er! II III II III II Nieuwe belastingtarieven olitico LFF RODE KRUIS POSTZEGELVERKOOP GESTART NEDERLANDSE TRIOMFEN BIJ DE OLYMPISCHE SPELEN KLEURENTELEVISIE vanaf 1695,- AUTORIJSCHOOL M. LOS L.T,C. SOESTERBERG Pïanohandel W. v. Tol VERONICA'S TIPPARADE - >per 0 r Oefenwedstrijden voor Hees Gemakkelijk en veilig voor al uw betalingen geen kosten, wel rente BONDSSPAARBANK I tSchoemaker UW SUUUES IS ONZE RECLAME Tennistoernooi L.T.C.-Soest begonnen Opstellingen V.V.Z. Schaatsenrijder Peter van de Kant in Jong Oranje- ploeg Programma van Evenementencommissie van V.V.Z. '49 Bij aankoop van ƒ100,- heerlijke taart cadeau Geldig tot 1 sept, a.s. Gymnastiekvereniging „De Springbokken" hervat de lessen Jaarvergadering v.v. Soesterberg Op verzoek van vader bromfiets in beslas: genomen fraaier haar door Biosthetische haarverzorging SiiOX hOI'PIL Bestuurswijziging bij gymnastiekvereniging „De Springbokken" Hans Wels (16) vertelde voor bejaarden Stichting Jeugdwerk haalde de vakantie-finale Burgerlijke stand gun uw kleding de beste behandeling die er is heeft u wel eens haast binnen een uur! gratis 4302 super^cleaner Voor muzikale fijnproevers Telefoon 2968 Diefstal voor popfestival Soesfer Courant van donderdag 17 augustus 1972 Soest Soest Als een der eersten kocht de burge meester, mevr. Mr. J. M. Corver-Van Haaften, dinsdagmorgen bij de speci ale stand in het postkantoor de nieuwe Rode Kruispostzegels. Tot eind september zal deze Rode Kruisstand in het postkantoor opge steld staan. In verband met de komende tariefs verhoging, waarvan de beslissing af kwam nadat de zegels gedrukt waren, wordt een 5 cent-toeslag Rode Kruis- zegel verkocht. Een unicum in de post zegelverkoop, waarvoor de postzegel verzamelaars veel belangstelling heb ben. Na eind september zullen deze zegels niet meer verkrijgbaar zijn. Als iets nieuws heeft het Rode Kruis ook in de verkoop postzegelboekjes, inhoud 4 van 20 cent en 4 van 30 cent met toeslag voor het Rode Kruis. De totale waarde van de zegels is twee gulden. Met totaal één gulden toeslag voor het Rode Kruis, worden deze boekjes huis-aan-huis verkocht voor drie gulden. Voor deze verkoop doet het plaatse lijke bestuur een beroep op de jeugd om op deze wijze „hun" steentje bij te dragen voor ons aller Rode Kruis. Hiervoor kan men contact opnemen met de heer Bergèma, aan het post kantoor of aan de Prins Bernhardlaan 38 De Nederlandse triomfen by de Olympische Spelen in München zullen waar schijnlijk voor het grootste deel in of op het water worden behaald door onze zwemsters, zeilers en roeiers. Verder kunnen we alleen reële hoop op eremetaal koesteren bjj judoka Wim Ruska en onze wielrenners. In de dames zwemploeg zün wellicht nog meer dan Anke Rtfnders en Hansje Bunschoten prestaties te verwachten van onze drie rugslagzwemsters Annemarie Groen, Jozien Elzerman en Marian Vermaat. De onderlinge verschillen in toppres taties van onze drie rugslagzwemsters zijn uiterst gering. Annemarie, Jozien en Marian zullen zowel op de 100 als 200 meter rugslag aan de start komen. Alle drie hebben zij verscheidene ke ren op beide nummers ruim binnen de gestelde limiettijden gezwommen. Europese top Vooral de onderlinge konkurrentie van ons rugslagtrio heeft hun prestaties zo gunstig beïnvloed. Zij behoren onbe twist tot de Europese top. Dat blijkt wel uit het feit, dat Annemarie Groen met de Hongaarse Andrea Gyarmati houdster is van het Europese rekord op de 200 meter rugslag met een tijd van 2 min. 24,5 sekonden. Dat is een tijd waar Jozien Elzerman