over Eten voor een goed doel „Kom over de brug" in de Open Hof amiiis siLoxkonri:/ Soestenaar ving in Praamgracht snoek van twintig pond St. Nicolaas opende „Sintekraam" f een ITIAC 1 EG v.SETTEN Algemene Hulpcentrale De heer Gv. cL Munt opende zijn nieuw bedrijf in automaterialen^ en gereedschappen fraaier haar door Biosthetische haarverzorging Frans Bosman N.V. „KOM OVER DE BRUG" in Soest klaar voor de start Gemeente nodigt de bewoners uit Literair Café Chantant een sueces VAN LEZERS Luchtmachtmuseum sluit tot 31 maart Brand in brievenhus 167 processen verbaal VIEUX lekker, hè gun uw kleding de beste behandeling die er is MENINGEN drink heeft u wel eens haast? binnen één uur! gratis Soest er Courant van donderdag 30 november 19TX Soesterbergsestraat44 telefoon 2045 Het is al geruime tyd geleden dat u iets over een te vormen hulpcentrale hebt kunnen lezen. Tot vreugde van het bestuur is de Stichting Hulpcentrale Soest thans een feit geworden, zodat het werk dat al enkele jaren in alle stilte ver richt werd, nu ook een officieel karakter draagt. talloze, op het ook minder urgente ge vallen van een bezoek aan de dokter, van het wandelen met een invalide in een wagentje. In allerlei van dergelijke situaties kan men aankloppen bij de Hulpcentrale. In de afgelopen maanden is gebleken dat deze zelden vergeefs een beroep heeft gedaan op één (of meer) van haar ruim 30 medewerksters. Het bestuur van de Hulpcentrale isl samengesteld uit vertegenwoordigsters j van diverse groeperingen, die zich al| op een of andere wijze met hulpver lening bezighouden. Hierdoor is een goede samenwerking met deze instan ties verzekerd. Ook heeft het bestuur geregeld kontakt met de Gezinsver zorging en de Kruisverenigingen. De Hulpcentrale is niet aan enige kerk gebonden, maar draagt een algemeen karakter. Waar gaat het b(j de Hulpcentrale om? Ondanks alle voorzieningen, die er in Soest getroffen zijn om hulp te bieden aan zieken, bejaarden of invaliden en hun gezinnen, zijn er nog altijd veel gevallen waarin die hulp niet geboden kan worden. Daar zijn ajlerlpi redenen voor: er is nog geen gezinsverzorgster beschik baar; de tijd tussen, vertrek van hulp en de thuiskomst van gezinsleden moet worden overbrugd; de patiënt is nog geen 65 jaar en komt dus niet in aan merking voor een bejaardenhulp; de ELECTROTECHNISCH BUREAU Grote sortering hangverllchtlng en staande lampen howroom Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 Zes weken Voor de geboden hulp wordt een klei ne vergoeding gevraagd voor admini stratiekosten en 1,- pér uur, waar van een gedeelte in de kas van de Hulpcentrale gestort wordt. In prin> cipe wordt de hulp - die bedoeld is voor echte noodgevallen - niet langer dan 6 weken verleend. In die periode zoekt het bestuur van de Hulpcentrale zo nodig mee naar een bevredigende blijvende oplossing van de moeilijk heden. Meer helpsters gevraagd Tot nu toe heeft de Hulpcentrale ln vele, vaak moeilijke en arbeidsinten sieve gevallen kunnen helpen. Het zou echter bijzonder prettig, ja noodzake lijk, zijn als de lijst van degenen die hulp willen geven nog veel langer .werd! Daarom wil het bestuur graag een beroep doen op allen die bereid zijn een deel van hun tijd ter beschik king te stellen van mensen die in moeilijke omstandigheden verkeren. Vooral jongeren en mensen die op on geregelde tijden kunnen inspringen - PRIVÉ ZWEMBAD?| Weet u dat er een automatisch bad bestaat met: Sprankelend water door uniek I skimming systeem aan de Ij gehele omtrek van het bad 1 I Automatische bodemreiniger "1 Constructie die bestand is te-1 I gen vorst en ruwe behandeling I Praktisch geen onderhoud i I* Tien jaar garantie. ZUID NED. BASSINBOUW IHagedoorn, LANAKEN (B) Tel. 0932-11 -17070 zoals 's morgens vroeg of laat in de middag - zijn zeer welkom. Wilt u meer weten over de mogelijkheden die hier liggen, stelt u zich dan in ver binding met één van de hieronder ver melde bestuursleden. Mevr. Van Weering-Postma, Heideweg 80, U.V.V., voorzitster. Mevr. Kloek-Pott, Bartolottilaan 