1 J voordeel .en ook op zaterdag OP WEG NAAK FAILLISSEMENT Wereldkampioen M. Oskamp gehuldigd Wereldreizigers van N.E.C* in Soest OomltTilag 10 augustus 1072 50e jaargang no. 96 UitgaveDrukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 2560-5154 - Postgiro 126156 Gemeenteraads vergadering Het oog gericht op een keerpunt in het nabije oosten Politiebureau 4444 Telef Brandweer 3 3 3 3 deze unieke voordelige pannenset VROOM DREESMANN 5 OESTER 8 COURANT Abonnement per kwartaal 4,75. Buiten Soest per kwartaal 9, Verschijnt iedere donderdag De lijmpoging is mislukt en we heb ben nu een kabinet Biesheuvel van 4 partijen. De bedoeling is dat dit kabi net de begroting zal indienen bij het parlement en er zullen eind november nieuwe verkiezingen worden gehouden Hoe noodzakelijk misschien ook voor het goed blijven funktioneren van 's lands zaken, men moet zich toch wel afvragen of het nog zin heeft de door het kabinet Biesheuvel opgestel-1 de rijksbegroting, gebaseerd op de re geringsafspraken van 1971 en '72, in te dienen. Het is niet uitgesloten dat uit de verkiezingen een geheel anders samengesteld kabinet te voorschijn komt. Misschien een meer links ge richte regering van P. v. d. A. en D'66 met de K.V.P., eventueel nog met de A.R.P. er bij. En uit de uitlatingen van fraktieleider Den Uyl valt af te leiden, dat zijn partij ernstige bezwa ren heeft tegen de wijze waarop Bies heuvel c.s. de huidige problemen wil len aanpakken. Dat nieuwe kabinet moet het dan moeilijk vallen te wer ken aan de hand van de door zijn voorganger opgestelde begroting, waar op men ernstige kritiek heeft geuit. De heer Biesheuvel heeft ons politiek in een uiterst lastige situatie terecht doen komen. Als regeringsleider draagt hij daarvoor ongetwijfeld grote ver antwoordelijkheid. Van nieuwe ver kiezingen valt er voor hem en zijn partij verlies te verwachten. Men kan in zijn gemanouvreer dan ook alleen zien dat het de bedoeling is geweest het tot een kabinetskrisis te laten komen om daardoor de z.g. progressieve drie tot medeverantwoor delijkheid voor de oplossing van de zeer moeilijke problemen te brengen. Een meegaan dus met de linker vleu gel van zijn partij. Alleen zó gezien kan het laten ontstaan van de rege- ringskrisis nog begrepen worden. De situatie van ons land, dat tussen de westelijke landen voorop loopt wat de inflatiestijging betreft, is veel benar der dan de meesten zich wel realise ren. De politici van velerlei richting menen nog altijd dat dit moet en dan moet het geld er maar voor gevonden wor den. Ze willen helemaal niet inzien dat -wij al vreeslijk luxueus leven. In luxu euze huizen, luxueus opgezette over heidsgebouwen, met diensten die mil joenen uitgeven voor verzorging van dit en van dat en die alleen maar kunnen groeien doch nooit verminde ren. En we blijven maar doorgaan met de kollektieve voorzieningen te verbe teren, luxueuze zieken- en bejaarden tehuizen, scholen en universiteitsge bouwen enz. te bouwen. Van een te ruggaan naar het betrachten van ui terste zuinigheid hierbij mag geen sprake zijn. Dan komen er belangengroepen in het geweer die moord en brand schreeu wen over de onmenselijkheid en kort zichtigheid om voor dat facet nu min der inplaats van juist meer geld be schikbaar te stellen. Als men toevallig eens van insiders hoort wat er hier en daar met rijksgeld gedaan wordt, in overheidsdiensten en bij gesubsidieer de instellingen, en hoe dat alleen maar kan groeien doch nauwelijks ooit ver minderen, dan beseft men hoe luxueus er hier maar op los wordt geleefd. Want al dat werk is zo mooi en zo goed, zo sociaal en zo kultureel. Alle lonen stijgen en alle prijzen stijgen, maar de geldvretende voorzieningen moeten voortgaan. Een weg terug is ondenkbaar. Toch zal het daar binnen afzienbare tijd toe moeten komen. Thans hollen we naar een faillisse ment, waarbij straks vooral de niet meer werkenden het ergst de dupe zullen worden. En in die situatie wil men