'A of 'n setel Sportnieuws Ton Beuken lt AD MAASWINKEL V.V.Z. '49 V.V.Z. in de ban van het nieuwe sportcomplex Opstellingen V.V.Z. S.0. SOEST J.O.S. had moeite om S.0. Soest te verslaan Damesvoetbal S.O. Soest behaalt tweede prijs Komt U eens langs bij Klein- en Stijlmeubelfabriek v- i H -V, éi t u* - W 1 V t - 4 -1 i J v'. V r'" -- 'I S.E.C. S.E.C. - Zuidvogels 1-2 Tiende S.E.C, veteranentoernooi goed geslaagd S.E.C. veteranen op toernooi Goed georganiseerd toernooi S.E.C. (zaterdag) Voetbalcompetitie zaterdag 26 augustus HEES Hees teams winnen van Eminent Boys Koopt u een bromfiets? 1. L M, van Hal-Zonderop B.D.C. I Handbal 1 Drie eerste j B.D.C. S< Jaarvergadei V.V. Soesterl Soester Courant van donderdag 24 augustus 1972 De jaarvergadering van de voetbalver eniging VVZ kwam min of meer in het teken van het nieuwe sportcom plex te staan. De voorzitter, de heer H. Duit, sprak van een belangrijk jaar. niet alleen sportief maar ook voor de vereniging als geheel in verband met de a.s. ver huizing naar de nieuwe velden aan de Eemweg. Hiervoor zijn grootse plan nen in voorbereiding, die echter nog in een te pril stadium verkeren om ze nu reeds wereldkundig te maken. Voor het opstellen en uitvoeren van deze plannen zijn twee commissies in het leven geroepen; een commissie van aanbeveling en een bouwcommissie. In de commisie van aanbeveling heb ben zitting de heren J. v. d. Arend, oud-wethouder van Soest, dokter E. H. Buss, F. S. I. Knaapen, directeur van de Raiffeisenbank, B. J. van Os de ge meentelijke voorlichtingsambtenaar, H. G. Scholtmeijer, hoofdinspecteur van politie en van VVZ voorzitter H. Duit en de heer G. Strietman. In de bouwcommissie namen zitting de heer H. Strietman, voorzitter, de heer J. v. d. Arend, secretaris, en de heren A. v. d. Deyssel, J. v. Kooy Hzn., P. Kamphorst en G. Wijma. Met ongeveer twee maanden hoopt men met de definitieve plannen op tafel te komen, waarvoor een extra ledenver gadering bijeengeroepen zal worden. De voorzitter van de bouwcommissie, de heer H. Strietman deed een beroep op alle leden. Hij sprak over fantastische plannen, die ieder zeker enthousiast zouden maken. Met directe ingang startte de actie voor aanwerving van donateurs. Deze actie loopt tot 31 januari a.s. en een sportfiets wordt de beloning voor het lid dat de meeste donateurs aanbrengt. Op het nieuwe complex komt een speeltuin voor de kinderen van de le den. Men was van mening dat dit de club tengoede zou komen. Voorzitter Duit vond het alleszins redelijk dat voetballende vaders hun kroost konden onderbrengen. Voor het complex zal een huur opge bracht moeten worden van 4500. VVZ krijgt daarvoor de beschikking over 4 velden, een halfverhard veld, een ju nioren veld, 8 kleedkamers en 4 scheidsrechtersk a mers. Het afgelopen jaar groeide de club ove rigens aanmerkelijk. Men heeft thans 288 seniorleden (vorig jaar 131) en 140 jeugdleden (vorig jaar 129). Aan de nieuwe accomodatie bestaat dan ook grote behoefte. Uit de ledenaanwinst blijkt wel dat de club een prettige sfeer heeft en dat er goede resultaten geboekt worden. Het afgelopen seizoen bracht de zo fel begeerde promotie van het eerste se nioren elftal. Daarnaast werden ook junioren A. adspiranten A en C kam pioen. De heer Duit bracht daarvoor dank aan allen die eraan medegewerkt hadden, zeer speciaal aan de beide trainers. Dank bracht hij ook aan de heer Boeklage voor de verzorging van terreinen en materiaal; dank aan de familie Stigter voor het beheer van de kantine. Verder ook veel dank aan de jeugdcommissie, aan de evenemen tencommissie en aan de betuursleden. Voorzitter Duit bracht tenslotte dank aan het gemeentebestuur, de sport- stiching en de