De Eem wordt drastisch verbeterd over volle lengte S ^^0 Soest in cijfers fmjdagwoordeel ..en ook op zaterdag Bochten afsnijden en uitdiepen tot 3*80 m. 1 Donderdag' 9 november no. 11 51e jaargang no. 11 UitgaveDrukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 2560-5151 - Postgiro 126156 Nixons volgende akties gelden Europa Voorlichtingsbijeenkomst op 17 november in Amersfoort Ik tl m F: SOESTER BEVOLKING GROEIDE IN 20 JAAR MET 61 Het 00» gericht op Tito tegen de Russen VROOM DREESMANN dit weinig ruimte vragende en veel bergende keukenbuffet SOESTFR COURANT Abonnement per kwartaal 4,75. Bulten Soest per kwartaal 9, Verschijnt iedere donderdag O Nixons doelbewust streven naar een volgende ambtstermijn is het duide lijkst getekend door de diplomatieke akrobatiek die zijn man Kissinger met betrekking tot Vietnam uithaalt. Is de president practisch zeker van herver kiezing, hij is het absoluut als er maar een beetje sukses voortvloeit uit deze koortsachtige aktiviteiten achter de schermen, waarvan hij de buitenwacht opzettelijk menige glimp laat opvangen. Als Nixon de V.S. nu. inderdaad weet te verlossen van de zware Vietnamese hypotheek mag terecht een zucht van verlichting opgaan in de hele wereld - zeker in Europa, al zal men zich er daar wel van bewust mogen zijn dat Nixon dan des te meer aandacht kan besteden aan de relatie V.S.-Europa. En dat niet in alle opzichten op een manier die voor de Europeanen aange naam is. Dit is in de eerste plaats van toepas sing op de militaire banden die er thans over de Atlantische Oceaan zijn geslagen en die voornamelijk op de N.A.T.O. berusten. De zwaarste last van dit bondgenoot schap is van het begin gedragen door de V.S., waar zich geleidelijk aan een steeds heviger afkeer aftekent dat de Europese landen inmiddels wel alle maal veel sterker en welvarender zijn geworden maar kennelijk geen lust hebben wat meer van de lasten over te nemen. Mensen als senator Mansfield dringen al sinds jaar en dag aan op terugtrek king van de Amerikaanse troepen uit Europa - divisies die in het totaal van de strijdkrachten geen overbodige luxe zijn, maar die vooral symboliseren dat voor de V.S. de verdediging van Europa de verdediging van zichzelf is. Dit is de opzet van de N.A.T.O. ook geweest, maar het is de vraag of die opzet nog werkelijk geldt. Intussen is het een en ander veranderd in de relatie tussen Washington en Moskou, onder andere in afspraken over strategische wapens. Voor de V.S. is onder meer daardqor niet zo'n grote behoefte meer Europa te laten schuilen onder zijn kernparaplu. In beginsel houdt die in dat een Russi sche aanval, op welke manier dan ook: met of zonder kernwapens, beantwoord kan worden met een kernaanval, uit te .voeren door de V.S. Kan, niet zal. Een beetje onzekerheid is hier met opzet ingelaten. Intussen is het wel logisch geworden dat het zeker niet zal gebeuren: de twee kernmachten weten van elkaar dat ze na een klap ontvangen te heb ben er toch een uit kunnen delen. Als de V.S. om een aanval op de Rijn te wreken Moskou vernietigen, weten ze dat vervolgens Washington aan de beurt is een zelfmoordneiging waar aan geen Amerikaanse president zal wensen toe te geven uiteraard. Die kernparaplu, een van de voornaamste bestanddelen van de N.A.T.O., is een illusie geworden. Dat is een van de redenen waarom Kissinger onlangs in Londen en Parijs te kennen heeft ge geven dat „veiligheidsoverwegingen" niet meer voldoende cement zijn voor een Atlantisch bondgenootschap. Welk ander cement is er dan wel? Nixon weet dat het Europa van nu met zijn ekonomische macht als van een grote der wereld, door versnip- perdheid diezelfde macht politiek noch militair waar kan maken. En daardoor dus gedwongen is aan te leunen te gen een grote broer, voor welke funk- tie alleen de V.S. in aanmerking ko men. Die grote broer echter