99.- J fifiijdas voordeel ...en ook op zaterdag OLYMPISCHE GEDACHTE Morgenavond opening SOWI '72 beurs Bouwvergunning dakkapel geweigerd op esthetische gronden Bestemmingsplan „Soest-Zuid" in de Gemeenteraad deze ideaal handige tafeltennistafel •ij Smit - Soest Donderdag H september 1972 51e jaargang no. 3 Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 2569-5154 - Postgiro 126156 Grootse manifestatie van Soester middenstand Geen overweg in de Gentiaanlaan Het oog gericht op kerncentrales VROOM DREESMANN 50ESTERI COURANT Buiten Soest per kwartaal 9, Verschijnt iedere donderdag Alvery Brundage, de juist afgetreden voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, is en blijft een fervent voorstander van de Olympische Spelen. De Olympische gedachte, ver broedering door de sport en bevorde ring van de vrede, wil hij en zijn me debestuurders uit vele landen hoog houden en blijven uitdragen. Na alles wat er zich in München heeft afge speeld moet men zich toch wel afvra gen of dat nog mogelijk is. Dat de Olympische Spelen de geest van vrede en verbroedering dienen blijkt in de huidige maatschappij van polarisatie en geweld een nauwelijks te handhaven standpunt. Duidelijk is immers gebleken, dat de politiek een dusdanige invloed op de spelen uitoefent, dat de geest van spor tiviteit en verbroedering er door wordt weggevaagd. Dat begon al met de weerstand van de Afrikaanse landen tegen de deel neming van Rhodesië. Een zuivere po litieke kwestie. Die hier trouwens niet voor de eerste maal speelde. Bij eer dere Spelen heeft ook Zuid-Afrika en heeft ook Rusland ondervonden dat politieke tegenkantingen niet van de Olympische Spelen zijn te scheiden. Juist ter gelegenheid van de Spelen komen de politieke tegenstellingen sterk naar voren. De Spelen worden gebruikt om tegen de door een bepaald land gevoerde politiek te demonstreren. Men acht ze steeds meer een goed wereldforum voor het protest. Het sportieve element komt daarbij op de tweede plaats. De walgelijke moord door Arabische terroristen op de Israëlische atleten heeft het restje blijheid van de Spelen en de daaraan gekoppelde gedachte wel helemaal doen verdwijnen. Ze hadden op dat ogenblik beter gestopt kunnen worden, waarmede voor de gehele we reld nog beter de afschuw over de Arabische wandaad tot uiting zou zijn gebracht. We kunnen er begrip voor opbrengen dat men, gezien de enorme jarenlange voorbereiding in alle deel nemende landen en zeker in het orga niserende land, deze Olympische Spelen toch nog heeft willen afmaken, doch zinvol ten aanzien van de Olympische gedachte was dat zeker niet meer. Deze verpolitiekte wereld, waarin het geweld meer inplaats van minder wordt toegepast om bepaalde doeleinden te bereiken, is niet meer geschikt voor het organiseren van Olympische Spelen en de daaraan verbonden gedachte. Het is spijtig dit te moeten konstateren. De Spelen waren, juist ook door de televi siemogelijkheden, zo'n uitnemende ge legenheid om de vele soorten sporten voor de gehele wereld te demonstreren. Maar die wereld gebruikt ze ook om politieke inzichten en tegenstellingen te demonstreren. Dat druist volkomen in tégen de Olympische gedachte. En het is nauwe lijks aan te nemen dat het I.O.C. dit bij volgende Spelen kan voorkomen. Vele nationale Olympische comité's blijken gemanoevreerd te worden door hun regeringen, waardoor de sport wordt gebruikt voor en onderge schikt gemaakt aan de politieke idee- en. Ook eraan deelnemende atleten blijken zich soms niet van hun