Europa 5 oktober 1972 y lug MEDEWERKSTER delta keukens magneet reizen van 14 Lm. 25 oktober „De Kleine Witte" 508 120 120 135 Postzegelhandel .,'t Zegeltje" heeft grote klantenkring tuin en park Slotavond Welfare cursus van het Rode Kruis Mevrouw G. Kloet onderscheiden Motet en Madrigaal koor geeft benefiet concert Telef. Politiebureau 44 44 F, G. KERKHOF Ons AVIA Dienstencentrum heeft het Restaurant tijdelijk verloren. Maar U hoort spoedig meer van ons. SOESTERBERG Geen verzorgingstehuis. Wel zelfstandige woon vorm met dienstencentrum Peter van Ruizendaal vijf en twintig jaar in gemeentedienst als chauffeur B0UTIQUE DE BLAUWE KAR Kunsfnijverheids- artikeien. Exclusieve kaarsenboutiijue Anthonie Roest overleden Geslaagde Safari Drukkerij Smit Soester Courant voor een pronkstuk in uw woning. MAASWINKEL MEUBELEN P.V. De Vriendschap REISBUREAU GERTH Inbraak Handgranaat gevonden Krediet voor uitbreiding hoofdbuizennet van het gasbedrijf Verkoopdag in Groot Engendaal '//|\V KINDERBOEKENWEEK Militairen maakten gebruik van t.v.-frequentie UIT... EN TOCH THUIS V.V.V. -nieuws Soester Courant van donderdag 12 oktober 1972 TEL. 2577 Sinds enige maanden is Soest een postzegelhandel ryk, die de suggestieve naam ,,'t Zegeltje" draagt. De zaak is gevestigd in de F.C. Kuyperstraat, de parkeerstraat naast Albert Hein. Eigenaar is de heer J. Thijssen, die zich hierdoor uitleeft in zijn hobby. „Ik had vroeger thuis grote collecties en de be langstelling voor het verzamelen van postzegels is altijd gebleven. Daar kom je nooit meer van af en het is leuk met je klanten over de gezamenlijke liefhebberij te praten". In de zaak, waarvan hij zelf het inte rieur bouwde, loopt het af en aan. „Ik moet het nu ook nog hebben van pas santen", zegt hij en daarom is hij het met de parkeerstraat roerend eens. „Je hebt weinig aan voorbij rijdende auto's en meer aan parkeerders die uitstappen". Een zeer jeugdige klant onderstreept deze omvatting min of meer door te zeggen dat hij de etalages zo leuk vindt, „want u verandert zo dikwijls en dan kan ik zien wat er allemaal is". Er is trouwens zeer veel. Naast post zegels, ook munten „Dat hoort erbij", vindt de heer Thijssen, die daarmee wel op een terrein kwam waar hij nog veel van leren moest. Met hulp van een onderwijzer uit 't Smitsveen, krijgt hij het vlot onder de knie. Zo zelfs, dat vorige week op een avond tegen het middernachtelijke uur, twee grondwerkers op bezoek kwamen, die in De Meern bij graafwerkzaam heden een munt uit 1706 opgegraven hadden. Bij nader inzien bleek die ech ter niet veel waarde te hebben. De heer Thijssen heeft alles op postze- gelgebied, zover als dat kan natuurlijk, maar „Nederland" compleet. Nederland is alleen interessant voor de beleggers en daarvoor spaart men te genwoordig veel. Vergeleken met vroe ger spaart men ook anders en is de on gestempelde postzegel het meest in trek. Ook het in albums plakken is uit de mode. Veel" filatelisten hebben zijn adres al gevonden. Zijn klantenkring beperkt zich niet tot Soest, maar strekt zich ook uit tot Baarn en Amersfoort. Wel een bewijs dat er behoefte aan een der gelijke zaak was. Voorlopig is die ech ter alleen woensdagmiddag van 2 tot 5 uur, vrijdagavond van 7 tot 9 uur en zaterdag van 's morgens 9 tot 's mid dags vijf uur geopend. Het