PRATEN EN BREIEN DESSOUS DIE ZICH OM UW FIGUUR BEKOMMEREN EET U SLANK (5) SLANKE SLAATJES KNIPPATRONEN VRAGEN t p Voor de dames die graag zelf hun kleren maken is er weer een serie Pas-Aan-knippa- tronen verschenen - drie voor dames- en één voor kinderkle ding - voor de winter 1972-1973. Op ieder patroon staan 20 modellen, te maken in de maten 34 t.e.m. 48 voor dames - en in de maten 2 t.e.m. 9 jaar voor kinderkle ding. Zoals u wel weet kunt u elk van de genoemde maten aan uw eigen lengte en figuur aanpassen. Bij ieder in het pa troon afgebeeld model staat in miniatuur aangegeven op wel ke wijze voorpand, rug, mouw, etc. worden samengesteld. De Pas-Aan-knippatronen zijn ver krijgbaar via de boek- en tijdschriftenhandel, supermark ten en naaimachinezaken, stof fen- en textielwinkels. (Prijs- 4,75). Eveneens is een serie van drie stuks Monique Mo- den-knippatronen uitgekomen. Ieder knippatroon heeft drie verschillende modellen met acht knipklare patronen in de maten 34 t.e.m. 48. Zoals be kend komen er per kwartaal steeds drie nieuwe series met drie verschillende modellen op de markt, aangepast aan het seizoen. (Prijs ƒ1,95). Bij Wolters-Noordhoff te Gronin gen zijn de eerste drie boekjes in de „Even-kijken-serie" uitgege ven. Het zijn nuttige handleidin gen voor „moeder, vader en kind" en de titels luiden: „Heer lijke hapje.*-". „Nog...nachtjes sla pen en dan..." en „Handing in huis". Voor „Heerlijke hapjes" verschafte B. J. Noorman, direc teur van Hotel Polen te Amster dam de recepten, die door de be kende culinaire journalist Eric Esurio redactioneel „op smaak" werden gemaakt. De tekst wordt gestimuleerd door vele eetlustop wekkende foto's. „Nog...nachtjes slapen en dan..." is een zeer bruikbaar en vlot geschreven boekje over alles wat er bij kin derfeestjes en -partijtjes komt kij ken en dat is géén kleinigheid. Martie Verdenius schreef de tekst, die werd versierd met leu ke gekleurde plaatjes. „Handig in huis" kan een uitstekende leidsman zijn voor klusjesvrou wen en -mannen die huishoude lijke karweitjes zelf willen (moe ten) opknappen. Binnenhuisarchi tect Hans U lenburg schreef het. Alles is met gekleurde illustraties en werktekeningen versierd en verduidelijkt. De boekjes werden uitgegeven in samenwerking met Royco (soe pen). Ze kosten ƒ2,50 per stuk (plus voor elk 5 Royco-zegels). In 1973 wordt deze reeks voortgezet. Voor veel menden is vragen geen gemakkelijke zaak. Dit kan uit heel wat verschillende gron den voortkomen. Soms is het de vrees een ander lastig te vallen; soms een tegenzin ,verplichtingen' te scheppen zodat men zelf het ri sico loopt zelf ook lastig gevallen te toorden. Sommigen ook gevoe len het vragen als een soort ver klaring van minderwaardigheid en geven er de voorkeur aan zolang en zover het hun mogelijk is zich zelf te helpen. Er kan ook onover komelijke angst voor 'n weigering bestaan, die een normale houding zou kunnen vertroebelen. Er kan een lichte verontwaardiging of be- ledigdheid zijn die meent dat het niet op z'n plaats is te vragen om iets wat de ander uit zichzelf be hoorde aan te voelen of te doen. Dikwijls een zeker gevoel van trots dus, waarbij men vergeet in aanmerking te nemen dat onze persoonlijke motieven en aangele genheden voor anderen niet zo zioaar wegen als voor onszelf. Want in een goede verhouding moet vragen wederzijds mogelijk zijn en natuurlijk kan dit ons le ven heel wat veraangenamen. Na tuurlijk moet er geen misbruik ge maakt worden van de goedheid van mensen die eenvoudig niet weigeren kunnen. Maar als we zelf bereid zijn op eigen beurt het onze te doen, moeten we ook de vrijheid voor een vraag die we als natuurlijk aanvoelen, weten op te brengen. Vaak genoeg immers is men teveel in beslag genomen door eigen werk en andere aange legenheden om erg te hebben in bestaande wensen of moeilijkhe den om zich heen. De reactie op een eenvoudig verzoek doet ech ter duidelijk genoeg blijken hoe zeer een gulle en hartelijke bereid heid