HOMEE lef tyO CARMEN ST OFFEN CARMEN STOFFEN RINGEN0LD5S olitico Vreemd spel om de maebt op de Philippijnen Gigantische bedragen voor ziektekosten SsSSS Veronica's Burgemeester Grothestraat 11 - Soestdijk Burgemeester Grothestraat 11 - Soestdijk bej; Jaarvergadering IJsvereniging „Peters Baan" Kamerconcert in Artishockgebouw jeans jackets Heren- en Jongenskleding Steenhoffstraat 66 Soest - Telefoon 8644 Vietnam-Zondag AVRO na'aars-rallv had controlepunt in Soest Avondmuziek en Avondgebed Zeepost Bijdrage voor medisch centrum Derde ronde klaverjas- wedstrijden van V.V.Z. Vergadering S.G.P. Gevonden voorwerpen Peuterspeelzaal in Soest-Zuid Judoka eerste dan Informatiemapje voor nieuwe inwoners Inbraak Kijkmiddag in het politiebureau Verkiezingsbijeenkomsten V.LD, Telef. Brandweer 33 33 Telef. Politiebureau 44 44 „De Gouden Snaar" De feestdagen staan weer veer de deur, dat betekent: EEN DURE MAAND Toch een prettig idee, dat U bij Garmen stoffen niet zo duur uit bent en er toch chic uit ziet. Exclusieve cocktailstoffen te combineren met prachtige kleuren fluweel. Soester Courant van donderdag 2 november 1972 rembrandtlaan18 tel.4785 soestdijk Wist U dat de TALISMAN uw redding kan zijn? Leverbaar in doublé en edelstaal. Zeer mooie uitvoeringen o.a. voor horlogebanden of hangers. Laat U eens adviseren door ons. JUWELIER - OPTICIEN Van Weedestraat 12 - Soest Telefoon 6372 Bü ons vindt U ruime keuze in goud en zilver. Het is alleen al leuk om eens te komen kijken. En, het behoeft toch echt niet duur te zijn, vele leuke dingen voor groot en klein om kado te geven. HORLOGER-JUWELIER Koninginnelaan 21 - Soest Telefoon 8319 In het clubgebouw van de Soester ijs- vereniging „Peters Baan" aan de Eem- weg werd dinsdagavond de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden waarvoor negentien leden belangstel ling toonden. Voorzitter H. Butzelaar opende de ver gadering waarin hij in kort bestek het afgelopen verenigingsjaar de revue liet passeren. In zijn openingsspeech had de heer Butzelaar woorden van dank voor het gemeentebestuur dat er voor zorgde dat er een royale parkeer plaats werd gerealiseerd voor zo'n hon derdzestig auto's en ruim honderd- vijftig fietsen. Inmiddels heeft de ge meente ook aan het verzoek voldaan om de omheining te verbeteren. Dit karwei is bijna voltooid. In het jaarverslag van de sekretaris de heer J. Dijkstra was weinig op- winnends te vinden, geen wonder wan neer slechts twee „ijsdagen" het hele verenigingsjaar moeten vullen. Het financieel jaarverslag van penning meester Th. Kok werd goedgekeurd, terwijl ook de begroting waarop 1200 is gereserveerd voor een eigen geluids installatie, zonder op of aanmerkingen werd goedgekeurd. De bestuursleden Butzelaar, Van Wijn gaarden en mevrouw Mohrmann, die periodiek aftredend waren en zich her kiesbaar stelden, werden in het bestuur herkozen. Na de pauze werd het punt „vaststel ling van de kontributie" snel behan deld, mede door het feit dat vorig jaar reeds een aanpassing had plaatsgevon- Zondagmiddag, 5 november a.s., aanvang 3 uur, wordt in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat een kamerconcert gegeven door het „Amos-Kwartet". zy zullen werken uitvoeren van Jan P. Sweclinck, Oscar van Hemel, Franz Schubert en Bedrich Smetana. Tijdens het concert kunnen ouders hun kinderen onderbrengen bij het zondag middag Poppentheater, dat in hetzelfde gebouw gegeven wordt. „Amos" is de tweede naam van Jan Amos Comenius. Het kwartet bestaat uit twee Tsjechen en twee Nederlan ders en heeft zich ten doel gesteld op zijn concerten vooral Tsjechische en Nederlandse muziek te propageren. De