blijft hobby-werk, maar dan wel in een gevorderd stadium. De heer Thijssen koopt ook collecties en aan de andere kant adviseert hij soms jongere verzamelaars door te gaan met sparen en niet te verkopen. „Het is vooral voor die jeugd goed voor de algemene ontwikkeling". Omdat het een hobby is van de heer Thijssen is hij ook in staat zegels te gen een schappelijke prijs te verkopen, prijzen waarvan doorgewinterde ver zamelaars soms zeggen „hoe bestaat het". Bij de verkoop wordt de heer Thijssen geassisteerd door een broer, die toe valling dezelfde interesse heeft en de woensdagmiddag de zaak runt. De klantenkring zal zich nog wel uit breiden. 5e vakbeurs voor ontwerp, aanleg, i nrichting en onderhoud van julianahal-utrecht OOK TOEGANKELIJK VOOR PUBLIEK Unieke e*po«ities van plinten, heesters en bloemen, o.«. een presentatie van de Kring Bloemenveilingen in Nederland, verzorgd door de Bloemen-en Planten- veiling UtrecWl en Omstreken. Openingslijden: dinsdag 10 oktober van 9-17 uur woensdag 11 oktober van 9-17 uur donderdag 12 oktober van 9-22 uur vrijdag 13 oktober van 9-22 uur zaterdag 14 oktober van 9-17 uur Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs, Jaarbeursplein, Utrecht. Tel. (030) 91 4914 - Telex 47132 Mevrouw G. Kloet is sinds maandag avond draagster van de medaille voor tien jaar trouw vrijwillig welfare-werk. Zij kreeg deze onderscheiding met bij behorende oorkonde uitgereikt door de leidster van de welfare-afdeling van het, Nederlandse Rode Kruis afdeling Soest-Soesterberg, mevrouw J. S. G. van Zanten, tijdens de in gebouw De Rank gehouden slotavond van de dit jaar in Soest gegeven opleidingscursus. De 25 nieuwe vrijwillige welfare-werk sters kregen door mej. H. Oljans uit IJsselstein, districts-cursusleidster iï de provincie Utrecht, het insigne opge speld. Voor de slotavond bestond zeer grote belangstelling. In haar openingswoord begroette mevrouw Van Zanten met name de heer Lak, kringsecretaris, mevrouw Graafland namens de afde ling Baarn. Voorts degenen die een bij drage hadden gegeven aan het slagen van de cursus. Zij kregen als dank een verzilverde blocnote met het Rode Kruis-embleem. Mevrouw Van Zanten weer erop, dat het een bijzondere avond was: „We doen al twintig jaar welfare-werk, maar in Soest is nooit eerder een cur sus gegeven. Nu zoveel dames tegelijk zich ervoor hadden aangemeld, hoef den, we niet samen te doen met Baarn, Amersfoort of Utrecht. Ik hoop dat deze eerste cursus in Soest niet de laatste is geweest", aldus de leidster. Zij zette vervolgens mevrouw Kloet in het zonnetje voor tien jaar trouw wel fare-werk. „U bent één van de vrij willigsters van het eerste uur. Al in 1954 bent u ermee begonnen. Na een korte onderbreking bent u sinds 1962 weer actief". Mevrouw Van Zanten stelde mevrouw Kloet ten voorbeeld aan de nieuwe vrijwilligsters en bood haar een bos bloemen aan. Ook mej. Oljans kreeg bloemen. Tot de nieuwelingen zei mevrouw Van Zanten, veel medewerking te verwach ten. Ze was verheugd met de grote toename van vrijwilligsters, omdat na twintig jaar alleen chronisch zieken te hebben bezocht, het werk is nu uit gebreid met bezoeken aan bejaardente huizen: Groot Engendaal, Braamhage, Herten hof en de serviceflat aan de Soesterbergsestraat. De voorzitter van het Rode Kruis af deling