IS M VI h ■9W Gadeslaan >Ie ler- c? |J OOK THUIS INTERESSANT EN CHIC GEKLEED „Mou je roer recht" EN Mw%m- 1 i V :er i troie en- i0& i® Oosterse gerechten T 155-2537 r eten? ar huis ogelüke IN tot 4 uur. .EL1JK REAU .g. 3069 reerd met d» jmen EDRO 473 5 n. REÏJ, icst, 56 -16 "■'■•'■•-et cÈVl «fes ffe< Ao«/t geen betoog dat kinderen uit één gezin heel verschillend kunne» zij», tnet andere woorden elk een eigen be paalde aanleg hebben dus ook op eigen wijze reageren op de opvoeding der ouders, die in de aanvang allicht het- zelfde" zal zijn. Ze hebben immers al fcwn kinderen even lief en zullen in hun hart voor allen dezelfde goede wensen hoes ter en. Als echter de wensen van de ouders, hoe goed ook bedoeld, slecht stroken mei de aanleg van het kind, dan zal er wrijving ontstaan, aanvan- kei ijk licht, op den duur ernstiger. Het hind uit z'n aanley in z'n begeerten of én z'n afkeer. Nu hoeft daar niet altijd en overal direct aan toegegeven te wor denmaar wel w van belang dat de ou der* er aandacht aan schenken, omdat se juist daardoor hun kind werkelijk •kunnen leren kennen. Voor ouders die reeds heel vroeg een ideaal voor ogen sweeft van wat hun kind moet „wor den", is het dan dikwijls erg moeilijk dit ideaal te laten varen, om het kind soveel mogelijk te helpen en vrijheid te schenken om z'n eigen werkelijke aart- leg tot ontplooiing te brengen. Dit zal kef kind het gelukkigst doen zijn en op ■z'n zelf gekozen terrein zal het ook jwaarschijnlijk het meest bereiken. Het kgaat hier natuurlijk niet om de kinder lijke keuze van een vierjarige die vlie genier wil worden of iets dergelijlcs snaar om al die verschillende eigen schappen en karaktertrekkendie een opgroeiend mens iverkelijk voor een zeker beroep, een bepaalde levenswijze, geschikt maken. Ieder kind heeft lei ding en steun nodig: de een wat meer, •de ander; minder en als deze verstan- W»(7 en liefdevol gegeven worden, zul- len de meeste kinderen dat zelfs waar- Vieren. Daar er echter een voortduren de groei, ontwikkeling en verandering gplaats heeft, blijft gadeslaan geboden. fen naast dat gadeslaan dan ook het overwerken van wat we zien: het trach tten te peilen en begrijpen wat er in het jlcinrf omgaat. Zeker geen gemakkelijke Maak, want het kind zelf is zich van de morzaken van al z'n roerselenmeest- fdl maar nauwelijks bewust. Doch door onoplettendheid en star doowoeren van ideeën groeien de spanningen on dergronds. En als dan onverhoeds de W>owv bar*t, zijn we opeens roei heel ver wan huis. Ook daar is voorkomen be tter don genezen. JJ5T-r.Tr ik heb wel de gekste, zotste, dwaaste dingen moeten doen". „RODNEÏ" UIT PEYTON PLACE Hoewel Barbra een belangrijke rol Speelt in ,,Hou je roer recht", steelt Ryan O'Neal de show. En dat is niet zo gek, want wie kent hem niet uit Love Story en niet te vergeten als Rodney uit Peyton Place? Ryan werd in Los Angeles geboren als blonde, welgeschapen baby van auteur Char les O'Neal en actrice Patricia Callag- ham. Hij kreeg het acteren dus als het ware met de paplepel toegediend. Ryan bracht zijn jeugd in tal van lan den door. In familieverband reisde hij naar Mexico, India, Engeland en Duitsland. Toen hij tien jaar was, woonde hij een jaar in Los Angeles en daarna ging hij met zijn ouders naar Europa. ,,Ik hoorde dat ze in München met een tv-serie bezig waren en ik probeer de me er in te werken, maar men vond me nog te jong", vertelt hij. ..Maar omdat ik zo bleef aanhouden, kreeg ik van de regisseur een rolletje in ,,Tales of the Vikings". Dat bleek een goed begin te zijn want later werkte ik in Duitsland als stuntman" mee aan 39 afleveringen. En dat .stunten" is me goed van pas geko men in mijn latere leven, óók in ,,Hou je roer recht". Ik ben blij dat ik nu eens even af ben van die romantiek en al die zoete liefdesscènes. Wie me alleen uit Peyton Place kent, zal het nauwelijks kunnen geloven, maar slapstick, actie en stunts liggen me net zo goed als romantiek". Bij de Uitgeversmaatschappij Kosmos in Amsterdam is de negende druk verschenen van 'n uniek, door mevrouw E. Nakken- Rövekarnp samengesteld kook boekje .Oosterse gerechten". Bij de samenstelling van dit boekje zijn uitsluitend de gerechtén op genomen (Chinese, Indonesische en Indiase keuken) die in ons land met behulp van de inheem se produkten en de hier te lande te verkrijgen uitheemse kruide rijen zijn klaar te maken. De be reidingswijzen van de gerechten zijn aangepast aan de in Neder land algemeen gebruikelijke met hoden. Bovendien zijn de gerech ten zo eenvoudig mogelijk gehou den, opdat een ieder in staat zal zijn ze te bereiden. De vier pa gina's „smakelijke" kleurenfoto's zijn, evenals de gekleurde om slagfoto, gemaakt door Ludo A. Bergmans. (Prijs f 4.90) 0 Ryan O'Neal en Barbra Streisand jttydena hnn dolle rit op de bakfiets. 