Arti fort Controle zwaar verkeer blijft nodig Commissie Culturele zaken installeert subcommissie Soest heeft de primeur voor Nederland Uitstekende verstandhouding tussen controleurs en chauffeurs een luxe keuken is geen luxe meer Kunstaankoop beleid gemeente onder de loupe Hogere subsidie aan de plaatselijke muziek- Eiermarkt Garage Vlug brengt als eerste de nieuwe Peugeot 104 Ned. Chr. Vrouwenbond Inbraak Ton Beuken Soester Courant van donderdag 12 oktober 1972 Showroom open dagelijks van 8.00 - 17.30 uur Zaterdags van 10-12 uur Salomonswijsheid: J Uw keuken is uw werkplaats. U brengt er elke dag uren door. Mag zoiets dan alsjeblieft modern en efficiënt en gezellig zijn ingericht als de kosten niet de pan 5 uitspringen? Kom eens een voorproefje nemen in onze showrooms. U vindt er een keuken-naar-maat voor een prijs-naar-maat. SALOSVEOftlS kleine koppel 7 tel. 03490-11945 I Het Salomonszegel Uw garantie moderne keukens open haarden natuursteen baksteen wand - en vloertegels de de heer Wils voor, niet zozeer het geval Kuipers te bespreken, als wel te bepalen of naar aanleiding van dit geval het beleid van het college be discussieerd mocht worden. De heer D. Hoekstra vond het niet juist dat de zaak aan de orde gesteld werd omdat het de commissieleden aan goede documentatie ontbrak. Hij achtte zich niet competent en stelde voor het onderwerp te schrappen. Daar waren de andere commissieleden het niet geheel mee eens. De materie bleek wel degelijk een algemeen ka rakter te hebben, waarbij de gang van zaken de commissie niet helemaal dui delijk was. De kardinale vraag was: „waarom legt het college een advies van deskundige naast zich neer en staat ons, culturele commissie dat ook te wachten?" In het geval Kuipers bleek dat inder daad het probleem te zijn. Voor de contraprestatieregeling heeft de ge meente zich aangesloten bij een regio nale. provinciale instantie, die via een deskundige commissie het college ad viseert. In het geval Kuipers was het advies positief. In geval van een nega tief advies en van het daarop aanslui tende besluit van het college, kan de kunstenaar in beroep gaan bij de mi nister, die dan een bindende uitspraak doet. Kuipers was niet in beroep ge gaan, doch had zijn verzoek om te ko nen- hernieuwd. De publieke tribune werd in deze dis cussie betrokken. De heer P. van Zet ten noemde het beleid van het college inconsequent en vond het een onzinnige zaak: adviseur R. Drost stelde voor dat B. en W. steeds de culturele com missie inschakelen, maar daar was de heer Joosten het niet mee eens. „De kunstenaar moet al met te veel com missies rekening houden", vond hij en hij meende dat het college er wijs aan deed steeds het advies van de regio nale commissie op te volgen. Na veel gepraat werd uiteindelijk be sloten dat de commissie zich voor na dere informatie tot het college zal wenden. bar gezellig Telefoon 02155-8252 Tijdens de vergadering van de commissie culturele zaken installeerde de voor zitter de heer L. Wils de subcommissie voor de aankoop van kunstwerken. Al vorens hiertoe over tc gaan zette de heer Wils aan de hand van een nota de taak, samenstelling en werkwijze van de subcommissie uiteen, waarbij hy be nadrukte dat zij gezien moet worden als een werkgroep van de culturele com missie. Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor de plaatse lijke muziekkorpsen met terugwerkende kracht tot 1 januari van dit jaar, te subsidiëren overeenkomstig de SONMO richtlijnen. Voor PVO betekent dat een bedrag van 3775 en voor het muziek korps van Soesterberg een bedrag van 1900. Tot nu toe ontvingen beide verenigin gen een jaarlijkse subsidie van 2550. Het college tekent daarbij wel aan dat de gemeente voor de opleiding van de korpsleden aan de Amersfoortse Mu ziekschool per jaar reeds 20 tot 25 duizend gulden betaalt, dat is ruim negenduizend gulden méér dan voor particuliere leerlingen. Zij meent dat hieraan helaas te vaak wordt voorbij gegaan. Overigens is zij van mening dat een muziekvereniging in een plaat selijke gemeenschap niet kan worden gemist en dat derhalve financiële steun alleszins gerechtvaardigd is. Een te zwaar beladen wagen met aanhanger, die niet ontsnapte aan de aandacht van de controleurs tydens de vorige week gehouden controle in Soesterberg. Telefoon 02155-8252 Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 30.000 stuks in prijzen van 12,50 tot 14,50. Middenprijs 13, Prijs per kg 2,03. Reeds vroeger kwam bij verschillende gelegenheden de bouw van z.g. ambts woningen ter sprake. We treffen die ambtswoningen overal aan bij burge meesters, kommissarissen van de ko ningin' en bij enkele andere hoogge plaatste ambten. Ook de minister-pre sident beschikt de laatste jaren over een ambtswoning sinds voor het z.g. Catshuis in Den Haag geen betere be- stemming kon worden gevonden. Het Catshuis, eens bewoond door de raads pensionaris Jacob Cats, die ook be roemd is als de dichter vader Cats, werd in 1652 gebouwd. Het is geheel gerestaureerd en werd door verschil lende premiers bewoond. Het laatst door de heer De Jong. De huidige premier, Biesheuvel, gebruikt het buiten alleen voor kabinetsvergade ringen, ontvangsten e.d. De regering vindt het bestaande huis niet genoeg ruimte bieden voor de kombinatie wo ning en representatief centrum. Daar om wil zij nu een nieuwe ambtswoning bouwen voor de minister-president. Wij betreuren deze regeringsplannen. Het instituut ambtswoning is voor ons uit de tijd geraakt. Premiers en burge meester kunnen o.i. evengoed zelf voor een woning zorgen als de ambteloos burger. De grootte van de gezinnen van de premiers zullen verschillen en elke echtgenote heeft een andere op vatting van een ideaal huis. In een tijd van uiterste bezuiniging komt de roep om een nieuwe ambts woning als een vloek in een kerk. De regering kan met het bestaande Catshuis over een goed centrum voor officiële gelegenheden beschikken. Zij dient voor het overige soberheid te be trachten in een land dat geteisterd wordt door begrotingsekorten. Wij weten best dat die tekorten door het achterwege laten van de bouw van een ambtswoning niet zullen worden weggewerkt. Wel dient men blijk te geven van aan deze tijd aangepaste realiteitszin. Het door politieke twisten in ons land ge daalde regeringsgezag zal echt niet door de bouw van een woning voor de minis ter-president worden hersteld. Daar is iets anders voor nodig. Of zou I er zonder die ambtswoning helemaal geen premier meer kunnen worden ge vonden? De Peugeot 104, die vanaf vandaag by Garage Vlug te bewonderen is. ba? gezellig De afdeling Soestdijk houdt op donder dag, 12 oktober a.s. 's avonds 8.00 uur, haar ledenvergadering in het wijkge- bouw bij de Emmakerk, Regentesse- laan. Spreekster is mevrouw E. M. Helder- van der Poel te Soest. Onderwerp: De meno-pauze. Gasten zijn hartelijk wel kom. Ingebroken werd in het loodgietersbe- drijf van de heer G. v. d. Pol aan de van Lenneplaan. De daders kwamen het pand binnen via een bovenlicht aan de achterzijde van het pand. Alle kan toren werden doorzocht en diverse bu reaus opengebroken. Een bedrag van 350,- wordt vermist. voor een stoel of bank die vooraan staat in vorm en uitblinkt in komfort interieurverzorging soesterbergsestraat 51, soest t.o. busstation, tel. 02155 - 2180 Enige tot op de draad versleten banden, waarmee gereden werd en die uiteraard verwisseld moesten worden. I

Soester Courant | 1972 | | pagina 9