ABSORBA Ook «De Drie Ringen» wordt gerestaureerd SEC verloor van Baarn (0-1) Soester biljarter Bas van de Hoef eindigde als zesde in gewestelijk kampioenschap in restaurant Soester Natuurbad KRUISWOORDPUZZEL Fijne Franse kindermode van Natuurlijk bij Teddijnette Derde klaverjaswedstrijd van V.V.Z. S,0. Soest Klaverjassen K.V. de Meteoren NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Een bank die vruchten afwerpt 3e Klaverjasavond Verlies voor Hees in Rhenen Winst voor dames, verlies voor heren Duinkikkers AVRO's sportpanorama aanwezig bij eerste veldriteompetitie in de bossen van de Soesterduinen S.0. Soest haalt één punt weg bij Nederhorst Oplossing kruiswoordpuzzel no. 1. (vorige week) Ton Beuken i ijOT"' Soester Courant van donderdag 9 november 1972 Burg. Grothestraat 14 Soest (naast Braamhage) Tel. 7951, b.g.g. 8895 De derde klaverjaswedstrijd van VVZ, die dinsdagavond in de kantine aan de Ferd. Huijcklaan plaats vond, was we derom een groot succes. Om precies acht uur vond de loting plaats en enige minuten later zetten achtenveer tig deelnemers(sters) zich aan de tafels voor het spelen van drie partijen van ieder vijftien giften. De prijzen vielen ten deel aan: 1. B. Hilhorst, 5774 p. 2. A. W. Brouwer, 5276 p. 3. W. van Grol, 5109 p. 4. J. Brouwer, 5093 p. 5. A. H. van Grol, 5038 p. 6. B. Morren, 5006 p. 7. H. Roetman, 4960 p. 8. J. Poot, 4788 p. 9. Donderdagavond 16 november a.s., aanvang 8 uur, wordt in de kantine van de S.O. Soest aan de Bosstraat de derde klaverjasavond gehouden van het toernooi 1972/'73. Er zijn weer leuke prijzen te verdelen. Ook diegene, die de twee eerste speel avonden gemist hebben, zijn welkom. Zij kunnen nog in aanmerking komen voor de eindoverwinning, daar de twee slechtste reslutaten niet meetellen. Maandag 13 november wordt de derde klaverjasavond van de korfbalvereni- Zaterdag en zondag werd in het res taurant van het Soester Natuurbad ge streden om het Gewestelijk Kampioen schap biljarten 5e klasse libre, van het gewest „Het Oosten" groep twee, door acht man die na het spelen van voor wedstrijden zich hadden geplaatst voor de finale. De deelnemers kwamen voornamelijk uit het oostelijk deel van Nederland, en ook de Soester B. v. d. Hoef lid van de biljartvereniging „Zonneveuvel", district Eemland, behoorde tot de deel nemers. De titel ging naar H. Smit „district Zutphen" die 10 punten behaalde, met een gemiddelde van 1.66. Als tweede eindigde de Apeldoornse biljarter H. De biljarters Strunk (links) en Koerting Strunk bereikte de derde plaats. Strunk met 9 punten, met een gemid delde van 1.75. Onze plaatsgenoot de heer B. v. d. Hoef eindigde op een eervolle plaats wat in dit sterke gezelschap zeker een goede prestatie genoemd kan worden. ging De Meteoren gespeeld in het club gebouw van de Ren- en Tourvereni ging Tempo aan de Industrieweg. Aanvang 20.00 uur. Deze avond is toegankelijk voor leden donateurs en introducees. Na deze der de speelavond zal de totale punten- stand bekend gemaakt worden en zal blijken wie op de hoogste plaats staat. H. Wegerif, 4746 p. 10. L. van Horns- veld, 4691 p. 11. H. Duit, 4672 p. 12. N. A. v. d. Wakker, 4671 p. 13. Mevr. N. van Hornsveld, 4645 p. 14. Joh. van Kooij, 4571 p. 15. G. van Kooij, 4541 p. 16. Mej. H. Kruitbos, 4505 punten. De troostprijs ging naar J. van Doorn, die slechts 3238 punten behaalde. De voorzitter van de evenementen commissie, de heer H. Strietman, reik te de prijzen uit en deelde mede, dat de vierde klaverjaswedstrijd zal wor den gehouden op dinsdag 9 januari 1973. Op 15 december a.s. wordt een feest avond gehouden in De Rank en op 18 december a.s. een Bingo-avond met speciale Kerstprijzen. Op 1 januari 1973 volgt de nieuwjaarsreceptie in de kan tine. In de uitwedstrijd tegen Nederhorst heeft S.O. Soest het niet verder dan een 1-1 gelijkspel kunnen brengen. In de eerste minuten van de strijd was het Nederhorst die de score opende, nadat de S.O. Soest-verdediging voor buitenspel bleef staan en dat leverde voor Oostenbroek dan ook geen pro bleem meer op om keeper Kamphorst te passeren. 