plantsoenendienst. De jaarverslagen van de secretaris, de penningmeester, de jeugdcommissie en dt evenementencommissie werden allen goedgekeurd. Over de ingediende be groting werden enige vragen gesteld. Het tekort van 4525 baarde wel enige zorgen. Men hoopt er dit jaar uit te komen door 3000 te lenen van het bouwfonds en door het verhogen van de contributie. De vergadering ging daarmee accoord. De senioren gaan nu per maand zes in plaats van vier gul den betalen; de junioren 3.50 i.p.v. 2,50 en de pupillen 2.50 i.p.v. 2,00. Bij acclamatie werden herkozen de be stuursleden de heren C. Oskam, G. J. Strietman en S. Wijma. Het bestuur was er overigens niet in geslaagd een voorzitter te vinden voor het jeugd' bestuur. Er wordt alsnog aan gewerkt. Zo ook aan het instellen van een jeugdcommissie, die zeker nodig zal zijn om de aanwas op te vangen en de te vormen jeugdelftallen te begeleiden. In de nieuwe kascommissie werden benoemd de heren W. Hospes, J. Brouwer en J. v. d. Burg. Met be stuursmededelingen en een rondvraag werd de zeer geannirheerde vergadering besloten. Met de voorbereiding op het nieuwe seizoen in de le klasse afd. Utrecht, is VVZ zaterdag te gast bij de v.v. De Meern om daar een oefenwedstrijd te gaan spelen. Het 2e, 3e en 7e elftal zullen tegen deze vereniging ook een wedstrijd gaan spelen. Het eerste elf tal zal om 3 uur moeten aantreden. Zij zullen om 1.30 uur vanaf de Ferd. Huijcklaan vertrekken, de navolgende spelers zijn hiervoor opgesteld: A. Smink, J. Ridderbos, H. Demmers, P. Floor, W. Ruizendaal, S. Opmeer, J. v. d. Burg, Jan Brouwer, A. Schaap, Jos en Peter Brouwer, J. Stolwijk en W. Hospes. Het 2e en 3e elftal spelen hun wed strijd om 2 uur, en zullen om 1 uur vanaf de kantine vertrekken. Opge steld zijn voor het 2e: H. Roetman, H. v. d. Baan, G. v. d. Munt, J. v. d. Hoef, W. Hottinga, H. v. d. Kraak, M. Kievits, J. Verhoeve, W. Wis, D. de Boer, J. v. Doorn en A. v. d. Bree- mer. Het derde elftal is samengesteld uit de volgende spelers: J. v. Eijk, A. Neer bos, H. Wegerif, Joop Brouwer, R. Herwaarden, Fr. Homsveld, J. Kam pen, A. Ruizendaal, A. H. v. Wijk, G. H. Kok, W. Bloemendaal, W. Floor. L. de Groot en A. Kramer. Het 7e elftal zal om 12 uur vanaf de kantine vertrekken daar zij om 1 uur hun wedstrijd zullen spelen. Uitgeno digd zijn: P. H. Wolff, L. v. d. Berg, N. A. v. d. Wakker, L Schaper, T. Delfgou, W. v. d. Meer, H. Aveling, S. Akkerman, A. Hoff, J. Hop, H. Grooters, F. A. Steenkamp, J. Boeke- ma, A. de Weerd, J. Kanters, J. v. Dijk en P. Monnee. Vanaf zaterdag 2 september worden er geen kaartjes meer gezonden aan de mensen in Soest, maar hangen de opstellingen weer op de bekende adressen. S.O, Soest, dat vorige weck zondag al een goede wedstrijd had laten zien tegen F.C. Utrecht B, en dat woensdag avond de in de 4e klas van de K.N.V.B, spelende v.v. Baarn met 3-0 terugwees, moest het zondag opnemen tegen de 2c klasser J.O.S. uit Amsterdam. Bij Soest ontbrak M. v. d. Lugt nog, daar hjj met vakantie is. S.O. Soest kon met de nieuwe tenue's, shirts het embleem met het wapen van Soest, aan haar wedstrijd beginnen. De weersomstandigheden waren ideaal en het leek voor de toeschouwers een interresante wedstrUd tc worden. De Amsterdammers wilden zich na dc 2-1 nederlaag van verleden jaar re vancheren en S.O. Soest wilde dit hu zarenstukje nog wel eens herhalen. De Amsterdammers, die met 3 nieuwe spelers naar Soest waren gekomen; t.w. linksbuiten die van Zeeburgia was overgekomen, de midvoor die uit een afdelingsclub kwam en de linksbinnen die voor Ajax had gespeeld begonnen direct met 'n aanval op 't Soester doel. Maar Soest die met een 4-2-4 opstelling in het veld was verschenen, kon deze