iSckoemaker - antenneteckniek V oorlichtingsavond over verkeersstructuurplan INSTITUUT HULSCHER de fantastische keuken „GARAGE STAM" DE kelen [F TT Inbraak Nieuwe juwelierszaak in de Smitshof Zingende dolfijnen in het Dolfinarium Zïsil Harderwijk DOLFINflRIUm VTB n.v. Inbraken Nieuw programma van de Baarnse Volksuniversiteit Inrichting burgemeesterskamer V.V.V.-nieuws Verenigde Nederlandse Onderwijsinstellingen MET DE V.N.0. OP WEG NAAR VOORUIT! ONZE CURSUSSEN BEGINNEN WEER. „Sowi" '72" beurs van 15 tot en met 23 september Soest - - Telefoon 2792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 Vereniging „De Soester Gemeenschap" culturele vraagbaak SHOWROOM: Torenstraat 45 (Hoofdstraat) - Soest Telefoon 02155-8009 WAT IS AFTREKBAAR VOOR DE BELASTING? Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Frans Bosman N.V. Officiële bekendmaking Ruimetelijke Ordening PROGRAMMA ..SOEST VOOR VIETNAM" voor een nieuwe goede gebruikte RENAULT Stam Renault Soeater Courant van donderdag 17 augustus 1971 ;taal tot c 02154- n langs. BAAHN :J ken wij de itnimaal -i erva- dige en ellen of (spraak 156 toe- werk- waar- ot zijn erzocht takt op Tijdens afwezigheid van de bewoonster, mej. A. B. heeft een onbekende tussen zaterdagmorgen en zondagavond inge broken in de woning Amersfoortse- straat 126. Voor zover kan worden nagegaan, worden twee schrijfmachi nes vermist. De dader kwam binnen door het vernielen van een ruit bij de voordeur. De nieuwe juwelierszaak van de heer Jaap Rademaker in de Smitshof Eind juli opende de heer Jaap Rade maker (28) in het winkelcentrum de Smitshof een nieuwe sfeervolle ju welierszaak. Zijn tweede zaak, want de heer Rademaker is reeds 5 jaar gevestigd in Baarn aan de Brinkstraat. „Soest heeft m.i. echter meer moge lijkheden", zegt hij. „De plaats krijgt in de komende jaren aanzienlijk meer inwoners en ik was dan ook geluk kig op dit pand beslag te kunnen leg gen". De juwelier, horloger Rademaker voert een groot assortiment, van de goedkope wekker, horloges, ringen, couverts, uiteraard ook babycouverts, tot gouden en zilveren sieraden en briljanten. Daarnaast heeft hij een ei gen reperatie-afdeling, met een vaste full-time bezetting. „Reparaties duren bij ons hooguit een week". Over de verkoop van de eerste weken is hij best tevreden. Voor de vrijdag en za terdag heeft hij reeds assistentie aan getrokken. „Het publiek in Soest is anders dan in Baarn", zegt de heer Rademaker, „makkelijker". Naar zijn mening ligt dat ook wel aan de opbouw van de wijk waarin hij gevestigd is en waar doorgaans jongere mensen wonen. Met deze vestiging is de Smitshof een nog completer winkelcentrum gewor den. Tijdens de openbare vergadering van de commissie openbare werken spraken zowel de heer J. van Poppelen (KVP) als de heer P. Grift (PAK) zich uit voor het houden van een voorlichtings avond over het verkeersstructuurplan. Aanleiding was een brief van veront ruste bewoners van de Vondellaan, Os- sendamweg en van een gedeelte van de Vosseveldlaan welke zij schreven in verband met de gewijzigde verkeerssi tuatie als gevolg van de doortrekking van de Vondellaan, De heer Van Poppelen was blij met de brief en vond dat het tijd werd dat de gehele verkeerssituatie in Soest duidelijk gemaakt werd aan de bewo ners. Hij vond het destemeer noodza kelijk nu blijkt dat deze brief werd on dertekend door bewoners die hun hui zen kochten nadat het plan voor door trekking van de desbetreffende wegen reeds lang bekend was. Hij wil op de voorlichtingsbijeenkomst duidelijk laten uitkomen wat het niet hebben van landers