IERMUN- sniiien m wmnwwww OJwMjX Gastarbeiders zijn in Soest niet gelukkig Tentoonstelling in Molenschot T en toonstelling „Poppen van Toes van Dam Automobielbedrijf „Garage Stam" overhandigt sponsorgelden S.V.V. SVV1 gemakkelijk langs S.V.V. 2 Een beroep op burger fatsoen U bent hinderlijker dan u denkt v, eertienjarig Baarns meisje in Soest dodelijk verongelukt DJANG0 REINHARDT DE GOUDEN SNAAR gun uw kleding de beste ■behandeling die er is heeft u wel eens haast binnen één uur! gratis super cleaner W Kinderkledingbeurs Zonnebloem-Welfare Soest Verzending Kerstpakketten Ton Beuken Tentoonstelling „Het muziekinstrument" G9LBERT BÉCAU0 DE GOUDEN SNAAR Grote kollketie Yeans- en corduroypantalons en jacks Merken LOSS en LEE BONDSSPAARBANK I Soester Courant van donderdag 5 oktober 1972 Na opening van deze tentoonstelling, in intieme kring met de bewoners van .Molenschot", door de burgemeester van Soest, mevrouw Mr. J. M. Corver- van Haaften, gaan om 11 uur de deu ren wijd open voor de belangstellen den. Deze tentoonstelling mét verkoop om vat handwerk en handenarbeid van de bejaarden en bedlegerigen en biedt de kenners en liefhebbers een unieke kans iets van hun gading aan te schaffen. Er zijn stands met mooie klassieke kus sens, geborduurde schilderijtjes, eigen tijdse kralenkettingen, mozaiek-bijzet- tafeltjes, hippe shawls, aparte poppen, Garage Stam sponsort de Soester Volleybal Vereniging S.V.V. Zaterdag werden de sponsorgelden uitgereikt. Temidden van spelers en speelsters dankt de pen ningmeester van SVV, de heer A, Bosboom, de heer G. Stam voor z(jn gewel dige financiële steun. Zaterdag j.1. werd bij Garage Stam aan het Nieuwerhoekplein aan de Soester Volleybal Vereniging de sponsorgelden uitgereikt. Hierbij waren aanwezig de directeur van Garage Stam, de heer G. Stam, de heer A. Bosboom, penning meester van SW, de voorzitter van SW en de heer De Graaff, vertegen woordiger van Renault Nederland. Onder het toeziend oog van 25 leden van de Soester Volleybal Vereniging, die reeds allen in het bezit waren van de trainingspakken, die voorzien zijn van de naam van de sponsor. Door het bedrag dat door Automobiel bedrijf „Garage Stam" is beschikbaar gesteld aan SVV, zijn de SW leden in de gelegenheid om allen een tweede training te volgen, terwijl de leden van de in de promotieklasse uitkomende teams allen een trainingspak en trai ningstas hebben ontvangen. Ook de jeugd zal in de toekomst kun nen profiteren door het aantrekken van deze sponsor. De in de nieuwe trainingspakken ge stoken heren van SW 1 en SW 2 heb ben in hun eerste competitie-wedstrijd afgelopen donderdag tegen elkaar ge speeld. Ondanks de meer routine van SW 2 moesten zij de eerste set toch aan SW 1 laten (15-7). De tweede set gaf een beter spelend en variërend SVV 1. Vooral in de opbouw van het tweede team haperde nogal wat. Het eerste won deze set met 15-7. In de derde set kwam SW 2 nog iets terug getuige de uitslag van 15-11 voor SVV 1. De zege voor SVV 1 was verdiend en is geen moment in gevaar geweest. Het eerste damesteam (ook in nieuwe trainingspakken gestoken) heeft haar eerste competitiewedstrijd met 3-0 ge wonnen. In Ermelo waren de dames oppermachtig tegen Hellas 1, dat wel veel inzet toonde maar technisch veel te kort kwam. Hellas beschikte maar over 2 aanvalsters, SW daarentegen had er vier. De strijd was dan ook in 35 minuten beslist met de setstanden 15-4, 15-6 en 15-2. Een handjevol supporters, dat was meegegaan naar Amersfoort zag een uitermate zwakke wedstrijd van ons tweede damesteam tegen Spirit 1. De scheidsrechter had nog maar amper het beginsignaal gegeven of SW stond al met 10-0 achter. Na slechts één keer de opslag te hebben gehad werd