1-0. S.O. Soest trok na dit doelpunt goed in de aanval en nog geen minuut na het doelpunt van Nederhorst was het achterspeler Roomen die met een fer me kopstoot de beide ploegen weer op gelijke hoogte bracht. 1-1. De Nederhorst-keeper had voor deze' gelijkmaker ook al moeite met een schot van v. d. Lugt gehad. Door goed keeperswerk van Kamphorst kwam er geen verandering meer in de stand, want het was Nederhorst dat in deze eerste helft met gevaarlijke acties voor het Soest-doel kwam. S.O. Soest startte na rust met sterk aanvallend spel, maar meer als ge vaarlijke schoten op het Nederhorstdoel kwem er niet uit. De Nederhorstploeg kwam nog goed weg toen een schot van Brandes op de oaal terecht kwam en toen werd er door beide ploegen maar op punten verdeling gespeeld. Uitslag werd dan ook 1-1. Hees heeft het afgelopen zaterdag in een aantrekkelijke en boeiend duel te gen lijstaanvoerder Candia in Rhenen de punten aan de thuisclub moeten laten. Met de vertrouwde Geijtenbeek in de achterste lijn wisten zij lang stand te houden, maar het was Can dia dat in de le helft de score open de 1-0. Tot aan de rust bleef het dan 1-0 na dat Gerth en De Jong de kansen die er voor de Kooiwegbewoners ontstonden onbenut werden. Na rust was het De Jong, die zijn ploeg toch weer hoop gaf, toen hij de gelijkemaker scoorde. 1-1. Maar het was in dezelfde minuut dat Candia de leiding weer nam. Na dit doelpunt trok Candia zich terug in de verdediging, maar Hees verruim de te scoren. Het was Candia dat met uitvallen nogal eens gevaarlijk voor het Hees-doel kwam, maar keeper Altena hield op goede wijze stand. Het was ^qmm dan ook niet onverdiend dat Candia beide punten in huis hield, daar er uit de Hees-voorhoede geen gevaarlijk schot kwam. Zaterdag wacht Hees weer een moei lijke wedstrijd, dan zullen zij namelijk tegen Barneveld in Barneveld moeten aantreden. De dames- en herenzeventallen van de Duinkikkers kwamen zaterdagavond in het water. De heren poloërs moesten het opnmeen tegen het 7-tal van het Amersfoortse tweede team van Nep- tunus. Met 3 adspiranten moest het 7- tal van de Duinkikkers aantreden door het ontbreken van keeper Theo Kell- ner. Gert Tammer en Joop Verhoef. De adspiranten Roel Timmer maakte een goede indruk in dit 7-tal, maar tegen het Amersfoortse Neptunus dat ver schillende klasse hoger speelt, was het al duidelijk dat zij geen winst zouden behalen. Het was de taak de nederlaag zo klein mogelijk te houden maar de Amersfoorters kenden geen pardon en versloegen de Duinkikker-heren met 10-0. De dames kwamen in het water te gen de Culemborgse Reddingsbrigade in Veenendaal. Door doelpunten van Els Koehof en Anja Kok in de tweede speelhelft kwamen zij met een 2-0 overwinning in Soest terug. Bij troostloos weer, zonder wind, nam Baarn al direkt het initiatief van het spel. Steeds weer ondernamen, de Baarn spelers de aanvalsgolven zon der echter gevaarlijk te worden. Ge zegd moet worden dat de weinige aan vallen welke SEC daar tegenover stel de van een gevaarlijker gehalte warén. De afmaker liet echter op zich wach ten. Tien minuten voor rust een overtre ding voor het Baarn-doel, even buiten het strafschopgebied. Timman ging achter de bal maar zijn verschrikkelijk harde schot werd door het muurtje gekeerd. Een kwartier voor het verstrijken van de eerste helft kwam SEC iets meer in haar ritme, verschillende doelrijpe kansen bleven onbenut. Zo moest Baarn-keeper Van