NIC. VAN DAM jen! BECKER of 'n zetel Ton Beuken (IADE Baarn PART-TIME VERKOOPSTERS SCHOENEN TASSEN Bloedige woensdag van München is niet de laatste VAN I0UREN PAARDRIJDEN De Kleine Witte" m WESTRfl FETTEN ;ET COBY 169,- T ANETTE 159,— JFFET LLAND 130,— ®r !S0, ET BABI 35,- 30,— CFET 'STIN 10,— KATIA PETRA maal uit ad. Geslaagd bondsconcours bij 45-jarige muziekvereniging Kennismakingsavond in Artishockgebouw SOESTERBERG S.O.S. opgericht Keur van Gilde-avonden bij het K.V.G. It fc -• ta'V-k S ti/-, 4t\.\ Auto vernielde verkeerszuil Antiekbeurs in Utrecht Van schommel gevallen PAUL WILTEN GEEFT LES Regionale bijeenkomst Demokraten '66 Openbare commissie vergaderingen Boom omgewaaid UIT... EN TOCH THUIS Manege versierders Rouw- en Trouwkleding M. TUSSEN 26ste Floraliatentoonstelling .*a«E Werkgelegenheid in Gewest Amersfoort iets verbeterd Ned. Chr. Vrouwenhond P.V. Julianapost Baarn-Soest Zingend Braamhage Ned. Chr. Vrouwenhond Afdeling Soesterveen U kunt niet alles weten Soest er Courant van donderdag 14 september 1972 FINANCIERINGEN 5. Assurantie- „SECURA", ïamperfoeliestraat foon 5721. •zekeringen 95.—. weweg 59 - Soest 'elefoon 3288 koopt VIPEN. IJZER, R en METALEN. rdags na 12 uur 3ESLOTEN. cm breed iets gemeleerd, der afwerkstrip iige uitvoering n zacht prijsje itsbuffet, - met- cunststof plaat rond gevormde leuren :m breed cm breed :m breed le werkklep. /oering: ïoutmotief •t palissander n breed 5te gedeelte n extra. al 5 laden 1 breed extra hoog, kook wekker, act enz. n met meer cm breed. NOG MEER JLEN. eens langs. eplaan 15 IN .00 tot 18.00. .00 tot 12.30. De regengod Pluvius ls de muzikale maagd Pblyhymnia zaterdagmiddag niet erg welgezind geweest, want op het goed georganiseerde bondsconcours van de 45-jarige Muziekvereniging Soester- berg, kwamen de talrijke muzikanten uit Soest, Didam, Leusden, Lisse, Sas- senheim. Nootdorp, Oud-Zevenaar, La ren en Soesterberg van de regen tn de drup en omgekeerd. Ondanks het minder goed weer wer den toch prachtige resultaten behaald op dit bondsconcours, dat gehouden werd op de grasmat van de v.v. Soes terberg. Voorafgaande aan stertocht en concours was er in de grote zaal van het Dorps huis een officiële ontmoeting tussen de burgemeester van Soest, mevrouw mr. J, M. Corver-van Haatten en de be sturen, dirigenten, tambour-maitres en juryleden. Voorzitter G. Merts had gro te waardering voor het feit. dat de bur gemeester dit concours officieel wilde openen. De burgemeester wenste de voorzitter geluk met het negende lustrum en noemde Soesterberg een belangrijk ele ment van de gemeente Soest, want Soesterberg hoort er wel degelijk bij. Na de muzikale opening van het con cours door de gastvrouwen en -heren met de marsen San Carlo en Saint Tryphon opende de drumband P.V.O. de drumbandwedstrijden. Het hoogtepunt van de middag vormde het optreden van de Jachthoorn- en Trompettercorps M.C.C. uit Laren (N.H.), dat zijn deelname aan het we- erldmuziekconcours in Kerkrade wel waar maakte. De uitslagen in volgorde van optreden: 3e Divisie: Drumband P.V.O. (Soest) 128 pnt., eerste prijs met promotie Luciduna (Leusden) 122Vj pnt., Ie prijs. St. Isidorus (Didam) 118l/t pnt., 2e Prijs. In de 2e divisie: Drumband St. Anna (Oud-Zevenaar) 128 pnt., Ie prijs en promotie. Drumband „St. Martis" (Di dam) 128 