in het algemeen, zijn hufters in het verkeer. Wij rijden er maar op los. Rood licht en doorgetrokken witte stre pen zeggen niets", en hij meende dat controle eigenlijk belachelijk was. „Als wij onze mentaliteit veranderen komt er spoedig een eind aan dat probleem". Op een vraag van de wethouder, zei de directeur van gemeentewerken de heer v. d. Dussen, dat op het desbe treffende kruispunt spoedig een nieuwe belijning komt wat een beter overzicht in de hand zal werken. De heer C. Verheus (Prot. Chr.) pleitte daarnaast nog voor het houden van een scherpe politiecontrole. „Flinke boetes schrikken wel af", meende hij. overdekte Dolfijnenstadi'on ter wereld met 2.500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijdendagelijks 10.00 - 11.30 - 13.00 -14.30 - 16.00 en 17.30 uur. Zondags niet om 10.00 uur. Onderwaterpanorama. Robarium. Expositie walvisachtigen. Harderwijk - Tel. 03410 - 6041 goede ontsluitingswegen binnen de ge meente voor de woonwijken zouden be tekenen. Hij noemde het zoeken van sluipwegen een groot euvel en wees in dat verband naar de protesten van de bewoners van de Heideweg, vorig jaar, toen Vondellaan en Soesterbergsestraat enige tijd voor het verkeer gesloten moesten worden. De heer Grift sloot zich daarbij aan. „De bewoners snappen er nu niets meer van", zei de heer Grift, die ver der meende dat de Korte Ossendam niet drukker geworden was dan voor heen. De wethouder, mevrouw M. Wal ter-v. d. Togt, stond niet afkerig tegenover een uitgebreide voorlichting. Naar haar mening zal de Weg-over-de-Eng veel problemen oplossen en zei dacht dat de voorlichtingsavond eind van het jaar gehouden zou kunnen worden, als de commissie grondbedrijf een over zicht krijgt van de maatregelen die ge nomen moeten worden om de overbe zette hoofdweg te ontlasten. Vreemd vond zij het overigens dat iedereen probeert het verkeer op een ander af te schuiven. Zij betreurde het dat veel bewoners zich niet van situaties op de hoogte komen stellen als een plan ter visie lag. Mevrouw G. Alting-Ambroslus vroeg zich echter af, of men in het algemeen wel begreep wat een tervisie-legging betekende en wat de consequenties daarvan waren. De heer Van Poppelen drong nog wel aan op het regelmatig houden van snelheidscontroles en vond speciaal het kruispunt Soesterbergsestraat-Vondel fean erg onoverzichtelijk. Verkeershufters Naar aanleiding daarvan zei de heer D. Hoekstra (Prot. Chr.): „Wij, Neder- Ingebroken werd in de kiosk van De Utechtse Heuvelrug op de picknick plaatsen aan de Foekenlaan. Een grote hoeveelheid snoep werd meegenomen. Om binnen te komen hebben de daders met beitels en ander gereedschap twee planken weggebroken, waarna zij bij het slot konden. Ook werd ingebroken in de kiosk van Van Oven bij de spoorwegover gang Soestduinen. Hier kwam men bin nen door het verbreken van een ruit. Er werd echter niets ontvreemd, Een mislukte poging tot inbraak werd gedaan bij mevrouw K. aan de Julianalaan. De dader vernielde een ruit van de bijkeukendeur, maar kon niet bij het slot. Ook een poging om via het bovenlicht van de keukendeur binnen te komen, mislukte. De Baarnse Volkuniversiteit heeft haar programma voor het seizoen 1972-1973 eed. Het is nieuw in meer dan één opzicht. Enkele programmapunten, wel ke een vaste plaats innamen, zijn ver vangen door andere. De vorig seizoen begonnen uitbreiding van het aantal cursussen werd verder voortgezet. Daar de toekomst van het Baarnse Musis Sacrum nog steeds onzeker is, werd uitgezien naar een andere gele genheid voor schouwburgbezoek. Hier voor is een samenwerking tot