Gajemetdemodemee of zou je graag met de mode meegaan? <ScUoemaker - antenneteckniek ZOMERZON WINTERTIJD Commissie openbare werken duidelijk oneens met b* en w* J. VOOR EEN JONG (nl.m. 17 jaar) PITTIG MEISJE LIGT DE MODE WERELD OPEN EN EEN ERG LEUKE JOB TE WACHTEN, 't Spiehuis kreeg nieuwe directie I Spiehuis Officiële bekendmaking Wijziging ontgrondin«s- IN Ambtenaar in moeilijkheden reisagenten an.vr. Vredesweek en gastarbeiders Arnhems Kerkkoor in de Petrus en Paulus Zondagmiddag Kinderconcert in het Artishockgehouw V.V.V.-nieuws Ga es samen een blokje om en haal dan 'n lekker broodje halfom... zo maar. „tSnackókop" Eiermarkt Kinderkledingbeiirs Promotie Drs. R.C. H.M. Oudejans Eerste „thema-oclitend" in het Artishockgehouw Soester reserve-politie nam deel aan nationale schietwedstrij den Ga maar eens horen wat wij je te verteilen hebben (geen sprookjes) maar wat wij van jou verwachten en waf jij van ons kunt ver wachten. Doe je het Afgesproken Je mag ook eerst bellen voor een afspraak no 2424 vraag maar naar mevr. Den Hartog, dat is makkelijker. middelman x Zaterdagavond Play-ln in Artishockgebouw Frans Bosman N.V. Ronald de Zeeuw en Paula van Rouwendaal 1 reden op voor de Club 500 Soester Courant van donderdag 21 september 1971 f HOTEl V» VkKÏ Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis dat ter gemeentesecretarie van Soest, afdeling Algemene Zaken c.a. vooreen ieder ter inzage is gelegd een verzoek van de Gebr. Tammer N.V. te Soes- terberg, gericht aan Gedeputeerde Sta ten van Utrecht, tot het wijzigen van een aan genoemde N.V. verleende ont- grondingsvejgunning, betrekking heb bende op te Soesterberg gelegen per celen (kad. bekend sectie E, nrs. 1821 en 1822). Het verzoek ligt ter inzage gedurende een termijn van dertig dagen na dag tekening van deze bekendmaking. Gedurende deze termijn bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid bij gedeputeerde staten van Utrecht schriftelijk bezwaren tegen inwilliging van de aanvraag in te dienen. Soest, 21 september 1972. Hotel-Café-Restaurant 't Spiehuis waar vanaf begin september het echtpaar Herfst de directie voert. Het alom bekende hotel-café-restaurant 't Spiehuis aan de Biltseweg werd vo rige week heropend. De heer en me vrouw H. Herfst, geassisteerd door hun oudste zoon, voeren thans de directie van dit gerenomeerde restaurant. De heer Herfst, die enige jaren be drijfsleider was van het restaurant bij het Soester Natuurbad, is vanaf zijn veertiende jaar „horeca-man". Hij was ondermeer werkzaam in het Amster damse Lido, bij Extase en Bouwens Zandvoort. Enige jaren had hij een eigen zaak in Maren in Noord Brabant. Het Spiehuis, dat in de toeristenkam pioen van de ANWB vermeld staat als een „zeer bijzondere zaak" heeft ook een historisch verleden. Ten tijde van Christoffel Pullman, verbleven er on dermeer zijn s.verspieders", waarvan mogelijk de naam is afgeleid. Vele bekende Nederlanders bezochten het restaurant. Het gastenboek ver meldt de namen van H. K. H. Prinses Beatrix en Z. K. H. Prins Claus, oud- ministerspresident prof. dr. J. E. de Quay, de schrijvers Johan Fabricius en Godfried Bomans („hoewel ik vergeefs naar een spie heb gezochtde heer Hilterman, vele NOS-functionarissen, de dirigent Dolf v. d. Linden en de artiest Herman van Veen. Als specialiteit gaat de heer Herfst de echte franse keuken voeren, waarvoor hij een vakbekwame kok heeft aange trokken. Daarnaast ook het petit-res- taurant, de gelegenheid voor een min der uitgebreid etentje. Het hotel heeft 5 tweepersoonskamers, die van alle comfort voorzien zijn. Het