I Jaarverslag over 1971 van Gemeentewerken 5000ste Vancouver passagier van Ove Weekmarkt t Officiële e Soesterberg „Omzet" steeg met 25% Gevonden voorwerpen WANDELSPORTVERENIGING OLYMPIA DOOR BOND ONDERSCHEIDEN Burgerlijke stand Soester Zakenkring nodi<*t burgemeester uit Modeshow in restaurant Natuurbad V.V.V.-nieuws bekendmaking Hinderwet Zeer geslaagd open springconcours in De Boshoeve MM MAS «yjr Roester Courant van donderdag 31 augustus 1972 In het jaarverslag van Gemeentewerken over het jaar 1971 wordt gewag ge maakt van een aanzienlijke groei van de werkzaamheden in vrijwel alle sec toren van het bedrijf. In de cijfers komt dit naar voren uit de stijging van de totaal „omzet" met ongeveer 25 Het aantal bijeenkomsten van werk groepen, bouwteams, contactorganen steeg, zo ook het aantal behandelde brieven en andere administratieve stuk ken. „Helaas", zo staat in het verslag, „was er ook een duidelijke toename van het aantal ziekte-uren". Dit laatste, meent men, houdt een dui delijke waarschuwing in dat met het aantal bestaande personeelsleden niet zo maar steeds meer werk kan worden verzet. In de komende jaren zal dan ook, naast een voortgaande mechanisering van de werkzaamheden, toch niet te ontkomen zijn aan een (bescheiden) uitbouw van het aantal personeelsleden. Gehoopt wordt dat dan ook een nieuw en groter kantoorgebouw in gebruik genomen kan worden waardoor de dienstverlening aan het publiek ook verbeterd zal kunnen worden. In het verslagjaar werd een aanvang gemaakt met de nieuwbouw van de gemeentekwekerij en de vergroting van de stallingsruimte voor de voertuigen. De kapitaalswerken lagen voornamelijk in het Soesterveen, waar de gronden bouwrijp gemaakt werden voor de wijk Klaarwater. Spectaculair wordt verder genoemd de nieuwe wegverbinding met het industrieterrein, via Vondellaan en Ossendamweg. Het aantal verkeerlichtinstallaties werd verzesvoudigd en het verslag noemt het jaar 1971, „het jaar van de verkeers lichten". Personeel Het personeel nam toe van 192 tot 197 man. De Plantsoenendienst neemt daar van een groot deel voor haar rekening, nml. 46 man en de reinigingsdienst 36 man. Voor het onderhoud van de ge meentewoningen zijn 22 man in dienst; voor het onderhoud van de gemeente gebouwen 10 man. De afdeling onder houd gemeentewoningen heeft 1 tech nisch hoofdambtenaar A, 1 technisch ambtenaar A, 1 hoofdopzichter A en 2 hoofdopzichters. De afdeling onderhoud gemeentegebouwen moet het doen met 2 hoofdopzichters A. Woningbouw In het verslagjaar werden 29 maal werkzaamheden aan een bouwwerk stopgezet, wegens het bouwen zonder vergunning. In 17 gevallen werd alsnog een bouwvergunning verleend; in 12 I gevallen werd gesloopt, waarvan één- j maal van gemeentewege. Er werden I geen woningen gevorderd. I Het aantal bouwaanvragen bedroeg 407, I tegen 376 in 1970. Er werden 340 ver- I gunningen verleend. 30 geweigerd. 2 I aangehouden en ook 2 ingetrokken, terwijl er nog liefst 90 in behandeling I waren per 31 december. In het hele verslagjaar werden 12 nieu- i we woonklachten ingediend. Aan het einde van het jaar waren er nog 5 in behandeling. Hinderwetvergunningen 22 hinderwetvergunning werden ver leend. Het aantal binnengekomen aan vragen bedroeg 23, het aantal ingetrok ken vergunningen 3 en het aantal ge weigerde vergunningen 1. Aan het ein de van het verslagjaar waren nog 19 aanvragen in behandeling. Gemeentelijk woningbedrijf Per 31 december 1971 had de gemeen te intotaal 2396 woningen in exploita tie. Dat waren 769 eengezinswoningen. 