Nieuwe showroom Garagebedrijf Huigen Eerste Soester kadobon uitgereikt iSckoemaker - antenneteckniek Geld nodig? Binnen'n paar dagen geregeld-met een persoonlijke leninc van deNMB ZIEK EN LUSTELOOS V.V.V. initiatief met succes bekroond m Kleine stijging werkloosheid in gewest Amersfoort Gunstige positie ten opzichte van landelijk gemiddelde Eigentijdse kollektie vrijetijdskleding van o.a. L05S, LEE, TRENC0 en JEAN CHARETTE gun uw kleding de leste "behandeling die er is heeft u wel eens haast? "binnen een uur! gratis cleaner in.textielreiniging Vleesverkoop Soest - - Telefoon 2792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 Mej. J. Bottelberghs ontving NMB-prijs in landelijke prijsvraag Raadslid De Groot heeft ernstige bezwaren tegen vestigingsplaats kinderboerderij Inbraak in Hees-cantine Telefooncel vernield Eiermarkt w Soteater Courant tui donderdag 18 november 197? ZoaLs we ln Nederland gewend rijn verloopt de verkiezingsstrijd weer vol gens een vrij keurig en braaf patroon. Vrij onopvallend zelfs, want de partijen ritten meest slecht bij kas en kunnen dus weinig stuntwerk leveren. Hier en daar wat verkiezingsvergaderingen. Slechts een enkele durft het dan aan om met een politieke tegenstander in debat te treden. Niet iedere partij- voorman is daarvoor voldoende van de tongriem gesneden en dan wordt het natuurlijk een riskante aangelegenheid. Slechts enkele lijsttrekkers durven dat aan en dan krijgen we nog vaak de indruk, dat er een stilzwijgende af spraak bestaat om het elkaar niet al te moeilijk te maken. Verder zien we wat verkiezingsbiljet ten verschijnen en een enkele folder. Het is nauwelijks te verwachten, dat al dit brave propagandawerk veel kie zers zal treffen en zal doen besluiten om daardoor nu op de ene inplaats van op de andere partij te stemmen. Het kan er echter wel toe bijdragen om bij talloze minder geïnteresseerden de herinnering levendig te houden, dat er op 29 november gestemd kan wor den voor de samenstelling van een nieuwe Tweede Kamer. In hoeverre die niet zo geïnteresseerd en dan toch naar de sitembus zullen komen, is een vraag die vele partijbestuurders bezig houdt. Toch is het juist van hen dat de even tuele veranderingen in de samenstel ling van de Kamer moeten komen. Uit gehouden enquêtes blijkt echter, dat er een flinke groep blijft bestaan die er weinig animo voor heeft, zelfs onder de jongeren die nu pas stemrecht heb ben gekregen. Er mag dan een zekere spanning heersen over de uitslag van de aanstaande verkiezing, een belang rijke verschuiving in de zetelverdeling is er waarschijnlijk niet te verwachten. De prognoses wijzen daarop en dat draagt er toe bij, dat velen het nut van deze verkiezing zeer betwijfelen. Daarom is het des te meer te betreu ren, dat de progressieve partijen, en met name de P.v.d.A. een eventueel samengaan met de konfessionelem, en bij hen met name de K.V.P. bij voor baat van de hand hebben gewezen. Zouden de Nieuw-linksen en konsorten dit uitgesproken hebben in de mening dat dit wellicht tot een linkse meer derheid zou leiden? Wanneer men alleen in eigen kring verkeert, krijgt men soms zulke over winningsideeën. Maar de verder-kij- kenden moet dit toch wel als een wat al te optimistisch inzicht voorgekomen zijn. Toch hebben ook zij die afwijzing van de konfes si onelen goedgekeurd én aan vaard. Daarom kan men er veeleer de konklusie uit trekken, dat de progres sieve partijen hun mogelijkheid om (mede) te gaan regeren min of meer opzettelijk hebben verkleind. Gezien de uiterst moeilijke omstandig heden waarin ons land verkeert. Het kan hen voordeliger lijken om de