WIST JE... opnieuw Bolland en Bolland wagen het Gaat ALEXANDER CUÜLY fcsrirekesi nel Jlinever drink apin"? DRIE STERREN POPTELEX Uitslagen Popfoto-pol! bieden veel verrassingen I pap- en plaat-praat dat..-Mireille Matthieu van 14 tot en met 17 januari een toerneetje door Nederland maakt? dat...zij hierbij onder meer optreedt in Groningen (17 jan.)? dat...Curtis Mayfield op 2 november naar Nederland komt? Meer bijzonder heden ontbreken nu nog. dat...platenmaatschappij CNR veel verwacht van de onlangs uitgebrachte single ,,Of je Lia, Pia, Tia of Maria heet", gezongen door het Drentse trio Dik, Dick en Dikkie? dat...Middle of the Road de studio's van RCA Madrid is ingedoken voor de opnamen van een nieuwe elpee? We horen er wel meer van!. dat...aan de nieuwe elpee ,,Son of Schmilsson" van Harry Nilsson wordt meegewerkt door George Harrison, - Ringo Starr, Klaus Voorman, Jim Pri- ci, Bobby Keys, Red Rhodes en nog veel meer grootheden? dat...ex-Monkey-medewerker Mike Nesmith voor het Elektra-label een ap art Country en Western-label gaat starten onder de naam ..Countryside?" dat... de Shuffels de eerste tijd niet meer samen zullen optreden? Albert West gaat het nu alleen proberen. dat...Phonogram een kontrakt heeft afgesloten met het nieuwe Franse la bel „Discque H"? Direkeur van dit label is het Franse popidool Johnny Hallyday (zie foto). dat...,.Steppin" de titel is van de nieuwe elpee van Melanie. dat...Skylark de naam is van een groep van 3 Amerikaanse heren en één dame? Horen we binnenkort meer van. dathet nog wel even duurt voordat in Nederland de nieuwe dubbe- laar van John en Yoko uit is? Ruzies, claims en onenigheden, waarbij Frank Zappa, enkele platenmaatschappijen en uitgeverijen elkaar het leven zuur maken, houden de release tegen. dat...'de groep Ashton, Gardner en Dyke na vier jaar uiteen is gevallen? dat...Tony Ashton (pianist) zich gaat toeleggen op de produktie van nieuwe platen en waarschijnlijk ook een nieu we groep gaar formeren? dat...het orkest van Stan Kenton waarschijnlijk begin volgend jaar weer naar Nederland komt? dat...Eric Clapton misschien in zee gaat met Stevie Wonder, onder andere voor een toernee en mogelijk ook voor plaatopnamen? Van Stevie is overi gens net een nieuwe langspeler uit, waarover elders meer op deze pagina. voorsprong op de heren Neil Young (11,9 pet.) en John Fogerty (10,3 pet.). Bij de zangeressen neemt Middle of the Road-zangeres Sally Carr met 14,2 procent achter Melanie (46,3 pet.) de tweede plaats in. Derde is Janis Joplin (13,4 pet.). Tot zangduo van het afgelopen jaar kozen de Popfoto-lezers de Everly Bro thers, zeker ook een verrassing van de eerste orde. Tweede duo werd het tweetal Graham Nash-David Crosby, derde Tirannosaurus Rex. Onder het hoofstuk popgroepen zien we als eerste genoteerd Creedence Clearwa- ter'Revival (28,7 pet.), gevolgd door The WHO (12,3 pet.) en Slade (11,5 pet.). Bij de vocal groepen staan ach tereenvolgens bij de eerste drie: New Seekers (zie foto) (13,8 pet.), Led Zep pelin (9,2 pet.) en Manassas (de groep van Stephen Stills (8.7 pet.). Ten Years Af ter bezet bij de bluesgroepen met 28,6 pet. de eerste plaats, tweede is in deze categorie de Rolling Stones (21,9 pet.), derde Fleetwood Mac (13,3 pet.). Topsong is geworden ,,Stay with me" van Rod Stewart, flopsong „Pop- pa Joe" van. The Sweet. Top-elpee werd „Bangla Desh" en meest be luisterde radiostation