Nieuw gebouw voor „oudste" school van Soest kleuren TV centrum Voor de Sinterklaas Monty-Coat f 79.60 f129.- HOMEE A,r.; »--v£!L De Ingenhof school. officieel in gebruik genomen GASTARBEID BEVORDERT WERFLDTOERISME ERVAREN VERKOOPSTER Jongerenkoor Soest vraagt nieuwe leden F, G. KERKHOF Opinieonderzoek STEEDS MEER PARTTIME WERKKRACHTEN ;&:&ss83n? Kerkstr. 3 Soest Telefoon 5677 Grote keus in St. Nicolaas geschenken Horloges Wandklokken Schoorsteenklokken Wekkers - Fantasiewekkers Reiswekkers - Keukenklokken Gouden ringen Gouden, zilveren en doublé sieraden Goud op zilver Horlogebanden Barometers - Leesglazen Hygrometers - Thermometers FIRMA SPIJKER U koopt nu reeds voor ƒ5,00 een schrijfmachine bij Houdt u van baby's en kleuters? LEERLING VERKOOPSTER, Kinderwagen Speciaalzaak Teddifnette Boterletters - Staven - Speculaas poppen - Brokken - Gevulde specu laas - Marsepein uit eigen bakkerij. Ook op „het heerlijk avondje" verzorgen wij uw salades. Bakkerij „Snackshop" - J. Epskamp Tevens grill-bar Kruimeldiefstal Telef. Politiebureau 4444 Ons volk vertoont „enquetevermoeidheid" DE IS WEER IN H0MEE heeft deze stoere WEER- en WINDJAS voor vader en zoon al vanaf Alle herenmaten Steenhoffstraat 66 Soest - Tel. 8644 Jan Berghmans (H^Eüropa Soester Courant van donderdag 23 november 1972 Met de onthulling van een steen, waar op de naam „Ingenhof" opende de burgemeester woensdagmorgen de nieuwe openbare lagere school aan de Molenstraat Zy dankte vooraf de vele sprekers die voor haar het woord ge voerd hadden en merkte daarbij op „zelden zoveel zinnigs over kinderen in zo korte tijd te hebben horen zeggen". Wethouder Dijkstra heette de vele plaatselijke autoriteiten welkom. Hij memoreerde in zijn korte toespraak het zwervend bestaan dat de school, de oudste van Soest, gedurende de laatste tien jaar geleid had. Zij waren ondermeer gehuisvest in de Kerke- buurt, in de kleuterschool „De Blok kendoos" en ook enige tijd in de villa „De Ingenhof" en in de daarbij geplaatste noodlokalen. In dit verband zei de heer Dijkstra dat in de laatste achttien maanden het aantal nood- lokalen in Soest wat teruggebracht van 48 op 38. Dank bracht hij aan de architect A. A. Bos uit Baarn en de Hollandse Bouw Combinatie voor hun samenwerkin met de gemeente en de vlotte wijze waarop de school gebouwd werd. De inspecteur van het lager onderwijs, de heer J. M. Verburg, feliciteerde schoolhoofd en personeel met de nieuwe behuizing Hij zei het jammer te vinden dat de schoolkinderen niet aanwezig waren en merkte terloops op het ook te betreuren dat de oude villa „De Ingenhof" afgebroken moest worden. De architect, de heer A. A. Bos, deed zijn felicitaties vergezeld gaan van een envelop met inhoud en sprak de wens uit dat de school aan haar doel zou beantwoorden. Namens de H.B.C. bracht de heer J. Cupido de felicitaties over die hij eveneens vergezeld deed gaan van een envelop men inhoud. De heer C. M. A. Bakker, sprekend namens het hoofden-convent, haalde de problemen rond de naamgeving van de school aan, „Je zou dat kun nen verwachten bij het bijzonder on derwijs, nu de heiligenkalender inge kort wordt, maar zeker niet bij het openbaar onderwijs." Hij wenste het schoolhoofd, de heer W. Bijl en zijn personeel veel geluk en sprak de ver wachting uit dat zij er in zouden slagen het kind centraal te laten staan. De voorzitter van de Stichting Ka tholiek Basis en Kleuteronderwijs, de heer W. Schimmel, bracht mede na mens het bestuur van de vereniging „de School met den Bijbel" de felici taties over en maakte van de gele genheid gebruik het gemeentebestuur te danken woor de medewerking die de beide besturen steeds ondervinden. Als laatste sprak de heer Bijl, die de sterke groei van de school aanhaalde en zei het jammer te vinden dat er nog geen kleuterschool bijgebouwd werd. Hij dankte allen voor hun vriendelijke woorden, waarna hij de