poli tieke inzichten tijdens de Spelen te kunnen ontdoen en willen dit, zoals de Amerikaanse hardlopers, ook demon streren. Zolang de wereld dan zo doordrongen is van tegenstellingen, men het sport gebeuren aangrijpt om daaraan uiting te geven, lijkt het toch verstandiger om de Olympische Spelen voorlopig maar niet meer te organiseren. Onze wereld blijkt (nog) niet in staat te zijn tot iets gezamenlijks. Integendeel, dit te misbruiken voor eigen machtsideeën. De meeste oudere heren die het I.O.C. vormen zijn nog afkomstig uit een tijd waarin men nog idealen kon koesteren en die langs vredelievende wegen tracht te bereiken. Met alle eerbied voor hun uitgangspun ten moeten we toch steeds meer tot de konklusie komen, dat ze in deze tijd helaas niet meer zijn toe te pas sen. Wanneer een ideeële en zuivere gedachte zo wordt misbruikt, betekent dat winst voor de macht- en geweld- belusten. Dit wereldforum der Olym pische Spelen verkeert daardoor in zijn tegendeel. Ophouden met deze wereldomvattende demonstratie is dan noodzakelijk. Wan neer men de vrede wil bevorderen en de Olympische Spelen juist gebruikt als een demonstratie van wat ons scheidt, dan hebben ze hun zin verloren. We kunnen wel idealistisch over de Een van de hallen waarin de „Sowi '72" beurs gehouden wordt. Er wordt hard gewerkt om de inrichting op tyd gereed te hebben. Morgen is het „So wie so", SOWI-dag, want dan wordt de huishoudelijke voor- lichtingsbeurs Sowi '72 officieel geopend. Nadat eind vorige weck op het ter rein aan de Soesterenghweg, hoek Talmalaan een begin gemaakt werd met de opbouw van de twee hallen, worden vandaag en morgen deze werkzaamheden afgerond. Vrijdagavond, om zeven uur, volgt dan de officiële opening door de burge meester, mevrouw Mr. J. M. Corver- van Haaften. Aansluitend daarop volgt een rondleiding voor de genodigden waarna om half acht de beurs open gaat voor het publiek. Om half negen start de eerste uitge breide stoffen-modeshow, welke ge houden wordt onder de naam „Inter nationale Stoffen-Modeshow, van de firma G. van Huissteden. Het aantal standhouders is 41, die voor het merendeel uit Soest afkomstig zijn. Zij geven een goed beeld van wat de Soester Middenstanders aan de consu ment te bieden hebben. Men kan een uitgebreide voorlichting krijgen van de verschillende artikelen die dagelijks in gebruik zijn, zowel voor man, vrouw als kind. Door de vele nieuwe deelnemers heeft de beurs, in vergelijking met andere keren, een geheel nieuw aanzicht ge kregen. Door een gang van planten en bloemen, aangelegd door het Tuinadviescentrum ,,'t Vaarderhoogt", bereikt men de in gang, waar men direct de kans heeft op een zeer nuttig geschenk. Iedere 100ste bezoeker komt daarvoor in aan merking. Een uitgebreide staf deelnemers staat dan klaar om bezoekers bij de stands te ontvangen. Mode, electrische apparaten, kleuren T.V.'s, video kleurcasette-recorders, electrische orgels, piano's, was- en droogmachines, meubelen, vloerbedek king, kinderwagens, baby-artikelen, verlichting, verwarming, Doe-het-zelf artikelen, auto-accessoires, grammo foonplaten en muziekcasettes, een auto rijschool, assurantiën, openhaarden en tegelwerk. Het gemeentelijk gasbedrijf, in nauwe samenwerking met de erkende installa teurs, zal in een fraaie stand uitge breide voorlichting geven over gasver- warming, terwijl er een kookdemon stratie gegeven wordt, waar fijnproe vers aan hun trekken kunnen komen. Ook de gemeentelijke voorlichting heeft een stand. Daar zal men ondermeer