E „MENSEN UIT HEREN MODEBEELD 1973 EEN ANDERE WERELD" ƒ«,- 'n klasse uspon prijzen. lag open n 2500 - A;;>.- '':y -:<-\ï'-r.jWj ƒ9,95 j van ƒ29,95 per ƒ12,50 p. mtr ƒ13,95 p. mtr ken enz. 150 cm en ƒ8,50 p. mtr ƒ9,50 p. mtr 11,95 p. mtr AGE, WOLEEN it u zoekt, vindt prijs. 21,95 35,— f. JAPONNEN, \KKEN, enz. :R COURANT HET IL HUIS AAN HUIS IPELD I HOMOET ELEFOON 6555 iTRAAT 68-70 Als u tot de zogenaamde oudere gar de" behoort, zult u zich beslist wol eens geërgerd hebben aan de kleding van een bepaald soort moderne jonge ren. Met de benaming oudere garde" bedoel ik echt niet alleen de mensen van 65-plus en ouder, want misschien bent u die dit leest de dertig nog maar nauwelijks gepasseerd. Mis schien ook hebt u wel vriendinnen (of kinderen) die u conservatief" en .be krompen" noemen, omdat u nu een maal niet weg bent van die zogenaam de avant-gardisten, die zich in uw ogen als idioten toetakelen met su per-mini-rokken, extravagante man tels, luifelhoeden en binnenstebuiten gekeerde dierevellen. Misschien hebt u samen met uw man of verloofde meermalen verstolen of openlijk gela chen of gegrinnikt bij het zien van hippe manspersonen met lange geon- duleerde haren en jonge vrouwen die zijn gekleed alsof ze zich naar een gemaskerd bal begeven... Maar ik kan u geruststellen: conser vatief of bekrompen bent u niet als u de uitrusting van dit soort hippe jonge ren niet kunt waarderen. Maar wan neer u mocht denken dat die zo opval lend uitgedoste mensen allemaal geestelijk gestoord of verknipt zijn, dan bent u er toch óók helemaal naast. Dan lijdt u zelfs aan een tikje zelfoverschatting, misschien wel aan een soort hersenvernauwing, om eens een modern woord te gebruiken. Ik weet wel dat u en ik ons toen wij zo oud waren voor geen geld van de we reld zo uitgedost op straat hadden dur ven vertonen. We barstten al in tra nen uit en zakten door de grond van schaamte als we met een jurk, jas, kousen of schoenen die iets afweken van wat in die tijd ..normaal" werd genoemd naar school werden gestuurd. We waren bang als een we zel dat we zouden worden uitgelachen, dat men ons zou nawijzen, of alleen maar dat we de aandacht van ande ren zouden trekken. VRIJHEID EN TABOES In feite vergeten we echter maar al te vaak, dat óók nu de meeste meisjes en jonge vrouwen voor geen geld van de wereld aldus uitgedost de straat op zouden willen gaan. Ik wil daarmee niet zeggen dat een jonge vrouw in mini voor schut loopt, want dat zou inderdaad een bekrompen standpunt zijn. Zij zien er in hun kor te jurkjes net zo uit als wij vroeger, alleen wat moderner, wat vlotter, wat uitbundiger, kortom: eigentijds. Die uit bundigheid hoort nu eenmaal bij mo derne jongeren. Zij mógen niet alleen hun eigen ideeën in de mode volgen, ze dóen het gewoon en vragen niet meer of dat wel mag. En in wezen zal geen weldenkend mens deze gema tigde, beschaafde vrijheidsdrang ver oordelen. De ouderen onder ons leven immers tegenwoordig ook niet meer in een keurslijf van ouderwetse ta boes? Mag ik tot slot nog even terugko men op mijn opmerking, dat. velen van ons wel aan een tikje zelfo verschatting" lijden? Ik wilde daar al leen maar mee benadrukken, dat het een menselijke eigenschap is te den ken dat er maar één goede mening is: de mening van de denker zelf, van SLAPEN De nachtkleding voor de komende herfst en winter is ro mantisch, vrouwelijk, ongecompliceerd en heeft véél charme. De nieuwe kleuren zijn: champagne, toffee, bei ge, inka en maïs, terwijl ook de lichte standaardkleuren als lichtblauw, ibiza, turkooize, rosé, lavendel, meloen en vanzelfsprekend wit nog veel zullen worden gezien. .Vier verschillende lengten bepalen het assortiment: 130 cm voor de lange, elegante modellen; 110 cm voor de model len voor de rijpere vrouw; 100 cm als normale knie-om spelende modellen en 90 cm voor tieners en jeugdige vrouwen. Er zijn veel kwaliteiten in de handel, waarvan wij noemen: dacron-batist, katoen-batist, satijn-batist, katoen-polynosie (een echte winterkwaliteit)ultravine (een kwaliteit met zijde-effect); phlox (een fijne geëtste kwaliteit) en Japan-satijn, dat praktisch gelijk te stellen is met zuiver zijde. Een van de mooiste nachtkleding-se- ries heet ,,,,Napoli" en bestaat uit vijf romantische mo dellen in de kleuren wit en mais. De modellen zijn er in drie verschillende lengtes en zijn gemaakt van een zeer mooie veredelde katoen-batist. De bijpassende ochtend jassen kunnen bij alle modellen worden gedragen. Er zijn zeker nog tien andere series, waarvan wij dit