burgemeester het eerste exemplaar van het boekje „De Soester dorps school door de eeuwen heen" overhan digde. Na de onthulling van de naam volgde een rondleiding door de school. De openingsplechtigheid werd bijge woond door de wethouders de heren K. de Haan en J. J. Ebbers, de raads leden mevrouw P. Oranje-Entink en mevrouw G. Alting-Ambrosius, de ge meentesecretaris de heer H. Borreman, de directeur van gemeentewerken de heer H. J. v. d. Dussen, hoofdinspec teur H. G. Scholtmeijer, de brand weercommandant de heer J F. Groart, vertegenwoordigers van schoolraad en oudercommissie, waarvan de voorzit ter de heer R. Loor de felicitaties over bracht, alle schoolhoofden van de open bare lagere scholen, de heer H. J. van Hal, directeur van de gemeentelijke sociale dienst, de heer Th. Peet, direc teur van de Sportstichting, de voor lichtingsambtenaar de heer B. J. van Os, de heren J. van Dommelen, H. van Dongen, J. Veraar van de gemeente secretarie, de heer J. Poelstra, adjunct directeur van gemeentewerken en de heer A. v. d. Broek hoofd van de plansoenendienst. Naast de Oude Kerk in goud, doublé, staal en chroom zowel modern als klassiek ruime keuze zowel voor dames als heren manchetknopen - slavenhandcn in goud, doublé, staal en leder SOESTERBERGSESTRAAT 26 TELEFOON 2982 Dc veranderingen in liet ekonomisch patroon van west-Europa hebben ertoe geleid dat hoe langer hoe meer buitenlandse arbeidskrachten binnen onze gren zen toeven Hun aanwezigheid is een gevolg van de geringere mate van ge schooldheid van buitenlandse werknemers. Aangezien het welvaartsniveau in de rijke landen sneller stijgt dan in de ontwikkelingslanden is het te verwach- ten dat dc afstand in scholing nog zal toenemen. Werknemers in de rijke landen zullen met deze ontwikkeling nog minder ge neigdheid tonen om eenvoudige werk zaamheden te verrichten, waardoor de drang om tot import van ongeschoolden over te gaan nog groter zal worden Een rem op deze ontwikkeling wordt gelegd door optredende struktuurwisse- tngen in de industrie en door kon- Jincktuurdaling. Kontakt tussen vreemde kuituren Het is te verwachten dat de beloning voor lager gekwalificeerde arbeid re latief zal stijgen, zodat de belangstel ling daarvoor wordt aangewakkerd. Een extra terug werkende faktor daar bij zal de relatieve achteruitgang van de beroepsbevolking, die in verband met de geboortebeperking haar invloed zal doen gelden. Bij de technologische ontwikkeling zal gestreefd worden naar hoe langer meer arbeidsbesparende methoden, waarbij eenvoudige repara- liewerkzaamheden in het bijzonder en uitvoer van eenvoudige handelingen in het algemeen wordt vermeden. De kos tenverschillen van de arbeid in twee werelden zal echter ontstuitbaar tot gevolg hebben dat er blijvend grote groepen vreemde arbeidskrachten onze landen zullen binnenstromen. De meest vooruitstrevende elementen uit andere werelddelen en kuituren zullen zich hier blijvend vestigen, de anderen ke ren terug naar hun land. Dat betekent dat het aantal kontakten tussen elkaar vreemde volken en kuituren zal toene men. Er zullen taalbarrières moeten worden genomen. Er treedt vermen ging op die familierelaties ln leven roept. Er worden ekonomische verbin dingen gelegd met gevolgen voor han del en bedrijf. De internationalisatie van de menselijke verhoudingen is nog eerst begonnen. Zij zal grote gevolgen hebben voor het verkeer tussen de vol ken en voor het toerisme dat stapsge wijze mondiaal van karakter zal wor den. Meer belangstelling Wij willen er nog eens op wijzen dat de ekonomische verheffing van min der ontwikkelde volken veel sneller zou geschieden indien zij niet werd gehinderd door sentimenten die de politieke verhoudingen vertroebelen. De verbetering van de internationale kum- munikatie zal niettemin in steeds snel ler tempo plaats vinden. De kwaliteit en de snelheid van de vervoersmidde len worden