5 eengezinsbejaardenwoningen. 256 portiek/etagewoningen. 16 duplexwo- ningen, 152 flatwoningen, 1138 galerij woningen en 60 galerij-bejaardenwo ningen. Tevens had men in exploitatie 405 ga rages; daarnaast magazijnruimten, ca ravanbergingen, een gebouwtje inge richt als peuterverblijf en diverse hob byruimten. Wet aantal woningwetwoningen, dat is aangesloten op een gemeenschappelijke centrale verwarmingsinstallatie be droeg 1254 stuks. 10 woningwet wonin gen hadden een individuele c.v.-instal- latie. Het aantal premiewoningen dat is voorzien van een individuele c.v. installatie steeg tot 91. Het aantal woningen, aangesloten op een gemeenschappelijke centrale anten ne-installatie bedroeg 1430 stuks; het aantal installaties daarvoor was 17. 586 galerijwoningen kunnen gebruik maken van een gemeenschappelijke liftinstallatie; het aantal installaties bedraagt 12. Sportvoorzieningen In het verslagjaar werd het instructie- bad De Turf in gebruik genomen en werd met de bouw van de gymnastiek zaal in het Smitsveen een aanvang gemaakt. De voetbalvereniging SEC kreeg nieu we kleedkamers, zo ook de voetbalver eniging S.O. Soest. Met de bouw van een clubgebouw voor de L.T.C. Soest aan de Schrikslaan werd begonnen. Aan de Schrikslaan werden op het het oude hoofdveld van de hockeyclub vier nieuwe tennisbanen aangelegd en voor de hockeyclub een nieuw veld aan de andere zijde van de Schrikslaan. SEC kreeg twee nieuwe voetbalvelden en een halfverharde oefenhoek. Het geheel werd van een omrastering voor zien. Een begin werd gemaakt met de aan leg van het nieuwe sportcomplex aan de Eemweg, waar de voetbalvereniging VVZ zal gaan spelen. Plantsoenen De oppervlakte plantsoenen, tuinen enz. nam toe tot 68 ha. In het najaar wer den ondermeer uitgeplant 16.000 tul pen, 3.000 narcissen, 5.000 blauwe druifjes, 5.000 crocussen en 750 hyacin then. Waar nodig werd in de beplan ting een chemische onkruidbestrijding toegepast. Reinigingsdienst Door de reinigingsdienst werd 7.024 ton huisvuil afgehaald; hiervan werd 6.370 ton afgevoerd naar het kompostbedrijf. Door stagnatie in het kompostbedrijf moest 596 ton huisvuil worden afge voerd naar Amersfoort en 58 ton naar Hilversum, waar gestort werd in wa gons van de VAM. Een extra zorg voor de reinigingsdienst bleek het gebied, gelegen tussen de Alb. Cuyplaan, de spoorlijn, Talmalaan en Molenstraat. Ondanks aanhoudend aandringen van de dienst om zich aan de regels te hou den, zet een gedeelte van de bewoners van dit gebied het vuil op iedere wil lekeurige dag en in allerlei emballage aan de weg. In totaal werd 922 ton grof huisvuil afgehaald en afgevoerd naar een zand- gat in Soesterberg. Van de containers op de Schans werd zeer druk gemaakt, zodat deze 2.836 keer moesten worden geledigd tegen 1.687 keer in 1970, een toename van 70 0 o. Geconstateerd wordt dat de containers zeer veel gebruikt worden voor het storten van bedrjjfsvuil, ook door be drijven van buiten de gemeente. Bo vendien wordt het zeer slordig gestort, zodat er een complete vuilnisbelt ont staat. De in Soesterberg geplaatste containers werden in 1971 413 maal geledigd te gen 287 maal in 1970. Ook hier wordt veel bedrijfsafval