en Marian Vermaat niet ver vanaf blijven. De snelste Amerikaanse zwemmen echter nog twee sekonden sneller. De trainers van Annemarie (de moe der van Hansje Bunschoten) en Jozien verwachten dat hun pupillen nog dit seizoen heel dicht bij de 2 minuten 20 21 sekonden zullen komen. De 200 meter is niet de specialiteit van Marian. Haar kracht ligt in een ex plosie op de rugslagsprint. Topprestaties Het wereldrekord op de 100 meter rug slag dames staat sinds de spelen van Mexico nog steeds op naam van de Amerikaanse Kaye Hall met 1 min. en 6,2 seconden. De topprestaties van ons drietal waren in 25-meter baden in het afgelopen winterseizoen daarvan niet ver verwijderd: Marian Vermaat 1 min. 6.4 sek. Annemarie Groen 1.06,8 sekonden en Jozien Elzerman 1.07,1 sekonden. De training is erop gericht dat deze tijden in München ook wor den bereikt. Wanneer onze rugslagzwemsters op de 200 meter binnen de 2 minuten 25 se konden blijven en op de 100 meter bin nen de 1 min. 7,5 sekonden dan zit er voor alle drie een finaleplaats in op die nummers. De strijd om de medail les zal dan waarschijnlijk tussen ons drietal en drie Amerikaantjes gaan plus Andrea Gyarmati en een Oost- duitse. Estafetteploeg Intussen blijft het knokken tussen Ma rian, Jozien en Annemarie om een plaats in de estafetteploeg op de 4 x 100 meter wisselslag. Waarschijnlijk zal die ploeg pas in Müchen worden sa mengesteld, want ook voor de school slag, vlinderslag en vrije slag is het nog allerminst zeker wie zullen star ten. Op de vrije slag gaat het span nen tussen Anke Rijnders, Enith Bri- githa en Hansje Bunschoten, op de vlinderslag tussen Anke Rijnders en Frieke Buys en op de schoolslag tus sen Ali te Riet. Tineke Hofland en de 14-jarige uit Zuid-Afrika afkomstige Irene van der Linden, die wel eens voor een verrassing zou kunnen zor gen. Deze wisselslag estafetteploeg gooit, evenals die op de 4 x 100 meter vrije slag, hoge ogen voor een plaats op het ereplatform in München. Op de indi viduele nummers zullen de suksessen wat minder zijn, omdat onze zwem sters over het algemeen wat te jong zijn om voldoende kracht te hebben. Zij zijn op nog geen enkel nummer op het toppunt van hun kunnen. voor Midden en Oost Nederland De elftallen van Hees 1, 2 en 3 zul len zaterdag een oefenwedstrijd spe len tegen Eminent Boys. Het 3e elftal zal om 2 uur moeten aantreden, en het 1 en 2e elftal zullen om kwart voor vier aan hun wedstrijd beginnen. Hees is zijn oefenprogramma met een 3-1 nederlaag begonnen tegen Bloe- menkwartier, dus zij zullen zich zater dag op de Kooiweg wel voor eigen publiek willen revancheren. Afgelopen zaterdag is het traditionele Insingertoernooi op de Kooweg ge speeld. Hees dat door ziekte en bles sures onvolledig moest aantreden verloor 2 wedstrijden en waren daar door uigschakeld. De voebalvereniging Terschuurse Boys werd uiteindelijk winaar van dit toernooi door het ne men van strafschoppen. DOSC werd 2e .Het was weer zoals altijd een goed georganiseerd en geslaagd toernooi. SOEST VAN WEEDESTRAAT 29a en 72 Telefoon 2792 SOESTERBERG RADEMAKERSTRAAT 27 Telefoon 03463-1587 De nieuwe tariefstruktuur voor de loon- en inkomstenbelasting, zoals deze door de staatssekretaris van financiën is opgesteld, betekent in het algemeen een belastingverhoging voor inkomens boven 25.000 per jaar. Volgens het ontwerp worden verschillende bevolkingsgroepen op andere wijze door de fiskus be oordeeld dan tot dusverre het geval was. Dat geldt met name voor de diverse groepen alleenstaanden (boven de 65 jaar, boven