Soest- Soesterberg, mevrouw J. E. SMgter, wenste mevrouw Van Zan ten een goed en prettig team toe. Na mens de cursisten dankte mevrouw Elemans: „Wij hopen de naam van het welfare-werk hoog te houden, in het belang van de medemens". Zii bood zowel mevrouw Van Zanten als mej. Oljans een bloemstukje aan Het laat ste woord was aan mej. Olians. „Er ziin in Nederland momenteel 8.000 vrij willigsters, een aantal dat nog steeds groeit, ook In de provincie Utrecht. Als u- eenmaal door het werk gegrepen bent. bliift het boeienU hebt trouw de cursus bezocht, ik hoon dat u dezelfde trouw aan de dag legt bij het bezoeken van patiënten". Na de pauze werd een dia-serie ver toond over het welfare-werk. Eind augustus werd de Sint Rombout's kathedraal in Mechelen (België) door brand ernstig beschadigd. In een spon tane reaktie op deze katastrofe heeft het Motet en Madrigaalkoor, dat eerder in deze kathedraal heeft gezongen en daarbij de bijzondere akoustiek mocht ervaren, een populair koncert aange boden, waarvan de baten geheel ten goede zullen komen aan het herstel van de schade. Het concert zal plaatsvinden op 21 oktober a.s., 's avond om -20 uur, in de St. Rombout, afhankelijk van het bedrijfsklaar zijn van de centrale ver warmingsinstallatie, of in de Sint Ka- telijne kerk, eveneens in Mechelen. Het programma zal bestaan uit reli- gieuse werken van Mozart en Verdi, waarbij de organist Kees de Wijs, de sopraan Mayke Suurmond en de blok- fluittist Simon Schouten, geheel be langeloos hun medewerking zullen ver lenen. Het Nederlands Motet en Madrigaal koor viert in 1973 haar 25-jarig be staan en is in deze periode uitgegroeid tot een streekkoor. Het staat sinds 1963 onder leiding van Carel Laoüt en heeft zich sindsdien steeds meer toegelegd op de uitvoering van dubbelkorige werken uit de Renaissance en de Barok. Het koor ziet zich daarbij steeds voor het probleem gesteld hiervoor passende ruimten te vinden. Gebleken is, dat hoge ruimten, zoals deze in de Gotiek zijn gebouwd, bijzonder geschikt zijn, omdaf de meestal lange nagalmtijd een speciale klankkleur geeft aan de uit te voeren werken. LOODGIETERS- EN VERWARMINGSBEDRIJF Gas-installaties, waterleiding, sanitair, lood- en zinkwerken Hartweg 58 Soest Telef. 02155-4332 Voor AVIA en Soest een dag om nooit te vergeten. Toen brandde het Restaurant „De Korte Duinen" af. Een ramp voor AVIA en het alom bekende Diensten centrum „De Korte Duinen". Een ramp voor alle gasten, die wtf regelmatig in ons restaurant mochten begroeten. Vooral dat laatste weegt zwaar by ons. Vandaar dat wy koortsachtig werken aan een tjjde- lyke en een definitieve oplossing. Er wordt binnenskamers hard gewerkt. Heel dankbaar zyn wy van „De Korte Duinen" voor de vele blyken van medeleven, die wy na de brand mochten ontvangen. Onze dank gaat ook uit naar Brandweer en Politie voor hun geweldige inzet op de avond van de ramp. Ter voorkoming van misverstand onder de bejaarden in Soesterberg maakt de projektleider van het open bejaarden- werk de heer G. Loeb bekend, dat er geen sprake is van de bouw van een verzorgingstehuis met een directie. Er komen aan het Dorpsplein 87 wo ningen met een ingebouwd diensten centrum. Dat betekent, normale flat woningen met alle comfort, aangepast aan de leefwijze van de toekomstige oudere