Veel waardering voor het werk van Artishock J ...en ook op zaterdag Toch nog late waardering voor werk van Ben Joosten Ontwerp kantoorflat Gemeentewerken MRo w Dcutlerdag 2.1 november 1972 51e jaargang no. 13 UitgaveDrukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Woedes!raat 29, Soest Tel. 2566-5154 - Postgiro 126156 Gemeenteraadsvergadering Na bodemonderzoek geen verder uitstel realisatie Kinderboerderij „De vrije teugel" Smiec-flat aan de Ir. Menkolaan Veel lof voor Artisliock Kinderboerderij Sgg O öK-} -ïfejV Filmavond N.R.V. gaat niet door Rijverbod opgelegd Evangelisatie-Zondag siw. deze uitstekend bevonden Vendex-1000 schrijfmachine VROOM DREESMANN SOESTER1 COURANT Abonnement per kwartaal 4,75. Buiten Soest per kwartaal 9,— Verschijnt iedere donderdag Onder voorzitterschap van de burge meester kwam de raad in vergadering bijeen, waarna goedkeuring volgde van de notulen van de vergaderingen van 21 september en 19 oktober j.1. De ondervolgende agenda werd afge werkt: 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 12 oktober 1972 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amersfoort en Omstreken waarbij het rapport „Woningbehoefte van het bedrijfsleven in Eemland 1972-1976" wordt toegezonden met het voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. b. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële adzieven van de Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. c. Aanbieding van de gemeentereke ning 1971. Conform besloten. d. Besluit van Gedeputeerde Staten d.d. 20 oktober 1972 tot vaststelling van de gemeenterekening en de bedrijfsre- keningen voor 1969 met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. 3. Voorstel tot het verstrekken van een geldlening aan de Stichting kin derboerderij „De Vrije Teugel" en het garanderen van de betaling van rente en aflossing van een door die Stichting bij de Nederlandse Credietbank N.V. te sluiten geldlening. Conform besloten. De heer M. de Groot (B.R.) onthield zijn stem aan het voorstel, niet omdat hij tegen het verstrekken van de geld lening was, noch tegen het verlenen van de garantie, maar omdat hij niet eens was met de vestigingsplaats van de nieuwe boerderij. 4. Voorstel lot vaststelling van de ver goeding op grond van artikel 75, der de lid van de Kleuteronderwijswet over het jaar 1970. Conform besloten. 5. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding over het jaar 1971 op grond van: a. artikel 101 bis der Lager-Onder- wijswet 1920 (vakonderwijs); Conform besloten. b. artikel 191 van het Besluit Buiten gewoon Onderwijs 1967; Conform besloten. c. artikel 103, 2e lid der Lager-On- derwijswet 1920; Conform besloten. d. artikel 75, 3e lid der Kleuteronder wijswet. Conform besloten. 6.Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-Onderwijswet 1920 aan het bestuur van de Stichting van der Huchtscholen te Soest voor het aan schaffen van een nieuwe aardrijkskun- demethode ten behoeve van de Van der Huchtschool voor g.l.o. Conform besloten. 7. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voor- bereidingsbesluit). Conform besloten. Bij het nemen van dit voorbereidings- besluit kwam de door omwonenden in middels gewraakte en verafschuwde flat aan de Ir. Menkolaan aan de or de. De vragen van de raadsleden, met ais eerste de heer P. Pieren (PAK), kwamen er allen op neer dat de be stemming eigenlijk niet veranderd was en de bewoners van de laan zich van te voren bij de gemeente op de hoogte hadden kunnen stellen van de voorge nomen bouwplannen, maar dat het nu toch wel wenselijk zou zijn de bouw van de flat met de bezwaarden door te spreken. De heer Pieren dacht dat de aannemer van de indertijd gebouwde huizen mo gelijk een verkeerde voorstelling van zaken zou hebben gegeven. Men