HAKKERT BANDEN HAKKERT ande HOMEE HOMEE tïjeo ban epen n.b. JAAP RADEMAKER Burgemeester in helicopter boven Soest een PARKET VLOEREN 179- 59- Goeman Borgesiuslaan 19a Baarn - Tel. 02154-6687 Tel. na 19.00 uur: 7733 Juwelier-horloger GOUDEN MEDAILLONS vanaf ƒ45,- Natuurlijk vm „SNAGKSHOP" J. EPSKAMP je kunt niet alles weten... maar wel alles makkelijk te weten komen De Algemene Winkler Prins van A tot Z in kleuren Jaarvergadering IJsvereniging Geen spreekuur van de ve 4 .J Ui Officiële kennisgevingen Hinderwet Politieke voorlichtingsavonden voor jongeren Ouderavond Peuters Klaverjasavond bij S.E.C. gun uw kleding de "beste behandeling die er is heeft u wel eens haast binnen één uur! gratis #!fer^cleaner Zingende dolfijnen in het Dolfinarium Harderwijk DOLFINPRIlim VT6 n.v. Fokker Friendship vertrok van Soesterberg naar de Soedan Vereniging Soester Gemeenschap Gevonden voorwerpen Nieuw bejaardencentrum aan de Inspecteur Schreuderlaan Het meisje met de blauwe hoed I.p. ƒ16,50 DE GOUDEN SNAAR Zeepost Bejaardenkoor genoot van AVRO's muzikaal onthaal Jloutkoopttófiinbi 1876 Voorleesfinalisten ontvingen boek Winkeldiefstal Medailles uitgereikt SPECIALE PRIJZEN bij Mohair TEDDY-COATS NATO-LEGER JACKETS Kom kijken bij Steenhoffstraat 66 Soest - Telefoon 8644 Burgerlijke stand artikelen. Exclusieve Inbraak in leegstaande Ouderavond kleuterschool Soester Courant van donderdag 26 oktober 1972 GEOPEND Maandag 13-19 uur Dinsdag t.m. donderdag 9-19 uur Yrüdag 9-21 uur Zaterdag i 9-13 uur WINKELCENTRUM SMITSHOF HET ADRES VOOR UW SNELLE REPARATIES ~*2ml- f -*xk-,*êmKtr Op de Paardenkamp werden zaterdag twee nieuwe gasten verwelkomd. De 27- jarige Piet uit Zevenaar en de 17 jaar oude Bertha uit Den Haag. Op de foto één van de nieuwe gasten. De burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften heeft op uitnodi ging van de commandant van de vlieg basis Soesterberg een vliegtocht ge maakt boven de gemeente. In een Alouette, gevlogen door de com mandant van de SAR, de heer J. Michielsen en in gezelschap van de commandant van de vliegbasis, de ko lonel R. Twijssel, vloog zij gedurende vijf kwartier op hoogten variërend van honderd vijftig tot tweehonderdmeter boven Soest en Soesterberg. Zij zal zich ongetwijfeld ook een beeld gevormd hebben van de verkeerspro blematiek en mogelijke oplossingen, die in de raadsvergaderingen nogal eens onderwérp van gesprek uitmaken. BIRKSTRAAT 7 GRILL BAR TELEFOON 3337 UIT, GOEIE GEWOONTE. Met de Algemene Winkler Prins: 50 procent tekst, 50 procent illustraties... in kleuren! De encyclopedie voor snelle oriëntatie en wijdere informatie. Samengesteld door een schaar van deskundigen. Afgerond door de computer. In 14 delen. In 10.000 illustraties. In 5 miljoen woorden. Dubbel voordeel Als u nü intekent op de Algemene Winkler Prins krijgt u 1. de Winkler Prins Gezinsatlas cadeau en profiteert u van de 2. lagere vóórintekenprijs. r—i I COUPON Stuurt u mij gratis j en zonder enige verplichting j nadere inlichtingen over de I Algemene Winkler Prins met de 11 twee voordelen. 1 I j Naam II Adres j IJ Plaats: I De coupon inzenden aan: In café-restaurant 't Centrum wordt woensdag 1 november de jaarlijkse al gemene ledenvergadering gehouden van de IJsvereniging „Soesterberg". Aan vang 20 uur. De wethouder, de heer K. de Haan brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij verhinderd is op dinsdag 31 ok tober a.s. zijn gebruikelijke spreekuur te houden. 