zitmeubelen waar u niet aan vastzit ^/luSmo/K, Modelflat aan de Wiardi Beckmanstraat van de firma's Schoemaker, Terhorst en Wijnands HEDENAVOND POLITIEK VUURWERK in sporthal Beukende! te Soest. SOESTERBERG BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN ƒ10,— Vanavond grote politieke meeting in Soest Bach Cantate-dienst Baarn FOTOKOPIE in 6 seconden klaar. FOTO SWAGER Ledenvergadering P.v.d.A. Jongeren vrasjen hulp Gemeenteraadslid toonde belangstelling voor bejaardenwerk Toneeluitvoering Wereldwinkel vroeg geen vergunning Tienduizend gulden voor Stichting Gezondheidsbevordering Soest 3 uur. Ministers Langman VVD en Melissen KVP. Kamerleden Van Thijn P.v.d.A., Keuning DS, '70 en Van Mierlo D '66, Baron van Versehuer en De Graat A.R. Raad van Kerken in Soest Vergoedingen kleuteronderwijs Nieuwe toiletten open bare school Soesterberg Portemonnaie uit tas gestolen Waar zijn de sociëteiten voor ouderen open? Sensationele prijsver laging vliegreizen naar PARIJS per KLM en AIR FRANGE lijndienst vanaf 15 nov.a.s. REISBUREAU GERTH Stereo St. Nicolaas l.p. ƒ3,95 DE GOUDEN SNAAR Bejaarden zagen dia's IJsvereniging „Soesterberg" vergaderde „25 jaar Archiv" DE GOUDEN SNAAR Bootreis met „Benelux" door Nederland Maatschappelijk Werk Soester Courant van donderdag 9 november 1972 Politieke leiders van Nederland zullen vanavond in de sporthal Beukendal de degens kruisen. Het is de eerste politieke verkiezings bijeenkomst in Nederland, waar de lei ders van de 7 grootste partijen gelijk tijdig aanwezig zijn. De meeting, die vrij toegankelijk is voor iedereen, zal onder leiding staan van de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaften. Doel van de bijeenkomst is de regio op direkte wijze te confronteren met de landelijke politiek. Zij wil boven in de wijk Klaarwater, aan de Wiardi Beckmanstraat, hebben drie samen werkende Soester winkeliers, de firma's Wijnands, Ter Horst en Schoemaker een modelflat geïnstalleerd. Deze woning is de komende drie maanden iedere vrijdagavond van 7 tot 11 uur en iedere zaterdag van 11 tot 5 uur voor be langstellenden opengesteld. Op de foto een deel van het interieur. Zondagavond, 12 november a.s., geeft de Baarnse Bach-Cantorij o.l.v. Louis Mol, een uitvoering van de cantate nr. 26 „Ach wie flüchtig, ach wie nichtig", die Joh. S. Bach schreef voor de 24e zondag na „Trinitatis". Deze uitvoering vormt de muzikale omlijsting van de kerkdienst in de Paulus-kerk op de Brink, die om 19.30 uur aanvangt en om 20.30 uur eindigt; deze sfeervolle muzikale kerkdienst wordt voorgegaan door ds. W. J. v. d. Kerk. De uitvoerenden zijn de vocale- en in strumentale groep van de cantorij met medewerking van Betty de Ruyter, so praan; Delia van Schaik, alt; Herman van Kerkhof, tenor; Henny Vonk, bas; de violist Karei Brester, de hoboïst Jan Hofmeijer, de fluitist Dieks Visser en de organist Gert Muts. De toegang is vrij. DIREKT EEN NODIG, Bedryven, instellingen enz. kwantumkorting. BURG. GROTHESTRAAT 45 SOEST - TEL. 02155-3917 De afdeling Soest van de Partij van de Arbeid hield donderdag 2 november haar jaarvergadering in „De Rank" aan de Soesterbergsestraat. Naast de gebruikelijke punten als jaar verslag en bestuursverkiezing vormden de verkiezingen voor de Tweede Ka mer en de propaganda hiervoor het belangrijkste onderwerp van gesprek. Na de bestuursverkiezing is het afde lingsbestuur als volgt samengesteld: H. Jansen, voorzitter; G. van Bercum- Koppe, Weegbreestraat 10, sekretares- se; A. Nelis-Schoordijk, penningmees- teresse. Leden