Raad lichte gemeentebegroting door Firma H> Rodenhuis, groothandel in hout EO J 14152* vrijdagvoordeel ...en ook op zaterdag Nieuw telefoonnummer Drukkerij Smit Soester Courant Donderdag 7 december 1972 51e jaargang uo. 15 Uitg'aveDrukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 2566-5151 - Postgiro 126156 WEDEROM WISSELVALLIG HEID met ingang van 9 december 1972 121 vragen over eigen huishouding Investeringsnota De weg over de Eng Begeleiding diensthoofden Woningbedrijf Gemeentewerken Nieuwe vestiging op het industrieterrein Schoolzwemmen Het oog gericht op Russen vragen hulp Aanrijding tegen geparkeerde auto deze zeer goed gemaakte en praktische slaapbank S OESTER 8 COURANT Abonnement per kwartaal 4,75. Buiten Soest per kwartaal 9,- Verschijnt iedere donderdag De verkiezing is niet helemaal verlo pen volgens het boekje van de onder zoekers en voorspellers. De winst voor de PPR is wel een van de opmerke lijkste verschillen met de enquête-uit slagen, die niet op een dergelijke om vang daarvan wezen. De winst voor de VVD is ook wat groter uitgeval len dan verwacht. Het grote verlies van de KVP was al eens voorspeld, maar dat het verlies van acht zetels werkelijkheid werd heeft zeker de KVP zelf nog erg verrast en teleur gesteld. Het wordt verklaard door het feit dat het kiezersvolk in steeds sterkere mate nu weieens precies wil weten wat een politieke partij wil verwerke lijken. Daar is met de KVP nooit veel op te bouwen geweest. De woorden waren voor velen wel goed, maar ze werden te weinig door de daden bewaarheid. Het geschipper was en is er niet bij van de lucht, een vaste lijn viel er nauwelijks door te ontdekken. En wederom zien we, direkt na deze verkiezing, de wisselvaligheid van de KVP-leding. Beslist niet weer een sa mengaan met de VVD. Het beste be wijs dat de leiding inderdaad niet weet wat ze eigenlijk wil. Er is geen eigen weg, die door alles heen wordt ge volgd. Telkens weer hangt men de huik naar de wind, draait de KVP mee. Dan weer eens haar ene en dan weer haar andere vleugel teleurstel lend of tegemoetkomend. Ze heeft nu de rekening gepresenteerd gekregen en moeten betalen met het verlies van acht zetels en die vai) haar aanzien als leidinggevende politieke partij. Het is vooral deze afgang die de vor ming, van een nieuw kabinet uiterst moeilijk maakt. Een links minderheidskabinet blijft mogelijk, maar zou in menig opzicht toch wel op de nodige steun van de konfessionele zijde moeten kunnen re kenen om het een voldoende tijd vol te houden. Maar wederzijds moet men oppassen voor gezichtsverlies. De P. v. d. A. kan voor het verkrijgen van die steun niet gemakkelijk be langrijke konsessies doen, de KVP kan geen steun toezeggen zonder de nodige konsessies. Een zekere toenadering leek vóór de verkiezing als het meest onmogelijke. Doch we herinneren ons reeds begin oktober te hebben geschreven, dat dit geen vaststaand feit blijft na de ver kiezing. En als we nu uitspraken van beide zijden, van de KVP en van P. v. d. A. zuiver beluisteren, dan zitten hier heel voorzichtige elementen van aftasting in om uiteindelijk toch maar 'n beetje tot elkaar te komen. Dat kan dan zowel in het ene als in het andere kamp tot teleurstellingen en moeilijkheden leiden. Maar wat wil men? Het land heeft een regeerbaar kabinet nodig. De stembusuitslag geeft daar geen vaststaande handleiding voor aan, dus moet er een worden ontworpen. We kunnen het praktische politiek noemen als de KVP in zo'n situatie dan de nodige soepelheid weet op te brengen. Maar die soepelheid dan naar de ene en dan naar de andere kant tonend maakt het voor de kiezer steeds onduidelijker. De elasticiteit raakt er uit. Men wil nu weieens een stevige band zien, wéten waar men aan toe is. Tijdens het onderzoek in de afdelingen van de gemeenteraad van de bedrijfs- begrotingen en de gemeentebegroting voor het jaar 1973, werden 121 vragen