pnt., Ie prijs en promotie. In de le divisie: Drumband Gloria in excelsis Deo (Nootdorp) 130'/i pnt., Ie prijs.Canite Tuba (Lisse) 136 pnt., le prijs en promotie. Adest Musica (Sas senheim) H8Vipnt., eerste prijs met lof. Bij de marswedstrijden behaalde de Muziekvereniging P.V.O. uit Soest 56 punten, goed voor een tweede prijs. Showwedstrijden 3e divisie: Jong M.C.C. (Laren) 104V* pnt., le prijs. Drum-showband Adest Musica (Sas- senheim) 113 pnt., le prijs met lof. 2e Divisie: Muziekvereniging P.V.O. (Soest) 93 pnt., 2e prijs, le Divisie: Drumband Canite Tuba (Lisse) 102'/* pnt., le prijs. Jachthoorn- en Trompettercorps M.C.C. (Laren) 120 pnt., eerste prijs met lof. De prachtige beker geschonken door de gemeente Soest en beschikbaar ge steld voor het korps met het procen tueel hoogste aantal punten ging naar het fantastisch optredende M.C.C. uit Laren. Voor de beker van de beste tambour- maltre waren twee gegadigden: J. Grob (M.C.C.) en H. M. Hoogervorst (Adest Musica), die 20 punten behaalden. De Muziekvereniging stelde dan ook me teen een tweede beker beschikbaar. De jury bestond uit de heren J. van Kleef en Joh. K. Pinkse, die dit op zeer goed peil staande concours naar waarde heeft gejureerd. Op donderdagavond 21 september a.s. organiseert Artishock een kennisma kingsavond voor de cursisten in de tentoonstellingszaal van het Artishock gebouw waar op het ogenblik een ex positie gehouden wordt van het werk van docenten. Ook de ouders van de kinderen die 'n cursus gaan volgen bij de Kunste naarsvereniging zijn welkom. Cursusleider Hans Zabel zal dan alle docenten introduceren, die dit seizoen bij AS gaan les geven. Voorzitter Ben Joosten vertelt het een en ander over het werk en de doelstellingen van de vereniging en stelt de bestuursleden voor, die een toelichting zullen geven op de overige activiteiten. De belangstelling voor de cursussen en het programmablad „Regio '72-'73" is ook dit jaar weer bijzonder groot. Dit leidde al tot enkele wijzigingen en aanvullingen, want cursusleider Hans Zabel is altijd „in" voor verbeteringen en suggesties. Zo wordt de cursus Yoga alleen over dag gegeven, en verhuist de cursus Applicatie van de dinsdagmorgen naar de donderdagmorgen. Marijke Boom en Marijke Hallegraeff beginnen een cursus Vrij Toneel, terwijl Ida van Dam bereid is gevonden een cursus Muzikale Expressie voor kinderen van 4 tot 6 jaar op vrijdagmiddag te gaan houden. Het cursus pakket is op het laatste moment nog uitgebreid met Ballet voor kinderen op de woensdag middag door Milly Odufré, die daar mee haar particuliere lessen opgeeft. Toegevoegd is ook een vervolgcursus Weven voor volwassenen o.l.v. Marja Spiering en de cursus Fotografie is verplaatst van de dinsdagmorgen naar de donderdagavond. Zie de advertentie elders in dit blad. Gevraagd Bel voor een afspraak 3473 of 8290 en vraag naar de heer Van Dam. Torenstraat 5 „bij de Oude kerk" - Telefoon 8473 Winkelcentrum „Smitshof" Tel- 8290 De bloedige woensdag van München kreeg zijn luguberste aksent door de „verklarende mededeling" van de Pa lestijnse terroristen: de beestachtige slachtpartij diende om menselijker be handeling te krijgen van hun mensen in Israël. Het is duidelijk dat geen zinnig gesprek mogelijk ls met lieden die geloven dat alle middelen, hoe lie derlijk gemeen