bewoners. Er zal eveneens ook een centraal alarmeringssysteem ko men. Vooral onder de ouderen is er thans veel verwarring door de vele bena mingen als: bejaardencentrum, verzor gingstehuis, verpleegtehuis en service flat. In dit geval van nieuwbouw aan het Dorpsplein moet men deze benamingen vergeten. Zij die er komen te wonen huren een eigen woning (flat) en zijn volkomen zelfstandig. Het dienstencentrum komt er, let voor al op het woord diensten, om aan de bewoners, maar ook aan vele anderen diensten te verlenen. Een maatschappelijk werkster zal wor den aangetrokken, die over het diens tencentrum de leiding zal krijgen. Op 1 oktober was het vijfentwintig jaar geleden, dat de heer P. van Ruizendaal in gemeentedienst trad als chauffeur bij gemeentewerken. Maandag 9 oktober werd hij in de gro te zaal van de brandweer gehuldigd, in bijzijn van zijn vrouw en kinderen. De direkteur van gemeentewerken, de heer H. J. v. d. Dussen, zei, één van ons is vijfentwintig jaar in gemeente dienst. Een half jaar geleden was hij vijfentwintig jaar in overheidsdienst en toen hebben wij dat in intieme kring gevierd, waarbij hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud van de gemeen te toen reeds is aangeboden. Nu zit hij hier met vrouw en kinderen en verdere familie in uw midden maar hij kan nog niet tot de bejaarden groep gerekend worden en wij hopen, dat wij hem nog niet spoedig zien gaan ver trekken. Ruizendaal je hebt veel werk verzet. Je bracht veel redding in nood en de inwoners waren blij, wanneer Ruizen daal met z'n wagen voor de woning verscheen. Peter je hebt met opge wektheid je taak vervuld en daarvoor kan ik je dank brengen, dat mag in een periode van 25 jaar dienst wel. eens ïgd worden. Ik ben blij, dat zoveel collega's en oud-collega's deze receptie willen bijwonen, waaruit blijkt, dat je een goede collega en vriend bent. Dins dagmorgen wordt je ontvangen door het college van B. en W. Namens de collega's mag ik u een tuinligstoel aan bieden. Vervolgens voerden het woord, de af- delings-chef onderhoud wegen, de heer T. J. Kramer, die van Ruizendaal een goede vriend noemde en mevrouw van Ruizendaal bloemen aanbood. Daarna de voorzitter van de christe lijke bond van gemeentepersoneel, die de heer Ruizendaal een uitstekend bondslid noemde, die overal raad mee wist en bijzonder meeleefde met wat er in de afdeling plaats vond. Hij bood een graaie ballpoint aan. De heer Van Wandele, voorzitter van de personeelsvereniging, beschreef Van Ruizendaal als een lid van een schiet boogclub. U hebt vaak de roos gemist, maar heden hebt u het midden van de roos getroffen. Het cadeau van ons siert, reeds uw tafel. De jubilaris dankte alle spekers voor hun waarderende woorden en geschen ken. Ik kan niet beter zeggen, dan dat ik altijd mijn plicht heb gedaan. Tijdens de ontvangst door b. en w. kreeg mevrouw Ruizendaal bloemen aangeboden en de heer Ruizendaal een ellectrisch scheerapparaat. VINKENWEG 21 - SOESTDIJK Nadat Anthonie Roest, beter bekend als Toon Roest, woensdag 4 oktober in de ouderdom van 83 jaar, in het zie kenhuis Zonnegloren is overleden vond maandag 9 oktober de uitvaart algemene bejaardensociëteit heeft prachtig zonnig herfst weer een fijne tocht gemaakt naar de Safari van Burger's Dierenpark. De leeuwen wer den juist gevoederd