verhoogd. De waardering en het begrip voor van elkaar afwij kende kuituurpatronen zullen groeien. Vermenigvuldigde kontakten zullen de behoefte aan kennis van vreemde talen doen toenemen. Daarmee zullen de angst en de innerlijke weerstand tegen Crett.HcrfjTiu.vr u coctr (Naast het postkantoor) Telefoon 2476 Dan is dit uw kans om in een gezellige babyzaak te komen werken. Wü vragen een Mag ook een gehuwde vrouw zün van pl.m. 40 jaar, om in gezellig teamverband te werken en een goed salaris te verdienen. Sollicitaties aan Burg. Grothestraat 14 - Soest (Naast Braamhage) Telefoon 7951, b.g.g. 8895 Het jongerenkoor Soest doet een dringend beroep op jongens en meis jes om mee te zingen tijdens de twee keer in de maand te houden jongeren missen in Soest en Soesterveen. Het koor wordt begeleid door een vaste combo, dat bestaat uit drum, piano, gitaar en saxofoon. Er heerst een gezellige sfeer tijdens de repe tities waarbij o.a. ook koffie geser veerd wordt De repetities worden gehouden op maandag van 20.00 tot 21.15 uur in de Theresiaschool, Theresiastraat 16 te Soestdijk Het repertoire bestaat hoofdzakelijk uit negro-spirituals. Spring op de fiets maandag en ga eens kijken. Iedereen is welkom. 5 december geopend tot 6 uur. SOEST - TEL BIRKSTRAAT 7 - SOEST - TELEFOON 02155-3337 Ingebroken werd in de woning van de heer D. aan de Steenhoffstraat. Men kwam binnen door het verbreken van een ruit. De gehele woning werd door zocht. Vermist werd een bankbiljet van tien gulden en vijf zilveren guldens. LOODGIETERS- EN VERWARMINGSBEDRIJF Gas-1nstallaties, waterleiding, sanitair, lood- en zinkwerken. II art weg 58 Soest Telef. 02155-4332 alles wat „vreemd" is vervagen en de onderlinge kontakten een meer duur zaam karakter krijgen. Welke gevolgen zal deze ontwikkeling hebben voor het toerisme? Allereerst zal dit kwantitatief enorm toenemen. Meer kontakten wekt niet alleen de nieuwsgierigheid op, men krijgt ook behoefte om een diepgaande kennis te verkrijgen van vreemde landen en kuituren. Dit proces wordt uiteraard versterkt door de hogere ontwikke lingsgraad die bredere lagen van de bevolking zullen verkrijgen. De in de aanvang oppervlakige relaties tussen leden van verschillende naties zullen uitgroeien tot de vestiging van meer duurzame banden. Deze duur zaamheid leidt ertoe dat men niet al leen de vreemde landen gaat bezichti gen maar daar ook beperkt gaat deel nemen aan het maatschappelijk leven. Er worden feesten en beurzen bezocht, men krijgt over en weer bezittingen in den vreemde en er ontstaat behoef te om ook buiten het seizoen meer naar het buitenland te gaan. Grote toekomst Het gaat nu nog alleen om het vul len van de zonvakanties. Er liggen tijden in het verschiet waarin men daaraan ten dele ontgroeid zal zijn. Dit zal leiden tot vervlakking van de vakantieseizoenen en tot een grotere spreiding van vraag en aanbod van toeristische akkomodatie. Verschillende ontwikkelingen zijn reeds bezig het patroon te vervormen. Daar zijn de langere vakanties, die op zich al no den tot het verknippen van rekreatie- tijd.Daar zijn verschijnselen als ver lenging van de levensduur van de mens en de neiging om over te gaan tot vervroegde pensionnering. Zij ge ven de mensheid meer kansen tot lan gere en gespreide rekreatie. De grote re milieuvervuiling in de industrie centra van de wereld leidt ertoe dat de emigratie van niet deelnemers aan het produktieproces naar landen met een mild klimaat en rijk aan natuur schoon stijgt. En dit bevordert weer het toerisme van de met de bevoor rechten verwante en bevriende groe pen. De geschetste verruiming van de internationale kontakten zal van de toeristenindustrie een professionele ontwikkeling eisen met een vergaande specialisering van de werkzame funk- tionarissen voor verschillende landen. E>* ligt een grote toekomst voor het internatinaal toerisme. De hiervoor vereiste