stand ge komen met theater Gooiland te Hilver sum, waar een beperkt aantal plaatsen voor drie voorstellingen, op gunstige voorwaarden, kon worden verkregen. Wat de cursussen betreft werden spe ciaal voor hen, die creatief bezig wil len zijn, eenj>aar lessen georganiseerd. Verder zijn er de talencursussen Frans, Engels, Italiaans, Spaans en Russisch. Daarnaast de uit 10 lessen bestaande cursus kunstgechiedenis van de do cent E. W. M. Nicolaas; de cursus ..wijsgeren van het oude Griekenland"; de cursus „aspecten van muziek"; een cursus Nederlandse Literatuur; een uit 10 lessen bestaande cursus „spreek vaardigheid", die op 12 januari begint en de cursus wandkleden maken. Voor dit jaar staan nog op het pro gramma een excursie naar de Canton- tuin in Baarn: een film met toelichting, waarna discussie over Rembrandt van Rijn of Karei Appel; een lezing over .spanningen, dreigingen en snelle ver anderingen in de Arabische wereld"; een lezing door de heer Leen Pfrom- mer, trainer van de Nederlandse schaatsenrijders, over „de training van het wedstrijdschaatsen"; een lezing over antiek; een spreekbeurt van Harry Mu- lisch over „de conceptie van een ro man" en het optreden van het Neder lands Kamerorkest onder leiding van Szymon Goldberg. Op 9 en 16 januari 1973 spreekt prof. dr. W. H. C. Tenhaeff over „voorstel lende dromen en daaraan verwante verschijnselen". Verder wordt een le zing gehouden over „oud en nieuw Ja pan"; „beeld en verbeelding in de re ligies van de wereld"; „Juliana Regina" door de heer W. P. van den Berge van de Rijksvoorlichtingsdienst; een con cert van het Stamitzkwartet en op 3 april een voordracht met dia's en film over de valkerij vroeger en nu. Voor inlichtingen kan men zich wen den tot mevrouw W. M. Lunshof-Tiel- rooy, Dillenburglaan 32 te Baarn, tele foon 02154-4263. o Voor het stofferen en het meubileren van de burgemeesterskamer wordt een krediet gevraagd van 12.000, „Op het eerste gezicht is dat een flink bedrag", zei de heer J. van Poppelen (KVP) tijdens de behandeling van het voorstel in de commissie van openbare werken. Na het zien van de specificatie had hij geen bezwaar. Normaal gesproken had het bedrag in een begrotingspost op genomen kunnen worden, maar door het plotselinge vertrek van burgemees ter Bentinck was dat niet mogelijk geweest. Veel van het meubilair be hoorde hem in eigendom toe en was met hem vertrokken. De wethouder, mevrouw Walter teken de daarbij aan, dat de burgemeesters kamer ook gebruikt wordt voor ver gaderingen van het college en voor diverse besprekingen. De achtergebleven stoelen, die al 25 jaar oud zijn, vond zij „uitgesproken rotstoelen". De commissie had geen be zwaren. Zaterdagmiddag zal het dan zover zijn, dat in de Soester duinen, ingang Spar renlaan, een grootscheepse aktie za. plaatsvinden om een honderd-tal schat ten uit de grond te graven. Soester en Soesterbergse kinderen, die zin hebben om hieraan mee te doen, kunnen een deelnemerskaart voor de prijs van 0,50 kopen bij het VVV- kantoor in Soest (Steenhoffstraat 9a) en bij het sigarenmagazijn van me vrouw Majoor in Soesterberg (Rade- makerstraat 71). De aanvangstijd van dit feest is 14.30 uur. Er zijn nog enkele waardevolle bijzon derheden te vertellen, want het zal dit jaar lang niet mis zijn met dat schatgraven. Om te beginnen krijgt ieder kind, dat een toegangskaart heeft gekocht, op vertoon van de aangehechte bon gratis een flesje Coca Cola of Fanta. Dat is dus al een start, die er zijn mag. Dan worden de schatten opgegraven, die dit jaar, dank zij de firma Lindner, leuk verpakt en lekker