gesteld over zeer uiteenlopende, op de gemeentehuishouding betrekking heb bende, zaken. Dit de antwoorden van het college van burgemeester en wethouders blijkt on dermeer dat de rioolwaterzuiveringsinstallaties per 1 januari 1973 overgedragen worden aan de provincie en dat de gemeente vanaf die datum geen uitgaven met betrekking tot de zuivering van afvalwater meer hoeft te doen. Vanaf 1973 komt er voor de „gebruikers van woonpercelen", zoals dat heet, een heffing, groot ƒ63,84 per woning. De „Proeve van een Investeringsnota" voor de jaren 1971-1985 lijkt te zijn achterhaald. Dit blijkt uit de vraag, de nota, zo spoedig mogelijk na de behandeling van de begroting te her zien. Men vraagt ook om meerjaren begroting en constateert dat in de begroting, voor 1973 de bedragen bui ten de kapitaalsfeer, voornamelijk in de welzijnssector, belangrijk hoger zijn. De vragenstellers spreken het vermoeden uit dat deze kosten „mede gezien de achterstand in Soest" steeds hoger zullen worden. Men wil daarom een „dikke vinger in de pap" hebben bij diverse instellin gen, die uit de subsidie-ruif eten. Het college antwoordt dat de inves teringsnota moet gezien worden als 'n programma van wenselijkheden en niet als een vastomlijnd plan. Er is steeds gesteld dat voor de uitvoering de nodige financieringsmiddelen aan wezig moesten zijn. De reden om voor 1973 van de investeringsnota af te wij ken is, dat er absolute zekerheid be staat dat bepaalde investeringen geen doorgang kunnen vinden omdat de ge raamde dekkingsmiddelen dat jaar niet aanwezig zijn. „Als deze investeringen wel hadden moeten doorgaan, dan zouden wij u hebben voorgesteld daarvoor door middel van belastingverhogingen dek kingsmiddelen te creëren. Wij vinden het in de huidige situatie onverant woord om de burgers extra lasten op te leggen uitsluitend met het doel om investeringen mogelijk te maken", al dus het college. Wat de welzijnssector betreft is het college van mening dat er geen ach terstand, als door de vragenstellers bedoeld, bestaat. Blijkens een enquete bedraagt het nadelig saldo van het hoofdstuk volksgezondheid in de groep van gemeenten tussen 20 en 50 dui zend inwoners gemiddeld 14,15 per inwoner; voor Soest was dat in 1972 15,14 per inwoner. Wat de uitgaven voor cultuur en re creatie betreft geeft Soest ƒ38,07 per inwoner (38.300) uit, Amersfoort ƒ44,17 (79.750 inwoners), Zeist 39,79 (56.400) De Bilt 29,41 (32.000) en Baarn 33,82 (25.000). Over de „vinger in de pap" zegt het college dat de „dikte" bepaald wordt door de mate van bereidheid van de raad om van een eenmaal vastgestelde meerjarenbegroting af te wijken. Geen begroting in Soest zonder vragen over de nog niet verwezenlijkte „Weg over de Eng". Gevraagd wordt wat de laatste schatting is van de kosten van de aanleg van de Weg, zoals die nu in het bestemmingsplan is opgenomen en ook welke kosten gemaakt moeten worden voor alternatieve verkeers- voorzieningen. „Plannen voor alternatieve voorzie ningen zijn er niet", zegt het college, zodat daarvan geen kosten bekend z\jn. Op dit moment kan wel gecon stateerd worden dat de aanlegkostén van de „Weg over de Eng" niet hoger zullen zfjn dan laatstelijk bekend ge maakt is „behoudens uiteraard de se dertdien opgetreden algemene prijsstij gingen". Aldus toch hoger. De werkgroep die bezig is met het verder ontwikkelen van de plannen van de Weg, heeft een tussentijds rap port uitgebracht aan de hand waar van wordt nagegaan hoeveel de kos ten van aanleg van deze weg in zijn geheel en per fase zullen gaan bedra gen. Juist omdat de aanleg in meerdere fa sen technisch gezien goed mogelijk is en omdat elk op die manier gereedge komen fase direct bruikbaar is en dientengevolge „rendement" kan af werpen in de vorm van een ontlasting van de verkeersdrukte in de woon straten, zal getracht worden de gefa seerde aanleg tot stand te brengen. Het college hoopt