de eerste set met 15-0 verloren. Na een 4-0 voorsprong voor SW in de tweede set pakte Spirit ook deze set en wel met 15-6. In de derde set verwaar loosde de concentratie van Spirit, waardoor SVV tot 11-11 kon bijblij ven maar de eindsprint van Spirit was beslissend voor de setstand 15-11 in hun voordeel. SVV 3-Olympia 5 is een zwakke wed strijd geweest van beide zijden. Het haperde de dames nogal aan actie. SW had hiervan het minst last en won deze set met 15-8. De tweede set was nog het spannendst want Olympia bood nu meer tegenstand, al doet de uitslag dit niet vermoeden. SW won deze set nl. met 15-6. SW 6-WH 3 werd een dramatische wedstrijd voor onze dames. De eerste set wist SVV in de wacht te slepen met boeiend volleybal (15-12). In de twee de set slopen er echter fouten in het spel van SW waarvan WH dankbaar profiteerde (3-15). De derde set was gelijkopgaand maar de grotere routine van WH gaf de doorslag (15-13). Een taktisch sterker Olympia 6 wees de dames van SW 7 met 3-0 terug. Olym pia was in de eerste en tweede set ge nadeloos tegen een zich dapper ver werend SVV. Beide sets won Olympia met 15-4. In de derde set werd de in zet van SVV niet beloond, maar zij konden Olympia en grootste deel van de set volgen. De uitslag van de der de set was 15-11 voor Olympia. Het meisjesteam van SW kon het niet bijbenen tegen Olympia A. Zij gingen dan ook roemloos ten onder tegen het veel beter combinerende Olympia. De eerste was voor Olympia met 15-0. In de tweede set wist SVV toch nog enkele punten in de wacht te slepen (6-15). Het jongensteam heeft er tegen Olym- pia-A een zeer aantrekkelijke wed strijd van gemaakt. De eerste set won nen de plaatsgenoten met 15-11. De tweede set gaf hetzelfde spelbeeld al leen trok SW nu aan het langste eind met 15-12. In de beslissende derde set moesten onze jongens de overwinning met 15-10 aan Olympia laten. Programma donderdag 5 okt. Beuken- dal, Soest:-- 19.15 uur, SW 5-SW 4 (d). 20.00 uur, Devu 1-SW 3 (d). 20.00 uur, BG SV 3-SVV 3 (h). 20.45 uur, Olympia 6-SVV 4 (h). 20.45 uur, SW 5-SW 6 (h). 21.30 uur, SW 7-WH 2 (d). 21.30 uur, SW 7-Devu 1 (h). Dronten: 20.30 uur, ASVD 1-SVV 1 (h). Programma zaterdag 7 okt. Beukendal, Soest: 13.30 uur, Olympia 7-SW 6 (d). 16.00 uur, SVV 1-BG SV 1 (d). 16.00 uur, SVV 2-SVH 1 (d). Wat is uw persoonlijke bijdrage aan het pakket geluidshinder dat uw buren en medebewoners o.a. van u ervaren? Als uw bijdrage zich beperkt tot het dichtrekken van een deur, het doortrek ken van een w.c., het traplopen op hardhouten traptreden, ach dan valt uw ,bjjdrage" nogal mee. De 14-jarige Ivonne van de Meent uit Baarn is zaterdagavond op de Burg. Grothestraat dodelijk verongelukt. Zij was met haar vader op weg naar de apotheek. In de veronderstelling dat deze op de Burg. Grothestraat geves tigd was, parkeerde de heer v. d. Meent zijn wagen voor het chinees restaurant. Het meisje liep naar de aan de overzijde gevestigde drogisterij en stak de rijweg weer over toen bleek dat dat niet het juiste adres was. Bij het teruglopen naar de wagen, werd zij gegrepen door de uit de richting Amsterdam komende auto, bestuurd door mej. A. A. O. (28) uit Soest. Het slachtoffertje werd tegen een twaalf meter verder geparkeerd staan de auto geslingerd en bleef zwaarge wond op het wegdek liggen. Zij werd met ernstig hersenletsel naar Zonne gloren vervoerd en vandaar naar het Academisch Ziekenhuis in Utrecht. Bij aankomst in Utrecht bleek zij aan de verwondingen te zijn overleden. De auto van mej. O. werd voor een nader onderzoek in beslag genomen. ZOLANG DE VOORRAAD STREKT SPECIALE L.P. serie tijdelijk 3,95 waarin o.a. Stereo Lp. met o.a. THEA FOR TWO, NOW HIGH THE MOON, LADY BE GOOD. De In hét