S>cl\oemaker - antenneteckniek BECKER Jachttekeningen van Rien Poortvliet middelman voordeel Hogere subsidies voor P*V*(X en het korps van Soesterberg PROGRAMMA SPORTHAL BEUKENDAL V.V.V.- JAAP RADEMAKER Een prachtig hoek zonder tekst TOTAL Garage Stam Betaling abonnementsgeld Soest - - Telefoon 2792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 Berber tapijt Nylon merktapijt nu 85,- Enige soelaas in noodsituatie van Artishock Gaat u trouwen Inlichtingen over alle verzekeringen J. L. ML van Hal-Zonderop Kinderkledingbeurs in de Open Hof Automobilist licht gewond Reconstructie kruispunten in Soest-Zuid Natuur-educatielessen op de scholen Bejaardenflat Honsher^en krijgt een ingebouwd dienstencentrum „A J A X" Drie voorlezertjes naar Utrecht Aquariumvereniging „Zilver Tetra" Training K.V. De Meteoren Ontvluchte jongeman aangehouden Vergadering Soester Vogelvrienden Duits tankbataljon naar Soesterberg Jongens gooien steen door ruit van passerende trein Olympia wandelde weer in de prijzen Juwelier-horloger W.M.F. rookstel ƒ29,50 nieuws Soester Courant van donderdag 28 september 197S Rien Poortvliet, de kunstenaar dierenvriend. Dezer dagen werd het hoek „Jacht tekeningen" van Rien Poortvliet, dat de tekenaar opdroeg aan zijn vrouw en zijn beide kinderen, in de verkoop ge nomen. In een voorwoord zegt Z.K.H. Prins Bernhard: „Rien Poortvliet heeft in dit prachtige boek de liefde van de jager voor het wild op schitterende wijze gestalte gegeven" en verder „Zijn lief de voor het dier staat voorop. Dat komt ook juist in dit boek zo duidelijk tot uiting. U zult weinig jachttaferelen zien, maar heel veel afbeeldingen van levende dieren in hun natuurlijke om geving". Met deze paar zinnen is Poortvliet overduidelijk gekenschetst. Dierenvriend en kunstenaar. Poortvliet, afkomstig uit Kethel en sinds drie jaar in Soest wonend, is niet alleen een zeer begaafd tekenaar, maar ook een boeiend verteller. Velen zullen zich hem ongetwijfeld nog herinneren uit het T.V.-programma van Willem Duys, enige jaren geleden, waarin hij vele aandoenlijk mooie schetsen voor de camera hield. Wie herinnert zich Als u nu bij ons station komt tanken ontvangt u een sticker van één der 18 officiële clubemblemen Eredivisie 1972-1973. Spaar deze stickers en plak ze op de over zichtelijke verzamelkaart met gegevens over alle clubs; samengesteld door Joop Niezen van V.l./Goat. 'minimaal 20 liter benzine, 2 liter mengsmering of 40 liter dieselolie. Totalstation TORENLAAN 110, BAARN (bij de Naald) niet het konijn in een hokje, uitziend op een keukendeur, het mestkalf in een nauw hok en zijn vraag of dat met dierenliefde te maken had. Poortvliet: „Jagers zijn geen machts wellustelingen. Die schieten te pas en te onpas. Jagers verrichten een taak in de natuur met kennis van zaken, net als de tuinman die bomen snoeit". Hij hekelt de foeiroepers, die dikwijls zelf te beroerd zijn om hun hond echt uit te laten, de grote monden over de gemeenheid van de jager, maar graag wild eten. „Vroeger was jagen ge meen. Nu het in goede banen geleid is, is er zelfs meer wild". Poortvliet, de enige jachtschilder in Nederland, zegt liever zijn auto uit te lenen dan zijn hond. Hij gaat ook lie ver niet met vakantie omdat hij dan niet tekenen en schilderen kan. Hij illustreerde de boeken Japie en> Lotje en Saskia en Jeroen; is een vast medewerker van het in