had zich echter beter kunnen laten infor meren. De heer. J. van Poppelen (KVP) en mevrouw G. Alting-Ambrosius (VVD) sloten zich erbij aan, waaraan me- vrouw Alting nog toevoegde of bij de vaststelling van het voorbereidingsbe- sluit aan de bezwaren van de bewo ners van de Ir. Menkolaan nog tege moet gekomen kon worden. De heer H. Jonker (D '66) meende, dat, ondanks dat een gedeelte van de be woners met de gemeentelijke plannen op de hoogte waren, nu in een zeer laat stadium het toch als een donder slag bij heldere hemel insloeg. Hij stel de voor alsnog in een gesprek met de bewoners de misverstanden uit de weg te ruimen. De wethouder, mevrouw M. Walter- van der Togt, zegde dat gesprek toe. Het zal niet eerder dan januari 1973 gehouden kunnen worden. Zij was het met de heer Pieren eens dat men niet eerder geïnformeerd had. Het terrein heeft al sinds 1962 een bestemming. Daarin werd bebouwing met een acht- hoog flat voorzien, waardoor uitzicht en zoninval inderdaad belemmerd zou den worden. In overleg met de bouw onderneming werd een ander, haars- inziens, beter plan opgemaakt, waar door toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening nood zakelijk werd. De ingediende bezwaren zouden echter alleen kunnen slaan op het nieuwe bebouwingsplan en niet op de bebouwing als zodanig. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een autospuit ten behoeve van. de brandweer Soesterberg. Conform besloten. 9. Voorstel tot verhuur van een per ceel grond, gelegen aan de Eemweg, aan de Soester IJsvereniging „Peter's Baan". Conform besloten. 10. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen aan: a. de Nieuweweg van J. J. H. Vernet; Conform besloten. b. de Nieuweweg van P. Wiersma. Conform besloten. 11. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen aan: a. de Den Blieklaan van B. Goezinne; Conform besloten. b. de Stadhouderslaan, hoek Korte Brinkweg, van C. A. Butzelaar. 12. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot het betalen van ren te met betrekking tot een aangegane koopovereenkomst met: a. J. J. H. Vernet; Conform besloten. b. P. Wiersma. Conform besloten. 13. Voorstel tot het opnemen en uitle nen van gelden in 1973 en volgende jaren. Conform besloten. 14. Voorstel tot verkoop van grond aan de Ossendamweg aan J. A. West- dijk. Conform besloten. 15. Voorstel tot uitbreiding van de Subsidiëring van de Soester kunste naarsvereniging „Artishock, alsmede tot het verstrekken van een geldlening. Conform besloten. Veel lof werd toegezwaaid aan de kunstenaarsvereniging Artishock voor het werk dat zij in de afgelopen jaren heeft verricht. Als eerste deed dat mevrouw E. Korthuis-Elion (VVD), die daarbij betoogde dat bij het voeren van een cultureel beleid er ondermeer voor gezorgd diende te worden, dat de gehele bevolking deel kan hebben aan de diverse uitingen van de cultuur. Eén van die uitingen, waar velen ple zier aan hebben, was naar haar me ning, het werk van Artishock. De VVD-fractie ondersteunde het voorstel dan ook van harte. Zij was echter van mening, dat nu er gemeenschapsgelden voor besteed worden, over die beste ding verantwoording afgelegd diende te worden. Zij vertrouwde dat Arti shock dat ook zal doen. In dat ver band leek het haar nuttig dat de cul turele commissie met Artishock mee dacht over het werk dat de zakelijk leider moet gaan doen en dit werk te begeleiden. Zij meende dat het nuttig was over een aantal maanden de taak omschrijving van deze leider te for muleren. Ook mevrouw T. Walma. van der Mo- len-deVries (D '66) ondersteunde het voorstel en noemde het een rechtvaar diging van het werk dat Artishock ge daan heeft, dat nu zo'n vlucht geno men had dat er een professionele kracht bij te pas moet komen. Zij bracht in dat verband lof aan de