keer alleen noemen de Japan-satijn-serie, vederlichte modelletjes die in de kleinste handtas gestopt kunnen worden. Er zijn in deze series twee maxilange modellen één met korte- en één zonder mouwen, en een romantisch nachthemd in normale lengte naar keuze. Foto boven: Een nachthemd met ochtendjas uit de „Na- poli-serie". Het wazige wit wordt door het exclusieve groen/rood-kleurige borduursel zwak onderstreept; bij het nachthemd door de geaccentueerde taille en door de ruches van de driekwart mouwen; bij de ochtendjas eveneens door de volantafwerking van de mouiven. Foto rechts onder: Een behaaglijk warm nachthemd waarin men er bovendien nog verleidelijk jeugdig en vlot uitziet. De binnenkant van het materiaal (katoen/rayon) is licht geruwd en daardoor aangenaam voor de huid; de buitenkant heeft een zachte glans. Voor wat extra romantiek zorgen de prachtige kleuretidruk-borduursels op het bovendeel van de zoomèn de fijne taille-ruche en ie volants aan de mouwen. Het nachthemd is te verkrij gen in de (zachte) kleuren: rosé, champagne en bleu. Foto links onder: Deze inkakleurigebruine met bloe metjes en sterretjes bedrukte nachthemden wedijveren in vlotheid. Bij het lange nachthemd links ligt het ac cent op de taille en de volantmouwen: bij het wat naive hemdje rechts vallen de grappige pofmouwtjes op, en de vlotte pyjama middenheeft geen aanbeveling nodig. (Alle modellen staan op naam van Schiesser) lucht, gezonde bewe ende Engelse (iets te ior het Kiezen uit de raad hebben. Kleu- [i. Als u nog nooit I wordt de eerste rit im eens proeffietsen ie liets. Juncker - Empo Igh - B.S.A. i Bobet Dat het modebeeld voor 1973 op de .meesters" van de Renaissance is gebaseerd, wil o.m. zeggen dat de kleuren van de Venetiaanse school sterk naar vo ren zullen komen. Deze kleuren zijn: fluweel, zwart, bruin/beige, rood, goudgeel en eiwit. ,,We gaan te rug naar een stoere, mannelijke mode", aldus de heer Ages. „Een mode, waaruit duidelijk de her ontdekking van de mannelijke waardigheid zal spre ken". Hieruit blijkt dat het IFC is overgegaan tot het cre ëren van een geheel eigen mode, in tegenstelling met de tijd, toen het nog de „mode van de straat" volgde. Het feit dat het IFC onlangs zijn 12%-jarig bestaan heeft gevierd is er een bewijs voor dat het bestaansrecht heeft. Om u een Indruk te geven van het „terug naar de Renaissance", hebben wij de af beelding van een schilderij uit die tijd voor u laten afdrukken. CHARMANT „Hoe w(j het modebeeld voor 1973 zien? Ditmaal hebben wc ons op de „meesters" van de Renaissan ce (13001500) gebaseerd". Aldus de heer J. J. Ages, directeur van het International Fashion Coun- cil. Het IFC Is een particuliere internationale toon aangevende instelling voor het creëren van heren mode. Elk jaar houdt deze Instelling in een ander land een jaarvergadering, waarbij tevens het mode programma voor het volgend jaar wordt gepresen teerd. u (en van mij) dus. Dat nu toevallig die mening wordt gedeeld door een hele „volksstam" van wat men in de wandeling noemt „nette, beschaafde, welopgevoede mensen", wil nog niet zeggen dat we gelijk hebben of dat de anderen die u misschien verfoeit en belachelijk vindt allemaal „onfatsoen lijke, verknipte mensen" zijn. Het zijn alleen maar „mensen uit een andere wereld", uit een andere wereld dan waarin wij leven. Ze hebben natuur lijk ook een denkpatroon met andere normen van wat mooi of lelijk, nor maal of abnormaal is. WIE HEEFT GELI JK? 4 Mensen van dezelfde planeet als waarop wij wonen, maar toch uit een voor ons volkomen „andere wereld". (Foto: Scala) Of zij gelijk hebben of u en ik kun nen we, dacht ik beter in het midden laten. Wél moeten we accepteren en er rekening mee houden dat zij net zoveel recht hebben zich op hun ma nier uit te dossen als wij om het op onze manier te doen. Want lang niet allen die in uw en mijn ogen zo „toe getakeld" rondlopen zijn asociale ele menten. Bovendien hóéft u niet met hen om te gaan. en hóéft u hen niet thuis te ontvangen. U hoeft ze zelfs niet na te kijken en uit te lachen, want dat ge tuigt niet van beschaving en goede vormen, waar wij ouderen toch nog steeds zo op gesteld zijn. U hoeft die „mensen uit een andere wereld" al leen maar in hun waarde te laten, te respecteren. En daarom heb ik bijgaande foto dan ook niet alleen maar met een „humoristisch" of denigrerend on derschrift laten afdrukken. Dat was naar mijn gevoel toch wel volkomen onjuist, conservatief, goedkoop èn on gepast geweest.

Soester Courant | 1972 | | pagina 7