musicerenden zijn Bé Feldbrugge, le viool, Jaroslav Vychodil, 2e viool, Josef Blahnik, altviool en Lidewij Scheifes, violoncello. Bé Feldbrugge behaalde in 1952 aan het Conservatorium te Amsterdam het di ploma soloviool en studeerde vervol gens nog enige jaren bij Oscar Bach. Achtereenvolgens was hij concertmees ter van het Omroeporkest te Hilversum en heeft zich vooral op kamermuziek toegelegd. Josef Blahnik heeft gestudeerd bij Prof. Dr. Micha en is absolvent van het Praags Conservatorium. Hij was lid van het Nationaal Theater te Praag en korte tijd van de Prager Symphoniker. Zondagavond waren ruim 70 aanwe zigen getuige van de bijeenkomst in het kader van de Vietnam-zondag. Na een informatief gedeelte, waarin Dr. J. Pluvier de situatie in Vietnam vanuit een historisch perspektief be lichtte, hield Ds. K. v. Gelder een toe' spraak. Hierin werd de evangelische opdracht voor iedereen duidelijk gemaakt. Pater H. v. Maanen deed de schriftlezing. Aan het einde van de dienst vertelde mevr. E. de Smit. lid van het Medisch Comité Nederland-Vietnam, over het werk en de doelstellingen van het Me disch Comité. De collecte die na afloop van de dienst gehouden werd ten bate van het Me disch Comité bracht 212,- op, ook meldden zich enkele dames als mede werksters voor de komende activiteiten van de werkgroep Soest van het Me disch Comité. De teksten van de toespraken zullen gestencild worden en zijn dan verkrijg baar bij: E. de Groot-Joosten, Veldwej 14, Soest, tel. 8730. Ruim zeshonderd auto's, die deelnamen aan de Avro-najaarsrally. passeerden zaterdag de controlepost die gevestigd was bij het hoofdkantoor van Kela aan de Lenneplaan. De opdracht voor de deelnemers be stond uit het tellen van het aantal ta pijttegels dat zich bevond op de buiten, muur van het kantoor aan de zijde van de Birkstraat. Het waren er 222, hoe wel velen het voor de handliggende aantal 224 noteerden. Kela zorgde voor een prettige ont vangst. Op het voorterrein stond een draaiorgel opgesteld, terwijl de in Soest wonende zangeres Connv Vink actief in de controlepost en velen van haar handtekening voorziene foto's uitdeel de. 's Morgens om zeven uur meldde zich reeds de eerste rijder, de laatste ver trok om half vier 's middags. De politie zorgde voor een soepele verkeersrege ling. den waarbij rekening was gehouden met een termijn van twee jaar, zodat de contributie onveranderd bleef. Dat betekent dat de jeugd voor 3 lid van de ijsvereniging „Peters Baan" kan worden terwijl zowel dames als heren senioren voor onbeperkt schaatsgenoe- gen slecht 6 betalen, ongeacht het feit of er nu twintig of geen enkele „ijs dag" is. Tot 1 december bestaat er voor schaats liefhebbers gelegenheid om zich op maandagavond van een lidmaatschaps kaart te voorzien. Daarvoor is de kas sa van de ijsbaan aan de Eemweg van 19 tot twintig uur geopend. Na 1 de cember worden genoemde prijzen met 100 %verhoogd. Nadat de kascommissie voor het vol gende verenigingsjaar was benoemd waarbij de plaats van de aftredende heer Gobets werd ingenomen door de heer Molenaar, kon voorzitter H. But zelaar de vergadering na de rondvraag na amper vijf kwartier sluiten. Sinds begin 1971 wordt elke eerste za terdag van de maand 's avonds om half acht in de Oude Kerk te Soest „Avond-Muziek en Avondgebed" ge houden. Door of onder leiding van de cantor- organist van de Oude Kerk, Jan Jan sen, wordt gemusiceerd terwijl de deelnemers samen zingen, samen luis teren naar een bijbelgedeelte met korte overdenking en samen bidden. Deze oecumenische bedoelde bijeen komsten werden aanvankelijk door een kleine groep van merendeels hervorm de belangstellenden bezocht. De laatste maanden is er een langzaam groeien de belangstelling, ook van de zijde van rooms katholieke en gereformeer de gemeenteleden merkbaar. We zouden het zeer op prijs stellen als „Avondmuziek en Avondgebed" nog een vastere plaats zou gaan krijgen in het leven van de kerken in Soest. Iedereen is hartelijk welkom. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: ms „Encounter Bay (6/11). Brazilië: ms „Algorab" (8/11). Canada: ms „CP Discoverer" (8/11). Indonesië: ms „Calchas" (10/11). Japan: ms „Kurama Maru" (8/11). Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Wer- ner Seelenbinder" (10/11). Ned. Antillen: ms „Palamedes" (7/11). Nieuw-Zeeland: ms „Torrens" (7/11). Suriname: ms „Palamedes" (7/11). Verenigde Staten van Amerika: ms „Sea-Land Galloway" (8/11). Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Nedlloyd Kembla" (8/11). Op 7 november, 's morgens om 9 uur, zal het plaatselijk comité voor de kin derpostzegels, in het postkantoor, bij gelegenheid van de start van de kin derpostzegelactie, aan de Stichting Ge zondheidsbevordering Soest een bijdra ge overhandigen bestemd voor de in richting van het kinderhygiënisch ge deelte van het nieuwe Medisch Cen trum. De derde ronde van het klaverjastoer- nooi, dat deze winter wederom geor ganiseerd wordt door het bestuur van de evenementencommissie van VVZ, zal a.s. dinsdagavond 7 november wor den gespeeld in de kantine aan de Ferd. Huijcklaan. Voor dit toernooi bestaat grote belang stelling. Dinsdag 9 januari 1973 vindt de vierde wedstrijd plaats, vanwege de festivi teiten die de evenementencommissie in de maand december gaat organiseren. De tien hoogst geplaatsten van twee wedstrijden zijn: 1. Mevrouw Brunt, 10.166 p. 2. L. v. d. Berg, 10.143 p. 3. L. van Hornsveld, 9876 p. 4. Mevrouw C. van Hornsveld, 9742 p. 5. Mevrouw Joh. van Kooij - Valkenet, 9679 p. 6. J. van Kooij Gzn, 9442 p. 7 Joh. van Kooij, 9318 p. 8. H. Duit, 9306 p. 9. W. Kraaij, 9199 p. 10. C. van Grol, 9187 punten. Naast zijn werk in het orkest heeft hij altijd kamermuziek gespeeld o.a. Prager Kammersolisten, Quartetto da Camera. Jaroslav Vychodil is absolvent van het Conservatorium te Brno, als leerling van Prof. Volimsky. Hij maakte deel uit van het Brabants Conservatorium bij Jean Louis Hardy, waar zij in 1966 het einddiploma solospel behaalde. In het seizoen 1967/68 studeerde zij bij André Lévy te Parijs aan de Ecole Normale de Musique, waar zij een eer ste prijs met onderscheiding behaalde. Zij maakte samen met Elly Baghuis en Jan Althof deel uit van het Flauto Dol- ce Trio, dat verschillende concerten gaf in Nederland, België en Engeland. Zij was verbonden aan het Brabants Or kest en het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Alle vier maken thans deel uit van het Nederlands Balletorkest. Dinsdag 7 november a.s. zal de fractie- en partijvoorzitter van de S.G.P. in de Lutherkapel te Baarn een tijdrede hou den. De avond begint om 8 uur. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aange geven: trui, diverse sleutels, trainings jack, slaghout, bromfiets, portemon- naie met inhoud, koe, kinderjack, da meshandschoen, herenbril, herenzwem broek met badhanddoek, een paar da meshandschoenen, een kinderschoentje en een step. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag van 14 tot 18 uur, in lichtingen worden verkregen. Een leegstaand lokaal van de kleuter school De Bengelenbak aan de Duin weg te Soest-Zuid kan ingebruik geno men worden als peuterspeelzaal. Om deze zaal financieel te runnen, moet de Stichting Peuterspeel zalen Soest kunnen rekenen op deel name van minimaal 30 peuters. Belangstellenden worden daarom ver zocht contact op te nemen met me vrouw T. R. Walma van der Molen- Het vreemdste spel met de macht wordt nu op de Philippijnen gespeeld door president Ferdinand Marcos, die links en rechts politieke tegenstanders in kampen opsluit, kranten verbiedt en dankzij de staat van beleg de bevoegd heden van een diktator heeft. Drie jaar geleden was deze toestand niet te voorspellen geweest. Marcos be haalde een enorme overwinning, waar mee hij de eerste president werd die een tweede ambtstermijn in de wacht sleepte. Die zege was ook wel begrij pelijk, want in zijn eerste vier jaren in het presidentiële paleis heeft hij in derdaad meer tot stand gebracht dan enige voorganger. Er werden wegen aangelegd, scholen gebouwd en indus trieën gesticht in een tempo dat de 37 miljoen Philippino's nooit eerder had den aanschouwd. Er waren ook grote plannen voor landhervormingen die minder vlot van stapel liepen, voorna melijk doordat de misdadigheid even eens een grote omvang had aangeno men: aanslagen en moorden waren aan de orde van de dag, maar daaraan zou Marcos een en ander doen. Hij leek daarvoor ook wel een geschikte figuur: de meest onderscheiden Philippijnse soldaat van de Tweede Wereldoorlog had getoond er een handje van te heb ben door te drijven wat hij aanpakte. Maar de geestdrift voor Marcos ver anderde vrijwel van de ene dag op de andere in wantrouwen en haat: de ver halen kwamen los hoe de verkiezings overwinning, die toch wel zeker was, door knoeierij en intimidatie nog wat forser en fraaier was gemaakt. En hoe Marcos zijn positie had misbruikt om zichzelf danig te verrijken, nog daargelaten dat de staatskas was ge plunderd voor de verkiezingscampagne. En hoe dit overkwam "bij de Philip pino's bleek vorig jaar toen bij tussen tijdse verkiezingen de kandidaten van Marcos vrijwel allemaal verslagen wer den. Een poging kort tevoren met een bom zo ongeveer het hele kader van de oppositie op te blazen - iets waarop Marcos intussen terecht of ten onrechte wordt aangekeken - gaf hierbij waar schijnlijk de doorslag. Vooral demonstrerende studenten waar schuwden dat Marcos bezig was zijn grote meerderheid te gebruiken om de grondwet te veranderen, of om zijn vrouw - bijgenaamd de ijzeren vlin der, een vroegere nachtclubartieste - op de presidentszetel te helpen. En enig wantrouwen bleek wel gerechtvaardigd: Marcos' mannen sloten zich plotseling aan bij de oppositie die er altijd voor geijverd had het Amerikaanse systeem met een oppermachtige president te vervangen door het stelsel waarbij de president meer een ornament is en de premier de uitvoerende macht is - ten slotte kan de titel Marcos niet veel schelen, als hij de macht maar heeft. De grote vervolging van de oppositie, van kranten enzovoort is een eerste stap om die macht te konsolideren. Over ruim een jaar zijn er weer ver kiezingen en hij heeft nog even gele genheid te overwegen wat hij zal doen. Hij rept nu van een opstand in Viet- congstijl die hij met kracht moet be strijden - iets waarvan niemand iets gelooft, al sluit men de kans niet uit dat zoiets zich wel gaat ontwikkelen als Marcos met zijn leger zich behalve tegen de bestaande bandietenlegertjes - die om het gewin vechten - ook tegen studenten en andere ontevreden groe nen gaat richten. Blijkt Marcos in het komende half jaar dat hij een machts positie heeft waarin hij makkelijk op kan tegen de miljoenen die demonstre rend en stemmend hebben getoond ge noeg van hem te hebben, dan is de kans groot dat de wereld een diktatuur rijker is, zo ongeveer naar het model van de Griekse kolonels. Marcos wil