si tuatie nog maar eens even aan te zien. Een nieuw cabinet van ongeveer ge lijke samenstelling als het thans afge- tredene zal, mede door het daarop in spelen van de vakbeweging, voor zulke grote problemen en onpopulaire maat regelen komen te staan, dat daaruit sterkere winst voor de progressieyen kan voortvloeien bij een volgende ver kéring. Zo kan men denken. En ook wanneer er alleen een minderheidsre gering gevormd zou kunnen worden, van welke richting dan ook, die zich waarschijnlijk niet lang zal kunnen handhaven, is het denkbaar dat het aftreden daarvan tot winst voor de progressieven kan leiden. De tot polarisering gegroeide politieke instelling van de progressieve partijen houdt autornatich in, dat het partijbe lang als belangrijker gezien wordt dan het nationaal belang. Van de weerom stuit gaat dit ook gelden voor de mid den- en rechts daarvan staande par tijen. Dat is voor het welzijn van ons land dan weliswaar niet zo'n beste si tuatie, maar zo liggen de zaken nu eenmaal. Dit is de huidige riekte van ons demo- kratisch systeem. Helaas willen de meeste partijmensen dit niet als een ziekte onderkennen. Zij menen dat we nog altijd op de goede, zelfs op een verbeterende demokratische weg zitten. Maar hoe meer er geoolariseerd wordt, hoe kleiner, hoe enghartiger de zaken worden bekeken en geregeld. Mensen met een brede visie verliezen hierbij hun invloed en trekken zich terug. Het gaat dan steeds minder om de belangen van Nederland, maar nog uitsluitend om die van partij en belan- "«m groen. Dan taant de belangstelling voor verkie- 7;^gpn omdat er niets door veranderen zal. Alleen een op een krachtige meer derheid steunende en met durf geïnspi reerde regering zou ons demokratisch bestel nog voor de ondergang kunnen behoeden. Wanneer kan zo'n regering weer ontstaan? Een van de 55 prijzen van de landelijke prijsvraag onder de spaarders van de Nederlandse Middenstandsbank n.v. is in Soest gevallen. Dinsdagmiddag ontving mej. J. Bottel- berghs haar prijs, groot vijfhonderd gulden, uit handen van de heer W. Rietveld, directeur van het NMB-kan- toor Soest, die vergezelt was van zijn medewerker, de heer P. Coonen. De landelijke prijsvraag onder de spaarders van de Nederlandse Midden standsbank is een eclatant succes ge worden. Vele duizenden oplossingen werden door de spaarcliënten ingestuurd. De hoofd opgave luidde een naam te verzinnen Met ingang van woensdag 15 november is Soest, in navolging van vele andere plaatsen in ons land, een kadobon rijk. In nauwe samenwerking met de win keliersvereniging Soest, de winkeliersvereniging Soesterberg, de Wiso en de R.K. Middenstandsvereniging heeft de plaatselijke VVV het initiatief genomen om te komen tot het instellen van een kado-bonnen stelsel. Dit initiatief heeft een frapant succes opgeleverd en maandag kon de voor zitter van de VVV, de heer J. v. d. Arend, in aanwezigheid van zijn me debestuurders, de heren J. C. Brouwer, A. Kok en H. G. Schoemaker, alsmede de heer B. J. van Os, de eerste bonnen overhandigen aan de heer C. J. Oor ver, echtgenoot van de burgemeester. Deze kleine plechtigheid, de symboli sche start van het bonnenstelsel, vond plaats in het Café-Restaurant „De Kleine Witte" aan de Middelwijkstraat. De heer v. d. Arend zette in het kort de wordingsgeschiedenis uiteen, de be nadering van de winkeliers, de mede werking vart de Wiso-organisatie, die de plannen voor een soortgelijke actie stopzetten, en in een later stadium het contact met plaatselijke fabrikantenen personeelsverenigingen. De aanmelding voor deelname van de winkeliers, van de 450 aangeschreve nen 150, was