Eftilmö dr. L. de Jony, deel 4 verschenen van de ^Sckoemaker - antenneteckniek De fantastische Krietiek op bibliotheek niet gerechtvaardigd Het Koninkrijk der Nederlanden in de tweede Wereldoorlog mei '40 - maart '41 Stichting Amersfoortse Kredietbank Slotavond Zon ti ebloem wedstrij d 1972 Bank zonder winstoogmerk SVV Scholierenvolleybaltoernooi werd groots gebeuren Virgin Sacrifice The Chris Hinze Combinatiën DE GOUDEN SNAAR Vervoersdienst Eiermarkt Politiebureau 44 44 Tentoonstelling „In brons bestendigd" geopend Voorradig bij: Frans Bosman N.V. MAKELAAR H. BUTZELAAR HIELD „OPEN HUIS" Soest - - Telefoon 2792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 U let toch wel op de kosten bij het afsluiten van een krediet Eerste Soester Begrafenis-Onderneming LTS won voor 2e maal Raiffeisentrofee Soester Courant van donderdag 26 oktober 1972 dat Chr. Mavo 1 en 2, de Astro Mavo en het Baarns Lyceum. De vier kruisfinales: 2 bij de jongens en 2 bij de meisjes leverden als fina listen voor de eerste en tweede plaats op bij de jongens: het Baarns Lyceum en de Chr. Mavo en bij de meisjes eveneens de Chr. Mavo en het Baarns Lyceum. Hierdoor vochten bij de jongens de Astro Mavo en de LTS om de derde en vierde plaats bij de meisjes de Astro Mavo en Chr. Mavo 2. Al zouden volgens het programma de finales om de derde en vierde en om de eerste en tweede plaats samen val len, had de wedstrijdleiding besloten om de finales na elkaar te houden op beide voorvelden, zodat het publiek slechts hoefde te kiezen uit een meis jes- en een jongenswedstrijd. Dit lever de vooral in de finale om de eerste en tweede plaats een grote aanhang op voor de beide scholen die zowel bij de meisjes als bij de jongens in de fi nale uitkwamen. De meisjeswedstrijd tussen de Chr. Mavo en het Baarns Lyceum leverde een verdiende winst op voor de Chr. Mavo, die de wedstrijd in twee sets ge wonnen zag. De setstanden waren hier bij 4-15 en 8-15. Bij de jongens werd een veel zwaar dere strijd geleverd en een zeer goede en aantrekkelijke volleybalwedstrijd. Het Baarns Lyceum was over het ge heel genomen beter. In de tweede set kwam de Chr. Mavo echter opzetten en maakte het de tegenpartij zeer moeilijk. De eerste set werd een duidelijke over winning voor het Baarns Lyceum met 4-15 en de tweede set zagen de jon gens nog net op tijd met 11-15 te win nen. Meisjes Chr. Mavo voor de derde maal winnaar Wisselbeker. Sportstichting stelt nieuwe wisselbeker beschikbaar. Daar bij de meisjes de Chr. Mavo voor de derde achtereenvolgende maal de eerste prijs had behaald, kregen zij ook de wisselbeker voor de derde maal mee naar school. De heer Th. Peet, directeur van de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest, reikte aan het eind van de middag de prijzen uit. Bij het uit reiken van de wisselbeker stelde hij voor, doordat de Chr. Mavo de wissel beker nu mag houden, een nieuwe wis selbeker te beschikking te laten stellen door de Sportstichting. Dit werd met een luid enthousiasme begroet, want ook bij de prijsuitreiking was de Sporthal overvol. 15 scheidsrechters van SW leidden de wedstrijden. Het totaal aan wedstrijden dat nodig was voor het behalen van een finale plaats werd geleid door niet minder dan 15 verschillende scheidsrechters en scheidsrechtsters, die door de Soester Volleybal Vereniging werden geleverd. Hierdoor kreeg bijna geen enkel team meerdere keren op een dag dezelfde scheidsrechter. De finalewedstrijden werden steeds1 geleid door 2 scheids rechters. De gehele dag werd een groots succes, zoals ook de heer Th. Peet in zijn toe spraak bij de prijsuitreiking vermeldde. Hij vond ook het gedrag van de jeugd geweldig, temeer daar