kader van de Vredesweek 1971 door de Stichting Eemland voor Buitenlandse werknemers georganiseerde film- en discussieavond trok slechts 25 belangstellenden. Desondanks werd er na de vertoning van de Panoramick- film van de NOS „Buitenladse werknemers in Europa" levendig gediscussieerd met een forum waarin zitting hadden de heren J. Remkes, bestuurslid van de Stichting Eemland, A. Buitenweg, directeur van de Stichting Eemland, W. v. d. Bergh, secretaris van de werkgroep Soest, de Marokkaanse werknemer Mussa Boukalla en H. van Hal, directeur van de gemeentelijke sociale dienst. De heer Remkes memoreerde het uit blijven van een reactie van de Soester christenen op de oproep om hulp in alle kerken. „Dan schaam je je dat je christen bent", aldus de heer Remkes. De heer Buitenweg meende dat er in Soest onder de 700 buitenlandse werk nemers wantoestanden bestaan. Deze waren de heer Van Hal evenwel niet bekend. De heer Buitenweg.' „Er zijn net zoveel klachten als er gastarbeiders zijn". Bovendien wist hij dat er een rapport over huisvestingsproblemen en zieken verzorging van deze werknemers ge zonden was aan de gemeentelijke in stanties. De heer Van Hal verbaasde zich erover dat dat rapport dan niet bekend was bij de commissie van po litietoezicht en bij de brandweer. Het gemeenteraadslid de heer D. Hoek stra vroeg zich af of de buitenlandse werknemers wel zo gelukkig voelden en vond dat ze meer kansen moesten krijgen om iets te leren, zodat ze deze kennis later in eigen land weer kon den gebruiken. Ook wees hij op de actie „Kom over de brug" en de jaar lijkse Uniecollecte. De heer Butzelaar stelde de vraag wat de politieke partijen en kerken daad werkelijk doen om de bestaande pro blemen aan te pakken, waarop de heer Hoekstra antwoordde dat daar regelmatig aan gewerkt wordt. De heer v. d. Bergh deelde mee dat de werkgroep Soest voor de a.s. winter, in samenwerking met het bestuur van de EHBO, een cursus Eerste Hulp bij on gelukken gaat opzetten voor gastarbei ders en de heer Remkes voegde daar aan toe dat er subsidie beschikbaar was en er zelfs al een ruimte gevonden werd voor een weekend-cassa, maar dat er niemand te vinden is die de taak op zich wil nemen. magie cleaning van super cleaner Is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, stuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd gp ons adres koningsweg 16 helpen wij u zelfs wij halen en bezorgen pioniers in.textielreiniging koningsweg 16 en konïnginnelaan 42 Zoals verleden week reeds in dit blad vermeld, wordt op woensdag 11 okto ber a.s., van 's middags 2 tot 5 uur, in de Open Hof de jaarlijkse kinderkle dingbeurs gehouden. De baten van deze door de Raad van Kerken te Soest georganiseerde beurs komen ten goede aan UNICEF. Tot zaterdag 7 oktober a.s. kan nog goede gedragen kinderkleding worden afgestaan. De inleveringsadressen staan vermeld in dit blad van verleden week. U kunt ook kontakt opnemen met me vrouw F. A. v. d. Weljde, Ereprijs- straat 189, tel. 7376. De Welfare-afdeling van de Zonnebloem Soest houdt op zaterdag en zondag. 7 en 8 oktober a.s., een grote tentoonstelling mét verkoop en verloting in „Molenschot" aan de Molenstraat. emailleerwerk enz. enz. Enfin, er is te veel om op te noemen en alles even mooi, leuk of geestig. Als U binnen kort een jarige hebt, ligt hier uw kans met een bijzonder kadootje aan te ko men. Temidden van de stands zijn zitjes met heerlijke koffie, zodat u eerst op uw gemak kunt genieten van de grandioze sortering om u heen. Er zijn werkelijk bijzonder creatieve uitschieters bij. Wij verwijzen u, wellicht ten overvloe de, naar de aanbeveling op rijm van een bejaarde van „Molenschot". De openingstijden zijn: zaterdag, 7 