aanval goed onderscheppen, de bal werd direct in de voorhoede geplaatst waar M. van 't Klooster in de eerste minuut Soest de leiding al kon geven 1-0. Door dit doelpunt was JOS wel even aangeslagen, maar zij kwamen na vijf minuten wel los van de aanvallen van Soest. De combinaties die zij op de grasmat vertoonden waren voor de toeschou wers het aankijken zeker waard. Er zat een hoog tempo in en zij pro beerden de verdediging van Soest uit elkaar te trekken door de beide vleu gels in het spel te betrekken. Met een achterhoede waarin J. v. Ful pen, A. v. Fulpen, C. en J. Dorresteijn stonden opgesteld en met daarvoor E. Brandes en Baardmans was het voor de Amsterdammers moeilijk een ope n:ng te vinden. Als zij er eens door waren stond keeper Kamphorst hun weer in de weg om te kunnen scoren. Het was voor de Amsterdammers een teken dat zij uit een ander vaatje moesten gaan tappen, en zij probeerden het met schoten uit de 2e lijn, maar deze schoten liepen ook op niets uit. Brandes en Baardmans hielden hun voorhoede goed aan het werk en met L. Demmers, M. van 't Klooster, K. Dorresteijn en J. Roelofsma had de JOS-verdediging haar handen vol. M. van 't Klooster zaaide nog al eens pa niek voor de JOS-verdedigers en hij kreeg dan ook een vaste speler bij zich om hem te schaduwen. Na 18 minuten was het de JOS-mid voor die een mooie kans kreeg om de gelijkmaker te scoren, maar met een katachtige reactie kon keeper Kamp horst redden. Na 25 minuten was het M. van 't Klooster die zich met een goede be weging van zijn bewaker kon losma ken en met een mooie voorzet gaf hij zijn medespelers een goede kans om de stand op 2-0 te brengen, maar deze werd door drie man gemist. JOS ging weer in de aanval maar Icon toch geen verwarring stichten in de verdediging van S.O. Soest. Van beide kanten werd er in de laatste 10 minu ten voor leuke en goede momenten voetbal voor de doelgebieden gezorgd, maar de doelpunten bleven uit. Met een ruststand in het voordeel van Soest kon men gaan rusten. Na de rust waren er in -het elftal van Soest L. Demmers en J. Roelofsen vervangen door P. Dorresteijn en J. Pauw. Dat JOS de 1-0 achterstand wilde wegwerken was direkt te merken na het beginsignaal van deze tweede helft. Zij begonnen met een hevig offensief en na 2 minuten leverde dat de wel verdiende gelijkmaker op. De voorzet die van rechts kwam werd op grandioze wijze afgerond. De mid voor kon deze bal met een mooie kop bal onhoudbaar voor keeper Kamp horst in het net deponeren. Na dit doelpunt bleef JOS aandringen en de verdediging kreeg het toen wel zwaar te verduren, na zo'n aanval van JOS was het Brandes die de bal naar de rechtervleugel lanceerde die door Pauw goed doorgespeeld werd naar P. Dorrestein, maar zijn schot liep op niets uit. Na ongeveer 24 minuten in de twee de helft was het de goed spelende mid voor van JOS die met een strak schot keeper Kamphorst kon passeren 2-1. Na dit doelpunt gaf Soest zich niet wonnen en kon de JOS-verdediging toch weer in moeilijke situaties bren gen. In de 30ste minuut kreeg C. Dor resteijn een goede scoringskans, maar die kon teniet worden gedaan door de JOS-keeper. In deze periode liet Kamphorst zich vervangen door de 16-jarige junior keeper Huub Koppel. Voor deze jeug dige doelverdediger was het jammer dat de eerste bal die hij te verwerken kreeg een doelpunt opleverde. Hij had hier geen schuld aan, want in eerste instantie kon hij de bal, van een paar meter afstand nog keren, en het was onmogelijk om de bal onder controle te krijgen, 3-1 voor JOS. Met nog twaalf minuten te spelen wilde Soest toch nog een beter resul taat bereiken en zij trokken ten aan val. In de 43e minuut had dit succes en kon Pauw voor het tweede Soester doel punt zorgen. JOS won deze wedstrijd met 3-2. maar voor Soest w3s het een goede oefenwedstrijd geweest, en zij zullen als op 3 september de competi tie begint, met dit elftal zeker hoge ogen gooien in hun afdeling. DEN BLIEKLAAN 35 - SOEST TELEFOON 02155 - 3991 - 4550 Showroom dagelijks geopend van 9 tot 6 uur. 