boven verwachting groot. De aanschrijving van fabrikanten en personeelsverenigingen hield verband met het geven van St. Nicolaas- en/of kerstpakketten, waar nu gebruik ge maakt zou kunnen worden van de ka dobon. Een en ander om teleurstellin gen bij de ontvanger te voorkomen en anderzijds om nog meer het doel van de actie te bereiken, steun aan de plaatselijke middenstanders. De bonnen zijn verkrijgbaar in waar den van 5 - 10 - 15 - 20 en 25 gulden en kunnen betrokken worden bij de VW-kantoren in Soest en Soesterberg, alsmede bij alle kantoren van de Raif- feisenbank eveneens te Soest en Soes terberg. Bij iedere kadobon wordt een lijst ge voegd van adressen van de deelnemen de winkeliers, die bovendien allen raamstickers en raambiljetten uitge reikt kregen. De heer J. v. d. Arend overhandigt de eerste kadobonnen aan de heer C. J. Oorver, echtgenoot van de burge meester van Soest. Voor de introductie en om de start een extra attractie te geven, werden huis aan huis in Soest en Soesterberg kaar ten verspreid, die tot en met 30 no vember a.s. bij aankoop van bonnen 5% korting geven. Iedere kadobon is vijf maanden geldig. Zij worden daar toe bij de VW of bij de bank met een datum afgestempeld. De heer Oorver ontving als eerste twee bonnen van 25 gulden en kocht er zelf nog een bjj. Deze bonnen stelde hjj ter beschikking aan De Paardenkamp, de Dierenbescherming en aan de Kin derboerderij De Vrije Teugel. De heer Corver zei het bijzonder sym pathiek te vinden „als inwoner van Amersfoort" de eerste Soester kado bonnen in ontvangst te mogen nemen en hij sprak de wens uit dat de actie tot in lengte van jaren succes mocht hebben. Een persoonlijke lening is tegenwoordig een gewone zaak. Het Is een moderne manier om wensen ot noodzakelijke voorzieningen in het privé vlak te verwezenlijken. De NMB maakt 't niet moeilijker dan 't is. Geen onnodige formaliteiten. Een persoonlijk gesprek waarbij in overleg met u het benodigde bedrag wordt vastgesteld evenals de maandelijkse aflossingstermijnen. En bovendien: gunstige voorwaarden. Een lening van 2000.- kunt u bijvoorbeeld terugbetalen in 18 termijnen van f 129,50, Een bedrag van f 3500,- in 24 keer f 171,50. Rente en kosten zijn daar al bij inbegrepen. i Stap eens binnen voor meer inlichtingen. Nederlandsche Middenstandsbank Onder invloed van het naderende winterseizoen steeg de geregistreerde ar beidsreserve van mannen deze maand met 41 personen. De stijging deed zich uitsluitend voor in de seizoengevoelige sectoren bouw, horeca, transport en ongeschoolden. In de metaalsector bleef de arbeidsreserve nagenoeg geljjk (-1), terwijl de arbeidsreserve van handels- en kantoorpersoneel een daling met resp. 11 en 4 personen te zien gaf. T-SHIRT met lange mouw v.a. 5,501 PULLOVERS vanaf 19,95 SPENCERS vanaf 17,95 TRICOTSHIRTS vanaf 29,95 PANTALONS met omslag en wfld uitlopende p(Jp in diverse kleuren vanaf 57,50 GALLENKAMPPElSWEG HOEK SOESTERBERGSESTRA AT SOEST» ln vergelijking met de ontwikkeling gedurende oktober 1971 is de stijging van de mannelijke arbeidsreserve in deze maand gering, 41 nu; 102 in oktober 1971). Het verschil laat zich verklaren uit de invloed van de conjuncturele recessie, die zich met name in de herfstmaanden van 1971 op de arbeidsmarkt deed gel den. Hierdoor is ook het verschil ln niveau van de werkloosheid geringer geworden dan ln de afgelopen maan den het geval was, toen een periode van hoogconjunctuur met een periode van recessie werd vergeleken. De man nelijke arbeidsreserve van eind okto ber 1972 Is 32 °/o hoger dan eind ok tober 1971, terwijl deze eind september 1972 ca. 53 hoger