oktober, 11-18 uur, zondag, 8 oktober, 13-16 uur. Vele mensen hebben het mis dat een rusthuis een gevangenis is waar je veilig zit opgeborgen en niet meer voor je zelf kan zorgen. In „Molenschot" woon je frank en vrij en ieder draagt z'n steentje bij om eikaars leven gezellig te maken en zó niet in eenzaamheid te geraken. Velen zijn nog goed ter been maar anderen kunnen nergens heen. Toen zijn de dames van de Welfare gekomen en hebben het initiatief genomen een handwerk-cursus te beginnen, nu dat verzette vlug de zinnen. Kon je niet lopen, brachten ze je er heen, en nu hebben we een grote club bijeen. Maart 1969 begonnen we hieraan en U zal er versteld van staan wat deze dames hebben gewrocht en op 7 en 8 oktober zal worden verkocht. Dan is er tentoonstelling van al onze werken en om de spanning te versterken verloten wij ieder uur een fraai stuk handwerk, en niet duur. Heeft U een lot van één gulden genomen kan het in Uw bezit komen, teken op Uw kalenderblaadje aan als U naar onze tentoonstelling wilt gaan. Uw aller komst zal bijdragen de tentoonstelling te doen slagen, en bedenk daar dan ook bij de opbrengst maakt zoveel zieken blij. Dus vraag ik U tot slot komt allemaal naar „Molenschot" en wordt U moe, géén bezwaar, de koffie en gebak staan klaar r C. A. KAAL-OUWEHAND Bewoonster en lid van de handwerkclub van „Molenschot". Het gaat hier meer over de gevolgen van de „zegeningen" van onze wel vaart. Onze geldingsdrang en „status- symbool"-kriebel voeren ons naar nog grotere en nog meer geluidsbronnen. Via mono klommen we naar stereo en nu gaan we midden in de kamer zitten genieten van quadrofonie met in elke kamerhoek een 20 a 40 Watt luidspre ker. Toch kunt u aan deze status-race be ter niet beginnen. Ook de fabrikant weet dat u met tweemaal 5 wattstereo meer geluid heeft dan u in uw woon ruimte kunt verwerken. Het komt steeds meer voor, dat de geluiden-ter roristen, de zgn. decibielen, uw en ons leefgenot gaan beperken. De noodzaak tot afweer wordt steeds dringender. Onze Soester Algemene Politie-Veror- dening stelt vast: „het is verboden door middel van een muziekinstrument of van een toestel bestemd voor of ge schikt tot het hoorbaar maken van mu ziek of van de menselijke stem, hetzij in de open lucht, hetzij in een afgeslo ten ruimte, voor de omgeving hinderlijk geluid te maken". Wij stellen ook vast dat handhaving van deze vorm van orde voor onze po litie een moeilijke taak is. In feit komt het er op neer, dat er een be roep gedaan wordt op het fatsoen van de burgerij en als dat niet ter plaatse aanwezig is, dan moet het incasserings vermogen van de slachtoffers groot zijn. De Commissie Geluidshinder en La waaibestrijding van de Gezondheids raad heeft begin januari '72 de Neder landse regering geadviseerd deze „par ticuliere" geluidshinder via wettelijke en opvoedkundige maatregelen aan te pakken. We moeten het dus zélf doen, zélf weer geluiddempers op de brom mers van onze zonen zetten, zélf de piano op rubberklossen zetten, zélf met de buren overleggen wanneer storend gestudeerd moet worden, zélf de luid sprekers een eindje van de muur af zetten en op rubber proppen plaatsen, zélf de ramen dichtdoen als het dan toch een keertje harder moet. U moet nooit vergeten, dat u niet het amusement van uw buren hoeft te re gelen, want daar zün ze zélf mans ge noeg voor. Met het oog op een tijdige verzending van kerstpakketten zijn hieronder voor enige overzeese bestemmingen (hoofd zakelijk emigratielanden) de data opge geven waarop deze pakketten uiterlijk ter post moeten zijn bezorgd, teneinde - onvoorziene omstandigheden voerbe- behouden - vóór Kerstmis te kunnen worden besteld: Australië 24 oktober. Canada 7 novem