olitico ÜINGENOLDUS cleaner Stichting Amersfoortse Kredietbank Bank zonder u 'et toch we! op winstoogmerk Het 300ovenservies van Wedgwood. BOEKHANDEL VAN DE VEN DEEL 4 van Dr. L. de Jong Het Koninkrijk der Nederlanden in de tweede Wereldoorlog mei '40 - maart '41 HUISMAN Uitbreiding bedrijfsleven Eemland geremd door woningnood Zondags zwemmen in De Turf Instructie zwemdiploma B Gevonden voorwerpen Nieuwbouw chem. ind. Randstad in Nijkerk uitgebrand Overvallers Amro-bank veroordeeld Olympia behaalde 200e eerste prijs Tentoonstelling in de bibliotheek Tentoonstelling en ruilbeurs in de Markthal Cross-auto vernield bek Mariakerk Nieuwerhoekplein Mondharmonica-concours in Baarn de kosten hij het afsluiten van een krediet Thema-ochtend in PRIJS ƒ32,50 Artishocksrebouw Cyclus Kerkconcerten Restaurant ,.De Korte Duinen" in noodgebouw Nachtelijk autolawaai uw kleding uc beste behandeling die er is heeft u wel eens haast binnen één uur! gratis Soes ter Courant van donderdag 19 oktober 1972 JUWELIEH0 èEC.vSETlENsZNy J i) rembrandtlaan18 tel.4785 soestdijk JUWELIER - OPTICIEN Van Weedestraat 12 - Soest Telefoon 6372 TIJD3 LETTERS. Maar er geen aandacht aan geven kan een zee van narigheid veroorzaken. 's-Morgens vooral. OP TIJD OP. Dat kan met een goede wekker van ons. HORLOGER-JUWELIER Koninginnelaan 21 - Soest Telefoon 8319 Sierraden accentueren charme en elegance. Goed gekozen zult U er heel lang de vreugde van ervaren. Bij ons is een sieradenschat voor allerlei smaken, ook voor de meest verwende één servies? Inderdaad, dat is iets nieuws, iKom snel de Jf Wij kunnen u vier beeldige dessins laten zien. Aan Boekhandel v. d. Ven, Soesterbergsestraat 53, Soest Ondergetekende zal gaarne ontvangen: O dl I Dr. L. de Jong Het Koninkrijk der Nederlanden O dl II O dl III naam O dl IV adres Met ingang van a.s. zondag 22 oktober zal voorwat betreft de komende weken, bij wijze van proef gelegenheid worden gegeven om in het instructiebad De Turf aan de Waldeck Pyrmontlaan ook op zondag recreatief te zwemmen. De openingstijden zijn van 11 tot 12 uur en van 12 tot 13 uur. Overwogen wordt om bij wijze van proef in het instructiebad De Turf te beginnen met zweminstructie voor het diploma B. Daarvoor is slechts beschik baar het vroege morgenuur van 07.00 tot 8.00 uur. Kandidaten dienen in het bezit te zijn van het diploma A. Gezien de beperkte tijd en ruimte zal slechts een beperkt aantal leerlingen kunnen worden toegelaten. Indeling ge schiedt daarom in volgorde van bin nenkomst van de aanmelding. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot het bureau van de Sportstichting per adres Raadhuis Soest. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aange geven: hond, doos met blikken groente, kinderstep, hoofddoekje, diverse sleu tels, belichtingsmeter, een paar sport schoenen, damesfiets, meisjesfiets, por- temonnaie, kinderjasje, bromfiets, gou den armband, want, dameshandschoen, polshorloge, camee met gouden rand, ceintuur, jongenshorloge, kater, sjaal, diverse bankbiljetten, driewielertje, badlaken met zwembroek en voetbal schoen. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, in lichtingen worden verkregen. Door nog onbekende oorzaak is het maandag j.1. opgeleverde pand van de Chemische Industrie Randstad in Nij kerk geheel uitgebrand. De brand ontstond dinsdagmiddag na een ontploffing in een ruimte waar op dat moment niemand aanwezig was. Na een half uur stond er van het bedrijf niets meer overeind dan alleen de mu ren. De schade aan de gebouwen wor den geschat op een ton. Hoeveel de schade bedraagt aan inboedel en in stallaties is nog niet bekend. Veel per soonlijke bezittingen van het personeel gingen bij de brand verloren. De brand weer van Nijkerk, geassisteerd door de bedrijfsbrandweer van kistenfabriek De Boer waren spoedig ter plaatse maar konden niet voorkomen dat alles ver loren ging. Het bedrijf was verzekerd. Voor de overval in april van dit jaar op het filiaal van de AMRO-bank aan de Van Weedestraat werden de drie daders tot onvoorwaardelijke gevange nisstraffen veroordeeld. De 26-jarige Martin v. d. E. kreeg drie