Sportnieuws A| (2olitico Frans Bosman N.V. E O SETTEN RINGENOLDUS Twee bromfietsers na botsing naar het ziekenhuis Been gebroken Weinig spectaculaire brandweer oefening bij Paleis Soestdijk Veel materieel ingezet B.D.C. HANDBAL Handbal B.D.C. Soest gun uw kleding de beste behandeling die er is heeft u wel eens haast binnen één uur! gratis Drie eerste prijzen voor B.D.C. Senioren cleaner P.V. Juliana Post Baarn-Soest Kela-lapijt voert besprekingen over sponsoren wielerploeg Geslaagd toernooi L.T.C. - Soest Upen springconcours in de Boshoeve „GARAGE STAM" voor een nieuwe goede gebruikte RENAULT Stam Renault Soester Courant van donderdag 24 augustus 1972 electhotechnisch bureau Wasautomaten, drogers, afwasautomaten, koelkasten enz. O.a.: Miele, Siemens, Zanussi, Bosch en Candy Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 Serviceplaats: Birkstraat 48 Telefoon 3367-8978 HORLOGES JUWELIER HORLOGER 'v\ SOESTDÜK de bank voor iedereen Nee, 't Idee van twéé DE VERLOVINGSRINGEN vraagt om assistentie van 'n derde: de ring- leverancier. Samen kiezen, ja gezellig bij ons waar er zoveel te zien zijn HORLOGER-JUWELIER ER ZIJN ZOVEEL KADODAGEN. Er zijn telkens jarigen, er zijn telkens jubilea en er zijn zoveel prachtige kadoideeën bij ons. Dus wie het goede wil geven heeft geen geef problemen. GEEF DAN OOK IETS GOEDS JUWELIER - OPTICIEN Van Weedestraat 12 - Soest Teefoon 6372 Koninginnclaan 21 - Soest Telefoon 8319 Wildschut en Ruys en Menko Maas vochten 3 sets lang om de eerste plaats. Na de eetste set verloren te hebben, speelden Wildschut en Ruys zich snel naar de overwinning. Eén finale-partij, de gemengd dubbel- B kon wegens tijdgebrek niet meer gespeeld worden. Loting moest hier uitkomst brengen tussen Zuure en mevr. van der Honing en mej. N. v. d. Pol en Ruys. Jos Zuure en Hetty van der Honing trokken aan het langste eind. Na afloop van het toernooi dankte Menko de wedstrijdleiding voor de soepele manier waarop alles verlopen was en hij zei blij te zijn dat hij mee had kunnen doen „aan het sterkste B-toernooi van Nederland". Alle spelers en speelsters hadden waardering voor de goede leiding van de heer Ebben en Rob Nijhuis. Men kan terugzien op een gezellig toernooi dat zonder strubbelingen en moeilijk heden verlopen is. commandant van Soest en de heren A. Timmer en W. Wiersema, respectieve lijk brandpreventie officier van Soest en brandpreventieambtenaar van Baarn. De heer Wiersema had als algemeen tijdopnemer gefungeerd en bleek niet tevreden te zijn over het verloop van de oefening voorwat de aankomsten van de diverse wagens betreft. Er za ten zoveel hiaten in, dat hij deze wilde bekend maken. Naar zijn mening, een mening die on derstreept werd door de commandan ten, zal er een correctie aangebracht moeten worden op de wijze van mel ding. Voor beide corpsen, Baarn en Soest is een directe draadloze alarme ring gewenst. Bij deze oefening was het verloop al dus: de brand werd gemeld door de telefonische van Paleis Soestdijk aan de politie van Baarn en de brandweer van Soest. De politie van Baarn alar meerde de Baarnse brandweer, alsmede de brandweer Amersfoort, die in staat van „vooralarm" werd gehouden. In dit geval werd het brandalarm ge geven om 18.58 uur. Soest arriveerde volgens onze eigen waarneming, na ongeveer elf minuten, wat tamelijk snel is, omdat de wagens zich keurig hielden aan verkeerslichten e.d. Slechts om de hekken van de paleistuin in te rijden, werd het verkeer door de Baarnse politie tegengehouden. Baarn arriveerde, weer naar onze eigen waarneming, ongeveer drie minuten later. De brandweer van Soesterberg, die via Den Dolder reed, om verkeerslichten te vermijden, was na ongeveer twintig minuten aanwezig. De brandweer van de Lage Vuursche werd naar een in gang gedirigeerd, die, ondanks instruc tie bij de marechaussee, gesloten bleek te zijn en ook bleef, want Amersfoort kwam later voor hetzelfde hek te staan. De algemene inzet was in handen van de bevelvoerder van de brandweer van Baarn. Voor slachtoffers speelden jeugdbrandweerlieden uit