HOMEE tïjeo ban epen ttb, Gymnastieklokaal aan de Smitsweg in gebruik genomen <<t LOIS JEANS en JACKETS <<t t^uykje» JAAP RADEMAKER Self made man vormt een nieuw Japan Kijk uw ogen uit. "Ton Beuken PARKET VLOEREN u «'t ï£uyk}e> fit uyizje» bar gezellig Heren- en JongenskSeding STEENHOFSTRAAT 68 SOEST Telefoon 8644 Popfestival voor Vietnam trok uitverkocht Openluchttheater Officiële mededelingen Ruimtelijke Ordening 10 jaar ontspanning voor gehandicapten Concert in de Domkerk te Utrecht Zonnegloren staat grond niet voor niets af Jongetje bij aanrijding licht gewond Auto ramt verkeerszuil Autodief in Arnhem aangehouden Diefstallen opgelost Op heterdaad betrapt Vleesverkoop Juwelier-horloger WEKKERS vanaf 9,75 Gemeente schaft eleetronisehe boekhoud- automaat aan A.s. zaterdag schatgraven voor de jeugd Verkeersveiligheid bij kleuterscholen Gevonden voorwerpen VAKANTIE KOOPKRACHT Frans Bosman N.V. Soufóoopersf *mb* 1870 Telel. Poliiiebureau 4 4 4 4 Telef. Brandweer 333 3 Soester Courant van donderdag 17 augustus 19TJ Op 28 oktober a.s. houdt de Stichting Ontspanning voor Gehandicapten (Club 500) voor de 7e maal een reünie voor haar 500 medewerkenden, die nu reeds 10 jaar lang ontspanning brengen in tehuizen en inrichtingen. Onze plaatsgenote Conny Vink was een der eersten, die - destijds als begin nend zangeresje, zichzelf begeleidend op haar guitaar - aan uitvoeringen deelnam (onder de naam DMI werden die uitvoeringen reeds vanaf 1953 ver zorgd). Ook Conny zal een uitnodiging krijgen voor de reünie, maar zij heeft zulk een druk bestaan - als een van de meest populaire zangeressen die Ne derland momenteel kent - dat ze wel bezet" zou kunnen zijn. Ook in het bejaardencentrum Braam- hage en in Groot Engendaal heeft Club 500' uitvoerigen gegeven voor bejaarden, terwijl in Amersfoort de stichting voor invaliden, bejaarden en chronisch zieken zeer vele avonden vulde (De Lichtenberg, St. Joseph, Rijks jongensinternaat, voor de Invali- denbond afd. Amersfoort, voor Phila- delphia/ouderverenigingen etc). De reünie zal in een der zalen van het IN" !-'£* Een zij-aanzieht van de heden in gebruik genomen nieuwe gymnastiek zaal in het Smitsveen. Vandaag wordt het nieuwe gymnas tieklokaal aan de Smitsweg. bij de Rinke Tolmanschool, ingebruik geno men. Hoewel men het feit op zich niet voldoende achtte om dit een officieel karakter te geven, is het toch alles zins vermeldenswaard en er even bij stil te staan. In juli 1970 ging de gemeenteraad ac- coord met het plan voor de bouw van het lokaal, dat door de afdeling bouw kunde van gemeentewerken werd ont worpen. Zowel de inspecteur van het lager onderwijs als de consulent lager onderwijs hadden geen bezwaar. Het gebouw sloot architectonisch aan bij de nabij gelegen school. De bouw werd opgedragen aan de Hol landse Bouw Combinatie n.v. uit Den Haag, die zich volledig aan de planning heeft kunnen houden. In december 1971 werd ermee begonnen en nu, ruim een half jaar later, is het lokaal ge reed. Het bevat twee kleedkamers, een was ruimte, die in tweeën gedeeld kan worden en waarin ook voetenwasplaat sen zijn, alsmede de douches en toilet ten. Verder een toestel berging, een op slagplaats voor het buitenspelmateriaal en een ruimte voor de centrale ver warming. Deze ruimten zijn geheel be tegeld, wanden en vloeren. De zaal is gebouwd volgens het zoge naamde kuipmodel en alszodanig de eerste in Soest. Het glas in de op staande wanden is aangebracht op een hoogte boven de drie meter, wat het voordeel geeft van minder warmte ver lies, geen inkijk, geen gordijnen en meer mogelijkheden langs de wand. De zaal is 5.50 meter hoog en heeft een oppervlakte