Jaarvergadering Soester zakenkring of3n zetel Ton Beuken SALOMQNS Het300ovenservies van Wedgwood. Politieke kopstukken in Soest Eenbank,die erookvoorwintervakanties is „GARAGE STAM' VOOR UW AUTORIJSCHOOL M. LOS Met volle kracht De eerste hits van Veronica 538 ƒ10,— DE GOUDEN SNAAR NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Hoegen Dijkhof: „Zorgen over inkrimpen personeel zijn veel groter dan zorgen over eigen inkomen" bloemwerk Landelijke topfiguren in forum voor oen nieuwe goede gebruikte RENAULT Stam Renault Kin derkledi nabeurs werd groot succes Stuntrijder aangehouden Aangereden? BRUIDSREPORTAGE KINDERSERIE ATELIER- PERS- en BEDRIJFSFOTOGRAFIE zowel in kleur als zw.-wit Soester Politie won met 4-1 van Rijkspolitie Utrecht Unicef kaarten A.C.A.V.S. presenteerde leuke uitvoering Eigenaar weet niets van verkoop Schepping of Evolutie uw SUUUES IS ONZE REULAME Soester Courant van donderdag 26 oktober 1972 Sinds 1913 Salomonswtjsheid Wandenvol tegels be sparen handenvol werk Geen wandbekleding is zo gemakkelijk als tegels. Witten, verven, bijpleisteren behangen, u mag het allemaal vergeten. En ook schoonhouden kost nauwelijks moeite. Wat wilt u nog meer? Kom eens kijken in onze showroom. Onze enorme gevarieerde kollektie inspireert u tot nieuwe woon-ideeën. amersfoort kleine koppel 7 tel. 03490-11945 moderne keukens open haarden natuursteen baksteen wand- en vloertegels Het Salomonszegel Uw garantie Showroom open dagelijks van 8.00 - 17.30 uur Zaterdags van 10-12 uur O.a. Popcorn - Who was it - To makc my life beautiful - Vaya Condios. Originele versies of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw intericurplan. interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Tel. 02155- 2180 Tijdens de jaarvergadering van de Soester Zakenkring hield de voorzitter, de heer A. H. Hoegen Dykhof, zjjn gebruikelijke jaarredc. Als motto had hjj ge kozen „geven en nemen" of „leven en laten leven"; „ook zou ik hebben kunnen kiezen, want het houdt allemaal verband met elkaar, „Hebt uw naasten lief gelyk u zelve", niet meer en niet minder", aldus de heer Hoegen Djjkhof. Hij noemde de leden van de Zaken- kring gedeeltelijk uitoefenaars van de vrije beroepen, ondernemingsleiders en vond dat niemand het hem kwalijk kon nemen dat hij van die kant uit „welke problematiek dan ook" bekeek. Sprekend over polarisatie zei hij daar een tegenstander van te zijn, „omdat ik onder polarisatie, zoals die in de praktijk zich aan mij voordoet, meen begrepen te hebben dat hiermee be doeld wordt dat het zo nuttig is stand punten zo scherp mogelijk tegenover elkaar te moeten stellen". In de prak tijd zei hij ondervonden te hebben dat dit scherpstellen van standpunten yoor voorstanders een doel op zich zelf is. Hij hekelde vervolgens het standpunt van vakbonds- en aanverwante krin gen, die zeggen dat het maken van winst het doel van een onderneming of ondernemingsleider is. „Ik waag het te zeggen dat voor meer dan 90 °/o van de ondernemers een zeer duidelijke zaak is, dat het maken van winst één van de middelen, maar dan een onmis baar middel, is om de kontinuïteit van de onderneming te verzekeren". Hij meende dat daarmee niet in de eerste plaats de welvaart, maar vooral het welzijn van allen die in en voor een onderneming werken, gecontinueerd en bevorderd werd. „Een ondernemingsleider die er in slaagt een zodanig beleid te voeren dat alle mensen, die in die onderneming werken het gevoel hebben vóór de on derneming te werken is een goed on dernemer", aldus de heer Hoegen Dyk- hof. Sprekend over de na-oorlogse periode merkte hij op dat men nu evenver verwijderd was van het einde van de Tweede Wereldoorlog als van het ma gische jaar 2000. „Het gaat het overgrote deel van de mensen verreweg veel en veel beter dan vroeger