de heren: J. J. van de Brakel, R. van Gelder, H. van der Hucht en P. de Roos. In een „oproep aan de Soester bevol king" vragen jongeren, die t.z.t. de jeugd-sociëteit „Toralba" aan de Mo lenstraat gaan bevolken, hulp van vak bekwame lieden, die in hun vrije tijd leiding willen geven c.q. assisteren bij de inrichtingswerkzaamheden van de soos. Die werkzaamheden zijn schilde ren en timmeren, het installeren van o.a. electra, gas en sanitair. Het gemeenteraadslid, mevr. Oranje, heeft een dezer dagen een bezoek ge bracht aan het „koffie uurtje" dat on langs is ingesteld voor alle bejaarden in de recreatiezaal van het bejaarden centrum Groot Engendaal. Zij toonde zich zeer enthousiast over dit initiatief, dat aantoont, hoezeer het mogelijk is, dat ook niet-bewoners van tehuizen welkom zijn bij leeftijdgenoten en dat een bewijs is van het twee richtings-* verkeer. Juist in deze tijd, waarin de kreet „openheid" steeds wordt gehoord, is het prettig te zien, dat het bejaar dencentrum Groot Engendaal deze openheid naar buiten daadwerkelijk toont. In teveel tehuizen voor bejaar den wordt (helaas) nog steeds gespro ken over „onze oudjes, ons huis"; juist dit laatste werkt een „getto"vorming in de hand en is een onjuiste benade ring van het bejaarden-probleem. Ook in het landelijk tijdschrift Nieuws, uitgaande van de drie tehuizenorgani saties, is het initiatief van Groot Engen daal als voorbeeld gesteld van een juist beleid op dit gebied! Vrijdagavond geeft de toneelvereniging De Rietpluim een uitvoering in De Rank. De tweede uitvoering vindt plaats op vrijdagavond 17 november, eveneens in De Rank. Naar aanleiding van het verslag over de Politieke Soos van de Confessionele Partijen in de Soester Courant van 2 november, ontvingen wij van de We reldwinkel Soest het verzoek het vol gende bericht op te nemen. In de voorlaatste alinea wordt melding gemaakt van een niet verleende ver gunning, aangevraagd door de Wereld winkel. Er moet hier echter sprake zijn van een misverstand. Van de kant van de Wereldwinkel •ordt erop gewezen dat er geen aan- «rage voor een vergunning bij de ge beente ligt, en dat men er prijs op steil hier te vermelden dat de verhou ding met de gemeente wel goed ge noemd kan worden. dien een bijdrage leveren aan het po litieke bewustzijn in het gehele land. Radio en T.V. hebben voor deze mee ting grote belangstelling. Het forum bestaat uit de ministers Ne- lissen (KVP) van financiën; Langman (VVD) van economiche zaken; Baron Van Verschuer, voorzitter CHU; de heer De Graaf, secretaris vap het C.N.V. en lid van de A.R.P.; de Twee de Kamerleden Van Thijn van de P.v.d.A., Van Mierlo van D '66 en Keu- ning van DS '70. De bijeenkomst begint om acht uur. Dinsdagmorgen werd in het postkan toor, bij de start van de kinderpost zegelverkoop, een cheque van tiendui zend gulden overhandigd aan de voor zitter van de Stichting Gezondheids bevordering Soest. Mevrouw G. G. A. Alting-Ambrosius, plaatselijk voorzitster van het comité Kinderpostzegels, overhandigde namens het gelijknamige landelijke comité, de ze bijdrage die bestemd is voor de in richtingskosten van het kinder-hygië- nisch gedeelte van 't in aanbouw zijn de Medische Centrum. Zij was zeer verheugd dit te mogen doen en sprak haar erkentelijkheid uit voor deze geste van het landelijk comité. Dokter G. de Vos nam de cheque in grote dank in ontvangst en zei dat door deze geweldige bijdrage toch wel een groot deel van de financiële problemen van de Stichting opgelost werden. De korte