en Koning Leeuw was zo vriendelijk om boven op het dak van de etenswagen te springen, die vlak naast de bus met Soesterbergse bejaarden stond. Het werd helemaal mooi toen de op passer door het open portierraam de leeuw met een lange vork het vlees aanreikte. De giraffen, zebra's en struisvogels kwamen de bus eens van heel dichtbij bekijken en dit alles in een omgeving van Amerikaanse eiken in schitterend rode herfsttooi. Na dit interessante bezoek waarbij de beheerder van het Dierenpark in de autobus allerlei over de verschillende diersoorten kwam vertellen, ging de vraagt een voor kantoorwerkzaamheden. Accuraatheid en stiptheid vereist. Leeftijd 17-18 jaar. Typen strekt tot aanbeveling. Goede arbeidsvoorwaarden, 18 vacantie- en snipperdagen. Aanmelden schriftelijk of telefonisch aan ons kantoor Van Weede- straat 29, telefoon 2566 - 5154. <*k BIRKSTRAAT 50 A TELEFOON 02155-4287 tocht via de Postbank naar Loenen voor een heerlijke warme maaltijd. Over Hoenderlo en Apeldoorn werd Hulshorst bereikt, waar de thee werd geserveerd. Langs het Veluwemeer ging de terug tocht. REPARATIE VAN BIEZEN- en GAATJESSTOEL- MATTEN Den Blieklaan 35 - Soest einde Bosstraat rechts af. Telefoon 02155 - 3991 of 4550 Hokkampioenschappen Vitesse. 1. Altenaar/Reijerse, 2. A. Meesters, 3. E. Veerman, 4. C. Bokma, 5. C. Vaessen, Fond. 1. D. Bos, 2. S.K.B. 3. C. Vaes sen, 4. E. Daatselaar, 5. W. Roest. Navlucht. 1. D. de Zoete, 2. Altenaar/ Reijerse, 3. C. Vaessen, 4. J. Kruseman, 5. P. Taalman. Midfond. 1. C. Vaessen, 2. A. Meesters, 3. S.K.B., 4. C. Kaats, 5. Altenaar/Reij erse. Jonge duiven. 1. Altenaar/Reijerse 2. E. Veerman, 3. Gebr. Schimmel, 4. C. Kaats, 5. R. Westerveld. Generaal. 1. Altenaar/Reijerse, 2. C. Vaessen, 3. A. Meesters, 4. D. de Zoete, 5. Gebr. Schimmel. Aangewezen kampioenschappen Vitesse. Aangewezen 3. D. de Zoete. Aangewezen 1. D. de Zoete. Fond. Aangewezen 3. C. Vaessen. 1 S.K.B. Midford. Aangewezen 3. S.K.B. Aan gewezen 1. S.K.B. Jonge duiven. Aangewezen 3. Altenaar/ Reijerse. Aangewezen 1. Altenaar/Reij erse. Navlucht. Aangewezen 3. D. de Zoete. Aangewezen 1. C. Jak. Generaal. Aangewezen 3. 1. C. Vaessen, 2. Altenaar/Reijerse, 3. D. de Zoete, 4. S.K.B., 5. A. Meesters. Generaal. Aangewezen 1. 1. Altenaar/ Reijerse, 2. D. de Zoete, 3. C. Vaessen, 4. E. Daatselaar, 5. S.K.B. Duif kampioenschappen Vitesse. 1. D. de Zoete, 2. E. Veerman. 3. A. Meesters. Midfond. 1. C, Vaessen. 2. C. Vaessen, 3. C. Vaessen. Fond. 1. D. Bos, 2. S.K.B., 3. C. Vaes sen. Jonge duiven. 1. Altenaar/Reijerse, 2. Altenaar/Reijerse, 3. Altenaar/Reijerse. Navlucht. 1. J. Kruseman, 2. P. Taal man, 3. C. P. Jak. Nieuwenhuisbeker. Altenaar/Reijerse. Boekingskantoor voor vlieg-touringcar-trein-privé 2sa§ KLMj SOEST - LAANSTRAAT 6 Telefoon 02155 - 2683 Na de reeds eerder vermelde inbraak bij dominee K. aan de Bartolottilaan, werd ook aangifte gedaan van een in braak in de woning van de familie v. d. W. Bartolottilaan 34. Een dochter, die in verband met va kantie van de familie zaterdag de wo ning bezocht, ontdekte dat een ruit aan de achterzijde was vernield. Wat er precies ontvreemd is, kon niet worden vastgesteld; wel ontbrak een kleed en een kostbare vaas. Mevrouw de V. vond in de bossen bij Soestduinen een handgranaat, die zij in haar handtasje mee naar huis