en ik geloof dat wij ons daarvan veel te weinig bewust zijn, omdat een onaangename eigenschap van de menselijke geest is, dat wij zo snel geneigd zijn het wel of niet goed gaan af te meten naar de zeer sub- jektieve mening over hoe goed, hoe veel beter het andere gaat." In dit verband zei hij een voorstander te zijn van het bevriezen van het be reikte gedurende een periode van twee jaar. Men zou dan in staat zijn de on volkomenheden op verschillende ni veaus van het maatschappelijk leven te analyseren en oplossingen daarvoor te vinden. „Iedere vakbondsleider resp. iedere po litieke leider, die zijn volgelingen nog steeds voorhoudt dat ondernemers uit buiters zijn, die in komfortabele di- rektiestoelcn gezeten alleen maar den ken over hoe zij hun personeel verder kunnen uitzuigen om daarmee hun winst te vergroten, bedrijft demagofie en akelige volksverlakkerjj". Spreker haalde daarna aan dat ruim 50 °/o van alle werknemers werkzaam zijn in het midden- en kleinbedrijf, dat bijna 75 °/o van het nationaal inkomen besteed wordt aan aankopen bij die be drijven en dat die werknemers zeer goed op de hoogte waren dat hun di- rekteur allerminst uitsluitend zit in die „komfortabele di^ektiestoel". Hij noemde die werknemers een „zwij gende meerderheid" en zei dat in de loop der geschiedenis steeds was ge bleken dat geen samenleving stand hield als men de beloning naar pres tatie uitschakelde. Waarschijnlijk ben ik in de ogen van de heer Groeneveld van het NVV een werkgever, maar persoonlijk voel ik mij de eerste werknemer, belast met de hoogste verantwoordelijkheid. Ik ben ook do laatste van de werknemers, die denkt het alleen te kunnen. De zorgen van vele kollega's die ik ken over de eventuele noodzaak het perso neel in te krimpen, zijn veel groter dan welke die ondernemer heeft over zijn privé-inkomen". De heer Hoegen Dijkhof vond verder ook dat de onderwijsvernieuwing op de verkeerde weg was en dat er te weinig aandacht besteed werd aan de les van het verleden. „We leven in een periode dat iedereen meent met een matige prestatie te kun nen volstaan en het verschil tussen kennis en capaciteit vervaagd". Hij vond dat Ieders mens recht heeft op een behoorlijk en redelijk bestaan, mits die mens zelf bereid is zijn beste krachten te geven aan het werk waar voor hij zich verhuurd heeft „en na tuurlijk is het onze gezamenlijke plicht om voor al diegenen te zorgen die om lichmaelijke of geestelijke redenen de vereiste minimum prestatie niet kan leveren." De heer Hoegen Dijkhof meende dat er tegenwoordig meer geschreeuwd werd over „het recht hebben" dan over de plicht het werk zo goed mogelijk te doen en hij dacht dat het welzijn van alle mensen meer gediend was met het luisteren naar andermans meningen en opvattingen, om daarna in overleg tot De politieke forumavond, die op don derdag 9 november a.s. in de sporthal Beukendal gehouden wordt, belooft een zeer belangrijke te worden. Landelijk zeer bekende politici hebben reeds toegezegd plaats te zullen nemen in het te vormen forum, dat onder voorzitterschap zal staan van de bur gemeester, mevrouw mr. J. M. Corver- Van Haaften. Van de KVP zal aanwezig zijn de hui dige minister van financiën mr. Nelis- sen, van de VVD minister De Koster, van D '66 de lijstaanvoerder de heer H. van Mierlo, van de P.v.d.A. de heer E. van Tijn. Van DS 70 komt of de lijstaanvoerder de heer W. Drees jr. of wel de heer De Brauw. Bestuurverkiezing Na het verslag van de evenementen commissie, de kascommissie, de toelich ting op de financiële stukken en de vaststelling van de begroting, waar een contributie verhoging tot 90,- per jaar per lid ingecalculeerd was, werd over gegaan tot de bestuursverkiezing. Bij acclamatie werd de heer, J. D. P. Spie ring herkozen. Ook de leden van de kascommissie