heeft in menig opzicht last van de beschermende maatregelen die bijvoorbeeld genomen worden op agrarisch en ook op indus trieel gebied. En de heer Nixon, gead viseerd door de heer Kissinger, is een voortreffelijk koopman. Hij zal best bereid zijn Europa tegen de V.S. aan te laten leunen, maar het zal voortaan zeker niet meer gratis zijn. De vriendelijke woorden jegens Amerika van de in Parijs vergaderen de regeringsleiders - vooral van de Franse was dit een beetje ongebruike lijk - hebben wel degelijk tot doel bij voorbaat een beetje aangename sfeer te scheppen om het komend pakket eisen dat Nixon de Europeanen zal presen teren niet harder te maken dan men nu al vreest. De herverkozen Nixon zal ongetwijfeld, zoals hij ook bij zijn ambtsaanvaar ding vier jaar geleden zei, prioriteit geven aan Europa dat zich er wel re kenschap van dient te geven dat Ni xons vriendschap nimmer geheel en al belangeloos is - integendeel. Bij de opzet van de plannen is zorg vuldig rekening gehouden met de grote landschappelijke en natuurwetenschap pelijke waarden van het Eemgebied. Een bochtafsnijding van de rivier bij de Eemdijk is daarom vermeden. El ders, met name bij de Kleine Melm (verbreding), bij de Grote Melm en Eembrugge, dienen wel enkele boch ten te worden rechtgetrokken. Scheepvaart De Eem is reeds „van ouds een scheep vaartverbinding voor Amersfoort. Sinds de overneming van het beheer en on derhoud van de rivier door de provin cie in 1930 zijn in de loop der tijd hoogst noodzakelijke oeververdedigin gen aangebracht en werd aanslibbing Zoals bekend bestaan er plannen tot een vry ingrijpende verbetering van de Eem. Een en ander is noodzakelijk in verband met de afwatering, o.m. van het Valleikanaal, voor het bereikbaar maken van Amersfoort voor schepen tot duizend ton en voor meer gestructureerde ontwikkeling van de recreatie (water sport, woonschepen). van de Eemmond tegengegaan door het regelmatig uitvoeren van baggerwer- ken. Langzamerhand heeft de bedding ech ter een natuurlijk beloop gekregen, de binnenbochten zijn verzand en in de buitenbochten zijn door uitschuring overaantastingen opgetreden. De gemiddelde waterdiepte is onge veer twee meter, bij lage waterstand dikwijls slechts 1,70 meter. Het gevolg is dat de schepen dikwijls vastlopen en de manoeuvres om los te komen dan plaatselijk weer ontgronding ver oorzaken. Dit laatste wordt extra in de hand gewerkt door de grotere schepen die de Eem bevaren. Zij manoeuvreren aanzienlijk moeilijker, wat weer ge paard gaat met grotere golfslag. Gezien de toename van het scheep vaartverkeer, in 1965, 3900 schepen met een totaal tonnage van 1 miljoen ton, tot in 1971, 5400 schepen met een ton nage van 1,8 miljoen ton kon gecon cludeerd worden dat het vaarwater drastisch verbeterd dient te worden. Het totale tonnage neemt sneller toe, relatief gezien, dan het aantal sche pen. Verwacht wordt dat deze stijging zich zal voortzetten, enerzijds om de vrachtprijs per ton zo laag mogelijk te houden, anderzijds omdat kleinere schepen niet meer ingezet zullen wor den bij overslag uit zeeschepen in de grote havens. In 1971 deden reeds 12 schepen met een tonnage van 900 tot 1000 Amcrs foort aan, 13 met een tonnage van 800 tot 900 ton, 40 schepen van 700 tot 800 ton en 77 schepen met een tonnage van 600 tot 700 ton. Indien de Eem ten behoeve van de afwatering zou worden verbeterd en daarnaast plaatselijke beschoeiingen zouden worden aangebracht, zou ten dele in de scheepvaarteisen worden voorzien. Gesteld zou kunnen worden dat de Eem hierdoor tot een ongeveer 600 tons scheepvaartweg zou mogen worden gerekend. Het is echter wenselijk, gezien het ge bruik van grotere schepen, de Eem te verbeteren voor het bevaren met schepen van 1000 ton. Het verbeteringsplan houdt in dat de Eem zal worden verdiept tot 3,80 me- ter-n.a.p., een aantal