de 35 jaar en beneden 35 jaar). Het betreft hier een zéér grote kategorie, van de bevolking (ruim 2 miljoen mensen). Sommige alleenstaan den zullen er volgend jaar op vooruit gaan, anderen moeten volgens de voor stellen nog m- belasting betalen. Hogere belasting bij bijstand terughalen? Het grote probleem met betrekking tot de tariefstruktuur voor de loon- en inkomstenbelasting is om de draag kracht van de verschillende katego- rieën op de meest rechtvaardige wijze in de belastingvrije voet te verwerken. Gezien de nieuwe voorstellen kunnen wij ons niet aan de indruk onttrekken, dat de staatssekretaris met name de draagkracht van alleenstaande bejaar den aardig heeft overschat. Een alleen staande bejaarde zou bij een inkomen van 6000 al 132 belasting moeten betalen. De belastingvrije voet wordt gesteld op 5450. Dit bedrag wordt geacht voldoende te zijn om althans te kunnen voorzien in de noodzakelijke kosten van het bestaan. De staatsse kretaris gaat er hierbij kennelijk van uit dat alleenstaande bejaarden toch allemaal wel in goedkope woningen wonen, ieder komfort kunnen missen, nooit dure reizen maken, geen speciale verzorging nodig kunnen hebben enz. Terecht wijst mej. drs. A. Koen in het blad Ekonomisch Statistische Berich ten op het feit dat van de circa 600,00Q, alleenstaande bejaarden in ons land bijna 10 °/o een periodieke bijstands uitkering ontvangt. Dat betekent dat deze mensen aan de rand van het be staansminimum leven. Wat bereikt de staatssekretaris nu met zijn belasting voorstellen? Dat vele alleenstaande be jaarden de belasting die zij moeten be talen bij de bijstand gaan terughalen. Oudere alleenstaanden Vrijgezellen van 40 jaar en ouder vor men thans een aparte groep wat be treft de voor hen geldende belasting tarieven. (tariefgroep IA). Volgens het ontwerp zal deze groep aanzienlijk worden uitgebreid met alle geschei- denen, weduwen en weduwnaars zon der kinderen van 40 tot 65 jaar en met ongehuwden van 35-40 jaar. Thans werden deze kategorieën - mits vijf jaar gehuwd geweest - belast vol gens hetzelfde tarief als gehuwden zonder kinderen. Voor deze groep oudere alleenstaan den wordt de aftrek voor noodzake lijke levensbehoeften gesteld op ƒ4875 (belastingvrije voet). „Heeft men hier voor hét budget van een hippie (vrij van drugs) bestudeerd of van een clo chard, die zich voedt en kleedt uit vuilnisemmers"? vraagt drs. Koen zich af. Voor vele vrijgezellen levert de nieu we tariefstruktuur overigens een fis- kaal voordeel op. Dat werd ook wel eens tijd, temeer als men bedenkt dat juist deze groep part noch deel heeft aan de bevolkingsgroei, die zoveel voorzieningen vraagt via de algemene middelen. Te lang heeft de indruk bestaan, dat vrijgezellen de voorzie ningen voor andermans kinderen moes ten betalen. Maar helaas is er geen reden om met de nieuwe tarieven wat dit punt be treft volledig gelukkig te zijn. Want het volstrekt absurde wil, dat oudere alleenstaanden van 35 tot 65 jaar (nooit gehuwden) en oudere alleenstaanden van 40 tot 65 jaar (ooit langer dan 5 jaar getrouwd) méér belasting zullen moeten betalen, als hun inkomen ligt tussen 8250 en 12.000 per jaar. Pas boven het laatstegenoemde bedrag gaat het tarief in hun voordeel werken. Wie zijn hiervan de dupe? Uiteraard oudere alleenstaanden met de laagste inkomens zoals vrouwen die onder het minimumloon werken, kleine zelf standigen, invaliden e.d. Jongeren De belastingvrije voet voor jongere al leenstaanden is bepaald op ƒ3625, een wel heel schraal bedrag. Kennelijk heeft