nam en vervolgens inleverde bij de politie. De mijnopruimingsdienst uit Culemborg heeft de nog in goede staat verkerende granaat, in het zandgat bij de Beuken laan, tot ontploffing gebracht. In het algemeen waarschuwt de po litie toch vooral voorzichtig te zijn bij het vinden van dergelijk oorlogsmate riaal. dat blijkbaar nog steeds in de bossen aanwezig is. Om 10 uur werd de gezongen H. Mis van Requiem i i de parochiekerk van de H. Familie te Soest-Zuid gehouden, waarna de crematie op Daelwijck te Utrecht plaats vond. Toen de gehele familie Roest in de aula had plaats genomen, verkreeg de heer J. Elderman, voorzitter van SEC het woord. Hij zei o.m.: het is altijd een zware taak afscheid te nemen van je naas ten, een familielid of één van je vrienden. Dit keer betreft het Anthonie Roest, maar ik hoop, dat de familie het mij niet kwalijk neemt, als ik nu Toon Roest zeg, want onder die naam kende hem bijna iedere oud-Soester en voor al bij onze vereniging SEC. Wij nemen thans onherroepelijk af scheid van hem, die veel voor de voet balsport in Soest heeft gedaan. Ik wil enkele facetten noemen. Hij was me de-oprichter van het vroegere „Soest" op 1 januari 1923 en werd bestuurslid. Na de fusie op 1 augustus 1938 met ESVAC werd de naam veranderd SEC. Toon voelde niets meer voor een bestuursfunctie, maar zegde toe, altijd klaar te zullen staan voor SEC. Dat heeft hij volgehouden totdat zijn krachten het begaven, maar bij de wedstrijden ontbrak hij nimmer, zij het dat het later alleen de thuis-wedstrij- den betrof. Hij was destijds een trou we begeleider van de jeugd-elftallen en had het beheer over de velden. Hij heeft ongeveer 50 jaar zijn beste krachten gegeven aan de Soester voet balsport. Geachte familie Roest, met een waardig respekt gedenken wij hem en blijft hij in onze herinnering als de man van het eerste uur. Beste Toon, rust in vrede. De zoon, de heer Gerard Roest, bracht namens zijn moeder en familie dank voor het medeleven tijdens de ziekte en bij het overlijden van zijn vader. Onder de tonen van koraalmuziek en, op verzoek, de Koning Voetbalmars, verliet men de aula na een laatste groet aan de overledene, die omringd was met een schat van bloemen. Voor de uitbreiding van het hoofd buizennet van het gasbedrijf wordt een krediet gevraagd van 151.000,-. Dit bedrag is nodig voorde uitvoering van de volgende werkzaamheden: ƒ52.000 voor gasleidingen in het plan Klaar- water; 59.000 voor het leggen van nieuwe gasleidingen in verband met de omlegging van de rijksweg te Soes terberg en 40.000 voor het aanbren gen van voedingspunten vanuit de ho- gedrukgastransportleiding op de lei dingen in de Vrijheidsweg en de Noor- derweg. Woensdag 25 oktober hopen de bewo ners van Bejaardencentrum Groot En gendaal een verkoopdag te houden van onder leiding van Zuster Schans, gemaakte goederen. Er is een grote verscheidenheid van nuttige, praktische en fraaie handwerken en gebruiksarti kelen. Voor de kinderen speciale attrakties. U wordt uitgenodigd te komen kijken en kopen op bovengenoemde datum van 14.00 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 22.00 uur. Er is gelegenheid tot het drinken van een kopje koffie of thee. GOUDEN GRIFFEL Bekroond Kinderboek De kleine kapitein door Paul Biegel Bekroond Jeugdboek Koning van Katoren door