een eerste opzet van deze werkwijze over enkele maanden gereed te hebben. Gevraagd werd of er, in verband met het in de hand houden van de kosten, geen aanvang gemaakt kan worden met het doorlichten van de bedrijven en diensten van de gemeente. Er zou iemand aangesteld moeten worden om de diensthoofden te begeleiden. Deze suggestie zal binnenkort met de ver schillende hoofden van dienst bespro ken worden. Het college zegt: „Het lijkt ons aantrekkelijk om op deze ma nier te trachten de werkwijze van het gemeentelijk apparaat waar mogelijk te verbeteren en te stroomlijnen". Gasbedrijf Een raadslid verwacht dat binnen 2 a 3 jaar de prijs voor het aardgas verdubbeld zal worden en een ander meent dat het gas in Soest erg goed koop is. B. en W. zeggen „Het gas is in Soest inderdaad goedkoop". Verwacht wordt dat de gastarieven wel ver hoogd zullen worden, doch niet zoveel dat zij niet meer met andere brand stoffen kunnen concurreren. Het per soneelsbestand van het gasbedrijf zal in de komende jaren niet noemenswaard veranderen. Gevraagd wordt hoe het staat met de verkoop van een deel van het woning- bezit aan de bewoners. Indertijd is die verkoop besproken maar afgestemd. In de vergadering van 21 december a.s. komt een dergelijk verzoek weer aan de orde. Het college stelt zich op het standpunt dat verzoek af te wij zen. De motieven hiervoor zullen na der bekend gemaakt worden. Verder worden enige vragen gesteld over verbetering en reparaties en de berekening van de kosten. Desgevraagd zegt het college dat een in de regio ingestelde werkgroep ten aanzien van de vuilverwerking con cludeert dat er sprake is van een zorg' wekkende toestand. De meeste gemeente zullen, indien niet op korte termijn met nieuwe projecten op dit gebied wordt gestart, in ernsti ge moeilijkheden komen bij de ver werking van het uit hun gemeente af komstige vuil. In dit verband is het van belang dat het door het Kompost- bedrijf Soest-Baarn opgezette plan voor verbetering en capaciteitsvergro ting snel tot uitvoering komt. Een lid merkt op dat er bij de ge meenten twee soorten personeel zijn; A- en B-ambtenaren. De ene groep werkt 40 uur per week, de andere groep 42'/s uur per week. Ook is er 'verschil in verlofdagen. Hij zegt dat in sommige gemeenten dat opgevangen is door voor alle ambtenaren een werk tijd van 41V< -uur vast te stellen. Het college streeft ernaar om de ar beidstijd van het personeel, dat 421/: uur werkt, te verkorten. Verder houdt men zich aan de rijksvakantie-verlof regeling. Uit het antwoord op een vraag over de volgorde van aanleg van de riolering in de oude wijken blijkt dat binnen kort zullen worden aanbesteed de wer ken in de Gen. Winkelmanstraat en de Schoutenkampweg; daarna „vermoe delijk" de Stadhouderslaan, de Soes- terbergsestraat, de Korte Ossendam, de straten rond de Oude Kerk, de Grote Melmweg, Kerkpad, Korte Melmweg Sinds enige weken is op het industrieterrein aan de Industrieweg 31 gevestigd de firma Rodenhuis, een grotohandel in hout. Het bedrüf is ondergebracht in een grote houten loods van basraloeus-hout, van 1000 m2, waar in keurige rek ken, zeer overzichtelijk, de vele houtsoorten liggen opgeslagen. Rondlopend krijgt men een goed idee hoe internationaal deze branche is. Er ligt hout, veelal voorbewerkte pla ten, deuren, drempels, board enz. uit vele landen. Uit Brazilië, Canada, Zuid Afrika, Japan, Rusland, Polen, Zwe den, Tsjecho-Slowakije, Italië, België, Suriname enz. De heer H. Rodenhuis (37) is een ex pert op dit gebied, wat eigenlijk niet anders verwacht mag worden, maar een bijzonder expert omdat hij in veel van deze landen gewerkt heeft. In de oerwouden van Suriname en Afrika heelt hij zijn handel zien groeien, ge kapt en verwerkt. Hij kent er alle aardigheden en eigenaardigheden van en de kwaliteit. Hij is daardoor in staat en altijd bereid deskundige ad viezen te geven. Dat hij juist in