was dan per eind september 1971. Het aantal jeugdigen onder de arbeids reserve van mannen bleef deze maand nagenoeg gelijk 3). Naast een daling onder de bouwvakkers (van 7 naar 2) en onder het handelspersoneel (van 6 naar 2) was er met name een stijging onder het administratief personeel (van 10 naar 19): Vergeleken met oktober 1971 is het aanbod van jeugdigen thans bijna ver dubbeld (van 28 naar 50). Deze ver meerdering doet zich vooral voor on der het administratief personeel (van 2 naar 19) en onder de metaalarbei ders (van 1 naar 9). Onder de bouw vakarbeiders daalde het jeugdig aan bod van 5 naar 2. De vraag naar mannelijk personeel daalde deze maand enigszins (-5); ook de vraag naar jeugdigen verminderde en wel van 176 naar 155. De geregisteerde arbeidsreserve van vrouwen steeg deze maand iets 7). Naast een seizoenmatige stijging onder het horecapersoneel (van 4 naar 9), was er vooral sprake van een toegenomen aanbod van onderwijzend personeel 12). Deze stijgingen werden groten deels gecompenseerd door dalingen van het aanbod in diverse andere beroeps groepen. Het aanbod van jeugdigen daalde bij de vrouwen deze maand van 31 naar 27. De vraag naar vrouwelijk personeel verminderde ook deze maand en wel van 563 naar 467. Vooral de vraag naar kantoorpersoneel en typistes daalde aanmerkelijk. De ontwikkeling van vraag en aanbod gedurende deze maand blijft wijzen op magie cltaning van auper claaner ia een waldaad voor al uw kledingl perfekt gereinigd, •tuk voer «tuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd gp ons adres koningsweg 16 helpen wij u zeifis wij halen en bezorgen pioniers koningsweg 16 on konhginnelaan 42 een consolidatie van de situatie in de nijverheidssector. Een werkelijke ver betering van de economische bedrijvig heid is hieruit nog niet te concluderen. Een vergelijking met provincie en Rijk van de ontwikkeling van het werkloos heidspercentage van mannen t.o.v. het totaal aantal in loondienst werken de mannen) plaatst het gewest Amers foort in de volgende positie: okt. '71 okt. '72 Gewest Amersfoort 1,3 1,7 Provincie Utrecht 1,4 2,1 Nederland Totaal 2,0 3,0 Voor Soest zijn de cijfers: Aanbod mannen: okt. '71 - 90; sept. '72 - 123; okt. '72 - 138 Vraag mannen: okt. '71 - 213; sep. '72 - 78; okt.'72 - 108 Aanbod vrouwen: okt. '71 - 14; sep. *72-31; okt. '72 - 32 Vraag vrouwen: okt. '71 - 120; sept. '72 -120; okt. '72 - 119 Zaterdagmorgen, 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten, genummerd van 201 tot en met 360 en aan de houders van grijze kaar ten, genummerd van 1 tot en met 66. voor een geldstuk, dat op de maan, ware deze bewoond, als wettig betaal middel zou kunnen dienen. Spaarders zijn niet alleen verstandige mensen, maar ook hele inventieve, wat blijkt uit de stroom van ongelooflijk bedachte namen voor maanmunten: Pecluma, Lurijn, Diana, Maanderijnen, Kraterling, om enkele te noemen. De prijzen bestonden uit vijf vakan tiereizen ter waarde van duizend gul den en vijftig vakantiereizen ter waar de van vijfhonderd gulden, te kiezen uit de reisprogramma's van FIT en Hotelplan, waarmee de NMB de va kantiereizen organiseert. In de financiële commissie tekende de heer M. de Groot (BR) ernstige be zwaren aan tegen de plaats van vesti ging van de nieuwe kinderboerderij op het perceel Oude Grachtje 3. Uitdrukkelijk stelde hij geen bezwaar te hebben tegen het beschikbaarstellen van het krediet, noch tegen het gebruik ervan. Naar zijn mening, en hij baseer de die op grondige kennis van zaken, is de grond van het nieuwe perceel ten enemale ongeschikt om daarop nieu we gebouwen te plaatsen. Hij