gingen accbord met hun herverkiezing. Verder ging de vergadering accoord met het bestuursvoorstel ook dit jaar weer de Stichting Jeugdzorg en de Stichting De Vrije Teugel ieder een gift van duizend gulden te schenken. Een verslag over het Bentinck Fonds werd uitgebracht door de heer G. Krui- mer. Bcdrijjfssport competitie In overleg met het bestuur besloot de evenementencommissie het komend jaar alleen teamprijzen beschikbaar te stellen. Daardoor vervallen de bedrijfs- prijzen, terwijl ook de feestavond, waar ieder jaar minder belangstelling voor bestond, van het programma werd ge schrapt. Verder meende de evenemen tencommissie dat er voor dit sportge beuren meer belangstelling behoorde te bestaan van directie- en stafleden. 25-jarig bestaan Ook de A.R. en de CHU zullen in het forum vertegenwoordigd zijn. Op donderdag 2 november zal mr. B. Biesheuvel ter gelegenheid van de na derende verkiezingen spreken in de Adventkerk in Bunschoten. Dit wordt de eerste verkiezingsvergadering van de A.R. in het land. Op maandag 20 november wordt in Soest nog een verkiezingsvergadering gelegd van de drie plaatselijke confes sionele partijen, waar o.a. mevrouw A. Kraaiieveld-Wouters uit Heerhugo- waard, lid van de A.R., het woord zal voeren. receptiestukken verjaardagsstukjes wiegeboeketjes bruidsboeketten g. bax-swart van lenneplaan 58 telefoon 5886 goede oplossingen te komen. Beter dan de tegentellingen te verscherpen en er zoveel mogelijk uit te slepen. De voorzitter van de Zakenkring be sloot zijn toespraak met een citaat van de schrijver, dichter Tagore: „ik droomde, dat het leven een vreugde was; ik ontwaakte- en het leven was plicht. Ik werkte - en de plicht werd vreugde". Het bestuur kwam met het voorstel ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan in 1976 van de kring een beurs te hou den. waar alle leden aan elkaar en aan de bevolking tonen wat zij vervaardig- gen. In principe besloot men dit plan verder uit te werken, zonder dat een van de leden zich verplicht voelde een toezegging tot deelname te doen. In dit verband merkte de heer Hoegen Dijk hof op „als het bedrijfsleven zijn po sitie wil behouden, moet zij zich van tot tijd presenteren". Aan een programma voor het volgend jaar wordt gewerkt. Vaststaat dat op 15 december een bingo-avond gehou den zal worden, dat er een voorlich tingsavond komt over brandpreventie, één over medezeggenschap in de onder neming en één over rechtvaardige in komensverdeling. Bovendien werd me degedeeld dat de Nieuwjaarsavond op 9 januari zal worden gehouden en wel een concertavond in de Petrus en Pau- luskerk waaraan medewerking zal wor den verleend door de Soester Orkest Vereniging en het Mannenkoor „Apol- lo". Schrik niet. Deze Wedgwood-schaal zal niet barsten. Hij is van ovenvast aardewerk. Evenals de rest van 't servies waar hij bij hooit. Ovenvast Wedgwood. Pure schoonheid en praktisch gerief in Inderdaad, dat is iets nieuws. O, uiuciuaau, uai 10 ïcuo mcuyva. Kom snel de \4-5 (A /-,\ ^werkelijkheid bekijken. f IjJfJy Wij kunnen u vier VAN WEEDESTRAAT 3 TELEFOON 2239 Een wintervakantio boeken is een kwestie van vertrouwen. Verstandige mensen doen dat tegen woordig bij hun bank, de NMB. Omdat je daar meteen alle kaarten in één hand hebt Niet alleen deskundig advies voor 'n reis, waar solide organisaties als Hotel plan en Fit achter staan. Ook nuttige en nodige dingen als vreemd geld voor onderweg. ReischeqUes voor als-je-er-bent. Een reis verzekering en annulerings verzekering, voor de zeker heid. Of de huur van 'n safe, om kostbaarheden een veilig onderdak te geven. Prettige wintervakantiel R4 een veilige combinatie ook vooru! R6 R8 R10 R12 R16 EEMNESSERWEG 81 - BAARN - TEL. 02154 7552 Evenals vorig jaar ontvingen de orga nisatoren van de depót-adressen enor