de bewindsman zich laten leiden door het budget van werkende jonge ren, die nog bij de ouders thuis wo nen. Drs. Koen merkt heel spitsvondig op dat de bewindsman de deur wijd open zet voor ontsnapping uit dit tarief. Artikel 55 bepaalt namelijk dat jon geren die gehuwd zijn geweest - on verschillig hoe kort dit heeft geduurt - automatisch onder het (gunstiger) 35+ tarief zullen vallen. „Wat let de meisjes van 16 tot 33, en de jongens in dezelfde leeftijdsgroep, om via een schijnhuwelijk en een schertsscheiding tot aanzienlijke be sparingen te geraken"? Met andere woorden, de baten van de schatkist vallen weg. Zijn de hogere kosten voor burgerlijke stand en rech terlijke macht, ingekalkuleerd in de begroting? Of komt er misschien een wet tot verbod van misbruik van de gehuwde staat voor fiskale doeleinden? Het lijken absurde overwegingen, waar toe helaas de voorstellen met betrek king tot de nieuwe tarievenstruktuur voor de inkomstenbelasting aanleiding geven. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 Wjj lessen in r OPEL ASCONA - OPEL KADETT - DAF GedipL V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P. Afgelopen weekend is het Invitatie B-, open C- en D-toernooi van start ge gaan. Er werd gestreden in 66 partijen oftewel 1223 games. Er heeft zich inmiddels al enige dui delijkheid in de strijd afgetekend, zo dat we ons aan een voorzichtige voor spelling kunnen wagen. Kanshebbers in het Heren-enkel C zijn de heren M. de Koning, H. Paulus- se, A. de Niet, E. Resida, P. Hak en R. Nijhuis. In Heren-enkel-D verwacht men dat Koos Mirck op een hoge plaats zal eindigen. De heren J. van Eyk en A, de Niet, die inmiddels al de halve fi nale bereikt hebben, zijn goede kans hebbers voor de Heren-dubbel-C-titel. Bij de dames zal de finale in D moge lijk worden gespeeld door mej. M. L. Hofstee en mevr. J. Hak. In C zijn mogelijke finalisten: Maria von Bön- ninghausen, Yvonne Hofman, Pauline Bernaert en Henny Koster. De laatste bal zal echter pas op 20 augustus worden geslagen en tot zo lang kan er nog van alles gebeuren. Vandaag zijn de B-spelers begonnen. Er zijn 12 dames en 16 heren uitgeno digd. Dit jaar speelt men niet volgens afvalsysteem, maar in poules, zodat iedere speler minstens 3 partijen zal spelen. Naast dames-enkel en heren-enkel zul len ook heren-dubbels en gemengd- dubbels gespeeld worden, die zijn sa mengesteld door de wedstrijdleiding. De deelnemers aan het toernooi, die dit jaar overigens gebruik kunnen ma ken van de uitstekende accomodatie van het nieuwe clubhuis, zullen hope lijk zorgen voor een aantrekkelijk kijk spel dat door veel toeschouwers ge volgd zal worden. A.s. zaterdag zal aan de Ferd. Huyck- laan, VVZ '49 als gastheer optreden voor het eerste en tweede elftal van de voetbalvereniging 2e klasse KNVB zaterdag IJmuiden. VVZ dat afgelo pen zaterdag met een gelijkspel (2-2) tegen Baarn speelde, is er op ge brand om tegen het elftal van IJmui den een goed resultaat te behalen. De wedstrijd zal om half vier aan vangen. Trainer H. Hofstee heeft voor deze wedstrijd de volgende spelers uitgeno digd: A. Smink, M. v. Asch, W. Hos pes, W. Ruizendaal, A. A. v. d. Bree- mer, H. Brons P. Fluor, J. Stolwijk, Jan Brouwer, Jos Brouwer, P. Brou wer, A. Schaap en S. Opmeer. Het tweede elftal dat. met 7-0 van Baarn won, zal om half twee tegen IJmuiden 2 aantreden. Hiervoor zijn uitgenodigd: H. Roetman, G. v. d. Munt, H. Demmers, J. Ridderbos, H. v. d. Kraak, J. v. d. Burg, H. v. d. Baan, W. Hottinga, J. Verhoeve, W. Wis, M. Kievits en