van 12 bij 21 meter. De bouwkosten vergden een bedrag van 350.000; de inrichtingskosten 40.000. Naast het lokaal is een speelveld aan gelegd. waaromheen een groenvoorzie ning wordt aangebracht. Het sportveld heeft de afmetingen 45 x 60 meter. Overdag wordt de zaal gebruikt door de nabij gelegen scholen en 's avonds kunnen de sportverenigingen er te recht. HOUTSNIJDEN. Tijdens onze va kantie in Oostenrijk zagen wij enige houtsnijders aan het werk. Er werd ons verteld dat zij z.g. „Zirm" hout. gebruiken. Kunt u mij -zeggen wat dit eigenlijk voor een houtsoort is? Antwoord: Waarschijnlijk zult u de naam niet helemaal juist hebben ver staan. Wij nemen tenminste aan dat bedoeld wordt: Zirbe of Zirbo of Zir- belkiefer, allemaal namen voor de houtsoort met de latijnse naam Tinus Cembra, Het heeft wat weg van Arve of onze eigen Lariks. In Duitsland ge bruikt men ook wel de foutieve naam Siberische Ceder. De plant groeit in de Beverse Alpen (ook wel in de Cen trale Alpen) tot een hoogte van 2400 meter. Het hout ruikt lekker en wordt ook gebruikt om kleine kastjes van te maken. SLAKKEN. Mijn tuin wordt als het ware geteisterd door een slakken-plaag. 's-Avonds komen ze in grote getale te voorschijn om de dahlia's en verder struiken helemaal kaal te vreten. Niet tegenstaande het gekochte slakkengif (blauwe korrels) mag dit middel niet baten. U zult mij zeer verplichten een afdoend middel aan te raden. Antwoord: De door u genoemde slak ken-korrels zijn toch wel het meest geeigende middel om slakken te ver delgen. Daar het niet schijnt te helpen nemen wij aan, dat u het wellicht niet juist heeft toegepast. Uit eigen ervaring weten wij nl. dat het zeer goed helpt. U dient het echter bij voorkeur te gebruiken in de late na middag als een zachte nacht en enige dagen droog weer worden verwacht. M.a.w. vocht doet de werkzaamheid sterk verminderen. Dit valt wel enigs zins op te vangen door een grotere do sering, maar het is toch verstandiger om droog weer af te wachten. Het ook zeer aanbevelenswaardig om na enige tijd de behandeling te herhalen, dit met het oog op het uitkomen van de reeds gelegde eieren. KLOKKEN. Graag zou ik van u het adres willen hebben van een fabrikant van Oud-Hollandse en Friese Hang en Staartklokken. Antwoord: Een zeer goed merk van dit soort klokken is „Wuba". De fa> brikant hiervan is: J. Warming N.V., Aastraat 2a, Almelo, tel. 05490-18061. VRIJMETSELARIJ. Kunt u mij iets vertellen over de Vrijmetselaarsbewe- ging? Antwoord: De Vrijmetselarij is een geestelijke maatschappelijke beweging van zeer oude oorsprong (in zekere zin een voortzetting van de Egyptische en Griekse mysteriën), belichaamd in een geheim genootschap dat zijn leden over de gehele beschaafde wereld telt en zich ten doel stelt de ontwikkeling van al die eigenschappen van geest en ge moed die de mens en de mensheid kunnen opvoeren naar hoger geestelijk peil, dit zonder te letten op verschil len in stand, godsdienst, staatskundige richting enz. De leden zijn plaatselijk of districtsgewijs verenigd tot loges, die groepsgewijs weer groot-loges of orden vormen. In de loges worden zeer oude ritualen, die zorgvuldig ge heim worden gehouden, beoefend, evenals een stelsel van herkenningste kens enz. De Vrijmetselaar is als zo danig neutraal maar vormt in verschil lende cfateri pen belangrijke faktor op politiek gebied naast algemene of manlijke zijn er ook vrouwenloges en tegenwoordig zijn er ook gemengde, waarvan dus mannen zowel als vrou wen lid zijn. In 1940 verbood de Duitse bezettende macht de Vrijmet selarij. WANDTEGELS. Ik zou graag van u een adres willen hebben, waar Ik iets meer te weten