gestort. In het verslagjaar werden in totaal 2630 beerputten geledigd. De faecaliën- auto wa- 1866 uur in bedrijf voor het ledigen van 1945 beerputten. De kol- kenzuiger was 695 uur in bedrijf voor het ledigen van 685 beerputten en 890 uur voor het schoonmaken van riole ringen en kolken. Regelmatig waren 7 straatvegers werk zaam bij het reinigen van wegen enz. De grote veegmachine was 1006'/2 uur en de kleine veegmachine 882 uur in bedrijf. De onkruidbestrijding op wegen en pa den werd uitgevoerd door een parti- het Canadees Nationaal Verkeersbu reau, Martinair en OVE. Op de foto vl.n.r. de directeur van het Canadees Nationaal Verkeersbu reau, de heer H. van der Veer, me vrouw C. Diederik en de voorzitter van OVE, de heer D. Dil. culier bedrijf. In totaal werd 150 kg onkruidbestrijdingsmiddel verwerkt. Het middel werkt zeer zwak en opper vlakkig. Het tast alleen de oppervlak kig wortelende onkruiden aan en doet verder geen schade aan de beplanting. Voor de gladheidsbestrijding werd 160 ton zout verwerkt. Brandstofverbruik De brandstofomzet was in 1971: 54.229 liter dieselolie, 11.916 liter superbenzi- ne, 4.718 liter gewone benzine 2.220 liter diverse oliën. De deelnemers aan het geconcentreerd werktuigkundig onderhoud zijn de brandweer van Soest en Soesterberg, het gasbedrijf Soest, de politie, het ambulancevervoer en gemeentewerken. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aange geven: bankbiljet, wollen shawl, por- temonnaie met inhoud, kinderjack, honkbalstick, herenbril, korte dames- jas, bos sleutels, damesfiets,, kinderbox, fietstas, horloge, pukkel, meisjesbril en' nylon kleuterjack. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie op woensdag en zaterdag van 14 tot 18 uur, inlichtingen worden verkregen. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet, ter algemene kennis, dat ter ge meentesecretarie van Soest ter inzage zijn gelegd verzoeken met bijlagen van: a. A. W. van Logtestein, P. v. d. Breemerweg 3 te Soest, om een nieuwe de gehele inrichting omvattende, ver gunning voor het machinaal bewerken van hout: in het perceel P. v. d. Bree merweg 3 te Soest, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie B, nr. 538. b. N.V. Carpet-Center, Van Lennep- laan 73 te Soest, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting tot het vervaardigen van tapijttegels; in het perceel Van Lenneplaan 73 te Soest, om vergunning tot het oprichten, in, werking brengen en in werking hou den van een inrichting tot het, ver vaardigen van tapijtt'egels: in het per ceel Van Lenneplaan 73 te Soest, ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nr. 3251. c. A. W. Hilhorst, Wieksloterweg W.Z. 27 te Soest, om vergunning tot het in werking houden van een agrarisch be drijf bestaande uit veestallen, varkens- mesterij en een hooiventilator, op het perceel Wieksloterweg W.Z. 27 te Soest, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie G, nr. 4369. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen dezer vergunningen in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zullen op vrijdag 15 sep tember a.s., des voormiddags, resp. te 9.10 en 11.00 uur. in het gemeentehuis openbare zittingen worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. Soest, 31 augustus 1972. De Christelijke Wandelsportvereni- niging „Olympia" ontving zaterdag j.1. bij gelegenheid van dc vijftiende Paleis Soestdijktocht een onderschei ding van de Nederlandse Christelijke Sport Unie. Uit de handen van de heer W. Gras- hoff, ontving de voorzitter van Olym pia, de heer W. A. Suman een prach tige trofee, als blijk van waardering van de NCSU. De heer Grashoff, secretars van de NSCU, zei dat de bond jaarlijks een prijs uitreikt aan die vereniging, die zich bijzonder inspant voor de wan delsport. Olympia viel dit jaar de eer te beurt omdat zij steeds een voor beeld is geweest voor een juiste propaganda van de wandelsport en dan niet alleen voor de mensen met een bijzondere aanleg voor deze sport, maar voor de wandelsport in het al gemeen. De NSCU is de overkoepelende orga nisatie van alle Christelijke Sport bonden. Olympia voorzitter de heer XV. A. Suman ontvangt uit handen van dc heer W. Grashoff de door de N.C.S.U. verleende onderscheiding. Zondag werd in manege De Boshoeve een geslaagd concours-hippiquc gehou den. Hier neemt een van de 200 deelnemers een hindernis van het fraaie parcours. BESSENSAP. Hoe maakt men toch bessensap? Bij mij gist het steeds tot de kurk er afvliegt. Antwoord: Bessensap kan men op ver schillende manieren verkrijgen: 1. door de vruchten rauw uit te per sen in vruchtenpers of vruchten molen. U krijgt dan een troebel sap dat u helder kan maken door het tot C. te verhitten en door een liefst ka toen flanellen doek te zeven. 2. Door de vruchten na het schoon maken en wassen, zonodig te kneuzen en met zo weinig mogelijk water enige tijd zachtjes te verwarmen totdat vol doende vocht is uitgetreden. De massa op een vochtig gemaakte katoenfla nellen doek op een vergiet storten en latep uitlekken zonder te roeren, dan krijgt U hlder sap. 3. Door de vruchten te stomen. Die methode is wat bewerkelijk maar le vert veel en helder sap. Laat het ver kregen sap gedurende 14 dagen staan om te „klaren". Daarna voorzichtig overgieten in andere flessen, waarbij u ervoor moet zorgen dat het bezink sel achterblijft. Daarna wordt het sap 4 5 minuten gekookt, zorgvuldig af- jeschuimd en verdeeld in kleine fles sen, die goed afgesloten kunnen wor den. Deze plaatst u in koud water, dat geleidelijk verhit wordt tot ca. 90 gr. C. Gedurende een half uur moet het wa ter op deze temperatuur gehouden worden en daarna laat u het afkoelen. Is het sap koud dan worden de kurken zover mogelijk in de hals van de fles gedreven en vervolgens vlak boven de rand afgesneden en desgewenst in gesmolten lak gedompeld. De flessen bewaren op een koele en donkere plaats. HUIS UIT ZAAK HALEN. Wij zijn kleine middenstanders en kochten 20 jaar geleden een huis voor privé. Dit huis is in de balans opgenomen. Kan het weer uit de balans worden ge haald en zo ja, hoe? Antwoord: Indien het huis als bedrijfs middel is te beschouwen, zal het ver plicht tot het bedrijfsvermogen wor den overgebracht. Een woonhuis zal echter als regel geen verplicht be drijfsvermogen zijn, doch kan tot het keuzevermogen behoren. Dat zal met uw huis het geval zijn en u hebt destijds blijkbaar gekozen voor onder brenging in het bedrijfsvermogen. Aan die keuze, waaraan fiskaal gezien voor- en nadelen kunnen zijn verbonden, zit u voor het verleden zonder meer vast. U kunt het pand wèl naar het privé- vermogen overbrengen, doch alleen te gen de waarde op het moment van overbrenging. Waarschijnlijk