informele plechtigheid werd bijgewoond door de burgemeester, me vrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften, mevrouw P. J. Oranje, presidente van de plaatselijke afdeling van het U.V.V. en de bestuursleden van de Stichting de heren J. A. Detmar en N. H. Bree- develd. In aansluiting daarop kocht de burge meester de eerste kinderzegels. Belangstellenden, die deze enthousiaste jeugd willen helpen, worden verzocht contact met hen op te willen nemen via de telefoonnummers 6627 of 5832. Om misverstanden te voorkomen zij vermeld dat het gaat om de jeugd bo ven de 16 jaar, die het aan de Stich ting Jongerencentrum Soest en aan de Stichting Jeugdzorg Soest beschikbaar gestelde pand Molenstraat 142 mogen ;ebruiken. De Stichting Jeugdzorg, dié de Vang rail onder haar hoede heeft, krijgt de beschikking over het voorste gedeelte van het pand aan de Molenstraat. De inrichting van dat deel levert op het moment geen problemen op. Het is be stemd voor de jongeren van zes tot en met vijftien jaar. De oproep aan de be volking om hulp gaat uit van de soos- bezoekers, die in ieder geval 16 jaar of ouder zijn. Onlangs hield de raad weer zijn eerste ledenvergadering na de zomer. Voor de kerken die lid zijn van de raad betekent dit lidmaatschap dat ze ach ter de doelstellingen van de raad staan en dat ze erop uit moeten zijn zelf deze doelstellingen aan hun gemeen teleden duidelijk te maken. Ook naar aanleiding van een ingeko men stuk werd een goede gedachten- wisseling gevoerd over het oecume nisch bezig zijn. Bij dit oecumenisch bezig zijn spelen twee problematieken. Er is in- de di verse kerken een verschil in geloofs belevingen, maar daarnaast spelen ook niet-theologische factoren mee als drempelvrees, het aanwezig zijn van verschillende sociale groepen en zeker ook de interne spanningen en verande ringen in de kerken. Opdat deze gedachtenwisseling ook in breder kring gevoerd kan worden, zal dit schrijven doorgegeven worden aan de reeds in de verschillende wijken van Soest bestaande interconfessionele kringen en aan een door de raad te vormen kring bestemd voor geheel Soest. Gevraagd wordt naar een bundeling van de reeds bestaande interconfessi onele kringen in die zin dat zij van uit de raad onderwerpen aangereikt krijgen en omgekeerd ook zelf onder werpen bij de raad aanreiken. Over de aktie „Kom over de brug" worden mededelingen gedaan. Deze aktie zal zondag 10 december in alle kerkdiensten centraal staan. Voorlopig wil men de vergaderingen van de raad in besloten kring houden. Het van tijd tot tijd beleggen van ver gaderingen met leden van kerkeraden, parochieraden en oecumenische kringen hoopt men voor te gaan. De vergoedingen ingevolge de Kleu teronderwijswet voor het jaar 1970 zul len worden vastgesteld op 25,- per kleuter en 1685,- per lokaal. Voor 1971 worden deze bedragen respectievelijk 26,25 per kleuter en 1775,- per lo kaal. Indien de vergoeding hoger is dan het voorschot over hetzelfde jaar, wordt het verschil uitbetaald, terwijl het schoolbestuur voor terugstorting in de gemeentekas moet zorgdragen, indien de vergoeding lager is dan het voor schot. De vaststelling van de bedragen voor 1970 werd vertraagd door het feit dat de staatssecretaris voor onderwijs de normbedragen eerst bij beschikking van 26 juli 1972 bekend maakte. Voor de verbouw van de toiletruimten van de openbare lagere school te Soes terberg wordt een krediet gevraagd van 69.000,-. In deze school voldoen een aantal toiletten niet meer aan de normale hygiënische