kan komen over enkele wantegels, welke in mijn bezit zijn. Laatst zag ik op de Floriade scherven van een zelfde soort tegel liggen, waarbij stond 17e- 18e eeuw. Antwoord: Voor zover wij hebben kunnen nagaan, kunt u zich het beste wenden tot de Vereniging van Han delaren in Oude Kunst in Nederland. Keizersgracht 708, Amsterdam. Voor exacte informatie over tegels kunt u zich ook nog wenden tot het Tegel museum It Noflik Sté. Ondérlangs 5, Otterlo. tel. 08382-265. Hier is men in het bezit van een verzameling van ca. 4 000 Hollandse tegels en aanverwant keramiek van 1300 tot heden, aange vuld met een serie zgn. haardsteden en buitenlandse tegels. Telefoon 02155-8252 Het popn-.ival in het Openlucht theater, ten bate van het Medisch Comité Nederland-Vietnam, trok een „uitverkocht huis", naar schatting 1200 bezoekers. De weersomstandigheden waren bij zonder gunstig, toen de groep Golden Earring het festijn met een serie num mers opende. Na een pauze voegden zich de groe pen de Mister Albert Show en Cubbv and the Blizzards erbij en gedrieën namen zij het tweede deel van het programma voor hun rekening. In een tweede pauze sprak dokter Nic. van Rijn uit Amsterdam van het Me disch Comité over het doel van de •vond. De opbrengst wordt o.m. ge bruikt voor de aanschaf van twee Jf^ntic boten voor het vervoer van ihedicamenten in Vietnam. Veel lof had hij voor de organisatoren, met name voor Elly de Groot-Joosten. T.V.-omroepster Jantiene Bos, lid van de werkgroep van het Medisch Comité, vroeg steun voor de collecte welke volgend week in Soest wordt gehou den. Tot kwart voor één werd daarna het festival voortgezet, waarbij de Soester Peter Koelewijn met zijn „Kom van dat dak af", veel succes had. De macro-biotische voedseltent van De Groene Waterman uit Utrecht en het drankkraampje van het Soester Comité waren toen geheel uitverkocht. De netto-opbrengst van de avond be droeg ,1 4000,Alle medewerkers worden door dc organisatoren hartelijk bedankt. Vermeld zij hierbij dat alle musici geheel belangeloos hun mede werking verleenden. Voor de collecte van a.s. week heeft mevr. De Groot inmiddels reeds een anonieme gift van tweehonderd gulden ontvangen. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van Burgemeester en Wethouders van deze gemeente voornemens is aan: a. M. Jansen, Beckeringhstraat 22, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een woonhuis, op het perceel, gelegen aan de Beckeringhstraat, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr*. 9828 ged. en 9829 ged. b. K. van 't Klooster, Beckeringhstraat 24, Soest, op zijn daartoe gedaan ver zoek op grond van het bepaalde in ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een woonhuis, op het perceel, gelegen aan de Beckeringhstraat, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nrs. 9828 ged., 9829 ged. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van Burgemees ter en Wethouders van deze gemeente voornemens is aan W. Groenestein, Ju- lianaplein 10, Soest, op zijn daartoe ge daan verzoek vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van 8 woningen, op het perceel, gelegen in het bestemmingsplan „Klaarwater" ka- destraal bekend gemeente Soest, sectie G. nr. 5859. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 11 augustus 1972. Jaarbeursgebouw worden gehouden; alle Soester medewerkenden zijn uiter aard welkom, terwijl de stichting als gasten een 10 tal oorlogsinvaliden van de stichting MOVEO (meer ontspan ning voor ernstige oorlogsgewonden) die avond zal ontvangen: oorlogsinva liden, die voor velen een „vergeten groep" vormen maar aan wie de Club 500 zeer veel aandacht in de afgelopen jaren heeft besteed. Tehuizen, die een programma in het komende winterseizoen willen aanvra gen, kunnen zich wenden tot Club 500. Hymans v. d. Berghlaan 216, Utrecht (afd. programmaleiding). En zijn er goede amateurgroepen en solisten, ook zij zijn bij Club 500 van harte welkom. Elk jaar worden ca. 200 uitvoeringen verzorgd, alles op basis van vergoeding van reiskosten en enthousiasme van mensen, die graag eens „voor niets" voor anderen willen optreden. Gelukkig, dat er nog zulke mensen bestaan in onze vercommer- cialiseerde wereld van verdaag! Nadere gegevens over de reünie volgen t.z.t. via de omroepen. Zaterdag 19 augustus a.s., begint er een nieuwe reeks zaterdagmiddagmu- ziek in de Domkerk te Utrecht. Mede werkers zijn Stoffel van Vliegert, Dom- organist en de Domcantorij, vocaal en instrumentaal, o.l.v. Maarten Kooij. In de maanden augustus en september is er elke zaterdagmiddag muziek in de Domkerk. De toegang is vrij, men kan er zo in en uit lopen. A.s. zaterdag, aanvang 3.30 uur, voert Stoffel van Vliegen werken uit van Pescetti, Dieudonnè Raick, Mathias van der Gein, Jean Baptist, Loeillet, Felix Mendelssohn-Bartholdy en J. S. Bach. Voor zaterdag 26 augustus staat een concert op het programma van de Domcantorij met werken van Tele- mann, J. L. Bach en J. S. Bach. De commissie van openbare werken was min of meer verbaasd, dat de directie van Zonnegloren geld vroeg voor de grond welke de gemeente nodig heeft om de bushalte nabij de ingang van het ziekenhuis te verleggen en de verkeerssituatie te verbeteren. In het raadsstuk wordt gezegd dat de directie van het ziekenhuis verheugd is over de verplaatsing en bereid is te bevorderen dat met de gemeente een grondtransactie wordt aangegaan. Uit de discussie bleek echter dat in eerste instantie met de geboden prijs van 4,per meter niet accoord gegaan werd. De wethouder, mevrouw Walter zei dat daarover nog gepraat moest wor den. „Het wordt echter geen groots gebaar", zei zij. De 7-jarige Gijs U. werd slechts licht, gewond toen hij met zijn fietsje aan de hand vanaf de Vondellaan de Birk- straat opliep en aangereden werd door een auto bestuurd door de heer R. P (59) uit Amersfoort. Het knaapje, dat het voetgangerslicht negeerde, werd enkele meters weggeslingerd, maar werd daarbij slechts licht gewond. Bij een aanrijding op het kruispunt Van Weedestraat-Nassauplantsoen wer den twee personenauto's flink bescha digd en sneuvelde een verkeerszuil. De 37-jarige C. AV. J. W. V. verleende, komende van het Nassauplantsoen, bij het linksafslaan geen voorrang aan de van de Stadhouderslaan komende auto, bestuurd door M. V. (36). Door de bot sing raakte de auto van V. de ver keerszuil, die afbrak. De 20-jarige J, A. J. A. uit Arnhem werd in zijn woonplaats aangehouden toen hij probeerde een in Soesterberg uit de showroom van garage Speek gestolen Mercedes te verkopen. De ad spirant-koper vertrouwde de zaak niet en waarschuwde de politie. A. werd aangehouden en aan de politie van Soest overgegeven. Met de aanhouding van de 28-jarige Duitser G. K. zijn enige diefstallen in het Kontakt der Kontinenten opgelost. K„ die zonder beroep is, maakte er de gewoonte van onderdak en voedsel te vragen bij kloosters. In Venray werd hij op heterdaad betrapt toen hij in het klooster, waar hem gastvrijheid ver leend werd, kamers doorzocht. Hij heeft inmiddelsbekend dit ook ge daan te hebben in het Kontakt der Kontinenten te Soesterberg. waar hij voor een bedrag van ruim 350 gulden en een fototoestel meenam. De 30-jarige J. G. v. V. uit Soest werd op heterdaad betrapt bij. een poging tot inbraak in café Soestdijk aan de Vredehoffstraat. J. K. (21) uit Baarn wist hem 's nachts om half drie i: bedwang te houden tot de politie kwam. Op het politiebureau verklaar de v. V. uit geldgebrek gehandeld te hebben. Zaterdagmorgen. 