WIE STERREN EOPTELEX GOLDEN E&RRING OP TOERNEE MET THE WHO WIST JB JEUGDSENTIMENT BLOEIT ALS NOOIT TEVOREN POP FESTIVAL MET JACHT IN SEPTEMBER VAN START pap- en plaat-praat mma De elpee ,,Son of Schmilsson" van Harry Nilsreon is als een bom inge slagen, niet alleen in Amerika en Engeland, maar ook in Holland. Radio Veronica, Radio Noordzee en alle „Hilversummen" draaien nummers uit eze schijf. Als backings doen op ,,Son of Schmilsson" mee: Richie Snare (Ï7. Rlng0 starr>. George Harrysong (George Harrison), Klaus Voorman (Plastic Ono Band), Nicky Hopkins (Rolling Stones), Jim Price (Joe Coc- *J)'uB°bby KeyS (RollinS Stones), Chris Spedding (Nucleus), Red Rhodes (Michael Nesmith), Peter Frampton (ex-Humble Pie) en Paul Buckmaster (arrangeur en orkestleider achter Elton John, Leonard Cohen, Miles Da vis. etc.). In Amerika verwacht men een verkoop van minstens een miljoen exemplaren! De Nederlandse groep JUPITER gaat in september een lange toernee door Spanje maken, waar ze zullen optreden in onder andere Madrid, Ali- cante, Barcelona en Bilbao en waar ook een tweetal tv-shows gemaakt zul len worden. Jupiter bestaat uit zanger Rudy Bennett, maker van diverse hits en voormalig Motion-leider; organist en ex-Tee-Set Peter Seilbergen; de Australische gitarist Martin Whike, ex-Bee Gees en op toernee deel uit- makend van de New Seekers; basgitarist Bas van der Poll en drummer Eloud Smit. Acht maanden lang heeft dit vijftal intensief gestoeid met in strumenten, partituren en songteksten om een geheel nieuw geluid te cre- eren. Het resultaat is te horen op hun eerste single ,,Show down" die enige tijd geleden werd uitgebracht. Het jeugdsentiment op platengebied beleeft dit jaar een bloeitijd als nooit tevoren. Opmerkelijk is het grote aan tal singles en elpees, dat opnieuw in de handel wordt gebracht nadat ze een aantal jaren in de kast was opge borgen. Was het eerst de rock uit de jaren zestig, de laatste tijd beginnen ook opnamen uit het Beatles-tijdperk opnieuw in de belangstelling te ko men. De platenmaatschappijen zo lijkt het althans wachten op een nieuwe stroming in de popmuziek, do leegte die ontstond na de beat is duidelijk nog niet opgevuld. Ook bij het platen kopende publiek blijkt behoefte aan wat nieuws te bestaan, de platen die nu geleverd worden bieden velen niet datgene waarop ze wachten. Zo valt ook de hang naar oudere opnamen te verklaren en de platenmaatschappijen hebben die kans aangegrepen om ou de nummers opnieuw te slijten. Een positieve bijkomstigheid bij dit al" les is dat oude nummers steeds meer op maxi-singles verpakt worden, meer muziek voor evenveel geld dus. Boven dien neemt ook het verschijnsel toe dat oude elpees in hun geheel opnieuw worden uitgebracht, waarvan sommi ge ook in twee-in-een-verpakking of aanzienlijk goedkoper. Enkele voor beelden: de elpees ,,Joe Cocker" en ,,With a little help from my friends" worden nu in één klaphoes verkocht voor de prijs van 25 gulden. Even rekenen en het blijkt dat elke elpee afzonderlijk nu 12,50 kost. Een aan trekkelijke prijs voor velen. Ook twee elpees van Procol Harum, ,,A. salty dog" en ,,A whiter shade of pale" zijn op deze manier opnieuw uitgebracht. Iets anders: ook de sinds lange tijd niet meer leverbare elpee „That's soul" is opnieuw uitgebracht. Een no bel streven omdat de vraag altijd groot bleef. Ook de prijs is gelijk ge bleven, 10 gulden. Tegen deze vorm van platenverko- pen bestaat bij mij uiteraard geen be zwaar, omdat het oorspronkelijke el pees zijn waaraan nauwelijks valt te knoeien. Wel kan het bij het op deze wijze opnieuw leveren van elpees voor komen dat eerder uitgebrachte elpees grotendeels overbodig worden. Zo is er van Joe Cocker, (zie foto) de elpee ..The best of Joe Cocker", waarop liefst 10 songs staan die ook voorko men op de nieuwe dubbel-elpee. Minder makkelijk is het een oordeel te geven over de talrijke series elpees die tegenwoordig worden uitgebrac onder de titel als ,,The best of ,.T e story of", ,,The greatest of" en vul zelf maar verder aan. Bij het kopen van deze elpees is het zeer zeker op passen geblazen voor doublures. Bij de nieuwe elpee „Tout ce quc j'aimc" van Lenny Kuhr is dat uite- Het ziet er naar uit dat Andre van Duin (zie foto) binnenkort een gou den plaat krijgt voor de verkoop van 25.000 exemplaren van zijn jongste el pee, waarvan er nu zo'n 22.000 verkocht zijn. Ook zijn jongste single „De zenuwpees" verkoopt goed, hoewel er bij Andre ook boze brieven binnen komen van mensen, die zeggen dat hij niet de spot moet drijven met gebre ken van anderen. Eind deze maand is Andre op de tv te zien in het pro gramma Op Losse Groeven. 