vormen van dienstverlening in het reiswezen en de hotellerie kunnen aan duizenden een nieuwe broodwin ning bezorgen. Nederlanders kunnen daarvan hun deel krijgen. Zij leren ge makkelijk talen en passen zich gemak kelijk aan bij vreemde kuituurpatro nen. Hun land ligt op een kruispunt van internationale wegen. Zij hebben in scheep- en luchtvaart ervaring op gedaan. Hun internationale wegver voer geniet vermaardheid. Het groei end internationaal toerisme kan hen nieuwe welvaart brengen mits men be reid is te denken in termen die ver over de nationale grenzen heen reiken. Als we het Nederlands Instituut voor Publieke Opinie (Nipo) en soortgelijke instellingen moeten geloven, zullen in november verschillende partyen ver kiezingswinst boeken en adere partyen verliezen lijden. Toch zal men er goed aan doen deze voorspellingen niet maar voetsstoot aan te nemen. Het vermaarde instituut Gallup, dat sinds 1936 de Amerikaansa presidents verkiezingen pleegt te voorspellen, vergaloppeerde zich in 1948 danig. Het voor spelde dat de republikein Dewey president zou worden, maar Harry Truman kegelde alle wetenschappelijke prognoses omver en werd gekozen. Steeds meer instituten gaan steeds meer mensen enqueteren. Alleen in ons land worden in het kader van enquetes per jaar rond één miljoen vraagge sprekken gehouden. Dat leidt tot en- quetemoeheid. En dat komt de betrouw baarheid van de prognoses niet ten goede. Vorige eeuw eerste enquetes Het principe van elk enqueteonderzoek is de steekproef. Een aantal mensen wordt over een specifiek onderwerp (onderwerpen) ondervraagd en die mensen zijn vooraf zo geselekteerd, dat de enquete een representatieve waarde krijgt. Wat onder de proefpersonen leeft, is kenmerkend voor een komplete bevolkingsgroep. Voor de wijze van enqueteren bestaan allerlei wetenschap pelijke methodieken, merendeels uitge dokterd door sociologen, sociaal-psy chologen enz. De geschiedenns van de enquete begint reeds in het begin van de vorige eeuw, toen met name in Engeland verschil lende geleerden pleitten voor sociale veranderingen en daartoe feiten ver zamelden over de arme buurten, gevan genissen enz. Pas in het begin van deze eeuw krijgt het enqueteonderzoek we tenschappelijke pretentie, o.m. door toepassing van de waarschijnlijkheids- steekproef. Opiniepeilingen met het doel de uitslag van de verkiezingen te voorspellen, werden het eerst in de Ver. Staten verricht. Na de tweede wereldoorlog is het aantal opiniepeilingen enorm toege nomen, mede gestimuleerd door de grote belangstelling, die de massamedia (kranten, televisie enz.) hiervoor aan de dag leggen. Ook de belangstelling van zakenlieden voor het ondervragen van het publiek is zeer groot. Grote bedrijven schakelen veelal opinieinsti tuten in voor regelmatig markt onder zoek. Zeer bekend zijn ook de geregel de onderzoekingen naar de luister- en kijkgewoonten, die in opdracht van de omroepverenigingen worden gehouden, waardoor zij zo ongeveer weten naar welke radio- en televisieuitzendingen het meest geluisterd, c.q. gekeken wordt. Veel marktonderzoek Rond 60 °/o van alle opiniepeilingen hebben betrekking op markt- en kon- sumentenonderzoek. Voorts worden deze peilingen ook veel gehanteerd bij sociologisch onderzoek, reklameonder- zoek etc. Het zakenleven levert dus een belangrijke bijdrage in dit soort onderzoekaktiviteiten met o.m. als doel de behoeften van de konsument te le ren kennen. Sociaal-wetenschappelijke onderzoekin gen zijn zonder opiniepeilingen nauwe lijks denkbaar. Bekende grote onder zoekingen van de laatste jaren hadden onder meer betrekking op de religieuze gevoelens van de bevolking en het sek sueel gedrag van de volwassen Neder landers. Ze werden, als zo vaak, in op dracht van de massamedia verricht. Helaas dreigt de betrouwbaarheid van deze enquetes ernstig in het gedrang te komen door de „enquetedruk", waaraan zo langzamerhand het Nederlandse volk blootstaat. Jaarlijks worden er in ons land minstens één miljoen vraagge sprekken in het kader van een enquet- teonderzoek afgenomen. Het blijkt dat vooral huisvrouwen en alleenstaanden zeer veel worden ondervraagd. Weinig informatie Leidt dit niet tot enquetemoeheld? De socioloog H. 