bochten zal worden verruimd en een drietal boch ten zal worden afgesneden. Daarnaast zal de rivier over de gehele lengte worden beschoeid, terwijl in verband met de concentratie van een aantal bedrijven rond Eembrugge, aan dacht zal worden geschonken aan een draaimogelijkheid voor de schepen even bezuiden de brug in rijksweg 1. Bij de verbetering van de Eem tot grootscheepsvaarwater dreigt het span ningsveld tussen het gebruik van de rivier voor recreatievaart en woon schepen en de scheepvaart te worden vergroot. Bij de opzet van de plan nen is er dan ook enerzijds naar ge streefd de ingrijpende voorzieningen tot het strikt noodzakelijke te beper ken, maar anderzijds ruimtelijk toch die mogelijkheden te scheppen, dat be staande situaties kunnen worden ge saneerd en aanvaardbare nieuwe ont wikkelingen kunnen plaatshebben. Uit een voorlopig onderzoek is geble ken, dat met de voorgenomen bocht correcties, die uit scheepvaartkundig oogpunt toch nodig zijn, in de be hoefte aan corrigerende en nieuwe ont wikkelingen voor de recreatie en lig plaatsen van woonschepen beter kan worden voorzien. Voorlichtingsbijeenkomst Op vrijdag 17 november a.s. zal, om 20.00 uur, in restaurant „Kobus aan de Poort" te Amersfoort, een voorlich tingsbijeenkomst voor de burgerij wor den gehouden. Door het Economisch-Technologisch Instituut voor Utrecht is de statistiek over het jaar 1971 voor de gemeente Soest uitgebracht, waarbij in het voorwoord wordt vastgesteld, dat het gemeentebestuur niet is ingegaan op het voorstel van het ETI, de statistiek een nieuwe opzet te geven. Als enige reactie op dit voor stel werd gevraagd een overzicht samen te stellen van het aantal leerlingen uit Soest, dat elders voortgezet volledig dagonderwijs volgt. Men heeft aan dat ver zoek voldaan en daarnaast enkele nieuwe staten opgenomen met betrekking tot woningbouw, volkshuisvesting en de werkgelegenheid. Geconstateerd wordt verder dat de gegevens van de volkstelling niet konden worden opgenomen, omdat deze nog niet beschikbaar waren. - Aantal inwoners Het aantal inwoners steeg van 1 ja nuari 1952 van 23.583 tot 38.102 per 1 januari 1972. De woningvoorraad werd in die jaren meer dan verdubbeld, van 5149 tot 11.092. In vergelijking hiermee nam de bevolking „slechts" met 61 toe. De gemiddelde woningbezettmg daalde van 4,6 tot 3,4 voor 1 januari 1972. Wordt de groei van het woningbestand in Soest vergeleken met de groei van het aantal woningen in de provincie Utrecht als geheel, dan blijkt dat deze groei in Soest (115 aanmerkelijk boven die in de provincie Utrecht (83 is uitgegaan. Per 1 januari 1971 woonden in Soest 18435 mannen en 19034 vrouwen. In de loop van 1971 kwamen daar bij 325 mannen en 308 vrouwen. In totaal wer den in 1971, 676 kinderen geboren, te weten 368 jongens en 308 meisjes. Er overleden in dat jaar 133 mannen en 188 vrouwen. In totaal vestigden zich 3055 personen en vertrokken er 2847. Het aantal geboorten liep t.o.v. 1970 met 15 terug, het aantal overledenen was 50 lager. Als gevolg daarvan was het geboorte-overschot uiteindelijk 425. Het geboortecijfer heeft in Soest na 1945 thans een dieptepunt bereikt, nml. van 17,9 per 1000 van de gemiddelde be volking. Alleen in 1938 lag dat nog iets lager, 16,6. Niettemin ligt het ge boortecijfer nog boven het rijksgemid delde van 17,2. Huwelijken Geheel conform de ontwikkeling in Nederland valt ook hier te constateren dat men in het algemeen op een jon gere leeftijd een huwelijk aangaat. In de leeftijdsgroepen 21-24 en 25-29 jaar valt een duidelijke verschuiving naar beneden waar te nemen. In 1971 werden 259 huwelijken geslo ten, tegen 316 in 1970. Van de 259 wer den er 228 huwelijken voor beide part ners voor het eerst gesloten. 