HOMEE HOMEE VVZ verkoopt kalenders ven CRUliFF, Van Jaap Eden tot Ard Schenk Franz Kafka Heüa S. Haasse Gerard Walschap De Meiers Kroelen me! de kroon De eerste Amerikaan De Vikingen Saga Eigenaar „Dorpsherberg" verkoopt grond voor reconstruktie Stadhouderslaan -- - lm ST, NIC0LAAS KAD0 PUP-LOVERS TRUIEN VESTEN OVERHEMDEN DASSEN Nieuwe apotheek aan de W eegbreestraa t Een bank die je helpt groot te worden KRUISWOORDPUZZEL Zojuist verschenen Nico Scheepmaker Hendrik Johannes, fenomeen vandel HEEFT HET DAT U ZOEKT Nu een extra grote keus in Kom kijken bij Steenhoffstraat 66 Soest - Telefoon 8644 Met de bouw werd deze week een begin eemaakt 15-jarige jongen stal vijftien bromfietsen Soester pianiste debuteerde bij Club 500 Paula van Rouwendaal met „Ratjetoe" in dienstencentra 16-jarige jongen dodelijk verongelukt Geheimzinnige vernieling van winkelruiten NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Drumband en mininetteneorps „De Springbokken" presenteren zich in Soest - s Opbrengst bestemd voor het nieuwe klubhuis Vandalen Eiermarkt Oplossing kruiswoordpuzzel nr. 3 Roester Courant van donderdag 23 november 19T2 'tk Een nu al omstreden boek over het voetbalfenomeen Cruijff. Een „must" voor elke voetbalfan! 12,50 KLAAS PEEREBOOM Een uniek standaardwerk over de schaatshistorie van 1893 tot 1972, compleet met alle standen- en ranglijsten en 40 met zorg gese lecteerde foto's. Een naslagwerk, dat geen enkele sportliefhebber mag missen. 18,90 Het proces. Het slot, Amerika, Een hongerkunstenaar en andere verhalen. De Chinese muur en andere verhalen. Prijs: alle vijf delen in foedraal 29,—. Na 1 januari 1973 ƒ34, Het woud der verwachting, De scharlaken stad, De ingewijden. Prijs: alle drie in manchet 49,- tot 1 januari 1973. HERDRUKT De familie Roothooft (omvattende Adelaïde, Eric en Carla) 18,90. Celibaat ƒ8.90 Houtekiet 14,90. Zuster Virgilia ƒ14,90. WALTER BREEDVELD Walter Breedveld verrast zijn lezers dit jaar met een boek, dat eigenlijk buiten zijn gewone werk valt. In „De Meiers" beschrijft hij de geschiedenis en de voorge schiedenis van de vele duizenden, die Meier heten met alle denk bare voor- en achtervoegsels. Hij speurde in de bakermat van de Meiers, Westfalen. In het Teuto- burgerwald en in Tecklenburg. Een boek dat alle Meiers moeten lezen. 14,90 OLAF J. DE LANDELL Voor elke De Landell-liefhebber een welkome aanwinst. ƒ9,90 Aan de hand van een ongeloof lijke schat aan vondsten en over leveringen ontsluiert Ceram het diepe verleden van Amerika. Een belangwekkend en rijk geïllus treerd boek dat zich laat lezen als een roman. Met 9 kleuren- en 36 zwart-witfoto's en tientallen kaarten en tekeningen. 32,50 RUDOLF PÖRTNER Dit werk laat de bijna vergeten wereld van de legendarische Noormannen herleven, zoals het wérkelijk was. Recente archeo logische onderzoekingen rekenen af met de „traditonele" voorstel lingen. Tientallen met zorg uitge kozen foto's verlevendigen dit meesterwerk. Met 17 blz. foto's 24,50 boekhandel 7 j 6 J. WESSELS 53*t«l 2419 SOEST Si u De heer C. Butzelaar verkocht aan de gemeente Soest een groot deel van de voor en naast zjjn „Dorpsher berg" gelegen grond voor de reconstructie van de aansluiting Stadhouderslaan-Nassauplantsoen-Van Wee- destraat. Aan deze reconstructie zullen, zo als uit de foto blijkt, ook enige bomen ten offer vallen. De gevaarlijke scherpe bocht, die tevens veel te smal en te