4NDEL Soesterbergsestraat 53 - tel. 2419 Soest De burgemeester van Soest maakt be kend, dat met ingang van 30 november 1972 ter gemeentesecretarie, afdeling I, (geopend van 9.00 tot 12.00 uur), voor een ieder, ter inzage ligt, de gedeelte lijk door gedeputeerde staten van Utrecht goedgekeurde „Eerste uitwer king van het bestemmingsplan Klaar- water". Deze uitwerking is daarmede onherroe pelijk. Soest, 26 oktober 1972. De burg. van Soest maakt bekend, dat het college van Burgemeester en Wet houders van deze gemeente voornemens is aan de heer H. W. de Beer, Nieuwe- weg 92, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te ver lenen ten behoeve van het bouwen van een woonhuis, op het perceel, gelegen aan de Nieuweweg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 6148 ged. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebbem den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekèndmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 26 oktober 1972. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet ter algemene kennis, dat ter ge meentesecretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van G. van Korlaar, Van Beuningenlaan 18, Soest, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een inrichting voor de opslag en verwerking van oud metaal, op het In verband met de komende verkie zingen organiseert het bestuur van de sociëteit „De Kelder" een serie poli tieke voorlichtingsavonden. Op deze avonden komen enkele sprekers van twee verschillende partijen een toelich ting geven op hun partij-program. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van vragen en tot het voeren van een discussie. Het programma van deze avonden ziet er als volgt uit: Vrijdag 27 oktober de heer Van Don gen, landelijk Arjos voorzitter, namens de A.R. en de heer Klinkenberg, voor zitter van de plaatselijke afd. van de P.v.d.A. Vrijdag 10 november de heer De Ko ning, Tweede Kamerlid van de WD en de heer Manten, lid van de Prov. Sta ten van D '66. Vrijdag 24 november. Hierover volgen nog nadere mededelingen. Kontakt wordt opgenomen met de KVP en de PSP. De avonden worden gehouden in de kelder onder de Julianakerk aan de Julianalaan en beginnen steeds om ongeveer 8 uur. Alle jongeren zijn van harte welkom. Het is belangrijk dót je stemt en het is nog belangrijker te weten wót je stemt. De Peuterspeelzaalcommissie Soester berg heeft met succes een ouderavond georganiseerd in de speelzaal aan de Prof. Lorentzlaan Na een inleidend woord van voorzitter Jakma werden de nieuwe commissie leden, de dames Van Amerongen, Roor- dink en Peters voorgesteld. Met een leuk bloemetje werd afscheid genomen van de dames Van den Berg en Van Rossum. Het gebruikelijke kopje kof fie ging vooraf aan een film voer de peuters, opgenomen in de peuterspeel- iaal tijdens de speelactiviteiten. commentaar gesproken door hoofd- fcidster mevrouw Westerhof verduide lijkte een en ander op plezierige wijze. Onder grote belangstelling werd de tweede klaverjasavond gehouden van de voetbalvereniging SEC. Om precies acht uur begonnen aan 16 tafels de kaartjers hun strijd om de meeste pun ten. Winnaar werd deze avond de heer Kastele met 5937 punten, 2. v. Drie 5903 punten, 3. Marssen 5356 punten, 4. H. Kamphorst 5229 punten, 5. mevrouw Kruif 5185 punten. De stand voor de beker, welke door de firma Jac. de Bruin beschikbaar is ge steld, luidt: 1. H. Kamphorst 10368 pun ten, 2. Kastele 10131 punten en 3. me vrouw Kruif 9906 punten. magie cleaning van super cleaner is een weldaad voor ai uw kledingl perfekt gereinigd, stuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd gp ons adres koningsweg 16 helpen wij u zelfs wij halen en bezorgen pioniers in.textielreiniging koningsweg 16 en konlnginnslssn 42 perceel Nijverheidsweg 4, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 5858 gedeeltelijk. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zal op maandag 13 novem ber a.s., des voormiddags 9.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden houden, alwaar mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. Soest, 26 oktober 1972. overdekte Dolfijnenstadion ter wereld met 2.500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeèleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijdendagelijks 11.30 -13.00 - 14.30 en 16.00 uur. Onderwaterpanorama. Robarium. Expositie walvisachtigen. Harderwijk - Tel:'034TÓ,> 6041. Deze week vertrok van het vliegveld Soesterberg een Fokker Friendship van de Luchtmacht naar de Soedan, waar het op verzoek van de Hoge Commis saris voor de Vluchtelingen van de V.N. zal worden ingezet voor de vluch telingen en wel speciaal voor het ver voedsel en medicamenten. Het toestel heeft een Nederlandse be manning, bestaande uit de kapitein vlieger T. G. de Jager, de eerste-luite- nant vlieger J. H. Jansen, de adjudant o.o. vlieger N. A. Bak, de adjudant o.o. boordmecaniciën T. J. Peters en de adjudant o.o. boordmecaniciën A. P. A. Veldhuizen. De Fokker werd voor dit geval geheel wit gespoten en voorzien van de blau we V.N.-emblemen. Het ligt in de bedoeling dat het vlieg tuig met bemanning omstreeks Kerst mis weer in Nederland terug zal zijn. Dinsdag 31 oktober a.s., des avonds om 8 uur, wordt, in De Open Hof aan de Dalweg, de algemene ledenverga dering gehouden van de vereniging de Soester Gemeenschap. Dan zullen ondermeer de secretaresse, mevrouw M. H. B. Muurling-Voorthuis uitbrengen van de verrichtte werk zaamheden sinds de vergadering van 22 februari van dit jaar. Verder zullen aan de orde gesteld wor den toekomstige activiteiten, uitbreiding van werkgroepen en zal ook in de bestuursvacature, die ontstaat door het vertrek van de heer W. Niehoff Wer- ning, moeten worden voorzien. Tijdens de laatste gehouden bestuurs vergadering kwam ook het openlucht theater ter sprake, waar de bestuurs leden mevrouw Muurling en de heer v. Zomeren, in gezelschap van de di recteur van de stichting openlucht theater, de heer Th. Peet, een bezoek brachten. Naar aanleiding daarvan zal de heer v. Zomeren enige ideeën uitwerken om openlucht filmvoorstellingen te gaan houden. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aange geven: polshorloge, bankbiljet, kalkoen, handschoen, portemonniae met sleutel, shawl, kinderjack, kinderbroekje, gou den dasspeld, autosleuteltjes, hondje, blouse, nagelgarnituur, gouden broche en huissleutel. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, in lichtingen worden verkregen. Op het terrein gelegen tussen de Inspecteur Schreuderlaan, de Ingenieur Menkolaan en de Noorderweg, achter het verzetsmonument, zal een nieuw be jaardencentrum (service flats) gebouwd worden onder auspiciën van de Stich ting Nederlandse Centrale voor huisvesting van Bejaarden te Amsterdam. Het perceel grond waarop gebouwd gaat worden heeft een oppervlakte van ongeveer 16.600 m2. Er komen 7 éénkamerflats, 149 flats met twee kamers en 71 met drie ka mers. Iedere flat heeft een keuken en een douche. Het gehele gebouw wordt centraal verwarmd. De flats worden ondergebracht in di verse, onderling verbonden vleugels van drie tot acht etages. Er komt een lift-installatie, diverse gemeenschappe lijke ruimten en een rechtstreekse brandmelding naar de brandweercen trale. Aan de Noorderwegzijde komen een aantal garages. De dichtste afstand tot de woningen aan de Ir. Menkolaan, wordt ongeveer 25 meter. Deze afstand is gemeten van een hoek van één van de vleugels. Het centrum