uitgebreide inlichtingen kunnen ver- Spelen denken, maar wanneer blijkt dat het ideaal er niet mee wordt ge diend, moeten we wegen zoeken om het om het ideaal van verbroedering op andere wijze uit te dragen. Het is niet anders. krijgen over het plan Klaarwater, de scholen in die wijk, het project Hons- bergen. Nader belicht wordt daar de bouw van ruim 90 (koop)woningen in sectie 7 van de wijk door het Bouw fonds Ned. Gemeenten. Er bestaat een mogelijkheid voor toekomstige bewo ners "suggesties in te leveren voor de voorzieningen welke men aangebracht wil zien in het wijkpark. Het gemeen telijke verkeersstruktuurplan, in kleur in tekening gebracht, zal ongetwijfeld veel aandacht trekken. Bovendien wor den er gegevens verstrekt over de ver keersveiligheid in Soest en wel het aantal ongevallen die er dit jaar reeds binnen de gemeente plaatsvonden. De stand wordt verder opgefleurd met foto's van „Soest toen-Soest nu". De EHBO geeft op woensdagmiddag en de zaterdagmiddagen een demonstratie. Met elkaar bezetten de standhouders een vloeroppervlak van 1600 m2, waar van een kleine driehonderd vierkante meter ingenomen wordt door het res taurant, waar dagelyks de modeshow gegeven wordt. De beurs is iedere dag geopend van 19.00 tot 23.00 uur, met uitzondering van de zondag, wanneer ze de gehele dag gesloten zal zijn. In tegenstelling tot de beide voorgaan de beursen is Sowi '72 's middags ge sloten, behalve weer op woensdagmid dag en de beide zaterdagmiddagen, dan heeft het publiek toegang van half twee tot vijf uur. Tientallen pijlen zijn op vele plaatsen in de gemeente aangebracht om de kortste route aan te geven naar het expositie-terrein. De toegangsprijs bedraagt twee gulden, waarbij de mogelijkheid bestaat om, via een introductiekaart van de deel nemers, een korting van 25 te ont vangen. De laatste openingsdag is zaterdag 23 september. De beursorganisatie is in de vertrouwde handen van N.V. ORBETO A'dam de standbouw wordt verzorgd door de* firma van Schijndel uit Helmond. De commissie voor de beroepsschriften moet de raad een advies uitbrengen Inzake het beroep dat de heer H. A. Fugers aantekende tegen het besluit van b. en w. waarbij hem geen vergunning werd verleend een dakkapel aan te brengen op zijn wonig Kerkpad N.Z. 22. De voorzitter van de commissie, de heer J. J. M. Festen, maakte hem er op attent dat de weigering uitsluitend op esthetische gronden gebaseerd was, waarbij het college het advies volgde van de schoonheidscommissie. Het bouwplan zou niet voldoen aan de in de bouwverordening opgenomen eis, dat het uiterlijk en de plaatsing van een bouwwerk zodanig moet zijn, „dat het zowel op zichzelf als in verband met de bestaande omgeving of met de te vernachten toekomstige ontwikke ling daarvan voldoet aan redelijke eisen van welstand". De heer Fugers, die vergezeld was van vijf van zijn acht kinderen, zette uit een dat de mooie zolder practisch niet te gebruiken was, door te weinig dag licht en gebrekkige ventilatie. Met zijn groter wordende kinderen was de in gebruikneming echter noodzakelijk ge worden, vooral ook om hen een hobby ruimte te verschaffen. Hij zag niet in dat een dakkapel zijn vrijstaand huis zou ontsieren, temeer daar het op een niet in het ooglopende, plaats gebouwd zou worden. Bovendien was zijn voor nemen niet het huis te verfraaien, maar wilde hij het beter bewoonbaar maken. De estetische bezwaren wogen niet op tegen het practische nut. De heer G. Verbeek, chef van de afde ling bouw- en woningtoezicht, die