ook, toegepast mogen worden voor een doel dat te enen male onbereikbaar is. En verder is het nakaarten. Het is niet onmogelijk, zelfs waarschijnlijk, dat de beveiligingsmaatregelen in Münchens olympisch dorp niet goed genoeg zijn geweest. Maar daar kunnen we ook tegenover stellen, dat tot dusver niet is gebleken dat alles overal en altijd afdoende beschermd kan worden tegen de in kleine groepjes opererende kom mando's, vooral niet als die bezield zijn met een fanatisme dat hen blij moedig voor hun missie de dood in doet gaan. Er is misschien ook wel iets af te dingen op de bekwaamheid waarmee de affaire op het vliegveld Fürstenbeldbruck is behandeld en ze ker op de extra klap die het vernemen van de waarheid gaf nadat eerst aller lei optimistische berichten de ronde hadden gedaan. Maar dit is nakaarten met een grote dosis wijsheid achteraf en er valt niet veel mee te bereiken. En ai nakaartend zal niemand een me thode ontdekken om dergelijke ge beurtenissen onmogelijk te maken. De diskussie over het al dan niet voortzetten van de spelen toont al hoe moeilijk het is een redelijk standpunt in te nemen tegenover zoveel bloedige onredelijkheid. Degenen die zeggen dat onder deze omstandigheden doorgaan met de spelen een belediging is van de gedachte van olympische broeder schap, hebben eigenlijk wel gelijk. Maar gelijk hebben ook degenen die redeneren dat juist het verder afgelas ten van de spelen onjuist is omdat we daardoor als het ware door hun een extra sukses cadeau te doen de terro risten aanmoedigen. De keus tussen de twee opvattingen kan er slechts een van het gevoel zijn. Nuchter valt niet vast te stellen welke mening het zwaar ste moet wegen. In wezen zijn deze aspekten ook stuk ken minder belangrijk dan de reakties die de wandaden van de Zwarte-Sep- temberbewerring opwekken in de Ara bische wereld. Zieke geest Dat syrië en Irak onverbloemd ingeno- men zijn met deze karikatuur van hel dendom is diep treurig, maar er zijn ook diverse reakties die tonen dat on der Arabieren en zeker ook Palestijnen het inzicht groeit dat niet alleen derge lijke terreurdaden aan de Palestiinse zaak geen goed doen maar alleen kwaad. Immers: de Israëlische rege ring ermee op de knieën krijgen, daar op is geen schijn van kans. zelfs al zou gemiddeld per jaar het dubbele aantal doden vallen, dan nog was het een on betekenend aantal vergeleken bijvoor beeld met het jaarlijks aantal verkeers doden. Effekten van die aard zijn te verwaarlozen, maar niet onderschat kan worden hoezeer in de hele wereld de weerzin groeit tegenover de Palestijnen, die uiteraard allemaal voor het gemak over een kam worden geschoren. Het is vooral die laatste overweging die bijvoorbeeld ook leiders van grotere Palestijnse ..bevrijdingsorganisaties" als El Fatah afkerig doet staan tegenover de uitspattingen van de Zwarte-Sep- temberbeweging. Mensen met zieke geesten noemt ko ning Hoessein hen. Hij staat trouwens boven aan de lijst van lieden die de Zwarte-Septemberbeweging vermoord wil zien, omdat hij in een felle strijd gedurende een maand de Palestijnse guerrilla's in de pan hakte. Die karakteristiek is natuurlijk juist. Degenen die tot zulke daden komen zijn mentaal niet in orde. Maar dan rijst ook de vraag hoe dit gekomen is. De Zwarte-Septemberbe weging is een van de kleinere