Duitsland ver schijnende blad „Wild und Hund", ter wijl ook de lezers van het damesweek blad Margriet hem regelmatig in het blad tegenkomen. Prins Bernhard eindigt zijn voorwoord met: „Ik geloof dat u evenzeer als ik zult genieten van het hartverwarmen de werk van deze grote kunstenaar". Op de laatste pagina schrijft Poortvliet zelf: „U, Lieve Heer, bovenal dank voor de prachtige dieren die u maakte. Ik ben me ervan bewust dat het uw. dieren zijn, geen musje valt zonder uw weten". Het boek dat gelijktijdig in Nederland (5000 ex.) en Duitsland (15.000 ex.) uit komt is een uitgave van Van Holkema en Warendorf te Bussum. In de eerste dagen van oktober wor den de kwitanties voor het abon nementsgeld voor het 4e kwartaal aan de incasseerders ter inning af gegeven. Wilt u liever niet per kwitantie betalen, dan verzoeken wij u het verschuldigde bedrag ad 4,75 di- rekt over te maken op onze post girorekening 126156, of op onze rekening bij de Nederlandsche Mid- denstandsbank of Coöp. Raiffeisen- bank te Soest, of het bedrag aan ons kantoor te voldoen. Voor de abonnees die automatisch gireren, geldt deze mededeling niet, daar de girodienst voor overschrij ving zorg draagt. Wacht U a.u.b. niet met gireren tot de incasseerder komt. Dan voorkomt U voor ons veel werk en ook een incasseerder wenst graag voor zijn werk beloond te worden. Administratie SOESTER COURANT r WOLLEN 400 br., van 196, WONINGINRICHTING TORENSTRAAT 3B SOEST TELEFOON 4786 nu 159,- 5 jr. garantie, van 128, De beide Soester harmoniën, P.V.O. en Soesterberg, krijgen met terugwerkende kracht vanaf 1 januari van dit jaar, hogere gemeentelijke subsidie. Beiden ont vingen jaarlijks ƒ2550, voor P.V.O. is dat nu ƒ6325 en voor de harmonie van Soesterberg 4450 geworden. De gemeente volgt hierdoor de Sonmo-richtlijnen, de overkoepelende organisatie van muziiekgezelschappen, richtlijnen waarop zij ondermeer door de vereniging Soester Gemeenschap attent gemaakt was. Deze mededeling, dat tot het geven van meer subsidie besloten was, werd als ingekomen stuk behandeld tijdens de vergadering van de commissie culturele zaken. Bij alle vreugde die het besluit gaf, werd evenwel een kanttekening ge maakt. „Waarom", zo vroeg mevrouw T. Walma van der Molen-de Vries, ..heeft het college ons niet geraad pleegd?". Gespreksleider R. Drost ad viseerde dit aan b. en w. kenbaar te maken, niet zo zeer in verband met deze beslissing, maar meer met het oog op de toekomst, zodat niet achteraf de commissie op de hoogte gesteld wordt van een positieve of negatieve beslis sing. Drost wilde dit schriftelijk doen, maar vond de heer D. Hoekstra op zijn weg. die dat onverstandig vond. „Het is een kwestie die in deze commissie nooit ter sprake is gekomen en hij da teert al van lang geleden. Laten wij blij zijn dat de zaak nu rond is en de gemeente feliciteren dat er slechts twee muziekkorpsen zijn". Op voorstel van de heer Drost werd de discussie over dit punt in de notulen vastgelegd, die uiteindelijk weer bij b. en w. terecht komen en werd van het schrijven van de brief afgezien. Bij de rondvraag kwam mevrouw Walma toch op het punt terug, zij het in meer algemene zin, door bezwaar aan te tekenen tegen het feit dat b. en w. niet alle culturele zaken doorspeel de. Daarbij doelde zij ondermeer op de problemen van de bibliotheek. „Het is onze taak erop toe te zien dat bepaalde