't Hart werpt deze vraag op, in het vakblad „Sociologische Gids" en beantwoordt deze vraag bevestigend. Hij acht het waarschijnlijk dat veel vuldig geënqueteerd worden de be reidheid bij de mensen wegneemt om een volgende keer opnieuw als onder vraagde op te treden. Of de onder vraagden raken vermoeid en geven on zorgvuldige antwoorden, waardoor het onderzoek een dubieuze zaak wordt. Deze socioloog heeft ook niet malse kritiek op de manier, waarop de onder zoekers hun gegevens vergaren. Zo nemen onderzoekers doorgaans nauwe lijks de moeite om de ondervraagden in te lichten over het doel van het on derzoek of de wijze van verwerking de opdrachtgever blijft als regel ver huld. De resultaten van het onderzoek worden vaker niet dan wel bekendge maakt of zij worden gepubliceerd in een vorm die voor de ondervraagden volstrekt onbegrijpelijk is. De ironie wil bovendien, dat ondervraagden door het verstrekken van informatie kunnen meewerken aan maatregelen die recht streeks hun belangen schaden. Een verbetering van de informatie aan de ondervraagden is daarom zeer ge wenst, terwijl een vermindering van maat 116, kleine prysst. p. maat) Kleuren: Camel en Donker blauw De bekende Belgische dichter en auteur komt zaterdagmiddag van 4 uur tot 5 uur voorlezen uit zijn gedichtenbundels bij 8TEDJKOFT9TIUAT 13 SOIST (Naast het postkantoor) Telefoon 2476 het aantal enquetes de enige methode is om het Nederlandse volk niet defi nitief enquetemoe te maken. Overigens kan publikatie van een en queteonderzoek soms tot zeer merk waardige reakties lijden. Met de styging van de arbeidskosten wordt er meer aandacht besteed aan het bestryden van dit euvel. Naarmate de technologie voortschrydt wordt de vin- dingrijkheid groter om menseiyke arbeid door de machine te vervangen. Me chanisatie en automatisering zyn dagelijks aan de orde. Hoe sneller de inflatie voortrolt, hoe meer arbeidsplaatsen worden overge nomen door de machine. Het is ook mogelijk dat bepaalde arbeid door kos tenstijging geheel onmogelijk wordt. Zo worden bepaalde reparaties aan ge bruiksartikelen gewoon gestaakt als de hulp niet meer opweegt tegen ver vanging. Voor andere aktiviteiten wor den alleen nog arbeidskrachten ingezet wanneer zij zich voldoende frekwent voordoen. Met name in het laatstge noemde geval is het aanwenden van parttime arbeidskracht geboden. De vast parttimer De opvatting, dat parttime arbeids kracht niet leidt tot voldoende inzet, slijt langzaam maar zeker. De maat schappelijke ontwikkeling werkt eraan mee om het parttime werk tot een alledaags verschijnsel te maken. De voorbeelden liggen voor het grijpen. Uit onderzoekingen is gebleken dat men in vele gevallen goedkoper een ervaren kracht van een uitzendbureau voor administratief routinewerk kan gebruiken dan een minder gekwalifi ceerde kracht full-time inzetten. Velen vergeten dat er aan het aan trekken van uitzendkrachten geen wer vingskosten zijn verbonden. De selek- tiekosten zijn nihil of gering en ei zijn geen administratiekosten nodig bij het aantrekken van een uitzendkracht. Naast de uitzendkracht wordt de vaste parttimer een konkurrent. Hij of zij vraagt dikwijks wel een langere in werktijd maar aan de andere kant zal meestal de kontinuïteit groter zijn. Naar gedane onderzoekingen zou men voor perioden die langer dan 5 maan den duren beter vaste parttimers kun nen inzetten dan uitzendkrachten. De kwaliteit van beide soorten werk krachten moeten we daarbij niet uit het oog verliezen. Andere vormen van parttime-krachten vinden wij in de vakantie-arbeiders en bij de