ge meente, die daarbij te hulp wilde schieten en zei, dat er de laatste tijd erg veel goede dingen gebeuren Soest. Zij sprak echter haar verwondering erover uit dat het college meende dat de zakelijk leider geen dagtaak zou hebben. Als dat niet zo zou zijn, meen de zij dat het weggegooid geld bete kende. Verder meende zij dat het aan Artishock overgelaten moest worden welke figuur aangetrokken moest wor den en het leek haar moeilijk een taakomschrijving te formuleren. Arti shock had het vertrouwen van de cul turele commissie, zoals dat naar zij meende ook omgekeerd het geval was. Gebaseerd op dat vertrouwen dacht zij dat het werk van de zakelijk-leider ge volgd zou kunnen worden en dat men met elkaar in gesprek zou kunnen blij ven. De heer P. Pieren (PAK) sprak even eens zijn waardering uit voor de kuns tenaarsvereniging en zeer speciaal voor de heer Ben Joosten. Hij wenste Arti shock toe dat zij, nu de heer Joosten de vereniging gaat verlaten, er in zouden slagen een zelfde stimulerende kracht te' vinden. De heer Pieren maakte de raad er echter op attent, dat het nemen van het besluit tot sub sidiëring van de personeelslasten, ver strekkende consequenties zou kunnen hebben in breder verband. In juli 1967 werd in de diverse sociale wetten het begrip dienstbetrekking ingevoerd en zowel de belastingdienst als de be drijfsvereniging voor de gezondheid, geestelijke en gemeenschappelijke be langen pogen nu de sportverenigingen sociale lasten, loonbelasting e.d. te la ten betalen voor de leiders die er werkzaam zijn uit ideële overwegingen en daar zeer schaars voor betaald wor den. Naar zijn mening kon verwacht worden dat de sportverenigingen, als gevolg daarvan, t.z.t. ook subsidie's zouden aanvragen in de salariskosten. Hij vroeg of het college zich daarop al beraden had, dan wel mogelijk in de loop van. 1973 met nadere voorstellen zou komen. Verder was hij van mening dat Artishock, evenals andere vereni gingen, verantwoording over de beste ding van de subsidies zou moeten af leggen, alhoewel hij dit punt in het raadsvoorstel gemist had. De heer J. van Poppelen (KVP), spre kend namens de confessionele fracties, sloot zich bij de vorige sprekers aan. Hij voegde daaraan toe, dat naar zijn mening de culturele commissie ook in spraak moest hebben bij de aanstelling van de zakelijk leider, wat, naar hij veronderstelde, ook de opvatting van mevrouw Korthuis was. Dit werd ech ter direct tegengesproken; het ging slechts om de taakomschrijving. De heer D. Hoekstra (Pr. Chr.), lid van de culturele commissie, was blij met het voorstel en zei overtuigd te. zijn dat een betaalde kracht aangesteld moest worden en verder dat er uite raard verantwoording over de beste ding van de subsidié afgelegd moest worden. De heer W. Blaauw had er weinig aan toe te voegen en merkte op „dat Arti shock zich liever niet laat leiden, die leidt zelf en duldt ook geen inspraak van de raad noch van b. en w. Wij zijn gewoon de pionnen die verschoven mogen wdrden en ja mogen zeggen op het voorstel", waar hij overigens niets tegen had. Wel zag hij graag dat een weloverwogen beleid werd samenge steld. Enige kritiek had hij op de wet houder, die hij verweet dat het alle maal te lang geduurd had, waar ook Artishock in haar nota op gewezen had. („Gedurende het bestaan van de vereniging heeft het gemeentelijke cul tuurbeleid zich voornamelijk geken merkt door een afwachtende houding"). Hij verwachtte dat er spoedig een be heerscommissie ingesteld zou worden en dat ook de financiën gecontroleerd werden. - Als laatste spreker kreeg de heer M. de Groot (BR) het woord, die-zei aan vankelijk geaarzeld te hebben zijn medewerking aan het voorstel te ge ven. Na al de loverde woorden die hij inmiddels gehoord had, waagde hij het niet meer aan de