macht, maar bij is geen avonturier. Blijkt hem dat zelfs met steun van het leger een dergelijk plan niet haalbaar is, dan kan hij nog ruim voor de verkiezingen de staat van beleg opheffen, de celdeuren openen en net jes terugkeren naar de demokratie. Maar juist in die periode kunnen we rekenen op een toeneming van het ge weld al was het alleen maar om te voorkomen dat Marcos zich te zeker gaat voelen. Zodat zijn fantasie van een kommunistische greep naar de macht zich nog wel kan verwerkelijken ook. met ruim 20%. In 1970 was dat per centage ten opzichte van 1969 17. Het aantal patiënten, voor wie uit hoofde van de ABWZ uitkering werd verleend, steeg, met uitzondering van patiënten, die ten laste van de AWBZ in ziekenhuizen werden verpleegd, van 66.353 tot 78.422. Dat is een toeneming met ruim 18 Het aantal verpleegdagen bedroeg in 1971 27.213.219, een stijging vergeleken met 1970 van ruim 10%. Het voor gaande jaar, 1970, was de stijging bij na 7 De beheerskosten beliepen in 1971 ruim 2,6 miljoen, dat is slechts 0,18 van de door het CAK betaalde ver- pleegkosten. Arbeidsvoorwaarden in sociale werkplaatsen verbeterd Op voorstel van de minister van So ciale Zaken zijn de arbeidsvoorwaar den voor werknemers in de sociale werkplaatsen bij Koninklijk Besluit verbeterd. De veranderingen hebben betrekking op: a. aanvulling van de ziekengelduitke ring door het gemeentebestuur tot 100 van het netto loon; b. invoering van de mogelijkheid tot werktijdverkorting met een half uur per dag voor werknemers van 60 jaar en ouder; verhoging van ht z.g. basisverlof met één dag tot 18 dagen; d. verhoging van het z.g. leeftijdsver lof met één dag tot zes dagen ten ba te van werknemers van 60 jaar en ouder; e. de mogelijkheid tot aanwijzing van een verplichte verlofdag. De Stichting Centraal Administratie kantoor Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten, die als centraal betaal- kantoor voor deze wet optreedt, heeft blijkens het jaarverslag over 1971 over dat jaar ruim ƒ1.48 miljard aan ver- pleegkosten en bijkomende kosten be taald. Dit bedrag was ï'uim ƒ368 miljoen ho ger dan in 1970. De toeneming met ruim 33 procent was overwegend een gevolg van de sterke stijging van de verpleegprijzen, die zelfs de stijging; van die kosten in 1970 (ruim 25 be langrijk overtrof. Zeer sterk stegen in 1971 de verpleeg, prijzen van de medische kindertehui zen (bijna 43 de inrichtingen voor doven en slechthorenden (37 de inrichtingen voor zwakzinnigen (bijna 34 en de inrichtingen voor zwak zinnigen (bijna 34 en de inrichtin gen voor geesteszieken (bijna 20 Het gemiddeld uitgekeerd bedrag nam toe van ƒ45,22 tot ƒ54,51, een stijging De 37-jarige judoka T. Leeflang heeft met goed gevolg de proeven van be kwaamheid afgelegd voor de eerste dangraad in de gewichtsklasse van 59 kg. De heer Leeflang is leerling van judo en jiu-titsuschool Pouw. In de sportschool van de heer Pouw aan de Braamweg wordt donderdag avond 9 november, om 7 uur, een openbare boksles gegeven. Tijdens deze demonstratie les zal de heer B. Admi raal alle gewenste inlichtingen, voor het eventueel volgen van boksles, ge ven. Nieuwe inwoners krijgen in de toe komst van de afdeling voorlichting van de gemeente een mapje met allerlei informatie over de gemeente alsmede een opsomming van organisaties en verenigingen die hier op allerlei gebied werkzaam zijn. In een begeleidend schrijven heet de burgemeester de nieuwe inwoner wel kom in de gemeente die nu ruim 38.000 inwoners telt, maar over een aantal jaren bijna 60.000. Soest wordt een van de gemeenten ge noemd waar nog ruimte is om huizen te bouwen, zonder dat het