groepen die met de hardste terreur zijn be gonnen, de groep die het bloedbad op de luchthaven Lod aanrichtte is een andere, uit teleurstelling dat El Fatah en dergelijke niets maar dan ook niets hadden weten te bereiken, niet in Is raël en niet in de Arabische landen. Het zijn lieden die zich, niet helemaal ten onrechte, door iedereen en alles in de steek voelen gelaten en zich niet meer afvragen of een daad moreel nog gerechtvaardigd is en evenmin of er iets mee bereikt kan worden. Ze weten dat ze machteloos zijn en leven nog alleen maar in een sfeer van haat en wraak die ze willen bevredigen waar en hoe dit maar kan. Dit is een verklaring voor hun be staan, niet een ekskuus ervoor. Maar als we ons in de schuldvraag willen gaan verdiepen dan mag niet verge ten worden dat de Arabische 1 ander en Israël en tevens de V.N. (en dat zijn alle landen van de wereld) niet heb ben voorkomen dat zich in het nabije oosten een kanker vastvrat waarvar de gevolgen dit jaar al te voelen zijn geweest in Triëst, Rotterdam, Lod. Bremen, nog eens Lod en tenslotte München. In Soesterberg is de Sterrenwacht Orion Soesterberg (S.O.S.) opgericht. De bedoeling is belangstellenden in de gelegenheid te stellen meer te weten te komen over de „wonderen van het heelal". Inlichtingen bij Jacob Gerssen, Van Maarenplein 23, Anton Peters, Chr. Huygenslaan 72 en Hans Wels, Ples- manstraat 123. Met een korte ledenvergadering en een gezellig samenzijn wordt dinsdag 19 september het seizoen geopend van het katholiek vrouwengilde in de Sint- Carolusparochie te Soesterberg. Dinsdag 26 september excursie naar de edel- en siersteen-slijperij „De Sprong" in Soest. Woensdag 18 oktober funaue- avond verzorgd door Keurslagerij Hoo- gendoorn. Maandag 13 november bingo avond en vrijdag 8 december de jaar lijkse verddepingsavond. Donderdag 21 december: bloemschikken voor kerst actie. geeft u méér muzikaal genot met Avora Hammond Lindbereh Phihcorda Solina V iscount Hoge inruil Vraagt naar onze kredietservice I BECKER - Slotlaan 161 - Zeist Telefoon 03404 - 14439 - 17744 Een op de Steenhoffstraat staande, be schadigde auto, trok de belangstelling van de politie. Bij informatie op het bureau bleek de bestuurder zich reeds gemeld te hebben, waarbij hij opgaf bij zijn woning aan de Smitsweg tegen een paal te zijn gereden. Bij een nader ingesteld onderzoek bleekdeze paal niet te vinden te zijn. Wel kwam een melding binnen dat bij de kruising Van Weedestraat/Nassauplantsoen een ver keerszuil omver was gereden. Verf van deze zuil werd op de beschadigde auto aangetroffen. De bestuurder van de auto, de 34-jarige A. S. v. d. B., heeft daarop de juiste toedracht verteld en het omverrijden van de verkeerspaal toegegeven. LAANSTRAAT 43 TELEFOON 4685 EERSTE RIJLES GRATIS Vanaf maandag 11 september tot en met zaterdag 23 september wordt in de zaak van Vroom en Dreesman te Utrecht, aan de Viestraat, een antiek beurs georganiseerd die geheel anders van opzet is dan de reeds bekende antiekbeurzen. Er zijn op dze beurs een of twee des kundigen aanwezig, die gratis en zon der verplichtingen, het antiek van het publiek willen taxeren en dateren. Zij zijn hiervoor beschikbaar iedere mid dag na 13 uur. De beurs is geopend iedere werkdag van 's morgens 9 uur tot 's middags 17.30 uur. De 35-jarige mevrouw A. P. M. v. G.