39, Herv. Vrouwen Dienst, secretaresse. Mevr. v. d. Veer-Woudstra, Ereprijs- straat 106, Hum. Verbond, penning- meesteresse. Mevr. Nagtegaal-Bijlsma, Plasweg 52, fed. raad voor bejaardenwerk. Mevr. Bloem-de Boer, Valeriaanstraat 110, Raad v. Kerken. Mevr. Wols-Denneman, Veenbesstraat 434, Kath. Vrouwen Gilde. Mevr. Bolhuis-Domselaar, Bartolotti laan 7, Geref. Zusterkring. Als u plotseling hulp nodig hebt kunt u zich wenden tot één van de twee bestuursleden die belast zijn met de verdeling van de werkzaamheden. Zolang het financieel nog niet mogelijk is voor deze taak een gesalarieerde kracht aan te trekken, bestaat de kans dat u degenen die u belt, niet thuis treft. Probeert u dat 't andere num mer of belt u een uurtje later nog eens. Deze adressen zijn: Mevrouw Wols, fel. 7279 en mevrouw Bolhuis, tel 3812. Na 8 jaar aan de Nieuweweg zaken te hebben gedaan, was het vrijdagmiddag voor het „Automateriaal- en Gereedschappenbedryf van de heer G. v. d. Munt, na 4 maanden werken van 's morgens 8.00 uur tot 's nachts 1.00 uur, eindelijk zover dat hij zijn nieuwe bedrijf aan de laanstraat 80 alhier officieel kon openen. Dit ging dan ook gepaard met een receptie voor zijn cliënten en lever anciers, en er bestond enorm veel belangstelling van alle kanten. Zelfs uit Duitsland bestond er belang stelling voor dit nieuwe bedrijf. Het was voor de heer G. v. d. Munt ook wel noodzakelijk dat hij dit pand liet bouwen, want in zijn oude be drijf aan de Nieuweweg had hij een chronisch gebrek aan ruimte voor zijn materiaal. Het nieuwe bedrijf ziet er dan ook overzichtelijke uit. Alles op het gebied van automateri alen en gereedschappen is dan ook goed tentoongesteld. Het is dan ook een van de grootste bedrijven in de omgeving, de vloer oppervlakte bedraagt zo'n 590 meter, daarom is het ook uit twee verdie pingen gebouwd. Dit is dan ook tot stand gekomen door verschillende Soester bedrijven. De doelmatige opzet was in handenv an architektenburo G. Voskuilen, de so lide bouw is verzorgd door de Soester Bouw Mij. Het stukadoorswerk was in handen van de firma van de Gebr. Wassenaar en de elektra kwam uit handen van de fa. F. Boman. De grote riante parkeerplaats die er bij dit bedrijf aanwezig is werd be straat door de fa. A. Snijders. Voor de receptie om 16.00 uur begon, was het nieuwe bedrijf al één grote bloemenzee. Zelfs tijdens de receptie werden er nog schitterende bloem stukken en cadeaus aangeboden. De heer v. d. Munt kan ook terugzien op een bijzonder geslaagde receptie. Vermeldenswaard is dat er bij dit nieuwe bedrijf van de heer G. v. d. Munt een hypermoderne afdeling is gevestigd voor de Rem- en Frictie- dienst waar het zwaarste automate riaal kan worden verwerkt. Ook de verkoop voor Industrie-gereedschap neemt steeds groter vormen aan en ook hierin is de heer v. d. Munt goed voorzien, en men zal zeker aan ieders wensen kunnen voldoen in dit nieuwe bedrijf. Van 10 tot en met 15 december a.s. wordt in Nederland de nationale aktie „Kom over de brug" gehouden. Een aktie van de gezamenlijke kerken in Neder land om 50 miljoen gulden bijeen te brengen voor hulp aan kerkelijke projec ten in ontwikkelingslanden Naast en tegelijkertijd met deze aktie vindt de jeugdaktie plaats, een aktie die de jeugd hier in Nederland geld bijeen laat brengen voor jeugdproblemen in de ontwikkelingslanden. Deze aktie wordt per plaats door een jeugdcontactgroep georganiseerd. Zo ook in Soest. Al enkele mganden is deze groep druk bezig aan de voorbereiding van de aktie. Men hoopt 30.000 gulden bijeen te brengen, dat bestemd wordt voor een dorp voor verlaten kinderen in Abéché, Tsjaad in Afrika. De Soester aktiegroep meent te moe ten afzien van een huis-aan-huis col lecte, omdat daarmee de plannen van de ouderen, de grote „Kom over de Brug"-aktie doorkruist wordt en nie mand meer begrijpt hoe de organisatie in elkaar zit. Jeugdprogramma Daarom heeft de jeugdcontactgroep voor de week van 10 tot 15 december het volgende programma^ samengesteld: Zondag 10 december: 19.00 üür Jeugd- appèl in de