natuurschoon al te erg wordt aangetast. Vermeld wordt daarbij dat grote aandacht be steed werdt aan de groenvoorziening en aan sport- en recreatiemogelijkhe den. De nieuwe inwoner wordt er verder op attent gemaakt dat eventuele vragen gaarne beantwoord zullen worden in het gemeentehuis door de betreffende afdeling, hetzij door de voorlichtings ambtenaar. Ook v/ordt melding gemaakt van de openbare raads- en commissie vergaderingen. Het in kleuren uitgevoerde mapje be vat een grote verscheidenheid aan in formatie; het wapen van Soest met een beschrijving, een sumiere opsom ming van de bezienswaardigheden, eni ge wandelingen door de gemeentebos- sen, gegevens over het gasbedrijf, een folder over huursubsidie, een complete scholenlijst, een folder over het Soes ter Natuurbad en een lijstje met de openingstijden voor recreatief zwem men in het overdekte zwembad „De Turf", een lijst met namen van de bij de Sportstichting aangesloten vereni gingen, een overzicht van de activitei ten in het Open Bejaardenwerk en tot slot een lijst van de bij de vereni ging „De Soester Gemeenschap" aange sloten leden en van de daar bekende verenigingen. Het mapje wordt gecom pleteerd met een informatieboekje over diverse gemeentelijke instellingen, adressen van artsen, kruisverenigingen, notarissen, kerken en een plattegrond van de gemeente. Steeds zal ook het laatst verschenen nummer van de gemeentelijke voor lichtingskrant bijgevoegd worden en voor de inwoners van Soesterberg een folder over de Wijkraad. Alle inwoners, die zich na 1 oktober van dit jaar in de gemeente gevestigd hebben, krijgen het complete informa tie mapje thuisgezonden. Ingebroken werd in de woning van de heer v. V. aan het Nassauplantsoen. De onbekende dader kwam binnen via een raam aan de achterzijde van de wo ning waar hij bij de sluiting met een glassnijder een opening in de ruit uit sneed. Alle bergruimten werden door zocht. Er wordt echter niets vermist. A.s. zaterdag 4 november bestaat er des middags van 2 tot 5 uur gelegen heid bij het politiebureau de voorraad van diefstal e.d. afkomstige fietsen en brommers te bekijken. Degene, die in de loop van het jaar een fiets of brommer is kwijtgeraakt, kan dan bij het bureau aan de Van Weedestraat terecht om te zien of zijn eigendom daar bij staat, de Vries, Ereprijsstraat 70, telefoon 7772. Met het oog op de a.s. verkiezingen worden door de VVD de volgende avonden georganiseerd: op 7 november spreekt mevrouw H. v. Someren-Dow- ner in gebouw 't Spant te Bussum; op 13 november de heer mr. H. van Riel in de congreszaal van het Slot Zeist te Zeist; op 15 november de heer H. Wiegel in Amicitia te Amersfoort: op 17 november de heer mr. H. van Riel te Driebergen en op 23 november de heer L. M. de beer in zaal „Brand punt" te Baarn. LEVENSVERZEKERING. Ik heb een levensverzekering lopen met lijfrente, die afloopt met mijn 65e jaar. Als ik nu het bedrag ineens ontvang, behoort dat dan bij de inkomsten van dat jaar (voor de belasting)? Als ik dan een lijfrente ga ontvangen, behoort dit wel bij de inkomsten meen ik. Antwoord: Bij levensverzekeringen met een lijfrente-clausule is de premie af trekbaar (maximaal 5.000,- per jaar) en zijn de uitkeringen belast. Indien u het verzekerd kapitaal, dat als basis voor de lijfrente dient, ontvangt in plaats van de uitkeringen zelf, dan geldt dit als afkoopsom en is dit kapi taal in zijn geheel belast. Indien de verzekering is gesloten vóór 1 juli 1964, dan geldt voor de afkoopsom het z.g. proportioneel tarief, dat de progressie van het normale tarief uitsluit. Is de verzekering van daarna, dan geldt het normale tarief, waardoor de