Driehonderd gulden extra uitkering voor gedwongen verhuizing Enthousiast welkom voor St. Nicolaas "Ton Beuken Alternatief gedoe in optocht raakte kant nog wal Nicolaas Kerkstraat Promenade Grote keus in St. Nicolaas geschenken FIRMA SPIJKER AUTORIJSCHOOL M. LOS AUTOBEDRIJF J. W. HUIOEN VOOR UW Frans Bosman N.V. Vijftienhonderd gulden is te weinig Horloges Wandklokken Schoorsleenklokken Wekkers - Fantassewekkers Reiswekkers - Keukenklokken Gouden ringen Gouden, zilveren en doublé sieraden Goud op zilver Horlogebanden Barometers - Leesglazen Hygrometers - Thermometers UW SUCCES IS ONZE REULAME Plasweg 25 Soest-Zuid Tel. 02155-6520 Jury begrijpt niet alles van kinderpsychologie BRUIDSREPORTAGE KINDERSERIE ATELIER- PERS- en BEDRIJFSFOTOGRAFIE zowel in kleur als zw.-wit Drumband en Mininettenkorps „De Springbokken" maakten goede indruk Soester Courant van donderdag 30 november 1972 ELECTROTECHNISCH BUREAU Verkoop - Radio - T.V. - Service Dealer van: B en O, Blaupunkt, Philips, Nordmende, Akai, Sony en National Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 Serviceplaats: Birkstraat 48 Telefoon 3367-8978 gezellig inkopen doen dinsdag 28 november tjm vrijdag 1 december en maandag 4december tot 9 uur 's avonds in het gezellige shopping-centre HILVERSUM AVIA parking en nog 1500 parkeerplaatsen in de omgeving In; een zeer soepel verlopen vergadering hebben de leden van de woningbouw vereniging St. Jozef te Soesterberg, gisteravond te horen gekregen, dat zü met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid kunnen'rekenen op een extra uit tering van driehonderd gulden voor verhuiskosten, boven het bij de wet vast gestelde bedrag van ƒ1500,kosten, die zij moeten maken in verband met gedwongen verhuizing naar nieuwe woningen. in goud, doublé, staal en chroom zowel modern als klassiek ruime keuze zowel voor dames als heren manchetknopen - slavenbanden in goud, doublé, staal en Ieder SOESTERBERGSESTRAAT 26 - TELEFOON 2982 de driehonderd gulden betrof zei hij teleurgesteld te zijn „wij zijn natuur lijk met alles blij, maar er toch niet gelukkig mee. Vijfhonderd gulden was redelijker geweest". De heer P. Pieren vroeg bij het over leg met de minister ook de Vereni ging van Nederlandse gemeenten in te schakelen. De heer De Haan zegde dat direct toe, daarbij aantekenend dat hier G. S. niet vergeten moest worden. Juffrouw H. P. Lensink merkte op dat zij in het betoog van de wethouder een woord van waardering voor de bewoners gemist had „dat was beter geweest dan de trap na, die u in de raadsvergadering gaf". De heer De Haan antwoordde dat de trap-na zeker niet voor alle bewoners bedoeld was, maar bestemd was voor diegenen die de nieuwbouw bewust hadden tegengewerkt. Wat het woord van waardering betrof zei hij: „U is te vroeg met uw opmerking. De zaak is nog niet klaar. We kunnen beter wachten tot het projekt is afgesloten. Dan zullen we hier zeker op terug ko men". Dat woord van waardering sprak wel de heer J. van Poppelen, die de wet houder bovendien vroeg te bezien of er niet alsnog, binnen het terrein van de gemeenten financiën, een moge lijkheid was een hogere vergoeding te geven „zonder precedenten te schep pen". Ook dat zegde de wethouder toe, daarbij nogmaals benadrukkend dat raadsbesluiten goedkeuring van G. S. behoeven. Desgevraagd zei de wethouder te ho pen het voorstel voor de uitkering van de driehonderd gulden nog in decem ber aan de raad te kunnen voorleggen, waarna, na goedkeuring van G. S. (ongeveer 7 8 weken) mogelijk half februari de uitreiking kon plaats vin den. Bekeken zal ook nog worden of be woners die een andere woning