kort is, zal na verbetering een betere verkeersafwikkeling tot gevolg hebben. De 15-jarige E. W. B. uit Soest heeft bekend zich schuldig gemaakt te hebben aan diefstal van vijftien bromfietsen. Hij liep tegen de lamp, toen hij rond toerde op de brommer van de heer Van E. die hem zag rijden. Van E. miste zijn brommer sinds vrij dag 10 november, toen hij hem gestald had bij de sporthal aan de Beukenlaan. De jongeman werd opgespoord en gaf aanvankelijk een valse naam op. Bij een nader verhoor op het politiebureau kwam dat echter spoedig aan het licht. Hij bekende daarna in de afgelopen tijd vijftien brommers gestolen te heb ben. Veertien daarvan konden reeds worden opgespoord en zijn aan de ei genaars teruggegeven. Mevrouw Lagerwey, wonende aan de Heideweg te Soest, fungeert als opvolg ster van wijlen de heer P. de Geus voor de pianobegeleiding van de balletgroep Paulina te De Bilt-Bilthoven. Mevr. Lagerwey werd na afloop met haar spel gecomplimenteerd door een 98-jarige bewoonster van Tolsteeg, die vertelde, een „fijne avond" te hebben gehad. De presentator op deze Utrechtse uit voering was eveneens een debutant bij Club 500, de domineeszoon Herman Baardeloos uit Heemstede. In Mevr. Lagerwey heeft de Stichting Ontspanning voor Gehandicapten (de officiële naam voor Club 500) een uit stekende nieuwe aanwinst mogen boe ken. Als zodanig nam zij vorige week deel aan een uitvoering van Club 500 in het gemeentelijk bejaardencentrum „Tolsteeg" te Utrecht. Directeur de heer Wolters had veel waardering voor, haar prestaties, temeer daar zij geheel onvoorbereid een telepathie act (De Ricardo's uit Hilversum) op uitstekende wijze begeleidde. Binnenkort zal mevr. Lagerwey, tesa- men met haar 15-jarige dochter, deel nemen aan een uitvoering van Club 500 in een licht klassiek quatre mams repertoire, waarschijnlijk voor Bel gische bejaarden. Mevr. Paula van Rouwendaal, een be kend Artishock-medewerkster, heeft met veel succes voor de bejaarden in twee Utrechtse dienstencentra, onder auspiciën van Club 500, haar program ma „Ratjetoe" gebracht. Vooral het persoonlijke contact met de bejaarden - wonende in wijken rond beide dienstencentra - heeft aan het succes bijgedragen. Veelal wordt voor bejaarden een pro gramma gebracht waarbij de groep als zodanig alleen dit programma passief beleeft, Paula van Rouwendaal zorgt met haar verrassend „raden maar" - repertoire en -quiz, waarbij zij royaal met prijsjes strooit - voor de actieve recreatie en ook in Utrecht waren de bejaarden blij met deze afwisseling van „kaart- en biljart" uurtjes! Maandagavond om 22.25 uur is de 16-jarige Johannes Gaarlandt op de Wiek- sloterweg W.Z. dodelijk verongelukt, toen hü met zijn brommer tegen een uiterst rechts van de weg, onder een brandende lantaarnpaal geparkeerde vrachtwagen opreed. Met zware verwondingen werd hij per ambulance naar het ziekenhuis Zonne gloren vervoerd en vandaar, in zorg wekkende toestand, naar het Stads en Academisch Ziekenhuis in Utrecht. Dinsdagmorgen is hij daar overleden. Drie kwartier voor het ongeluk had chauffeur J. G. H. Z. (29) zijn vracht wagen daar geparkeerd. Het slacht offer heeft de wagen niet gezien en is waarschijnlijk met volle snelheid tegen de achterzijde van de wagen gebotst. Hij droeg géén valhelm. Dinsdagmorgen werden achter elkaar bjj de politie vier meldingen gedaan van vernielde winkelruiten. Bjj de juwelier Ringenoldus