verenigingen, semi-overheids instellin gen, niet makkelijker aan geld komen van de overheid dan anderen". Contra prestatie regeling Bij de ingekomen stukken werd ook de correspondentie behandeld, die de eer L. Wils ontvangen had van de oester kunstenaar K., die de deskun digheid van het college van b. en w. in twijfel trok betreffende de aankoop van unst. De correspondentie bestond uit •ele brieven, onder meer afschriften. van een advies van de gemeentelijke sociale dienst. De kunstenaar meende dat het gevolgde systeem hem in zijn bestaan benadeelde. Voorzitter Wils stelde bij het geheel enige vraagtekens, omdat hij in Hilver sum een expositie had bezocht, waarop werk van de kunstenaar tentoongesteld werd en waarvoor bij aankoop een rijkssubsidieregeling gold. De discussie over de kwestie werd verschoven naar punt zes van de agenda, maar later niet meer gevoerd vanwege het late uur. Nota Artishock De heer L. Wils, die op voorstel van de commissieleden zich voortaan met de leiding van de vergadering zal belas ten, merkte op dat de nota betreffende Artishock niet geschreven was als reactie op een nota van de kunste naarsvereniging en ook niet bedoeld was als een adviesstuk voor de begro- geeft u meer muzikaal genot met Avora Hammond LindbcrRh Philicorda Riha Solina Viscount Hoge Inruil Vraagt naar onze kredietservice BECKER - Slotlaan 161 - Zeist Telefoon 03404 - 14439 - 17744 ting. „Wij hebben geprobeerd ons standpunt te bepalen en een visie te geven over wat er gebeurd". Hij vroeg de leden of zij met de inhoud accoord gingen, omdat de uitwerking van de nota in verband met de vacanties, slechts door enkele commissieleden was geschiedt. De heer D. Hoekstra vond dat deze vraag niet meer beantwoord behoefde te worden, omdat de nota inmiddels vrij gegeven was en dus niet meer ge wijzigd kon worden. Daarop verduide lijkte de heer Wils zijn vraag met te stellen of de in de commissie zittende gemeenteraadsleden zich met de inhoud konden identificeren. De beantwoording van deze vraag werd op instigatie van de heer Drost uitgesteld, omdat met die wetenschap op dit moment niets meer te doen was. Wel meende men dat het juist was de nota en cultuuraangelegenheden in het algemeen met het college te bespreken. Een informatief verzoek, of het college daar behoefte aan heeft, zal uitgaan. Noodsituatie bjj Artishock De heer B. Joosten, die uiteraard bljj was met deze nota, meende dat die echter geen soelaas bood voor de wer kelijke accute nood van het ogenblik. ,Wjj drijven naar een afgrond en fi nancieren op het moment uitgaven van middelen die daar niet voor bestemd z(jn. Uw waarderende woorden helpen niet, er moet nu iets gebeuren". Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 De heer Joosten beklemtoonde dat staf uitbreiding nodig is, „daar moeten nu advertenties voor geplaatst worden, willen wij in januari kunnen beginnen. Wij kunnen niet wachten op de begro tingsbehandeling". Hij vond het een vervelende zaak dat het feit dat een vereniging dit werk doet, problemen geeft bij het verstrekken van de finan ciële middelen. „Voor stichtingen ligt dat natuurlijk veel gemakkelijker". De commissie zegde steun toe en be sloot een brief te schrijven met het verzoek deze zaak biet voorrang te be handelen. Wethouder J. Ebbers, die namens zijn collega Dijkstra de ver gadering bijwoonde, gaf meer directe hoop door te zeggen dat