jaar met af trek van voorarrest, de 28-jarige Paul den R. twee jaar en 6 maanden met aftrek en de 26-jarige Jan van den D. twee jaar eveneens met aftrek. De christelijke wandelsportvereniging „Olympia" sloot haar wedstrijdseizoen met succes af. Het behalen van twee eerste prijzen tijdens de Sluitingstocht in Amerongen betekende dat Olympia sinds haar oprichting in 1955 haar 200e en 201e eerste prijs behaalde. De 538 deelnemers aan deze Sluitings tocht liepen onder gunstige weersom standigheden een fraai parkoers in de bosrijke omgéving en door het centrum van Amerongen. Na afloop van de tocht kreeg iedere wandelaar een kop erwtensoep aangeboden. Zeven groepen liepen op de 5 kilo meter, waaronder de 14 Olympia-ad- spiranten van mevr. S. Brood. Zij wonnen de eerste prijs met 275 pun ten, terwijl de wandelvereniging Doorn uit die plaats tweede werd met 273 punten. Op de 10 kilometer liepen tien groepen. De 19 junioren onder leiding van de heer D. Brood eindigden als eerste, met 287 punten. Tweede en derde werden Hollands Glorie, Gorkum (281 pnt.) en De Meeuwen, Dussen (254 pnt.). De senioren liepen 15 kilometer, maar konder door diverse omstandigheden geen groep vormen. Zaterdag 11 november start de eerste van vier winterserietochten van Olym pia in Soest. A.s. vrijdag 20 oktober, des middags om 15.30 uur, zal de wethouder, de heer L. J. Dijkstra een expositie ope nen van hedendaagse Nederlandse Brons sculpturen. In totaal omvat deze tentoonstelling 35 sculpturen en een serie van zeven vrij kleine wandtapijten, die de parabel van de „verloren zoon" uitbeelden. Bit de samenstelling van deze tot nu toe bijzonder succesvolle expositie is er naar gestreefd om in beknopte vorm het complete karakter van de moderne beeldhouwkunst tot haar recht te doen komen. De toegang is gratis. De tentoonstelling is alleen overdag geopend. De ope ningstijden vallen gelijk met de uren waarop bibliotheek voor het uitlenen van boeken geopend is. Zaterdag a.s., van tien tot vijf uur, wordt in de Markthal te Amersfoort een tentoonstelling annex ruilbeurs ge houden, welke georganiseerd is door de Nederlandse Vereniging „De Verzame laar" afdeling Amersfoort. De tentoonstelling heeft zeventien ex posanten, die ondermeer laten zien een collectie Statenbijbels, afbeeldingen van het Koninklijk Huis. kastelen en mo lens, een collectie poppen, postzegels en munten. Op de ruilbeurs zijn o.a. aanwezig post zegels, munten, lucifermerken en an sichtkaarten. Een cross-auto, die bestuurd werd door de 16-jarige J. M. M. B. vernielde aan de Veemzoom het hek bij de woning van de heer B. De wagen werd naar het crossterreintje aan de Insingerstraat geduwd, waarbij de chauffeur de macht over het stuur verloor toen de auto door een kuil reed. De schade werd onderling geregeld. Dinsdag 24 oktober, 20 uur, vindt het tweede concert in deze cyclus plaats. Organist Gert Muts met medewerking van de bekende Gospelgroup „The Messengers" o.l.v. P. J. Houtzagers en Klaas Kos, eerste trompetist van het Concertgebouworkest, brengen het vol gende programma: 1. Prélude et Fugue in E (orgel), Ca- mille Saint-Saëns. 2. a. Preludium, Arcangelo Corelli, b. Toccata (trompet en orgel), Padre Mar tini. 3. a. 'Zkiel saw the Wheel. b. My Lord what a morning. c. Did'nt it rain. d. Steal away to Jesus. (Gospelgroup). 4. Uit „Grande piéce symphonique", Andante, Allegro, Andante, (orgel), César Franck. 5. Trompetconcert in f moll, Allegro, Siciliano, Vivace, (trompet en orgel), Georg Philipp Telemann. i. a. The Virgin Mary a Baby Boy. b. Wade in the water. c. I was glad. (Gos pelgroup). 