een ruit van 5.85 x 2.20 meter, bij banketbakker Verkley een ruit van 3,50 x 2 meter, bjj opticien Hul- leman een voordeur- en een zijruit van de etalage en bij schildersbedrijf Elings een ruit van 3 x 1.90 meter. Allen zijn gevestigd aan de rijksweg. Bij de heer Hulleman werd in een me talen reclame letter, die op de buiten zijde van de deur bevestigd was, een kleine ronde deuk aangetroffen, waar door men vermoed dat er geschoten is. Alle ruiten waren 9 mm dik. De geza menlijke schade beloopt zeker een be drag van vierduizend gulden. De-helft daarvan komt voor rekening van de heer Ringenoldus, die juist de dag te voren een alarmstrip tegen de ruit had laten aanbrengen. De alarminstal latie zou dinsdag in werking worden gesteld. De gevel van de apotheek „Wolverlei" gezien vanaf de Valeriaanstraat. In het midden de ingang, rechtsboven de sterrenwachtkoepcl. Deze week werd aan de Weegbreestraat, hoek Varenstraat, een begin gemaakt met de bouw van een apotheek. Op het terrein, groot ongeveer 1600 m2, wordt naast de apotheek ook het daar bij behorende woonhuis gebouwd, dat er weliswaar los van komt te staan, maar een ondergrondse verbinding krijgt. Opdrachtgeefster is de apo-theker, me vrouw H. Zweers-Brink, aan wie bij raadsbesluit van 16 maart j.1. de grond verkocht werd. Er werden toen in de raadsvergadering enige vragen gesteld in verband met vermeende andere bestemming en in spraak-problemen. De wethouder, me vrouw M. Walter-van der Togt, ant woordde dat er wel degelijk overleg met de omwonenden geweest was en dat men accoord gegaan was het ter rein een bijzondere bestemming te geven. Getracht was toen door middel van advertenties een horeca-bedrijf hiervoor te interesseren, maar dat had niets opgeleverd. Overigens was er van de omwonenden geen ander ini tiatief naar voren gekomen en meende de wethouder dat een apotheek ook als bijzondere wij kbestemming gezien' mocht worden. Wolverlei De te bouwen apotheek krijgt de naam „Wolverlei", naar een plantje dat wel iswaar niet in het Veen groeide, maar dat nog steeds verwerkt wordt in be paalde medicijnen. De oppervlakte van de apotheek wordt 225 m2. De hoofdingang komt aan de Varenstraat. Een markant punt van het woonhuij wordt ongetwijfeld een plastickoepel boven op het huis, ten behoeve van de heer Zweers, socioloog van professie, maar enthousiast amateur-astronoom. Deze sterrenwacht-koepel heeft een doorsnee van 3,30 meter en een hoogte van 1,50 meter. De beide panden werden ontworpen door het architektenburo H. van Meent uit Amsterdam. Met de gehele bouw hoopt de Soest Bouw- en Aarrn. Hibos n.v. in het najaar gereed te zijn. Zaterdag 25 november a.s. zal de drumband en het mininetteneorps „De Spring- bokken" een onderafdeling van de A.G.V. „De Springbokken", zich tjjdens de Sinterklaasintocht presenteren aan de Soester bevolking. De intocht van Sinterklaas, die dit jaar voor de 25-ste maal wordt georgani seerd was voor „De Springbokken" een zinvolle gelegenheid daaraan de pre sentatie van het mininetteneorps en de drumband te verbinden. Mede hierdoor zal de intocht van de V i- xi Jf-ïxr*» -j.' o Deze week, met name ook tijdens de intocht van Sint Nicolaas, zal de jeugd van de voetbalvereniging VVZ (Vrienden Van Zonnegloren) de eigen „jeugd voetbalkalender gaan verkopen. Foto's van 12 jeugdelftallen, genomen bij diverse Soester bedrijven, sieren elk maandblad, waarmee