Radio Luxem burg. Tenslotte: Mick Jagger wordt nog altijd gezien als hoogst genoteerde pop persoonlijkheid. Van het Haagse duo Balland en Bol land, dat met de debuutsingle „Sum- mer of '71" een grandioze entree op de Nederlandse popmarkt maakte, verscheen een tweede single: „Wait for the sun" met als B-kant „Answer for a life time", opnieuw twee eigen nummers. Rob Bolland werd geboren in Port Elizabeth (Zuid-Afrika) op 17 april 1955 uit Hollandse ouders, evenzo zijn broer Ferdi een jaar later op 5 au gustus 1956. Zij brachten hun jon gensjaren door op een Engelse school (vandaar die perfecte Engelse uitspraak op hun singles) om vervol gens naar Den Haag te verhuizen. Daarna woonden zij nog enkele jaren in Duitsland en weer in Zuid-Afrika. Vijf jaar geleden vestigde de familie Bolland zich definitief in het vader land. Toen al tokkelden Rob en Ferdi diverse gitaarakkoorden, hen bijgebracht door grote broer Ton Bol land. Een eerder aangeboden kon trakt, dat in verband met hun leeftijd (13 en 14) werd afgewezen, wijst wel op de muzikale vorderingen die zij sindsdien maakten. Zij speelden en studeerden lustig door, zich bekwamend in zang en gi taarspel, terwijl ook de piano en mon dorgel niet onaangeroerd bleven. Eind 1971 stuurden zij een tape met enkele eigen nummers naar Negram. Zoals later bleek was dit het begin van een merkwaardige karrière. Merk waardig omdat sinds deze eerste po ging iets te bereiken in de muziekwe reld alles van een leien dakje ging. Negram selekteerde grif een eerste single uit het toegestuurde bandje: ..Summer of '71" werd geïntroduceerd in de Vuist van Willem Duys. Hierna werd het ene succes na het andere geboekt. Zij werden herhaalde lijk voor TV gevraagd, de single .groeide" langzaam maar zeker de hitparades in en zij bleken een veelge bruikt vergelijkingsmateriaal in re censies van andere duo's (en dat zijn er heel wat tegenwoordig). Zonder eni ge referenties verkocht hun debuutsin gle al naar 13 andere landen. In ieder geval genieten zij een aan zienlijke bekendheid na één single. Er is dus alle reden tot optimisme, nu de nieuwe single „Wait for te sun" is uitgebracht, temeer omdat dit een ijzersterk nummer blijkt te zijn. Over sterke nummers gesproken, die kun je in een aantal van negen aantreffen op de nieuwste elpee van Stevie Wonder, die allang niet meer ..little" genoemd mag worden, Negen nummers, allemaal door Stevie zelf geschreven, waarvan drie in samen werking met Y. Wright. Onder de titel ,,Music of my mind" kan men in deze langspeler goed horen tot welk een veelzijdige klasse Stevie Wonder is uit gegroeid en welk een komponist hij geworden is, die met „Blowin' in the Wind" een der grootste hits aller tij den maakte. Zonder meer het aanraden waard! 9 Het Amerikaanse duo American Spring bestaat uit Marilyn Wilson en Diane Rovell. Marilyn en Diane zijn zusjes en hebben onder de naam The Honeys al platen opgenomen. Acht jaar geleden trouwde Marilyn net Be- ach Boy Brian Wilson. Een klein jaar geleden kwam Diane plotseling binnen met een Carole King son" „Now that's everything been sa ri" °Dat was de start voor een elpee die net door Bovema uitgebracht is. De langspeler werd geproduceerd door Brian Trouwensa 11e Beach Boys heb ben óp een of andere wijze iets met deze plaat te maken. a In Arnhem worden regelmatig groepen in elkaar gesleuteld denk maar aan The Moan en Long Tall Ernie en The Shakers. In