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten, genummerd van 1 tot en met 50 bar gezellig Telefoon 02155-8252 WINKELCENTRUM SMITSHOF HET ADRES VOOR UW SNELLE REPARATIES De nieuwe Japanse premier is een merkwaardig man. Hij stamt niet uit een der machtigste families die van oudsher in Tokio de dienst uitmaken en is daar ook niet ingetrouwd. Zelfs bezocht hij niet de befaamde univer siteit van Tokio waarvan de afgestu deerden als het ware het recht krijgen de leidende posities in te nemen. Ka- kuei Tanaka heeft in het geheel geen universiteit bezocht - hij is een vol slagen „self made man" en dat is in Japan hoogst ongebruikelijk: ministers, bankiers, zakenlui enz. hebbben graag te doen met personen die ze nog van de schoolbanken kennen. In die sjieke clubsfeer past Tanaka niet en het is waarschijnlijk een van de redenen waarom hij eerste minister is gewor den, juist op dit moment. De visserszoon, die wegwerker werd. vervolgens loopjongen op een archi- tektenbureau, studeprde iedere vrije minuut die hij had en met sukses: hij werd hoofdopzichter bij de bouw tot de oorlog zijn carrière onderbrak. Maar niet helemaal. Toen een groot bouwprojekt niet wilde vlotten bood hij aan het uit te voeren, mits hem 'n redelijk rang verschafte. Het bouw werk werd voltooid en het was een van de werkstukken die hij met zoveel verbetenheid uitvoerde dat hij spoedig algemeen bekend werd onder de bij naam „mister Bulldozer". Dezelfde be zetenheid in zijn werk kenmerkte hem toen hij, na zijn fortuin in de bouw gemaakt te hebben, in de politiek ging. Hij steeg snel tot een ministerschap en kreeg een bijnaam erbij, „mister Com puter". En in zijn partij was hij net zo'n buitenbeentje als hij in het leger was: de konservatieven, aldus Tanaka, zijn helemaal vastgeroest aan hun op vattingen. Hij is er de man niet naar om van zijn hart een moordkuil te maken, tenzij hij kan vermoeden dat het taktisch beter is voorloppig even te zwijgen, zonder dat dit hem dan van zijn ideeën afbrengt. Nieuwe wegen Dat is een kleine biografie van de man die nu Japan leidt. Hij is waar schijnlijk de beste die er is voor een reeks taken die om doortastendheid vragen. De relatie met China heeft men, in het kielzog van de V.S. va rend, verwaarloosd. Het begint al anders te worden: voor het eerst sinds de oorlog hebben offi - ciële Chinese afgevaardigden op rege ringsniveau in Tokio overlegd. Japan voelt aan Jat het niet lang meer kan doorgaan op de weg die de snelgroei ende welvaart heeft gebracht: de ei gen markt angstvallig afsluiten en agressief exporteren, wat niet alleen een Japanse politiek was die bewust werd bedreven, maar een die tevens inhaakte bij een onbewuste weerzin tegen vreemdelingen waarvan nog heel veel in het volkskarakter is blijven hangen. Ze namen over van het wes ten wat zij gebruiken konden, maar weerde zoveel mogelijk de bron daar van. Het zijn problemen die vergen dat men om uil een doodlopende straat te ko men geheel nieuwe wegen zoekt. En als één Japanner daartoe in staat is dan is het Tanaka, temeer omdat hij het zal aandurven maatregelen te ne men waarvoor de leden van de elite club steeds zijn teruggedeinsd. Hij kan het ook durven omdat men hem be wondert en daardoor zijn leiding aan vaardt, ook al is die anders dan men gewoon is van de gebruikelijke pre miers. De nieuwe stijl die Tanaka in luidt, zal zeker grif overgenomen wor den en de wereld doet er verstandig aan cr rekening mee te houden