- B. uit Leiden, die verbleef in een zo merhuisje te Soestduinen, heeft haar „jeugdige" overmoed duur moeten be talen. Zij viel van een schommel, die haar aan het hoofd trof. Met een her senschudding werd zij naar Zonneglo ren gebracht. of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. Interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Tel. 02155-2180 Deelnemer aan Europese Jeugdkampioenschappen 1966 en 1967 op geroutineerde paarden. TELEFOON 4625 In afwachting'. Deze zeer uitgeslapen kat hoopt kennelijk dat zijn maaltijd aan komt vliegen. Zaterdag 16 september a.s., aanvang 10.30 uur, wordt in Amershof te Amers foort een regionale bijeenkomst gehou den van de politieke partij D '66. Op de agenda komt ondermeer voor de bespreking van het konsept-pro- gramma en het punt eventuele samen werking met konfessionele partijen. Vanmiddag om vier uur komt de com missie van openbare werken in open bare vergadering bijeen. Op de agenda komen ondermeer voor een voortel voor het beschikbaar stellen van een krediet voor de reconstructie van het Kerkpad, de Korte Melmweg en de Korte Middelwijkstraat; een voorstel voor het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van een koepad nabij de spoorlijn Baarn—Den Dolder en het onttrekken van de Maatweg aan het openbare verkeer. Om acht uur 's avonds vergadert de commissie van onderwijs. Op haar agenda staat o.a. een voorstel tot het geven van een naam aan de openbare lagere school aan de Molenstraat. Op de Braamweg is een boom omge waaid en terechtgekomen op de auto van de 24-jarige H. A. O. de auto werd zwaar beschadigd. Als vermoedelijke oorzaak wordt aangenomen dat de wortels van de boom bij het leggen van een gasleiding zijn weggehakt. BIJ BAR - CAFË - RESTAURANT MIDDELWIJKSTRAAT 2 TELEFOON 3331 B. A. M. (37) en F. H. (19) kregen een procesverbaal in verband met het af rukken van dennetakken van bomen gs de Zoom. Zij vertelden in op dracht te handelen van een manege houder, die met het groen zijn rijbaan een vrolijker aanzien wilde geven. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 De eendaagse Floriatentoonstelling in De Rank trok direct na de opening al vele belangstellenden. Gisterenmiddag werd de 26e Floraria- tentoonstelling officieel geopend. De heer A. v. d. Broek, hoofd van de ge meentelijke plantsoenendienst heette de belangstellenden welkom in het bij zonder de wethouder, de heer K. de Haan, die het gemeentebestuur verte genwoordigde. De heer van den Broek sprak er zijn vreugde over uit, dat dit jaar meer scholen aan de tentoonstelling hebben deelgenomen. Met zorg werden de maanden geleden meegenomen stuk. jes opgekweekt en de resultaten noem de hij zeer bevredigend. In totaal wer den 4500 plantjes uitgereikt aan leer lingen van 15 scholen. Nieuw was deze keer de inzending van de ouders, bescheiden weliswaar, maar de heer v. d. Broek had goede hoop dat vol. gend jaar meer ouders zouden beslui ten mee te doen. De heer de Haan zei met vreugde de taak op zich genomen te hebben de tentoonstelling officieel te openen. Ook hij was verheugd over de toenemende belangstelling. „In deze tijd van mi lieubescherming is het prettig te con stateren dat het niet bij het uiten van kreten blijft, maar dat men ook daad werkelijk er iets aan wil doen". Hij