is die waarde door de prijsstijgingen hoger dan de boekwaarde op de balans. Het verschil is dan winst en komt dus bij uw inkomen, zonder dat daarvoor het bijzonder, gematigd tarief van toe- Dassing is als de overbrenging niet ge beurt in het kader van een gehele of gedeeltelijke overdracht of liquidatie van de zaak. ALUMINIUM KETELS. Ik heb een regenbak met helder regenwater, dat ik veel gebruik. Maar al mijn aluminium ketels gaan stuk: er vallen telkens gaatjes in, of het nu een dunne of een dikke bodem is. Ik heb een familielid die precies dezelfde ketel heeft en ook altijd regenwater gebruikt, maar daar mankeert nog niets aan. Kunt u mij neggen wat bij mij de eorzaak zou kun nen zijn? Antwoord: Zeer waarschijnlijk ligt bij u de oorzaak in het feit, dat u. na ge bruik, de ketel niet helemaal leeg maakt en wegzet, m.a.w. u laat er wel licht nog wat water in. Aluminium kan er beslist niet tegen om zo lang in kontakt met water te staan. Er gaan dan van binnenuit kleine oxydatieplek- jes ontstaan, welke zich al snel door de ketelwand heen vreten. De dikte van de bodem heeft er dus niets mee te maken. U dient dus -altijd een alu minium ketel leeg weg te zetten. GEBOREN: Edwin Jacobus, zoon van J. A. Wildenburg en A. H. M. Brum- mer. Erwin, zoon van A. van Zuijlen en J. C. Schorfhaar. Miranda, dochter van A. G. Heiwegen en L. Duijst. Ursula Elvira, dochter van J. van Kooij en M. H. Valkenet. Vincent Nicolaas en Gabriëlle Elisa- beth, zoon en dochter van N. Bitter- ling en E. K. van Heeswijk. Jeroen Johannes, zoon van G. A. Beijer en J. A. Tans. Gabriëlle Wiihelmina Francisca, dochter van A. J. P. Plas- schaert en M. J. Bolderheij. Irene Fotinie en Carla Maria, dochters van A. H. A. van Dorresteijn en C. H. de Berg. Pamela Diana, dochter van H. P. M. Rigter en M, A. B. van Kooten. Hendrika Christina, dochter van H. C. Mol en A. A. Schotman. Arjan Peter, zoon van A. G. van Wel en G. R. Geerlings. Jörgen Oscar, zoon van L. Heming en W. Vink. Wouter Pieter, zoon van H. N. P. van Rensen en Y. C. Schoemaker. Mi randa Chantel. dochter van C. H. Koopman en E. G. Vonk. Ronald Christian, zoon van J. G. van der Kleij en C. C. C. van Beekum. Marcel, zoon van G. Gijsbertse en M. Heems kerk. Adrianus Hendrikus, zoon van H. J. Niemeijer en M. C. H. van Brum- melen. Gerda Elbertina Wiihelmina, dochter van E. E. van Schaik en A. W. Westeneng. ONDERTROUWAntonius Josephus Gebbink en Henrika Vitala Maria van der Linden. Michael Emile Monfils en Yolanda Bellina Andoetoe. Carl Christiaan Ottow en Margarethe Anna Huitker. Herman Joseph Blomme- stein en Hermina Gons. Hendrik Barelds en Anna Christina Hogervorst. Dirk Willem Gaasbeek en Elsie Wii helmina Bavlé. André Jacques Spruijt en Marianne Tuijn. GETROUWD: Petrus Paulus Benjamin Wolfsen en Maaike Leonie Huinder. Jan Klifman en Anna Margaretha Hot- tinga. Barrv Alan Ernest Bainbridge en Maria Theresia Huigen. Hendri kus Johannes van den Berg en Bea Hendrika van der Sluis. Johannes Franciskus de Greef en Maria Johan- na Issard. OVERLEDEN: Johanna van Ooijen, ge huwd met J. M. Verhoef. Gijsbertus den Broeder, gehuwd met Z. Grijn. Adrianus Jacob- van Kwawegen. ge huwd met J. C. Sinning. Tamara Flora Josephine Smit. C c1 Het bestuur van .'