me hoeveelheden kinderkleding. De hoeveelheid ingeleverde kleding over trof zelfs de verwachtingen. De grootste verrassing kwam eerst bij het uitpakken van de vele dozen. De kwaliteit bleek nog beter dan voorheen. Er werd niet hoger geprijsd. Uit deze resultaten blijkt duidelijk, dat de beurs nu al een plaats ver overd heeft op de lijst van Soester evenementen. Het aanstekelijk enthou siasme van de medewerkers verhoogde de geanimeerde uitverkoopstemming waardoor de Open Hof meer een bijen korf dan een kerkelijk centrum leek. Ook de netto-opbrengst van ƒ861,46 was hoger dan de eerste keer. Voor dit bedrag zal UNICEF zes pakketten geneesmiddelen voor zuigelingen-con sultatiebureaus verzenden naar Indo nesië. In de nacht van zaterdag op zondag werd op de Dalweg aangehouden de autobestuurder F. de B. (24) uit Baarn Hij had zich, rijdend op de Steenhoff- straat, voor de ogen van de beman ning van een politie surveillanceauto, bezondigd aan stunten. De wagen, die niet verzekerd bleek te zijn en twee gladde achterbanden had, werd uit het verkeer genomen. De 23-jarige Amerikaan K. E. J. deed in de nacht van zaterdag op zondag aangifte van een aanrijding op de Beu kenlaan. Daarbij werd zijn wagen be schadigd door een tot nu toe niet ge vonden kleine rode auto. Wel werd rode verf op de auto van de Amerikaan aangetroffen, terwijl ook bleek dat een lantaarn in de buurt van het ongeval niet meer brandde. Ook daarop zat rode verf. De marechausse en de Ame rikaanse militaire politie hebben het on derzoek overgenomen. AUTOMOBIELBEDRIJF Nieuwerhoekplein - Soestdijk Telefoon 02155-8850 Het schijnt dat het Soester politie-elf- tal geabonneerd is op uitslagen van vier doelpunten of gelijk spel. Zij speelde de vierde wedstrijd thuis tegen de rijkspolitie distrikt Utrecht. Doordat de scheidsrechter verstek liet gaan, was een SEC-speler, die toeval lig voor enkele werkzaamheden op het SEC-terrein aanwezig was, bereid de leiding op zich te nemen. De Soester politie trok direkt fel ten aanval ei. het resultaat was dat reeds na tien minuten De Landmeter voor de eerste treffer zorgdroeg uit een hoekschop genomen door Roel ten Hove. Daarna ging het spel een tijdje gelijk op, totdat de middenvoor van Utrecht op een ver naar voren geplaatste bal doorliep en de keeper van Soest on houdbaar wist te passeren. 1-1. Juist voor rust deed zich een incident voor. De Landmeter had een hard schot op het doel van Utrecht gelost. De bal werd door de keeper gehouden en toen de bal reeds het veld was ingeworpen raakte de keeper De Landmeter, in het strafschopgebied, tegen het hoofd. De scheidsrechter had dit echter niet ge zien en kon geen penalty toekennen. Tijdens de rust werd. De Landmeter wat opgelapt en hij kon de tweede helft weer spelen. Het spel was nog maar drie minuten oud toen J. J. van Schalk wijk 2-1 maakte. Twee minuten later was het 3-1 toen De Landmeter van minstens 30 meter afstand een keihard schot loste, dat voor de keeper te hard was en de bal reeds in het net lag, voor hij het wist. De rijkspolitie was toen een geslagen ploeg en doordat Van Schalkwijk zeer goed was, wist hij in de 25e minuut er nog 4-1 van te maken. SPSV staat nu fier aan kop van hun afdeling door driewedstrijden te win nen en één gelijk te spelen. De UNICEF-wenskaarten, die tegen woordig bij elke felicitatie en ook als brief gebruikt kunnen worden, zijn weer verkrijgbaar, aangevuld met de nieuw ste serie waarbij nu ook de luchtpost- kaarten met luchtpostenveloppen. De nieuwe serie is bijzonder fleurig met o.a. voorstellingen als chinees por selein,natuurkaarten met wilde ganzen en trekvogels, reprodukties van Kel tische grafiek en een compositie van Mondriaan en vele anderen. De weekagenda voor de schrijftafel of bij de telefoon bevat 53 kleurreproduc- ties