7. Improvisatie over Glory, glory Hal leluja, Gert Muts. (Gospelgroup, trom pet en samenzang.) de woonwinkel van het Gooi SPIEGELSTRAAT 38 - BUSSUM TELEFOON 02159-15641 GROEST 110-HILVERSUM TELEFOON 02150-46341 Op zaterdag 28 oktober a.s. organi seert de Baarnse Mondharmonika Ver eniging „Excelsior" namens de Neder landse Bond voor muziekrecreatie, waarin opgenomen de Ned. Mondhar- monikabond anno 1938, het jaarlijks nationale bondsconcours. Aan dit concours is tevens verbonden een internationaal festival, waarvoor verscheidene buitenlandse deelnemers hebben ingeschreven, o.a. uit Duitsland, Frankrijk, Luxemburg en Tsjecho-Slo- wakije. Onder deze speelgroepen, trio's en solisten bevinden zich ook de wereld kampioenen mondharmonika-trio's uit Nederland „The Rapido's". De zonnebloem met de meeste bloemen stond dit jaar in de tuin van de heer G. Boon, Talmalaan 11, waar er 36 geteld werden. Vrijdagavond zal wethouder J. Dijkstra, tijdens een vergadering in De Rank, de prijzen aan de winnaars uitreiken. Bijkantoor Soest: maandag 9.00-12.00 uur en 2.00- 4.00 uur. woensdag 9.00-12.00 uur. vrijdag 5.00-8.00 uur. Hoofdkantoor: Eemstraat 58 - Amersfoort Telefoon 03490 - 16527 en 17400 VAN WEEDESTRAAT 3 TELEFOON 2239 Naast het uitgebrande restaurant „De Korte Duinen" worden enige noodlokalen neergezet, waar men volgende week vrijdag de eerste gasten hoopt te kunnen verwelkomen. Vrijdag 27 oktober zal het restaurant „DeKorte Duinen haar deuren weer openen. Naast het afgebrande pand wordt, dankzij de bereidwillige mede werking van de landbouwer Kok, in het aangrenzende weiland op het ogen blik een houten noodlokaal opgetrok ken van 10 x 12 meter, dat plaats zal kunnen bieden aan 50 a 60 gasten. Annex wordt een keuken gebouwd meJ een oppervlakte van 10 x 5 meter. De service zal als van ouds zijn en aan de inrichting van het tijdelijk onderkomen zal daarom de nodige aandacht worden besteed. Het oude restaurant wordt herbouwd, in een moderne versie weliswaar en voor wat de bouwstijl bestreft aange past aan de gebouwen in de directe omgeving. A.s. maandag zal een destructief onder zoek ingesteld worden naar de staat van de muren die na de brand over eind zijn blijven staan. Men zal na gaan of deze nog gebruikt kunnen worden voor de nieuwbouw. De schetstekeningen van het architec tenbureau Smit en Van Rossum uit Haarlem, dat ook het Avia-kantoor bouwde, zijn inmiddels gereed. In deze tekeningen is ondermeer opgenomen het plan de bovenetage bij het restau-» rant te betrekken. Men kan daardoor aan ruim 50 gasten meer plaats bieden. De plannen moeten uiteraard alle goed keurende instanties nog passeren, maar men houdt er rekening mee medio april 1973 met de gehele nieuwbouw gereed te zijn. Schrik niet Deze Wedgwood-schaal zal niet barsten. Hij is van ovenvast aardewerk. Evenals de rest van 't servies waar hij bij hoort. Ovenvast Wedgwood. Pure schoonheid en praktisch gerief in SOESTERBERGSESTRAAT 53 - SOEST - TELEFOON 02155-2419 bericht dat eind oktober zal verschijnen Dit 4e deel bestaat uit 2 boeken (deel 4 le helft, deel 4 2e helft) totaal 886 bladzijden met 100 fotoafbeeldingen. Tevens zijn nog leverbaar: deel I Voorspel ƒ17,50; deel II Neutraal 16,deel III mei 1940 18,50. (Hierlangs afknippen) O Op de vierde zondag van deze maand (22 oktober a.s.) organiseert de „The ma-ochtenden Groep Soest" opnieuw een bijeenkomst, om 10.30 uur, in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46, naar aanleiding van de „Dag van de Verenigde Naties". Daar de wereld hoopt op meer effek- tiviteit van de wereldorganisatie van de Verenigde Naties, maar de V.N. niet sterker is dan de deelnemende regerin gen zelf willen, zal het thema zijn: ,De zin van de Verenigde Naties." Dr. T. C. van Boven, lektor aan de universiteit van Amsterdam en lid van het Interkerkelijk-Vredesberaad, zal over dit onderwerp een inleiding hou den waarna er ruimte zal bestaan voor diskussie en/of verdere uitdieping van het onderwerp. Diskussieleider is Dik Stroband. Crèche aanwezig. De thema-ochtenden in Soest worden georganiseerd door een zg. „thema- groep". Dit zijn een aantal Soestenaren, die elke vierde zondag van de maand iemand wil uitnodigen om informatie te geven over Maatschappelijke, politie ke of religieuze struktuurveranderin- gen in onze samenleving. GEDISTINGEERD ZITCOMFORT OP PAUSSANDER Royale lederen zweeffauteuil op palissander onderstel met armsteunen. Dit staaltje van vorstelijk zitcomfort kost bij Huisman niet meer dan f 930«" (ook leverbaar zonder arm steunen f 620,-). Uit een onlangs door het Economisch Technologisch Instituut voor Utrecht in opdracht