eisen. In het door gemeentewerken ontworpen plan is te vens een keukentje opgenomen. Met het plan kan de inspecteur voor het lager onderwijs zich verenigen. Het bestuur van de Van der Hucht- scholen vraagt een krediet van ƒ2000 voor het aanschaffen van een nieuwe methode voor het vak aardrijkskunde ten behoeve van de leerjaren drie tot en met zes van de lagere school. Het gaat om de methode „Waar mensen wonen", die reeds in meerdere scho len aanwezig is. Het nu op de school gebruikte lesmateriaal voor het vak aardrijkskunde moet als verouderd worden beschouwd. Tijdens een bezoek aan de markt is uit de tas van mevrouw G. H.-Z. (37) door een onbekende haar portemonnaie met 110 gulden aan bankbiljetten en wat kleingeld, gestolen. Mevrouw H. had haar tas voor een kraam neergezet en liep even naar een andere kraam omdat ze nog niet aan de beurt was. Toen ze terugkwam was de beurs verdwenen. Ze is de dupe geworden van haar' eigen nonchalance. De stichting Fed. Raad voor het be jaardenwerk Soest laat hieronder nog maals de lijst van sociëteiten volgen, waar bejaarden in Soest welkom zijn. Wellicht nuttig dat betrokkenen deze uitknippen en bewaren (en er gebruik van maken): Maandag, 11 uur. Rest. Darthuizen, Pr, Hendriklaan hoek Pr. Bernhard- laan. (Ook gratis kegelen.) Maandag, 13.30 uur, Gebouw Tempo, Kostverlorenweg. Dinsdag, 14 uur, zaal Julianakerk (lx per 14 dagen). Woensdag, 14.30 uur, geb. Eltheto, Soest-Zuid, Driftje 4a. Woensdag, 14 uur, Ver.geb. St. Joseph, Steenhoffstraat. Donderdag, 14 uur. zaal Emmakerk, Regentesselaan. (U.V.V.) Donderdag, 10 uur, koffiedrinken in Artishock bij Tante Cor. Vrijdag, 14 uur, zaal Emmakerk (1 x per 14 dagen). Elke ochtend te 10 uur, koffie drinken in groot Engendaal, Dalweg 42 (Recre atiezaal). Alle verdere informatie: Bureau Driftje 4a, projectleider tel. 2723. 2 dag. log./ontbijt157, 4 dag. log./ontbijt ƒ182, 2 dagen vertrek zaterdag. 4 dagen vertrek donderdag. Beide reizen terug op zondag. Londen weekendreizen 3 dag. log./ontbijt v.a158, Vrijdag 17 november a.s. verschijnen de „MAGNEET" zomergidsen. SOEST - LAANSTRAAT 66 Telefoon 02155-2683 met 28 bekende liedjes in stereo. Alleen bij ons, zolang de voorraad zicht gesteld. Lang werd er gesproken over de eventuele aanschaf van een mechanische sneeuwschuiver, hetgeen zo nodig nader zal worden bekeken door het bestuur. Een commissie bestaande uit de heren Boone, Veenendaal en Van de Berg gaat zich bezighouden met het huishou delijk reglement. Leden zijn voortaan zij, die een jaar lijkse contributie betalen van ƒ7,50 en daarvoor de gezinskaart (of lidmaat schapskaart) en een bijkaart ontvan gen. Tot 15 jaar blijft de ijsbaan gratis toegankelijk, evenals voor de scholen in de morgenuren. De heer Snel werd als voorzitter bij ac clamatie herkozen, evenals mevrouw Tammer. De heer Tammer als „toe ziende voogd" volgt de heer Van Maar- seveen op. Het bestuur hoopt vooral op daadwerkelijke steun van de leden. De leden van de algemene bejaarden sociëteit hebben erg genoten van de prachtige dia's, die de heer Van Dam liet zien van de reizen met zijn echt genote naar Oostenrijk en Italië en van bekende mooie plekjes in de om geving van Soesterberg. De volgende soosmiddag is vastgesteld op donderdag 16 november. Ook de bejaarden van de soos Piep noch Stok hadden een prachtige dia middag. Voor ruim veertig bejaarden vertoonde de heer Smit een prachtige serie natuuropnamen. Op interessante wijze wist hij daarbij te vertellen over wat er groeit en bloeit in onze eigen