's Zaterdags van 10 tot 5 uur. Keeper Kamphorst van dc S.O. Soest „plukt" de bal uit aanstormende J.O.S.-spelers. de lucht voor de De dames van S.O. Soest hebben het afgelopen weekend deelgenomen aani een toernooi in Veenendaal, georgani-1 seerd door s.v. Unitas. Voor dit toernooi waren uitgenodigd,1 de dameselftallen van Lipstadt uit Duitsland, Candia uit Rhenen. Houten, S.O. Soest en de organiserende ver eniging met 2 elftallen. In dit toernooi eindigde de Soester da mes als tweede. Zij bereikten deze plaats door 3 x gelijk te spelen tegen Lipstadt, Candia, s.v. Unitas 2 en door' winst op Houten en Unitas 1. De Soester dames hebben in de perio de dat zij nu voetballen, wel laten zien dat het voor hun een serieuze bezig heid is, en het zou voor deze dames wel prettig zijn als ze 16 september met de competitie gaan beginnen ook wat meer publieke belangstelling zul len krijgen. Zij hebben enige tijd ge leden ook bij een toernooi in Nijkerk een le prijs weggehaald. Zij zullen a.s. zaterdag deelnemen aan een toernooi in Weesp, die door de v.v. Victorie wordt georganiseerd. Zondag zullen de dames een oefen wedstrijd spelen tegen de dames van de v.v. Houten. Zullen zij dit weekend ook weer met goede resultaten in Soest terugkeren? p. - - ;V f S i t: - i Hees tegen Eminent Boys. Aanvoerder Geytenbeek scoort het 4e doelpunt. S.E.C.-zondag heeft ondanks een zware week, zondag tegen S.C.E., dinsdag trainen, woensdag een wedstrijd tegen Hilversum, donderdag trainen, zaterdag gespeeld tegen de 2e klasse KNVB Zuidvogels uit Huizen, een goed resultaat bereikt. Zuidvogels, dat tweemaal achtereen het Koningin Emma-monument won, moest met minstens 4-0 winnen om de trofee definitief in bezit te krijgen. Toen beide ploegen om zes uur aan de wedstrijd begonnen, was direct te merken dat Zuidvogels de wedstrijd in hun voordeel wilde beslissen. Maar de achterhoede van SEC, met v. d. Hoed en Krijt, gaven de Huizenaren geen kans. SEC dat voor eigen pu bliek ook iets wilde presteren, had in de zesde minuut van de eerste helft al bijna succes. Na een goede aanval over links, waar J. Hoefman weer was opgesteld, kon Struyck hard inschieten. Zijn schot werd echter gekeerd door de lat. Beide elftallen lieten goed voetbal zien. Het gebeurde nogal eens dat bij een goed opgezette aanval van SEC, de verdediging van Zuidvogels voor buitenspel bleef staan, maar de goed leidende scheidsrechter stoorde zich van het appeleren van de Huizenaren niets aan. De wedstrijd was ongeveer twintig mi nuten oud, toen M. Struyck met een goede 1-2 combinatie met P. van Boeyen kon gaan scoren, maar de Hui- zense keeper kon het schot op goede wijze keren. Even later was het v. d. Mast die Zuidvogels aan een 1-0 voorsprong hielp, door slecht wegwerken van de bal in de SEC-achterhoede. SEC raakte hierdoor niet aangeslagen en zij kwamen goed terug, waarbij Zuidvogels nogal eens aan de nood rem moest trekken. In de 42e mi nuut was het v. d. Hoed die vanuit zijn verdediging mee naar voren was gekomen en voor SEC de gelijkmaker scoorde. Hij kreeg deze scoringskans aangeboden van Beyer en wist met een listige beweging de achterhoede op het verkeerde been te zetten, dus kon men met een ruststand van 1-1 de kleedkamers opzoeken. Na de rust had trainer Van Wou denberg niets aan zijn elftal gewijzigd. Zuidvogels bleef aandringen, maar verder