de vakbeweging de wijze van in- flatiebestrijding laten bepalen. Terwijl die in de eerste plaats zullen opkomen voor de belangen van de werkenden, ook al zullen er daarvan steeds meer werkeloos worden. Te vrezen-valt dat een ekonomische ramp tenslotte niet zal uitblijven. Al zal geen politikus dat durven toegeven. Misschien heb ben we zo'n of een andersoortige ramp wel nodig om weer verstandig met ons geld te leren omgaan, om weer zuinig te durven zijn, omdat het dan moet, om alles weer eenvoudiger te maken en te behandelen dan we na de oorlog hebben gedaan. De oorlogsjaren leerden ons onze pro- vere mogelijkheden uit te buiten. Wat we daarmee dan toch nog wisten te bereiken, maakte ons blijer dan al de Onze plaatsgenoot, de heer M. Oskamp, die vorige week in Italië, op het Gar- damcer, het wereldkampioenschap bij zeilwedstrijden met finnjollen verover de, werd zaterdagmiddag, in het res taurant van het Soester Natuurbad ge huldigd. Te vier uur arriveerde de wereld kampioen met echtgenote per auto, waarachter de finn-jol was bevestigd, bij het restaurant, luid toegejuicht door vrienden en kennissen, door wien de huldiging was georganiseerd. Intussen merkten wij op, de burge meester van Soest, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaf ten, de gemeente-se cretaris, de heer J. Borreman, de di recteur van de sportstichting, de heer Th. Peet, het bestuur van de Soester Zakenkring en het bestuur van de zeilvereniging „Het Witte Huis" uit Loosdrecht. De heer H. G. Scholtmeij- er sprak het welkomswoord. De burgemeester, mr. J. M. Corver- Van Haaf ten, sprak tot de wereld kampioen: ik stel het buitengewoon op prijs, dat ik u namens het gemeente bestuur kan gelukwensen met het be halen van het wereldkampioenschap zeilen met finn-jollen. Ik ben blij, dat uw vader en moeder hier ook bij aan wezig zijn. Ik ken u nog niet zo lang, maar ik heb gehoord, dat u een spor tief iemand bent, en dat u ook nog lid bent geweest van de Soester Brand weer. U hebt veel voor de zeilsport over en ik feliciteer „Het Witte Huis" te Loosdrecht met zo'nlid. U bent nu voor de tweede maal we reldkampioen en dat is pas twee jaar geleden, waaruit blijkt, dat u een goed zeiler bent. Ik wens u voor de toe komst nog vele successen. Bij een wereldkampioen behoort een krans en die mag ik dan ook namens het gemeentebestuur omhangen. (Krans met linten in de Soester kleueren). De heer Oskamp dankte de burge meester voor haar gelukwensen en waarderende woorden. Verder zei hij, dat hij zijn vriend, de heer F. Vlieger, prachtige voorzieningen en de luxe die we ons in de laatste twintig jaren permitteerden. Welke regering zal ons straks weer blij weten te maken? Zal daarna de reaktie komen? die bij de zeilwedstrijden op de ne gende plaats eindigde, in de huldiging wil betrekken. Ik heb vier bekers ge wonnen en één ervan schenk ik thans aan de heer Vlieger. (Applaus volgde daarop). Daarna sprak de heer Th. de Muijnck, namens de Soester Zakenkring. Os kamp je bent lid van onze zaken kring en wij waarderen het, dat je wereldkampioen bent geworden. Ons bestuur heeft gemeend u een blijvend aandenken te schenken, in de vorm van een zilveren bord. De heer K. Levinga, vice-voorzitter van de Soester Sportstichting zei: ik heb aan vele takken van sport deelge nomen, maar het nooit tot wereldkam pioen gebracht. Dat u op uw leeftijd (gelach) een dergelijk kampioenschap hebt behaald, moet een stimulans voor de jongeren zijn. U uit droog Soest naar een nat element is een waarde ring waard. Spreker schonk een karaf met zilveren stop. De heer H. v. d. Voorn, secretaris van „Het Witte Huis" te Loosdrecht, sprak als volgt: Voor de-tweede maal maj ik u feliciteren met het behalen van 't wereldkampioenschap finn-jollen en ik doe het met nog meer plezier dan twee jaar geleden. Spreker overhan- digde een waardevol geschenk. De heer J. Elderman sprak als vriend en schonk een fles geestrijk vocht, met de opmerking, dat als