27 huwe lijken werden volgens het kosteloos tarief voltrokken, 232 volgens het klas se-tarief. Van de 259 huwelijken werden er 130 kerkelijk ingezegend; in 1970 waren dat er nog 191. Wat de leeftijden van de bruidsparen betreft trouwde een meisje van 16 met een man van 19 jaar; 2 meisjes van 17 met mannen van 18 en ook een meisje van 21 jaar met een man van 18 jaar. Het grootste aantal huwelijken werd gesloten in de groep waar de man de leeftijd had van 21-24 jaar, nml. 133. Van deze 133 had ook het meisje deze leeftijd. Bij drie huwelijken had de vrouw de leeftijd tussen de 30 en 34 jaar, terwijl de man 45 jaar of ouder was. Bij 7 huwelijken waren beide echtelieden boven de 45 jaar. Eén huwelijk werd ontbonden dat nog geen jaar had stand gehouden, twee 1-2 jaar, drie 2-4 jaar, tien 4-8 jaar, vijf 8-14 jaar, vier 14-19 jaar en 16 na 20 jaar of langer. In zeven gevallen hadden de scheiden de echtelieden nog geen kinderen, in 12 gevallen één minderjarig kind, tien met 2 minderjarige kinderen, vijf met drie, twee met vier, twee met vijf en drie met 7 en meer kinderen. Woningbouw De woningvoorraad was per 1 januari 1972 11.226 woningen. In de loop van 1971 werden er 414 woningen aan de voorraad toegevoegd, waarvan 413 nieuwbouw en één door woningsplit sing. Daartegenover stond een vermin dering met 76 woningen, door onbe woonbaarverklaring, sloop wegens bouwvalligheid en in verband met ver- keersdoorbraken. In het Soesterveen werden 288 wonin gen opgeleverd, in Soest-zuid 63, in Soest(dorp) plus Soestdijk 43 en in Soesterberg 19. Meer dan de helft van de gereedgekomen woningen werd ge bouwd in opdracht van Rijk of ge meente (219 stuks). 74 woningen wer den gebouwd in opdracht van woning bouwverenigingen. 36 in opdracht van particulieren in de premiesector en 84 in opdracht van particulieren, onge subsidieerd. Het waren in totaal 80 eengezinswoningen en 333 woningen in meergezinshuizen. Wat de huren betreft moeten er 10 een huur opbrengen tussen de 125 en 150 gulden; 25 tot 175 gulden, 38 tot 225 gulden, 100 tussen de 225 en 250 gul den. 154 tussen de 250 en 275 gulden, 2 tot 350 gulden, 1 tot 375 gulden, 4 tot 400 gulden en 32 boven de 400 gul den. Deze laatste 36 woningen zijn ge bouwd in de ongesubsidieerde sector. Van de 413 wonineen waren er 43 met drie vertrekken, 83 met 4 vertrekken. 201 met vijf-, 77 met zes- en negen met negen en meer vertrekken. Al deze wo ningen kregen een centrale gasver- warmingsinstallatie. Woningzoekenden Het aantal ingeschreven woningzoeken den steeg van 786 in 1970 naar 835 in 1971. Het aantal inschrijvingen voor een woning door niet-ingezetenerv neemt geleidelijk af. In 1971 vermin derde deze groep zelfs met 25 °/o. Er werden in het verslagjaar 894 woon vergunningen uiteereikt. Aanzienlijk minder in 1970 en 1969 toen er respec tievelijk 1121 en 1724 uitgereikt wer den. De oorzaak ligt voornamelijk in de stagnatie in de nieuwbouw. Het totaal aantal woningzoekenden in Soesterberg bedroeg 433. Daarvan, ko men er 278 van buiten Soest, waarvan weer 244 werkzaam zijn bii het De partement van Defensie. In Soesterberg werden 101 vestigingsvergunningen uit gereikt, waarvan 51 aan in de gemeen te woonachtige personen. Werkgelegenheid Het aantal bezette arbeidsplaatsen in de industrie steeg tot 2988 per ultimo maart 1971, vergeleken met 1968 een stijging van 22 °/o. De provincie Utrecht als totaal vertoont een afneming van het aantal arbeidsplaatsen in de in dustrie. In Soest daalde het aantal werknemers in de loop van 1971 tot 2866. De gemiddelde personeelsbezet ting per bedrijf nam evenwel toe tot 70. De geregistreerde arbeidsreserve in het 4e kwartaal van 1971. 