ber. Indonesië 10 oktober. Nederlandse Antillen 17 november. Nieuw-Zeeland 16 oktober Suriname 10 november. Verenigde Staten van Amerika (Oost) 7 november. Verenigde Staten van Amerika (West) 31 oktober. Zuid-Afri ka 7 november. voor een stoel of bank die vooraan staat in vorm en uitblinkt in komfort interieurverzorging soesterbergsestraat 51, soest t.o. busstation, tel. 02155 - 2180 goed wonen De 5e Nationale Tentoonstelling „Het Muziekinstrument" zal worden gehou den van 7 t.m. 11 oktober a.s. in de Expohal te Hilversum. Aan deze omvangrijke en interessante tentoonstelling nemen deel fabrikanten, importeurs, grossiers van muziekinstru menten etc., uitgevers van gedrukte muziek enz. Op zo'n 2000 vierkante meten tentoonstellingsruimte ziet U daar een grootse show van alle muziek instrumenten, electronlsche orgels, ge luidsapparatuur, luidsprekers, nagalm en echo apparatuur, piano's vleugels, klavecimbels, slagwerken, blaasinstru- meten, akkordeons, gitaren, gedrukte muziek, uniformen enz. enz. Vele nieuwtjes en doorlopende demonstra ties door bekende musici en demonstra- teurs. Als speciale attractie is er het grote waterorgel dat over een breedte van 12 meter, 15.000 liter water in de mooiste kleuren omhoog spuit. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij u gaarne naar de advertentie in dit blad. Onder auspiciën van de Lions Club Utrecht zal de Utrechtse kunstenares Toos van Dam in de tuinzaal van het Centraal Museum een tentoonstelling van door haar gemaakte poppen hou den, die zij zelf als titel meegeeft „De mens in zijn geloof, bijgeloof en spel". Toos van Dam, zelf gehandicapt, heeft besloten dat alle poppen verkocht mo gen worden en dat de opbrengst hier van bestemd zal worden voor gehandi capte kinderen, in dit geval voor het .Kinderhartenfonds" t.b.v. een vakan- rietocht voor kinder-hartpatiënten. De expositie zal op zaterdag 7 oktober a.s., te 11 uur v.m., geopend worden door de staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, Z. Exc. H. J. L. Vonhoff. Tijdens deze opening zal mej. van Dam aan de heer Vonhoff een zojuist door ff haar gemaakte pop aanbieden, die iet.» te maken heeft met het trimmen, dat de laatste jaren zo in de belangstelling is gekomen, vooral na het stimulerende voorbeeld van de heer Vonhoff. De tentoonstelling is van 7 tot 30 okto ber 1972 in het Centraal Museum te be zichtigen op werkdagen van 10-17 uur en op zondagen van 14-17 uur. Er is één avondopenstelling en wel op dinsdag 10 oktober a.s. van 20-22 uur. De tentoonstelling is kosteloos toegan kelijk voor museumbezoekers. Tijdens de expositie zal er regelmatig een film vertoond worden en wel „Tussenspel bij kaarslicht", een film van Charles Huguenot van der Linden, die handelt over de poppen van de in 1963 over leden kunstenaar Harry van Tussen broek. ZOLANG DE VOORRAAD STREKT SPECIALE L.P. serie tijdelijk 3,95 waarin o.a. Stereo Lp. met o.a. „GALILEE", „LA VIE EST BELLE" VERKEERSBORDEN EN KNIPPERLICHT BIJ OVERWEG MET MENIE INGESMEERD Onbekenden hebben in hel afgelopen weekend verkeersborden in de omgeving van de Sparrenlaan met menie onleesbaar gemaakt. Ook het witte knipperlicht van de overweg by de Koloniewcg kreeg een andere kleur, waardoor auto mobilisten vergeefs op een passerende trein bleven wachten. Het behoeft geen betoog dat deze flauwe grap ook nog gevaren voor de weg gebruiker niet zich mee brengt. Men kan nauwelijks veronderstellen dat een of ander actie-comité op deze manier het verkeer uit Soest-Zuid probeert te houden. MODE So- n.G3ESTRAAT 51 SOEST TELEFOON 02155-2400 De ideale parkeerplaats voor uw termijnspaargelden (veilig en met hoge rente) voor Midden en Oost Nederland

Soester Courant | 1972 | | pagina 9