een aantrek kelijke, in groen witte kleuren gedruk te, kalender kon worden samengesteld. De opbrengst is bestemd voor het nieu we clubhuis, dat gebouwd moet wor den bij het sportcomplex aan de Eem- straat, waar WZ het volgend seizoen zal gaan spelen. WZ krijgt daar de beschikking over vier velden, een halfverhard veld, een juniorenveld, acht kleedkamers met alle verdere toebehoren en vier scheidsrechterskamers. Voor de bouw van het clubhuis zijn twee commissies in het leven geroepen, een commissie van aanbeveling en een bouwcommissie. In de eerste commissie hebben zitting oud-wethouder de heer J. v. d. Arend, dokter E. H. Buss, de directeur van de Raiffeisenbank de heer F. S. I. Knaa- pen, hoofdinspecteur H. G. Scholt- meijer, de gemeentelijke voorlichtings ambtenaar de heer B. J. van Os en van de voetbalvereniging, voorzitter H. Duit en de heer G. Strietman. De bouwcommissie wordt gevormd door de heren H. Strietman, J. v. d. Arend, A. v. d. Deyssel, G. van Kooy Hzn., P. Kamphorst en G. Wij ma. Inmiddels werd het ontwerp van het clubhuis, van de Soester architect Dick Renooy, bij de gemeente ingediend en is ook een bouwvergunning aange vraagd Het clubhuis is zeer ruim op gezet en het kantine-gedeelte heeft af metingen die het geschikt maken voor grote clubevenementen. De entree is aan de achterzijde, met daarbij een gaderobe en toiletten. Verder ls er in opgenomen een bestuurskamer, een grote hoefijzervormige bar met keuken Het moderne clubhuis dat gebouwd zal worden op het VVZ-sportterrein aan de Eemweg, naar een ontwerp van de Soester architekt Dick Renooy. en voorraadmagazijn. In de kantine komt een open haard en de zijde die op de velden uitziet, wordt geheel van glas. Beide commissie zijn druk doende de benodigde gelden te brengen. Diverse bedrijven hebben reeds grote bedragen toegezegd. Voor het tot stand komen van de kalender werd medewerking verleend door de Soester bedrijven Frejo, Gebr. Varv Kooy. Procar, Avia, Restaurant „De Kleine Witte", Frans Bosman, de firma J. en A. Brouwer, Kela, cafetaria Piet Beijer, Automate rialen De Munt, loodgieters- en ver- warmingsbedrijf E. G. Kerkhof en Bar 't „Luijkje". De vereniging telt op het ogenblik leden, waarvan 180 jeugdleden. Aan de competitie nemen zeven senioren elftallen deel en 13 jeugdelftallen. Tijdens een extra ledenvergadering, welke gehouden wordt op dinsdag 28 november, zal het ontwerp van het clubhuis nader worden toegelicht. Sint dit jaar een extra feestelijk cachet krijgen. Toen op 17 mei 1971 de Algemene Gymnastiekvereniging „De Springbok ken" ontstond na een fusie van de „Soester Turnclub" en de R.K. Gym nastiekvereniging „Crescendo", was daar ook bij betrokken de drumband van „Crescendo". Deze muzikale inbreng in de nieuwe vereniging werd door het bestuur als waardevol ervaren, mede omdat de statuten van „De Springbokken" een dergelijke inbreng mogelijk maakten. Tegelijkertijd moest men constateren, dat de drumband aan vernieuwing toe was, wilde men op waardige wijze de ver eniging kunnen vertegenwoordigen. De muzikale instructie bracht niet veel problemen met zich mede, maar wel het aantal leden. Na een geslaagde selectie binnen de vereniging en een maand van openbare lessen, werden de instrumenten goed bemand. Intensief zijn de instructeurs, de heren P. Verkerk en J. Wolf, aan het repete ren geslagen om de band verantwoord od de weg te brengen. Ook