van smaak zijn. Ook dit doosje, want het is een schat in de vorm van een doosje, mag behouden worden, terwijl het nummer, dat hierop vermeld staat bovendien de grote kans geeft iets prachtigs te win nen. Wat zeg je bijvoorbeeld van een kleine transistor-radio? Ofnee, we gaan niet alles verraden. Maar wel kunnen we niet nalaten te verklappen, wat de Raiffeisen Bank de kinderen aanbiedt. Luister goed! Er wordt in twee vakken gegraven. Vak I: kinderen van 4 tot en met 7 jaar, vak II: kinderen van 8 tot en met 12 jaar. In ieder vak zijn door de Raiffeisen Bank 3 spaarpotten met een waarde bon verstopt. Die waardebon geeft aan de kinderen, die al in het bezit zijn van een spaarbankboekje van deze bank, een bedrag van 10,-. Wie nog geen spaarbankboekje heeft, krijgt de gelegenheid zo'n boekje te openen met een inleg van 5,-. Voor deze kinderen bedraagt de waardebon ƒ5,-. We vinden, dat de Raiffeisen Bank het goed met de kinderen voor heeft en wie de kans op 10,- vermeerdering van de spaarcentjes wil wagen, kan nog net een spaarbankboekje aanschaf fen, wanneer hij of zij dit nog niet bezit. De bank is vrijdag tot 15.00 uur hiervoor geopend. En dan zeggen we nogmaals hartelijk dank aan Coca Cola, Lindner en de Raiffeisenbank voor de geweldige me dewerking, die ons in staat stelde een extra fijne schatgraverij te verzorgen. En nou jullie je best doen! Nu zijn er natuurlijk enkele jeugdige inwoners van onze gemeente, die dat graven al een paar maal meemaakten en die ander vertier zoeken. Weldie kunnen zich aan de hen gelsport wijden, want op dezelfde za terdagmiddag organiseert de Hengel sportvereniging „De Snoekbaars" de jaarlijkse viswedstrijd, dit maal in de waai van Hoolwerf onder Eemdijk, aanvang 14.30 uur, speciaal voor jon geren tot 13 jaar en voor dames. Voor de jongelui is de inleg ƒ0,50, voor de dames 1, Tenslotte even verteld, dat inmiddels van het mooie Nassauplantsoen platte- grondjes zijn uitgekomen, waarop bloemenliefhebbers de namen van de flora in de diverse perken kunnen le zen. Voor ƒ0,50 kunt U zo'n platte grond bij ons krijgen. rERENIBDE IEDERIMDSE ONDERWIJS INSTELLIN8EH VOORUIT in uw baan VOORUIT met uw zaak VOORUIT in uw buitenlandse contacten, hetzij in zaken, hetzij op vakantie. Als u zich nü aanmeldt kunnen wij nog met uw lestijdwensen rekening houden. TYPEN - ook op electrische machines. STENO - Nederlands en moderne talen. MIDDENSTAND - volgens de nieuwste eisen. HANDELSCORRESPONDENTIE - Nederlands en moderne talen. CONVERSATIE - Engels - Duits - Frans - Spaans BOEKHOUDEN - Praktykdiploma. De lessen worden gegeven in een moderne omgeving, uitsluitend in kleine clubs. Ons STUDIEPLAN wordt u gaarne op aanvraag toegezonden. De huishoudelijke voorlichtingsbeurs beurs van de Soester middenstand wordt dit jaar gehouden van 15 tot en met 23 september a.s. Het is voor de derde maal sinds 1968 dat deze manifestatie van Soester on dernemers georganiseerd woidt. Vele nieuwe deelnemers hebben zich aangemeld. Naast radio- en T.V. ap paratuur, was- en droogmachines, meubelen, vloerbedekking, piano's, kin derwagens, Doe Het Zei fa rti kelen, ver lichting is er een zeer grote stand met de nieuwste gasverbruiktoestellen waarover men een volledige voorlich ting zal kunnen krijgen en waar re gelmatig kookdemonstraties gegeven zullen worden. Een bank zal inlichtingen verstrekken over alle bankzaken, verzekeringen, sparen enz. Onder de naam „Internationale Stoffen Modeshow", zal iedere avond een uit gebreide modeshow gehouden worden. De beurs is voor het publiek geopend elke avond van 19 tot 23 