wordt gebouwd naar een ontwerp van het architectenbureau J. Kok en P. Bulstra uit Enschede en zal uitgevoerd worden door de N.V. Ned. Beton Mij. Bato-Janssen uit Alphen aan de Rijn. Men hoopt nog dit jaar met de bouw te kunnen beginnen, terwijl men ver wacht dat het, zonder tegenslag, medio 1974, in fasen, in gebruik genomen kan worden. Liedjes uit de t.v. musical met Jenny Arean, André van Duin, Huib Rooymans e.a. Met <5e 'volgende schepen kan zeepost wordeh verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Altenburg" (31/10). Brazilië: ms „Altenburg" (31/10). Canada: ms „CP Trader" (1/11). Chili: ms „Ciudad de Guayaquil" (2/11). Israël: ms „Ashdod" (1/11). Kenya, Oeganda en Tanzanië: ms „Te- niers" (3/11). Ned. Antillen: ms „Aristoteles" (31/10). Nieuw-Zeeland: ms „Torrens" (2/11). Suriname: ms „Ladon" (30/10). Verenigde Staten van Amerika: ms „Sae-Land Mc Lean" (l/ll). Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Swellendam" (1/11). Het volledige zangkoor met de vrij willigers, die de leden steeds vervoeren naar de repetities in Elthetho, heeft zondagmiddag op initiatief van de pro- jektleider de opname en uitzending meegemaakt van „Muzikaal Onthaal", dat vanuit de AVRO-Studio van 12 tot 1 de lucht ingaat. Men was zeer enthousiast over het programma, dat bestond o.m. uit wer ken van het Metropole orkest o.l.v. Dolf v. d. Linden, de sopraan Mizzi v. d. Lans, het trio Los Andes en als gast kwam zelfs Max Tailleur in levende lijve opdraven. De bejaarde Soester zangers en met hen hun dirigent de heer Van Vliet heb ben genoten van deze unieke gelegen heid, om bekende radiomensen van nabij mee te maken. Herman Emmink heette hen vóór de uitzending welkom en presenteerde het programma op charmante wijze. Nu heel voordelig zelf te leggen. Keuze uit vele fraaie houtsoorten. Massief stroken-parket vanaf 22.25 ma incl.BTW MOZAIEK-parket vanaf 13.70 ma incl.BTW Zweeds Lamellen-parket vanaf 42.50 rm incl. BTW Met volledige leg-aanwijzingen en des kundig advies. Tevens schuurmachine'. met stofafzuiging te huur. Elke vloer kan ook door ons vakkur worden gelegd! Showrooms: Naarden.GraafW.de Oudelaan 25 Telefoon 02159-43901 Nijkerk.Moorselaarll.Tel. 03494-2359 De drie finalisten van de voorleeswed- strijd „Voor lezen een tien", hebben in het kader van de kinderboekenweek een cadeau aangeboden gekregen. Zij waren gedrieën met al hun klasge nootjes uitgenodigd voor een feestavond in de bovenzaal van de bibliotheek. Het jurylid mevrouw P. J. Oranje-En- tink overhandigde met een toepasselijk woord de eerste prijs, het boek Dieren sprookjes, aan de winnares van de plaatselijke finale de leerlinge van de Da Costaschool Thérèse van Gorcum. De tweede prijs, het boek Verhalen van Tweelingbroers, was voor Juliette Wil denburg van de Rinke Tolmanschool en de derde prijs, het boek Sprookjes van Haugg, voor Elly Overgoor van de Mariaschool. Twee klasgenootjes van de winnares boden Thérèse van Gorcum bloemen aan. De avond werd verder gevuld met een optreden van poppenkastspeler Otto van der Mieden en de goochelaar Ronald de Zeeuw. Speciaalzaak voor radio, televisie en afspeelapparatuur ..Exclusief sterdealér van: - GRUNDIG NORDMÈNDE' ,SONY B O DUAL Adyis.èurs voor beeld en"geluid Kerkstraat'- 3, "SOEST" (naast dé. Oude Kerk) tèl.