het Arn hemse muzikantencircuit, dat steeds groter wordt, zijn Henk Bruqsten Theo Gamelkoorn, Arme Treffers e Alan MacFarlane allang geen °nbb*en- den meer. Zij vormen de 'nS"b'e"te £edenumTerrwheïdeneedtVSie geschreven. ,ussen de num- Milly" van Fresh Garbage een eerste" plaat van de Maastrichtse roek-formatie Fresh Garbage to), e n„Mij oh mij van hel dToik enfetgèp°het vYn enige ^pzet*was echter geen spra- Het is volop zomer (al zou je dat wat het weer betreft op het moment dat ik dit artikeltje schrijf nog niet zeggen) en dat betekent dat er weer wat populariteitspolls hier en daar worden gehouden. Ook het Neder landse muziekblad Popfoto, uitgegeven door Paul Acket In een oplage van 270.000 maandelijkse exemplaren, heeft een dergelijke poll gehouden, waaraan enige duizenden lezers mee deden. Vooral het slechte weer heeft de grote deelname waarschijnlijk in de hand gewerkt. Zowel de binnen- als buitenlandse artiesten, groepen, platen enz. zijn in de uitslag verwerkt, dit. hier en daar wel aanleiding tot verras sende kreten geeft. Daarom hieronder de belangrijkste resultaten. Wil je tóch nog meer weten, koop dan het augustus-nummer van Popfoto, waarin alle uitslagen genoemd worden. Beginnen we met de binnenlandse popscene, dan zien we bij de zangers opnieuw succes voor de Golden Ear- ring, die overigens in andere afdelin gen niet meer zo hoog genoteefd staat als tijdens vorige polls. Bij de zangers neemt Barry Hay echter met 28,4 pro cent nog altijd een ruime voorsprong in op zijn groepsgenoot George Kooy- mans (12.7 pet.). Wel verrassend is de plotselinge opkomst van good old Bou- dewijn de Groot (zie foto), die dit succes zeker dankt aan zijn zomerhi- tje „Als de rook om je hoofd is ver dwenen". Bij de zangeressen wint Jer- ney Kaagman van Earth and Fire heel duidelijk: 41,5 procent tegenover 14,3 en 14.1 procent van resp. Mariska Ver- es (Shocking Blue) en Bonnie St. Clai- re. Bij de zangduo's treffen we nieuwe gezichten aan: op de eerste plaats Greenfield en Cook (30.8 pet.), ge volgd door Mouth en MacNeal (27,5 pet.) en Bolland en Bolland (6,2 pet.). Golden Earring staat opnieuw het hoogst bij de Nederlandse popgroepen (35.2 pet.) Tweede groep is Earth and Fire (17,6 pet.), derde Focus (13.1 pet.) en vierde (hoogst opmerkelijk!) de Cats (8.8 pet.). Vreemd genoeg staat Golden Earring bij de afdeling vocal groups op de tweede plaats (24.9 pet) achter Earth and Fire (27.6 pet). Het verschil is echter gering. Evenals in de vorige poll staat Livin' Blues bij de bluesgroepen weer bovenaan (61,6 pet.) en staan Cuby en Blizzards twee de genoteerd (17.8 pet). Het verschil tussen beide groepen is naar mijn we ten echter nog nooit zo groot geweest. Voor een deel is dat natuurlijk te dan ken aan het ontbinden van Cuby en Wie een plaat hoort van Alexander Curly is licht in de veronderstelling te maken te hebben met een buiten landse artiest. Of dit overigens als kompliment verstaan moet worden of juist niet, het wijst ons wel op het internationale karakter van zijn werk jes. Zeker is in ieder geval, dat ach ter de naam Alexander Curly gewoon de Haarlemmer Harm Breemer schuil gaat, in het dagelijks leven hof meester bij de KLM. Er kleeft in ie der geval dus wel iets internationaals aan hem. Sinds Harm zo'n slordige 25 jaar geleden op deze wereld begon rond te lopen heeft hij al heel wat weggetjes naar het grote succes geprobeerd. Zo maakte