goede bedoelingen van Artishock te twijfelen. Hij stelde echter dat men zich goed moest reali seren dat de bedragen die er nu mee gemoeid waren, slecht een begin waren en in de loop der jaren tot een veel voud ervan Zouden uitgroeien, met na me door de geldontwaarding en de toenemende salariskosten. Wethouder J. Dijkstra beantwoordde de sprekers „zeer" uitvoerig. Het deed hem een genoegen dat alle fracties het voorstel steunden en zei in de loop der jaren niet teleurgesteld te zijn in de kunstenaarsvereniging. Wat het sub sidie-plafond betrof meende hij, dat 't voldoende was voor de komende ja ren. maar dat het van jaar tot jaar be keken zou moeten worden. Verder was hij gelukkig met de vorm die Soest gekozen had en dat men niet overgegaan was tot het instellen van een sterk bureaucratisch organi satie. Op een vraag van de heer H. Jonker (D '66) zei de heer Dijkstra niet de bedoeling te hebben te beknibbelen op het salaris van de zakelijk leider. Over de financiële controle dacht hij als de raad. Wethouder J. Ebbers beantwoordde de heer Pieren, voor wat betreft de ver dere consequenties van het besluit. Hij meende dat in het algemeen gesteld moest worden, dat wat de centrale overheid subsidieert, ook door de ge meente gesubsidieerd zal kunnen wor den. 16. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het verbete ren van de toiletten vqn de openbare school voor g.l.o. te Soesterberg. Conform besloten. 17. Voorstel tot het verstrekken van uitkeringen-ineens over 1972 aan het gemeentepersoneel Conform besloten. 18. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet", zulks ten behoeve van het uitbreiden van een inrichting voor machinale hout bewerking op/in het perceel Peter van de Bremerweg 3 te Soest. Conform besloten. 19. Voorstel tot ruiling van grond aan de Ossendamweg en aan de Eigendom weg met G. W. v. d. Grift. Conform besloten. 20. Voorstel tot het pachten van per celen grond voor het jaar 1973. Conform besloten. 21. Voorstel tot verhuring van grond nabij de Koningsweg aan de Stichting Kinderboerderij „De Vrije Teugel". Conform besloten. De heer M. de Groot (BR) bleef bij de in de financiële commissie reeds naar voren gebrachte mening, dat het ter rein bij het pand Oude Grachtje 3, niet geschikt was voor het vestigen van de Kinderboerderij. Hij had hier in de loop van het jaar steeds op ge wezen, maar naar zijn idee weinig ge hoor gevonden. Zijn bezwaar betrof de bodemgesteldheid, het veen, dat zeker zou gaan werken, als straks de omgeving voor de bouw van woningen opgehoogd wordt. Met het in het be sluit opgenomen opschortende voor waarden, een verklaring van deskun digen, waaruit zal moeten blijken dat de ophoging van de grond in de om geving, niet nadelig zal werken voor de bestaande en te bouwen opstanden, het tegenovergestelde bereikt te heb ben. Hij hoopte dat het geldkostende De heer M. de Groot (B.R.) „Niet bou wen op veen dat kan gaan werken", J L A" ifUi*-1 Ik I tliJSte TlL* J onderzoek niet zou plaatsvinden, om dat het resultaat toch negatief zou uitvallen. Hij werd daarin gesteund door ande ren, die hem verzocht hadden, naar aanleiding van perspublikaties, „het been stijf te houden". Hij stelde voor naar een andere plpaats uit te zien, waardoor veel ellende en narigheid voorkomen zou kunnen worden. Tot vroeg hij hoofdelijke stemming. De heer W. Blaauw (VVD) had ook het idee dat de bezwaren van de heer De Groot weinig gehoor gevonden had den en meende dat die bezwaren steeds van tafel geveegd waren. Overigens wist hij dat ook de directeur van gemeentewerken de gekozen plaats niet juist vond, er althans huiverig voor was en hij stelde voor op zijn minst te wachten op de uitslag van het onderzoek. De heer M. van Ee (VVD) deelde de bezwaren van de heer De Groot niet en