betrek ken, b.v. een bejaardenflat, ook nog in aanmerking komen voor het zgn. „doorstromingsgeld". Dit probleem dat aan de orde werd gesteld, bleek terug te voeren te zijn tot een^ onjuiste informatie van de maatschappelijk werkster, die overi gens veel nuttig werk gedaan had, maar in dit geval niet over de juiste gegevens zou hebben beschikt. Resumerend zei de heer De Haan, dat b. en w. zo snel mogelijk het voorstel voor de uitkering van de driehonderd gulden btf de raad zou indienen; de v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 W\j lessen in OPEL ASCONA - OPEL KADETT DAF GedipL V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P overheid zullen vragen een hogere vergoeding beschikbaar te stellen en bjj afsluiting van het project alle be woners nog eenmaal bjjeen te zullen roepen voor het geven van een totaal overzicht van de werkzaamheden. Voor de vergadering bestond grote belangstelling, niet alleen van de be woners. De raad was vertegenwoor digd door de heren J. Detmar (VVD), P. Pieren (PAK), J. van Poppelen en A. Smit (KVP) en D. Hoekstra (Pr. Chr.). Van de wijkraad waren aanwe zig de heren J. Veenendaal, G. van Aalst en P. Bloemendaal. Op de kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken wel te verstaan. Want die staat vol begeerlijke kunststukjes. U kunt ze vaak tegen lachwekkend lage prijsjes bemachtigen. Stap maar eens binnen. Bi; Ton Beuken, tegenover het busstation in Soest-Zuid. Dealer van: LADA - ZASTAVA SCALDIA voor Soest en omstreken. Louisa Plakke, klas 2. 2e pr. Marien Jonkheim, klas 4. Willibrordusschool: le pr. Ron Briedé, klas 4. 2e pr. Elsje Guasten, klas 6. 2e pr. Stan Uyland, klas 4. 2e pr. Wil- fred Egbers, klas 6. 2e pr. Rob Klaas- sen, klas 6. 2e pr. Peter Keijzer, klas 1. Dudgerusschool: le pr. Joop Gerrits, klas 6. 2e pr. Chantal Bloemhard, klas 4. 2e pr. Arnold Hagen, klas 1. 2e pr. Mirjam Stalpers, klas 4. 2e pr. A. Rosa Kersten, klas 1. Bonifaciusschool: le pr. Rich. Kramer, klas 1. 2e pr. Ilse v. Schalkwijk, klas 3. 2e pr. Hans Kramer, klas 6. 2e pr. Renata Smits, klas 3. 2e pr. Jan Bart, klas 3. Groen v. Prinstererschool: le pr. Nello de Koster, klas 6a. 2e pr. Anita Vreug- denhil, klas 6a. 2. pr. Ingrid v. Oest, klas 1. 2e pr. Saskia Verwoerd, klas 1. 2e pr. Paul v. Scharrenberg, ldas 1. Prins Willem Alex. school: le pr. Ariette v. Bennekom, klas 6. 2e pr. Pe tra Mody, klas 5. 2e pr. Sybille Jan sen, klas 3. 2e pr. Jouen Schneider, klas 3. 2e pr. Sander v. d. Broek, klas 2. Mariaschool: le pr. Madeion de Roo- vere, klas 4. 2e pr. Rob Comans, klas 6. 2e pr. Ina Jansen, klas 1. 2e pr. Frank Smit, klas 5. 2e pr. Eric Allard, klas 3. De Wiekslag le pr. Marlies Banens, klas 5. 2e pr. Miett Molnar, klas 1. 2e1 pr. Tessa v. Overbeek, klas 2. 2e pr. Arja Greefhorst, klas 6. 2e pr. Jean- nette Konijn, klas 4. EEMNESSERWEG 81 - BAARN - TEL. 02154 - 7552 De eerste prjjs bjj de Sint Nicolaas optocht was voor de goed verzorgde wagen van wandelsportvereniging „Olympia". Het bedrag werd later met nog eens vijftien gulden verhoogd, toen bleek dat voor de gedwongen verhuizing een vestigingsvergunning nodig was, waar voor vijftien gulden leges betaald moet worden. Wethouder K. de Haan, die de verga dering voorzat, kon dit bedrag, zij het onder enig voorbehoud toezeggen. Het wordt geput uit een reeds voor de oor log, ten behoeve van het woningbeleid gevormd fonds, waaraan ook in latere jaren reserves werden toegevoegd. Hij stelde dat de 1500 gulden vergoe ding aan de lage kant was, maar dat van de zijde van het Ministerie van Volkshuisvesting voorshand geen ho ger bedrag te verwachten