J. v. Doorn. Het vijfde elftal van WZ zal om 12 uur een oefenwedstrijd spelen te gen SVM Boys in Maartensdijk. De volgende spelers zullen om 11 uur vanaf de Ferd. Huycklaan vertrekken: G. Smit, G. v. Kooy, G. Rookhuizen, J Sanders, M. v. Wijk, G. M. v. d. Grift, D. Duits, J. Spoor, Joh. v. Kooy, D. Pellegrino, G. Pothoven, G. Wijma, J. Kwantus, C. Ruizendaal, W. Hilhorst, F. Smits en M. v. Ginkel. VVZ 6 zal om 12 uur aan de Ferd. Huycklaan tegen SVM Boys zijn oe fenwedstrijd spelen. Hiervoor zijn uit genodigd: J. v. Kooy Hzn„ J. v. Kooy Gzn., S. Wijma, W. v. Grol, L Brunt, B Morren, G. Ruizendaal, S. Jonge- pier,, P. A. v. Jaaren, F. de Zoete, W. v. d. Kuilen, J. Groart, R. Brouwer, H v. Velzen en R. H. ten Hove. Peter van de Kant, lid van de Soes- ter hardrijdersvereniging „Peters Baan' is gekozen in de Jong Oranje-ploeg. Een en ander is het gevolg van het wegvallen van de oude nationale top, die naar de prof-sport is overgegaan. Van de Kant, tot voor kort behorend bij de gewestelijke geselecteerden, kon door de algemene verschuiving promo veren. De evenementencommissie van de voet balvereniging V.V.Z. '49, heeft voor het winterseizoen 1972/'73 het volgen de programma samengesteld: 5 september eerste ronde klaverjassen. 3 oktober tweede ronde klaverjassen. 7 november derde ronde klaverjassen. 15 december feestavond in De Rank. 18 december kerst-bingoavond in de kantine. 1 januari nieuwjaarsreceptie in de kan tine. 9 januari vierde ronde klaverjassen. 6 februari vijfde ronde klaverjassen. 6 maart zesde ronde klaverjassen. 9 maart V.V.Z. Karnavalsavond in De Rank. 3 april zevende en laatste klaverjas- avond. Alle zeven ronden tellen mee voor het kampioenschap, maar iedere dinsdag avond zijn weer prachtige prijzen te winnen. De deelname is weer opengesteld voor leden, donateurs en poolleden met hun echtegenoten of verloofden. HORLOGER-JUWELIER Koninginnelaan 21, Soest Telefoon 8319 van Banketbakkerij Van der Hulst. Met ingang van a.s. maandag 21 augus tus hervat de Algemene Gymnastiek vereniging „De Springbokken" haar gymnastieklessen in de gymzaal van de Mariaschool te Soestdijk, in de gymzaal van de R.K. Mavo te Soest-Centrum en in de gymzaal van de Margrietschool te Soest-Zuid. Ook start zij met een zevental lessen in de zojuist gereed gekomen gymzaal bij de Rinke Tol- manschool aan de Smitsweg in het Soesterveen. Het turnrooster voor het seizoen 1972- 1973 omvat een 60-tal lesuren per week. Met uitzondering van de vrijdag, kan men elke dag bij „De Springbok ken" terecht. Het turnrooster per wijk kan volledig genoemd worden, omdat alle leeftijds groepen dicht bij huis hun wekelijks ontspanningsuurtje kunnen vinden. In elke zaal staat deskundige leiding met de vereiste diploma's en vereigings- ervaring. Voor de dames zijn speciale huisvrou wengymlessen georganiseerd, maar ook bestaat voor hen de mogelijkheid om nog eens echt te turnen aan de toe stellen. Voor de heren kennen De Springbok ken de zogenaamde „Keep-fit" lessen, een goede compensatie voor de bewe gingsarmoede van de dagelijkse arbeid. Er wordt een uitgebreide folder voor bereid met alle mogelijke informatie over de vereniging. Deze folder wordt op verzoek toegezonden, zodat men thuis een en ander nog eens rustig kan bestuderen. Belangstellenden kunnen zich telefonisch in verbinding stellen met mevrouw L. de Rond, Beatrixlaan 9 telefoon 2244, of mevrouw C. Pelle- grom, Bilderdijklaan 12, telefoon 3665. In het clubgebouw van de v.v. Soester berg wordt vrijdag 18 augustus