10 Barbra werkt in elke uitrusting ver tederend op de toeschouwers. Begin augustus is ln onze bioscopen een verfrissende nieuwe film gaan draaien, getiteld „Hou je roer recht". In deze werkelijk heel bijzondere film vervullen Ryan O'Neal (u kent hem wel, hij ia Rodney uit Peyton Place) en Barbra Streisand de hoofdrollen. Voor Barbra betekent dit de eerste film waarin ze geen noot zingt. ,,Hou je roer recht" is nu eens (gelukkig) geen sexy-film met „veel openhartig heid en fel-realistische scenes". Ik mag aannemen dat u meer dan ge noeg hebt van de filmische bloot-de monstraties, vooropgesteld dat u daar ooit behoefte aan zou hebben ge had. De opzet van het verhaal van deze nieuwe film is echter gebaseerd op grollen k la Laurel en Hardy, Buster Keaton en anderen. Regisseur Peter Bogdonovich zegt over de in houd van de rolprent: „Ik wil alleen maar aantonen dat het grote publiek iedereen dus, jong en oudnog steeds hartelijk kan lachen om preten tieloze grollen". SLAPSTICK „Hou je roer recht" de originele titel van de film luidt „What's up. doe?" (s echter méér dan alleen maar een pretentieloze lachfilm. Het 's een tuperuitbundige slapstick vol eer lijke grollen. Het verhaal gaat over een „getikt" meisje, Judy, en een ex centrieke jongeman, Howard ge naamd. Beiden raken verwikkeld in een serie misverstanden met betrek king tot vier identieke weekend-tas sen. De hoofdmoot van het verhaal vormt een idiote achtervolging van ruim 80 minuten, waarbij vrijwel alle denkbare vervoermiddelen worden ge bruikt, van bakfiets tot Rolls Royce, Die voertuigen gaan allemaal in de poeier of ze komen in het water te recht. Barbra zegt daarover: „Ik peesde samen met Ryan in een oude bakfiets door de bomvolle straten van San Francisco. Vlak daarna stapten we in een „kever" en reden via de heuvels rechtstreeks de plomp in. Als ik er aan denk, krijg ik nu nog de kouwe kriebels". Overigens heeft Barbra met veel ple zier aan deze film meegedaan. Ze zegt: „Het klinkt misschien gek, maar ik ben blij dat ik nu eens iets anders kon doen dan in een musical optreden. Het publiek denkt al gauw „die meid kan zeker niets anders", en ik heb nu eens kunnen laten zien dat ik echt niet vastgebakken zit aan de musical, maar dat ik óók een gewone rol kan spelen. Nou moet je dat „ge woon" niet te letterlijk opvatten, want Voor de komende herfst en winter is een unieke kollektie dres6y. en home- wearkleding uitgekomen. Voor overdag kan een keus worden gemaakt uit korte jurkjes en broekpakken. De nieuwe modellen hebben een meisjesach tige charme, een nonchalante, ongedwongen uitvoering, of behoren tot de mooie creaties in boutiquestijl. Voor 's avonds of om te dragen bij house- parties zijn de dressies als lang model uitgevoerd. Bij veel dressy-model- len vervaagt de overgang van homewear naar nachtkleding, omdat zowel de modellen als het materiaal geschikt zijn om overdag, èn 's nachts ge dragen te worden. Zo zijn er dressies en homewear van melano-rib, uitge voerd in de tinten rood/wit en marine, wit, in een klein bloemdessin ane monen". Er zijn lange dressies en pakken in de unikleur „klinker" (oranje kleurig), U ziet ze ook in het „Hawaiidessin" als partnerlook-pyjamamo- dellen voor hem en haar, uitgevoerd in verschillende zachte herfstachtige kleuren. Er zijn pakken met dwarsgestreept bovendeel in „arena", een bruinachtige voor de herfst zeer fraaie favoriete kleur. In het „bouquet- dessin" zijn grote bloemmotieven in de uni-kleuren rosé, geel, klinker en azuur. Er is zelfs in de homewearkleding een velours-serie, waarin ook ochtendjassen worden gebracht, alles zacht en mollig, chic en met een soe pele val. Deze kollektie, samengesteld en uitgebracht door Schiesser, maakt het voor iedere vrouw mogelijk zich naar eigen smaak mooi en interessant te kleden, zowel overdag als 'g avonds en 's nachts; in de vrije tijd en bij het huiswerk. Foto boven: Drie modellen uit de „Anemoon"-serie. De slaap- en hnispyja ma hebben unikleurige broeken en modisch bedrukte bovendelen. De dres- sy heeft een contrastkleurige opstaande kraag, knoopsluiting en. koordcein- tuur. Foto onder: Deze modellen pyjama en maxi-jurk zijn lekker warm, behouden hun vorm bij elke beweging en zijn óók nog decoratief. Het ex clusieve dessin „couture" heeft de kleuren geel-oranje en bruin-viola. Ma teriaal: milanorib. Foto linksboven: Opwindend nieuw is de „party-set" uit jersey-lycra. De lange pantalon garandeert door aangezette beendelen met een riempje on der de voet. een perfecte zit. Voorts behoren tot deze set nog boy-short en long-leg. Zowel de modellen als de kleuren zijn apart in bruin-beige- en blauw-bei ge-variaties. (Alle modellen staan op naam van 8chiesserJ

Soester Courant | 1972 | | pagina 13