Baarn. Zij werden snel afgevoerd, door de proforma gewaarschuwde GGD. Een gelukkige omstandigheid was daarbij wel dat zij nog goed trappen konden lopen; het is een hele kunst via de brandweerladder naar beneden te ko men. Conclusie De beide commandanten en ook de preventie heren waren van mening dat vele detailpunten een nadere bestude ring behoeven. De directe draadloze melding noemden wij reeds. Een opvallend feit was verder dat een toegangshek gesloten bleef en bijvoor beeld de brandweer van Amersfoort toen zoeken moest waar de andere in gang was. Over het al dan niet aanwe zig zijn van een ordonance, om de wagen naar het terrein van de brand te leiden, tastte men in het duister. Amersfoort werd definitief opgeroepen om 19.17 uur en was 17 minuten later aanwezig, wat toch wel snel genoemd mag worden. Uiteraard moet rekening gehouden wor den met de opzet van de oefening, zo weinig mogelijk ruchtbaarheid, geen gebruik maken van zwaailichten en tweetonige hoorn, houden aan de ver keerslichten. Bij een werkelijke brand zal alles veel sneller gaan, zal er ook een organisatie zijn die het publiek op afstand houdt (dat was dinsdagavond niet aanwezig) en zal ook de paleistuin niet ontzien worden. Dat zal de snel heid zeer tengoede komen. Voor de coödinatie leek ons de oefening zeer - Op het kruispunt Jachthuislaan-Park Vredehof botsten zaterdagmiddag twee bromfietsers, mevrouw A. H.-de J. en mej. W. van R. tegen elkaar. Mevrouw H.-de J. reed vanaf Park Vredehof rechtdoor de Jachthuislaan op, wat ook mej. van R. Wilde doen, die vanuit de richting Regentesselaan kwam. De bot sing was vrij hevig. Mej. Van R. werd in bewusteloze toestand naar Zonneglo ren vervoerd. Ze had een zware her senschudding evenals mevrouw H. die ook naar het ziekenhuis gebracht werd. Door een ongelukkige val op het trot toir van de Torenstraat heeft het 15- jarige meisje M. v. d. V. uit Zwanen burg haar been gebroken. Per ambu lance werd zij naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. ders en Sanders. Verschillende com missies kunnen nog enige aanvulling gebruiken. Het aantal leden bedraagt (per 1 juli 1972) 384 in totaal, waarvan 117 se nioren, 102 jeugdleden, 77 ondersteu nende leden en 88 donateurs. Het huishoudelijk reglement kreeg on der goedkeuring van de vergadering enkele waardevolle aanvullingen, met name betreffende de bestuursverkie zing. Op zondag 27 augustus a.s. zal ook de handbal afd. Urecht haar kompetitie beginnen, waaraan door Soest met verschillende teams zal worden deel genomen. Het programma voor 27 augustus is: Dames sen. 12.00 uur: BDC 2-BHC 2. Heren sen. 11.00 uur: BDC 2-BSV. Dames jun. 14.00 uur: HMS-BDC 1. Dames jun. 12.00 uur: A'foort-BDC 2. Heren jun. 11.00 uur: A'foort 2-BDC. Meisjes adsp. 12.00 uur: BDC 1-A'foort Meisjes adsp. 15.00 uur: BDC 2-Limvio 2 Meisjes adsp. 13 uur BDC 3-A'foort 2. Meisjes adsp. 14 uur BDC 4—Limvio 4. Meisjes adsp. 11.00 uur HHC 3-BDC 5. Heren adsp. 15 uur: Limvio-BDC. Meisjes pups 11.00 uur BDC 1-A'foort. Meisjes pups 14.00 uur: BDC 3-HHC 3. Voor dames en heren sen. 1, die dis trict spelen, zal de kompetitie eerst 3 september a.s. beginnen. A.s. dinsdag 22 augustus zal de jaar vergadering worden gehouden in sporthal Beukendal, te 19.30 uur, waar verschillende zaken zullen wor den besproken en ver strekkende voorstellen aan de orde zullen komen voor het nieuwe seizoen, alsmede be stuurswisselingen. het eerste, n Hees een :en Eminent i hun wed- selectie J. ees dat de g niet met 1 beëindigd, n plan om goed resul- zij wonnen t 5-1. op Eminent ning en het -1 overwin- r Hees was oefenzater- magie cieaning van super cleaner is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, stuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd gp ons adres koningsweg 16 helpen wij u zelfs wij halen en bezorgen Vier senioren teams, bestaande uit twee dames en twee heren teams, hebben zondag j.1. deelgenomen aan het traditionele Laren toernooi. Drie zeventallen, nl. de dames 1, da mes 2 en de heren 2 behaalden de eerste plaats. De heren 