15 augustus was in „Zomaar een zomeravond" de Engelse folkzanger Harvey Andrews te horen. Harvey, in Nederland nog weinig bekend, reisde met zijn folksongs zeven jaar de folkclubs af, op die manier met grote scherpte de aan de orde zijnde maatschappelijke misstanden hekelend. Het laatste half jaar vond hij in Engeland de langverdiende erkenning als song writer-zanger; tijdens het Cambridge Folk Festival trad hij op voor een pu bliek van 10.000 mensen, waaraan hij een staande ovatie wist te ontlokken. De nummers op zijn eerste elpee werden door de Engelse critici bestempeld als „de meest indrukwekkende, ooit door een Engelse songwriter op papier gezet". Andrews' eigen mening: „In deze maatschappij, voor zover men niet tot de kleine bovenlaag behoort, vervult de mens de rol van slachtoffer. Met muziek of een tekst zal het niet moeilijk zijn de struktuur van de wereld te veranderen, dus alles wat ik hoop te bereiken is de gedachte te vertolken van de gewone mens en hem op deze manier toch ook weer hoop te geven op een betere toekomst". raard niet mogelijk omdat alle num mers nieuw zijn. Lenny Kuhr (zie fo to) heeft in Frankrijk onvoorstelbaar veel sukses met haar songs. Die inter nationale allure kreeg zy zodra zij haar handtekening plaatste onder een kontrakt met Phonogram In Parys. Zonder haar Nederlandse repertoire te willen kleineren moeten we konklude- ren dat haar toekomst voor. het grootste deel bepaald zal worden door haar Franstalige songs, waarvoor Len- i.y haar voorliefde ondertussen wel be wezen heeft. Toch biyft Lenny uiter lijk op en top Francaise in haar hart helemaal Nederlandse. Ze zou nooit in Parys of waar-ook-in-Frank- rijk willen wonen en haar liedjes schryft ze altijd in het Nederlands en laat ze dan in het Frans vertalen. Haar voorkeur mag dan het Franse lied gelden, haar werkelijke liefde heeft zy verpand aan Nederland en in het bijzonder aan Amsterdam. Op de elpee „Tout ce que j'aime" horen we Lenny in sukses-songs als „Les en- fants" en „Jesus Cnisto", die natuur lijk altijd te pruimen zijn. Opvallend is evenwel ooi de afwisseling en fris se begeleiding bij de andere chansons, die deze elpee tot een welkom en ver rassend geheel maken. Orkestleider Jc- an Claudric komt zeer zeker een kom- plimcnt toe voor zijn voortreffelijke begeleiding. Sinds vrijdag 12 augustus toert Gol den Earring (zie foto), de groep die in de poll van Popfoto opnieuw de eerste plaats kreeg, met The Who door Europa. Er worden in totaal 11 konserten gegeven. Later volgt een toernee door Amerika. Vorige week maandag belde Pete Townshend (zie foto) persoonlijk met manager Fred Haayen om hem te vragen of Golden Earring er iets voor voelde om samen met The Who de Europese toernee af te werken. Cesar, Barry, George en Rinus zegden onvervaard lang verbei de vakanties af en besloten de uitda ging, die een optreden samen met The Who natuurlijk inhoudt, aan te nemen. De belangstelling van Townshend voor Golden Earring dateert al vanaf '65, toen The Who voor hun eerste optreden in Nederland, in de Haagse Marathon, genoodzaakt waren de ap paratuur van Golden Earring te le nen. Sindsdien volgt Pete Townshend met belangstelling de verrichtingen van de Haagse groep, en ook Who-ma- nager Kit Lambert gaf meer dan eens de wens te kennen Golden Earring op zijn Tracklabel onder te brengen. Dit alles resulteerde al in het aanbod aan Golden Earring om de komende toer nee door de States samen met The Who te maken. Dit aanbod is nu dus uitgebreid tot de Europese toernee, die vrijdag 11 augustus in de Frank furter Festival Halle van start ging. Na Frankfurt volgden Brussel, Amster dam. Voor de komende weken ziet het programma er als volgt uit: Stock holm (21 