de golven soms eens te hoog worden, er een slokje uit te nemen, dan lijken de golven lager. De heer Oskamp dankte alle sprekers voor hun waarderende woorden. Tot de heer v. d. Voorn zei hij speciaal, toen ik als kleine jongen in Loosdrecht in een bootje stapte, had ik al bewon dering voor u. U als secretaris van „Het Witte Huis" waardeer ik hoog. U weet precies wat er gaande is in de vereniging. Ik ben blij, dat ik lid ben van Het Witte Huis. Tot de heer Scholtmeijer zei hij ten slotte, ik dank u voor de perfecte or ganisatie en ik bied u een afdruk aan van mijn gewonnen gouden medaille. De kurken knalden van de champag neflessen en nadat de glazen waren gevuld, werd een heildronk uitge bracht op de wereldkampioen. De gemeenteraad van Soest, komt don- derdag 17 augustus a.s. bijeen in de zaal van de brandweerkazerne ter be handeling van de navolgende agenda: 1. Notulen van de raadsvergadering van 20 juli 1972. 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 15 april 1972 van de raadsfraktie KVP-Prot. Chr. Gr. inza ke het functioneren van de Wijkraad met het voorstel te besluiten conform het bijbehorende ontwerp van de bi'ief van burgemeester en wethouders. b. Brief d.d. 14 april 1972 van gedepu teerde staten van Utrecht, waarbij wordt toegezonden de nota ter voor bereiding van een concept-structuur schets voor de bestuurlijke indeling van de provincie Utrecht met het voorstel te reageren overeenkomstig de ter inzage gelegde ontwerp-brief. c. Brief van het dagelijks bestuur van de Opleidingsschool voor Gemeente politie „De Boskamp" te Leusden, waarbij worden toegezonden de reke ning 1971, de begroting 1973 en een wijziging van de begroting 1972, met voorstel deze stukken voor kennisge ving aan te nemen. d. Brief d.d. 30 april 1972 van de be woners van de Ossendamweg, de Von dellaan en het gedeelte Vosseveldlaan waarin een aantal punten aan de orde komen, betrekking hebbende op en voorvloeiende uit de reconstructie van de Vondellaan-Ossendamweg met het voorstel te antwoorden conform de in houd van de betreffende brief van burgemeester en wethouders. e. Brief d.d. 16 juni 1972 van de Fede ratie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpver lening in de provincie Utrecht, afde ling Soest, met verzoek tot installatie en inschakeling van een Vrouwen Ad vies Commissie voor de Woningbouw, met voorstel te handelen overeenkom stig de betreffende concept-brief. f. Brief d.d. 21 juli 1972 van de heer mr. M. D. Ph. van de Werf, waarbij namens de heer H. H. Houtman, ver zocht wordt de stille sanering van de woonhuizen Parklaan 39-45 te staken en integendeel te zorgen voor een pas sende bewoning en een deugdelijk onderhoud,'met voorstel te antwoorden overeenkomstig bijgaande concept-brief. 3. Voorstel tot het instellen van een commissie voor de politie. 4. Voorstel tot het geven van een naam aan de openbare school voor ge woon lager onderwijs aan de Molen straat. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het verplaatsen van een bushalte bij „Zonnegloren" en het aanbrengen van een opstelstrook nabij deze halte. 6. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het rijk ter verkrij ing van een bijdrage in de kosten van grondaankoop ten behoeve van de aanleg van voet-en fietspaden langs de rijksweg. 7. Voorstel tot het nemen van een be sluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voor- bereidingsbesluit). 8. Voorstel tot het opnemen en uitle nen van gelden gedurende het 4e kwartaal 1972. 9. Voorstel tot wijziging van de begro ting voor 1972. 10. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het stofferen en meubileren van de burgemeesterka mer. 11. Voorstel tot het verstrekken van een krediet ad ƒ19.500,voor de aan schaffing van een electronische boek- houdautomaat ten behoeve van de af deling comptabiliteit. 12. Voorstel tot het nemen van een beslissing op het door de N.V. Che mische Industrie Randstad ingesteld beroep tegen de weigering van een bouwvergunning. 13. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekeningen en de be- drijfsrekeningen over 1969, tot goed keuring van de rekening van de stich ting voor lichamelijke opvoeding en sport en tot vaststelling van de reke ningen van het Soester Natuurbad en het Openluchttheater. 14. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" ten be hoeve van een agrarisch bedrijf met o.a. een varkensmesterij op/in het per ceel Wieksloterweg W.Z. 27. 15. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen aan de Veen- zoom te Soest van J. v. d. Heuvel. 16. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen aan de Sterrenbergweg te Soesterberg van H. J. Vos. 17. Voorstel tot ruiling van gronden, gelegen nabij de Molenstraat en aan de Birkstraat/hoek Eikenlaan met me vrouw E. v. d. Hoef-Van Hees. 18. Voorstel tot het verdagen van de beslissing omtrent de vaststelling van het ontwerp-bestemmingsplan „Soest- Zuid". 19. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot het betalen van ren te met betrekking tot een aangegane koopovereenkomst met J. v. d. Heuvel Toen Henk Wilmink uit Australië thuiskwam, was zijn vriend en kollega Peter Wip juist in de Jumbo Jet op weg naar de Verenigde Staten. Twee jonge mensen voor wie de wereld geen geheimen he«ft. De „ga"gbare" talen als Frans, Duits, Engels, Spaans, Russisch en Italiaan?, hebben voor hen geen enkel geheim. Daarnaast weten zü zich ook in een &i.uk of wat andere talen en dialekten vry goed te behelpen. De harde praktijk heeft ze dit wel geleerd. Henk Wilmink had reeds in een aantal Afrikaanse landen gewerkt, toen hij twee jaar geleden voor de Nederlandse Export Combinatie (N.E.C.) te Soest als wereldreiziger op pad ging. Peter Wip was op zijn 31e verjaardag al aan zijn vierde paspoort toe. Zij heb ben vrienden gemaakt in alle delen van de wereld. En bij die vrienden voor miljoenen guldens zaken gedaan. Met letterlijk alles wat in ons land kan worden geproduceerd. Zij houden de ogen goed open Zo kan het gebeuren, dat Henk Wil mink terwijl hij in Moskou bezig is met verhandelen van een paar duizend wollen plaids, terloops zijn opdracht gevers op de hoogte brengt dat de Russen ook belangstelling hebben voor infraroodgasbranders voor de verwar ming van een stadion en de tribunes op het Rode Plein. Peter Wip wil daarvoor niet onderdoen. Op doorreis in Montreal heeft hij meteen ontdekt dat alles in de warenhuizen daar an derhalf a tweemaal zo duur is als bij ons; en dat daar dus best het één en ander kan worden verkocht. Enkele dagen later, op Curagao, be kijkt hij het verschijnsel van de „toe risten" uit Bolivia en Venezuela die bepakt en gezakt het eiland verlaten. Zoiets als de befaamde „Butterfahr- ten' 'waarmee de Duitsers tal van winkeliers bij de Hollandse grens gou den tijden bezorgden, toen boter en nog wat andere artikelen hier goedko per bleken dan thuis. In landen als Venezuela zijn allerlei dingen door de hoge invoerrechten (tot 200 procent!) extra duur. De oversteek naar Cura gao betaalt daardoor zichzelf wanneer je hier maar voldoende goedkope spul len in je koffers pakt. Hoeveel? „Neem nu alleen maar eens schoenen", zegt Peter Wip. „Wanneer die allemaal op het eiland zouden blijven, had iedere Curagaoenaar minstens honderd paar in zijn kast staan.... Alles wat hij minder heeft, is dus met de toeristen het land uit". Op zijn reis naar Australië heeft Henk Wilmink intussen alweer een order ge boekt voor 540 ton diepvrieskippen, die van daaruit weer worden doorge leverd naar de eilanden in de Stille Zuidzee. En uit Japan, waar hij dit voorjaar ook al was, kwam zijn goede raad: „Zet er vooral Made in Holland op wanneer je hier iets wil verkopen. Voor een heleboel Japanse huishou dens is een buitenlands produkt zoiets als een statussymbool. Net als hij ons de karavan met kleuren t.v. en de boot achter de auto van iemand die niet meer voldoende heeft aan een tweede huis. Tussen