uur (zondags gesloten) en de woensdag en zaterdag middagen van 13.30 tot 17 uur. Zo langzamerhand begint de Vereniging De Soester Gemeenschap een belang rijke vraagbaak te worden voor verenigingen en Soester ingezetenen. Dat bleek eens te meer dinsdagavond tijdens de bestuursvergadering. Een koor. dat in de week voor Kerstmis een uitvoering wil geven, stelde de vraag welke datum daarvoor het meest geschikt was om eventuele doublures te voorkomen. blemen van de Soester Harmonie PVO. Een lijvige brief ging uit naar de ge meente, waarin voorstellen gedaan werden voor subsidiëring van zowel PVO als de muziekvereniging Soester berg. In alle objectiviteit werd vastge steld dat de subsidie aan leerlingen van de muziekschool te Amersfoort niet ge ring is en dat de jeugdleden van PVO daar wel bij varen, temeer daar zij als PVO-lid een extra bijdrage ontvangen. Overigens was men ervan overtuigd dat PVO geholpen moest worden. Door het succes van het korps groeit het aantal leden, doch de middelen groeien niet in verhouding mee. Gepleit wordt ook het instrumentenfonds te subsidië ren, Daarmee werd nog eens onderstreept hoe dringend het samenstellen van een culturele agenda nodig is, een taak die de S.G. op zich genomen heeft en waarvan men hoopt dat de vele ver enigingen hun medewerking zullen ver lenen. Een ouder verzocht de S.G. haar op te geven bij welk muziekcorps zij haar trompetspeiende zoon kon onder brengen. Daarnaast namen de ver enigingen contact op om advies voor bepaalde problemen. De bestuursleden werkten ondertussen noest door aan de hun opgedragen ta ken. De werkgroep plubliciteit meldde een nieuw lid aan; de toneelvereniging Het Soester Applaus. Zij verzonden 87 brie ven aan Soester verenigingen met het verzoek gegevens te verstrekken voor het samenstellen van een agenda. Reacties hierop konden zij echter nog niet melden. De werkgroep lokaliteit nam contact op met de gemeente en informeerde naar de mogelijkheden de scholen in de avonduren beschikbaar te stellen voor diverse activiteiten. Men had ove rigens begrip voor de moeilijkheden die dat met zich mee zal brengen, maar wacht vol vertrouwen nadere be richten van de gemeente af. De werkgroep strategie had zich voor namelijk beziggehouden met de pro- Aan het slot van de uitvoerige brief wordt verder gevraagd in de toekomst brieven van PVO te beantwoorden, dan wel in ieder geval te berichten dat deze in behandeling zijn genomen. Het is gebleken dat daar in het verleden nog wel eens iets aan schortte. Aan het advies voor de Mij. tot Nut van 't Al gemeen wordt mog gewerkt. Naar bleek zijn de problemen tamelijk complex, mede door vergrijzing van het leden bestand. Toch was men overtuigd van het be staansrecht van de Mij. zeker gezien het aantal leden. milmö (Ook op zaterdag geopend). Met ingang van 1971 is de buitgengewone lasten-regeling niet alleen gewijzigd in die zin, dat de drie groepen kosten die tot aftrek kunnen leiden, t.w. onder houdskosten van naaste verwanten, ziektekosten en studiekosten, geheel los van elkaar z(jn komen te staan, doch ook de omvang van wat aftrekbaar is, is veranderd. In de groep ziektekosten is een sterke beperking aangebracht, onder andere op het punt van de reis- en vervoers kosten. Het is over deze laatste kate- gorie dat wij het willen hebben. De reden voor die beperkingen vloeide voornamelijk voort uit het feit, dat in de rechtspraak al gauw een neiging ontstaat om het begrip ziektekosten al maar uit te breiden. Telkens wanneer voor enig grensgeval wat tegemoet komend was geredeneerd - het zijn toch bijna altijd