de subsidie voor dekking van het tekort over 1971, groot ƒ6781,-, wel verwacht mocht worden. Een verdere toezegging kon hij uiteraard niet doen. Aankoop kunstwerken De adviescommissie voor de aankoop van kunstwerken telt op het moment vier leden, t.w. mevrouw E. Joosten- Eerdmans, namens de plaatselijke kun stenaars, de architect J. Plas en de commissieleden mevrouw H. van Baaren-van Rossem en de heer D. Hoekstra. Een tweede kunstenaar, die zitting wil nemen in deze adviescom missie was nog niet gevonden. Toch zal de commissie met spoed aan het werk gaan, omdat er drie aanvragen van de gemeente liggen, waarvoor een advies moet worden uitgebracht. Tot slot besloot men het punt „open baarheid vergaderingen culturele com missie" voor onbepaalde tijd van de agneda af te voeren. Op initiatief van de Raad van Kerken Soest wordt op woensdagmiddag 11 ok tober, van twee tot vijf uur, een kin derkledingbeurs gehouden in de Open Hof, hoek Dalweg hoek Veenbesstraat. Indien u kleding hiervoor beschikbaar heeft, kunt u dat in de week van 2 tot 7 oktober inleveren. De gehele opbrengst van de beurs komt ten goede aan Unicef, die het zal be steden voor de aanschaf van pakket ten medicijnen voor zuigelingen- en consultatiebureaus. De inleveringsadressen zijn: G. Paul, Braamweg 69; C. Tak, Van Weedestraat 41; A. van Dalen, Eigendomweg 32; W. Deelen, Soesterbergsestraat 7; E. J. van der Flier, Birkstraat 93; F. Fenne- ma, Korte Hartweg 30; T. de Vries, Speenkruidstraat 33; Mevr. F. A. v. d. Weijde, Ereprijsstraat 189; S. de Jong, Hobbemalaan 9. Indien U geen kans ziet zelf de kle ding op één van de adressen te bezor gen, gelieve u kontakt op te nemen met Mevr. F. A. v. d. Weijde, Ereprijsstraat 189 tel. 7376. De Beheerscommissie van de Open Hof en de stomerij Supercleaner verleenden belangeloos medewerking door het be schikbaar stellen van resp. zaalruimte en kledingrekken. De 20-jarige automobilist G. W. uit Soest liep zaterdagnacht twee snijwon- den aan het hoofd op, toen hij op de Vredehofstraat tegen een lichtmast botste. Een en ander was het gevolg van een, verkeerde inhaalmanoeuvre van de voor hem rijdende H. v. A. (22) uit Soest, die ging passeren op het mo ment dat hij door W. werd ingehaald. De auto. van W. kwam boven op een verkeersgeleider tegen een lichtmast tot stilstand en werd daarbij aan de lin kerzijde zwaar beschadigd. Deze week is een begin gemaakt met de reconstructie van de kruispunten Schoutenkampweg - Heideweg-Foeken- laan. De verkeersomleidingen zullen met borden worden aangegeven. De werk zaamheden, welke worden uitgevoerd door de firma Kuijer uit .Soest, zullen ongeveer vier weken duren. Evenals vorig jaar, zal de gemeente lijke plantsoenendienst het komend winterseizoen weer lessen „natuur-edu- catie" verzorgen voor de leerlingen van de 5e klas van de openbare en bijzon dere basisscholen. Op dit moment wordt de belangstelling hiervoor bij de scholen gepeild. Ter voorkoming van misverstanden en met verwijzing naar een artikel onze krant van vorige week, vermelden wij dat de in de wijk Klaarwater te bou wen flat Honsbergen, die zal bestaan uit 229 woningen voor bejaarden, een ingebouwd dienstencentrum krijgt. Vanuit dit dienstencentrum worden onder leiding van beroepskrachten en in samenwerking met dienstverlenende organisaties en vrijwilligers, activiteiten en voorzieningen geboden en gecoördi