dan goede schoten, die ove rigens op voortreffelijke wijze door keper Van Hattum gestopt werden, kwam men niet. Toen bleek al dat de gasten het Emma-monument niet voor goed mee naar Huizen zouden nemen. In de 25e minuut brak Hoefman door, en Zuidvogels mocht blij zijn dat hun keeper goed op dreef was, want ieder een telde dit schot al. Vijf minuten later was het weer de Zuidvogels- midvoor, v. d. Mast, die met een schit terende schuiver keeper Van Hattum het nakijken gaf. 1-2. In deze periode raakte Timmer gebles seerd en moest E. v. d. Brakel zijn plaats innemen. SEC gaf zich niet ge wonnen en bleef met goede aanvallen de Huizense verdediging onder druk zetten. In de 39e minuut was het weer J. Hoefman die een goede kans tot scoren kreeg. Maar hij kreeg van de Huizense verdediging geen kans om door te gaan, hij werd op een niet juiste manier onderuitgehaald, maar uit de indirecte vrije trap werd niet gescoord. Het einde kwam met een 2-1 over winning voor Zuidvogels. Trainer D. van Woudenberg zal met dit elftal in de competitie zeker goede resulaten kunnen bereiken, want on danks het zware programma van de afgelopen week, werd een pittige par tij voetbal gespeeld. Zondag a.s. zal SEC nog eenmaal aan treden in het nederlaagtoernooi en wel tegen de derde klasser Silvolde. Uitstekend geslaagd is het voor de tiende achtereenvolgende maal door SEC georganiseerde veteranentoernooi met deelnemers uit Soest, Baarn, Hil versum Laren, Den Haag en Zwolle. Bijzonder tevreden waren de ruim 200 spelers over de organisatie. SEC veteranen met dames boden de deelnemende personen met dames tij dens het toernooi een broodmaaltijd aan, die ruim 1000 sandwiches vereiste. Om 11 uur ging het toernooi van start en Hilversüm moest een beroep doen op SEC voor een tweetal spelers. SEC leende uit Burgman en Van het Klooster, die later met de 9 Hilversum spelers voor een eerste prijs zouden zorgen. PEC uit Zwolle was beslist één der beste teams; doch struikelde in de be slissende fase in de poule over SEC door een 1-1 gelijk spel. Deze wedstrijd tussen SEC en PEC werd één der hoogtepunten uit het toernooi. Na uitstekend spel nam SEC de leiding, waarna PEC op het nip pertje op 1-1 kwam. Het gelijke spel betekende echter dat de ploeg gelijk eindigde met Donar, dat ook zes pun ten had verzameld in de poule. Bij het nemen der strafschoppen was Donar beter en kwam in de finale. SEC eindigde met vier winstpunten op een gedeelte derde plaats, samen met het sterke Kraneburg uit Den Haag. Ook in poule I was veel spanning, waarbij Laren en Hilversum op een gedeelde eerste plaats eindigden met elk zes punten. Baarn volgde lange tijd maar kwam niet verder dan vier pun ten, terwijl Soest, na een zwakke start, zich herstelde maar later toch in Hilversum zijn meerdere moest erken nen. De strafschoppen tussen Laren en Hilversum brachten Hilversum de fi naleplaats. Limvio eindigde in deze poule onderaan met slechts 1 winst punt. De finale tussen Donar en Hil versum bracht als winnaar Hilversum dat met 2-0 won. De strijd om de der de en vierde plaats tussen PEC en La ren leverde het Zwolse PEC een derde plaats op door een 3-0 zege. SEC voorzitter M. Wilhelm reikte de prijzen uit en dankte de vijf scheids rechters en de bijna 200 spelers voor de zeer sportieve wijze waarop gestre den was. Dank ook aan de dames van de veteranen voor de verzorging van de broodmaaltijd en de spreaker de heer T. Groenestein. Namens de deelnemende verenigingen bedankte Roel Rapstok. aanvoerder van Hilversum, en de leider van het Haag se Kraneburg. Na in het eigen jaarlijkse veteranen toernooi met wisselend succes te heb ben gespeeld treedt de SEC vetera- nenploeg a.s. zondag in