de leiding van het toernooi en de leiding van de sport hal gedurende de dag niet hoefden op te treden. De zaal werd in een nette staat door de Soester jeugd verlaten. De jeugdraad van de Soester Volleybal Vereniging heeft zich reeds nu weer bereid verklaard voor de organisatie van het vierde Scholierenvolleybaltoer nooi, zodat ook volgend jaar de jeugd uit Soest en Baarn weer gezamenlijk een dag met elkaar kan wedijveren in de aantrekkelijke volleybalsport, die nog steeds meer nieuwe leden bezorgt aan de verenigingen. Ook de Soester Volleybal Vereni ging kan zich verheugen nog steeds groeiende te zijn, vooral bij de jeugd. Chris Hinze speelt muziek van de Teleac T.V.-serie „Graven naar het verleden", m.m.v. Louis van Dijk. Ten behoeve van de organisatie van de vervoersdienst voor bejaarden zoekt de projektleider van het Open bejaar- denwerk nog naar vrijwilligers. Ook zij, die beschikken over een klein busje (b.v. en V.W. bus voor 8 perso nen) en dit busje b.v. eens per week beschikbaar willen stellen voor ver voer van bejaarden, worden uitgeno digd zich aan te melden bij het bureau van de SFBRS, Driftje 4a te Soest, tel. 2723. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 30.000 stuks in prijzen van 13,25 tot 15,Middenprijs 13,80. Prijs per kg ƒ2,16. SHOWROOM: TORENSTRAAT 45 (hoofdstraat) SOEST TELEFOON 02155 -8009 Ook op zaterdag geopend. De tentoonstelling „In Brons Besten digd", welke in de bibliotheek gehou den wordt, werd door mevrouw W. P. A. M. Rupert-Nelissen geopend. Het is een reizende tentoonstelling van het rijk en is voornamelijk samenge steld uit de rijksaankopen van de periode 1955-1965. Daarbij is bewust de keuze gericht op de mogelijkheid tot onderlinge vergelijking. Zo zijn er een aantal portretkoppen, enkele staande figuren, twee Piëta's, twee zittende fi guren, driemaal Jacob in gevecht met de Engel" en enkele dierplastieken. Bovendien worden geëxposeerd zeven wandtapijten, voorstellende de parabel van de verloren zoon. In haar openingswoord besprak me vrouw Rupert in vogelvlucht de ge schiedenis van de bronscultuur in de loop der tijden en gaf zij een uitleg over de wandtapijten. Zij besloot met „Een prachtige tentoonstelling als deze hebben wij in jaren niet gezien", waar na zij de tentoonstelling voor gepoend verklaarde. Wethouder de heer L. J. Dijkstra had tevoren de expositie over gedragen aan het bestuur van de bibliotheek. Het gemeentebestuur, dat de reizende tentoonstelling in bruikleen van het rijk ontving, stelde deze gratis be schikbaar aan de bibliotheek en levert daarmee een bijdrage aan het culturele leven in Soest. Van de gelegenheid maakte hij gebruik zich te verweren tegen de kritiek op de tekorten van bibliotheek en leeszaal. „Velen hebben zich geërgerd aan de grote uitgaven voor de bibliotheek en daarmee het bestuur en directie onrecht aangedaan. Het bestuur doet zijn uiter ste best binnen de begroting te blijven en toch een maximum aan informatie te bieden". De heer Dijkstra wees erop dat het ge bouw veel geld kostte en er hoge rente betaald moet worden. De personeels lasten worden van rijkswege opgelegd, „terwijl de bibliotheek niet verder mag gaan dan een contributie van tien gul den. Wij zijn aan handen en voeten ge bonden", aldus de wethouder. Dit 4e deel bestaat uit 2 boeken (deel 4 le helft, deel 4 2e helft) totaal 886 bladzijden met 100 fotoafbeeldingen. BOEKHANDEL Soesterbergsestraat 53 - tel. 2419 Soest ELECTROTECHNISCH BUREAU Aanleg en onderhoud van licht- en krachtinstallaties Birkstraat 48 - Telefoon 3367-8978 Elektrische fornuizen, boilers e.d. via de P.U.E.M. Bijkantoor Soest: maandag 9.00-12.00 uur en 2.00- 4.00 uur. woensdag 