hij onder meer deel uit van de Noordhollandse groep Maistro, maar deze en andere groeps-pro- beersels mochten niet tot het ge wenste resultaat leiden. Alexander bleef het echter proberen. Hij bouwde een stevige eigen act en repertoire op, dat hij ieder vrij momentje, zelfs tij dens zijn vliegtrippen, instudeerde door zijn 12-snarige gitaar te grijpen en naar hartelust te zingen en te spe len. Dit alles maakt deel uit van de voor bereidingen voor het verwezenlijken van een nieuw plan: een auditie bij platenmaatschappij Negram als so lo-act. En daar stapt hij op zekere dag de burelen van Negram binnen met het vriendelijke verzoek of men even zijn bandje wil beluisteren. Op zijn gezicht viel zelfs heel summier een zelfverzekerd glimlachjete bespeuren, toen zijn tape op de band recorder werd ingelegd. Een reeks van eigen muziekstukken, die daarop door het vertrek galmde, bracht de toehoorders tot het besef, dat men hier te doen had met een groot talent: de sympathieke, net in het pak gestoken KLM-er bleek name lijk te beschikken over een pakkend en origineel stemgeluid, waarbij voor al het geraffineerde trillertje (een beetje a la Neil Young) in zijn stem opviel. Het begint er nu op te lijken dat Alexander de juiste weg gevonden heeft. Zijn eerste single ..Summertime Lily" bleef nog vrijwel onopgemerkt; de tweede single „I didn't know" haal de al de Veronica tipparade en nu is dan het derde produkt uitgebracht: ,,Ï'1I never drink again". Het is op nieuw een eigen kompositie, met alle kansen voor de fel begeerde grote doorbraak. Dat bewijst zijn plaats op de tipparade van Veronica. ke. althans volgens Killroy-producers Jean Innemee en Conny Peters (bei den overigens leden van de succesvol le Maastrichtse formatie The Wal kers). Zij kwamen onlangs in het bezit van het al wat oudere Engelstalige rockwerkje „Milly, silly Milly", dat zij een ander arrangement meegaven en onder de titel „Milly" uitbrachten. Op de achterkant „De put van vrouw Holle", een kompositie van leider René Innemee (de jongere broer van Jean). Waarmee hij bewezen heeft professio neel materiaal af te kunnen leveren. 9 6 Volgens het Nederlandse muziek blad Poptelescoop wordt de Belgische BRT-top 30 na 5 augustus mogelijk niet meer uitgezonden. Al eerder werd verboden een top-30 te publiceren op last van een deurwaarder, die handelde in opdracht van een platenmaatschap pij Volgens geruchten zou de top-30 niet eerlijk worden samengesteld. Blizzards. Ik hoorde trouwens dat Cu by met Rob Hoeke plannen voor een nieuwe groep heeft. We horen er nog wel van. Topsong werd „Memories" van Earth and Fire, flopsong „Manuela" van Jacques Herb. Topelpee werd „Se- ven tears" en dat is natuurlijk weer een mooi succes voor de Golden Ear ring. Tot meest beluisterde radiosta tion werd uitgeroepen Veronica (5C,4pct.) boven Noordzee (25,7 pet.) en Hilversum 3 (17,9 pet.). Een opmer kelijke uitslag, omdat een ander onder zoek aantoont dat Hilversum-3 minstens zoveel luisteraars heeft als Veronica en Noordzee samen. Oh ja, tiog één Nederlandse uitslag moet er nog bij: tot de meest spektakulaire show werd gekozen de Fred Haché Show. Zo zie je maar weer. Er zijn nog veel meer binnenlandse uitslagen, maar daarvoor ontbreekt ons de ruimte. Over dus naar het bui tenlandse popgebeuren. Eerste bij de zangers is geworden Rod Stewart (13,1 pet.) met een heel kleine

Soester Courant | 1972 | | pagina 15