alle reizen door zijn Henk Wilmink en Peter Wip - die voor de dichterbij gelegen gebieden de hulp hebben van een jongere collega - be reikbaar in Huize Neclenburgh, het hoofdkwartier van de Stichting Neder landse Export Combinatie in Soest. Een exclusieve club van 300 middel grote bedrijven, die wel iets „zien" in exporteren over heel de wereld. Twin tig jaar geleden, toen de N.E.C. werd opgericht, namen de leden daarvoor op hun buitenlandse reizen de offertes mee van hun kollega's. Zo gebeurt dat nu ook nog wel. Maar al heel snel werden er voor dit werk toch full time professionals ingeschakeld, die zich daarvoor helemaal hebben vrijge maakt. Het punt was alleen ze te vin den uit die massa's sollicitanten die wel iets voelden voor het „avontuur' van wereldreiziger voor de N.E.C. Ta len spreken? Nu ja, kun je leren. Ver kopen hoeft ook geen probleem te zijn. Vooral wanneer er zoveel bedrijven achter je staan - ieder met zijn eigen specialiteit - dat ze met elkaar een gantische supermarkt vormen van wat ons land aan de buitenwereld te bie. den heeft. Maar ja, dan komt het. Je moet din- gen zien en rapporteren, zoals Henk Wilmink en Peter Wip op al hun rei zen doen. En kritisch mensen kunnen beoordelen, wanneer je gevraagd is om een agent te zoeken in een ver land. En diplomatiek talent wanneer er onderhandeld moet worden over speciale voorwaarden. Tegelijk moet je dan ook nog enorm soepel zijn en de gebruiken kennen van elk land. Niet schrikken wanneer je in een Afrikaans hotel uit bed wordt gebeld, omdat ze juist die ene kamer voor een ander hadden gereserveerd. Niet vreemd kijken wanneer je in Japan de sandalen die je draagt bij een gang naar het toilet voor een stel andere moet verwisselen. Gewoon doorgaan, wanneer je oosterse gast met een for se oprisping laat horen dat hij tevre den is over de zakenlunch waarop je hem hebt getrakteerd. Je geduld be waren waneer je na een urenlange vliegreis een stel douaniers in een soort marathonzitting al het fijne wil weten over elk onderdeel van je (20 koffers met handelsmonstersbagage - totdat er één even de kamer uitgaat en alles met een stevige fooi in vijf minuten is geklaard. Niet kokhalzen tenslotte als de Arabische gastheer je met alle geweld het oog wil laten eten van het geroosterde schaap waarop hij zijn Hollandse vriend trakteert. Want juist dat oog is volgens hem de groot ste lekkernij. Wereldreiziger P. P. Wip, startklaar. Israël ziet duidelijk een kans dat ein delijk door rechtstreeks gesprek het konflikt met Egypte opgelost te wor den. Premier Golda Meir heeft in haar lange redevoering niet bijzonder nieu we ideeën naar voren gebracht, maar de toon waarop het gebeurde was ver- zoenender dan we gewend waren. Het oude Irraelische uitgangspunt werd niet verlaten: het is een meningsver schil tussen twee landen, dat anderen niet voor hen kunnen oplossen - dat moeten ze zelf doen. En in alle rede lijkheid kan dit niet een dwaas stand punt genoemd worden. Er is wel voor nodig dat b.v. mevrouw Meir en pre sident Sadat elkaar daarvoor ontmoeten en de Israëlische is daartoe kennelijk bereid. Ze legt daarbij er de nadruk op dat dit persoonlijk kontakt in het geheel niet betekent dat de Egypte naar zich daarmee vernedert - zij ont moeten elkaar als gelijken. Maar dat ze zoveel aandacht aan dit detail be steedde komt omdat het vooral een kwestie van prestige is voor de Egyp- tenaren, die iets van een kapitulatie kunnen voelen in een dergelijk ge sprek onder vier ogen. Dat dit gevoel in Egypte kan leven hebben zij dan echter aan zichzelf te danken doordat zij aldoor, al onder Nasser nog, principieel verklaarden niet te denken aan een regelrecht ge sprek. Maar dit wil natuurlijk niet zeggen dat het daarom ook nooit kan. Tenslotte is de ontmoeting tussen pre sident Nixon en voorzitter Mao Tse- toeng ook niet bepaald als een waar schijnlijkheid gezien voor ze plotseling toch plaatsvond. Mevrouw Meir maakt haar uitnodigen