Soest is neergestreken, is het resultaat van een marktonder zoek. Soest werd hem aangeraden in verband, met de sterke uitbreiding van de plaats en omdat ook bleek dat er zich hier nog geen groothandelaar gevestigd had. De heer Rodenhuis levert uitsluitend aan hen, die beroepsmatig met hout te maken hebben, aannemers en de taillisten, echter niet aan particulie ren. Tot zijn verzorgingsgebied rekent hij het Gooi en West Gelderland. Zowel kleine als grote aannemers kunnen bij hem terecht en hij heeft er geen enkel bezwaar tegen dat architekt of aannemer met zijn klant komt rond neuzen om de diverse houtsoorten naast elkaar te zien. Ten gerieve van de handelaar is het assortiment zo compleet mogelijk. Naast de houtsoorten levert de heer Rodenhuis ook "geluiddempend mate riaal voor vloeren en plafonds en b.v. voorbewerkte plinten, zodat ook de Het ontwerp van de loods was In handen van architekt H. Beekman en werd gebouwd door het aannemersbe drijf H. W. van Asch. interieur-installateur hier het een en ander van zijn gading zal vinden. Daarnaast ook diverse lijmsoorten, de plafondtegel, tegelboard en de simpele tengel. Bovendien is de heer Rodenhuis dealer van Bruynzeel uit Zaandam en impor teur van enkele houtsoorten voor Ne derland, o.a. van het eerder genoemde basralocushout. Wat deze import be treft opereert hij landelijk. Er zijn op het ogenblik twee man per soneel in dienst, terwijl de heer Ro denhuis zelf veel op pad is voor be zoek aan aarinemers en dergelijken. Het is een schoon bedrijf, waarin geen enkele houtbewerkingsmachine staat en. de houten loods, het visitekaartje van het bedrijf is, min of meer een verademing in de „betonnen" omge ving. cn Korte Middelwijkstraat. Dan ko men aan de beurt voor vernieuwing de vogelbuurt en zodra er uitzicht is op een verdere afvoer van rioolwater, de Buurtschap „Ons Belang" in Soester- berg. Er werd ook een vraag gesteld over het „kapverbod" en wat de gevolgen zijn als men ondanks dat verbod toch kapt. „De gevolgen zijn", zegt het college, „behalve het omvallen van de boom, een mogelijke straf voor de overtreder, te weten ten hoogste twee maanden hechtenis of een geldboete van 300 gulden en bovendien, buiten de straf, de eis een nieuwe boom te planten. De voorlichtingskrant zal er aandacht aan gaan besteden. Het herplanten van gekapte bomen langs de rijksweg heeft op de meeste plaatsen geen zin. Er zijn pogingen ge daan, maar de jonge bomen hebben het afgelegd tegen het verkeer en de ver nielzuchtige jeugd. Sportstichting' Het is een raadslid opgevallen dat het tekort van de sportstichting jaarlijks groeit. Hij meent dat men zich moet afvragen of de verenigingen niet meer in de kosten kunnen bijdragen. Ook werd gevraagd wat het standpunt is van de sportstichting ten aanzien van reclame op de sportvelden en of de uit de reclame voortvloeiende revenuen kunnen worden verdeeld over de ver enigingen en de stichting. Met betrekking tot de groeiende kos ten wordt gezegd dat de door de ver enigingen te betalen vergoedingen zo wel in 1972 als voor 1973 zijn ver hoogd. Wat betreft het nemen van ini tiatieven om de nadelige saldi te druk ken en in hoeverre de verenigingen kunnen meewerken om de kosten te drukken zal het oordeel van het be stuur van de sportstichting worden ge vraagd. Over de reclame rond de sportvelden neemt het college het standpunt over van de sportstichting. „Reclame wordt, in verband met de ligging in het lan delijk gebied, niet passend geacht; de opbrengst van eventueel op de gemeen telijke eigendommen gevoerde reclame mag uitsluitend ten goede komen aan de gemeente c.q. de sportstichting". Politie Gevraagd werd of het niet hoog tijd is plannen te gaan maken voor de bouw van een nieuw politiebureau en in dit verband een keuze ten aanzien van de architect en de plaats van het nieuwe bureau. Het college is het daarmee eens. Het is gewenst dat a. de