neerd, ondermeer ten behoeve van be jaarden. Hetzelfde geschiedt te Soesterberg, waar bij de flat van 87 bejaardenwo ningen een dienstencentrum wordt in gebouwd. Er is dus geen sprake van de bouw van een verzorgingstehuis met een di rectie. Verzorgingstehuizen in Soest zijn onder andere Molenschot, Braamhage en Groot Engendaal. Daar worden de be woners door het personeel van het te huis verzorgd. Die tehuizen bieden de mogelijkheid tot gemeenschapsvorming, waartoe het gebruik van eet- en recre atiezalen, bijdragen. Serviceflats in Soest zijn Hoog-Soest- dijk aan het Nassauplantsoen en het nieuwe „Soesterduinen" aan de Soes terbergsestraat. Serviceflats zijn uit zelfstandige flatwoningen bestaande woongebouwen waarin de bewoners bepaalde diensten worden geboden, ter wijl in het gebouw tevens zijn opgeno men gemeenschappelijke ruimten ten behoeve van centrale voorzieningen. In zo'n gebouw is een centrale keuken opgenomen. Wat Honsbergen betref komt er naast het dienstencentrum een winkelcen trum, waarin twee banken, een bakker, een supermarkt, een dameskapper, een wasserette en een horecabedrijf als mede een peuterspeelzaal, alles onder één dak. We zitten vanavond in huis, nogal glad, want „Ajax" die komt voor de Cup op de mat. We zijn niet te spreken, we geven „niet thuis", •want „Ajax" die komt voor de Cup op de buis. We gaan niet naar buiten, we gaan niet op stap w' hebben een zitstoel, en we zetten ons schrap. We houden ons toestel op Nederland-Eén, vanavond dan gaan we eens ner-re-gens heen. Niet naar een bijeenkomst, naar zitting of Raad, vanavond dan is er geen kip op de straat. Er wordt niet gejakkerd, we gaan niet te keer. met brommer en knal pot in 't avondverkeer. De ouders, ze zitten aan 't toestel gekleefd, ze hebben nog nooit zo een wedstrijd beleefd. De kind'ren zijn op, en ze volgen het beeld, vanavond dan wordt er geen straf uitgedeeld. Er is geen gejengel er is geen gezeur, een ieder geniet van een „Ajax" in kleur. De thee staat te prut'len, en wacht tot de rust, als moeder dan schenkt, is er niemand die 't lust. Er kijken miljoenen, ook wij zijn daarbij, 't is Nederlands hoop, in de voetballerij. Als „Ajax" zal winnen, dan gaan wij akkoord, met alle misère, die 't leven verstoord. Want morgen dan is er bij juf in de klas, een slapende jeugd die bij 't voetballen was. Ze kan ook wel stoppen, er wordt niet geleerd, maar wel op de winst van de Cup nog geteerd. En ook bij de arbeid op 't werk, op 't kantoor, daar voetbalt men ook morgenochtend nog door. De kranten staan vol, met lof en kritiek, ze geven hun visie aan 't leesgraag publiek. We geven vanavond, geen draai aan de knop, want „Ajax" die komt, in de strijd aan de top. De Cup wordt gewonnen, wij moeten dat zien, van tien over achten, tot kwart over tien. Zaterdag werden, na de tweede ronde van de voorleeswedstrijd, in de biblio theek de namen bekend gemaakt van de drie kinderen, die deze week in Utrecht gaan deelnemen aan de wed strijd om het provinciaal kampioen schap. Dat zijn Elly Overgoor van de Maria- school, Julliette Wildenburg van de Rinke Tolmanschool en Therèse van Gorcum van de Da Costaschool. Maandag 2 oktober a.s. opent de aqua riumvereniging „Zilver Tetra" het nieu we verenigingsjaar met een lezing in het gebouw De Rank van de heer Sanderse over het onderwerp „aqua biologica". In deze lezing wordt aan dacht besteed