al nare gevallen - kwamen de belastingplichtigen, zoals de wet hen doopt, met nieuwe grensgeval len die, als je het zö bekeek, dan ook nog wel meegenomen konden worden. En zo dijde het begrip ziektekosten zich maar uit, totdat er aftrekmogelijk heden ontstonden die toch niemand meer als reëel aanvaardde. In beginsel moet er tussen de ziekte en de kosten een rechtstreeks verband be staan. Bij de kosten van de dokter, de medicijnen en de ziektekostenverzeke ring is dat duidelijk. Bij .de kosten van (extra) huishoudelijke hulp ligt het ver band al losser. Direkt gezien zijn dit kosten van de huishouding; daar zij echter onmiddellijk voorvloeien uit het feit dat de huisvrouw haar werk niet kan doen doordat ze ziek is, vindt als regel iedereen dat dit er ook nog bij- hoort. De wet noemt ze dan ook spe ciaal. Reis- en vervoerskosten kunnen vari eren van ambulancevervoer na een verkeersongeluk, dat er natuurlijk wél bijhoort, tot een extra vakantiereis van een dure meneer, die wat oververmoeid was van het te laat naar bed gaan, of die als bedrijfsleider of personeelschef van een grote zaak de managersziekte had gekregen, daardat de slechte hu meuren van de managers allemaal op zijn hoofd neerkwamen. En wanneer men dan zou zeggen: als ik niet eet kan ik niet reizen, dus het biefstukje dat ik eet voordat ik mijn oma ga bezoeken hoort er ook nog bij, dan zal iedereen het er wel over eens wezen, dat het rek verband te ver wordt gerekt. We kunnen niet van alles de schuld aan Adam geven. Reis- en vervoerskosten In de opzet van de nieuwe regeling heeft men eigenlijk vier soorten van deze kosten uit elkaar gehouden. Ten eerste die van ziekenvervoer en ten tweede die van extrareiskosten van zieken en invaliden, doordat ze zich niet op normale wijze kunnen voort bewegen. Deze twee groepen blijven af trekbaar als voorheen. Ten derde de kosten van ziekenbezoek en kraam visite en ten vierde de kosten van rei zen om gezondheidsredenen. We beginnen met deze laatste groep, want dat is het kortste: we kunnen ze niet meer aftrekken, hoezeer de reis ook op doktersvoorschrift is gemaakt, en hoe overspannen we ook zijn. De aftrek van die uitgaven was, zei de minister, weinig bevredigend, omdat de grens tussen normale uitgaven en buitengewone moeilijk is te trekken. Ook tegen de achtergrond van de ge stegen welvaart is de aftrek niet lan ger op zijn plaats. Ziekenbezoek Hiermee hadden regering en parlement meer moeite. Als de kinderen hun ouders eens wat vaker gaan bezoeken als die wat oud en vaker ziek worden, of als oma er een extra reisje aan waagt als haar zoveelste kleinkind ter wereld is gekomen, dan is dat natuur lijk toe te juichen, maar 't is nonsens om te zeggen dat dat nu op hem drukt, dat er redelijkerwijze een belastingver lichting tegenover moet staan; en ook voor de bloemetjes en de banaan. De minister zegt het natuurlijk netter: hij merkt op, dat er bij de oude wettekst uitgaven in aftrek worden gebracht, die in een te verwijderd verband staan met doel en strekking van de regeling. Zij zien natuurlijk ook wel in, dat het geval, waarin ouders een jong kind, dat langdurig wordt verpleegd, ver weg in een speciale kliniek, twee keer per week gaan bezoeken en een groot deel van hun tijd, geld en gezinsleven opofferen om het kontakt met hun kind niet geheel te verliezen, heel an ders ligt. En zij zeggen de kamer toe, op grond van de hardheidsclausule in de wet, nadere regelen te geven van wat wel mag worden afgetrokken, en onder welke omstandigheden. En die richtlijnen zijn er nu, in een aanschrij ving van 23 mei 