het jaarlijkse Gooiveteranentoernooi aan, dat zal wor den gespeeld op de sportvelden bij het sportpark. Acht teams zullen in Hilversum strij den om de trofeeën. SEC is ingedeeld in poule A met een zeer sterke bezetting. In deze poule komen uit behalve SEC de teams van Donar, Laren en OSO uit Hilversum In poule B spelen Gooi, Swift uit Venlo, DOSV uit Hilversum en Hen gelo. SEC zal met 18 spelers naar Hilver sum vertrekken en om kwart over tien is het vertrekken geblazen vanaf Nieuwerhoek. De volgende spelers zullen in het SEC-team uitkomen: Henk Kamphorst, Joop Jebbink. Jan Veldhuizen, Bertus van Essen, Wout de Bruin, Leo van het Klooster, Wim Pothoven, Ab Hoo.ver, Frits Schagen, Leo van Breukelen, Henk Huijink, Jan Schalkwijk, Joop van Maanen, Joop Wijnands, Rob Nieuwaal, Saam de Zoete, Ben en Baltus Burgman Om 11 uur start SEC met de strijd tegen OSO, waarna om 12.20 uur ge speeld wordt tegen Donar. De laatste wedstrijd in de poule is om 13.40 uur tegen Laren. Aan de Bosstraat werd door Bloemen- kwartier uit Hilversum, Candia uit Rhenen. DZS uit Wijdewormer, Floriant uit Boskoop en de organiserende ver eniging SEC met ieder twee elftallen, ondergebracht in twee poules in een halve competitie aan het toernooi deelgenomen. De wedstrijden duurden tweemaal 15 minuten zonder rust, dus het was voor deze elftallen de taak met snel en aan trekkelijk voetbal hun wedstrijd in winst om te zetten. De weersomstandigheden waren in het begin niet om ideaal te noemen, maar gelukkig klaarde het in de middag op. Voor het publiek was het zeker een aantrekkelijke voetbalmiddag, daar er hard maar sportief gevoetbald werd. Bij de le elftallen was het na afloop van alle gespeelde wedstrijden Candia die 2ich kampioen van zijn poule mocht noemen, SEC eindigde als tweede, DZS werd derde, Bloemenkwartier vierde en Floriant eindigde als vijfde. De uitslagen van de gespeelde wed strijden in deze poule zien er als volgt uit: SEC-Bloemenkwartier 0-0. Floriant- Candia 0-1. Bloemenkwartier-DZS 0-1. SEC-Candia 0-2. DZS-Floriant 2-0. Candia-Bloemenkwartier 1-1. DZS-SEC 0-1. Bloemenkwartier-Floriant 2-0. Candia-DZS 0-0. SEC-Floriant 2-0. Bij de tweede elftallen was het DZS 2 die als eerste eindigde, SEC werd 2e en Candia eindigde als derde. De uit slagen van deze wedstrijden luidde: Bloemenkwartier-DZS 0-2, SEC-Candia 0-0. Floriant-DZS 0-0. Candia-Bloemen kwartier 0-0. DZS-SEC 0-0. Floriant- Bloemenkwartier 0-0. DZS-Candia 2-0. Floriant-SEC 0-1. SEC-Bloemenkwar tier 1-1. Floriant-Candia 0-1. Na afloop kon de voorzitter de heer Elderman de prijzen uitreiken, maar voor hij daarmee begon dankte hij alle deelnmeers voor hun goede en spor tieve inzet in dit toernooi. Ook de scheidsrechters, die voor dit goed verlopen en sportieve toernooi had den zorg gedragen, werden niet ver geten en hij hoopte dan ook, dat als SEC volgend jaar weer zo'n toernooi zal organiseren weer iedereen van de partij zal zijn. SEC kan terugzien op een goed georganiseerd en geslaagd toernooi. of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw intericurplan. interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Tel. 02155-2180 Zaterdagmiddag hebben het eerste, tweede en derde elftal van Hees een oefenwedstrijd gespeeld tegen Eminent Boys. Zij worvnen alle drie hun wed strijd. Bij Hees werd in de selectie .1 v. d. Veer nog gemist Hees dat de eerste oefenwedstrijden nog niet met zulke goede resultaten had beëindigd, was dan ook echt wel van plan om tegen Eminent Boys een goed resul taat te gaan behalen en zij wonnen deze wedstrijd dan ook met 5-1. Het tweede elftal behaalde op Eminent Boys 2 ook een 5-1 overwinning en het derde elftal kon met een 3-1 overwin ning het