aan de invloed van een niet schoon aquarium op de groei van vissen en planten. De lezing, die om 20.00 uur aanvangt, wordt geillustreerd met 72 dia's. Op donderdag 5 oktober a.s. zullen de trainingsavonden worden gehouden in de R.K. MAVO, Steenhoffstraat 44b. Van zeven tot acht uur voor adsp. en pupillen. Van acht tot tien uur voor het eerste, tweede en derde twaalftal. Ook niet-leden zijn welkom op deze avonden om kennis te maken met de korfbalsport. Zowel bij de senioren als bij de jeugd zit men met een tekort aan heren. Men hoopt dan ook dat veel heren zullen komen om met de dames een balletje te gooien. Men kan daar ook, indien men interes se heeft, zich voor het lidmaatschap opgeven. De uit het Rijksopvoedingsgesticht in Amersfoort gevluchte M. G. T. (18) uit Amstelveen werd zaterdagmiddag, na een kortstondige vrijheid, door de poli tie in het park Colenso aangehouden. Een bewaker zag in Amersfoort dat T. een lift kreeg en volgde de auto tot bij het paleis Soestdijk, waar de jongeman uitstapte. Deze vluchtte bij het zien van de bewaker Colenso in, waar hij door de inmiddels gewaarschuwde po litie kon worden aangehouden. T. moet nog tot volgend jaar september in het rijksopvoedingsgesticht blijven. Maandagavond 2 oktober a.s., aanvang 8 uur, wordt in het restaurant De Kleine Witte aan de Middelwijkstraat, de maandelijkse vergadering gehouden van de vereniging De Soester Vogel vrienden. Na afhandeling van de kleine agenda, zal de heer P. C. Grauw uit Rotter dam een lezing houden over „graspar kieten en grote parkieten". De Dumoulinkazerne te Soesterberg zal in de maand oktober een Duits tank bataljon herbergen. Gedurende diezelf de tijd gaat het Bravo-eskadron van SoesTerberg naar Schwanewede bij Bre- men, de thuishaven van de Duitsers. Bij de uitwisseling zijn ongeveer hon derd man betrokken. De Duitsers zul DONDERDAG 28 SEPTEMBER 18.30 uur: Olympia A - SW (M); Olympia A - SVV (J). 19.15 uur: BG SV 4 - VVH 2 (D). 20.00 uur: SVV 2 - SW 1 (Prom. H); Foxboro 1 - Olympia 4 (D); Foxboro - Olympia 5 (H). 21.15 uur: Olympia 3 - Olympia 2 (D)Olympia 2 - BG SV (H). 21.30 uur: VVH 1 - BG SV 4 (H); SVV 3 - Olympia 5 (D). ZATERDAG 30 SEPTEMBER 19.00 uur: Red Stars b - Ola Stars b (J). 20.10 uur: Red Stars a - Ola Stars a (J); Red Stars II - Eagles I (D). 21.20 üur: Red Stars 3 - SVO 2 (H); Red Stars 1 - Ola Stars 2 (H). Een baby, die in de armen van zijn moeder, mevrouw S. van B. uit Den Haag, lag, werd licht gewond door glasscherven, die afkomstig waren van een kapotgegooid coupéraampje van de trein Utrecht-Amersfoort. De trein reed in de buurt van het sta tion Soestduinen, toen enkele jongens de steen gooiden, die de ruit vernielde. Eén van de reizigers trok aan de nood rem, waarna twee leden van de spoor wegrecherche die als passagier meere den, direct een onderzoek instelden. Dat leverde niets op. Ook de Soester politie trof de daders niet meer aan. Zaterdag werd de 11e Herfsttocht ge houden in Barneveld, welke was ge organiseerd door de wandelvereniging Jan van Schaffelaar. Onder de negenhonderd deelnemers die van start gingen bevonden zich ook de drie groepen van de chr. wandelsport vereniging „Olympia". Er waren fraaie parkoersen uitgezet, welke de deelne mers door het „Geldersch Landschap" en de plaatsen Barneveld en Koot wijkerbroek voerden. Mevr. S. Brood wandelde met de vijf tien adspiranten 5 