omgeving. Het grote geduld waarmee sommige dia's gemaakt moeten zijn werd door de belangstelling van de bejaarden ruimschoots beloond. Precies een dag te laat volgens het oude huishoudelijk reglement kwam de IJsvereniging „Soesterberg" in verga dering bijeen, waarvoor zeven bestuurs leden en negen leden de nodige be langstelling toonden. „Als het niet vriest is de belangstel ling niet erg groot", aldus voorzitter Snel, „en het bestuur is ook pas uit de „zomerslaap" ontwaakt". Toch moet er door bestuur en mede werkers nog het een en ander gebeu ren om gereed te zijn als het werke lijk gaat vriezen. Zo'n slordige 1200 m3 grond moet er verplaatst worden, 3000 m2 plastic landbouwfolie moet worden gelegd en gekit, 220 meter dijk zal moeten wor den aangelegd en 200 meter hekwerk worden geplaatst. In plaats van de vijf medewerkers tot op heden zijn er eigenlijk wel vijftig nodig om het zware werk te verlichten. Dit jaar nog zal de IJsvereniging ko ninklijke goedkeuring verkrijgen. Een andere prettige mededeling van voor zitter Snel: de ijsbaan mag blijven liggen en het zal overigens nog zeker drie jaar duren voordat de definitieve ijsbaan bij het sportcomplex aan de Kerklaan klaar zal zijn. In het jaarverslag van secretaresse me vrouw Roose bleek de grote hulpvaar digheid van de firma's De Goede en De Ridder. Penningmeester Legierse liét de aan wezigen meegenieten van een goed op gezet financieel verslag, waaruit bleek dat de uitgaven zo'n ƒ250,- hoger wa ren dan de inkomsten van lidmaat schappen, dagkaarten en donaties. Men had dan ook de inventaris kostbaar ge maakt door de noodzakelijke aanschaf van brandslangen. Toch is nu financiële steun van de gemeente in het vooruit- ZONNEGLOREN, telefoon 8751-5351 dagelijks 14.00-15.00 en 19.00-19.30 dagelijks 14.00-15.30 en 19.00-20.30 dagelijks 14.00-15.00 en 19.00-20.00 dagelijks 14.00-15.00 en 19.00-19.30 kinder-afd.: dagelijks 14.30-15.15 maandag-, woensdag- en vrijdagavond 18 30-19.00 n.b. kinderen beneden de 16 jaar wor den op de kinderafdeling niet toege laten - baby's mogen alleen bezocht worden door de ouders. ZIEKENHUIS BAARN telefoon (02154) 7141-3441 ALLE KLASSEN dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur Kraam afd.: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur kinderafdeling: dagelijks 14.30-15.00 en 17.30-19.30 uur ST. ELISABETH AMERSFOORT telefoon (03490) 22444 dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.45 dagelijks i'l.00-11.30, 14.00-14.45 en 19.00-20.00 dagelijks 14.00-14.45 en 19.15-20.15 kinder-afd.: dagelijks 14.15-14.43 en 18.30-19.00 DE LICHTENBERG AMERSFOORT telefoon (03490) 18341 dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.30 dagelijks 13.45-14.45 en 19.00-20.00 dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.30 kinder-afd.: dinsdag, donderdag en zondag 14.15- 1445 maandag, woensdag, vrijdag en zater dag 18.30-19.00 SPECIALE AANBIEDING Promotie l.p. met o.a. Brandenburgs Concert nr. 2 en Concert voor 2 clavecimbels van J. S. Bach Münchener Bach Orkest o.l.v. Karl Richter Met het nieuwe vlaggeschip M.S. „Be nelux" wordt vanaf zaterdag 28 april tot en met zaterdag 5 mei een bootreis gemaakt door de Nederlandse wateren onder auspiciën van de bejaardenclub „Piep noch Stok". Reeds 45 bejaarden uit Soesterberg hebben zich voor deze unieke vakantie reis opgegeven, maar ook niet-Soester- bergers uit de omgeving, Amersfoort, Zeist, Soest enz. kunnen zich opgeven, want er zijn enkele plaatsen aan boord beschikbaar. Ook al is men nog geen 65 