plaats van een nieuw te bouwen politiebureau wordt vastgesteld. Deze plaats dient centraal te liggen; b. een programma van eisen wqrdt samengesteld; c. informatieve besprekingen plaatsvinden met het ministerie van binnenlandse zaken over de rijksbijdrage in deze bouw en d. een architect wordt benaderd. Desgevraagd deelt het college mede dat de betaling van bijdragen in de kosten van het schoolzwemmen te wensen overlaat. Ondanks het zenden van een aanmaning is ongeveer 25 van de bijdrage nog niet ontvangen. Aanvan kelijk wilde het college slechts een bij drage vragen in de kosten van vervoer doch de raad meende dat die bijdrage aangemerkt diende te worden als een bijdrage in de totale kosten, waarbij een vrijstellingsclausule werd opgeno men. B. en W. menen dat het vragen van een bijdrage gerechtvaardigd is. Indien de raad van mening zou zijn, dat in beginsel zowel het vervoer als het schoolzwemmen gratis moet zijn, dan zal het college zich daar niet te gen verzetten, doch dan is het wel noodzakelijk dat hiervoor andere dek kingsmiddelen worden gevonden, waar bij men voorstelt de opcenten personele belasting te verhogen. Subsidies Het verlenen van een subsidie aan het U.S.O. wordt door enkele leden een discutabele zaak gevonden. Het college is het daar niet mee eens. Gevraagd wordt het subsidie aan het mannekoor Apollo te verhogen tot 700,-. Het college antwoord dat de aanvraag te laat is binnengekomen en dat ook de jaarstukken van de ver eniging, waaruit zou moeten blijken dat een hogere subsidie nodig is, ontbre ken. De subsidie van honderd gulden aan de Natuurbeschermingswacht Eemland wordt te laag gevonden, maar de na- tuurwacht blijkt nooit een hogere sub sidie te hebben aangevraagd. Een lid vindt de gemeentelijke bijdra ge voor leerlingen van de muziek school, groot ƒ400,-, hoog. Daar is het college het mee eens. De stijging van de kosten, grotendeels veroorzaakt door de stijging van de salarissen, is er oor zaak dat de bijdrage ten opzichte van 1972 met ruim 23.5 steeg. De Russische partijleider Brezjnew ls niet toevallig lang bij de Hongaarse leider Kadar te gast. In menig opzicht heeft de Hongaar in geleidelijk tempo verwezenlijkt wat zijn Tsjechoslo- waakse kollega Dubcek in snel tempo wilde realiseren, daartoe ook wel ge dreven door zijn landgenoten die over de Hongaarse grens zo af en toe wel konden zien dat 't'daar beter ging. Niet alleen wat de vrijheid betreft, maar vooral ook doordat de winkels daar uitpuilen van alle mogelijke goede ren. Dat is inmiddels nog meer het geval geworden en het resultaat er van is o.m. dat Kadar, die nu echt niet zo bemind was in het begin toen hij in het gevolg van de Russische tfoepen de stalinistische praktijk kwam herstellen, thans zeer gezien is. En niet alleen in zijn land. Ook de Polen die met rellen hun rege ring verjoegen uit misnoegen over 't ge brek aan eerste levensbehoeften, wer den geïnspireerd door de geheel an dere omstandigheden in Hongarije. Kadar heeft dit bereikt door in de eex'ste plaats grote industriële projek- ten zeer bekwaam en efficiënt te la ten opzetten - o.a. een fabriek die autobussen bouwt en de grootste van Europa is geworden, thans ook met klanten in het westen. Bovendien heeft hij - zonder daar officieel veel ruchtbaarheid aan te geven - tame lijk vrij baan gelaten aan de onder nemersgeest. Privé-bedrijven die na genoeg verdwenen waren, zijn er weer vrij veel voor een kommunis- tisch land. En vooral werd de handel gestimuleerd met landen buiten het oostelijk blok. Hongarije is een ekonomische bloeier die vooral dit jaar vrij uniek is, voor al doordat de Sowjet-Unie met grote moeilijkheden kampt. De voornaamste daarvan is dat de graanoogst de slechtste is sinds 1963 - en wie nog een beetje van de historie weet her innert zich dat die mislukte oogst erg bijdroeg tot de val van Chroesjt- sjow een jaar later, Brezjnew hoeft niet