intieme, gezellige restaurant is ook 's avonds geopend. Bij de open-haard zal het goed toeven zijn. Onder de vak bekwame leiding van het echtpaar Herfst zal 't Spie huis ongetwijfeld weer een grote bloeiperiode tegemoet gaan. Het koepad e ambtenaar kreeg het nog eens moei- Ük toen bleek dat ook de stukken be- orende bij het aan te leggen koepad niet compleet waren. Hij kreeg op dracht van de burgemeester hier als- og met spoed voor te zorgen. Iet de aanleg van het koepad was edeeen gelukkig, al vond de heer v. ■'oppelen dat de spoorwegen iets te ■reel van het goede kregen. Een onbe waakte overweg aan het verkeer ont trokken en dan nog 75.- huur voor Ijle grond waarop het pad aangelegd jnoet worden. Hij miste in het desbetreffende besluit en tijdsduur van de huurovereenkomst *n informeerde of het Landbouwschap evestigde dat zij met het voorstel ac r ord ging. ok wilde hij weten of de indertijd orgestelde schadevergoedingsregeling Jlsnog van kracht was. Wat dit laatste Jestreft bleek dat niet het geval te in. Op verzoek van de heer Van itoppelen krijgen de desbetreffende landbouwers daar alsnog bericht van Het Landbouwschap bleek niet beves- pgd te hebben dat zij met het voorstel Éccoord gaan. hoewel een mondeling toezegging gedaan was. Verder zal in Onze reisprogramma's zijn uit 1 De concept antwoordbrief aan de heer W. van de Engel, betreffende zijn klach ten tegen de gang van zaken in en rondom het tennispark aan de Schrikslaan, zoals dat was opgesteld door het college van b. en w„ kreeg duidelijk de goed keuring niet van de leden van de commissie van openbare werken. Men vond dat de brief geen antwoord gaf op de gestelde vragen. „Mogelijk is het antwoord juridisch formeel juist", zei de heer M. van Ee (VVD), maar dan is hij in iedergeval niet prettig gesteld. Hij wilde boven dien wel weten of de heer v. d. Engel indertijd, voor de bouw van het club huis een aanvang nam, onjuiste infor maties vertrekt werden. De heer J. van Poppelen (K.VF) miste bij de raadstukken de adviezen van politie en sportstichting. Hij had overi gens begrip voor de klachten en noem de het houden van feesten in een club gebouw iets heel anders dan het ge bruik van het gebouw als kleedlokaal. Hij vroeg of ingegaan kon worden op [het voorstel van de heer v. d. Engel om een toegangsdeur tot het clubge bouw te verplaatsen. Dat bleek niet het geval te zijn. Het iclubgebouw had, zo zei de directeur van gemeentewerken de heer H. v. d. Dussen, op alle plaatsen van het ter rein gebouwd kunnen worden omdat de gehele oppervlakte de bestemming .sport en spel" had. Het was ook niet 'ichter bij de erf scheiding geplaatst en fin feite zelfs verder van de woning an de heer v. d. Engel, dan het oude (clubhuis. e burgemeester, die de afwezige wet- ouder, mevrouw M. Walter-v. d. Togt, "erving, zegde toe dat de brief her- !~chreven zou worden. Verder was zij van mening dat een clubhuis iets an ders is dan een kleedlokaal. Het wordt intensiever gebruikt, zoals ook het vo rige clubgebouw en dat moest de heer v. d. Engel toch bekend zijn. e ambtelijk secretaris van de com- issie kreeg wel de opdracht de ont- rekende rapporten alsnog bij de raads tukken te voegen. Steenhoffstraat 9a - Tel. 6571 en 4905 het contract met de Spoorwegen alsnog een tijdsduur en opzegtermijn worden opgenomen. Verkeerslichten overbodig? Op een vraag van de heer D. Hoekstra (Prot. Chr.) hoe de bij het tunneltje aan te brengen verkeerslichten bediend gaan worden, zei de heer H. v. d. Dus sen dat het de bedoeling is daarvoor de politie in te schakelen. Mevrouw G. Alting - Ambrosius merkte naar aan leiding daarvan op, dat als de politie dan toch aanwezig was, de verkeers lichten eigenlijk overbodig waren. Dat bleek min of meer het geval te zijn, maar gezien de geringe kosten, 1500,- voor de aanleg, stapte men over dit probleempje heen. Met afsluiting van een gedeelte van de Maat.weg voor het openbaar verkeer gingen de commissieleden accoord. Nieuwe voordeuren De commissieleden hadden geen be zwaar tegen het beschikbaar stellen van een krediet, groot 9555,-, voor het aanbrengen van nieuwe voordeuren in de gemeentewoningen aan de Klaar- waterweg. Omdat tot nu toe slechts een bewoonster hiernaar gevraagd had, informeerde mevrouw Alting of er een onderzoek ingesteld was of meer be woners daar belangstelling voor had den. Dat was niet het geval, maar het ligt in de bedoeling, alvorens met de aanmaak van de deuren te beginnen, dat te doen. Verkeersmaatregelen' Om de bomen langs de Julianalaan te handhaven, wordt de nieuwe rijweg niet 6.90 m maar 6 meter breed. Dat is alsnog 1 meer meer, dan de huidige -i'baan meet. Van de twee gevraagde overdekte bus haltes bii Braamhage, zal er voorlopig slechts één geplaatst kunnen worden. (Aan de kant van Braamhage). Men was er niet in geslaagd grond in bezit te krijgen voor de bouw van een abri aan de andere zijde van de weg. Tenslotte werd medegedeeld dat een Darkeerverhod zal worden ingesteld voor een gedeelte van de Dal weg. bij de flats'Haverweerd en de Akkeren. O Het thema van de vredesweek 1972 (24 september-1 oktober) is:„ De macht van Europa". Hoe groot die macht is economisch zowel als militair, of met andere woorden om het welzijn en de veiligheid van ons zelf te waarborgen en tevens die voor anderen te bevor deren realiseren wfe ons amper. We weten er te weinig van en vertrouwen dat de politici dat wel voor ons zul len bewaken. Wat we wél weten is dat onze macht kennelijk zo groot is, dat we honderd duizenden Turken, Spanjaarden, Ma rokkanen enz. van hun families en ge zinnen vandaan kunnen halen om ze hier in te zetten ter beveiliging van onze welvaart. En wat we ons wél moeten realiseren is dat wij als Soestenaren deze mede mensen, deze gastarbeiders, niet de ;astvrijheid geven die een goed gast heer betaamt. Het is daarom dat op dinsdag 26 sep tember a.s., 's avonds om 20.00 uur, in het Verenigingsgebouw St. Jozef door de „Stichting Eemland voor buitenland se werknemers" een film- en discus sieavond wórdt belegd. Vertoond zal worden de film over het probleem buitenlandse werknemers, die onlangs door de NOS-televisie werd uitgezonden. Na de film is er discus sie, waarbij een forum aanwezig zal zijn.waarin zitting hebben mensen die nauw betrokken zijn bij de zorg voor onze buitenlandse werknemers. De werkgroep Soest van de Stichting Eemland nodigt U bij dezen van harte uit. Zondag a.s. zal het Kerkkoor van de St. Jozefkerk uit Arnhem zijn mede werking verienen aan de Eucharistie viering van 9.30 uur. Dit koor zal o.a. de missa brevis in Bes van J. Haydn en enkele motetten van andere componisten uitvoeren. Zondagmiddag 24 september a.s. orga niseert Artishock in Soest wederom een zg. Kinderconcert om 3 uur in het AS- gebouw, Steenhoffstraat 46 in Soest. Henk Waardenburg die hiervan de lei ding heeft, vindt het woord „concert" niet zo gelukkig gekozen, omdat de aanwezige kinderen zelf muziek maken en mee kunnen zingen. Het wordt een samenspel van muzikale expressie, een play-in voor kinderen die van muziek houden. Voor kinderen van alle leef tijden. Het is echter niet uitgesloten dat kin deren die een instrument bespelen