2 kwam als meest overtuigende winnaar tevoor schijn. Weliswaar liep het in de eerste wedstrijd tegen DWV nog niet zo ge smeerd. Hierdoor en mede door het feit dat er enige prachtige kansen werden gemist kwamen zij slechts tot een gelijkspel. In de drie daarop volgende wedstrijden lukte echter al les en werden resp. Olympia 1, Laren 2 en LVV 2 aan de zegekar gebonden, waardoor de eerste prijs in ontvangst kon worden genomen. De dames 1 en 2 eindigden in hun poule beide op een gedeelde eerste plaats gelijk met resp. AWV 1 en LVV 2. De Soester dames hadden echter in beide gevallen een beter doelgemiddel- de, waardoor zij ook met een eerste prijs naar huis gingen. Het enige negatieve van dit toernooi was voor de BDCers het slechte op treden van de heren sen. 1. In de eerste wedstrijd leek het alle maal nog niet zo slecht te gaan. Van de grote concurent van het afgelopen zaalseizoen, Laren, werd nl. een 4-4 gelijkspel afgedwongen, terwijl pas in de laatste minuut de winst uit handen werd gegeven. Ook de tweede wedstrijd eindigde in een gelijkspel, maar ditmaal was de tegenstander zwakker en ook het ver toonde spel was dalende. De derde wedstrijd werd een anti-climax. Aan vankelijk stonden de heren met 2-0 voor, maar door de slordigheden in de aanval werd de voorsprong al snel uit handen gegeven en tenslotte verlo ren de heren met 4-3. Ook de laatste wedstrijd ging verloren. Alhoewel er ook toen slecht gespeeld werd, was het de omstandigheden in aanmerking genomen toch een goede prestatie van de heren dat zij de achterstand wisten te beperken tot één doelpunt. Men moet nl. rekening houden met het feit dat de heren zo'n zeven mi nuten zonder de echte keeper hebben gespeeld omdat deze één keer voor 2 en een keer voor 5 minuten uit het veld werd gezonden. Al met al ein digden de heren op de vierde plaats. Door dit toernooi is het wel duidelijk geworden dat de aanvalskracht van de BDC heren danig is verzwakt door het vertrek van P. Smeeing, die met ingang van dit seizoen in het Utrecht se Atilla speelt. Voor 3 september zal de juiste op lossing gevonden moeten worden om dit vertrek te kunnen compenseren want dan begint voor de heren 1 de veldcompetitie. Behalve voor de heren 1 en de dames 1 begint voor de an dere teams zondag de competitie al. n Hees zijn nt Boys en uten al ge it-doel. De d in deze e met een 5r zijn ach- betekende. nis. erkrügbaar t zij moes- mogelijk e vleugels gezet en e met zijn Eminent- ook over eerde. Als opgesteld, lees bijna Gerth van naar deze fr pioniers in.textielreiniging koningsweg 16 en koninginnelaan 42 eze eerste de druk ival inzet- 1 over de het in de ees-verde- Door bovengenoemde vereniging werd deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Duffel. Afstand 132 km. Er waren 94 duiven in concours die om 7.40 uur met een N.W. wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 9.42.53 uur en maakte een snelheid van 1075,65 m. p. min. De laatste prijsduif arriveerde om 10.12.07 uur. De uitslag luidt: H. Huisman 1 11 20. P. Ouderdorp Sr. 2. J. v. d. Brakel 3 4 10 15. J. v. Leijenhorst 5 8 21 24. J. Croon 6. H. Nap 7 14 16.L. Huisman 9. J. de Ruijter 12 13 17 18 19 22 23. Tevens werd deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Parkestone (Enge land). Afstand 277 km. Er waren 20 duiven in concours, die om 8.00 uur met een N.W. wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 12.31.26 uur en maakte een snelheid van 1024,19 m. p. min. De uitslag luidt: H. Huisman 1. J. v. Leijenhorst 2. J. Croon 3. H. Nap 4. J. de Ruijter 5. Kela-Tapijttegels voert op het moment besprekingen' voor het sponsoren van een wielerprofploeg. Naar men ons ver telde, zijn deze besprekingen echter nog in zo'n prematuur stadium, dat verdere, mededelingen nog niet gedaan konden worden. Uiteraard heeft men interesse bij recla me in Europese landen en in dat ver band wordt gedacht aan een wielren- nersploeg. Of het ervan komen zal, hangt voor een belangrijk deel af van de kosten. Voorlopig worden slechts oriënterende besprekingen gevoerd. as