voorzag grote moeilijkheden en achtte zich daarom verplicht tegen het voorstel te stemmen. De heer De Groot stelde voor een an dere, betere plaats aan te wijzen voor de vestiging van de nieuwe boerderij, die naar zijn mening in de onmiddel lijke omgeving wel te vinden was öf anders het pand Oude Grachtje 1, waar de boerderij nu gehuisvest is, op te knappen en daar nieuwe gebouwen bij te plaatsen. De heren W. Blaauw (WD) en J. Kor te (KVP) behielden, naar aanleiding van het betoog van de heer De Groot, hun stem voor. Ook de mededeling van wethouder Eb- bers, dat er een bodemonderzoek zou plaatsvinden, bewoog de heer De Groot niet zijn mening te herzien. Hij vond dit onderzoek, met zijn kennis van za ken, overbodig en sprak op voorhand ernstige twijfel uit als mocht blijken dat het onderzoek in positieve zin zou uitvallen. Voor de tweede maal in korte tijd. werd ingebroken in de kantine van de voetbalvereniging Hees aan de Kooi weg. De daders verschaften zich toe gang door een ruit uit een achterdeur te nemen. Binnen werd een voorraad- magazijn op ruwe wijze opengebroken. Vermist worden o.m. twintig pakken koffie, diverse blikken soep, snoepgoed, met een gezamenlijke waarde van honderdvijftig gulden. De bij het station Soest-Zuid geplaatst» telefooncel werd door onverlaten ver nield. De geldlade werd opengebroken en leeg gehaald. De technische dienst van de PTT heeft de cel nu afgesloten. De recherche stelt een onderzoek in. Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 30.000 stuks in prijzen van 12,25 tot 13,25. Middenprijt 12,40. Prijs per kg 1,94. Vorige week opende de heer J. W. Huigen (28) zjjn geheel verbouwde en ver grote garage annex showroom aan de Plasweg. Daarvoor bestond grote belang stelling getuige de vele bloemstukken, fruitmanden en geschenken die aange dragen werden. Toen de heer J. W. Huigen vijf jaar geleden voor zichzelf begon, achter de woning Plasweg 25, had hij niet kun nen denken dat het bedrijf zo'n vlucht zou nemen, dat hij nu reeds voor de derde maal moest uitbreiden. De fietsenloods, waarin hij startte, werd na zeer korte tijd te klein. Op eigen grond was ruimte genoeg om een werkplaats te bouwen, die evenwel twee jaar later vergroot moest wor den. En nu, anderhalf jaar verder, weer. Deze keer werd de zaak dras tisch aangepakt en werd de overdekte oppervlakte verdubbeld. Daar kon te vens een showroom voor drie wagens bij worden ondergebracht en ook dat was nodig omdat de heer Huigen sinds een jaar dealer is van de merken La- da, Zastava en Scaldia, drie wagens die uit het Oostblok afkomstig zijn en waarvoor de belangstelling stijgt. Daarnaast breidt zich zijn normale klantenkring sterk uit. Alle denkbare reparatie's worden door de heer Hui gen verricht. Voor spuitwerk is het bedrijf een begrip in Soest, doch de spuitcabine viet uiteraard niet ten offer Een overzicht van een deel van de feestelijke showroom aan de uitbreidingsdrift. Om de toch al snelle service op te voeren wordt binnenkort ook meer personeel aan getrokken. De garage riet er modern uit. De werk- kuil werd naar links verplaatst, de showroom is rechts gekomen met daar achter een kantoor en de spuitcabine. Het metselwerk werd verricht door de firma H. van Kooy. Al het overige werk werd door de heer Huigen zelf gedaan, waarbij vrienden en kennissen hem assisteerden. Al met al leverde het een werkplaats op, die er zijn mag. De heer Huigen hoopt het voorlopig hier mede te kunnen doen. Achter de woning Plasweg 25 bevindt zich het complex van Autobedrijf J. W. Huigen. :r le sac.' 38,95.- colognej 0. Ecrin'

Soester Courant | 1972 | | pagina 9