tot helpen voorhanden is. Moeilijker wordt het, als dit spon tane „wederwoord" uitblijft. Dan hangt er veel af van het belang van de aangelegenheid, de billijk heid van het verzoek en het ka rakter van de betreffende perso nen. De een zal gaan strijden voor wat hij als z'n „goed-recht" voelt, een ander zal zich daarboven wil len verheffen en zwijgen. Want tweemaal vragen wordt een ande re zaak. JETTY Nog even een korte herha ling van de vorige afleverin gen: besmeer uw boterham men dun en beleg ze ma ger: schep nooit meer dan éénmaal middageten op; eet net iets minder dan u zou lusten; begin met het snoepen bij de koffie en de thee te halveren evenals de hoeveelheid suiker; zet u bij de televisie op rantsoen; voorzichtig met frisdranken (suiker) verschuif zo mogelijk de tijd van de avondboterham één tot anderhalf uur; eet een appel als u buiten de maaltijden om trek krijgt; eet weinig brood; gebruik uw soepen zonder bindmid- Idel; gebruik een flinke por- tie groente. Nu gaan we weer verder: In maar één afgestreken Sj eetlepel boter of margarine 9 is 15 g) kunt u een stukje I vlees bakken. Nog minder H dik wordt u als u het vlees n grilleert. Bij gebruik van weinig H aardappelen is ook maar I heel weinig jus nodig. Wilt M u méér jus, dan kan het H vocht smakelijk worden ge- gj maakt met tomatenpuree, S gefruite ui, kruiden, aroma 9 e.d. j Magere vis (wijting, H schelvis, schol kabeljauw, [9 poon e.d.) houdt, slank; 9 vette vis (haring, paling, makreel) bevat driemaal e] zoveel calorieën, Geen vla, pudding, pap, flensjes, vruchten met sla groom en andere dikma kers als nagerecht. Liever yoghurt (zoner suiker) en vruchten. j Karnemelk en yoghurt gebonden met gelatine vor men heel smakelijke en slankhoudende toetjes. Wees ook voorzichtig met het drinken van alco holhoudende dranken. Een glas jenever bevat 107 calo rieën, 1 glas Bourgogne 107, 1 glas port 100, 1 glas vermouth 109, 1 glas sherry 96 en 1 glas bier 128 calo rieën. Een glas water kan het hongergevoel op de vlucht jagen en u wordt er niet dik van. We zijn er van overtuigd dat u vele kilo's zult afval len als u de in deze „slank heidscursus" gegeven raad ter harte zult nemen. U moet alleen maar echt wil len èn doorzetten. Veel suc ces toegewenst! Het breien van truitjes, japonne tjes en rokken, de geliefkoosde bezigheid van onze grootmoeders, is een hele tijd in discrediet ge weest. Maar enige jaren geleden ontdekten de jongeren dat echt niet al het oude „duf en waarde loos" mocht worden genoemd. Dus begonnen ze weer te breien. De fabrikanten haakten daar me teen op in door met garens in heel nieuwe kleuren op de markt te komen. Ook brachten ze hon derd procent synthetisch garen, dat veilig in de wasmachine te wassen is. Dat was inderdaad een hele vooruitgang, want het wassen van „wollen" kledingstuk ken was tot die tijd altijd een experiment" geweest. Wie niet nauwkeurig op de temperatuur van het water lette, liep de kans een mooi truitje als een slecht passende beha uit het sop te ha len. Het textielconcern Van Wees en Weiss (Zeist) heeft vorig jaar als vervolg op Nikrim de zgn. Parley Love Story op de markt gebracht, uit honderd procent wol vervaardigd en met het Su- per-wash-procédé behandeld, waardoor je het veilig in de wasmachine kunt stoppen, zonder dat je bang hoeft te zijn voor krimpen of vervilten. In Parley Love Story is een nieuw kleuren gamma opgenomen, waarin da meest moderne tinten opvallen. In het Baby Charmant - van zelfsprekend geschikt voor baby kleertjes - zien we naast da pastelgarens ook lila, geel, oran je, kobalt, bruin, groen en rood. Het breigaren is ook voor haak werk geschikt. Je kunt er alle kanten mee op. En wat zo prettig is, je bereikt er de vlotste aan trekkelijkste resultaten mee. Brei en en praten gaat ook met dit garen uitstekend. In aansluiting op het „ge ruisloze vermageringsdie- et", geven wij u hier het recept voor een smakelijk slank slaatje. Het is de be doeling dat u daar af en toe een maaltijd door ver vangt. Het is beslist geen ,,bokkenvoer", zoals we ie mand eens heel oneerbiedig hoorden zeggen, toen we over het nuttig effect van slaatjes spraken. Het gaat hier om een wortel-kom kommersla met kaassaus, een bijzonder smakelijke, gezonde combinatie. Het re cept is voor 4 personen be doeld en u hebt er de vol gende ingrediënten voor no dig: 250 g wortels. 