veld verlaten. Voor Hees was dit wel een goed geslaagde oefenzater dag. Met de wind in de rug begon Hees zijn oefenwedstrijd tegen Eminent Boys en dat leverde in de eerste minuten al ge vaar op voor het Eminent-doel. De keeper van de Boys had in deze begin periode nogal moeite met een paar slappe schoten, wat voor zijn ach terhoede geen morele steun betekende, Ook zij grepen nogal eens mis. Bewijs en plaatje direkt verkrijgbaar bij Bilderdijklaan J, Soest, Telefoon 3029 S.E.C. Junioren 16.15 uur 14.00 uur Pupillen 13.00 uur 13.00 uur 13.00 uur 12.00 uur Pups 12.00 uur 13.00 uur 13.00 uur 13.00 uur Saestum ASEC A SEC BHoogl.veen A SEC 1—CJVV 1 VVZA 2—SEC 2 IJsselm.vogels 3SEC 3 SEC 4Spakenburg 4 SEC lbSoest lb SEC 2bSoest 2b Quick 3b—SEC 3b VVZA 4b—SEC 4b V.V.Z. '49 Junioren 14.00 uur VVZ A—NSC A Pupillen 13.00 uur VVZ 1Hoevelaken I 13.00 uur Achterveld 2VVZ 2 Pups 13.00 uur VVZ lb—KVVA 2b 13.00 uur VVZ 2bScherpenzeel 2b S.O. SOEST Junioren 14.00 uur 14.00 uur Pupillen 13.00 uur 13.00 uur 13.00 uur 13.00 uur 12.00 uur Pups 12.00 uur 13.00 uur 12.00 uur 13.00 uur Sparta A—Soest A Hoevelaken B—Soest B Soest 1Hoogland 1 Quiek 2—Soest 2 Quick 3—Soest 3 Soest 4Amersf. Boys 2 Soest 5—Quick 5 SEC lbSoest lb SEC 2bSoest 2 b Hoogland 2b—Soest 3b Soest 4b—Quick 4b HEES Pupillen 13.00 uur Hees 1—IJsselmeerv. 2 Pups 13.00 uur Cobu Boys lbHees lb SOESTERBERG Junioren Ic ii! uur Spakenburg A—Soesterb. A 15.00 uur Soesterberg B—Zeist A 15.00 uur Schalkwijk BSoesterb r 15.00 uur Odijk B-Soesterberg D Voor Hees betekende dit dat zij moei ten gaan drukken om zo snel mogelijk te kunnen scoren. De beide vleugels werden goed aan het werk gezet en J. Hardeman op links stichtte met zijn voorzetten gevaar voor het Eminenf- doel. Ditzelfde gebeurde ook over rechts, waar De Jong opereerde. A's middenvoor stond A. Brons opgesteld. In de 56ste minuut had Hees bijna succes toen J. Hardeman E. Gerth van een goede pass voorzag, maar deze schoot de bal te zacht in. Eminent Boys kwam na deze eerste vijf minuten een beetje uit de druk van Hees en kon zelf de aanval inzet ten. Zo gauw echter de bal over de middencirkel was. duurde het in de aanval te lang om hel de Hees-verde diging moeilijk te maken. Na 18 minuten voetballen was het De Jong die Gerth van een mooie pass voorzag. Het leidde tot een afgekeurd doelpunt daar Gerth net buiten het strafschopgebied op onreglementaire I wijze werd aangevallen. De vrije schop I leverde voor Hees niets op en Eminent f Boys kon in de aanval gaan. De Hoe5 verdediging had met deze aanvallen geen moeite. Dat er een doelpunt in de lucht hing I was echt wel te merken en De Jong 1 kon na ongeveer 25 minuten de seon' I voor Hees openen. Met een goed in I de hoek gericht schot, kon de keeper I van de Boys de bal nog net tot corner I verwerken. J. Hardeman nam deze on links en gaf een mooie bal voor he' I doel die weggekopt werd door een van de verdedigers voor de voeten van Pr Jong, die de bal weer terugplaatste I naar Hardeman. Hij omspeelde cpn I man trok de bal weer voor en met een goed schot van De Jong was de keeper verslagen 1-0. Na 35 .minuten weer een uitval van Eminent Boys, maar keeper Altena ken I een doelpunt verhinderen. Hij knalde He I bal goed gericht naar E. Gerth. die I naar rechts was uitgezwenkt en deze I kon de bal doorspelen naar Brons, die I geen moeite had om te scoren. Dit be- I tekende 2-0. ru.s* begon Eminent met een sterk I offensief en met een paar goede scho- I ten kreeg keeper Altena meer werk. Na ongeveer 15 minuten spelen zakte iet offensief van Eminent Bovs en kon .j Hees het initiatief weer overnemen. Het was weer De Jong die voor Heec j m deze tweede helft de score kon I openen. Na