sprak de wens uit, dat de ouders die nu een bloemstukje inzonden, zich volgend jaar ook bezig willen houden met het meer moeizame opkweken van een plantje. Na het bestuur van de vereniging Floralia dank voor het vele verzette werk gebracht te hebben, „dat geeft het gemeentebestuur de moed om in de nieuwe wijken iets aan be planting te doen", en hen veel succes voor de toekomst toegewenst te heb ben, verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend. De jury kwam bij de beoordeling van de inzending tot het volgende resul taat: AFRIKAAN 1. Lucia Regnery, 2. Alice van Schaik, 1. Lucia Regnery, Groen van Prinste- rerschool, 2. Alice van Schaik, Da Cos- taschool, 3. Marijke Spijker, St. Jozef school, 4. Angelique Veerman, Prof. Waterinkschool. Eervolle vermelding: Gert Jan Donker, Da Costa school, Willem van Schaik, Da Costaschool, Robert de Boer, In- singerschool. AGERATUM 1. Rens Donker, Da Costa school, 2. Marco Beyersbergen, Da Costa school, 3. Eefje van Dijk, Groen van Prinste- rerschool, 4. Margriet de Jong, Weeg- breeschool. Eervolle vermelding: Hans Coser, Da Costa school, Willem van Schaik, Da Costaschool. FUCHSIA 1. Marijke Spijker, St. Jozefschool, 2. Adri van Breukelen, St. Bonifacius- school, 3. Margriet de Jong, Weegbree- school, 4. Thea Hilhorst, St. Jozef school en Ansje Veldhuizen Groen van Prinstererschool. Eervolle vermelding: Alice van Schaik, Da Costaschool, Ria Taffijn Groen van Prinstererschool. VLIJTIG LIESJE 1. Angelique Veerman, Prof. Waterink school, 2. Marijke Spijker, St. Jozef school, 3. Mariska van Velzen, de Wiekslag, Alice en Jan Willem van Schaik, Da Costa school. 4. Marien Renes, Da Costa school, 5. Judith van Grol, Insingerschool, Freddie Vos, 0.L.S. Soest Centrum, 6. Cita Geer- lings, O.L.S. Soest Centrum, Jack Kraypoel, O.L.S. Soest Centrum. Eervolle vermelding: Trudy van Bey- num, Prof. Waterinkschool, Mirjam van Hengstum, St. Bonifaciusschool. COLEUS 1. Angelique Veerman, Prof. Waterink school, 2. Adri van Breukelen, St. Bo nifaciusschool, 3. Ria Taffijn, Groen van Prinsterereschool, 4. Marianne Kaldeway, de Sav. Lohmanschool, Marjan Bakker de Wiekslag, 5. Saskia de Jong, de Sav. Lohmanschool, 5. Alfred Douma, St. Bonifaciusschool, 6. Silvia van Breukelen, de Wiekslag, Mirjam de Bruin, Da Costa school. Eervolle vermelding: Bea Hilhorst, St. Jozefschool, Ineke Strengholt Da Cos taschool, Sonja Out, O.L.S. Soest Cen trum. BEGONIA 1. Lieke Veerman, Prof. Waterink school, 2. Ria Taffijn, Groen van Prinstererschool, Eefje van Dijk, Gr. van Prinstererschool, 3. Alice van Schaik, Da Costaschool, Jolanda Veld huizen, Groen van Prinstererschool, Margriet de Jong, O.L.S. Soest Cen trum, Adri van Breukelen, St. Boni faciusschool, 4. Marco Beyersbergen, Da Costaschool, 5. Edith van Rouwen daal, Gr. van Prinstererschool, 6. Nel- leke Hofman, Weegbreeschool. Eervolle vermelding: Inge Slinger land, Min. de Visserschool, Carl van Dorresteyn Maiaschool. BLOEMSTUKJES 1. Alice van Schaik, Da Costaschool, 2. Willem Jan van Schaik, Da Costa school, 3. Linette Kampen, de Sav. Lohmanschool, 4. Janneke van der Hoek, Min. de Visserschool, 5. Ingrid Smit, de Sav. Lohmanschool. Eervolle vermelding: Karolien Diks, Min. de Visserschool, Tineke Strum- pel, Annemieke Nederlof, Greetje Strumpel, allen Gr. van Prinsterer