Jan Terlouw ZILVEREN GRIFFEL De avonturen van Sterke Wanja door Otfried Preussler De Pozzebokken Pluk van de Pettefet De twaalf rovers De prins van Mexico De fantastische meneer Vos Het huis tussen de bomen Noodlanding door Bouke Jagt en Peter Vos door Annie M. G. Schmidt door Paul Biegel door Federica de Cesco door Roals Dahl door Irene Hunt door Ivan Southall GRATIS SUPERSPEELSPEL by aankoop van 7,50 aan boeken tjjdens de kinderboekenweek. Tijdens de kinderboekenweek, voor slechts twee kwartjes een handig BOEKLICHTZAKLANTAARN. I KANTOORBOEKHANDEL EBÜ KANTOORBOEKHANDEL Telefoon 2476 (direct naast postkantoor) Maandagavond hebben oefenende mi litairen bewoners van Soest de schrik op het lijf gejaagd. Zij zonden op de frequentie van de televisie de mede deling uit dat de mensen hun huizen moesten verlaten. Het bericht werd practisch uitsluitend opgevangen in de woningen van de Kerkebuurt. Volgens de marechaussee van de bri gade Soesterberg, die het onderzoek leidt, was de mededeling bedoeld om de mensen te waarschuwen voor het afschieten van een lichtkogel. Dit zou gebeuren in het kader van een nacht oefening in de polder. In plaats van, zoals gebruikelijk is, aan te bellen, maakte de militairen gebruik van hun radioverbinding. De verontruste bewoners waarschuw den de politie, die er na een kort on derzoek in slaagde de daders op te spo ren. ERFENIS. - Van een echtpaar met 4 kinderen overlijdt de man. Er was geen bezit, dus geen verdeling. De vrouw trouwt na haar 65ste met een weduw naar van gelijke leeftijd, in gemeen schap van goederen. De man had ook kinderen uit zijn eerste huwelijk. Nu wil de echtgenote zowel de kinderen uit haar eerste huwelijk als die uit haar tweede huwelijk uitkeren, hoewel niemand er op aandrong omdat het bedrag zeer klein zal zijn. Is dit vol gens de wet? Antwoord: De kinderen uit (jet eerste huwelijk van de vrouw hebben geen wettelijke aanspraken op de nalaten schap van de tweede echtgenoot. Zo lang de eigen kinderen van de man er zich niet tegen verzetten kunnen zij uiteraard wel meedelen. LATHYRUS. - Wanneer moet ik vaste lathyrusplanten verpoten, in het voor jaar of in het najaar en in wat voor maand en hoe, met wat voor grond of mest. En of ik ook meteen stokken of gaas er bij moet zetten. Antwoord: Zodra het loof is afgestor ven, kan er al verplant worden, dus nu in het najaar. Het voordeel van najaarsplanting is dat de planten dan in de winter al wortels maken en dus in het voorjaar al flink uitlopen en bloem geven. Gelijktijdig kunt u de planten dan scheuren. Na het planten flink aangieten. Het beste is goede tuingrond en goed verteerde stalmest te gebruiken. De grond liefst 2 steek diep spitten en niet op dezelfde grond weer planten. Om geen warboel te maken, liefst in het voorjaar al gaas of stokken of rijshout bijzetten, zodra de planten uit gaan lopen. Is het voorjaar of de zomer droog, dan bijgieten. HOOGTEZON. - Heeft een hoogte zon, in de huiskamer gebruikt, ook invloed op de stoffering? Volgens mij ver kleurt deze ervan. Antwoord: De direkte bestraling van een hoogtezon-apparaat kan evenals direkte bestraling van de zon, ten ge volge hebben dat in uw geval over gordijnen, stoelbekleding en tafelkleden verkleuren. U kunt dus of zorgen dat deze zich niet in de baan der stralen bevinden