het mininettenpeloton, betaande uit 24 meisjes heeft zich onder leiding van mevr. L. de Rond behoorlijk voor bereid, zij het wel met de kanttekening dat de beschikbare oefenruimte te klein was. De bestaande uniformen waren na ruim 10 jaren aan algehele vernieu wing toe. Bijna anderhalf jaar is het bestuur van „De Springbokken" en de in het leven geroepen drumbandcom missie doende geweest een fraai, doel matig en natuurlijk ook betaalbaar uniform te doen ontwerpen en te doen vervaardigen door een gerenomeerd Uniformenbedrijf te Breda. „De Springbokken" hebben een vrij aanzienlijk bedrag in de drumband en het mininettenpeloton geïnvesteerd, met toestemming van de Algemene Ledenvergadering van 1971. Dit bedrag achten zij niet alleen voor 100 verantwoord ten opzichte van haar leden, maar ook ten opzichte van de gehele Soester bevolking, want met ingang van 25 november a.s. Zal Soest een fraaie, drumband en een pittig mi ninetteneorps rijker zijn, waar het met plezier naar kan luisteren en kijken! Onbekenden hebben de tuinverlichting stukgegooid bij huizen aan de Foeken- laan en de Gentiaanlaan. De politie stelt een onderzoek in. Öp de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 30.000 stuks in prijzen van f 12.35 tot S 13.50. Middenprijs 12,90. Prijs per kg ƒ2,02. L 6 17 HORIZONTAAL: 1. eerste bericht; 6. vaartuig; 11. watering; 12. tentoon- stellingsgeb. in A'dam; 13. voorzetsel; 14. wandversiering; 16. gelofte; 18. ko lenemmer; 19. jongensnaam: 20. plant; 22. vis: 24. rekening; 26. het wegtrek ken van het water; 28. familielid; 29. soort afvoer; 30. heilig symbool; 32. hap; 33. kortdurende stemming; 34. dierenverblijf; 37. genootschap; 39. muur; 42. zout water; 43. beddegoed; 44. oosterse titel; 45. dus; 46. vogel; 49. deel v. h. oog; 51. schrede; 54. meis jesnaam; 55. krantenjongen; 56. bij woord: 58. ik; 59. bijb. naam; 60. deel v. e. lied; 61. jaarboekje. VERTICAAL: 1. harig; 2. danskoor; 3. beetje; 4. zwijn; 5. kleur; 6. meisjes naam; 7. jongensnaam; 8. woonschip; 9. liefkozing; 10. zout van salpeterzuur; 15. land in Azië; 17. geweldig; 19. openbare betrekking; 21. snavel; 23. jongensnaam; 25. vr. munt; 27. edel; 28. kleurstof; 31, slaapje; 34. vaartuig; 35. familielid; 36. insect; 37. water in Frankrijk; 38. leer van het heldendicht; 39. ouderloos kind; 40. houding; 41. pl. in België; 47. getij; 48. jongensnaam; 49. vulkaaninhoud; 50. begrip; 52. leeftijd (fr.); 53. tegen slag; 56. boom; 57. op de wijze van. HORIZONTAAL: 1. sperwer; 6. strij dig; 11. Ca; 12. Andorra; 14. ne; 15. king; 17. arre; 20. netto; 22. zweet; 23. meid; 25. euvel; 27. erts; 29. erker; 31. dor; 32. keert; 33. Ie; 34. rage; 36. ozon; 38. Ie; 39. pi; 40. ka; 41. o.l.; 42. tp.; 43 s.a.; 44. lest: 46. gnoe; 48. Aa. 50. pleit; 52. oor; 54. sisal; 56. Emma; 57. rotor; 59. rink; 60. oasen; 62. tumor; 64. enig; 66. iele; 67. nu; 69. niemand; 72. da; 73. kwasten; 74. mees ter. VERTICAAL: 1. schamel; 2. pa; 3. want; 4. engte; 5. r.d.; 6. sr.; 7. trawl; 8. rare; 9. in; 10. gepaste; 13. of; 15. knik; 16 ieder; 18. reeën; 19. etre; 21, oude; 22. zero; 24. erepalm; 26. v.o.; 28. trepaan; 30. raket; 32. kolos; 35. gas; 37. zon; 43. spelonk; 44. liaan; 45. regie; 45. Toon; 46. grot; 47. eivol; 49. Alkmaar; 51. emoe; 53. Ot; 55. sire; 57. regie; 58. ruïne; 61. sint; 63. mede; 65. B. M.; 68. uw; 70. en; 71. a.m.: 72. de.

Soester Courant | 1972 | | pagina 7