dat er anno 1972 een nieuw Japan is. Door de uitbreiding van de werkzaam heden is de gemeente genoodzaakt een eleetronisehe boekhoudautomaat aan te schaffen. De kosten hiervan bedragen, inclusief de vereiste programma's en plaatsingskosten, alsmede het jaarlijk se onderhoud 19.500. Door de aanschaf zal voorkomen kun nen worden dat „zelfs in de middag, uren doorgewerkt moet worden om het werk af te krijgen". In de vergadering van de financiële commissie maakte de heer H. Jonker (D'66), die overigens veel waardering had voor de toelichting bij het raads voorstel, de opmerking dal het woord je „zelfs beter achterwege kon blijven". „Het kan een verkeerd beeld geven", meende hij. De commissie, die in een klein halfuur alle stukken doorgewerkt had, ging verder accoord met het beschikbaar stellen van kredieten voor het opknappen van de burgemeesters, kamer, voor het verplaatsen van de bushalte bij Zonnegloren (als de grond te duur wordt, komt de grondtransac tie opnieuw in de commissie), met de aankoop van gronden voor het plan Soesterveen-Zuid, Soesterberg Noord west, met de ruiling van gronden ge legen nabij de Molenstraat en aan de Birkslraat en met het betalen van ren te voor aangegane koopovereenkom sten. Wat betreft de aankoop van grond met opstallen, gelegen aan de Gen. AVin- kelmanstraat te Soesterberg, bestemd voor de doortrekking van de Buys Ballotlaan, werd in de discussie vast gesteld, dat die eventuele doortrekking wacht op goedkeuring van het plan Egghermonde. Er bestaat een moge lijkheid dat hiertegen beroep wordt aangetekend, waardoor de uitvoering van het plan met enige jaren ver traagd zou kunnen worden. Van ontruiming van de betreffende woningen op stel en sprong is voorlo pig dan ook geen sprake. De V.V.V. heeft voor zaterdag 19 au gustus a.s. weer de traditionele schat- graverij georganiseerd in de Soester- duinen, nabij de Sparrenlaan. Vanaf 14.30 uur mogen kinderen tot twaalf jaar. die zich daarvoor aan gemeld hebben, graven in een afge bakend gebied, naar 250 doosjes die recht geven op een prijs. Die prijzen zijn o.m. 10 transistorradio's, een koel- tas en 100 andere prijzen. Aan de organisatie wordt ook mede werking verleend door de Coca-Cola, Lindner en de Raiffeisenbank. Voor de inschrijving verwijzen wij naar de advertentie elders in deze krant. De gemeenschappelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs heeft het colle ge van b. en w. gevraagd voorzienin gen te treffen voor de verkeersveilig heid voor de kleuterschool Prins Wil lem Alexander aan de Beetzlaan en bij de Blokkendoos aan de Molenstraat. Het verzoeK voor de kleuters van de Prins AATllem Alexanderschool richt zich voornamelijk op een oversteek plaats bij Colenso. Er werd aange drongen op politietoezicht. Automobi listen en bromfietsers rijden daar te hard. In de commissie van openbare werken werd naar aanleiding hiervan medegedeeld dat binnenkort een voor stel te verwachten is voor de aankoop van roodlichtcamera's, waarvan de aanwezigheid alleen al, zeer preven tief werkt. Voor dc Blokkendoos werden drang hekken gevraagd, plaatsing van een bord „20 km" onder het bord „over stekende kinderen" en een stopver bod over een afstand van tweehonderd meter aan beide zijden van de weg bij de school. Ook was er nog het ver zoek de lijndienstbussen op andere tij den over de Molenstraat te laten rij den, zodat dat niet samenvalt met de begin en eindtijd van de school. En tot slot kwam nog de vraag de over- steeklichten bij de Dalweg anders te programmeren, zodanig dat de voet- gangersoversteeklichten langer op groen blijven. A'an het verzoek bleek weinig it) te willigen te zijn. Het