een goede solo zette hii He 9 verdediging on het verkeerde heen er. I ^choot onhoudbaar voor de keeper ia. I Na dit doelpunt verslapte Hees niet er. oa goed voorbereidend werk van Har- 1 deman en Brons kon de mee naar v°* I "en gekomen Geijtenbeek nummer vier i 'aten aantekenen. ln,deze Periode raakte H. Verweerd 1 geblesseerd en moest zich laten vervan- j gen door H. van Arkel. Met nog I minuten te spelen was het E. Gerth I die na een goede pass van De Jong de ,,J ^Jand op 5-0 bracht. Eminent Boys had de moed al opge geven. toen men onverwacht de cct toch nog kon redden. Met een goco - opgezette aanval van rechts kon midvoor van Eminent Bovs met keihard onhoudbaar schot de stand °P 5-1 brengen. Voor Hees was dit een nuttige oefen; wedstrijd en dit geeft de spelers v'e' goede moed om 2 september de com petitie in te gaan. Op zondag 27 auf handbal afd. Ure beginnen, waarat verschillende tean genomen. Het programma Dames sen. 12.00 i Heren sen. 11.00 Dames jun. 14.00 Dames jun. 12.00 Heren jun. 11.00 u Meisjes adsp. 12.00 Meisjes adsp. 15.00 Meisjes adsp. 13 u Meisjes adsp. 14 ui Meisjes adsp. 11.00 Heren adsp. 15 uur Meisjes pups 11.00 Meisjes pups 14.00 Voor dames en hei trict spelen, 2al de september a.s. begi: A.s. dinsdag 22 au) vergadering word' sporthal Beukendï waar verschillende den besproken ei voorstellen aan de voor het nieuwe se stuurs wisselingen. Vier senioren tean twee dames en tv hebben zondag j.1. het traditionele Lar Drie zeventallen, nl. mes 2 en de heren eerste plaats. De hc meest overtuigende schijn. Weliswaar liej wedstrijd tegen DWY smeerd. Hierdoor en feit dat er enige werden gemist kws tot een gelijkspel. In volgende wedstrijden les en werden resp. 2 en LVV 2 aan de z waardoor de eerste p kon worden genomen De dames 1 en 2 e poule beide op een plaats gelijk met resp. 2. De Soester dames I beide gevallen een bet de, waardoor zij ook prijs naar huis gingei Het enige negatieve was voor de BDCers treden van de heren In de eerste wedstriji maal nog niet zo slee de grote concurent va zaalseizoen. Laren, w< gelijkspel afgedwonger de laatste minuut de werd gegeven. Ook de tweede wedst een gelijkspel, maar tegenstander zwakker toonde spel was dal( wedstrijd werd een ar vankelijk stonden de voor, maar door de de aanval werd de vo< uit handen gegeven en ren de heren met 4-3. wedstrijd ging verlore ook toen slecht gespt het de omstandigheden genomen toch een goec de heren dat zij de acl te beperken tot één d< Men moet nl. rekenir het feit dat de heren nuten zonder de echte gespeeld omdat deze éi en een keer voor 5 n veld werd gezonden. digden de heren op de Door dit toernooi is he geworden dat de aam de BDC heren danig is het vertrek van P. Sm ingang van dit seizoen i se Atilla speelt. Voor 3 september zal lossing gevonden moete dit vertrek te kunnen want dan begint voor c veldcompetitie. Behalve 1 en de dames 1 begint dere teams zondag de Bij de opening van de ring van de v.v. Soes voorzitter J. F. J. Lang twijfelachtige zaak om e gaan maken van het af om de positieve tegen zaken af te wegen. Tijde mene ledenvergadering w ren Kenter en Van Wal.' tot „leden van verdienste gen daarvoor een speci ringsspeld. Waarderingsspelden wan stemd voor de ereleden en Bartels. Tot beste clu de senioren werd Johan burg benemd, waarbij vo» deze eerste elftalspeler n: lijke motivatie de „zilve Ier" overhandigde. De commissies werden a mengesteldtechnische cc heren De Gier en De Rijk sie: mevrouw Hagens e Weijers en Odijk; de niev sie van het damesvoetba Hagens, Wijman en Sc jeugdcommissie leverde gc heden op en werkt ond< Koevoet op dezelfde voet zaterdagelftalcommissie: dc

Soester Courant | 1972 | | pagina 10