de gemeentevertegenwoordigde, had de schoonheidscommissie geadviseerd een dakraam aan te brengen, in plaats van de dakkapel. De voorzitter merkte daarbij op dat het wel een zeer groot dakraam moest zjjn en stelde de vraag of dan wel aan de esthetische eisen zou worden vol daan. De heer Fugers kon er echter niet mee accoord gaan, omdat hij de ruimte van de dakkapel niet kon missen en ook de betere lichtinval was gewenst. Het commissielid de heer P. Pieren vroeg zich af welke gedragslijn de ge meente volgt ten aanzien van de be staande omgeving en de te verwachten ontwikkeling daarvan. De heer Ver beek kon hierover weinig zeggen en verwees naar de schoonheidscommissie. Ook de heer Festen was het verband de estetica en de te verwachten toe- komstigen ontwikkeling niet duidelijk. Hij meende dat het aanzien van het Kerkpad niet zo veel slechter zou wor den door de bouw van de dakkapel. Met het commissielid mevrouw P. Oranje-Entink, was hij het erover eens dat een raam zeker niet fraai zou zijn Als laatste kreeg de heer P. Capelle het woord, die opmerkte dat de schoon heidscommissie een in de Woningwet erkende commissie was en dat men goede argumenten moest hebben om een advies van deze commissie naast zich neer te leggen. De heer Festen merkte echter op dat de schoonheidscommissie de zaak van één kant beziet, maar dat het colleg' nog andere zaken in het oog had te houden. Voor de heer Fugers was de opmerking van de heer Capelle reden om te vra gen wat het nut van de commissie be roepschriften dan wel was, als de schoonheidscommissie zo almachtig was. Van de heer Festen hoorde hij dat de commissie beroepschriften de gemeen teraad adviseert, die van dat advies evenwel kan afwijken. Het ontwerp van het bestemmingsplan Soest-Zuid, dat vanaf 15 mei j.1. ge durende één maand ter inzage heeft gelegen, wordt donderdag 21 september a.s. aan de gemeenteraad voorgelegd. Aan meerdere wensen van de 65 bezwaarden wordt toegemoet gekomen. Zo is uit het ontwerp de geprojecteerde overweg in de Gentiaanlaan vervallen en wordt de aansluiting Heideweg/Dennenweg gewijzigd. De bezwaarden voerden aan dat de verbinding van het industriegebied en het woongebied in het Soesterveen met respectievelijk Amersfoort en Soester- berg tot stand zou worden gebracht via de route Esdoornlaan, Heideweg, Dennenweg, Van Beuningenlaan en Bartolottilaan, een route die ongeschikt is voor verkeer met - grote vrachtwa gens zonder aantasting van de bestaan de beplanting, welke de wegen juist zo aantrekkelijk maakt. Zij zijn van mening dat daardoor het rustige karak ter van de wijk Soest-Zuid zou ver dwijnen en dat bovendien de voorge nomen verlegging van de overweg een afwijking vormt van het vastgestelde verkeersstructuurplan. Vele bezwaar den verzoeken daarom de route Nieu- weweg-Vondellaan als uitvalsweg nog' beter geschikt te maken. In het gewijzigde plan is met deze be zwaren rekening gehouden en is de bewuste overweg niet meer opgeno men. In het raadsvoorstel wordt echter ge zegd dat de gedachte dat de overweg zou passen in een soort van autosnel weg tussen het indutrieterrein en het woongebied Soesterveen enerzijds en Amersfoort en Soesterberg anderzijds, onjuist is. „Reclamanten", zo staat er, „dienen zien te realiseren, dat het al dan niet aanbrengen van een betere relatiemo gelijkheid op zich geen aanleiding zal zijn tot een belangrijk toenemen van het verkeer, doch dat ook de frequen tie van het gebruik van de auto, de vermeerdering van het autobestand enz. een grote