kilometer. Op deze afstand waren 16 groepen vertegen woordigd. De uitslag was: 1, Trekvo gels, Amersfoort (604 pnt.), 2. Olympia (601 pnt.), 3. Willen is Kunnen, Ede (597 pn-t). Een-en-twintig groepen wandelden op de 10 kilometer. Hierbij waren de 22 junioren van de heer D. Brood. Eerste werden de Dodewero's, Dode- waard met 680 punten, tweede Olym pia met 639 punten en derde de Trek vogels 621 punten. Op de 20 km. liepen twee groepen. De twaalf Olympia-senioren onder leiding van de heer Van Steendelaar werden met 629 punten eerste en de Trek vogels, Amersfoort werden met drie punten minder, tweede. In Ede wordt zaterdag 7 oktober de 4e Panoramatocht gehouden. Ook de Olympianen zullen dan present zijn. len met hun vijftien Leopard-tanks Vertrek vanaf de Veldweg om 13.00 uur ondei' andere oefenen op de Leusderhei. precies. WINKELCENTRUM SMITSHOF SPECIALE PRIJS HET ADRES VOOR UW SNELLE REPARATIES De nazomerzon is een toegift, waarvan we volop moeten profiteren. De stich ting Gooisch Natuurreservaat heeft erop gerekend, dat U dit sportief en met open oog en hart voor de na tuur zult doen. Er is dan ook weer een mooi herfst programma verschenen, dat velen zal inspireren, in elk geval om eraan mee te doen. Er is een autotocht op 1 oktober, een fietstocht op 8 oktober en verder een keuze uit fotowandelingen, rondwan delingen, boswandelingen en voor de jeugd, kinderwandelingen. Ook op twee zaterdagen in oktober een vogeltrekex cursie. Het volledige programma met infor matie is bij ons verkrijgbaar. Natuur liefhebbers, komt het halen! Door onze eigen VW werden een aan tal fietstochten uitgezet, die nu op stencil en gebundeld a ƒ0.50 verkrijg baar zijn. De bedoeling is de fiets- mogelijkheden nog uit te breiden, want, U zult het meer en meer gaan besef fen, dat het rustigste vervoermiddel in de schone natuur toch zeker wel de fiets is. En we kunnen er nog lang vóór dat sneeuw en ijs de wegen dek ken, van genieten. Wilt U op andere manieren het avon tuur wagen om ontdekkingen te doen in de diverse mooie streken, die ons land bezetten, dan bent U goed met de krant „Er op uit in eigen land", die het Nationaal Bureau voor Toerisme het licht deed zien. Hierin wordt, provin- cie-gewijs, verteld over de bijzonder heden en atrakties die overal op U liggen te wachten. Ook voor de aan schaf van deze krant, kunt U bij ons terecht. En er komt nog meer, waarmee VW Soest U van dienst kan zijn. Binnenkort zal namelijk bij de Raiffei- sen Bank en bij onze VW de Ge schenkenbon geïntroduceerd worden. Met deze bon kan een gelukkige ont vanger of ontvangster een geschenk naar keuze uitzoeken bij een winkelier te Soest of Soesterberg. die aangesloten is bij deze organisatie. Wij hopen U er spoedig meer over te kunnen vertellen en het tijdstip waarop wordt gestart. Wij wachten nog op een volledige op gave van de winkeliers, die het be lang van medewerking inzien Wij vra gen dringend, of zij zich zo snel mo gelijk willen opgeven. De Geschenk bon zal, blijkens de vraag die ernaar is, ook in Soest en Soesterberg in een behoefte voorzien. Hoe uitgebreider de lijst van medewer kende winkeliers wordt, hoe ruimer de keuze voor het geschenk zal zijn. Engeschenken onderhouden de vriendschap. Het is ook juist naast het. geschenk, dat we de vriendschap zo nodig hebben. Er komt dus een kans meer in Soest.

Soester Courant | 1972 | | pagina 9