belasting meestal zeer hoog wordt wanneer zo'n groot inkomensbedrag in één jaar valt. ZILVERBONNEN. Ik heb nog enige zilverbonnen uit 1938 in mijn bezit (1 en 2V2 gulden). Kunt u mij de waarde opgeven van deze biljetten en evt. bij zonderheden? Antwoord: De zilverbonnen zijn, zoals hun naam al aanduidt, uitgegeven in aanvulling op, en later bij intrekking van het zilvergeld in plaats van, de zilveren munten. Dat zij reeds in 1938 zijn verschenen was een kwestie van voorzorg. De waarde is niet groot, om dat er niet veel vraag naar is, en te vens omdat er nogal wat niet zijn in gewisseld. Voor een goed bewaard exemplaar is de waarde van een gul den te stellen op ƒ0,20 tot ƒ1,en van een rijksdaalder op ca. 1,tot 1,50. NAAIMACHINE. Ik ben in het be zit van een heel oude naaimachine, waarvan ik een paar foto's bijsluit. Kunt u mij er iets meer over vertellen, een evt. waarde? Antwoord: Het aangewezen adres voor informaties aangaande de in uw bezit zijnde oude naaimachine is de heer A. M. P. van Aelst, secr. van de Algemene Vereniging van Naaimachinehandela ren, Stationsweg 12-14, Postbus 224, Leiden, tel. 01710-25524. Deze heer deelde ons mee, dat vermoedelijk foto's alleen niet voldoende zijn om uw vra gen exakt te beantwoorden. Desalniet temin raden wij u aan hem de foto's te sturen, waarna hij u zal berichten of het werkelijk nodig is, dat hij de machine persoonlijk ziet. 1 1) SUGAR ME Lynsey de Paul - MAM 2 2) ICH HAB' DIE LIEBE GESEH'N Vicky Leandros - Philips 3 4) I PUT A SPELL ON YOU Creedence Claerwater Revival - Fantasy 4 5) I THINK I LOVE YOU (MAXI SINGLE) The Partridge Family - Bell 5 3) MEXICO The Les Humphries Singers - Decca 6 (17) YOU'RE A LADY Peter Skellern - Decca 7 6) MOULDY OLD DOUGH Lt. Pigeon - Decca 8 8) WIG-WAM BAM The Sweet - RCA 9 (13) EINE NEUE LIEBE IST WIE EIN NEUES LEBEN Jürgen Marcus - Telefunken 10 (9) VERONICA 538 Vader Abraham en goede zonen, Jacq. Herb, de Mak kers - 11-Provinciën U (12) BACK STABBERS O'Jays - CBS 12 7) l'LL NEVER DRINK AGAIN Alexander Curly - Negram 13 (16) UBERALL AUF DER WELT Freddy Breek - BASF 14 (15) Hé SCHAT, WEET JE DAT? Theo en Marjan - Telstar 15 (21) CLAIR Gilbert O'Sullivan - Mann 16 (20) HOW CAN I BE SURE David Casidy - Bell 17 (10) BOTTOMS UP Middle of the Road - RCA 18 (29) THIS WORLD TODAY IS A MESS Donna Hightower Pink Elephanl 19 (11) SWIMMING INTO DEEP WATER Don Rosenbaum Decca 20 (14) TO MAKE MY LIFE BEAUTIFUL Alex Harvey - Capitol In samenwerking met STEENHOFFSTRAAT 15 SOEST TELEFOON 2132 21 (24) I DIDN'T KNOW I LOVE YOU Gary Glitter - Bell 22 (18) VAYA CON DIOS (maxi single) The Cats - Tmperial 23 IT'S GONNA BE ALLRIGHT Smyle - Polydor 24 (27) WOMAN IS THE NIGGER OF THE WORLD John Lennon P. O. Band - Apple 25 YOU-KOU-LA-LE-LOU-PI Mouth McNeal - Phono- gram 26 1948 (alonc again naturallv) Gerard Cox - CBS/Artone 27 (34) VIRGINIA PLAIN Roxy music - Island/CNR 28 (19) OEI OEI Jan Boezeroen - Tmperial 29 (23) EVERYBODY'S TELLING ME Monica and Oscar Benton - Imperial 30 ZOMERSPROETJES Rocco Granata - Negram 31 (26) MAMA WEER ALL CRAZEE NOW Slade Polydor 32 (25) ZO IS HET LEVEN Vader Abraham - 11 Provin ciën 33 (22) DE NOZEM EN DE NON (MAXI) Cornelis Vreeswijk - 11 Prov. 34 (28) WHO WAS IT? O Hurricane Smith - Columbia 35 (31) UN CANTO A GALLICIA Julio Iglesias - Decca 36 (36) LOVE ITIEME FROM „THE GODFATHER" Andv Williams - CBS 37 (33) MANDOLINEN IN NICOSIA Zangeres Zonder Naam Telstar 38 (32) POPCORN Diverse uitvoeringen - Di verse labels 39 (37) IS JACQUES HERB MIJN ECHTE NAAM? Jacques Herb - 11 Provincit 40 (30) STAND BY ME Golden Earring Polydor

Soester Courant | 1972 | | pagina 10