rol spelen, terwijl in dit ge val de relatie met andere structuur wegen buiten de wijk Soest-Zuid het belangrijkste zal zijn! Men was van mening dat de overweg in de Gentiaan laan deel zou gaan uitmaken van een stelsel van wijkwegen, die niet zonder meer in de doorgaande routes worden opgenomen. Die verbinding komt t.z.t. te liggen over de aan te leggen Centrumweg en de Weg over de Eng. Men blijft verder van mening dat Foekenlaan en Gen tiaanlaan alsnog veel verkeer te ver werken zullen krijgen. Men geeft echter gehoor aan de be zwaarden, ondanks dat velen niet ge tuigen van een voldoende inzicht in de problematiek van het moderne ver keer. De bestaande situatie, te weten de overweg in de Foekenlaan, blijft gehandhaafd. 65 bezwaarschriften In totaal werden 65 bezwaarschriften ingezonden. Drie ervan werden onge grond verklaard, aan vijf werd niet tegemoet gekomen, aan twee werd ge deeltelijk tegemoet gekomen, vijf wer den niet ontvankelijk verklaard en aan de bezwaren van 50 inzenders werd wel tegemoet gekomen. Zo wordt op verzoek van drie be zwaarden de aansluiting van de Den nenweg op de Heideweg „haaks" ge maakt om het doorgaand karakter van de weg wat af te zwakken. Ook krijgt op verzoek het terrein be grensd door de Heideweg, Duinweg en Dennenweg de bestemming „speelter rein zonder bebouwing". Oorspronke lijk had het de bestemming „Sport- doeleinden". Het pand Hildebrandlaan 2 krijgt in het plan de omschrijving „woonbe stemming waarin kantoorruimte is toe gestaan". een verruiming van de oor spronkelijke woonbestemming omdat het pand als zodanig is gebouwd. Ook is het mogelijk dit pand aan de ach terzijde nog enigszins uit te breiden. De bebouwingsstrook van de woning Oude Utrechtseweg 12 wordt met ma xima 13 meter verlengd. Verder wordt de bebouwingslijn op grond bestemd voor bijzondere doeleinden nabij de Ossendamweg/Oude Utrechtseweg plus minus 3 meter verschoven. De geprojecteerde bebouwingsstrook aan de Acacialaan wordt dusdanig ver kleind, dat hier maximaal 4 woningen, inplaats van oorspronkelijk zes, kunnen worden gebouwd. Ook wordt de bebouwingsstrook gewij zigd voor eengezinshuizen aan de Plasweg en de Oude Utrechtseweg en de bouwgrens op het terrein omsloten door de Oude Utrechtseweg, Duinweg, Bonifaciusstraat en Braamweg. Ongegrond werd verklaard het be zwaarschrift van de werkgroep H.L.K. die protest aantekende tegen de ver anderingen in het traject Soesterberg- sestraat in de omgeving van het bus station. Bezwaar had de werkgroep ook tegen veranderingen van de Verlengde Ko- lonieweg, omdat deze veranderingen vooruit lopen op de aanvaarding van het bestemmingsplan „Weg over de Eng" en de haar bedienende wegen, terwijl dit plan nog niet onherroepelijk vaststaat. Bezwaar ook tegen het opnemen van de huidige situatie van de Ossendam- weg en de Vondellaan op de kaart om dat de toelichting uitgaat van een niet te bestendigen situatie en bezwaren te gen het ontbreken van een verbodsbe paling voor het gebruik van giftige stoffen voor onkruid- en insectenbe- strijding. In het raadsstuk wordt gezegd dat bij de realisering van de plannen om het busstation te verplaatsen de situatie nabij dit punt dient te worden gewij zigd en dat daarom de nieuwe situatie reeds in de plankaart is opgenomen. De reconstructie van de Kolonieweg zal zorgvuldig worden aangepakt, zodat zo weinig mogelijk van het karakter en de sfeer behoeft verloren te gaan. Wat het gebruik van giftige stoffen e.d. be treft wordt gesteld dat een regeling in het kader