school, Willemein Jongma, Min. de Visserschool. BLOEMSTUKJES Kon. Emmaschool 1. Mieke Harskamp, Gerda van Oos- tenbrugge, 2. Marion Verwoerd, 3. Yvonne Musolf, 4. Ria van de Brul, I Mary van de Brink. Eervolle vermelding. Ria Huurdeman, Irene Ebbeling, Yvonne van de Born, Jeanette de Roode, BLOEMSTUKJES OUDERS 1. Mevr. van Schaik, 2. mevr. L. Wijn gaard-van Deudekom, 3 fam. J. van Dijk, 4. mevr. J. van de Hoek-Planta- gie. BOEKJE K.N.M.T.P. Angelique Vereman, Prof. Waterink school. BOEKJE GEMEENTE Marijke Spijker, St. Jozefschool. WISSELBEKER Groen van Prinstererschool. In de loop van de maand augustus daalde de geregistreerde arbeidsreser- se van mannen met 57 en steeg die van vrouwen met 67. Het verschil in ontwikkeling van de arbeidsreserve van mannen t.o.v. die van vrouwen ver klaart zich uit een gunstig verloop van het aanbod in de nijverheidssector met daartegenover een voortgaande stijging van het aanbod in de dienstensector bij zowel mannen als vrouwen. De voor naamste oorzaak van deze ontwikke ling is terug te vinden in de mutaties van het jeugdig aanbod. Bij de man nen daalde deze met 43 (nijverheid - 55; diensten 12) en bij de vrouwen steeg deze met 27 (diensten 27). Vergeleken met eind augustus 1971 is de mannelijke arbeidsreserve met 70 gestegen en die van vrouwen met bijna 60 Boven de gemiddelde stij ging bij de mannen van 70 ligt de arbeidsreserve van bouwvakarbeiders (+130%), van metaalarbeiders 95 en van kantoorpersoneel 135 Bij de vrouwelijke arbeidsreserve ligt het aanbod van kantoorpersoneel 155 sterk boven de gemiddelde stij ging van 60%. De geregistreerde vraag naar mannen daalde deze maand in geringe mate 14; Bij de vrouwen daarentegen met niet minder dan 119. Zowel bij de mannen als bij de vrouwen werd deze daling overwegend veroorzaakt door een sterke vermindering van de vraag naar jeugdig personeel met resp. 83 en 62. Vergeleken met eind augustus 1971 is de vraag naar mannen met 60% ge daald en die naar vrouwen met 30%. Bij de mannen is met meer dan het ge middelde van 60 de vraag naar me taalarbeiders 78 en naar han- delspersoneel 82%) afgenomen. Bij de vrouwen deed zich de sterkste da ling van de vraag voor onder het han- delspersoneel 67%). Uit deontwikkeling van de arbeidsre serve van mannen gedurende de laatste 2 maanden zou zeer voorzichtig en met het nodige voorbehoud geconcludeerd kunnen worden, dat de werkgelegen heid zich in de industriële sector van dit gewest allengs iets aan het verbete ren is. In de dienstensector blijft daar entegen de situatie van een langzaam toenemende arbeidsreserve voorduren. In augustus 1972 is er bij de mannen vooral een daling geweest onder het jeugdig aanbod in de nijverheidsberoe- pen 60 maar tevens onder het volwassen aanbod 20%). Ook de stijging van de vraag naar volwasse nen in de categorie nijverheidsberoe- pen wijst in een zelfde richting. Een vergelijking met provincie en Riik van de ontwikkeling van het werk loosheidspercentage (t.o.v. het aantal in loondienst werkenden) plaatst het ge west Amersfoort in de volgende positie: Aug. '71 Aug. '7£ Gewest Amersfoort 1,0 1,6 Provincie Utrecht 1,2 2,1 Nederland totaal 1,6 2,9 Voor Soest zijn de aanbod en vraag cijfers alsvolgt: Aanbod mannen: 121 (aug. '72) - 139 (juli *72) - 76 (aug. '71). Vraag mannen: 116 (aug. '72) - llfr (juli '72) - 300 (aug. '71). Aanbod vrouwen: 41 (aug. '72) - 36 (juli '72) - 26 (aug. '71). Vraag vrouwen: 74 (aug. '72) - 119 (juli '72) - 146 (aug. '72). De afdeling Soestdijk houdt op don derdag, 14 september a.s., 's avonds acht uur, haar ledenvergadering in het wijkgebouw bij de Emmakerk, Regen- tessalaan. Spreker is ds. J. v. d. Blink, vlootpre- dikant te Baarn Onderwerp- „De tij den vernr.dpren. Veranderen wij ook?" Gasten zijn hartelijk welkom. Door bovengenoemde vereniging werd deelgenomen aan een wedvlucht vanaf St. Ghislain. Afstand plm. 219 km. Er waren 67 duiven in concours, die om 7.30 u. met een Z.-wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 9.42.04 uur en maakte een snelheid van 1679.30 m. p. min. De laatste prijsduif arriveerde om 9.52.36 uur. De uitslag luidt; J. v. Leijenhorst 1 3 6 12 13. H. Huisman 2 4 5 7 8 15 16. H. Nap 9. G. v. d. Meent 10 17. J. Croon 11 14. Dat de zgn. „oudjes" van Braamhage aan vitaliteit nog niet hebben ingeboet bewijst wel het feit dat onlangs de be woners, in navolging van andere be jaardenoorden, een gemengd zangkoor hebben opgericht. De leiding is in bekwame handen van den heer C. P. van Vliet, de man die in zijn koor „Vreugde door Zang" reeds menig bejaarde tot samenzingen heeft gebracht. De pianistische begeleiding is toever trouwd aan mej. J. van den Es, die voor Soest ook geen onbekende is. Woensdag 20 september a.s. zal ds. P. H. van Gilst, missionair predikant in Butare, een lezing houden over zijn werk in Centraal Afrika. Ds. van Gilst is momenteel met verlof in Nederland. De vergadering begint om 8 uur en wordt gehouden in De Open Hof, Veenbesstraat 2. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Bladluizen en rupsen verwijdert u door begieting met een sterke oplossing van 80 gram aluin in kokend water, verdund met twee emmers water. Pasgeverfde keukenplanken moet u af nemen met water en azijn, ter voor koming van vastkleven van papier. Wilt u een vetvlek uit uw gewitte muur verwijderen, dan moet u over deze plek eerst een dun laagje blanke lak wrijven, waarna u de plek kunt witten. Hebt u geen hor in het open raam staan, plaats er zo mogelijk een paar potten met ricinus planten voor. De vliegen zijn op deze planten in het geheel niet gesteld. Bent u door een bij of een wesp ge stoken, haal dan direkt de angel er uit en besmeer de prik met natte soda of met vochtig suiker. Pijn en bult zullen dan slinken. Strooi wat zout op de bodem van de bakoven en u hebt vrijwel geen last van aanbranden tijdens het bakken. Krassen op gepolitoerd hout verdwijnen als u de kras inwrijft met een halve aardnoot. De olie uit deze noot zorgt voor het verdwijnen van de kras. Heeft u een vochtige kelder? Leg dan over uw voorraad aardappelen oude kranten. Regelmatig verversen is nood zakelijk. Als u een jong hondje krijgt, went dit het snelst aan een halsband als u die tijdens het eten omdoet. AJs u een hond of kat stipt op vaste tijden eten geeft en direkt daarna bui ten laat, zijn ze spoedig zindelijk. Een hond leert u gemakkelijk gehoor zaamheid door hem aan een lange lijn te laten dartelen en de lijn in te palmen als hij niet luistert naar zijn naam. Geef hem een beloning als hij zelf komt Het moet prettig zijn bij de baas te komen.

Soester Courant | 1972 | | pagina 7