gehuwde vrouwen. De gepensioneerde De vakantie-arbeid neemt steeds gro tere vormen aan. Bedrijven en scholie ren leggen vroeg in het jaar kontak ten. Reeds nu is het patroon van de vakantiearbeid voor de komende zo mer voor een goed deel vastgelegd. Studenten en de rijpere schooljeugd kunnen verscheidene jaren bij dezelfde werkgever terug komen. Zij doen er varing op in hun parttime job en zijn dikwijls waardevolle krachten. Maar dan eens treden parttimers later in vaste dienst. Bij de parttimers moeten ook de ge pensioneerden worden genoemd. Voor een volle dagtaak zijn velen onge schikt geworden maar in een deeltaak vinden velen nog grote arbeidsvreug de. Het tekort aan arbeidstempo wordt in vele gevallen vergoed door de gro tere ervaring uit vroegere betrekkin gen maar nog meer door de grotere nauwgezetheid waarmee het werk wordt gedaan en het geringere ver zuim. De arbeidskosten van een be jaarde zijn voorts geringer door het ontbreken van pensioenverpllchtigen. van de informatie. De indentiteit van De gepensioneerden en de scholieren hebben de parttime arbeidsbaan voor de gehuwde vrouw mede opengebro ken. De belangstelling voor de gehuw de werkende vrouw wordt niet alleen groter van werkgeverszijde maar ook de jonge gehuwde vrouw verlaat ge middeld later het arbeidsproces om er steeds meer in terug te keren wanneer de kinderen wat groter zijn geworden. Het gaat hier om grote aantallen werkneemsters in de produktieve ja ren, die meestal het gehele jaar be schikbaar zijn, zij het niet steeds op de uren, die de werkgever zou wen sen. Maar ook hier vallen veel hin dernissen weg wanneer beide partijen de wil hebben om een oplossing te vinden. In vele banen waar het gaat om direkt sociaal kontakt is de ge huwde vrouw onmisbaar geworden als deelkracht. Wij denken met name aan het winkelbedrijf dat slechts op be scheiden schaal kan mechaniseren en dat anderzijds te kampen heeft met veel seizoenspitsen. Veranderde werktyden Er zijn dag-, week-, maand- en jaar- spitsen in de sektor van dienstverle ning. Naargelang de branche is er een •suaausAa wqosjaA uapfijspoqueB ap ut aijeuBA aa 'uaSueA aj do appup ap uio uftz }aoui JeBquupsaq ïqoBjjf^jaA\ uaa dojBEAA uain ap ui apeuBA a;oj§ Voor een aantal funkties, die full-time met allerlei nevenwerkzaamheden pleegt te worden opgevuld kunnen er varen gehuwde vrouwen worden in gezet voor gekwalificeerde arbeid. Het grootwinkelbedrijf heeft deze mo gelijkheden gezien en maakt er al op grote schaal gebruik van. Wanneer de sluitingstijden voor winkels t.z.t. meer zullen zijn aangepast aan de maat schappelijke behoefte liggen hier nog meer mogelijkheden. De invoering van kortere werktijden voor beide huwe lijkspartners zal het mogelijk maken dat we elkaar beter de helpende hand kunnen bieden in de huishouding, zo dat ook daardoor de perspektieven voor de werkende gehuwde vrouw verruimd zullen worden. Een extra sociaal aspekt voor het gezin is nog dat bij het werken van de beide hu welijkspartners de gezinsinkomsten re gelmatiger kunnen vloeien omdat bij werkloosheid van een van beiden de ander toch voor een basis-inkomen zorgt. Om een volkomen doorbraak van de parttime-arbeid voor gehuwde vrou wen tot stand te brengen zullen vele mannen hun innerlijke weerstand te genover de werkende gehuwde vrouw moeten overwinnen. In het bedrijfs leven zullen bepaalde bestaande dag taken meer moeten worden gesplitst, opnieuw ingedeeld om introduktie van de parttime arbeid te vergemakkelij ken. Het stijgende kostenbeeld van het bedrijfsleven zal het proces versnel len. Als we de gezinsproblemen die aan het werken van de gehuwde vrou wen zijn verbonden, met zorg weten op te vangen zijn de belangrijkste remmen weggenomen. De part timer onder gehuwde vrouwen zal, ook in meer leidinggevende arbeid, in steeds meer bedrijven wor den aangestroffen.

Soester Courant | 1972 | | pagina 15