van de vaststelling van een toestemmingsplan niet mogelijk is. Een van de bezwaarschriften was ge richt aan het college van burgemeester tn wethouders en ondanks telefonische mededeling is de adressering nadien niet gewijzigd, zodat betrokkene in zijn bezwaren niet kan worden ont vangen. De aandacht wordt er tenslotte op ge vestigd dat krachtens het bepaalde in in artikel 27 van de Wet op de Ruim telijke Ordening zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, gedurende de termijn dat het plan na vaststelling ter inzage ligt. bij edeputeerde staten bezwaren daarte gen kunnen indienen en dat eenzelfde bevoegdheid toekomt aan hen die be zwaren hebben legen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zyn aangebracht. Af schriften van het besluit worden ge zonden aan alle reclamanten. Amper is de rel over de kerncentrale bij Doodewaard voorbij - althans voor lopig - of een nieuwe doemt op over een experimentele reaktor voor ener gieopwekking van de K.E.M.A. een in stituut waarin de elektriciteitsbedrij ven van Nederland de zeggenschap uit oefenen. In dit laatste geval komt erbij dat menigeen zich niet zeer behaaglijk voelt over een dergelijke installatie dicht bij een dichtbevolkt gebied, maar zelfs de centrale van Doodewaard en die van Borssele worden met ongenoegen be keken al geldt dit argument daarvoor niet. Erbij komt nog de vrees dat in het Arnhemse laboratorium voortge- werkt wordt volgens een methode - suspop" in de vaktaal - die in het geheel geen vooruitzichten biedt wes halve anderen er allang van afgestapt zijn. Het gevaar van de reaktor, die in we zen een soort kernbom is, kunnen we gevoeglijk vergeten in die zin dat knal lende explosies echt wel te voorkomen zijn. Een andere zaak is dat wel dege lijk gevaren bestaan voor radio-aktieve besmetting, hetzij een beetje konstant, hetzij bij kleiner ongelukken ineens vrij wat. Dit op zijn minst is een reden om dergelijke installaties toch maar op een afstandje van de bewoonde wereld te zetten, liefst beneden de wind. Het veel grotere probleem is dat bij het opwekken van elektriciteit op deze ma nier onherroepelijk enige radioaktivl- teit vrijkomt die in de atmosfeer be landt en dat niet van één centraletje maar van allemaal: het totaal daar van is misschien nog niet zo gek hoog, maar in geen geval erg gezond en pre cies te beoordelen hoe dit uitwerkt op toekomstige generaties kan niemand nog bij gebrek aan voldoende betrouw bare prognoses. Is dit door zijn onze kerheid al een onaantrekkelijk idee, er is ook een zekerheid die nog minder aangenaam is: de centrales zullen aan zienlijk grotere hoeveelheden radio- aktieï afval gaan produceren dan er nu a'x uit de weinige werkende reaktoren van de wereld komen. Nu reeds weet men niet goed waar dit gelaten moet worden en met elke werkende reaktor die erbij komt wordt het probleem nog onoplosbaarder. Besparingen In de V.S. zijn grote plannen opgezet voor de bouw van vele, vele kernreak- toren. Vóór de uitvoering zijn er al vrij wat gesneuveld door verzet van burgerijen. Er schuilt inderdaad een zekere waanzin in om terwille van de elektriciteitsvoorziening bedrijven op te zetten met ten aanzien van het klem mende afvalprobleem geen andere op lossing dan dat de tijd wel raad zal brengen. Niet alleen trouwens ten aan zien van het afval: wat evenzeer nijpt is dat bij dit type centrales enorme hoeveelheden koelwater vrij komen waardoor de temperatuur van rivieren zodanig verhoogd wordt dat ze sterven. En wie denkt dat