was. Het college van b. en w. had nog een po ging gedaan het geld, dat de woning bouwverenigingen krijgen toegewezen in verband met krotopruiming en krotontruiming, hiervoor beschikbaar stellen, maar het was daarin niet ge slaagd. Overigens meende hij dat het Mini sterie, met het toewijzen van een be drag van 1900 gulden voor gedwongen verhuizing in grote gemeenten, de hele kwestie discutabel gesteld had. Zijn voorbehoud voor de extra 300 gulden, betrof de goedkeuring van G.S. waaraan raadsbesluiten onderhe vig zijn. Hij meende echter dat van de zijde van de provincie geen be zwaren gemaakt zouden worden. De voorzitter van de woningbouw vereniging, de heer J. Korte, meende- in aansluiting hierop, dat de kleinere gemeenten gediscrimineerd werden, omdat zjjnsinziens verhuiskosten daar niet lager zouden zjjn. Hjj wist bo vendien dat men in Amsterdam ver der ging en een vergoeding tot drie duizend gulden gaf en vond het daar om niet meer dan logisch dat de ge meente Soest de overheid alsnog voor een hogere vergoeding zou aanspreken. De voorzitter van de bewonerscom missie de heer H. Stel, was het daar- De drumband van de A.G.V. „De Springbokken" heeft zich zaterdag j.1. het eerst in nieuw uniform en in een nieuwe formatie aan de Soester be volking gepresenteerd. Uit reactie's is wel gebleken dat de keuze van het geheel juist is geweest. Op straat bleek het geheel een correcte en ent housiast muziek makende formatie te zijn. Hieruit valt niet af te leiden dat m,en er al is. Integendeel, er zal hard gewerkt moeten worden om tot een hoger prestatie-niveau te komen, ge lukkig dat elk lid zich hiervoor volle dig inzet. Wellicht dat er onder de jongeren nog Zaterdagmiddag heeft Sint Nicolaas ook in Soest zjjn intrede gedaan. Toen hjj om half twee met de trein uit Utrecht bjj het station Soest-Zuid arriveerde, werd hjj enthousiast toegejuicht door vele honderden kinderen en hun ouders, die hem daar stonden op te wachten. De volledige uitslag van de St. Nico laas tekenwedstrijd 1972 is als volgt: Kleuterscholen ,,'t Klimrek": 2e pr. Cor Goeberius. 2e pr. Nancy ten Hove. ,,'t Hummelhonk": 2e pr. José v. Soest. 2e pr. Joepi Koele wijn. ,,'t Vinkennest": 2e pr. Eric Krops. 2e pr. Sandra v. Oest. 2e pr. Olivier Noordam. Basis scholen 'Sav.orrün. Lohtnan school: le pr. Irene O Verduin, klas 3. 2e pr. Ingrid Smit, klas 5. 2e pr. Sijtje Brouwer, klas 2. 2e pr. Ria Pothoven, klas 5. 2e pr. Jasper Steffens, klas 6. Minister de Visserschool: le pr. René Klaassen, klas 4. 2e pr. René Brink, klas 1. 2e pr. Simone Fidder, klas 6. 2e pr. Alida v. d. Hoek, klas 3. 2e pr. Christine Verweij, klas 5. 2e pr. Pieter v. Oordt, klas 2. Margrietschool: le pr. Jan W. Ham ming, klas 1. 2e pr. Yvonne Dekking, klas 6. 2e pr. Trix Berkhof, klas 3. 2e pr. Arii Klarenbeek, klas 4. 2e pr. mee eens, maar hij vroeg zich af of de gemeente deze kwestie niet beter vooraf had kunnen behandelen. Hij verweet hen min of meer een te af wachtende houding te hebben aange nomen. Ook vroeg hij de wethouder waarom de gemeente -plotseling niet meer met de bewonerscommissie had willen praten en rechtstreeks contact opnam met de individuele bewoners. Zij hadden er een extra vergadering aan moeten besteden, waarop de be woners hun vertrouwen in de com missie hadden uitgesproken. Verder vond hij het onjuist dat in een ge meenteraadsvergadering de bewoners verweten was, dat zij de nieuwbouw opgehouden hadden. Naar zijn mening lag dat aan de* autoriteiten, die de plannen niet tijdig gereed hadden. Wat Op het perron werd hij welkom ge heten door de heer J. C. Brouwer, van de plaatselijke VW, die zei het