de gebaar op het moment dat een keerpunt kan worden in de weder zijdse betrekkingen. Het heenzenden van de Russische adviseurs betekent dat Sadat er genoeg van heeft gekre gen dat de Russen de toestand van geen vrede en ook geen oorlog gaarne verlengden omdat dit voor hen de ideale sfeer was om invloed in uit te breiden. Het ging de Russen minder om de Egyptische belangen dan om hun ei gen interesse. Egypte heeft zich als het ware vrijgemaakt om nu zelf voor de eigen belangen op te komen op de ma nier die het zelf kiest. Voorlopig is dit gepaard gegaan met nogal militareske uitspraken en zelfs akties, zoals het afvuren van raketten op Israëlische vliegtuigen. En de Russen wordt voor namelijk in de schoenen geschoven dat ze de Egyptische kansen opzette lijk verkleinden door geen aanvals wapenen te leveren. Maar zullen an deren die aanvalswapens wel sturen? De Fransen, hoezeer ook erop gesteld om hun aanzien te verstevigen in de Arabische wereld, hebben al aange kondigd dit niet te doen. Engeland, de V.S., Zweden en Duitsland en andere mogelijke leveranciers zullen er even min toe overgaan. Op zijn hoogst zou China de order kunnen aannemen en uitvoeren, maar het is allerminst ze ker of Peking daartoe bereid is en trouwens: ook Sadat kan zo zijn twij fels hebben of hij er wel echt op voor uit is gaat als hij de Russen voor Chi nezen ruilt. Natuurlijk kan hij de strijd gaan le veren, waarover hij zo gaarne praat, met de nu voorhanden spullen, maar geen militaire expert geeft daarvoor goede kansen, de Egyptische waar schijnlijk allerminst na enige keren door schade en schande wijsgeworden te zijn. Dat is bij dit keerpunt het dreigende aspekt. Kiest Egypte hier voor niet, dan is er weinig andere keus dan door diplomatieke akties de vrede na te streven en ontruiming van de Egyptische gebieden. Nog eens V.N.-bemiddelaar Jarring of een der vele andere op en neer rei zende bemiddelaars ervoor te charte ren lijkt na de ervaringen van vroe ger ietewat zinloos. En dan is er alleen nog het rechtstreekse kontakt, waar voor mevrouw Meir van haar kant nu wel alles heeft gedaan om het te ver gemakkelijken. KANTMAN. GELDIG VRIJDAG 11 AUGUSTUS EN OOK OP DE WEKELIJKSE KOOPAVOND. SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELUNGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. Batist imprimé In klassieke nopjes, strepen en ruitjes. Voor lingerie, bloeses, japonnen, wiegbekleding of als composé. Keuze uit 6 zachte pastels. 80 cm Breed. Per meter 2.50 Solide schooltas Favoriet model met 3 grote vakken en 2 voorvakken. Verstelbare trap- sloten Oersterk varkensleder. Extra grote maat: 45 cm. 25.- Jongens pullover Stoer van snit (Sporting Style!) Geheel van probleemloos acryl. Range van machtige kleuren. Maat 164 15.-; maat 116 11.- Meisjes rolkraagpull Fantasie ribgebreid van praktisch acryl. Dè keus voor terug naar school. In wit en vele andere modische kleuren. Maat 164 11.-; maat 104 7.- Rauhfaser behang Ongeverfd struktuur- behang. Makkelijk in iedere gewenste tint te verven. Is 56 cm breed. Per rol van 33'/2 meter 5.95 Wandrail systeem Massief stalen strips met plankensteunen om de 10 cm plaats baar. Veel toepassings mogelijkheden. Wandrail 100 cm. 2 at 4.95 Plankdragers 20 cm 2 st. 2.60 Ook in grotere maten Kinderschoenen Ravotsterke kwaliteit. Weldoordachte pas vorm en antislip rubberzooi. Donkerbruin. Mt. 35/3915.- 31/3413.-; 27/30 12.-; 24/26 10.- Vendorma molton matrashoes De nieuwe, ideaal strak omspannende molton deken. Weg bubbels, weg verschuiven. Hagelwit. 2-Pers. 20.-; 1-Pers. 15.- Extra zware kwaliteit emaille met dikke staalbodem. Dus nooit dat hinderlijke aanbranden. Fleurig dekor, handige koudgreep knoppen en oren. Set van 3 pannen steelpan nu 2 dagen lang van 82.- voor Bijp. 20 cm koekepan met deksel 27.50 idem fluitketel 29.50 idem 22 cm soeppan 24.50 (alles ook los verkrijgbaar) In alle vestigingen verkrijgbaar

Soester Courant | 1972 | | pagina 1