-de Soester Zaken- kringheeft voor de leden een ken nismakingsbijeenkomst met de burge meester mevrouw Mr. J. M. Oorver-- Van Haaften georganiseerd. Deze wordt gehouden op dinsdag 5 september in restaurant 't Zwaantje in Soesterberg en begint om 16.45 uur. De Soester couturier, Arnold G. Diepc- veen toont op maandag 4 september, te 20.30 uur, en dinsdag 5 september, te 10.15 en te 20.30 uur, in het res taurant van het Soester Natuurbad aan de Van Weerden Poelmanweg zijn nieuwe herfst/winter collectie. Eind augustus is de tijd, dat we ons met de winterprogramma's bezig gaan houden. We komen dan om te begin nen met de aankondiging van de di verse lezingen en cursussen van de Volksuniversiteit. Wij kregen van Utrecht en Baam de boekjes, waarin de diverse programmapunten staan op getekend. Daar zijn zoveel interessante en gezellige dingen bij, dat „vervelen" er in de toekomst niet meer bij zal zijn, want op vele hobbies wordt de nadruk gelegd, tevens de mogelijkheid tot het ontdekken van een liefhebberij. Zit het er in. dat wij straks een land vormen van geleerden en kunstenaars? Aan U om de gok te doen. er wordt U in elk geval in Utrecht en Baarn de ;elegenheid gegeven door te dringen, tot onbekende gebieden. Voor het goed. verzorgde boekje van de V.U. te Baarn betaalt U maar 0.25. Na Amersfoort als Keistad, komt Utrecht als Paardenstad. Op 22 en 23 september kunt U Euro-", pa's grootste Horse-show meemaken;" Een tweedaags Nationaal Concours-^ H'ppique en exclusieve shownummers:' Op het raambiljet kunt U tijden en. prijzen vermeld zien. of in ons kantoor een vouwblad ter inzage. De Nieuwe Veemarkthallen zullen daveren van menige edele hoefslag. Topdagen voor' de liefhebbers! We blijven nog even met U in Utrecht, want iedere zaterdagmiddag kunt U, iii de Domkerk, aanvang 3.30 uur. een halfuurtje gaan luisteren naar Stoffel van Viegen. die een orgelconcert voor* U heeft. Dit lijkt ons een heerlijke rustige on-- Gerbreking, wanneer IJ in de stad: bent. U bent daar hartelijk welkom, j Voor de kinderen ontdekten wij. dat' om 14.30 uur in de sporthal te Ede op^ zaterdag, 2 september Swiebertje op-^ treedt in „Dolle dwaze avonturen van Swiebertje". Toegangsprijs 1, Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kas sa van „De Reehorst", het nieuw te^ openen culturele Centrum van Ede. Vanuit Apeldoorn worden nog geregeld.t de wildsDeurtochten gemaakt. Folders ever de Kroondomeinen, de Koninklijke Houtvesterijen, zijn bij ons verkrijg baar. De meerderheid van het dagelijksbe- stuur van de wijkraad stelt voor bur gemeester en wethouders te adviseren over te gaan tot het instellen van een weekmarkt te Soesterberg. Zij hebben daarvoor advies ingewon nen van de winkelcommissie, de con tactcommissie voor middenstands- en consumenten aangelegenheden en de Kamer van Koophandel. Als meest geschikte plaats wordt aan bevolen de Rademakerstraat. die als gevolg van de aanleg van de nieuwe rijksweg, gereconstrueerd zal worden. De praktijk heeft geleerd, dat het plaat sen van een weekmarkt in de onmid dellijke nabijheid van gevestigde win kels, een vergroting van omzet voor die bedrijven kan geven. Aan de Rademakerstraat is ruim de helft van de Soesterbergse midden- standsbedrijven gevestigd. Het dagelijks bestuur is van mening dat het gemeentebestuur erop moet toezien, dat de weekmarkt niet een zijdig zal bestaan uit b.v. groente- en fruitkramen, maar een behoorlijke brancheverdeling zal tonen, zodat de