bord „20 km" Is op grond van de wegen verkeerswet niet. mogelijk. Voor een stopverbod voelt de ambte lijke verkeerscommissie niets, waarbij opgemerkt werd dat veelal de ouders van de schoolkinderen dit verbod ne geren. Het wijzigen van de rijtijden van de autobussen was ook niet mogelijk, temeer daar andere scholen juist van deze rijtijden voordeel hebben. De heer van Poppelen (KVP) stelde voor de schooltijden maar te veran deren. En wat de verkeerslichten be treft was de ambtelijke verkeerscom missie van oordeel dat de groenperiode lang genoeg was. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aange geven: kinderjurkje, autosleuteltjes, filmrolletje, diverse horloges, konijn, papagaai, hond, kinderportemonnaie, japon in plasticzak, diverse sleutels, kindervestje, gouden armband, porte- monnaie met inhoud, bromfiets, regen pak. spijkerjasje, gouden vulpotlood, kinderlaars, kinderblazer, dameshand schoen en driewielertje. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag van 14 tot 18 uur, in lichtingen worden verkregen. Op de kunstniiverheidafdeling van Ton Beuken wel te verstaan. Want die slaat vol begeerlijke kunststukjes. U kunt ze vaak tegen lachwekkend lage prijsjes bemachtigen. Stap maar eens binnen. Bij Ton Beuken, tegenover het busstation in Soest-Zuid. Veel jongelui gaan zelfstandig op reis. Dit past in een maatschappij met vrijere verhoudingen, minder discipline en grotere delegatie van verantwoor delijkheid. Veel jongens en meisjet hebben ook grotere financiële zelf standigheid verworven met name door de vakantie-arbeid. Zij hebben hun geld zelf verdiend, zij willen het ook zelf besteden in een eigen vrije va kantie. Zo zijn er in de afgelopen ja ren duizenden gaan trekken, dikwijls op een wankele basis. Ook de jeugd voelt de terugslag ln het ekonomisch leven. A^ele berichten en ervaringen wijzen erop dat de vakantie-arbeid is verminderd en dat de jeugd over min der vakntiegeld beschikt. Toch willen zij erop uit. Dikwijls met minder geld op zak dan in vorige jaren. Zij aan vaarden daarbij grotere risiko's, op gestuwd door jeugdig enthousiasme. ELECTROTECHNISCH BUREAU Grote sortering hangverlichting en staande lampen Showroom Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 Dat kan ten koste gaan van een stuk verkeersveiligheid, maar ook van vol doende voeding of verzorging. Men kan een te ruime wissel trekken op de ge meenschapszin van anderen. Ouders en verzorgers hebben hierin een taak. Zij zullen meer dan ooit een oogje in het zeil moeten houden bij de vakantieplanning van de jeugd. Mis schien is er meer advies nodig bij de voorbereiding. AA'ellicht moet er ook financieel in ruimer mate worden bij gesprongen. De moeite daaraan besteed brengt zijn rente wel op. AVij moeten voorkomen dat jongeren lange reizen te gemakkelijk opvatten en zodoende in moeilijkheden raken. Men kan zich beter tevoren bezinnen dan proberen achteraf de brokken te lijmen. Jeugd in vrijheid of gebondenheid. Wij blijven de verantwoordelijkheid dragen, ook voor hun vakantie-budget. Laten wij het tijdig beseffen. Nu heel voordelig zelf te leggen. Keuze uit vele fraaie houtsoorten. Massief stroken-parket vanaf 2Z25 nu incl. BTW MOZAIEK-parket vanaf 13.70 nu incl. BTW Zweeds Lamellen-parket vanaf 42.50 ma incl. BTW Met volledige leg-aanwijzingen en des kundig advies. Tevens schuurmachinet met stofafzuiging te huur. Elke vloer kan ook door ons vakkundig worden gelegd! ShowroomsNaarden, Graaf W. do Oudelaan 25 Telefoon 02159-43901 Nijkerk. Moorselaar 11, Tol. 03494 2359 5TEENH0FFSTR. 53 TEL 2842 50EST bar gezellig Telefoon 02155-8252

Soester Courant | 1972 | | pagina 7