van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amersfoort en Omstreken gehouden enquête onder het bedrijfsleven in Eemland, bljjkt, dat de groei van dit bedrijfsleven aanmerkelijk wordt geremd door de woningnood. Ter bevrediging van de direkte behoefte worden thans 3.600 woningen ge vraagd voor werknemers die nu nog inwonen (kamerbewoners) en voor mensen die elke dag te ver moeten reizen tussen de niet in Eemland gelegen woon plaats en de Eem-gemeente waar ze werken. Daarnaast vraagt het bedrijfsleven 7.300 woningen voor de uitbreiding van het aantal arbeidsplaatsen in Eemland tot 1976. Weliswaar komen volgens de woning bouwplannen vóór 1976 ongeveer 10.000 12.000 woningen gereed maar die zul len niet allemaal worden bewoond door werknemers van het bedrijfsleven in Eemland. Volgens bestuurlijke afspra ken is een deel bestemd ter oplossing van de huisvestingsproblemen in het Gooi en een ander deel voor de huis vesting van niet of niet meer werk- zamen bij het eigen bedrijfsleven, die nu reeds in Eemland wonen. Het E.T.I. heeft - mede op grond van de uitkomsten van het recent ingestel de regionale woningmarktonderzoek Eemland - berekend, dat de tekorten waarmee het bedrijfsleven krijgt te kampen ongeveer net zo groot zullen zijn als het aantal woningen dat ter beschikking zal komen voor de huis vesting van een migratiesaldo (4.000 a 5.000 woningen). Dc werkelijke tekorten worden dus bepaald door het aantal werknemers in dit saldo dat in Eem land werkt of gaat werken. Woonwensen Het bedrijfsleven vraagt voor de huis vesting van de werknemers overwe gend huurwoningen (80 °/o) met relatief lage huren. Voor 51 van de vraag mogen de huurlasten niet hoger zijn 'dan ƒ200.- per maand en voor 89% niet hoger dan 250,-. Ook de koop som van de gevraagde koopwoningen (20 van de vraag) is, gelet op de marktprijzen van nieuwe woningen in deze regio, wat aan de lage kant. Van deze vraag betreft 60 een koopsom van minder dan 60.000,- en 83 minder dan ƒ70.000,-. In het algemeen blijken voor de werk nemers in de nijverheid iets goedkopere huur- en koopwoningen te worden ge zocht dan voor de werknemers in de sektor handel en diensten. Overige uitkomsten De vraag van het bedrijfsleven komt overeen met een groei van het aantal arbeidsplaatsen met gemiddeld 3,5 ner jaar. In de jaren 1960 tot 1970 was deze groei gemiddeld 1,9%. Daaruit mag worden afgeleid dat de woning nood remmend heeft gewerkt op de expansie van het bedrijfsleven. In de enquête werd deze konklusie bevestigd door 26 van de nijverheidsvestigin gen en 17 van de handels- en diens teninstellingen. De nijverheidsvestigingen hebben meer last van de huisvestingsproblemen f26 dan de handelsondernemingen en de dienstverlenende instellingen (17 In beide takken ziin het vooral de grote bedrijven die in hun aktiviteiten worden belemmerd door de woning nood. De nijverheid is, in het zoeken van oplossingen voor de huisvestingsproble men, iets aktiever dan de ondernemin gen in de andere sektoren. Van alle vestigingen is 30 a 40 bereid fi nancieel behulpzaam te zijn bij het oplossen van de huisvestigingsproble- men voor de werknemers in de vorm van individuele huurtoelagen, renteloze voorschotten en bijdragen in de aan koop van woningen. In de grotere ves tigingen is die bereidheid groter dan in de kleinere. Een bewoner van de Julianalaan waar schuwde diep in de nacht de politie, nadat hij gewekt was door veel auto- lawaai. Op straat kijkend zag hij een auto stoppen, waarvan de bestuurder, T. J. A. J. (29) uit Soest, tegen de po litie verklaarde door onbekende oor zaak een geparkeerde auto geramd te hebben. Deze was eigendom van A. E. uit Zeist. Als gevolg van de botsing werd de wagen van J. dusdanig beschadigd, dat hij onder het rijden veel lawaai maak te. Ook de andere wagen liep aanzien lijke schade op. pioniers in.textielreiniging koningsweg 16 en koninginnelaan 42 magie cleaning van super cleaner is een weldaad voor al uw kledingl perfekt gereinigd, stuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd QP ons adres koningsweg 16 helpen w|J u zelfs wij halen en bezorgen

Soester Courant | 1972 | | pagina 5