prettig te vinden dat de Sint op zijn reis door Nederland enkele dagen bij de vele zoete kinderen in Soest wilde doorbrengen. De Sint, tóch een beetje doof gewor den, want hij hoorde het gejuich van de kinderen niet zo goed, dankte voor de vriendelijke woorden. Hij infor meerde bij de kinderen of zij Pedro en mevrouw Gerstekorrel ook gezien hadden en verzocht hen toch vooral mee te helppen. zoeken naar deze zoek geraakte Piet. Vervolgens maakte Hij, geassisteerd door een „brouwende" Piet, de namen van enige kinderen bekend, die win naars waren bij de schooltekenwed- strijd. Daarna nam Hij plaats in de met twee paarden bespannen calèche en begon Hij, vooraf gegaan door majo rettes en de Soester Harmonie PVO en gevolgd door een kleine stoet, met aan het hoofd de leuk geüniformeerde en correct musicerende nieuwe drumband van de gymnastiekvereniging „De Springbokken", aan Zijn zegetocht door Soest. In de stoet, die vooraf beoordeeld werd door een jury, bestaande uit Paula van Alphen, Jean Dulieu, Carel Voges en Werner Paans, liepen een twaalftal groepen mee, waarvan helaas enkelen volkomen uit de toon vielen. Spullenhulp met o.a. een blote etalage pop en een alternatieve Sinterklaas in bed en de Wereldwinkel met enkele, voor kinderen zeker onbegrijpelijke teksten, hoorden hier niet in thuis en gaven bovendien het geheel een rom melig aanzien. De tocht voerde Sint Nicolaas, om stuwd door vele snoep-uitdelende Zwarte Pieten, via de Ossendamweg, de Soesterbergsestraat en de rijksweg naar het gemeentehuis, waar Hij op gewacht werd door de burgemeester. In haar toespraak zei mevrouw Corver te mogen veronderstellen dat de Sint in de loop der jaren Soest wel had zien veranderen, maar zij meende, onder grote bijval, dat de kinderen nog even zoet waren als vroeger. Met de heer Brouwer zong zij daarna, met muzikale begeleiding van PVO, een Sinterklaas hieldje daarbij uit bundig geassisteerd door de vele kin deren. De Sint beaamde dat er in Soest slechts zoete kinderen waren en Hij dankte de burgemeester voor haar ont vangst. Hij bood haar vervolgens een grote taart aan en las daarna de na men van de prijswinnende groepen voor, die meeliepen in de stoet. Bij de groepen was de eerste prijs voor de wandelsportvereniging „Olym pia", die er ook dit jaar weer bijzon der veel werk van gemaakt had; de tweede prijs was voor de kabouters van de padvindstersgroep en de derde prijs voor Spullenhulp. De alternatieve sin terklaas werd door de jury bedacht met een eervolle vermelding. De eerste prijs bij de individuele deel nemers ging naar Gerry Menke; 2. Johny Werkhoven en 3. Marlanda Kuyper. Na de ontvangst op het gemeentehuis zette de stoet zich weer in beweging voor de tocht naar De Smitshof. Daarbij verving Olympia's drumband P.V.O. Het liep de organisatoren kennelijk wat uit de hand, want met grote tus senpauzen passeerden de groepen, waardoor er nauwelijks nog sprake was van een stoet. Ook op de Smitshof sprak de Sint Begeleid door P.V.O. zong de burgemeester samen met de heer J. Brouwer van de V.V.V. een duet ter ere van de Sint Nicolaas. de wachtende kinderen toe, waarna de stoet ontbonden werd. liefhebbers zijn, die zich aangetrokken, voelen tot een dergelijke manier van gezamenlijk musiceren. Welnu, u bent hartelijk welkom op de repetitieavond, maandag van 19.00 uur tot 21.00 uur,, in de Mariaschool te Soestdijk. Speciaalzaak voor radiOj televisie én afspeelapparatuur Exclusief sterdealer van: GRUNDIG NORDMENDE SONY B O DUAL Adviseurs voor beeld en geluid Kerkstraat" 3, SOEST (naast de Oude Kerk) tel. 5677 (02155)

Soester Courant | 1972 | | pagina 5