van kunstwerken in musea.Een mooie kustverzameling, geïnspireerd op kinderen, die op het eind van het jaar als boek te bewaren is, omdat de agen dabladen kunnen worden verwijderd. De agenda is een gewild cadeautje voor familieleden, vrienden en relaties. Af meting 16,5x22,2 cm. Prijs tien gulden. Met de Unicef kaarten en agenda koopt u niet alleen iets bijzonders, maar ook een stukje levensgeluk en gezondheid voor een kind in de „derde wereld", die ook onze wereld is. De verkoopadressen zijn: Soestdijk: mevr. Weitzel, Van Straelen- laan 44 en mevr. v. d. Meulen, Insp. Schreuderlaan 4. Soest: Firma De Ster. Van Weedestraat 5A-B; kantoor VVV, Steenhoffstraat; L. J. Rademaker,1 Steenhoffstraat 71, H. J. Rademaker, Lange Brinkweg 62, Ned. Credietbank, Torenstraat 42. Soest-Zuid: Firma Ton Beuken, Soes terbergsestraat 51a en mej. N. van Zoest, Sparrenlaan 4. Smitsveen: Firma De Ster, Smitshof. Kleurenfolders zijn gratis te verkrij gen. Bejaarden kunnen opbellen naar mevrouw Weitzel, telefoonnummer 6182 of naar mevrouw Rademaker, telefoon nummer 3796. Vele eregasten hadden gebruik gemaakt van de uitnodiging van AGAVS om de openbare uitvoering mee te maken. Voor de pauze waren het de kleuters met een grappige konijnenpolka en de jongens en meisjes van 7 tot 11 jaar, die de goed bezette zaal van het H.G.D.-gebouw wisten te amuseren. Echte sfeer was er bij het indianenspel en het ritmisch shownummer rond de „inkpots", terwijl er al aardige presta ties geleverd werden op lange mat, trampoline, kast en zweedse banken. De meisjes van 9-10 jaar besloten het eerste gedeelte met leuke en ritmische oefening in „rockstijl". Enkele meisjes van de keurgoep gaven verdienstelijk tot goed werk te zien op balk en brug. Ook de vrije oefening van enkele keurturnsters ging naar be horen. De baloefening en moeilijke sa- beldans van de meisjes van 12-16 jaar kregen terecht een flink applaus. De jongens, compleet met snorren en bretels brachten gymnastiek in good old style, waarbij zij door hun komisch optreden veel succes oogssten, terwijl er bovendien en dat is belangrijker goede prestaties geleverd werden in dit shownummer. De drumband in keurige uniformen leverde zoals gebruikelijk goed werk. De avond kreeg een extra feestelijk tintje, daar aan het slot oud-bestuurs lid en heroprichter P. C. Pieren tot ere lid van AGAVS benoemd werd en door voorzitter Esmeijer getooid werd met de versierselen van deze uitverkiezing. Na het: „Kom in beweging bij AGAVS. de beste vorm van trimmen" kwamen de toeschouwers na afloop in bewe ging bij het bal na op muziek van The Musical Signals". De heer S., wonende aan de Birkstraat, deed aangifte bij de politie van het merkwaardige feit, dat onbekenden zijn auto ten verkoop aanboden, middels een advertentie. Meerdere kopers meld den zich, uiteraard, tevergeefs. Wat zijn de achtergronden van Genesis 1? Dat is een actueel onderwerp. Toch zijn er veel onzekerheden over en bij veel mensen leven er vragen over dit onderwerp. Daarom wil Prof. Dr. H. R. Rookmaker, hoofdleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam hierover een open stu dieavond houden, waarbij ook gelegen heid zal zijn tot vragen stellen. Deze open studieavond zal worden ge houden in de zaal van het Vormings centrum „In de Ruimte", Klein Engen- daalweg 52 te Soest, woensdag 1 no vember om 19.45 uur. Toegang is vrij. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 Wy lessen in t OPEL ASCONA - OPEL KADETT - DAF Gedipl. V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P. Gedurende de herfstvacantie stond de kinderboerderij in het teken van „ontdek de natuur". De door de kinderen vervaardigde werkstukjes worden daar deze week geëxposeerd. Hier een hoekje van de tentoonstelling.

Soester Courant | 1972 | | pagina 3