het De ïooie pass afgekeurd 'uiten het lementaire rije schop Eminent De Hees aanvallen Het tennis-toemooi van LTC-Soest isi afgelopen. Onder grote publieke be langstelling werden afgelopen wee kend de laatste partijen gespeeld die zeer het aanzien waard waren. De spelers van de „thuis-club" hebben erg goed partij gegeven: elf maal kwam er een Soester speler of speel ster uit in een finale-partij. Mej. Wytske Tromp won in D haar single tegen mevr. Hak met 6-1, 7-5. Bij de heren in D behaalde Koos Mirck de overwinning op Rob de Vos. Bij de heren-dubbel ging de zege naar de heren Rooyakkers en Mathot, die aan Peter Heuts en George van den Honing echter geen gemakkelijke tegenstanders hadden; pas bij de stand 6-4: 8-6 konden zij zich winnaar noe men. Wytske Tromp en George van der Honing sleepten beide nog een prijs in de wacht bij de gemengd-dubbel. Brigitte Wilten en Henk Korvinus moesten genoegen nemen met een 2e plaats. In C moest Rob Nijhuis ondanks zijn goede spel de eer laten aan Paul Hak die in de tweede set beter op dreef was en er 8-6; 6-2 van maakte. Pauline Berneart kwam, na in de halve finale mevr. Koster in een span nende partij te hebben verslagen, in de finale uit tegen mej. Yvonne Hof man, met wie ze niet veel moeite had. Elsbeth Stassen en Pauline Berneart hadden weinig tijd nodig om Maria von Bönninghausen en Jessie Janssen uit te schakelen. Met 6-0; 6-1 waren ze van de eerste prijs in de dames dubbel-C verzekerd. Rob Nijhuis kon het met zijn partner Van Gelderen in C net niet redden van de Niet en Van Eyk. In de mixed was hij met Maria von Bönninghausen echter gelukkiger. Zonder veel moeite speelden zij zich naar een 6-1; 6-2 overwinning. Evenals vorig jaar won de B-speler Niels Menko uit Amsterdam de beker in het heren-enkelspel. Hij had twee sets nodig om Jos Zuure te verslaan. Annette Bouwer was winnares bij de dames. Haar sterke base-line-spel was te veel voor Hetty van der Honing; zij won met 6-3 en 6-3. ucht hing De Jong de score goed in Je keeper tot corner i deze op voor het r een van n van De agplaatste elde een met een Je keeper Manege „De Boshoeve" te Soest orga niseert op zondag 27 augustus a.s. „een open springconcours". Aanvang 10 uur. Verreden zal worden: Rubriek 1; plm. 90 cm met lx barrage op tijd. Rubriek 2: plm. 110 cm. met 1 x barage op tijd. Rubriek 3: plm. 120 cm. met lx barage op tijd. Het concours wordt gehouden in de open springtuin van de manege. Het aantal deelnemers(sters) is enorm en het overtreft de verwachting van de organisator, de heer J. Laseur, ei genaar van De Boshoeve. Uit het gehele land komen de inschrij vingen binnen en er bestaat nog ge legenheid voor deelname bij manege De Boshoeve, Beckringhstraat 45, tel. 02155-3457. Alleen leden van goedgekeurde ma neges mogen deelnemen. De toegang tot de open springtuin is geheel vrij. De prijzen, die de heer Laseur na afloop zal uireiken, bestaan uit bekers, medailles en gebruiks voorwerpen. itval van Itena kon knalde de erth, die en deze trons. die i. Dit be- ?en sterk ;de scho- werk. en zakte 's en kon emen. oor Hees ■ore kon te hij de been en eeper in. De keuze van de juiste verzekering is vaak een probleem. Alléén komt u er niet uit. U hebt objectief advies nodig. Deskundig en betrouwbaar. De bank voor iedereen staat u ook op dit gebied graag terzijde. Bij ons advies staat uw belang voorop. Hebt u ▼erzekeringsvragen of -problemen? Komt u eens rustig praten. Bij ons is daar altijd tijd-en-ruimte voor. s niet en 'an Har- naar vo- mer vier 'erwoerd vervan- nog 15 C. Gerth Jong de Het adres voor een goede op gas gestookte CENTRALE VERWARMING. al opge- de eer en goed kon de net een Tand op HOOFDKANTOOR: Kerkplein 9 - tel. (02156) 2568 BIJKANTOREN Soesterbergsestraat 14 - tel. 4657 Koninginnelaan 28 - tel. 6939 Smitsweg 2 - tel. 6748 Hartweg 58 Soest Telef. 02155-4332 R4 R6 R8 R10 R12 R16 AUTOMOBIELBEDRIJF Sinds 1913 Nieuwerhoekpiein - Soestdijk Telefoon 02155-8850 óf een een veilige combinatie ook voor u! R4 R6 R8 R10 R12 R16

Soester Courant | 1972 | | pagina 11