bijvoorbeeld aan een rivier als de Rijn vrijwel niets meer te bederven valt, vergist zich: het kan nog erger en het zal ook gebeuren als langs de oevers de kerncentrales bij bosjes komen t,e staan. Enige zijn er trouwens al of bijna. Het koelwaterprobleem doet zich even zeer voor bij centrales van het klassie ke type en zelfs al zou men in de toenemende behoefte aan elektrische energie op de vanouds bekende ma nier voorzien, dan was deze konse- kwentie al onverteerbaar. Tenzij we een beroep gingen doen op de onmete lijke hoeveelheden zeer koud water waarover we nog beschikken in de diepten van de oceanen. Een zeer on praktische oplossing die bovendien al- 'een maar tijdelijk kan zijn. Maar tij delijk is beter dan in het geheel niet. Zelfs een tijdelijke reële oplossing voor het radioaktief afval is er echter niet en dan gaan we ons afvragen of nu zo nodig toch' kernenergiecentrales ge bouwd moeten worden. Eigenlijk niet: de ouderwetsekolencentrales kunnen nog in aanzienlijk groter aantal dan nu ■euwenlang voort met de bekende voor raden steenkool. Echter: het wordt eko- nomisch hoe langer hoe minder inte ressant kolen te delven, afgezien dat het sociaal hoe langer hoe moeilijker wordt de mijnwerkers ervoor te vinden. Dat is de gekke toestand van nu: een niet geheel bevredigende, maar althans niet te gevaarlijke manier om de toe nemende behoefte aan energie op te vangen - en trouwens die toeneming door de prijs te remmen - bestaat. Er wordt alleen geen gebruik van ge maakt om enige guldens en ook mar ken. franken, ponden en dollars te spa ren. Maar wie kan nu nauwkeurig in geld uitdrukken hoeveel eeld een ver dekte atmosfeer waard is? KANTMAN. GELDIG VRIJDAG 15 SEPTEMBER EN OOK OP DE EVENTUELE KOOPAVOND SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. Marmolux tegel 25/25 Sterk, zelfklevend linoleum. Voor bad kamer, keuken, hal en gang. Makkelijk zelf te leggen, wei nig onderhoud. Keu ze o.m. zwart, wit, rood, groen, grijs. 0.90 Closetbril Van onbreekbaar kunststof. Met over liggend deksel. Ex clusief V&D model. Universele bevesti ging. In wit, oranje, mosterdgroen en Bahama beige 12.50 Stadstas-shopper Extra licht en toch boordevol ruimte. Ruim voorvak met rits voor veilige ber ging van al uw kleine accessoires. In diver se modekleuren. 19.95 Pantykousen Gebreid van buiten gewoon elastische mousse-nylon, 20- en 30 denier. Speciaal voor de gro tere konfektiematen 44 t/m 50. Modetin- ten: solera. inka, misty, safari. 2 stuks 3.95 Chroom kinderstoel Met eet- en speel- blad. Makkelijk uit- neembaar voor sepa raat tafeltje en stoel tje. Stoffering van zwaar plastic doek in div. moderne tinten. 37.95 Voorraadrek 4-Delig met uitneem- bare oranje geplasti ficeerde mandjes en chroomfinish staan ders. Voor groenten, fruit of allerhande andere opbergdoel- einden. 13.50 Haarlak Ons eigen uitsteken de kwaliteitsmerk "Carmen". Volko men uitborstelbaar, heerlijk van geur. Nu per 2 spray-bussen (2x 530 gr. netto) slechts 6.50 Nylon anorak Volkomen water- en winddicht jack voor (brom)fiets, sport en vrije tijd. Lengte bedekt kolbert. Ver borgen capuchon, 2 zakken met rits, ceintuur. Vierkleuren 30.- Heeft het juiste huiskamerfor maat: 122 x 244 cm. Speciale versterkingslijst rondom en natuurlijk met gematteerde toplaag. Het geheel inklap bare metalen onderstel ver gemakkelijkt het opbergen. Van klasse, ver onder de gangbare prijs! Nu twee dagen lang Alleen verkrijgbaar in alle Vroom Dreesmann warenhuizen.

Soester Courant | 1972 | | pagina 1