WHhelminakerk- aan de Soesterbergsestraat. Maandag 11 december: van 17.00 tot 19.00 uur, Eten in De Open Hof (aard. met sperciebonen). Vooral bestemd voor kinderen. Dinsdag 12 december: van 17.00 tot 20,00 uur, Eten in De Open Hof (Boe renkool met Unoxworst). Woensdag 13 december: van 16.00 tot 20.00 uur, Eten in De Open Hof (Pan nekoeken). Donderdag 14 december: van 17.00 tot 19.00 uur, Eten in De Open Hof (Erw tensoep met Unoxworst). Van 20.00 tot 24.00 uur, Discoavond met enkele loterijen (fancy fair). Me dewerking verlenen enkele bekende Soestenaren o.a. Peter Koelewijn. Vier avonden in de week dus „eten voor een goed doel", waarvoor uiter aard een vergoeding gevraagd zal worden. De opbrengst is bestemd voor Abéché in Tsjaad. Tijdens, alle maaltijden .worden kunst voorwerpen verkocht, 'die geblaakt werden door leerlingen van de Soester scholen. Dinsdagavond worden er na de maal tijd films vertoond, die gemaakt wer den door het „Kom over de Brug"- filmteam. Getoond zal worden waar het geld naar toe gaat. Voor de disco avond wordt een gulden entree ge vraagd. Iedereen is welkom. Verdere inlichtingen worden gaarne verstrekt via telefoonnummer 4983. Abéché Abéché is een stad aan de rand van de Sahara in de republiek Tsjaad. In een kleine zendingspost pogen een vroedvrouw en een verpleegster stalte te geven aan de opdracht van de Kerk, in dit sterk Islamitisch ge bied. Voor zwervertjes en te vondeling ge legde baby's zijn een aantal kleine huisjes gebouwd, in een kinderdorp, waar telkens zes kleine kinderen met een Tsjadese vrouw als verzorgster kunnen wonen en leven. Op het mo ment zijn er 30 kinderen tussen 0 en 5 jaar, met 10 verzorgsters. De aanwas is echter te groot, de ruimte veel te klein. Er moeten zeker nog twee huis jes bij komen. Dip kosten -ƒ 8000,— per stuk, zonder de grond. En de huisjes moeten,; worden ingericht met bedden êfi'z. Het totale projekt kost ƒ30.000, „KOM OVER DE BRUG". Interkerkelijke aktie voor de kerken van de Derde Wereld doet beroep op alle leden der deelnemende kerken in Nederland. Wij vernamen van de voorzitter van het plaatselijk werkcomité, de heer W. A. Veldhuizen, dat de organisatie van de aktie „Kom over de brug" in Soest nu bijna rond is. De adressen van de leden der deelnemende kerken zijn aange bracht op de enveloppen, die op 11 december door ongeveer 400 personen zullen worden bezorgd. Zoals in het hele land zullen dus op 11 december de leden der protestantse en katholieke kerken een envelop thuisbezorgd krij gen met informatiemateriaal. Op 15 december zullen die envelop pen (nu, naar de organisatoren hopen, goed gevuld) worden opge haald. Nop op dezelfde avond zal men via de televisie (22.45-00.30) kun nen zien of Nederland inderdaad „over de brug" gekomen is. Of de vijftig miljoen gulden, die voor 744 projekten van de kerken in de Derde Wereld gevraagd wordt, er inderdaad gekomen is. Het comité te Soest gelooft dat de aktie zal slagen. De reakties zijn bijzonder positief. Als wij werkelijk solidair zijn, dan slaagt de aktie tot en met. >o kom-over de brug In het gemeentelijke voorlichtingsblad „Op 't Hoogt", worden de bewoners uitgenodigd de openbare begrotingsbe handeling bij te wonen. Deze openbare behandeling vindt plaats in de instruc tiezaal van de brandweerkazerne, op maandagavond 11 december a.s., om 19.30 uur en op woensdag 13 december, vanaf 's morgens 9.00 uur. Vooral de maandagavondbehandeling kan interessant worden, daar enige fractievoorzitters het voornemen schij nen te hebben, fris van de lever en niet van papier, hun algemene be schouwing te geven. Het ligt zelfs in de bedoeling dat, in afwijking met andere jaren, burgemeester en wethou ders de sprekers direct zullen beant woorden. Het eerste literair café chantant bij Artishock is een succes geworden. Op deze avond hield de belgische dichter Jan Behrmans de bundel verzamelde gedichten van de Soester dichter Jan Visser ten doop. Hij deed dat letter lijk door het boekje in een teil water te gooien. Berghmans hield verder een lezing over de verhouding Nederland-België op literair en cultureel gebied en trad later op de avond nog op met een aantal voordrachten. Tijdens de avond zongen leerlingen van het Christelijk Gymnasium te Utrecht liederen van Bertolt Brecht uit zijn toneelstuk Der Gute Mensch Von Sezuan, vertaald door Gerrit Kouwenaar. Deze liederen werden toe gelicht door Joop Delmar. De zangers Winanda van Vliet, Afke Gerritsen en Allard Teune werden begeleid door Lo Colette, piano; Peter Le Coq, slag werk en Sonja Oomkens, blokfluit. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Ingaande 2 december a.s. zal het Luchtmachtmuseum op de Vliegbasis Soesterberg voor het publiek gesloten worden. Het zal weer heropend wor den op zaterdag 31 maart 1973. Bij een brandje in de brievenbus, die staat op de hoek van de Bosstraat en de Den Blieklaan, gingen twaalf post stukken verloren. De politie neemt aan dat het kwajongenswerk is geweest, bouwtje. Er wordt niets vermist. In een tijdsbestek van vijf en een half uur, van 's morgens zeven tot 's mid dags half één, werden in Soesterberg 167 processen-verbaal „uitgedeeld" voor overtreding van de maximum snelheid. De Sint Nicolaas-intocht te Soest werd dit jaar naar mijn mening een banale vertoning. Juist een gebeuren als dit dient toch een feest te zijn voor de kleine kin deren en geen reklamerit voor groeps belangen, sex en politiek. Ik begrijp niet, dat de organisatoren hiervan zoiets hebben kunnen toestaan of hebben bedacht. Voor de bedenkers van deze zielige manifestatie heb ik slechts een driewerf „bah" over. Onze plaatsgenoot en sportvisser, de heer W. Kraay, wonende Julianalaan 65, deed zondagmiddag de vangst van zijn leven, toen hij een enorme snoek van 116 centimeter lengte aan de haak sloeg. De plaats van de vangst was de uitmonding van de Praamgracht in de Eem. De snoek werd gevangen met 'n hengel, die geaasd was met een le vend visje. Ander half uur duurde de sportieve strijd, waarbij het er om ging de snoek volledig af te matten, waardoor het mogelijk werd de roof vis met zo weinig mogelijk schade te pioniers in.textielreiniging koningsweg 16 en koninglnnelaan 42 Voor de opening van Sintekraam !n het Artishockgebouw moest Sinterklaas een „Alternatief" lint doorknippen. deren moeten zich ook wel eens aan passen aan de jeugd, ze moeten zich ook vernieuwen", aldus Sint Nicolaas. Hij dacht tijdens de Sintekraam (die tot 2 december duurt) veel nieuwe cadeaus aan te treffen. Na de rondgang over de markt ln de beneden- en bovenzalen van het -ge bouw, kon het talrijke publiek aan de kraampjes terecht. A. P. ROS kunnen landen. Ook de heer Kraay is een sportvisser, die zijn vangst voor later bewaart, want hij hield de snoek in goede conditie, en heeft de vis één dezer dagen de vrijheid weer gegeven in de Wijde Bliek onder Kortenhoef. Reeds lang voor zeven uur stonden tientallen ouders met hun kinderen de komst van" de Sint af te wachten. In tussen werd er uit volle borst gezon gen. Het werd pas stil, toen de Sint met drie van z'n kleinste Zwarte Pie ten arriveerde. Het gezelschap werd verwelkomd door Pieter van Zitten, die de wens uitsprak dat er veel koek en weinig gard zou worden uitgedeeld gedurende het verblijf van de Sint in Nederland. Nadat de Sint met de door Mannon Lichtveld op een feauteuilkussen aan geboden schaar het laken had door geknipt^ zei hij speciaal naar Arti shock te zijn gekomen' om zich te oriënteren over de cadeaus. „De ou- magie cleaning van super cleaner is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, stuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd 9P ons adres koningsweg 16 helpen wij u zelfs wij halen en bezorgen Hy was ervoor gekhipt, Sint Nicolaas. Alsof het dagelijks werk was opende hy vrijdagavond in het stampvolle Artishock-gebouw de mini-kunstmarkt „Sinte kraam" door het doorknippen van een alternatief, kamerbreed lint. Na een toe spraakje ging Sinterklaas alle kramen langs om tenslotte in de soos te ein digen, „want ik hou wel van gezelligheid".

Soester Courant | 1972 | | pagina 13