of als dat niet geheel moge lijk is, ze bedekken met iets dat van mindere waarde is. BESCHUIT MET MUISJES. - Hoe is de traditie ontstaan om bij de geboorte van een kind beschuit met muisjes te eten? Antwoord: In vroeger eeuwen was het gewoonte de dames die op kraam visite kwamen, te vergasten op z.g. poffen. Dat waren van tarwemeel ver vaardigde broodbollen, die warm wer den opgediend, doormidden gesneden en van binnen gevuld met kandysuiker (in die tijden in klontjes). Men gaf er dan meestal een glas melk bij. Onze be schuit met muisjes is daarvan het overblijfsel. Oorspronkelijk moet het dus de originele beschuitbol (dubbel) zijn, waartussen de muisjes, die de ge- klonte kandijsuiker vervangen. Tegen woordig is dat de enkele beschuit met de muisjes geworden. BIJ BAR - CAFÉ - RESTAURANT MIDDELWIJKSTRAAT 2 TELEFOON 3331 We kunnen met blijdschap in het hart vertellen, dat binnen afzienbare tijd de geschenkbon Soest en Soesterberg zal gaan veroveren. De organisatoren zijn in verre staat van voorbereiding gekomen, rest ons slechts de taak hen, die zich nog niet als deel nemend lid hebben opgegeven, aan te, sporen dit alsnog te doen vóór 14 ok tober. Er is al een lange lijst van medewer kende ondernemers en firma's enz. in wording. Daar kunnen natuurlijk altijd nog namen bij en zo U, door omstan digheden, verzuimde het verplichte tientje te storten met opgave van naam, adres en branche, U kunt het nog on middellijk in orde maken. Tussen Uw collega's bent U hartelijk welkom. De geschenkbon gaat het de kopers veel gemakkelijker maken, om nog maar te zwijgen over de grijze haren, die het niemand meer zal kosten, wan neer het gaat om het vinden van een passend geschenk. Zeer spoedig al zullen bij de WV en de Raiffeisenbank de bedoelde bonnen verkrijgbaar zijn, waarbij tevens een lijst verstrekt wordt, waarop alle deel nemende zaken vermeld staan, zodat het probleem van keuze maken aan degene, die de bon ontvangt, wordt overgelaten. Daarom in het vervolg al leen tevreden gezichten in Soest, want miskoop is uitgesloten en de penibele zaak van „ruilen" eveneens. Wij denken, dat Sinterklaas en zijn knecht Piet straks ook verheugd met de geschenkenbon in de weer zullen zijn. En dit alles is reden, de gang van zaken met plezier tegemoet te zien. Minder tevreden zijn we helaas over de theater-bespreking, omdat het in speciale gevallen nog ondoenlijk blijkt aan reservering te komen. Neem de aangebeden figuur van Toon Hermans, voor wiens voorstellingen wij voortdurend „nee" moesten verkopen. De WV van de stad. waar de artiest -mtrecdt. kriitrt een aantal toegewezen nlaatsen en dat blijkt veelal ontoerei kend te zijn voor gegadigden in Soest. Laten we hopen, dat Toon later nog eens terugkomt in het ons vertrouwde Theater Carré in Amsterdam, waar voor de kansen voor het te bereiken doel stijgen, zodat de teleurgestelden toch nog aan hun trekken kunnen ko men. Tenslotte: de Weekend-Pas voor de Zuid Veluwe, plus een toelichtende fol der is binnen! Wie logeert niet graag voor half geld in een gezellig hotel? De kosten van de Weekend-Pas geldig voor 1 of 2 personen zijn ƒ4,—. Op alle in de folder vermeldde evenementen ontvangt U. aan de hand van deze Pas, 50 °/o reduktie. Heel erg de moeite waard, vinden wij!

Soester Courant | 1972 | | pagina 11