250 g toma ten, 'li komkommer, 55 g bluefort-kaas, l'/i eetl. ma gere kwark, 1 eetl. melk, lllt eetl. az\jn, peper, bieslook en enkele gewas sen slabladen. Maak de wortelen schoon en snijd ze in plakjes. Kook ze twee minuten in ruim water met zout. Was de to maten en de komkommer en snijd ze in blokjes. Strooi er wat peper op. Vermeng de groenten met elkaar. Wrijf de kaas krui melig. Werk er met een vork de kwark, melk en azijn door, zodat een glad de saus ontstaat. Maak de saus op smaak af met wat peper. Leg in vier glazen schaaltjes of coupes een ge wassen slablad. Verdeel hie rover de groenten en schep de saus erover. Garneer het gerecht met wat fijnge knipte, gewassen bieslook. Dit gerecht levert 85 calo rieën per persoon. Dit mantelpakje uit de collectie van Dick Holthaus is gemaakt van zuiver scheerwollen rode shet- land. Het heeft een 2-rij-knoop- sluiting en grote revers. De rok heeft in het voorpand plooien. Het is een modieus model uit de collec tie van de komende winter. Het herenkostuum van Bendien is een ontwerp van Dick Holthaus. Het is gemaakt van zuiver wollen dia gonaal weefselen heeft een 2-rij- knoopsluiting en grote revers. (Foto: Internationaal Wol Secre tariaat), We hoeven u niet te vertellen wat onder het woord „dessous" wordt verstaan. Het is een Franse benaming die niets an ders betekend dan dames-onder goed. Maar het woord „onder goed" ligt ons nu eenmaal al lang niet meer. We denken daar bij aan hemden, borstrokken en broeken en laten we eerlijk zijn, die kledingstukken hebben in de loop der achter ons liggende ja ren zowel wat uiterlijk als functie betreft zo'n ingrijpende verande ring ondergaan dat we de oude benaming maar beter kunnen ver geten .De nieuwe mode van de dessous is flatteuzer, zwieriger en soepeler van silhouet dan ooit. De jonge, moderne en superslanke vrouw van nu heeft er „onge kleed" dan ook nog nooit zo char mant uitgezien in dessous. Maar lang niet iedereen is gezegend met een volmaakt figuur; lang niet iedereen kan het zich veroor loven kleding te dragen die de echt vrouwelijke lijn alle eer aan doet. Toch hebben de ontwerpers van de nieuwe dessous de vrou wen met net die paar pondjes te veel niet vergeten bij het creëren van hun nieuwe modellen. Ze ont wierpen een aantal zacht-on- dersteunende dessous, die nauwe lijks gevoeld worden, maar wél effectieve corrigerende werking hebben. Het zijn beha's en fouda- tions waarbij draaggewoonte, functie en modegerichtheid zo zijn gecoördineerd, dat óók bij wat zwaardere dames elegantie op de voorgrond blijft staan. Het doorlopende panty-korselet maakt de draagster zelfs enkele centime ters slanker; de elegante, goed gevormde panty past als een tweede huid en zorgt voor slanke benen en dijbenen. Met zo'n func tionele beha-panty-combinatie wordt ook onder nauwsluitende ja ponnen een goed figuur geslagen. Foto linksboven: Funktionele foundations zorgen voor een zwie rig soepel silhouet, zoals dit mo del uit de Hartewens-serie. Ver krijgbaar in wit en beige. Foto rechtsbeneden: Zo'n attrac tief setje van helanka-kant maakt van een foundation tevens een fla- teus mode-accessoire. Verkrijg baar in bruin, beige en denim. Foto rechtsboven: Deze modieuze beha van het nieuwe doublé knit- materiaal voegt zich uiterst soepel en steungevend om het lichaam. Verkrijgbaar in de kleuren tcit en beige. Alle bij dit artikel behorende fo to's zijn modellen van ,JjOvable") Een gehaakt tuniekpak van Voi» Wees d Weiss dat zó aantrekke lijk is, dat je het (bij wijze van spreken) niet meer uit zou trek- ken.

Soester Courant | 1972 | | pagina 15