koopkrachtaf vloeiing tengevolge van markten in de omgeving aanzienlijk verminderd wordt. Bovendien moet aan de Soesterbergse bedrijven de gelegenheid gegeven wor den aan de weekmarkt deel te nemen. Het advies wordt gegeven in de stel lige verwachting dat het gemeentebe stuur ernstig zal blijven streven naar een spoedige bouw van een groot aan tal woningen, waardoor een aanmer kelijke stijging van het inwoneraantal mogelijk wordt. Een lid van het dagelijksbestuur van de Wijkraad kan zich met dit advies niet verenigen. Vanavond wordt het advies in de ver gadering van de Wijkraad behandeld. Aan de orde komt dan ook een voor stel van het lid van de wijkraad, de heer J. H. J. Eijpe, de samenstelling van het dagelijksbestuur te wijzigen. Dit voorstel werd aangehouden tijdens de openbare vergadering van de Wijk raad van 29 juni j.1. 1. F. ten Wolde, Rotterdam, met „Brown Beauty". 2. Th. Buss, Amers foort, met „Mill Wood". 3. Mej. Tam- mel, Warond, met „Lady Wokina". 4. Rini Laseur, Soest, met „Viola". 5. Mej. D. van Führen, Loosdrecht, met „Safina". 6. J. Bakker, Haarlem, met „Big Whipper". Rubriek 3: 120 cm., gestart 27 deel- nemers(sters), geen barrage, maar di- rekt op ti.id rijden, wegens tijdgebrek^ 1. D van Laar, Hamersveld, met „Iris" 2. D. Buss, Amersfoort, met „Mill Wood". 3. R. Schuurman, Amsterdam, met „Hariëtte". 4. Lammert Laseur, Soest, met „Miss Caroline". 5. D. Blom, Amsterdam, met „Köningstein". 6. P. Loeb, Amsterdam, met „Glen Grey". Het was reeds half acht geworden en bijna duister, toen de laatste ruiter de springtuin verliet. In de foyer sprak de heer J. Laseur, eigenaar en organisator van dit spring concours, er zijn voldoening over uit, dat het concours op wonderbaarlijke wijze is geslaagd. Er werd geen wan klank vernomen en alle deelnemers- (sters) waren tevreden. Vervolgens reikte hij de prijzen, bestaande uit be kers, medailles en kunstvoorwerpen uit. Met ruim twee honderd ruiters en amazones is het open springconcours, dat zondag j.1. in manege De Boshoeve werd gehuden, het grootst en meest geslaagd concours geworden, dat ooit in De Boshoeve is gehouden. Tegen 10 uur was het bij De Boshoeve zwart van de paarden en mensen en de verwachting werd dan ook ruim schoots overtroffen. Om 10 uur werd begonnen met ru briek I: hoogte 90 cm met 1 x barrage op tijd. Hieraan namen 87 ruiters en amazones deel. Uitslag: 1. K. Luneburg uit Warmond met „Pasha". 2. Rini Laseur, Soest, met Viola". 3. Rud Kamerbeek, Utrecht, met „Johny Wolker". 4. Mej. van Iterson, Amersfoort, met „Johny Jumper". 5. Joyce Ebbing, Hilversum, met „Gideon". In totaal waren voor deze rubriek 20 prijzen ter beschik king. Rubriek 2: 110 cm., gestart 75 deelne- mers(sters) geen barrage, maar op tijd iiden Als 5000ste Vancouver passagier van OVE vertrok van Schiphol de 77-ja- rige mevrouw C. Diederik uit Soestdijk die tot haar grote verbazing in de vertrekhal het middelpunt werd van een korte feestelijke cremonie. Zij kreeg gelukwensen, bloemen en ge schenken in ontvangst te nemen van De Nederlandse Vereniging „Ouders, Familieleden en vrienden van Emi granten" OVE te Rotterdam, organi seert al ruim elf jaar groepsreizen naar vele bestemmingen ter wereld, overal waar zich in de loop der jaren Nederlanders hebben gevestigd. Eén zo'n bestemming is Vancouver in Canada.

Soester Courant | 1972 | | pagina 9