de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden. Behalve de gebruikelijke jaarverslagen komt het damesvoetbal aan de orde en een wijziging van statuten en huishou delijk reglement. Er is een bestuursverkiezing, waarbij het. aftredende bestuur zich herkiesbaar stelt. Voor de verkiezing van voorzitter is de heer J. F. J. de Lang kandidaat. In maart werd de heer De Lang bereid gevonden de vacante functie van voor zitter, door het vertrek naar Duitsland van de heer Steffens waar te nemen met het oog op het gouden jubileum. Thans heeft de heer De Lang zich be reid verklaard om zich op de komende jaarvergadering candidaat te stellen voor deze functie. Op de jaarvergadering, die om 20.15 uur begint, zal ook het beste clublid 1972 gekozen worden. Op verzoek van hun vader heeft de politie de bromfiets in beslag genomen van de broers Van Z. De politie hield de beide jongens, Sander (12) en Ro nald (9) aan op de Spiekerweg, toen de negenjarige de bromfiets bestuurde, terwijl zijn broer achterop zat. Vader Van Z. tekende direct een af stands ver klaring. soesterbergsestraat44 telefoon 2045 Door het onverwachte vertrek van de secretaris van de gymnastiekvereni ging De Springbokken, de heer M. van Dijk, heeft het algemeen bestuur van de vereniging besloten het vacuum in de dagelijkse leiding op te vullen door een kleine maar ingrijpende wijziging in de bestuursbezetting. De vice-voor- zitter, de heer P. Ekel neemt de funk- tie van 1ste secretaris waar; de heer M. Smit wordt 1ste penningmeester. De penningmeester de heer W. Burger hout stapt over naar het Technisch bestuur om daar te assisteren bij de vorming van de ledenraad. De post van vice-voorzitter blijft voorlopig va cant. Aangezien de meeste leden van het Presidium nu ook zitting hebben in het dagelijks bestuur, heeft het voort bestaan van dit college (Presidium) in de huidige samenstelling weinig zin en wordt het om praktische redenen op geheven. De gehele reconstructie zal op de ko mende algemene ledenvergadering ter discussie worden gebracht en draagt derhalve dus een voorlopig karakter. De leden van de algemene bejaarden sociëteit hebben op hun clubmiddag genoten van het verhaal van Hans Wels, hun jeugdige plaatsgenoot, over zijn reis naar de Verenigde Staten. De talrijke aanwezigen waren vol bewon dering voor de boeiende wijze, waarop deze 16-jarige scholier alles over de ruimtevaart verklaarde, zonder het te moeilijk te maken. Behalve de dia's over zijn reis vielen ook de natuuropnamen, speciaal die van het wildpark bijzonder in de smaak. De volgende soosmiddag is op donder dag 24 augustus. Dan worden nadere bijzonderheden bekend gemaakt over het herfstuitstapje begin oktober. Met het bakken van stokbrood werd zaterdagmiddag op gezellige wijze een einde gemaakt aan de zomeractiviteiten bestaande uit een vakantiefinale. Deze activiteiten bestonden vooral uit het creatieve timmerwerk en werden door meer dan dertig kinderen bezocht. Op zich niet zo'n groot aantal, maar ver schillende kinderen waren zelf op vakantie in binnen- of buitenland. Diverse inwoners van Soesterberg had den gehoor gegeven aan de oproep van de Stichting Jeugdwerk en hebben wis selend de leiding op zich genomen. Op deze laatste dag toonde wethouder Ebbers zijn belangstelling voor de zo merse activiteiten van de Stichting. Voorzitter J. Veenendaal was allen dankbaar voor de spontane medewer king, zodat de vakantiefinale geslaagd mag worden genoemd. GEBOREN: Richardus Roland, zoon van R. J. Brouwer en A. A. Sukel. Jan, zoon van J. de Vries en