de Brink al zijn re gisters opentrekken om een'hard schot van Jan Veenendaal te keren. In de tweede helft was het SEC dat het initiatief nam tot het opbouwen van aanvallen. De tegenaanvallen van Baarn hadden tot nog toe geen succes. De achterhoede van SEC had er niet zoveel moeite mee. Een enkele maal moest SEC-doelman Jan van Hattum daadwerkelijk optreden bij een hard schot van Rikkert Hees, die op dat mo ment vanuit de tweede lijn opkwam. Voor het doel van Baarn gevaarlijke combinaties van Struijk, Van Boeijen, en Hoefman. Bij deze druk op het Baarn-doel was het bijna onbegrijpelijk dat bij een uitbraak op de rechter flank de bal voor het SEC-doel beland de en de onbelemmerd toestormende Rikkert Hees geen moeite had om Baarn aan het eerste en enige doelpunt te helpen. 0-1. Het spel werd wat rumoeriger en dat leidde soms tot enige incidentjes. De 1500 toeschouwers welke uit Baarn en Soest waren gekomen zagen wel veel spannende momenten, daar bleef het echter bij. Ongeveer een klein kwartier voor het einde moest de SEC-doelman met een ferme duik een bal van de doellijn weghalen, die in eerste instantie over hem heen stuitte. Scheidsrechter Cou- hier, - op een afstand van 30 meter - verkeek zich hierop en kende een Deze week werd een aanvang gemaakt met de restauratie van het historische pand „De Drie Ringen", op de hoek van de Eemstraat en de Peter van de Breemerweg, achter de Oude Toren. In het huis was vroeger een dorpsherberg, annex expeditiebedrijf gevestigd en het werd bewoond door de familie Van Herwaarden. Voor de reformatie, omstreeks 1850, heette het „In het wapen van Gaesbeeck", maar kort daarna kreeg het de naam „De Drie Ringen", de naam die het nu nog draagt. Dit was het symbool van de triniteit, de heilige drievuldigheid. Op de foto is men bezig de 80 jaar geleden aangebouwde keuken te slopen, die geen historische waarde heeft en daarom ook niet herbouwd zal worden. Het dak zal vernieuwd worden en waar nodig de gevel gerestaureérd. Ook binnen zullen herstelwerkzaamheden uitgevoerd worden. De gehele restauratie zal ongeveer een jaar in beslagnemen. Daarna zal het als woning in gebruik genomen worden. In de bossen in Soestduinen werd zon dagmorgen door de jeugdploeg van de Ren- en toervereniging „Tempo" deel genomen aan de eerste rit van de Midden-Nederland veldriteompetitie. Er werd in 6 klassen gereden, die wa ren samengesteld uit coureurtjes van 8, 9, 10, 11, 12 en 13 jaar. Voor deze wedstrijden bestond goede belangstelling, en als de jeugdige cou reurtjes zaterdagavond naar de t.v. kijken en wel naar AVRO's-sportpa- norama, tussen 7 en 8 uur, zullen zij zich zelf kunnen bewonderen, want o.l.v. Ruud ter Weiden, presentator van dit programma, werd door een op- nameploeg een opname gemaakt van deze wedstrijden. Door de 8-jarigen moesten 4 ron den worden afgelegd, waarbij de Utrechter W. ten Brink de snelste was. P. Marles uit Hilversum werd derde. R. Cooiman werd vierde en zijn ploeg- makker van deze Tempo-renner J. de Vries werd vijfde. De 9-jarigen moesten eveneens 4 ronden afleggen en hier was het J. Gaasenbeek van Tempo die eerste werd. E. van Putten van Tempo ein digde als 7e. Door de 10-jarigen werd er over 7 ronden gestreden. Het was Robbie v. d. Broek die als eerste eindigde, nadat hij in de eerste ronde al- de kop had genomen en met iedere ronde zijn voorsprong hacL vergroot. B. Bos fi nishte als 2e en zijn clubmakker M. Hop behaalde de vierde plaats. Bij deze 10-jarigen was het voor Tempo dan ook wel een goede dag. Als eerste bij de 11-jarigen eindig de de Amsterdammer S. Schol. Door de Hilversumse rennertjes werd beslag gelegd op de derde tot en met de elf de plaats. Tempo nam deel met een renner bij de 12-jarigen, deze eindigde op de 3e plaats. Bij de 13-jarigen was de Tempo renner Johnny Broers als favoriet van start gegaan. Maar de Stadionrenner T.Tzerdoorn gaf hem geen kans en J. Broers behaalde dan ook een eervolle en verdiende tweede plaats. C. Nagte- gaal werd vijfde en B. Henzen eindig de als elfde. VERTICAAL: 2. maanstand. 