ook iets solo ten gehore mogen brengen. Rondom een kerngroep die Henk Waar denburg uit Amersfoort meebrengt, wordt in de tentoonstellingszaal gemu siceerd en geïmproviseerd. Coby Blankestijn zondert zich af met de allerkleinsten in één van de andere zalen van het AS-gebouw. Voor slag- en tokkelinstrumentjes wordt gezorgd. Op deze zondagmiddag is er dus geen poppentheater. Wie nog mee wil doen met de buscon certen, 5 concerten Uit en Thuis, Soest - Utrecht (Tivoli) moet er nu vlug bij zijn, want onze voorraad plaatsen is bijna uitverkocht. Wij hebben nog de beschikking over 1 plaats in de zaal en 4 plaatsen op het balkon. De 5 con certen (vestiaire en plaatsbespreking inbegrepen) komen op ƒ39,-, vervoer is gratis. Het programma is bij ons ver krijgbaar, wanneer U eerst eens een blik op de uit te voeren werken wilt slaan. BIRKSTRAAT 7 GRILL BAR UIT. GOEIE GEWOONTE. TELEFOON 3337 Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 30.000 stuks in prijzen van 12.25 tot 14,-. Middenprijs 12,8( Prijs per kg ƒ2,-. Op initiatief van de Raad van Kerken te Soest wordt op woensdag 11 oktober a.s., van 's middags 2 tot 5 uur, we derom een kinderkledingbeurs georga niseerd. Dit jaar wordt de beurs ge houden in één van de zalen van de Open Hof (hoek Dalweg/Veenbesstraat). Ieder wordt opgeroepen de kasten na te zien op goede gedragen kinderkle ding. Uiteraard heeft in deze tijd van het jaar winterkleding de voorkeur. Ook zomerkleding e.d. is echter van harte welkom. Voor het afstaan van deze kleding wordt geen vergoeding gegeven. Op 11 oktober a.s. wordt deze kleding ver beneden de normale prijzen ver kocht. De opbrengst van deze beurs komt ten goede aan UNICEF, die het zal besteden >.voor de aanschaf van pak ketten medicijnen voor zuigelingen consultatiebureaus. In de week van maandag 2 oktober tot zaterdag 7 oktober kan deze kleding op de volgende adressen worden inge leverd: G. Paul, Braamweg 69. tel. 2094. C. Tak, Van Weedestraat 41, tel. 2676. A. van Dalen, Eigendomweg 32. tel. 5t523. W. Deelen, Soesterbergsestraat 7, tel. 7251. E. J. van der Flier. Birkstraat 93, tel. 2354. F. Fennema, Korte Hartweg 30, tel. 6534. T. de Vries, Speenkruid straat 33, tel. 7063. Mevr. F. A. v. d. Weijde, Ereprijsstraat 189. tel. 7376. S. de Jong, Hobbemalaan 9. tel. 4132. Indien u geen kans ziet, zelf de kle ding op één van de adressen te bezor gen, gelieve u kontakt op te nemen met één van de onderstaande adressen: Mevr. F. A. v. d. Weijde, Ereprijsstraat 189, tel. 7376. S. Laseur, Wieksloterweg 39, tel. 8428. W. Deelen, Soesterbergse straat 7, tel. 7251. De Beheerscommissie van de Open Hof en de stomerij Supercleaner verleenden spontaan en belangeloos hun medewer king door het beschikhaar stellen van resp. zaalruimte en kledingrekken. Soest - - Telefoon 2792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 De Volksuniversiteit in Baarn verheugt zich ook in enthousiaste Soester be langstelling. Op 15 september was de start, volgen nu in september nog 2 lezingen, die wij speciaal onder uw aandacht brengen, omdat beide iets bij zonders te vertellen hebben. Op 26 september zullen Spanningen in de Arabische wereld besproken worden en op 29 september komt Leen Frommer deelgenoot maken van zijn ervarin gen bij de Training Wedstrijdschaatser De lezingen worden gehouden in de zaal van Het Brandpunt aan de Oude Utrechtseweg in Baarn, slechts enkele minuten gaans vanaf het station Baarn. Aanvangstijd op 26 sept. 19.30 uur, op 29 sept. 20.00 uur. Het programma van de V.U. Baarn is bij ons verkrijgbaar 0,25. Het is een keurig