9.00-12.00 uur. vrjjdag 5.00-8.00 uur. Hoofdkantoor: Eemstraat 58 Telefoon 03490 - Amersfoort 16527 en 17400 In verband met het betrekken van een nieuw kantoor aan de Middelwijkstraat 54 hield de heer H. Butzelaar „open huis". Zeer velen getuigden van hun belang stelling en boden hem hun gelukwen sen aan. Hieronder bevonden zich ondermeer de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Cor- ver-Van Haaften met haar echtgenoot, de wethouder van financiën, de heer J. J. Ebbers, de hoofdinspecteur van politie de heer H. G. Scholtmeijer, de gemeentesecretaris de heer H. Borre- man. de directeur en de adjunct-direc teur van gemeentewerken, de heren H. v. d. Dussen en J. Poelstra, de directeur van het gasbedrijf, de heer N. Breede- veld, de commandant van de brand weer de heer J. Groart, de heer Th. Peet van de Sportstichting, notaris M. van Veeren, directeuren van plaatse lijke banken, collega makelaars en za kenrelaties, bestuur van de Soester Zakenkring, bestuursleden van de ijs- vereniging en van de voetbalvereni ging VVZ. Verder de medewerkers aan de ver bouwing van het nieuwe kantoor de architect G. Duermeijer, aannemersbe drijf E. v. d. Hengel, electriciteitsbedrijf F. Bosman, schildersbedrijf W. van Asch, woninginrichting fa. van Dijk, verwarmingsbedrijf v. h. Treling en Suik, terrazzobedrijf Lenarduzzi en het loodgietersbedrijf C. van Vulpen. In totaal bezochten meer dan 600 belang stellenden de receptie. Velen lieten hun gelukwensen vergezeld gaan van bloe men en geschenken. v.h. H. IV. VEIAINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstrbat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455 Wethouder L. J. Dijkstra en mevrouw W. P. A. M. Rupert-Nelissen in gesprek na opening van de tentoonstelling in de bibliotheek. Op de slotavond van de Zonnebloem- wedstrijd, georganiseerd door de bijen vereniging en de afdeling Soest van de Kon. Nederl. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, reikte wethouder drs. L. J. Dijkstra de prijzen uit. Hij werd ver welkomd door de voorzitster van de Mij. voor Plantkunde mevrouw A. A. v. d. Kleij-Schut. Alvorens de prijzen uit te reiken zei de wethouder het een genoegen te vinden in het gezelschap van de leden van de beide verenigingen te mogen verkeren. „Hier gaat het niet hard tegen hard, u vormt geen gezelschap dat elkaar in de haren zit". „U dient het milieu in de beste zin van het woord, u maakt ons dorp leefbaar", aldus de wethouder, die verder opmerkte dat de mini-bijdrage van de gemeente in de prijzen gezien moest worden als een symbool van de belangstelling. De eerste en de tweede prijs voor de hoogste plant gingen naar de heer H. van 't Hul, Dokter de Voslaan 10, met 5.22,3 meter en 4.66 meter. (In 1970 was de hoogste plant 4,91 meter lang en in 1971 4.64,5 meter.) In de categorie de breedste zonnebloem ging de eerste prijs naar mevrouw E. de Groot, Beukenlaan 82a, met 44,5 cm; de tweede prijs naar de heer H. van Roomen, Nieuwstraat 40 met 40,9 cm. (In 1970 was de grootste bloem 44,2 cm, in 1971 41,7 cm.) De meeste bloemen werden geteld bij de heer G. Boon, Talmalaan 11, nml. 36 stuks. De tweede prijs was voor mej. C. A. Kruyt, Beatrixlaan 8, met 34 stuks. (In 1970 werden aan een plant 62 bloemen geteld, in 1971 44 stuks.) De eerste prijswinnaars kregen een waardebon van twintig gulden, honderd crocusbollen en een potje honing; de tweede prijs bestond uit een waarde bon van tien gulden, vijftig crocusbol len en eveneens een potje honing. De grote animator van de wedstrijd, de heer Chris Uiterwijk, dankte de wet houder voor zijn komst en overhandig de hem eveneens een potje honing. Dank bracht hij ook aan de plaatse lijke