3. electr. geladen deeltje. 4. samengeknepen bal papier, 5. lustoord. 6. voegwoord. 8. in houdsmaat. 9, rustig. 10. land in Azië. 11. seconde. 12. voorzetsel. 16. eenh. v. stroomsterkte. 17. parasiet. 19. rustig. 21. bloem. 23. vriend (fr.). 24. vogel. 26. pers. vnw. 28. reptiel. 29. meisjesnaam. 31. één der Antillen. 34. deel v.h. jaar. 36. fr. lidwoord. 37. ieder. 38. nakome ling. 40. tijdsduur. 44. zuivelproduct. 46. revolutie. 48. tevreden. 49. insecteneter. 51. vogelproduct. 53. familielid; 54. ge lofte. 56. grondtoon. 59. meisjesnaam. 60. Europeaan. 62. voertuig. 64. genees heer. 65. heidemeertje. 67. drank. 68. fr. lidwoord. 69. selenium. 70. vogel. 71. rondhout. lepe; 60. ras; 61. kei; 63. co; 65. bed; 66. n.m.m.; 67. b.1.; 68. hof; 70. car; 72. sta; 73. aai; 74. Tilburg; 75. Domburg. VERTICAAL: 1. religie; 2. ark; 3. A.G.; 4. Siam; 5. engel; 6. la; 7. ha; 8. edele; 9. norm; 10. eu; 11. lus; 12. origine; 21. beo; 23. eis; 24. U.S.A.; 25. dor; 27. ido; 28. Rob; 30. stemmig; 31. mat; 32. oor; 34. lepel; 36. boter; 39. s.r.i.; 40. Lap; 43. Utrecht; 44. kei; 45. het; 47. tol; 48. esp; 49 stellig; 51. gek; 52. zes; 53. nek; 55. een; 57. radar; 58. lento; 60. re?u; 62. imam; 64. ooi; 67. bar; 69. fl; 71. r.g.; 72 S.D; 73. au. HORIZONTAAL: 1. vaartuig. 7. eer zucht. 13. heilig boek. 14. studeren. 15. gevangenis. 18. vallei. 20. boom. 22. weg met bomen. 25. N.V. (duits). 27. bewijs stuk. 29. bevestiging. 30. bijb. naam. 32. lekkernij. 33. titel. 34. hemellichaam. 35. Europeaan. 37. ik. 39. tweetal. 41. fr. lidwoord. 42. soort dubbelzout. 43. vr. munt. 45. vogel. 47. vervoermiddel. 48. redeloze dieren. 50. een en ander. 52. rivier in Italië. 54. en omgekeerd. 55. deel v.h. lichaam. 57. chin. maat. 58. soort hond. 61. voorzetsel. 62. gemeente. 63. ijslandse literatuur. 65. nagerecht. 66. vlaktemaat. 68. pl. in Groningen. 70. huisdier. 72. voorzetsel. 73. poging tot moord. HORIZONTAAL: 1. raadsel; 7. Henge lo; 13. erg; 14. Ina; 15. Ado; 16. uur; 17. l.k.; 18. dag; 19. erf; 20. si; 22. mee; 24. Ulm; 26. gier; 29. Lisse; 31. mooi; 33. idool; 35. sta: 36. baron; 37. e.o.; 38. bes; 40. lot; 41. re; 42. primaat; 43. uk; 45. hei; 46. pet; 48. es; 50 tegel; 52. zin; 54. roest; 56. riet; 57. regel; 59. wij rekenen op mensen met gevoel voor het 'mooie' goede mooie meubelen vinden zij bij interieurverzorging taoedjwonen soesterbergsestraat 51, soest t.o. busstation, tel. 02155 - 2180 doelpunt toe. Dit gaf enige sensatie onder de spelers van beide teams. De scheidsrechter nam op dat moment een wijs besluiten om bij grensrechter Pu- reveen te informeren, waarop hij het vermeende doelpunt afkeurde. Struijk en Hoefman moesten hun plaats afstaan aan v. d. Brakel en v. d. Meer. Er moet worden gezegd dat daarna vele en gevaarlijke situaties voor het Baarn-doel ontstonden, maar door ge luk en harde trappen bleef het tegen doelpunt van SEC uit. In de laatste minuten was het Van de Brakel die net naast kopte en Peter van Boeijen had met een hard schot Een gevaarlijk spelmoment voor het Baarn-doel. uit een voorzet van links evenmin suc ces. Met een rumoerig eindspel van beide kanten, kwam Baarn als geluk kige winnaar uit de strijd. Conclusie van de wedstrijd: Baarn zat iets meer aan de bal, speelde wat di- rekter, terwijl SEC teveel bouwde, iets waar ze de laatste paar wedstrijden steeds" mank aan gaat. De aanvallen van SEC waren in meerdere gevallen gevaarlijker.

Soester Courant | 1972 | | pagina 11