direkt te vrezen dat hem hetzelfde lot beschoren zal zijn, maar hij heeft wel problemen. Hij koopt op grote schaal graan in de V.S. en elders. Dit kost uiteraard veel harde valuta, of liever goud dat de Sowjet-Unie zelf produceert. Ove rigens zijn er wel grenzen aan de hoeveelheden goud die de Russen kunnen exporteren zonder de prijs er van te laten zakken, waarvan ze dan zelf de schade zouden lijden. Dit werpt dus een rem op de importen, ook van andere goederen dan graan. Want volgens het geldende vijfjaren plan zitten de Russen nu midden in een periode waarin vooral produk- ten voor de konsument geleverd zou den worden, een belofte die moeilij ker en moeilijker te vervullen is. Er moet voor geimporteerd worden en om die invoer te verdienen zijn de Russen er erg voor om hun aardgas buiten het rode ekonomische blok te verkopen, o.a. aan de bondsrepubliek. Maar ze hebben ook nog hun ver plichtingen jegens de Comecon-landen als grondstoffenleverancier. Brezjnew komt daarom niet naar Hon garije om Kadar en de zijnen te kapit telen over de vrijmoedigheid waarmee ze de kommunistische leer interprete ren, maar om de welvarende partner te vragen wat meer te helpen de gro te baas uit de nesten te halen. B.v. door wat meer naar de Sowjet-unie te leveren en minder naar het wes ten. Of dit verzoek ingewilligd kan worden is nog de vraag. Kadar weet dat hij sterk staat door zijn ekonomi sche kracht en dat hij daardoor ook de welvaartskampioen is in het oostblok. Solidariteit is een mooi woord in re devoeringen, maar in de praktijk wordt er minder royaal mee omge sprongen. KANTMAN. De 67-jarige heer B. M. G. uit Baarn meldde de politie dat hij op de Nieuwstraat met zijn wagen, rijdend in de richting van de Koninginnelaan, te gen een onder een brandende straatlan taarn geparkeerde vrachtwagen was ge reden. Hij had de vrachtwagen te laat opgemerkt. Als gevolg van de botsing liep zijn naast hem zittende echtge note snijwonden in het gezicht op. Beide wagens werden beschadigd. Mevrouw J. G. C. v. W. (38) deed aangifte van een lichte beschadiging van haar auto, die zij parkeerde in de berm van de weg langs de Kerkstraat. De dader is onbekend; hij reed door. GELDIG VRIJDAG 8 DECEMBER EN OOK OP DE EVENTUELE KOOPAVOND. SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. Kerst- en Nieuwjaarswensen Pakjes dubbele wen sen met enveloppen. Maak keus uit 6 fraaie oude mees- ter-reprodukties, '6 vrolijke amerikaanse kaarten of 5 Anton pieck tekeningen. Per pakje -f ,75 PVC-laarzen In groen en cognac, voor jongens en meisjes. Exclusief voor ons gemaakt, voor zeer zacht prijsje. Mt. 32/41 7.95 29/31 6.95; 27/28 5.95 Flessenrek Geheel geplasti ficeerde, degelijke Tornado kwaliteit. Bergt 12 flessen. !s makkelijk te demon teren. Kleur oranje/ wit. Slechts 4.95 Herenanklets Grote partij van be kend merk. Zowel ribgebreid draion als badstof in draion en wol. Geweldig veel kleuren. Mt. 39/45 2.75 Keperflanel Heerlijk warme, aan 1 kant geruwde en ideaal wasbare keperflanel voor piama's en nacht hemden. Diverse effen kleuren en romantische dessins. 80 cm. br. p.m. 2.60 Dinerkaarsen Sierlijke gothische kaarsen in diverse moderne tinten. Lengte 22 cm. 2 Pak a 5 stuks, dus maar liefst 10 stuks voor slechts 1.95 Lange fluwelen rok Modieuze belijning met twee splitten. In zwart, donkerbruin, groen of bordeaux. Voor decemberfeest- jes, schouwburg en concert. Maten 38/48 35.- Mini-pullover In ribgebreid acryl. Erg leuk te kombine- ren met overhemd- bloese. Zes kleuren. Maten S.M.L. 14.95 Heeft een bekleding van sterk draion velours. Verandert met een handbeweging van mooie zitbank in komfortabel bed van 90x200 cm. Ideale aan- j winst voor kleinbehuisden of als logeerbed. Een meubel van hoge kwaliteit voor zeer aantrekkelijke prijs! VROOM DREESMANN Alleen verkrijgbaar in alle Vroom Dreesmann warenhuizen v

Soester Courant | 1972 | | pagina 1