verzorgd boekje, waarin U uitvoerig over alles wordt ingelicht. Wat de cursussen aan gaat, die eveneens door de V.U. wor den georganiseerd, zijn er nog plaatsen vrij voor deelnemers aan, Italiaans, Engels, Spaans. Deze drie voor begin ners, terwijl voor de cursus Frans voor meer- of verdergevorderden, ook nog ruimte open is voor deelname. Ook de muziek-,filosofie- en creativiteitscursus kan nog belangstelling gebruiken. In schrijvingsformulieren vindt U in de programmaboekjes. En dan nog enige toelichting op de theaterreservering, die wij, door onze aansluiting bij de Theater-bespreek bureaus, nu in wijder vertakking kun nen waarnemen. Men is geneigd te denken, dat men nu voor alle mogelijke voorstellingen al maanden tevoren bij ons kan bespre ken. Zo zit de zaak echter niet. Iedere schouwburg heeft een eigen aantal voorbespreek-dagen. Dit aantal is bijna overal verschillend. Als voorbeeld ge ven wij U: Grand Théatre Gooiland te Hilversum, 4 dagen tevoren, dagelijks van 10.00-14.00 uur: Stadsschouwburg te Amsterdam, 7 dagen tevoren (cou ponhouders 8 dagen) dagelijks van 11.00-16,00 uur: Lurelei Theater te Am sterdam. 3 weken tevoren, dagelijks van 11.00-14.00 uur: Theater Carré on beperkte bespreektermijn. Het is niet doenlijk in dit bestek de volledige opsomming te geven. U doet er goed aan, wanneer U belangstelling voor een stuk in een bepaald theater heeft, allereerst met ons telefonisch kontakt óp te nemen, zodat U over de bespreektijd goed bent ingelicht: en geen vergeefse reis naar ons kantoor hoeft te maken. Wij hopen, dat U, zo wel als wij, door de praktijk meer en meer in deze service groeien. Alle be gin is even wennen. Aan de Utrechtse universiteit promo veerde gisteren de heer R. C. H. M. Oudejans, geboren te Hilversum in 1943 en wonende te Soest, Ereprijs straat 175, tot doktor in de wiskunde en natuurwetenschappen op het proef schrift getiteld: De koolwaterstoffen van de miljoenpoot graphidostreptus tumuliporus (Karsch). De heer Oudejans behaalde in 1963 zijn Gymnasius-b aan het R.K. Lyceum voor 't Gooi te Hilversum. In hetzelfde jaar werd begonnen met de studie in de biologie aan de Utrechtse universiteit. In oktober 1968 legde hij het doktoraal- examen af (cum laude), met als hoofd vak scheikundige dierfysiologie. Sedert oktober 1968 is de heer Oude jans als wetenschappelijk medewerker verbonden aan het Laboratorium voor scheikundige dierfysiologie te Utrecht. Het Tweede Kamerlid A. G. van der Spek is de eerste spreker die op zon dagmorgen 24 september a.s. de reeks „thema-ochtenden" opent die dit sei zoen in het Artishock-gebouw zijn ge pland. Het thema van deze ochtend is „De Macht van Europa". Dit is ook het thema van de Vredes week die eind september in het hele land wordt gehouden, een initiatief van het Interkerkelijk Vredesberaad. De thema-ochtenden in Soest worden georganiseerd door een zgn. „thema- groep". Dit zijn een aantal Soestenaren die elke vierde zondag van de maand iemand wil uitnodigen informatie te geven over maatschappelijke, politieke of roligieuze structuurveranderingen in onze samenleving. In oktober is het thema: de Verenigde Naties. Discussieleider is Dick Stroband. Aan vang half elf. Tot ongeveer twaalf uur. Voor kleine kinderen is een crèche aanwezig. Voor de bezoekers koffie. Plaats: het Artishock-gebouw, Steen hoffstraat 46 in Soest. Telefonische inlichtingen bij: de heer K. P. Evenhuis, Dokter de Voslaan 12, tel. 6617; de heer H. Fugers, Kerkpad 22 N.Z., tel. 5838; mej. H. Reichenber- ger. Koninginnelaan 90, tel. 8836; de heer M. W. Spies, Kerkpad 20f