augustus), Gothenburg (23 aug.), Berlijn (24 aug.), Essen (30 aug.). Wenen (31 aug.), München (2 sept.), Lyon (10 sept) en Rome (14 sept.). Onderhandeld wordt nog over een groot openluchtfestival in Parijs. datCNR begin september start met de promotie van de nieuwe Nederlandse zanger Peter Bewley? datde single, die dan van hem verschijnt maar waarvan de titel nog niet bekend is, ook naar Amerika en Engeland verkocht zal worden? datPeter Bewley eind augustus te zien en te horen zal zijn in de Eddy Ready Go Show? dathet Belgische muziekblad Hitorama nu een oplage van 100.000 exemplaren heeft? dat„It's great fun", de nieuwste single van de Harderwijkse Hearts of Soul, ook in West-Duitsland is uitgebracht? Boven dien wordt belangstelling getoond uit Australië en Japan, dat Grand Funk Railroad een eksklusief driejarig kontrakt heeft getekend bij het Capitol-label? datHerman van Veen, Earth Fire en Greenfield Cook hun handtekeningen hebben gezet onder meerjarige kontraktver- lengingen met Polydor? dat Wally Tax, we zijn nu toch eenmaal bezig, een kontrakt te kende met BASF Nederland? dathet Angkloeng- en Koelintangkoor uit Indonesië in de maand september in liefst 30 Nederlandse steden zal optreden? dat Negram de sinds lange tijd niet meer verkrijgbare elpee „That's Soul" opnieuw in de handel brengt? Voor de prijs van één tientje! datde nieuwe Amerikaanse formatie Ramatam bestaat uit Mike Pinera (Blues Image, Iron Butterfly), April Lawton (vrouwe lijke sologitarist), Tommy Sullivan (Brooklyn Bridge), Mitch Mitchell (Jimmy Hendrix Experience) en Carlos Garcia (geen familie) Van 8 tot 17 september zal in Amsterdam weer het Jordaan Pop Festival worden gehouden. Onderdeel hiervan is de jaarlijkse talentenjacht, verder is er te vinden het Jordaans Cabaret, een kermis en uiteraard het Pop Festival. In de afgelopen jaren kwamen naar aanleiding van dit festi val de volgende groepen en artiesten in de belangstelling te staan: Ben Cra- mer, Zen, Plastic People, Side By Si- de, Marsh Mellow, Hobo String Band, Patheon en dergelijke. Het Jordaan Festival zal in totaal 10 dagen duren en wordt weer gehouden op de Brou wersgracht in Amsterdam. Daar lig gen enkele fraai versierde dekschuiten midden in de Brouwersgracht, waar vlakbij de kermis gehouden wordt zo dat er altijd wel enig vertier te vin den is. Als een van de gastgroepen treedt döt jaar op Big Shot, waarover direkt meer. Eerst de talentenjacht. Deelname is mogelijk door je op te geven bij het: Jordaan Pop Festival 1972, postbus 3524 In Amsterdam, of telefonisch onder nummer 02968-4682 (vragen naar Peter Rensen). Big Shot, de nieuwe Nederlandse groep die gastoptredens verzorgt op het Jor daan Pop Festival, bestaat uit vier man die al een ervaring van 8 jaar in diverse andere groepen achter zich hebben staan. Sinds 1 januari 1972 bestaat Big Shot, geformeerd door ma nager en producer Peter Rensen. De eerste plaat van de groep werd op 30 april uitgebracht op het Showuoic-la- bel, welke door Telgram (de platen maatschappij van Johnny Hoes) in Weert in de handel wordt gebracht. De titels van deze plaat: „Oh dear Olive" en „Right on mother". Op het repertoire van Big Shot staan opval lend veel komposities van de Engelse Moody Blues, die tot de favoriete groe pen behoort van het viertal Big Shot- ters. Naast Moody Blues vinden zij ook Magna Carta, Bread en andere groeper erg goed. Big Shot bestaat uit: Court Schreuder (zanger-sologlta- rist), Cor van de Meulen zanger-basgi- tarist), Bert Warnier (zanger-flui tist-tenor saxofonist) en Casper Band (drummer). Roadmanager-ge- luidstechnicus is Hans Jaggi, terwijl Peter Rensen als manager «n produ cer de onderhandelingen voor optredens in oktober in Nederland door de Everly Brothers (zie foto) in een vergevorderd sta dium zijn? Zeker ia dat de broers in Engeland zullen optre den. de Kinks binnenkort met een nieuw dubbelalbum komen? De helft hiervan is live opgenomen tijdens een konsert in New York's Carnegie Hall en de andere helft in opnamestudio's in Londen. Een titel is nog niet bekend. Mouth MacNeal 30 september van Radio Luxemburg de Zilveren Leeuw krijgen voor hun „How do you do"?

Soester Courant | 1972 | | pagina 15