C. Steen beek. Brenda Christina Maria, doch ter van A. H. H. Daatselaar en M. J. C. Beemer. Nigel Bouwe, zoon van A. D, Stanton en F. M. E. Scholten. Geertruida Maria, dochter van A. G. Hartman en W. B. van den Berg. Esmeralda Theresia Wilhelmina, doch ter van W. M. Simon en A. J. P. M. Timmermans. Maria Adriana Eli- sabeth. dochter van A. J. F. Rasen- berg en C. A. M. Roest. Reijk, zoon van A. F. Muller en J. A. M. van Maare. Tirza Ragna Valesca, dochter van R. A. W. Docters van Leeuwen en M. E. Post. ONDERTROUWD: Albertus Antonius van Dalen en Louisa Kuijper. Jacob Willem Mooij en Beertje Buijtenhuis. Petrus Paulus Benjamin Wolfsen en Maaike Leonie Huinder. Pierre Mau- rice Hardenberg en Maria Spek. Cornelis Gijsbertus van den Bedum en Maria Bakker. Paulus Wilhelmus Johannes Maria Tebbens en Alijda Hendrika Schimmel. Johannes van Doorn en Christina Liduina Maria Kla- renbeek. GETROUWD: Harry de Vries en Gon- ny Cornelia Kelderman. Franciscus Johannes Marsé en Helena Alida Maria de Groot. Johannes Thomas Fran ciscus van de Braak en Henriëtte Ma ria Visser. Willem Fredrik van Put ten en Anna Maria Pos. Jan Bos huizen en Cornelia den Hartog. OVERLEDEN: Geertje van Dijk wedu we van L. van de Kooij. Okko Meeuwes gehuwd met V. Rippe. Peter Merts gehuwd met J. Zuidema. magie cleaning van super cleaner is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, Stuk voor stuk behandeld, gecontoleerd en verzorgd gp ons adres koningsweg 16 helpen wij u zelfs wij halen en bezorgen bel ons pioniers in textiel reiniging koningsweg 16 en koninginnelaan 42 Burg. Grothestraat 20 Surveillerende politie zag vorige week, diep in de nacht, een meisje en een jongen op een bromfiets rijden, waar van de jongen twee kratten met lege flessen vasthield. Zij verdwenen tussen de huizen In het Smitsveen. Bij onderzoek werden zo wel de kratten als de bromfiets aange troffen bij een huis aan de Valeriaan straat. In het huis bleken de beide jon gelui aanwezig te zijn. Het waren de 15-jarige scholier A. J. M. v. D. uit Soest. Zij bekenden de kratten ge stolen te hebben bij kruidenier F. V. aan de Beukenlaan. Het statiegeld van de lege flessen wilden zij besteden voor het betalen van de toegangsprijs voor het popfestival ten bate van Vietnam in het Openluchttheater. Later beken den zij de diefstal van totaal 16 krat ten, een aantal winkeldiefstallen en diefstal van zuivelprodukten en groen ten. Een en ander gebeurde in samenwer king met R. F. L. (21). K. B. v. V. (19), P. T. (16), G. G. C. (16), L. P. (16) en het meisje C. H. V. (15), die allen een procesverbaal kregen. IN SAMENWERKING MET „DE GOUDEN SNAAR" 1 UN BESO Y UNA FLOR Nino Bravo - Polydor 2 VAYA CON DIOS The Cats - Bovema 3 6) COMME JE SUIS Vicky Leandros - Phonogram 4 8) TROGLODYTE Jimmy Castor Bunch - Inelco 5 5) WAAROM LAAT IEDEREEN MIJ ZO ALLEN Wilma - Dureco 6 7) FREE FOUR Pink Floyd - Bovema 7 (12) TANGO JOHNNY Nico Haak en de Paniek zaaiers - Polydor 8 (14) MARY Oscar Harris The Twinkle Stars - Dureco 9 (11) I CAN'T HELP MYSELF Donnie Elbert - Ariola/CNR 10 (18) SUNDAY Albert West - CBS 11 I NEVER DRINK AGAIN Alexander Curly - Negram 12 (15) LADY OF FATIMA Ton Foggerty Bovema 13 (20) LAYLA Derek the Domino's Polj'dor 14 MARCELLA Beach Boys - Negram 15 2) OH OH JULY Los Diablos - Bovema 16 (16) JELSKEDIJE Ciska Peters - Phonogram 17 RAIN 2000 Titanic - CBS (Stan Haag) 18 ROBERTA Pepino di Capri - Dureco (Moeder van Tom) 19 (19) LIVE WITH LOVE Debbie - Ariola/CNR 20 AMERICA Yes - Negram

Soester Courant | 1972 | | pagina 3