Z.Z., tel. 5362: de heer en mevrouw Stroband, Kamperfoeliestraat 117, tel. 7551; mevr. A. D. Tomassen-Holshoimer, Emmalaan 6. tel. 3452; de heer J. Visser, Dokter Rupertlaan 34, tel. 4283. Een dezer dagen werden op de Leus- derheide te Amersfoort nationale schietwedstrijden gehouden voor leden van de reservepolitie. Hiervoor bestond grote belangstelling en uit het gehele land waren korpsen vertegenwoordigd. Er werd met pistool geschoten, zowel voor korps als persoonlijk. De afstand bedroeg 25 meter. Het korps uit Soest kwam goed voor de dag en het bleek dat er goede schutters bij zijn. Bij de korpsen werd Rotterdam I eerste Soest tweede en Rotterdam II derde. Dus een fraai resultaat, gezien de overweldigende deelname. Instructeur, brigadier J. Mater, was bijzonder tevreden over de behaalde resultaten, want bij de persoonlijke wedstrijd plaatste E. J. Jongsma zich als derde. A. A. de Kruijf werd drie ëntwintigste en P. L. van Wijkvliet vij f entwintigste. Bij Middelmuit krijg je er. in ieder geval, erg veel mee te maken en dan is liet heimaal niet moeilijk meer om modebewust te zijn (of te worden). mode dames-en herenconfectie torenstraat 19 •soest ~J Zoals reeds in vooraankondigingen is bekend gemaakt, zuilen er het komen de jaar door Artishock weer een aan tal avonden georganiseerd worden die langzamerhand bekend zijn geworden onder de naam Play In. Deze avonden hebben absoluut niet de pretentie dat het concerten of recitals zijn. Hier ko men uitsluitend mensen die er plezier in hebben om met elkaar te musiceren en/of naar muziek te luisteren. De avond van de 23e is zo opgezet dat er voor de pauze enkele werken ge speeld worden die min of meer inge studeerd zijn. Naar perfectie wordt niet gestreefd. Na de pauze zullen we pro beren met de aanwezige strijkrs een concert voor blokfluit en strijkers en een clavecymbelconcert van J. S. Bach te spelen. Iedereen kan hieraan mee doen. Die mensen die een ander insti-ument bij zich hebben en ook beschikken over de nodige bladmuziek, kunnen proberen combinaties te vormen met enkele aan wezigen om daarmee in een andere ruimte te spelen U kunt natuurlijk ook van te voren met bepaalde mensen af spreken om elkaar de 23e te ontmoeten. Neemt U zo veel mogelijk uw instru ment en bladmuziek mee! Aanvang 20.00 uur. Voor eventuele in lichtingen kunt U bellen naar 3099. ELECTROTECHNISCH bureau Aanleg en onderhoud van licht- en krachtinstallaties Elektrische fornuizen, boilers e.d. vla de P.U.E.M. Birkstraat 48 - Telefoon 3367-8978 De Soester goochelaar Ronald de Zeeuw zal binnenkort in een program ma, dat georganiseerd wordt voor in validen te Zeist door de Stichting Ont spanning Gehandicapten (Club 500) op treden. Paula van Rouwendaal, die voor be jaarden in Soesterberg haar program ma „Ratjetoe" bracht, heeft onder aus piciën van de club 500 vorige week aan een programma meegewerkt in het Rotterdamse Zeehospitium te Katwijk aan Zee. Wijnhandelaar J. Mets kreeg op een studiereis naar Frankrijk met de Confrérie des Vinophiles Pays-Bas twee onderscheidingen uitgereikt. De eerste de „Ordre de la Fidelité aux Vins Soleil" uit handen van de heer J. L. Nativelle, eigenaar van het kasteel Malijay aan de Cotes-Du-Rhone; de tweede van de „Covnfrarie des Eschan- sovn dov rei reinie" bij het bezoek aan het kasteel Clos de Diane. Deze onderscheidingen worden jaarlijks uitgereikt aan wijnhandelaren die zich bij zonder hebben toegelegd op de propaganda van de Frase wijnen. Op de foto de heer Mets met de bij de onderscheiding behorende certificaten.

Soester Courant | 1972 | | pagina 9