van SW aanwezig. Het toernee was tot stand gekomen door de vele voorbereidingen van de jeugdraad van SVV, bestaande uit de dames J. Epskamp, W. v. d. Brink en E. Schalkx en de heren G. Egbers, R. van Hal en G. van Westen. Een van de punten op de agenda, die zeer veel indruk op ieder heeft ge maakt was een bezoek aan de psy chiatrische inrichting in Bedburg-Hau, de grootste van Europa. Hier worden 4000 patiënten geherbergd. Tijdens een rondleiding door een van de sociale werksters kreeg ieder een indruk van de gang van zaken in zo'n ziekenhuis. Hoe de patiënten worden opgevangen en wat ze zoal doen. Van hun verrichtingen stonden vrijwel alle SVV-ers sprakeloos. Voor op de han- denarbeidafdeling werden zeer mooie artikelen vervaardigd. Verder werden er tijdens deze twaalf dagen nog bezoeken gebracht aan o.a. Keulen, Bonn en Köningswinter. Naast volleybal werden er ook nog andere sporten bedreven als kegelen en voetbal. Alleen tijdens de laatste paar dagen moesten enkele sporteve nementen vervallen vanwege het slechte weer. Het kontakt met de Duitsers was groots. Steeds waren er enkele Duit sers die ons wel wilden vergezellen of wat wilden uitleggen. Het kontakt dat reeds bestond is nog hechter ge worden en zal zeker in nog meer ont moetingen uitmonden. VERWARMINGSBEDRIJF Het adres voor een goede op gas gestookte CENTRALE VERWARMING. Hart weg 58 Soest Telef. 02155-4332 Gedurende voornoemde termijn van één maand kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeente raad als gedeputeerde staten hebben gewend bij H. M. de Koningin beroep instellen tegen de gedeeltelijke goed keuring van het plan. Gelijke bevoegdheid komt toe aan de genen, die bezwaren hebben tegen ont houding van goedkeuring door gedepu teerde staten aan een gedeelte van hef bestemmingsplan. Soest, 3 augustus 1972. De burgemeester van Soest, brengt ter voldoening aan het bepaalde in ar tikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis dat met ingang van 7 augustus 1972 ge durende één maand ter gemeentese cretarie, afdeling algemene zaken, stadsontwikkeling en onderwijs, ge opend iedere werkdag van 9 tot 12 uur, voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad van Soest op 21 oktober 1971, afdeling 1, nummer 1011 genomen en op 23 juni 1972, afdeling 5, nummer 2033'71RO/1129 door gede puteerde staten van Utrecht goedge keurde besluit tot intrekking van een deel van het bestemmingsplan „Klaar water" voor zover het betreft het ge bied, gelegen tussen de Vrijheidsweg, de Johannes Poststraat en de Wiardi Beckmanstraat in de gemeente Soest. Gedurende voornoemde termijn van één maand kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeente raad als tot gedeputeerde staten heb ben gewend bij H. M. de Koningin be roep instellen tegen de goedkeuring van het plan. Soest, 3 augustus 1972. Burgemeester en wethouders van Soest; brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in de Kleuteronderwijswet en de La ger-Onderwijswet 1920, dat de raad van deze gemeente in zijn vergade ring van 20 juli jl. medewerking als bedoeld in artikel 50 Kluteronderwijs- wet c.q. artikel 72 Lager-Onderwijs wet 1920 heeft verleend ten aanzien van de verzoeken van: 1. het bestuur van de vereniging „Een christelijke kleuterschool" te Soester berg voor het aanschaffen van nieuw meubilair ten behoeve van de onder haar bestuur staanle kleuterschool aan de Gen. Spoorstraat 59 A te Soester berg; 2. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van: a. een aantal loco-dozen met bijbeho rende boekjes; b. 40 exemplaren van het boekje „Le vend verleden in thema's" ten behoeve van de onder dit bestuur staande Sa- vornin Lohmanschool voor g.l.o. aan de Driehoeksweg 16, alhier; 3. het bestuur van de Stichting voor Katholiek Basis- en Kleuteronderwijs te Soest voor het wijzigen en uitbrei den van het gymnastieklokaal bij de onder dat bestuur staande Mariaschool voor g.l.o. aan de Mariastraat, alhier, alsmede voor het aanschaffen van een nieuwe inventaris voor dat lokaal. Soest, 25 juli 1972. magie cleaning van super cleaner is «en weldaad voor al uw kledingl perfakt gereinigd, •tuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd 9P ons adres koningsweg 16 helpen wij u zelfs wij halen sn bezorgen pioniers in.textielreiniging koningsweg 16 en koninginnelaan 42 De burgemeester van Soest maa>* ter voldoening aan het bepaalde in ar tikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend, dat het door de raad van de gemeente Soest bij be sluit van 20 juli 1972. afdeling I, num mer 1873, vastgestelde bestemmings plan „Herziening voorschriften deel Klaarwater", regelende de voorschrif ten voor sectie 9 van de wijk Klaar water, met ingang van 7 augustus 1972 gedurende één maand ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken, stadsontwikkeling en onderwijs (ge opend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur) voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen degenen, die zich tijdig met bezwaren tegen het ontwerp-bestem mingsplan tot de gemeenteraad heb ben gewend, bij gedeputeerde staten van de provincie Utrecht bezwaren te gen het bestemmingsplan indienen. Soest, 3 augustus 1972. De burgemeester van Soest maakt ingevolge artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 20 juli 1972, afdeling 1, nummer 2040, een bestemmingsplan in voorbereiding is verklaard voor de gebieden, welke op de bij het besluit behorende kaart in een grijze kleur zijn aangegeven en welke voornamelijk in het landelijk deel van de gemeente gelegen zijn. Tevens heeft de raad daarbij bepaald, dat het verboden is binnen het ge bied waarop genoemd besluit betrek king heeft zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van bur gemeester en wethouders (aanlegver- gunning) de volgende werken, geeen bouwwerken zijnde, of werkzaamhe den uit te voeren, te doen of te laten uitvoeren, een en ander met uitzonde ring van normale onderhoudswerk zaamheden: a. ontginnen; bodem verlagen of af graven; ophogen, egaliseren; scheuren van grasland; b. het aanleggen of verharden van we gen, paden of parkeergelegenheden en het aanbrengen van andere oppervlak teverhardingen c. 1. buiten de erven van bedrijfsge bouwen en woningen: het opslaan, deponeren, lozen of stor ten van al dan niet afgedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwerpen, stoffen of produkten, als mede het aanleggen of inrichten van opslag-, stort- of bergplaatsen, behou dens voor zover een en ander nood zakelijk is; 2. binnen de erven van bedrijfsgebou wen en woningen: het opslaan of deponeren buiten de gebouwen van een of meer aan hun gebruik onttrokken machines, voer-, vaar- of vliegtuigen, alsmede het op slaan van gerede of onklare machines, voer-, vaar- of vliegtuigen, dan wel het aanleggen of inrichten van op slagplaatsen daarvoor; d. het aanleggen of Inrichten van Sport-, wedstrijd- of speelterreinen banen, vliegvelden en landingsplaatsen kampeer- of caravan terreinen, dag campings. lig- of speelstranden, lig- of speelweiden, zwemgelegenheden en bad- en speelvijvers; e. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, constructies, installaties of apparatuur, met uitzon dering van erf schei dingen met een maximale hoogte van 75 cm.; f. werken of werkzaamheden ten be hoeve van of verband houdende met de oprichting of plaatsing van - al dan niet aan hun bestemming onttrokken - voer- of vaaartuigen, arken, caravans en living-vans voor zover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, als ook tenten; het aanleggen of inrichten van ha vens of centra voor de watersport en het aanbrengen of aanleggen van oe verbeschoeiingen, van kaden of van aanlegplaatsen voor boten; h. werken of werkzaamheden, welke wijzigingen van de waterhuishouding of de waterstand beogen of tengevolge hebben; i. het vellen, rooien of beschadigert van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging; j. het winnen van bosstrooisel of mos; k. het bebossen van gronden, die op het tijdstip van de inwerkingtreding van dit besluit niet als bosgronden konden worden aangemerkt. Het bovengenoemde besluit ligt met ingang van heden voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, stadsontwikkeling en onder wijs (geopend op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur) ter inzage. Soest, 3 augustus 1972. In een flat aan de Varenstraat viel de 25-jarige mevr. A. K. v. V.-K. van de trap van de 2e naar de le verdie ping. Zij werd met een zware hersen schudding per ziekenauto naar Zonne gloren vervoerd. Het vijf-jarig zoontje van de familie Elderman werd nabij de Korte Duinen zo ernstig door een herdershond gebe ten in wang en hoofd, dat hij naar Zonnegloren moest worden vervoerd, waar operatief moest worden ingegre pen. De eigenaar van de hond is bij de politie bekend. In de nacht van maandag op dinsdag te 3.30 uur, zagen politiemannen, die per surveillance-auto over de Steen- hoffstraat reden, dat een tegemoet ko mende auto, recht op hun aanreed. De politie wist een aanrijding te voorko men, door de auto tussen de bomen te sturen. De bestuurder van voornoem de auto reed door, terwijl de politie een achtervolging instelde. Op de Van Weedestraat kon de politie bedoelde bestuurder tot stilstand dwingen. Het bleek, dat de man, de 20-jarige E. M. R. B. uit Hilversum, stomdron ken was. Hij werd overgebracht naar het bureau en aldaar ter ontnuchte ring ingesloten. Er werd een bloed proef genomen en het rijbewijs Inge nomen.

Soester Courant | 1972 | | pagina 9