winkeliers, met name de firma's Avicultura aan de Soesterbergsestraat 49, Spruit aan de Beukenlaan 54, J. M. Hilhorst aan de Steenhoffstraat 34, J. V. Westeneng, Nieuweweg 40 en de Coöp. Landbouw vereniging voor het beschikbaar stellen van de waardébon- nen en aan de gemeente, die de crocus bollen ten geschenke gaf. De heer Uiterwijk hoopte voor het vol gend jaar, wanneer de wedstrijd voor de 4e keer gehouden wordt, op toene mende belangstelling. De avond werd besloten met de ver toning van enige films over bloemkwe kerijen en bijen. Ook dit jaar was het weer de LTS uit Soest, die deze Raiffeisentrofee in ont vangst mocht nemen. Zij hadden een gemiddelde van 9,53 een zeer hoog cij fer. Zij staken met kop en schouders uit boven de waarderingen van de an dere scholen, die minstens één punt minder haalde. Echter alle scholen ble ven boven de zeven, een zeer goede prestatie. Chr. Mavo wint de eerste prijs bij de meisjes. Wethouder L. J. Dijkstra reikte de prijzen uit van de Zonnebloemwedstrijd. Hier complimenteert hjj de heer H. van 't Hul, die de beide prijzen kreeg in de categorie de hoogste plant. In een overvolle sporthal Beukendal in Soest werd het Scholierenvolleybal toernooi voor de derde maal door de Soester Volleybal Vereniging georgani seerd. De jeugdraad van SVV, bestaande uit de dames v. d. Brink, Epskamp, Schalkx en de heren Egbers, v. Hal en v. Westen hebben de voorbereidingen niet voor niets gedaan. Enkele honderden Soester en Baarnse scholieren trokken nl. naar de Soester Sporthal ora de teams van hun scholen aan te moedigen. Baarns Lyceum wint de eerste prijs bij de jongens. Na een verwoede strijd in de poules werden de kruisfinales gespeeld, waar in bij de jongens uitkwamen. De Chr. Mavo, de LTS, de Astro-Mavoen het Baarns Lyceum. Bij de meisjes waren Ook dit jaar deden weer in totaal 18 teams aan dit grootse toernooi mee. Om half tien precies opende de voor zitter van de Soester Volleybal Vereni ging de heer H. Stam het toernooi en wenste ieder een genoeglijke dag toe en een serieuze beoefening van de toch niet makkelijk goed aan te leren volleybalsport. Na de opening werden terstond de eer ste wedstrijden aangekondigd, zodat al les op tijd kon aanvangen. Reeds in de eerste wedstrijden bleek dat het volleybalspel van de jeugd op een vrij hoog niveau lag. Doordat ieder zich op grootse wijze inzette om tot goed spel te komen, werden de aan vallen in het achterveld van de tegen partij op een wonderbaarlijke wijze verwerkt zodat er lange rushes kwa men. Daar vele teams tegen elkaar wa ren opgewassen duurde enkele sets lan-, ger dan gepland was, vooral in de eerste wedstrijden. Organisatorisch was er echter zo'n in deling van deze volleybaldag gemaakt, dat men reeds tegen het midden van de dag op alle velden weer volgens het schema kon werken. Er lag echter bijna geen veld een lange tijd leeg. Het ging echter niet de gehele dag om de sets te winnen, er was meer waarop gelet werd. De Raiffeisenbank had nl. voor de tweede maal een prijs ter beschikking gesteld voor de „sportiefste school" in alle opzichten. Om de trofee die hieraan verbonden was te winnen moest men aan vele ne- venpunten voldoen. De scheidsrechter lette eveneens op de kleding, de be langstelling, de inzet, de sportiviteit en de teamgeest. Voor al deze punten werden punten ge geven, die door de wedstrijdleiding werden verwerkt en via speciale for mules tot een uitkomst tot stand bracht. De directeur van de Sportstichting, de heer Th. Peet, reikte na afloop van het geslaagde schoolvolleybaltoernooi dc prjjzen uit. Ria v. d. Wal van de Christe lijke MAVO neemt de wisselbeker in ontvangst.

Soester Courant | 1972 | | pagina 9