jaar, kan men toch gebruik maken van dit aanbod. De kosten voor deze week, alle inbegrepen ƒ250,- bedragen, terwijl men kan meedoen aan een spaarsysteem. Het gehele schip is zonodig centraal verwarmd en alle hutten zijn voorzien van koud en warm stromend water. Zowel boven- als benedendeks zijn er 2-persoons hutten met éénpersoonsbed den (niet boven elkaar). Er is een ont vangsthal, een ruime gerieflijke salon met prachtig uitzicht en een gezellige bar. Om de benen te strekken is er een groot promenadedek met gemak kelijke terrasstoelen om heerlijk te zonnen. Wie in Soesterberg of omgeving be langstelling heeft voor een dergelijke droomreis kan inlichtingen ontvangen bij mevrouw Koevoet, Plesmanstraat 1120 (tel. 03463-1898). Katholiek Instituut voor Maatschappe lijk werk Maatschappelijk werkster: mej. M. F. M. Elsenburg, Molenstraat 11, Soest Spreekuur: maandag t.m. vrijdag van 30-10 30 uur Telefoon 02155-4040 (al leen van 9 00-10.30 uur). Sprepkuur Soesterberg: dinsdagavond van 18.30-19 30 uur, in „De Hoeksteen" ingang Plesmanstraat. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening (gezinszorg) Leidster: mej. H B te Lintelo, Veld weg 6. Soest, tel. 02155-6891 Spreek uur: maandag t.m. vrijdag van 13.30- 14.30 uur. Maatschappelijk werk Uitgaande van het Prot. Interk. Sociaal Centrum. Spreekuur maatsch werkster.: Mevr. E. Kamper dinsdag woensdag donder dag en vrijdag van 9-10 uur Braam- weg 34. tel. 8140 Ned. Ver. voor maatschappelijk werk ..Humanitas" Maatschappelijk werkster: mevr E. Kuijer-Mieras. Pla.vweg 12. Soest tet 8168. Spreekuur- maandag tm. vrijdag van tot 10 uur. Bureau voor levens- en gezinsvragen Uitgaande van de Interkerkelijke Stichting, Bergstraat 25, Amersfoort Telefoon 03490-31861. Spreekuur- dinsdagmiddag van 3 tot 4 uur, woensdagavond van 7 tot 8 uur, bij voorkeur telefonische afspraak. Moeders voor moeders Mevr. G. van Benthem-Aartsen, Spoorstraat 9. Baam tel 02154-5802. OPEN BEJAARDENWERK. Uitgaande van de Stichting Fed. Raad v.h. Bejaardenwerk Soest: Warme maaHydenvoorziening, infor maties bij de navolgende contactadres sen: Soestdijk: Mevr. E. B. Jonker-Pott, Pr. Hendri'daan 11, tel. 3261 Soest Mid den: Mevr M. A Jansen-Moesen- broeck, Kerkpad n.z. 57, tel. 5588. Soest-zuid: Mevr. S. Steendijk-Geer- lings Bartolottilaan 16, tel. 6389 Soesterveen: hr. A van Scherpenzeel, Veenbesstraat 430, tel 4782. Soesterberg: Mevr J Hoekstra-Ger.. kes Prof. Lorentzlaan 23, teL 03463- 1991. Bejaardenwacht Soest: Bereikbaar via de navolgende tel nummers: 5127 - 2947 - 3202 en 4782; voor Informaties betreffende pedicu- redienst, koffie-ochtenden, zangkoor, gymnast!ekcursussen sociëteiten, Cul tureel senlorenpaspoort t.b.v bejaar den: Bureau projektleiding, Driftje 4a, teL 2723 (bij voorkeur bellen tussen 9-10 uur). Deze speelse zitmeubelen groe-r peert U zelf naargelang Uw stem ming en zoals de gelegenheid dat vereist. Eindeloos kunt U met enkele elementen steeds nieuwe zit-variaties creeëren. Zelfs de armleuningen zijn verplaatsbaar. Hoek- en bijzettafeltjes maken Uw komfort kompleet. Vandaag zo, morgen zo en overmor gen weer anders. Zitmeubelen waar U niet aan vastzit Heerlijk ongedwongen. Hilversum - Groest 110 - tel.: 02150-46341 Bussum - Spiegelstraat 38 - teL: 02169-15614 Kom samen met onze adviseurs eens spelen met Uw eigen zitmeu- bel-kombinatie. Misschien vindt U er nog een opstelling bij die zij niet kennen. Het Musterring-meubel-ideeën- boekje kunt U zo bij ons halen. Voor niets!

Soester Courant | 1972 | | pagina 7