zei dat de directeur van gemeente werken voldoende motieven had aan gedragen om de boerderij daar wel te vestigen. Desondanks had men geza menlijk besloten, voor alle zekerheid, er nog meer deskundigheid bij te ha len. Hij kon zich met het voorstel daarom wel verenigen. De heer J. van Poppelen (KVP) toonde volledig begrip voor de bezwaren van de heer De Groot. Naar zijn mening was de directeur van gemeentewerken niet zo positief geweest in zijn beoor deling van het terrein. Ook de heer Van Poppelen wilde het rapport van de deskundigen afwachten. De heer P. Pieren (PAK) stelde ver volgens de vraag of er in het verleden niet reeds bodemonderzoekingen had den plaats gevonden en mevrouw Wal ma (D '66) vroeg naar de kosten van het onderzoek. Wethouder K. de Haan beantwoordde de sprekers en zei in het begin ook steeds reserves gehad te hebben tegen te plan de boerderij daar te vestigen. Hij dacht in dit verband aan water overlast in verband met de ophoging van de omgeving. Gegevens over de grondgesteldheid waren overigens be schikbaar. Desondanks vond hij een nader onderzoek nuttig, dat met onge veer duizend gulden wel betaald zou zijn. Hij meende dat de heer De Groot geen vergelijking mocht maken met de „veen-situatie" in Zuid Holland. De si tuatie was hier aanmerkelijk beter, er was hier sprake van een stevige veen- gesteldheid. De boerderij Oude Grach tje 3 was ook nooit scheefgezakt en de ophoging van de omgeving zou be perkt blijven tot 50 cm. Een andere plaats zag hij zo gauw niet. Naar zijn mening was er weinig reden voor angst. De gemeente was voorzichtig in dergelijke zaken en zelfs bij de bouw van het instructiebad De Turf had bo demonderzoek plaats gevonden. De heer De Groot sprak zijn verwon dering uit over de nu genoemde hoog te van de ophoging. In eerste instantie was gesproken van 1 a 2 meter, toen 90 cm en nu 50 cm. „Gaat men", zo vroeg hij. „nu om de kinderboerderij te sparen te weinig ophogen?" Hij kon het niet begrijpen dat men min of meer moeilijkheden zocht, terwijl er dichter bij de Ko ningsweg betere plaatsen te vinden waren. Hij kon dan ook niet de vrij moedigheid vinden een gokje te wagen met gemeenschapsgeld, of dat nu dui zend gulden was voor het bodemonder zoek of twee ton voor verbouwings- kosten. In tweede instantie zei de wethouder dat bij nader onderzoek was komen vast te staan dat met minder ophoging volstaan kon worden. Nadat de heer Van Ee de toezegging gekregen had, dat er niet gebouwd zal worden als er dure funderingen aan gebracht moeten worden, werd tot hoofdelijke stemming overgegaan. Daarbij bleek, dat slechts de heer J. Detmar (WD) de heer De Groot steunde. Het voorstel de beslissing uit te stel len, werd niet overgenomen, omdat daardoor de subsidiëring in gevaar zou komen. 22. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 17 mei 1967, afd. I. nr. 5945, inzake aankoop van grond aan de Rademakerstraat te Soester berg van B. J. A. Alfrink. Conform besloten. 23. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor de bouw van. een nieuw kantoorgebouw voor de dienst van ge meentewerken. Conform besloten. Slechts de heer G. Oldenboom (Pr. Chr.) had enige problemen. Hij stelde enige vragen over het aantal ambte naren dat er onderdak zou vinden, over de inrichting met verplaatsbare wanden en zou graag bewezen willen zien dat semi-permanentebouw niet voordeliger was. De heer A. Smit (KVP) maakte nog een opmerking over de toegankelijk heid van het gebouw voor gehandicap ten. Deze bleek wel in het plan te zijn opgenomen, zij het dat de ingang voor deze burgers aan de achterzijde lag en uitmonde dicht bij de lift. De wethouder, mevrouw Walter, zei in haar antwoord tot de heer Olden boom, dat er uiteraard geen bereking was gemaakt van de kosten voor semi- permanentebouw. maar dat dat toch wel duidelijk moest zijn. Bovendien had men bij nadere gelegenheden zich steeds anders uitgelaten over die bouw. 24. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen aan de Foekenlaan, aan: a. Mevrouw J. M. Corver-van Haaften. Conform besloten. b. De heer J. A. F. M. Luyten. Conform besloten. De voor maandag 27 november ge plande filmavond van de Nederlandse Reis Vereniging over Mallorca, kan in verband met de nog niet afgeronde herbouwingswerkzaamheden van het Middelwijkgebouw aan de Parallelweg, niet doorgaan. G. B. uit Soest kreeg een rijverbod op gelegd, nadat hij naar het politiebureau gebracht was in verband gevaarlijk rijden op de Rademakerstraat, Amers- foortsestraat en Van Weeden Poelman- weg. Drank was daarvan niet de oor zaak. Hij weigerde echter een verkla ring te geven van het feit dat hij in het bezit was van twee rijbewijzen, waarvan een 'n duplicaat. Procesver baal werd opgemaakt en het onderzoek wordt voortgezet. Men verzoekt ons opname van het vol gende. Zondag 26 november worden in alle Gereformeerde kerken in Soest bijzon dere diensten gehouden. Iedereen is van harte welkom, niet in de laatste plaats die mensen, die niet of niet meer regelmatig een kerk be zoeken. Er wordt op U gerekend! Mochten er mensen met drempelvrees zijn, dan is dit een goede gelegenheid om zich daarover heen te zetten met de gedachte, dat dit ook voor vele anderen geldt die zij daar zullen tref fen. ,Maar ik ben niet gelovig, althans niet kerks" is geen argument om niet te gaan. Wanneer in een kazerne of be drijf „open huis" gehouden wordt ko men juist die mensen die er normaal niet zijn. Waarom zou dat bij een kerk anders zijn? Tot ziens! De aanvangstijden van de diensten zijn: Julianakerk, Julianalaan 19, Soestdijk 10 uur. Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10 uur. Open Hof, Dalweg hoek Veenbesstraat 9 uur. GELDIG VRIJDAG 24 NOVEMBER EN OOK OP DE EVENTUELE KOOPAVOND. SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. Sint- en Kerst-LP's Gloednieuwe stereo opnamen van 28 be kende sinterklaas- en 18 kerstliedjes voor kinderen, gezongen door de Kwikstaar tjes. Teksten op de hoesl Per stuk slechts 3.15 Ridderset Bestaat uit: schild, zwaard, kuras en helm met vizier. Daarmee kan iedere Flori8 alle toernooien winnen. Vraag maar aan de Sintl Stola Heerlijk warm, blij vend modieus. Maar liefst 180 cm lang en gemaakt van ideaal wasbare acryl. Keus uit 8 mooie dessins. In zwart en wit. Wandbooglamp Met cirkelvormige boog en bolreflektor van 18 cm doorsne de. Gaffelen schuif- gewricht. Afstand muur tot bol 85 cm. In diverse kleuren. 7.50 8.95 35.- Heren satin-feutre piama-set Luxueus uitgevoerde set van piama met kamerjas, beide van komfortabele satin- feutre. Ideale kado- keuze. Vier modetin- ten. Maten 48-60. 40.- Opvouwbare paraplu i Handige damespara- plui in vinyl-etui. Keus uit 6 dessins in div. kleuren. 17.95 Imlt-bontmuts Zeer kleedzame bont baret. Keus uit 2 mo dellen en 6 kleuren. 12.50 Vendex 2000 acculader Laadvermogen 4 Amp. Zó op lichtnet aansluitbaar. Dubbel geïsoleerde kast met duidelijke meter. Omstelbaarnaar6 en 12 Volt. 37.95 Toshiba klokradio Wekt naar keuze met muziek of zoemer. Ontvangt middengolf en.F.M. Heeft 24-uurs digitaal uurwerk en moderne schuifrege- laars voor volume en toonregeling. 179.- Het is een semi-standaard model, (dus voor privé- of J kantoorgebruik) met geheel metalen binnenwerk en zakkend segment waardoor stabiel blijvende wagen voor prachtig rechtlijnig type werk. Deze oersolide portable o.a. voorzien van rood/zwart lint, Sabuiator, steekwals en inclusief draagkoffer en met schriftelijke garantie. Nu twee dagen lang Alleen verkrijgbaar in alle Vroom Dreesmann warenhuizen

Soester Courant | 1972 | | pagina 1