142 man, lag be duidend hoger, in procenten gezien, dan in de provincie. Onderwijs Per 1 oktober 1971 bevolkten 1353 kleu ters de kleuterscholen; t.w. 379 de vijf openbare kleuterscholen, 435 de zeven christelijke, 479 de zes rooms-katholie- ke en 60 de Van der Huchtkleuter- school. Wat de lagere school betreft waren dat er 4150; 1031 de zes openbare lagere scholen, 1319 de zeven christelijke, 1611 de negen rooms-katholieke en 189 de Van der Huchtschool. Per 16 september 1971 werd de LTS bezocht door 299 leerlingen, de huishoudschool door 179 en de Mavo door 1054 leerlingen, t.w. 540 jongens en 514 meisjes. Het aantal leerlingen bij het huishoud onderwijs loopt terug van 216 in 1970 naar 179 in 1971. Het aantal leerlingen dat volledig voortgezet dagonderwijs volgt nam toe met 6 Relatief is de grootste toeneming te constateren bij het lager-technisch onderwijs (39 leer lingen). Openbare veiligheid Het aantal verkeersongevallen gaf, in vergelijking met 1970, een teruggang te zien van 890 naar 839. Het aantal aan rijdingen waarbij procesverbaal werd opgemaakt bedroeg 453 (1970-327). Het aantal gewonden steeg van 216 in 1970 naar 240 in 1971, t.w. 102 zwaar- en 138 licht gewonden. Het aantal aanrijdin gen in Soesterberg steeg van 112 naar 140. Door verkeersongevallen kwamen 8 personen om het leven. In totaal werde 5235 processenverbaal opgemaakt wegen overtredingen, zoals openbare dronkenschap. wegenver keerswet, jachtwet, rij tijden wet enz. 471 processenverbaal werden opgemaakt voor misdrijven, waarvan 255 voor een voudige diefstallen. Brandweer De brandweer rukte in totaal 98 maal uit; 19 keer voor vuilnisbrand, 14 keer voor een binnenbrand, 11 keer voor autobrand en één maal voor een hooi- bergbrand. Spelen met vuur was elf keer de oorzaak, 10 keer brandstichting en 19 keer onvoorzichtigheid De totale schade beliep een bedrag van 55.975,- tegen ƒ113.690 in 1970. Gasbedrijf De gasafgifte van het gasbedrijf be droeg in 1971 39.256.659 m3 tegen 35.967.763 m3 in 1970. Het aantal ver huurde warmwaterinstallaties bedroeg per 1 januari 1972 5848 (per 1 jan. '71 5638). President Tito is koortsachtig bezig te zuiveren in de Bond van Kommunisten en in de regeringen van de Joegoslavi sche deelstaten. Het is begonnen in Kroatië, waarover nogal wat ophef ontstond omdat daar steunpilaren van de partij werd aan gewreven dat ze niet alleen te natio nalistisch dachten, maar zelfs wel een beetje neigden naar de ideeën van de fascistische organisaties die er onder de Duitse bezetting huishielden. Een en ander begeleid met insinuaties dat de Sowjet-unie zich ook van deze nieuwe ondergrondse zou bedienen om te gelegenertijd Joegoslavië weer te rug te halen binnen het kommunis- tische blok. Van zulk dik hout worden ditmaal geen planken gezaagd. De leidraad is het vermaan van de grijze president dat teveel van de orthodoxe leer wordt afgeweken en dat dit niet langer kan. Wat hem in die afwijkingen het meest ergert is waarschijnlijk niet dat ze niet helemaal volgens het boekje zijn, maar dat hierdoor een element van geza menlijk en in overleg beslissen tot ge woonte is gemaakt. En Tito prefereert een harde lijn van commando door lieden die ervoor zor gen dat gedaan wordt wat ze zeggen, zoals zij doen wat hun baas zegt. Het is de methode die hijzelf lange tijd heeft toegepast, geheel in over eenstemming met wat bij toen nog zijn vrienden in Moskou gangbaar was. En in grote trekken nog is. Later is hij er van afgeweken omdat in vele opzichten wat meer soepelheid resulteerde in een voor ieder aange namer leven en een ekonomisch kli maat dat ook aantrekkelijk was voor buitenlanders, die dan wel hun eigen belangen dienden, maar tevens ook de ontwikkeling van Joegoslavië bevor derden. Nog daargelaten dat die rela ties met Westerse landen Tito's positie tegenover Moskou en compagnons ver sterkte. Hijzelf was er echter met zijn geweldig overwicht om in de gaten te houden dat men zo ver ging als nuttig was, maar nooit zo ver dat gevaar ont stond. Maar wie heeft het morele overwicht om hem in die rol op te volgen? Nie mand. voor zover men nu kan zien. En dit dwingt Tito, voorzover mogelijk