-;567,7 (02155) -f\V De heer v. H. van Bazar de Luxe deed bij de politie aangifte van diefstal uit zijn zaak van een zilveren tafel aansteker ter waarde van tweehonderd gulden. Uit het bedrijf van de heer Eysink aan de Bartolottilaan werd ontvreemd een pak koffie, suiker en gereedschap pen. De daders kwamen hier binnen via een keukenraam. Tijdens een korte officiële plechtigheid heeft de burgemeester woensdagmor gen aan negen functionarissen, werk zaam bij 573, Technische Dienst Ver zamelplaats Compagnie, Kamp Soester berg, Zeisterspoor. medailles en daarbij behorende oorkonden uitgereikt in ver band met het feit dat zij 10 c.q. 15 jaar lid zijn van de Bedrijfszelfbescherming. In een korte toespraak bracht zij hen lof voor hun vrijwillige inzet. Dank be tuigde ook de heer Laporte. sprekend namens de territoriaal Bevelhebber West uit Gouda. Hij zegde hun de ge bruikelijke gratificatie toe. Onderscheiden werden met de Vrijwil- ligersmedaille voor 10-jarig lidmaat schap de heren W. G. Coenraad uit Soesterberg, lid van de reddingsploeg. H. W. Heijkamp uit Amersfoort, lid van de EHBO-ploeg, G. Nakken en H. Vreekamp, beiden uit Amersfoort en leden van de brandweerploeg. Eenzelf de onderscheiding kreeg ook de heer H. Vreekamp uit Amersfoort, lid van de brandweerploeg, die door ziekte ver hinderd was aanwezig te zijn. De Vrijwilligersmedaille met het jaar teken voor 15-jarig lidmaatschap werd uitgereikt aan de heren G. van Asch uit Doorn, lid van de reddingsploeg, R. van de Bunt uit Leusden, W. David uit Wageningen, P. Geers uit Soesterberg allen lid van de brandweerploeg en aan H. Koudijs uit Woudenberg, lid van de EHBO-ploeg. met luxe plaidvoering. In de kleuren grijs en bruin. BIJ HOMEE DEZE WEEK NOG ÉÉN WEEK BRENGT HOMEE DE ORIGINELE VOOR SLECHTS HEREN- EN JONGENSKLEDING GEBOREN: Arjan Nico, zoon van J. I. Roos en J. C. Venekamp. Glenn Pa- trick, zoon van J. W. Verhoeve en J. Plug. Patrick, zoon van H. J. Bos man en C. Kops. Janneke, dochter van J. W. van der Brugge en J. Jans- sens. Mélise, dochter van H. van der Ven en F. B. Mélis. Yuen Ching, zoon van L. K. Ip en B. Y. Ho. An- dries Jaap, zoon van J. Nederhoed en T. H. Louwes. Erwin Johannes Chris- tiaan, zoon van B. C. Tuinbeek en C. E. A. Foeken. Linda Marijke Maria, dochter van J. S. Melgert en J. E. M. Vrakking. ONDERTROUWD: Jacob Hendrik van Ringelenstein en Francisca Hornsveld. Pieter Cornelis van Ravenzwaaij en Heintje ten Hoedt. Theodorus Jo hannes Maria van Wees en Elisabeth Huigen. GETROUWD: Franciscus Dionysius Goseling en Carolina Andriana There- sia van Scheppingen. Antonius Pe trus Cornelis van Koppen en Magdale- na Cornelia Gerarda van Wijk. Jo hannes Lodewijk Pieter van Zal en Gertrude Alijda Elisabeth Karwoczik. Maritus Brink en Anita Johanna Jansen. Franciscus Hendrikus van Zanten en Hendrika Dirkje Brouwer. OVERLEDEN: Piet Willem Jan van Marle, weduwnaar van E. van Gen nep. Petronella Wilhelmina Catha- rina Jansen. Elisabeth Maaike van der Poel. weduwe van F. N. Helder. Johanna Bernardina Wubben, weduwe van C. H. Wubben. Henri Bernard Christiaan van Nues, gehuwd met E. S. van 't Hoenderdal. Maria Gerar da Houtkamp, gehuwd met H. W. J. Klaassen. Evert Boshuis. VINKENWEG 21 SOESTDIJK Uit een leegstaande woning aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg wer den 53 antieke tegels, een vaas, een stofzuiger en een thermostraat ont vreemd. De tegels werden uit een schouw in de woonkamer gehakt. De woning staat leeg in verband met een verbouwing. Hedenavond, acht uur, wordt in de kleuterschool „De Bengelenbak" aan de Duinweg, een ouderavond gehouden. Tijdens de avond zullen o.m. de nieuwe oudercommissie-kandidaten worden voorgesteld en zal de heer Jaap ter Haar, schrijver van de kinderboeken „Saskia en Jeroen" en „Ernst-Jan en Snabbeltje" een lezing houden. Verder zal het jaarverslag worden be handeld en zal men kennis kunnen maken met de nieuwe leidster mej. Hetty Bakker.

Soester Courant | 1972 | | pagina 5