1972 aan de belasting dienst, en daarom dus nu dit verhaal. Wat dan wel? In zijn aanschrijving maakt de staats- sekretaris hiervan een aparte, dus vier de kategorie buitengewone lasten, naast en Tos van de ziektekosten, onderhouds kosten en studiekosten. Voor de aftrekbaarheid van de reis- kosten gelden de volgende voorwaar den: a. De verpleging moet naaste verwan ten betreffen, dat zijn in dit geval de belastingplichtige, zijn echtgenoot, de minderjarige en de meerderjarige on gehuwde kinderen en de ouders, b De verpleging moet langer dan twee maanden duren. c. De verpleging geschiedt op een af stand van meer dan 10 kilometer van de woning of verblijfplaats van de belastingplichtige. Daarbij gelden bo vendien als afstanden van minder dan 10 km de afstanden binnen dezelfde woongebieden als voor de reiskosten- regeling voor verwervingskosten. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455 ELECTROTECHNISCH BUREAU Verkoop Radio - T.V. - Service Dealer van: B en O, Blaupunkt, Philips, Nordmende, Akai, Sony en National Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 Serviceplaats: Birkstraat 48 Telefoon 3367-8978 De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van Burgemeester en wethouders van deze gemeente voornemens is aan G. van de Pol, Van Lenneplaan 69, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergun ning te verlenen ten behoeve van het uitbreiden en verbouwen van een lood gieterswerkplaats op het perceel, gele gen aan de Van Lenneplaan 69, kada straal bekend gemeente Soest, sectie C, nrs. 3598-3380. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van de ze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgmeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. Soest, 17-8-1972. Van maandag t.e.m. zaterdag huis-aan- huis collecte. Van dinsdag t.e.m. zon dag tentoonstelling „Kunstenaars voor Vietnam" in het Artishockgebouw Steenhoffstraat 46 Soest, elke middag geopend van 2 tot 5 uur, en vrijdag avond van 7.30 tot 11 uur. Toegang vrij. Maandagavond 21 aug. Informatieavond in de openbare bibliotheek Albert Cuijplaan 202. aanvang 8 uur. toe gang vrij. Sprekers: Prof. Dr. J. H. de Haas, voorzitter van het Medisch Comité Nederland-Vietnam en Jan Boonstra, redakteur Vietnam-Bulletin. Inleiding: Dr. J. M. Pluvier, histo ricus, en lid van de werkgroep Soest. Tevens zal de film „Proefmonsters voor Vietnam" van het IKOR ver toond worden. Dinsdag 22 aug. Opening tentoonstel ling „Kunstenaars voor Vietnam" door Ir. Ernst J. Holtrop. Artishock-" gebouw, 21 uur. De opbrengst van de verkochte wer ken komt ten goede aan het Me disch Comité Nederland-Vietnam. Woensdag 23 aug. Speciale collecte avond voor mensen die overdag niet kunnen collecteren. Donderdag 24 aug. Muziek/Cabaret avond in de Open Hof, hoek Veen- besstraat-Dalweg. Aanvang 8 uur. Dan zullen belangeloos optreden: Ju les de Korte, Martine Bijl, Henk van de Molen, Fris Lambrechts, Utrechts Studenten Cabaret „Glimlach". Presentator: Rene Eijbersen, journa list Hier en Nu, actualiteitenrubriek van de NCRV. Kaarten in voorverkoop bij „De Gou den Snaar". Steenhoffstraat 15. Vrijdag 25 aug. Film-avond met recen te films uit Vietnam. Verzorgd door het Verspreiding en dokumentatie Centrum voor Vietnam uit Brussel. Zaterdag 26 aug. Massale collecte-dag. Zondag 27 aug. Laatste tentoonstel- lings-middag in het Artishockge bouw. R4 R6 R8 R10 R12 R16 AUTOMOBIELBEDRIJF :l Sinds 1913 NieuwerhoekpleinSoestdijk Telefoon 02155-8850 of een een veilige combinatie ook vooru! R4 R6 R8 R10 R12 R16

Soester Courant | 1972 | | pagina 11