mag men er wel bij zeggen, de oude, harde koers weer te gaan volgen, die althans het staatsapparaat en de partij een ijzeren skelet geven, dat naar hij hoopt sterk genoeg is om weerstand te bieden aan de interne wrijvingen tus sen de nationaliteiten en vooral tegen over de Russen. De Russen hameren niet meer zo op de Brezjnew-doctrine die Moskou het recht zou geven zich in zaken van an dere landen te mengen als daar de kommunistische praktijk anders wordt toegepast dan Moskou goed acht - zo als in Tsjechoslowakije gebeurde. Maar afgezworen is die leer niet en ze kan heel goed als excuus dienen om na Tito's verscheiden druk op Belgrado uit te oefenen. De Russen kunnen daar heel goed re denen voor hebben: de Middellandse Zee is een belangrijk gebied voor hen. Ze hebben er niet voor niets een mach tige vloot heengestuurd die daar de Amerikaanse schaduwt aan de zuid flank van de N.A.T.O. En een vloot heeft een basis nodig, die de Russen thans wel hebben in Alexandrië, maar voor hoelang nog? De relatie met Egypte is al niet zo hartelijk en de invloed van Libië neemt toe. Dit verklaart dat het alle vreemdelingen, Russen inkluis, zover mogelijk uit de Arabische buurt wenst. En dan nog: Alexandrië is niet ideaal. Verkieslijker was een haven die ook over land te bereiken is, al was het maar doortocht via de Turkse wateren vanaf de Zwarte Zee, of ver omvaren om heel west-Europa heen te voor komen. In ebt opzicht biedt Joegoslavië alle mogelijkheden die de Russische admiraals zich maar kunnen wensen. Bij Tito maken ze geen kans, dat we ten ze. Tito manoeuvreert nu zulke mannetjes od alle belangrijke posten zodat ze, ook als hij er niet meer is, geen kans hebben. KANTMAN. Vreemdelingen Per 1 januari 1972 waren 1467 vreem delingen geregistreerd, 15 meer dan in 1971. Dat waren onder andere 443 Amerikanen, 117 Duitsers, 402 Turken, 112 Marokkanen. 91 Engelsen, 49 Ita lianen, 56 Belgen, 9 Zwitsers, 5 Tsjechen. 9 Chinezen, 1 Braziliaan, 1 Equadoriaan. 5 Libanezen, 2 Zuid-Ko- reanen en 12 Staatlozen. GELDIG VRIJDAG 10NOVEMBER EN OOK OP DE EVENTUELE KOOPAVOND SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. Filmzon (1000 watt) Onmisbaar bij het fil men binnenshuis. Buitengewoon goed reflekterend, met twee kleppen. Suggestie voor de Sint? Herenondergoed Iets geruwde, dus heerlijk warme fijnrib tricot. T-shirts en lan ge pantalons in wit. Maten4t/m8. Lan ge pantalon v.a.6.95, T-shirt v.a. Lakensets In roze, orange, aqua en lila. Laken met aanzetrand van 16 cm, sloop geheel bedrukt. 2 pers. 180x250 plus 2 slo pen 21.50, 1 pers. 150x250 plus sloop 15.95 Naaldvilttegels Zelfklevende nylon vilttegels met zeer hoge slijtweerstand. Makkelijk zelf te plaatsen in gangen, hallen, kamers enz. Instrukties op ver pakking. Zes kleu ren. Per tegel 40x40 cm 1 7] Kindermaillot Ribgebreid van wol met mousse-nylon. Mooi nauwsluitende pasvorm en lekker warm. In grijs, beige, marine, rood, wit en fl. groen. Maten 92 t/m 128. Maat 128 6.-, maat 92 4,. Damespullover Sportief turtle neck- model, ribgebreide acryl met kabelsteek allover. Keus uit o.m. wit, rood, groen, geel, zwart. Maten S, M en L. Vendomatic stoom strijkijzer Ideaal regelbaar. Zool met stoomsple- ten. Handig voor zowel stoom- als droogstrijken. Kleur wit. Kompl. met maat beker. Vol jaar garantie. 39.75 Telefoonset Luxe lichtgrijze uit voering, gedraaid snoer en lichtsignaal. Heldere geluidsweer gave. Ideale huistele foon! Kompl. met 10 mtr. draad, excl. batterijen Alleen verkrijgbaar in alle Vroom Dreesmann warenhuizen J Dit biezonder solide keuken buffet EVA vergt maar 80 cm breedte. Is daarom een ideale aanvullende kastruimte in kleine keukens. Geheel wit front (van oersterke kunststof) met gekleurd werkblad, 'n Zó lage prijs voor deze kwaliteit is een zeldzaamheid! Nu twee dagen lang voor J

Soester Courant | 1972 | | pagina 1